Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα και ευχαριστω για το καλωσορισμα!

εχθες πηγα για τον υπερυχο και με τον ασχετο (ελπιζω) ειδα την καρδουλα μας να παλεται, μεχρι να δω εχασα 10 χρονια απτην ζωη μου, αλλα ευτυχως

οι αναγουλες με εχουν τρελανει και ουτε να σκεφτω να βαλω κατι στο στομα μου..τρωω δεν λεω αλλα η σκεψη και μονο του φαγητου με κανει χειροτερα

celineeng καλως ορισες κι εσυ και με το καλο το μωρακι σου

καλο παρασκευοσαββατοκυριακο να εχουμε και φιλακια στα παιδακια και χαδακια στις κοιλιτσες σας!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου celineeng καλως ηρθες και μην ανησυχεις. Γιαυτο ειμαδτε εδω να μοιραζοματε χαρες και ανσυχιες !!

Πολυ καλα τα νεα σου annete !

Εγω εξακολουθω να νιωθω σουπερ και ανυπομονω το ραντεβου την Μ.Τριτη να βεβαιωθω οτι οντως ολα καλα.

Εσεις φουσκωσατε λιγο στην κοιλια?, εγω ανεκαθεν ειχα λιγη κοιλιτσα αλα νιωθω οτι ξεπετακτηκε ξαφνικα και αν με ρωτησει κανεις δεν το κρυβω. Εχει αλλους που δεν ρωτανε γιατι ενω δεν ημυν εγκυς με ρωτουσανε ποοσο μηνων ειμαι, τωρα σου λενε απλαεβαλε βαρος οποταν την γλυτωνω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια!

Εαν εχετε ηδη μωρακια να σας ζησουν και ευχομαι τελειομηνες εγκυμοσινες!

ladyinred δεν εχω νομιζω φουσκωμα εγκυμοσινης, αφου για εμενα ειναι πολυ νωρις, αλλα απο τις αναγουλες! Δεν ξερω εαν καταλαβαινετε τι εννοω. Και ολα με πειραζουν τιποτα δεν μπορω να φαω και πειναω, εκτος τα αμυγδαλα και ενα τσαγακι μεντας!! Οσο για την κοιλια ειμαι αρκετα αδυνατη και μου φενετε, οποτε προσπαθω να φοραω ριχτα ρουχα να μην με ρωτανε.


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

CelineEng καλως ορισες στην παρεούλα μας. Πήγα στο γιατρό σήμερα. 9 εβδομάδες, 180 παλμοί όλα καλά . Πρίξιμο και εγω έχω αρκετό νομίζω, αλλά πέρα από αυτό τπτ. Φιλιά σε όλες. Περιμένω νέα σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Εγώ πάλι σήμερα δεν νιώθω πολυ καλα... Αναγουλες και πολυ κούραση... Κοιλίτσα νομίζω πολυ λιγο εχει φανεί αλλα ίσως ειναι ιδέα μου γιατι νομίζω οτι ειναι νωρίς ακόμη για μένα.. Σήμερα ειμαι 7w2d.. Καλό σαββατοκύριακο σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα στην παρέα κ απο εμας!

Εχουμε ΠΗΤ 24/11 , στην 1η επισκεψη στον γυναικολογο ακουσαμε καρδουλα κ ολα καλα!Μας εγραψε τις πρωτες εξετασεις κ Μ.Τριτη παιρνουμε τα αποτελεσματα..

Για αρχη μας εγραψε φολλικο οξυ κ παραφινέλαιο για την δυσκοιλιοτητα:?

Πρησμενο στηθος κ κοιλια τα πρωτα συμπτωματα..

Ευτυχως δεν εχουμε αναγουλες!


cMVup2.png?t=1&Lz53LAzd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πηγα και εγω για υπερηχο επιτελους! 5w2d λιγο πιο μπροστα απο οτι υπολογιζαμε! ΠΗΤ εχω 03.12.15 αλλα δεν πειραζει που ειμαι στις μανουλες νοεμβριου ε; Μου εδωσε σιδιρο, βιταμηνες εγκυμοσινης, φολικο οξυ και εκανα και εξετασεις αιματος που θα τις παρω αυριο μεθαυριο. Θα ξαναπαω σε μια βδομαδα και θα σας εχω ελπιζω πολυ ομορφα νεα!!

