Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

εμενα η μικρη εκανε χαζοιωσεις, δεκατα μυξες ...3 μερες σπιτι 2 σχολειο ...πολυ υπνος μεσημερι βραδυ .....ισως και λιγο ψυχολογια !!ευτυχως τρωει πολλα φρουτα και γενικα η διατροφη της ειναι καλη ...

νεκ μου την αλλη βδομαδα ποιηματα ή σημερα το μεσημερι ..συνηθως 3 βδομαδες πριν ερχονατι τα διστιχα !!

Την άλλη βδομάδα... μάλιστα. Για να δούμε τι ποίημα θα πάρουμε...

Έχω και τη δικιά μου η οποία παιδιά, αν είναι δυνατόν, κάθε πρωί ή μεσημέρι που θα της μιλήσει ο Γιώργος, να την καλημερίσει του απαντάει αυτή μιλώντας αντίστοιχα με τις αδυναμίες που έχει το παιδί μου στο λόγο. Καμιά μέρα θα την πάρει ο διάολος να μου το θυμηθείτε! Φυσικά και ήδη είχαμε μπηχτή για λογοθεραπεία και θέλει προφανώς να μου το υπενθυμίζει με τον δικό της πανηλίθιο τρόπο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

εμενα η μικρη εκανε χαζοιωσεις, δεκατα μυξες ...3 μερες σπιτι 2 σχολειο ...πολυ υπνος μεσημερι βραδυ .....ισως και λιγο ψυχολογια !!ευτυχως τρωει πολλα φρουτα και γενικα η διατροφη της ειναι καλη ...

νεκ μου την αλλη βδομαδα ποιηματα ή σημερα το μεσημερι ..συνηθως 3 βδομαδες πριν ερχονατι τα διστιχα !!

Πέρα από τα φρούτα που είχα φαγωθεί κι εγώ κι έλεγα δεν παίρνουν βιταμίνες (ο Γιώργος που δεν έτρωγε) κοίταξε και όσα έγραψα στην Ελεάνα. Σίδηρος, ω3 και προβιοτικά (κεφίρ για παράδειγμα) είναι πολύ σημαντικά. Τα πιο σημαντικά. :wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας ...

σημερα μπορω και μιλαω λιγο περασε και ο πονοκεφαλος ...εχω πιει ολα τα παιδικα σιροπια για το βηχα !!

ντινακι κανεις δουλιτσες ....εγω το σκ ..εχω μπολικες ...εχω στρωσει το παιδικο και κουζινα ...

βασικα τα απαραιτητα θελω να κανω αυτο το σκ ...και να παμε καμια βολτιτσα γιατι χαζοκλειστηκαμε με τις παλιοιωσεις ...

σημρα το πρωι τη λυπηθηκα τη μικρη ...εφτα παρα ...μαμαααα ..θελω τσισα ..την παω ..και της λεω ελα να ντυθουμε για το σχολειο τωρα ....αυτη νομιζε οτι ειναι ακομα νυχτα ..και την πιανει ενα παραπονο ....οχι ρε μαμα ...αφου ειναι νυχτα ..τσισα θελω μονο ..οχι σχολειο .....

7 και 20 τον ξυπνάω εγώ αλλά ευτυχώς ξυπνάει εύκολα χωρίς παράπονο. Το βράδυ βέβαια 9 η ώρα έχει νάνι! Καμιά φορά πάει και 10 αλλά προσπαθώ όσο πιο νωρίς γίνεται να τα βάλω. Η μικρή τσαούσα μου τα χαλάει που ουρλιάζει "δε νυστάζω!"

Φαντάσου οτι ο Λ πέρυσι ξεκίνησε στις 03/09 και μέχρι τις 26/10 είχε περάσει 3 ιώσεις με πυρετό...Δευτέρα ,Τρίτη και Τετάρτη ήταν καλά και Πέμπτη ,Παρασκευή και σκ χάλια...πάντως αν υπάρχει η δυνατοτοτητα καλό ειναι να ξεκουράζεται και οργανισμός τους απο τις συνεχείς ιώσεις...και δεύτερο να κάνω να σας πω την αλήθεια αν υπάρχει η δυνατότητα και δεν πιέζομαι απο θέμα δουλειάς θα το στείλω κατευθείαν προνηπιο....ειναι πιο έτοιμο θεωρώ ενα παιδι σε αυτή την ηλικία...

