Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα σας !!!!αντε νεκ τα καταφερες...

ευχαομστε να ειστε ολες καλα απο υγεια ...οσες βρισκεστε απο κοντα ειστε πολυ τυχερες..

εγω ειμαι καλα ...ολιγον μελαγχολικη .....οπως μου λενε ολοι ..αλλα δεν το εχω βρει ακομα ...!!

τα κοριτσια μου καλα... η αγγελικη συνεχεια με μυξα βηχα χαζοιωσεις ......

η χριστινα μου ειναι σωστο κοριτσι τωρα πια ...

εσεις τα νεα σας ???


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!

Εδώ και εμείς!Μια χαρα τα πάμε με το σχολείο μας και ο μικρος μας έκανε συμφωνία εγω να τον πηγαίνω και ο μπαμπάς να τον πέρνει το μεσημέρι...ξεκίνησε και αθλητικές δραστηριότητες στο σταθμό και ο ενθουσιασμός του μεγάλωσε ακόμα περισσότερο!

Εγω παλεύω με το πλυντήριο ακόμα αλλά μάλλον σε καλό δρόμο είμαστε!

Έκανε γενική στο δωμάτιο του μικρού και έστρωσα και το χαλί γιατί με έιχε φάει επειδή έχει επάνω πόλη με δρόμους και κάθεται και παίζει πολυ με τα αυτοκινητάκια του!

Γενικά εχω ξεπατωθει με τις δουλείες αλλα χωρίς πλυντήριο δεν εχω και πολλά περιθώρια!

Αν συνεχίσει έτσι αρχές του επόμενου βλέπω να στρώνω όλο το σπίτι...

Λοιπόν έρχεται εχθές ο Λ απο τον παιδικό και μου λέει ¨Μαμά εμείς όλοι είμαστε Έλληνες και είπαμε ΟΧΙ στους Ιταλούς...η χώρα που ζούμε λέγεται Ελλάδα!¨τους προετοιμάζουν για την γιορτούλα τους και θα πούμε και ποιηματάκι!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλησπερα! Δηλωνω οτι εγραφα επι εικοσι λεπτα μηνυμα απο το κινητο και ξαφνικα κολλησε κι αποσυνδεθηκε!! Και το εχασα! Το μονο που μπορω να πω τωρα ειναι καληνυχτα! Φιλακια σε ολες!


5Jjep3.png

vf6Up3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας ...

σημερα μπορω και μιλαω λιγο περασε και ο πονοκεφαλος ...εχω πιει ολα τα παιδικα σιροπια για το βηχα !!

ντινακι κανεις δουλιτσες ....εγω το σκ ..εχω μπολικες ...εχω στρωσει το παιδικο και κουζινα ...

βασικα τα απαραιτητα θελω να κανω αυτο το σκ ...και να παμε καμια βολτιτσα γιατι χαζοκλειστηκαμε με τις παλιοιωσεις ...

σημρα το πρωι τη λυπηθηκα τη μικρη ...εφτα παρα ...μαμαααα ..θελω τσισα ..την παω ..και της λεω ελα να ντυθουμε για το σχολειο τωρα ....αυτη νομιζε οτι ειναι ακομα νυχτα ..και την πιανει ενα παραπονο ....οχι ρε μαμα ...αφου ειναι νυχτα ..τσισα θελω μονο ..οχι σχολειο .....


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλό Σκ να έχουμε!

Αχ μωρέ Κατερίνα πολυ νωρίς ξυπνάνε τα μικρά σου με το δίκιο τους να παραπονιούνται.

Εγω τώρα που ειμαι σπίτι 8.15 τον ξυπνάω και 9 ειναι στον παιδικό.Δουλειες μπόλικες αλλα ακόμα δεν εχω σκοπό να στρώσω το υπόλοιπο σπίτι...να σήμερα άλλαξε πάλι ο καιρός...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ντινακι μια χαρα το 8 και τεταρτο ..εμας εφταμιση περνα το σχολικο ....

αν και δε μιλαγαμε σε ειχα πολυ στο μυαλο μου αυτες τις μερες.. περυσι που σταματησες το Λεωνιδα απο το σχολειο για λιγους μηνες ..σε ειχα θεωρησει λιγο υπερβολικη ...και σε σκεφτομουν συνεχεια...

η μικρη μου εκλεισε σχεδον ενα εικοσαημερο μεσα στο σεπτεμβρη με μυξες και χαζοδεκατα ....καναμε εξετασεις ολα καλα ...συζητησα να την σταματησω σχολειο...δεν το αποφασισαμε τελικα ...αλλα μας περιμενει δυσκολος χειμωνας ...

