Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

καλημερα!! peply καλως ηρθες!!! σου ευχομαι μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! κοριτσια σας εχω ερωτηση... εσας ο γιατρος σας ποτε σας εδωσε σιδηρο? εγω 6w σημερα παιρνω μονο φυλλικο οξυ... η αδελφη μου που εχει 2 παιδια μου λεει οτι απο την πρωτη επισκεψη της εδωσε και σιδηρο.. ρωτησα την γιατρο μου και μου λεει οχι ακομη να κανω πρωτα τις εξετασεις και μετα αν μου λειπει θα παρω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα!! peply καλως ηρθες!!! σου ευχομαι μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! κοριτσια σας εχω ερωτηση... εσας ο γιατρος σας ποτε σας εδωσε σιδηρο? εγω 6w σημερα παιρνω μονο φυλλικο οξυ... η αδελφη μου που εχει 2 παιδια μου λεει οτι απο την πρωτη επισκεψη της εδωσε και σιδηρο.. ρωτησα την γιατρο μου και μου λεει οχι ακομη να κανω πρωτα τις εξετασεις και μετα αν μου λειπει θα παρω..

Κι εμένα μόνο φυλλικό μου έδωσε..... Σου έδωσε τίποτα άλλο? Προγεστερόνη κτ.λ.? Εμένα τίποτα, πρώτα εξετάσεις μου είπε....

Link to comment
Share on other sites

Hi κοριτσάκια. Εγώ λόγω προϊστορίας παίρνω και προγεστερόνη αλλά και φυλλικό. Πάντως και εμένα ο γιατρός μου είπε την επόμανη Παρασκευή που θα πάω, αν όλα είναι καλά, θα μου γράψει και τις εξετάσεις για να δούμε αν χρειαστεί να πάρω τπτ άλλο. Έχω βαρεθέι να κάθομαι η αλήθεια είναι γιατί το πρωί δουλεύω και πρέπει απόγευμα να ξεκουράζομαι. Εσείς πως τα περνάτε?

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα φολικο οξυ και προγεστερονη μου εδωσε.Μου δωσε και βιταμινες αλλα σε καμια εγκμοσυνη δεν τις πηρα γ6ατι βρωμανε και μου ρχεται αναγουλα.Εγω σιδηρο ποτε δεν πηρα γιατι ειχα ψηλο. Η αληθεια ειναι οτι σημερα εχω πολυ ανακατωμενο στομαχι και ξερω οτι θα ησυχαζα μονο αν εκανα εμετο αλλα δε μου βγαινει και τυραννιεμαι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

και εγω μονο φυλλικο παιρνω, μου ειπε και εμενα η γιατρος μου μετα τις εξετασεις θα δει τι χρειαζομαι και θα μου δωσει! οι αναγουλες μου συνεχιζονται και εχω κανει και εμετο.. με το ζορι τρωω ελαχιστη ποσοτητα φαγητου... σημερα εχω το απογευμα ραντεβου για να ακουσουμε καρδουλα!!! ειμαι 6w4d.. ανυπομονω και ελπιζω ολα να ειναι καλα!!! εσεις εχετε καθολου νεα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και πι μενα και καλη εβδομαδα !! Αντε παει και αυτος ο μηνας σε 2 μερες. Εγω πηγα σημερα και εκανα τις αναλυσεις στο δημοσιο και θα ειναι ετοιμες σε 2 εβδομαδες αλλα μπρει και περισσοτερο με τις διακοπες του Πασχα. Δεν πειραζει ομως εδωσα μονο 10 ευρω ενω στο ιδιωτιξο θα εδινα 250.Αρχισαν και μενα οι εμετοι οχι συχνοι το Σαββατο και σημερα αλλα νιωθω πολυ καλυτερα και ευαιρια να κανουμε καμα δουλεια στο σπιτι. Περιμενουμε νεα σου kaity !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή εβδομάδα και από μένα. Το Σάββατο το απόγευμα είχα λίγο αίμαι και μερικά καφέ οπότε καταλαβαίνετε... πήγε η ψυχή μου στην Κούλουρη. Περισσότερο λόγω άγχους πήρα το γιατρό και με είδε χθες βράδυ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ. 7w και 6d. Δηλαδή σήμερα 8 εβδομάδων. 'Ακουσα και καρδία και αχ.... μια χαρά. Αντε και σεις με το καλό τα νέα σας. :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!! γιουπιιιιιιιιιιι!!!! ακουσαμε και εμεις καρδουλα!!! και ολα ειναι καλα!!! ειμαστε 9.2χιλ!!!! θα παω αυριο για τις εξετασεις και λογικα σε 2 με 3 μερες θα τις παρω γιατι θα τις κανω σε ιδιωτικο... ανυπομονω να το ξανα ακουσω το μωρακι!!!!!!! ειναι πραγματικο θαυμα το πως ενα τοσο μικροσκοπικο πλασματακι εχει καρδουλα που χτυπαει!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και καλο μηνα!!!