Κοπελιά φέτος πάνε προνήπιο! :lol: Του χρόνου έχει νήπιο και την αποπάνω χρονιά πρώτη δημοτικού!!!

ωχ, τικεράκια ε???? καλά, μάλλον θελουμε να κρατάμε τα παιδιά μας μικρά!

εμείς και σήμερα σπίτι, δεν είναι κάτι σοβαρό, λίγος βήχας και μπούκωμα βράδυ και πρωί, αλλά αφού έχω τη δυνατότητα γιατί να τον στείλω και να επιδεινωθεί, βέβαια βαριόμαστε οικτρά, εγώ τον έχω χορτάσει κιόλας δεν μπορώ να πω!

αχ Κατερίνα, τι πρωινό ξύπνημα είναι αυτό??? αλλά τι να κάνεις κιόλας???? εμείς είμαστε υπναράδες, 8.30 με 9.00 ξυπνάει και κατά τις 9.30 πάμε σταθμό, περιέργως όμως πολλά παιδάκια ακόμη εκείνη την ώρα πάνε και πιο αργά, και τελικά τον παίρνω κατά τις 2.30, τον αφήνω και τρώει, και μετά σπίτι ξανατρώει λίγο ακόμη! πάμε για μαμ για να κατέβουμε κέντρο, να τον αφήσω στη μαμά μου και να πάω για το σεμινάριο, ευτυχώς είναι στον άλλο δρόμο από το πατρικό μου!

το σιρόπι τον μπενλιφ και σινομαρίν θαλασσινό νερο για τη μύτη 3 φορές την ημέρα και θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

βολταρεις νεκ ?? καλα να περασεις ..

οταν λες "Έχω και τη δικιά μου η οποία παιδιά, αν είναι δυνατόν, κάθε πρωί ή μεσημέρι που θα της μιλήσει ο Γιώργος, να την καλημερίσει του απαντάει αυτή μιλώντας αντίστοιχα με τις αδυναμίες που έχει το παιδί μου στο λόγο. Καμιά μέρα θα την πάρει ο διάολος να μου το θυμηθείτε! Φυσικά και ήδη είχαμε μπηχτή για λογοθεραπεία και θέλει προφανώς να μου το υπενθυμίζει με τον δικό της πανηλίθιο τρόπο! "ποια εννοεις???? τη δασκαλα.....αν ναι ειναι να τρελαινομαστε ....

κεφιρ ε????να το σεφτω και να το βρω ...

καρυδια δεν τρωνε ...απο ξηρους καρπους μονο ξερες σταφιδες...

μπενλιφ σιροπι ..καλουτσικο ειναι

καλα και τα δικα μου μεχρι τις 9μιση κοιμουνται ...η αγγελικη μπορει και το μεσημερι καμια ωριτσα...

καλο σας απογευμα και απο εμενα!!!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έχω πρόπολη Ελεάνα στο σπίτι. Της απιβίτα κάτι σταγόνες. Στάζεις μερικές σε λίγο νερό και πίνεις και καλά για το ανοσοποιητικό. Είναι πολύ καλή, εγώ τη χρησιμοποιώ για αντισηψία (αντί μπενταντίν που δεν κάνει να χρησιμοποιώ), διαλυμένη στο νερό για στοματική υγιεινή αντί για λίστεριν και στην οδοντόκρεμα. Εσύ τη θες για πρόληψη? Άκου τη γνώμη μου. Καλό πλύσιμο χεριών, ανά διαστήματα θαλασσινό νερό στη μυτούλα για καθαρό αναπνευστικό, καλή διατροφή όσο γίνεται, με σίδηρο πολύ και ω3 (κρέας, αυγά, ψάρι, λιναρόσπορο, καρύδια) και βοηθητική είναι κι η πρόπολη και η εχινάκεια όπως λένε αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που να σε προστατεύει επαρκώς σε τέτοιες συνθήκες βλ. παιδικό σταθμό. Γενικά αν υπήρχε κανένα βότανο θαυματουργό που να μην αρρωσταίνεις θα είχε πλουτίσει όποιος το έβγαζε οπότε και δεν τα πολυπιστεύω. Ίσως να βοηθάει να τα περάσεις πιο ελαφρά ή να γλιτώσεις να κολλήσεις τα ελαφρά, δεν ξέρω. Στα παιδιά δεν δίνω προς το παρόν κάτι, μόνο το κουταλάκι του γλυκού το κεφίρ που κάνω σπιτικό και έχω σε αφθονία ούτως ή άλλως.

