Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ντινάκι δε σου ευχήθηκα για τα γενέθλια σου κοριτσάκι!!

Να τα εκατοστήσεις!! Να είσαι πάντα χαρούμενη!! Όλα καλά θα πάνε βρε, λογικό να αγχώνεσαι αλλά όπως σου λέει και η Νεκ σε λίγο καιρό πιστεύω θα μας γράφεις πολύ πολύ χαρούμενα νέα!! Σπίτι από αυτή τη βδομάδα ε?

Νεκταρίτσα δεν πρέπει λοιπόν να αγχώνεσαι για τη δασκάλα του μικρού, αφού σου λένε και άλλοι πως είναι υπερβολική..οι άλλες μαμάδες σου είπαν παρόμοια περιστατικά?

Ουφ εμείς δεν ξέρω τι θα κάνουμε, δύσκολα τα πράγματα, μπορέι να μην έρθει καθόλου νηπιαγωγός λένε, αν είναι δυνατόν ρε παιδιά, τόσο χάλια τα πράγματα στην παιδέια φέτος? και που είσαι ακόμα να λέμε..

Αύριο πάω αλλεργιολόγο για μένα, για να δούμε αν θα βρει κάτι να με πειράζει, στου αίματος που είχα κάνει, τα ραστ, δε φάνηκε κάτι.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!

Ντινάκι δε σου ευχήθηκα για τα γενέθλια σου κοριτσάκι!!

Να τα εκατοστήσεις!! Να είσαι πάντα χαρούμενη!! Όλα καλά θα πάνε βρε, λογικό να αγχώνεσαι αλλά όπως σου λέει και η Νεκ σε λίγο καιρό πιστεύω θα μας γράφεις πολύ πολύ χαρούμενα νέα!! Σπίτι από αυτή τη βδομάδα ε?

Νεκταρίτσα δεν πρέπει λοιπόν να αγχώνεσαι για τη δασκάλα του μικρού, αφού σου λένε και άλλοι πως είναι υπερβολική..οι άλλες μαμάδες σου είπαν παρόμοια περιστατικά?

Ουφ εμείς δεν ξέρω τι θα κάνουμε, δύσκολα τα πράγματα, μπορέι να μην έρθει καθόλου νηπιαγωγός λένε, αν είναι δυνατόν ρε παιδιά, τόσο χάλια τα πράγματα στην παιδέια φέτος? και που είσαι ακόμα να λέμε..

Αύριο πάω αλλεργιολόγο για μένα, για να δούμε αν θα βρει κάτι να με πειράζει, στου αίματος που είχα κάνει, τα ραστ, δε φάνηκε κάτι.

Σοφάκι καλά αποτελέσματα σου εύχομαι στα τεστ! Είναι ανώδυνα και γρήγορα και θα δεις αποτέλεσμα άμεσα, σε ένα τεταρτάκι θα ξέρεις αν και πού έχεις αλλεργία! Σου εύχομαι να μην είναι εποχιακή η αλλεργία σου ώστε να μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο από απλή υπομονή! Εγώ βέβαια ακόμα δεν έχω κάνει κάτι... αλλά πού θα πάει θα αυγατίσουν τα χρήματα κάποιο μήνα και θα δράσω. :tongue: Θέλω να φέρω σπίτι συνεργεία να μου κάνουν τα στρώματα με υπεριώδη ακτινοβολία και τις ειδικές σκούπες κι έπειτα να πάρω ειδικές θήκες για στρώματα και μαξιλάρια. Προς το παρόν αντιμετωπίζω "παραδοσιακά" να είναι καλά ο ήλιος... αλλά το χειμώνα θα μαρτυρήσουμε που δεν θα έχουμε να λιάζουμε τα σκεπάσματα. Οπότε επιβάλλεται να εξοικονομήσουμε χρήματα για αυτό το σκοπό.

Σχετικά με τη νηπιαγωγό απίστευτο μου φαίνεται βρε Σοφάκι να μην έρθει καθόλου... Μην απογοητεύεστε, λένε ότι τώρα θα πάρουν νέα φουρνιά αναπληρωτών δασκάλων... κι εμείς περιμένουμε κάποιες ειδικότητες. Μπορεί να καθυστερούν αλλά είναι σίγουρο ότι θα έρθουν! Έτσι και σε εσάς, μπορεί να τη δείτε τον ερχόμενο μήνα, παραπέρα δεν νομίζω να αργήσει. Και ακόμα περισσότερο δεν νομίζω να μην έρθει καθόλου!