Για τις αναγουλες και τους εμετους μου ειπε τακτικα μικρα ξηρα γευματα και οτι αλλο με ανακουφιζει!


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα και καλη εβδομάδα να έχυμε. Πρωτ Κατερινα να σε καλωσορισωκαι να σου ευχηθω ξαλη εγκυμισυνη. Πητ εχεις μθα μερα πριν τη γιορτη σου !

Celine μεχρι το επομενο ραντεβου υα σκιυσετε και καρδυλα !! Εμενα το ραντεβου ειναι αυριο και αγχωνομαι εχει μερες που νιωθω καλα αλλα σημερ οπιτε επρεπε να παρω τα χαπια μυ πηγα τουαλετα. Εκεινη η προγεστερονη με το ιυ ετοιμαζομσι να την παρω μιυ ρχεαι ανακατωσουρα στο στο μαχι. Πηγα σημερα και εκοψα τα μαλλα μου μιας και δε μπορω να τα βαψω ακομα. Εχει ασδπρίσει το μαλλι αλλα χαλάλι.. Αυριο θα επιστρεψω με νεα!καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και απο εμένα.

Είμαι και εγω έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου με ΠΗΤ 4/11/2015.

Φαντάζομαι βέβαια οτι λόγω προηγούμενης καισαρικής (ακριβώς δυο χρόνια σε σχέση με την αναμενόμενη ημερομηνία τοκετού) πάλι θα γεννήσω με καισαρική και συνεπώς ξανά τον Οκτώβριο :)

Έχουμε ήδη ακούσει καρδιά και μετά το Πάσχα θα κανονίσουμε αυχενική.

Εύχομαι σε όλες μας τελειόμηνες εγκυμοσύνες!!!!!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα τι κανετε ! Σας ειχα γραψει και πριν αλλα για κποιο λογο δεν μπηκε. Λοιπον πηγα γιατρο το μωρακι ειναι 3 εκ και ολα καλα !!Αρχισα παλι να εχω αναγουλες και εμετους και ρωτβσα τον γιατρο αν μπορω να σαματησω την προγεδτερονη γιατι τμυ φερνει πολλη αναγουλα και μου πε ναι. Αυχενικη παω στις 23 τυ μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλώς ήρθατε στην παρέα μας και οι καινούργιες μανούλες!!! Εγώ την Δευτέρα είχα παει στην γιατρό της εξετάσεις μου.. Ολα καλα μόνο ο σίδηρος μου που ειναι πολυ χαμηλός και ξεκίνησα αμέσως να παίρνω.. Μου ειναι δύσκολο γιατι με ανακατεύει ακόμη περισσότερο αλλα τα καταφέρνω.. Είδαμε και το νινακι μας που εχει και χεράκια και κουνιέται κιόλας!! Για αυχενικη έκλεισα στις 7 Μαΐου.. Καλό Πάσχα σε όλες!!! Καλα να περάσετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ ολες ακουσατε καρδουλα απο οτι διαβαζω εκτος εγω και ζηλευω και αγχονομαι!

Μην στεναχωριέσαι καθόλου!! Ειναι απλά πολυ νωρίς!! Πολυ σύντομα θα την ακούσεις κ εςυ και θα τρελαθεις απο την χαρά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες σας και στις καινουργιες μανουλες!

ladyinred wow!! 3εκ κιολας!! :D

kaity και γω χαμηλο σιδιρο και περνω χαπακι! Ενα την ημερα μου ειπε εσενα ποσο;

Χθες ειχα λιγο αιμα καφε για περιπου κανενα μισαωρο και μετα σταματησε. Δεν εδωσα σημασια και σημερα παλι το ιδιο. Με φοβιζει λιγο που ξαναηρθε! Ειχε καμια αλλη αιμα στις αρχες;


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...