για μυτούλα και αυτάκια σκεφτόμουνα, κι εγώ τις σταγόνες της apivita είχα δει, επίσης μπορώ να βρω αυθεντική από παραγωγό!

η διατροφή μας είναι στο μέτρο του δυνατού καλή γιατί δεν έχεις πάντα καλές πρώτες ύλες όπως στην επαρχία, ας πουμε το ψάρι το φοβάμαι από ψαρά, δεν ξεχωρίζω και το φρέσκο εύκολα!

καλά από πλυσίματα είμαστε οκ, και με το παραπάνω, χέρια, ρούχα, μια περιουσία!

ο μικρός κάνει ακόμη τη θεραπεία την ομοιοπαθητική για ενίσχυση αμοσοποιητικού, εγώ όποτε θυμάμαι και ειδικά όταν με τριγυρίζει κάτι παίρνω καμιά ταμπλέτα εχινάκεια...

Link to comment
Share on other sites

Σας αφήνω! Σήμερα είναι η μέρα μου! Γυμναστήριο και μετά καπάκι καφέ με φίλες (χρόνια είχα να πάω, μα τω Θεώ!!!!). Ποιος τη χάρη μου!!! :lol:

τι καλά, έχω μια βδομάδα να κάνω διάδρομο, ντροπή μου, καλά για γυμναστήριο δεν παίζει, είπαμε οικονομία και ανακύκλωση που λέει και ο μπομπ ο μάστορας!

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά φέτος πάνε προνήπιο! Του χρόνου έχει νήπιο και την αποπάνω χρονιά πρώτη δημοτικού!!!

Φιλενάδα είπα αν κάνω δεύτερο παιδάκι πάλι στο προνήπιο θα το στείλω κατευθείαν...λες να μην ξέρω τι πάει το παιδί μου χαχαχαχαχαχαχα


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά φέτος πάνε προνήπιο! Του χρόνου έχει νήπιο και την αποπάνω χρονιά πρώτη δημοτικού!!!

Φιλενάδα είπα αν κάνω δεύτερο παιδάκι πάλι στο προνήπιο θα το στείλω κατευθείαν...λες να μην ξέρω τι πάει το παιδί μου χαχαχαχαχαχαχα

:lol::lol::lol: Καλά στραβωμάρα εγώ! Θα μου πεις, έγραφα στις τρεις παρά είκοσι και τρεις παρά δέκα είχα ραντεβού με την κουμπάρα μου κάτω στα Χανιά οπότε το "δεύτερο" το πήδηξα κατά την ανάγνωση! Εν τω μεταξύ με τους σταθμούς και τα νήπια εκεί πάνω στην Αθήνα με έχετε μπερδέψει κι είναι και παιδικοί μαζί με νήπια κι είπα μήπως... :lol:

Link to comment
Share on other sites

για μυτούλα και αυτάκια σκεφτόμουνα, κι εγώ τις σταγόνες της apivita είχα δει, επίσης μπορώ να βρω αυθεντική από παραγωγό!

η διατροφή μας είναι στο μέτρο του δυνατού καλή γιατί δεν έχεις πάντα καλές πρώτες ύλες όπως στην επαρχία, ας πουμε το ψάρι το φοβάμαι από ψαρά, δεν ξεχωρίζω και το φρέσκο εύκολα!

καλά από πλυσίματα είμαστε οκ, και με το παραπάνω, χέρια, ρούχα, μια περιουσία!

ο μικρός κάνει ακόμη τη θεραπεία την ομοιοπαθητική για ενίσχυση αμοσοποιητικού, εγώ όποτε θυμάμαι και ειδικά όταν με τριγυρίζει κάτι παίρνω καμιά ταμπλέτα εχινάκεια...