Με άλλες μαμάδες δε μίλησα καθόλου που με ρωτάς, έχω χαλαρώσει πολύ και δεν έχω σκοπό να αγχωθώ ξανά. Είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε και σε λίγο καιρό η δασκάλα θα μου πει ότι προσαρμόστηκε το παιδί που απλά θέλει το χρόνο του. Σήμερα είπε στη μαμά μου ότι έκλαιγε επειδή το πρωί δεν μου είπε "αντίο". Βιαζόμουν κι εγώ η κακούργα για να μην αργήσω στο δικό μου σχολείο και τον χαιρέτησα βιαστικά, πήγε το παιδί να αφήσει την τσαντούλα του κι όταν γύρισε να με χαιρετήσει κι αυτό εγώ είχα φύγει μες στη φούρια μου! Και για το Γιώργο έχει μεγάλη σημασία η χαιρετούρα, σε όλες τις περιπτώσεις... Πρέπει να το θυμάμαι αυτό πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη Παρασκευή που σας έγραφα πήγαμε στο τραπέζι των συναδέλφων του Άρη. Εκεί λοιπόν συνάντησα τη μαμά που σας προείπα. Παλιά κάναμε παρέα αλλά ήμαστε τραλαλά... έπειτα ψιλοχαθήκαμε... Προχθές που ξαναβρεθήκαμε είδαμε ότι ταιριάζουμε σε πάρα πολλά κι εμείς και τα παιδιά μας είμαστε καρμπόν... Δεν είναι βέβαια η μικρή τους το καλύτερο παράδειγμα για τα παιδιά μας... αλλά τι να κάνουμε? Είναι κι αυτή τσαούσα και ζωηρή αλλά σε βαθμό πολλαπλάσιο. Τρέμω στην ιδέα μήπως γίνει και η δικιά μου τόσο πολύ ζωηρή... Η πλάκα είναι ότι κι η μαμά αυτή ακολουθεί παρόμοια διατροφή για την οικογένειά της και τρελάθηκα στην ιδέα ότι θα ταιριάζουμε και σε αυτό το θέμα!

Χθες κάναμε λοιπόν ένα τραπέζι στα μέτρα μας! Χωρίς ζάχαρη, γλουτένη, άμυλα! Με το γλυκό του και με όλα του! Στο τέλος της έδωσα και κεφιράκι!

Από τώρα κάνω πλάνο για τα γενέθλια της Αριάδνης και δοκιμάζω συνταγές. Βρήκα ήδη την τούρτα που θα κάνω και τη δοκίμασα στη γιορτή της και βγήκε μούρλια. Τούρτα χωρίς αλεύρι, χωρίς ζάχαρη, χωρίς κανένα είδους έλαιο ή βούτυρο και χωρίς γάλα... πώς σας φαίνεται? :lol: Δοκίμασα και τρουφάκια "σοκολάτας" χωρίς σοκολάτα :tongue: και έχω κάνει και γλειφιτζούρια με γεύση σοκολάτα. Στα γλυκά πειραματίζομαι. Θέλω να πειραματιστώ και με πίτσα χωρίς αλεύρι. Αλλιώς φαγητά ή ορεκτικά έχω πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Βρηκαμε ευκαιρία που ο μικρός ειναι ψιλομπουκωμένος και κατεβηκαμε στην μαμά μου για 2-3 μέρες...ηρθαν δηλ οι γονείς μου και μας πήραν...εδω απο το απογευμα και μετά κάνει αρκετο κρύο και ευτυχώς που πήρα στο μικρό φόρμες μάζι...

Με το αγχος που λέγαμε...ίσως να έχει να κάνει και μέ ένα προαίσθημα που έχω πως θα είναι πάρα πολύ δύσκολο αυτή την φορά...πάντως το ίδιο συναίσθημα έχω αυτό το μήνα που είμαι σίγουρη πως τίποτα δεν έχει συμβεί...τσπ ο Δ ηρεμος μου λέει να μην ανησυχώ...και ότι θέλει ας γίνει...σορρυ που σας ανοίγομαι έτσι αλλά αυτά τα πράγματα δεν θέλω να τα πώ σε κανένα άλλον...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι βρε Ντίνα, στο εύχομαι, να ακούσουμε σύντομα χαρούμενα νέα, να ανοίξει λίγο η καρδιά μας!