ευχομαι καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγειεστατα μωρακια!!!

οσες εχετε παιδακια ηδη να σας ζησουν!

να συστηθω, ειμαι η αννετ και ειμαι και μανουλα ιανουαριου 2011 ενος αγοριου γλυκα!!!

πρωτα Ο Θεος κι εγω θα αποκτησω το δευτερο παιδακι μου με πητ 17 νοεμβρη χεχεχε

βεβαια λογω καισαρικης τομης με βλεπω μαλλον για αρχες νοεμβρη αλλα ποσως με ενδιαφερει, σημασια εχει να ειναι τα μωρακια γερα και καλοτυχα!

εχω κανει τον πρωτο υπερυχο αλλα δεν εχω ακουσει καρδουλα, αυριο ειναι η μεγαλη μερα!σημερα παραλαμβανω τις εξετασεις και αυριο βουρ στην γιατρο!

απο χαπια παιρνω φολλικο με το που ειδα το θετικο τεστ και η γιατρος μου μου εδωσε σιδηρο και ασβεστιο

απο ζαλαδες ανακατωσουρες τσιμπηματακια κτλ δεν μπορω να σταθω!

αυτα απο μενα αρχικα!καλη συνεχεια να εχουμε και παντα χαρες!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός από πρισμενο στηθος και κοιλιά. τΏρα αυτό είναι καλό ή όχι? Κι γω Παρασκευή θα πάω στο γιατρό. Καλως όρισες annete στο παρεάκι μας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κι καλο μηνα!!

Πολυ καλα τα νεα σας Kaity και kyriakoula !!Αντε μς το καλο και οι εξετασεις σας.

Annet καλως σε βρηκαμε !! Να σου ησει το αγορακι σου και καλως να δεκτεις και το αλλο μελος !

Εγω εχει απο τη Δευτερα το μεσημερι πυ νιωθω υπεροχα , δεν ειχα και τα συμτωματα απο πριν αλλα τωρα νιωθω που καλα και δεν ξερω να ανησυχησω η να χαρω ? Στο γιατρο εχω ραντεβιυ Μεγαλη Τριτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες annete!! Να χαίρεσαι τον γιοκα σου και να εχεις μια φανταστική δεύτερη εγκυμοσύνη!! Είμαστε και πολυ κοντά εμείς στις πητ!!!!

Πάντως κορίτσια και εγώ εχει 2 μέρες τωρα που εκτός απο κούραση και υπνηλία νιώθω πολυ καλύτερα!!! Χαίρομαι που ακούω τα ίδια κ απο εσάς!!! Ήθελα να παρω την γιατρό μου τηλ αλλα λέω τι να την πω;;; Οτι ειμαι καλύτερα τι συμβαίνει;;; Θα γελάει κ με το δίκαιο της!!! Πάλι λίγες αναγουλες έχω αλλα οχι όπως πριν!! Μπορω τουλάχιστον να φάω και λιγο τωρα!! Δευτέρα βγαίνουν τα αποτελέσματα των εξετάσεων και θα τα πάω να τα δει και να δούμε και λιγο το μικρουλινι μας!!! Ανυπομονώ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πολυ δειλα και εγω στη παρεα σας. Ειμαι 21 και νομιζω, δηλαδη τι νομιζω αμα η χοριακη βγηκε θετικη, εγκυος! Ειναι η πρωτη μου φορα και ειναι ολα πολυ περιεργα για εμενα. Δεν εχω κανει ακομα υπερηχο αλλα οπως τα υπολογησε ο γιατρος μου ειμαι 4w1d. :)


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...