Για μυτούλα και αυτάκια τις σταγόνες της πρόπολης? Πώς να τις χρησιμοποιείς? Δεν κατάλαβα. Αυτές στις οδηγίες λένε ότι διαλύεις 1μλ. σε ένα ποτήρι νερό και πίνεις. Εγώ διαλύω σε νερό και κάνω και γαργάρες σε πονόλαιμο κλπ. Και επίσης διαλύω σε νερό και καθαρίζω πληγές κι έτσι. Αλλά για βλεννογόνους δεν ξέρω αν και πώς χρησιμοποιείται. Να σου τονίσω ότι είναι τσουχτερό και πικρό στη γεύση με έντονο άρωμα. Αν διαλύσεις μερικές σταγόνες σε νερό να πιει το παιδί ίσως δεν το αντιληφθεί. Αν βρεις από παραγωγό σίγουρα θα είναι καλύτερο γιατί ίσως το διάλυμα με τον τρόπο που γίνεται να μην έχει ίδια αποτελέσματα και ίδια γεύση(?).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βολταρεις νεκ ?? καλα να περασεις ..

οταν λες "Έχω και τη δικιά μου η οποία παιδιά, αν είναι δυνατόν, κάθε πρωί ή μεσημέρι που θα της μιλήσει ο Γιώργος, να την καλημερίσει του απαντάει αυτή μιλώντας αντίστοιχα με τις αδυναμίες που έχει το παιδί μου στο λόγο. Καμιά μέρα θα την πάρει ο διάολος να μου το θυμηθείτε! Φυσικά και ήδη είχαμε μπηχτή για λογοθεραπεία και θέλει προφανώς να μου το υπενθυμίζει με τον δικό της πανηλίθιο τρόπο! "ποια εννοεις???? τη δασκαλα.....αν ναι ειναι να τρελαινομαστε ....

κεφιρ ε????να το σεφτω και να το βρω ...

καρυδια δεν τρωνε ...απο ξηρους καρπους μονο ξερες σταφιδες...

μπενλιφ σιροπι ..καλουτσικο ειναι

καλα και τα δικα μου μεχρι τις 9μιση κοιμουνται ...η αγγελικη μπορει και το μεσημερι καμια ωριτσα...

καλο σας απογευμα και απο εμενα!!!

Κεφίρ θα βρεις σίγουρα μέσω φέις υπάρχουν ομάδες που χαρίζουν γιατί πολλαπλασιάζονται γρήγορα οι σπόροι! Μπορείς να δοκιμάσεις από του εμπορίου κι αν σου αρέσει παίρνεις. Αν και η γεύση του σπιτικού απέχει πολύ από του εμπορίου.

Να τρελαίνεστε Κατερίνα μου... να τρελαίνεστε... Τι να πω... άστα...

Link to comment
Share on other sites

τι καλά, έχω μια βδομάδα να κάνω διάδρομο, ντροπή μου, καλά για γυμναστήριο δεν παίζει, είπαμε οικονομία και ανακύκλωση που λέει και ο μπομπ ο μάστορας!

Καλά για καφέ γυναικοπαρέα είχα να πάω... δε θυμάμαι από πότε... Γύρισα πίσω σήμερα... 14 χρόνια! Κι έμαθα τα χαμπέρια των συμμαθητών μου από το Λύκειο! Τι να σας λέω, κάθε νέο και μια έκπληξη! Σε κανέναν δεν είχαμε πέσει μέσα στις προβλέψεις για το μέλλον του... Πώς αλλάζουν οι άνθρωποι!

To γυμναστήριο να είναι καλά η κουμπάρα μου που με ζάλισε αλλιώς εγώ γυμναστήριο τελευταία φορά είχα πάει το 2001... Και προτελευταία όταν πήγαινα στο δημοτικό... τέτοια σχέση λατρείας με τη γυμναστική... :tongue: Τα λεφτά δεν τα σκέφτομαι όσο τα παίρνουν από την κάρτα που είναι από το μισθό του Άρη. Τα σκέφτομαι βέβαια κάθε φορά που σηκώνω από το λογαριασμό μου και πληρώνω... τα πάντα εγώ, γιατί σχεδόν όλος ο μισθός του πάει στα δάνεια και την κάρτα... :-( Αλλά επειδή δεν κάνω τίποτα για εμένα, ούτε ψώνια, ούτε λούσα, είπα να κάνω αυτό να παρηγοριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τα αγόρια μου κοιμούνται ακόμα και εγω πίνω το καφεδάκι μου!

Νεκ μετά απο παρότρυνση του Δ ξεκινάω και εγω από Δ γυμναστήριο...σκέφτομαι όμως να πηγαίνω πρωί μετά το σχολείο του Λ για καμιά ώρα...ο Δ θέλει να πάω σε αυτό που πηγαίνει εκείνος για να πηγαίνουμε μαζί αλλα ακριβούτσικο το βρίσκω...