Προσωπικά το ζήτημα προσπαθώ να το ξεχάσω. Μετανιώνω που δεν το αποφάσισα νωρίτερα, πίστευα βλακωδώς ότι θα ξαναβρώ δουλεια, κι από χρόνο σε χρόνο φτάσαμε εδώ. Τα περιθώρια στενεύουν, αν δεν αυξήσουμε τα έσοδά μας δεν παίζει με τίποτα. Κουκιά μετρημένα! Αν έβρισκα έστω μια part time δουλεις, για φέτος τουλάχιστον, να βάλουμε κάτι στην ακρη...το ξέρω ακούγομαι ψυχρή, υπολογίστρια. Αλλά δε γίνεται αλλιώς.

Οπότε επιλέγω απλά να το αφήσω, κι ας λέει ο Γιάννης ότι έχουμε περιθώριο να αλλάξουν τα πραγματα. Είμαι πολύ απογοητευμένη, κάθε μέρα συνέχεια ψάχνω κ τίποτα. Μετανιώνω κ για τις μεγάλες κουβέντες που έλεγα οτι τα καταφερα μόνη μου, χωρίς άλλη βοήθεια. Μακάρι να είχα μία σταθερή δουλειά να με περιμένει κι ας ηταν με μειωμένες αποδοχές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από μένα!

Τι κάνετε σήμερα?

Καλό μήνα! Φθινοπώριασε ε? Αρχίζουν και οι βροχούλες, οι αέρηδες..bye bye καλοκαιράκι!

Πήγα σήμερα στον αλλεργιολόγο, Νεκ δε μου βρήκε αλλεργία στα δερματικά τεστ που μου έκανε, πρικ λέγονται? ίσως είναι μου είπε και κάτι άλλο που με πειράζει, η υγρασία π.χ που δε μετριέται με τεστ, καθόλου απίθανο γιατί έχουμε αρκετή εδώ. Μου πρότεινε αφυγραντήρα, ο σύζυγος δε συμφωνεί βέβαια, είναι και ακριβούτσικο, μου είπε θα ανάβουμε το αιρκοντίσιον που κάνει την ίδια δουλειά. Μετά μου πρότεινε να πάω και σε ωριλα να το ψάξω περαιτέρω..πωπω πόσα λεφτά έχω δώσει 3 μήνες στους γιατρούς ρε συ? παίρνω και τις εισπνοές, και ο Γιάννης το ίδιο..ο κούκος αηδόνι μας έχει βγει αυτός ο βήχας.

Εσείς καλά? Νεκ ετοιμάζεις τα γενέθλια της Αριάδνης σου? βρήκες και το μενού στα μέτρα σας, και τούρτα ακόμη, είσαι φοβερή! Αν βρήκες και τη φίλη σου αυτή που προσέχει κι εκείνη τη διατροφή έτσι θα τα ταιριάξετε σίγουρα!

Ντινάκι πήγατε βολτούλα στους δικούς σου?

Μια χαρά!

Εγώ πιστεύω θα έρθει σύντομα, θα δεις, είσαι επιφυλακτική λόγω και του προηγούμενου γεγονότος αλλά τώρα όλα θα πάνε καλά! Λογικό νομίζω είναι να ανυπομονείς και να ψιλοφοβάσαι, όλες έτσι κάναμε δηλαδή "ωχ πέρασε ένας μήνας και ακόμα τίποτα.."λες και πέρασαν πόσα χρόνια..διώξε το άγχος και θα έρθει αμέσως!