Ο μικρος μπουκώσε για τα καλα και δυσκολεύτηκε στον ύπνο...θα περιμένω να ξυπνήσουν για να πάμε στο φαρμακείο για σινομαριν και σε ενα μαγαζί που βρήκαμε για παπλωμα του μικρού που απο πέρυσι το θέλαμε αλλα όλο στην αναβολή ήταν....


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά για καφέ γυναικοπαρέα είχα να πάω... δε θυμάμαι από πότε... Γύρισα πίσω σήμερα... 14 χρόνια! Κι έμαθα τα χαμπέρια των συμμαθητών μου από το Λύκειο! Τι να σας λέω, κάθε νέο και μια έκπληξη! Σε κανέναν δεν είχαμε πέσει μέσα στις προβλέψεις για το μέλλον του... Πώς αλλάζουν οι άνθρωποι!

To γυμναστήριο να είναι καλά η κουμπάρα μου που με ζάλισε αλλιώς εγώ γυμναστήριο τελευταία φορά είχα πάει το 2001... Και προτελευταία όταν πήγαινα στο δημοτικό... τέτοια σχέση λατρείας με τη γυμναστική... :tongue: Τα λεφτά δεν τα σκέφτομαι όσο τα παίρνουν από την κάρτα που είναι από το μισθό του Άρη. Τα σκέφτομαι βέβαια κάθε φορά που σηκώνω από το λογαριασμό μου και πληρώνω... τα πάντα εγώ, γιατί σχεδόν όλος ο μισθός του πάει στα δάνεια και την κάρτα... :-( Αλλά επειδή δεν κάνω τίποτα για εμένα, ούτε ψώνια, ούτε λούσα, είπα να κάνω αυτό να παρηγοριέμαι.

Το περασμένο Σάββατο πήγα μαζί με την αδερφή μου σε συνάντηση του σχολείου μου...είδα τις κολλητές μου που μπορεί να τα λέμε συχνά στο τηλ αλλα λόγω απόστασης είχα να τις δώ χρόνια ...καλα δεν θυμόμουν και πολλά άτομα για να πω την αλήθεια αλλα αυτό που μου έκανε εντύπωση ειναι οτι οι χαρακτήρες που ήμασταν έφηβοι οι ίδιο ήταν και τώρα....ωραία περάσαμε αλλα φύγαμε παρά πολυ νωρίς....είχα τον Δ σπίτι που μου έλεγε ¨Μετα απο τόσα χρόνια τι θα έχετε να πείτε?¨ και δεν ήθελε καθόλου να πάω...φοβόταν μήπως ήταν εκεί το αίσθημα των σχολικών μου χρόνων χαχαχα...και μου το πέταξε μεταξύ αστείου και σοβαρού...το τι γέλιο έριξα δεν λέγεται...εγω του είπα να πηγαίναμε μαζί απο την αρχή αλλά εκείνος βαριόταν πολυ να έρθει...για να πω την αλήθεια πολυ μου αρέσει αυτό το ενδιαφέρον που υπάρχει μετά απο 17 χρόνια περίπου που είμαστε μαζί...και για να ειμαι ειλικρινής με ενθουσιάζει πολυ που η φλόγα μας καίει ακόμα πολυ!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

για μυτούλα και αυτάκια σκεφτόμουνα, κι εγώ τις σταγόνες της apivita είχα δει, επίσης μπορώ να βρω αυθεντική από παραγωγό!

η διατροφή μας είναι στο μέτρο του δυνατού καλή γιατί δεν έχεις πάντα καλές πρώτες ύλες όπως στην επαρχία, ας πουμε το ψάρι το φοβάμαι από ψαρά, δεν ξεχωρίζω και το φρέσκο εύκολα!

καλά από πλυσίματα είμαστε οκ, και με το παραπάνω, χέρια, ρούχα, μια περιουσία!

ο μικρός κάνει ακόμη τη θεραπεία την ομοιοπαθητική για ενίσχυση αμοσοποιητικού, εγώ όποτε θυμάμαι και ειδικά όταν με τριγυρίζει κάτι παίρνω καμιά ταμπλέτα εχινάκεια...

Έλενα μου πιες σταγόνες ειναι αυτές?

Ειναι για πρόληψη?

Και ο Λ κρυωμένος ειναι αλλά μάλλον λόγω του καιρού και όχι απο κάποια ίωση...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...