Ελεάνα ακόμα τίποτα φιλενάδα ε, δεν πειράζει εσύ να συνεχίσεις την προσπάθεια, θέλει τρέξιμο σίγουρα η αναζήτηση αργασίας! Γρήγορα να μας πεις κι εσύ καλά νέα για μια καλή δουλίτσα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ψιλό ψυχρά εδώ και το μικρό ακόμα με το μπούκωμα του...ο μπαμπάς μας ακόμα δεν φύγαμε περιμένει πως και πως να γυρίσουμε...λέμε Πέμπτη ή Παρασκευή το αργότερο να ανέβουμε...χαλάρωσα πολύ εδώ...άντε να δούμε τι μας περιμένει το χειμώνα!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμάς! Ελεάνα μου εύχομαι κάτι να βρεθεί, αφού είναι θετικός ο άντρας σου και λέει ότι υπάρχουν περιθώρια να αλλάξουν τα πράγματα, αυτό είναι καλό. Εγώ νόμιζα ότι αυτός ήταν τέλειος αρνητικός. Δεν ξέρω ειλικρινά, έτσι που μας έχουν κάνει πολύ στεναχωριέμαι. Δεν μπορώ τόσο άγχος και τόσο μέτρημα κάθε μήνα και βλέπω και φίλους και συγγενείς σε δύσκολες καταστάσεις και απογοητεύομαι! Είναι τρομερό η δημιουργία οικογένειας να έχει φτάσει πια να δημιουργεί άγχος στα ζευγάρια. Έχω πολλούς φίλους που δεν προχωράνε σε γάμο κι είναι αυτό αιτία. Ο αδερφός μου που τριανταρίζει συζεί με την κοπέλα του και έχει ξεκόψει το ενδεχόμενο να παντρευτεί και να κάνει οικογένεια. Πώς θα κάνουν σπίτι? Με 700 ευρώ το μήνα; Η κοπέλα μορφωμένη με μεταπτυχιακό και δουλειά δεν βρίσκει...

Ντίνα μου περαστικούλια στον Λεωνίδα σου! Σινομαρίν να του βάζεις! Με κλειστά μάτια αυτό ψηφίζω! Όλα καλά θα πάνε με το άλλο θέμα! Μην σκέφτεσαι τίποτα, ούτε δυσκολα, ούτε εύκολα! Ότι θέλει ο Θεός θα φέρει και δεν θα σε ρωτήσει κιόλας! :lol:

Σοφάκι μου εγώ στη θέση σου θα κοίταζα τον αφυγραντήρα. Είναι χάλια η υγρασία στο Ρέθυμνο, όπως κι εδώ στα Χανιά. Το αιρ κοντίσιον ξηραίνει άσχημα στο ζεστό αέρα την ατμόσφαιρα κι ίσως να σε πειράζει χειρότερα. Αν δεις και σε πειράζει το αιρ-κοντίσιον κάντε μια έρευνα αγοράς. Βάλτε στο σκρουτς να ψάξετε, με μια πρόχειρη ματιά είδα ότι ξεκινάνε από 60 ευρώ. Έχει και κάτι στήλες (σαν πάγος είναι) που δεν είναι συσκευές ηλεκτρικές και είναι πάμφθηνες και μαζεύουν την υγρασία της ατμόσφαιρας αλλά δε θυμάμαι πού τις βρίσκεις και πώς τις ζητάς. Μου έχουν πει ότι άλλο ένα καλό με τον αφυγραντήρα είναι ότι τον βάζεις δίπλα στη μπουγάδα σου και σε 2 ωρίτσες έχει στεγνώσει! Τώρα το χειμώνα είναι ότι πρέπει!:tongue:

Με τα γενέθλια της Αριάδνης, χαζό μου φαίνεται που το ψάχνω ένα μήνα πριν αλλά επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος και οι συνταγές περίεργες και θέλουν καμιά δοκιμή για να μην τις φάει ο σκουπιδοτενεκές... :tongue: δοκιμάζω από τώρα. Είδα τυχαία μια συνταγή στο φέις, με τα ίδια υλικά σχεδόν που κάνεις τα τρουφάκια που έκανα, να κάνεις μπισκότα τύπου oreo. Μου εξάπτουν την περιέργεια και λέω να τα δοκιμάσω κάποια στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρωινή-πρωινή σήμερα έτσι για αλλαγή. Ξυπνήσαμε νωρίς και ο μικρός τρώει το πρωινό του και βρήκα ευκαιρία να γράψω. Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί ένας συνάδελφός μου που προσπαθούσε πολύ-πολύ καιρό με τη γυναίκα του με εξωσωματικές κλπ να αποκτήσουν παιδάκι, χθες στο διάλειμμα που ήμαστε έξω μαζί με άλλη μια συνάδελφο κάτι είπε για κάτι που θέλει να μας πει στους συναδέλφους την ερχόμενη Δευτέρα... με τη μία το ψιλιάστηκα εγώ... "τι θες να πεις...και τι θες να πεις..." φαγώθηκα.... Και έρχεται η ντροπαλή απάντηση: "Ε τίποτα μωρέ... να... θα γίνω μπαμπάς!" Με άκουσε το μισό σχολείο! Πετάχτηκα πάνω, να τον πάρω αγκαλιά να τον φιλήσω, μόνο τα κλάματα που δεν με πήραν. Μετά ήμουν μία ώρα με ένα χαζό χαμόγελο και όλο να του δίνω συγχαρητήρια! :lol: Τον τρέλανα τον άνθρωπο! Τα υπόλοιπα μετά το σχολείο! Ήρθε η ώρα να αναχωρήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Και εγω πολυ πρωινή θα έλεγα αφού ξύπνησα απο τις 6!

Νεκ μου πολυ χάρηκα με αυτό που μας είπες!Μπραβο στο άνθρωπο και την γυναίκας του και με το καλό να έρθει το μωρακι!

Σαν να έπιασε πολυ κρύο και εγω πρέπει να αρχίσω να φτιάχνω ντουλάπες και να πλένω κουρτίνες γιατί βία αρχές του επόμενου μήνα μας βλέπω να στρώνουμε....


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια εβδομάδα ειναι που εχω σταματήσει απο την δουλειά και μερικές φορές πιάνω το εαυτό μου να μου λείπει...άλλες φορές νιώθω τόσο καλά που είμαι συνέχεια με το Λ που δεν σκέφτομαι τίποτα άλλο...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Έπιασε κρύο κοριτσάκια ε?

Αύριο πρέπει να κατεβάσω χειμωνιάτικα, δε μας βλέπω άλλο για σορτς και κοντομάνικα! Ναι Ντινάκι αρχές Νοέμβρη πιστεύω θα έχουμε στρώσει χαλιά, θέλω κι εγω να ταχτοποιήσω ντουλάπες, να ξεσηκώσω αλλά δε με βλέπω πολύ ορεξάτη, θα τα κάνω χαλαρά μάλλον..

Νεκταρίτσα συγχαρητήρια στο συνάδελφο που θα γίνει πατέρας και στη μαμά φυσικά! με το καλό να έρθει ένα υγιές μωράκι!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Τι κάνετε κορίτσια?? Ντινάκι πώς πας? Σοφία τι κάνει η μικρή τσαούσα σου? Τη δικιά μου χθες είπα ότι θα τη σκοτώσω με όσα μου κάνει! :lol:

Τι κρύο είναι αυτό ξαφνικά που λέτε κι εσείς?? Ξύπνησα σήμερα και έπαθα την πλάκα μου με το θερμόμετρο που έπεσε τόσο απότομα στους 17 βαθμούς! Ευτυχώς μέσα στο σπίτι ακόμα είναι καλά...

Κάναμε γενική σήμερα και κατέβασα κι εγώ τα χειμωνιάτικα κι ανέβασα τα καλοκαιρινά. Των παιδιών τα ρούχα έχω ακόμα να τακτοποιήσω στα συρτάρια τους και θα είμαστε οκ. Βάλαμε και το χαλί στο δωμάτιο του Γιώργου, το απόγευμα θα βάλουμε και στο δωμάτιο της Αριάδνης γιατί δεν μπορώ να τα βλέπω να κάθονται κατάχαμα να παίζουν τώρα που κρύωσε ο καιρός.

Το καλό στη συγκεκριμένη δουλειά, που κι εγώ σαν κι εσένα τη βαριέμαι Σοφάκι, ήταν ότι μου έφτιαξε τη διάθεση γιατί δεν μου έκανε κανένα παντελόνι χειμωνικό, κολυμπούσα στην κυριολεξία σε όλα τους. :tongue: Δεν με παίρνει να τα στενέψω τόσο γιατί θα χαλάσει η γραμμή τους, οπότε τα έβαλα σε μια τσαντούλα να τα δώσω. Προς το παρόν θα πορεύομαι με τα 2 τζιν που είχα λυπηθεί και τα στένεψα και με άλλα δυο τζιν και δυο μαύρα παντελόνια που είχαν μείνει ξεχασμένα από το 2007-8... στην ντουλάπα και ο Θεός με φώτισε και δεν τα έδωσα μιας και ήμουν σίγουρη ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να τα ξαναβάλω. Είχα και δύο υπέροχα τζιν το ένα σε φυστικί και το άλλο σε σομόν χρώμα και δυστυχώς δεν είχαν την ίδια τύχη... ήταν ολοκαίνουργια, τα είχα δώσει μετά τις εγκυμοσύνες και τώρα θα μου έκαναν σίγουρα. Πρώτη φορά το μετάνιωσα που χάρισα κάτι...

Κατά τα άλλα καλά κι εμείς εδώ. Έχω βρει ευκαιρία το σκ και κάνω τις δουλειές που θέλουν χρόνο κι αφορούν ως επί τω πλείστον το φαγητό και το κολατσιό των παιδιών τώρα με τη διατροφή. Μετά θα ρίξω και διάβασμα γιατί αύριο το μεσημέρι μας έχουν τραπέζι το ζευγάρι που είχε έρθει προ ημερών που σας έγραφα και το απόγευμα θα έρθει η νονά της μικρής να δει τα παιδιά οπότε θα είναι μια γεμάτη μέρα. Ένα σκ να σας πω την αλήθεια θέλω να πω ότι δεν έχω τίποτα να κάνω! Να είναι έτσι ο καιρός να κάτσουμε να χουχουλιάσουμε, αν είναι δυνατόν να μην έχουμε και δουλειές να κάνουμε... Το μόνο που μου αρέσει στον χειμώνα είναι το χουχούλιασμα...

Link to comment
Share on other sites

Για το συνάδελφο που σας έγραψα εύχομαι κι εγώ όλα να πάνε καλά και να έρθει ένα υγιές μωρό! Εγώ του ευχήθηκα και κόρη γιατί είναι μπαμπάς που θα του ταιριάζει σίγουρα το κορίτσι! Το αξιοσημείωτο στην υπόθεση είναι ότι η σύλληψη ήταν φυσική, μετά από την 3η (αν θυμάμαι καλά) αποτυχημένη εξωσωματική! Πόσο υπέροχο εκεί που δεν το περιμένεις να έρθει το θαύμα που τόσο λαχταράς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κανείς δεν μπήκε τόσες μέρες; Το βλέπω να μένει ανενεργό και το δικό μας το καφέ σαν τα άλλα τελικά... Εγώ το δήλωσα πάντως ότι θα μπαίνω και θα γράφω μέχρι τελικής πτώσεως.

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Να τρέχετε μόνο για λόγους ρουτίνας ή ακόμα καλύτερα για χαρούμενους λόγους. Εμάς μας κυνηγάνε οι υποχρεώσεις είναι η αλήθεια και κάθε μέρα τρέχουμε και για άλλους λόγους αλλά δεν πτοούμαστε. Την υγεία μας να έχουμε, κάθε μέρα θα το λέω γιατί κάθε μέρα και κάτι δυσάρεστο ακούω και σκέφτομαι ότι τίποτε άλλο δεν αξίζει στη ζωή, μόνο εμείς να είμαστε καλά, εμείς και τα παιδάκια μας πάνω από όλα. Σήμερα μάθαμε κι ένα άσχημο νέο για ένα παιδί στο σχολείο μας, ελπίζω όλα να πάνε καλά και να γίνει καλά το παιδάκι... δεν μπορώ να γράψω άλλα... όλοι μας ταραχτήκαμε πολύ...

Εμείς εδώ περάσαμε μια περιπετειούλα με το Γιωργάκι και τρέχαμε στους γιατρούς... ευτυχώς τη γλιτώσαμε ανώδυνα... Εντελώς χαζά έβαλε ένα ξένο σώμα στο αυτί, ευτυχώς κατόρθωσα με προσοχή και του το έβγαλα αλλά επειδή δεν ήταν και μικρό, τραυμάτισε το αυτάκι του εσωτερικά κι είχε μια μικρή φλεγμονή με αίμα. Τελικά μας έδωσε η γιατρός κάτι σταγόνες ξιδιού για αντισηψία και μου είπε αν τον πονάει να τον ξαναπάω. Ευτυχώς όλα καλά από εκεί. Ακολούθησε μια ίωση της Αριάδνης προχθές, ευτυχώς ήταν ίωση 24ωρη με λίγο εμετό και πυρετό 38-39 κι έτσι γρήγορα και ξαφνικά όπως ήρθε, έτσι κι έφυγε. Ο Γιώργος προς το παρόν δείχνει να τη γλίτωσε. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...