να ειναι γερα ολα τα παιδακια μας!!!

εγω μπολικες δουλειες δε νομιζω να κανω ..τα βασικα !


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

ντινακι μια χαρα το 8 και τεταρτο ..εμας εφταμιση περνα το σχολικο ....

αν και δε μιλαγαμε σε ειχα πολυ στο μυαλο μου αυτες τις μερες.. περυσι που σταματησες το Λεωνιδα απο το σχολειο για λιγους μηνες ..σε ειχα θεωρησει λιγο υπερβολικη ...και σε σκεφτομουν συνεχεια...

η μικρη μου εκλεισε σχεδον ενα εικοσαημερο μεσα στο σεπτεμβρη με μυξες και χαζοδεκατα ....καναμε εξετασεις ολα καλα ...συζητησα να την σταματησω σχολειο...δεν το αποφασισαμε τελικα ...αλλα μας περιμενει δυσκολος χειμωνας ...

να ειναι γερα ολα τα παιδακια μας!!!

εγω μπολικες δουλειες δε νομιζω να κανω ..τα βασικα !

Φαντάσου οτι ο Λ πέρυσι ξεκίνησε στις 03/09 και μέχρι τις 26/10 είχε περάσει 3 ιώσεις με πυρετό...Δευτέρα ,Τρίτη και Τετάρτη ήταν καλά και Πέμπτη ,Παρασκευή και σκ χάλια...πάντως αν υπάρχει η δυνατοτοτητα καλό ειναι να ξεκουράζεται και οργανισμός τους απο τις συνεχείς ιώσεις...και δεύτερο να κάνω να σας πω την αλήθεια αν υπάρχει η δυνατότητα και δεν πιέζομαι απο θέμα δουλειάς θα το στείλω κατευθείαν προνηπιο....ειναι πιο έτοιμο θεωρώ ενα παιδι σε αυτή την ηλικία...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλησπερα! Δηλωνω οτι εγραφα επι εικοσι λεπτα μηνυμα απο το κινητο και ξαφνικα κολλησε κι αποσυνδεθηκε!! Και το εχασα! Το μονο που μπορω να πω τωρα ειναι καληνυχτα! Φιλακια σε ολες!

:tongue:Έκανες το πρώτο μισό βήμα Κατερινιώ! Την επόμενη φορά θα το κάνεις και ολόκληρο! :lol::lol:

Πέρα από την πλάκα δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράγμα από το να σου χάνεται η γκουμούτσα!!! Το έχω πάθει πολλές φορές!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας !!!!αντε νεκ τα καταφερες...

ευχαομστε να ειστε ολες καλα απο υγεια ...οσες βρισκεστε απο κοντα ειστε πολυ τυχερες..

εγω ειμαι καλα ...ολιγον μελαγχολικη .....οπως μου λενε ολοι ..αλλα δεν το εχω βρει ακομα ...!!

τα κοριτσια μου καλα... η αγγελικη συνεχεια με μυξα βηχα χαζοιωσεις ......

η χριστινα μου ειναι σωστο κοριτσι τωρα πια ...

εσεις τα νεα σας ???

Περαστικά στην μικρούλα σου!!! Θαλασσινό νερό βάζω εγώ προληπτικά κάποιες φορές στη μυτούλα και δίνω και ένα κουταλάκι του γλυκού κεφίρ ανακατεμένο στο γάλα τους μιας και διάβασα ότι βοηθάει!

Τα δικά μας τα νέα είναι παραπάνω! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωχ, τικεράκια ε???? καλά, μάλλον θελουμε να κρατάμε τα παιδιά μας μικρά!

εμείς και σήμερα σπίτι, δεν είναι κάτι σοβαρό, λίγος βήχας και μπούκωμα βράδυ και πρωί, αλλά αφού έχω τη δυνατότητα γιατί να τον στείλω και να επιδεινωθεί, βέβαια βαριόμαστε οικτρά, εγώ τον έχω χορτάσει κιόλας δεν μπορώ να πω!

αχ Κατερίνα, τι πρωινό ξύπνημα είναι αυτό??? αλλά τι να κάνεις κιόλας???? εμείς είμαστε υπναράδες, 8.30 με 9.00 ξυπνάει και κατά τις 9.30 πάμε σταθμό, περιέργως όμως πολλά παιδάκια ακόμη εκείνη την ώρα πάνε και πιο αργά, και τελικά τον παίρνω κατά τις 2.30, τον αφήνω και τρώει, και μετά σπίτι ξανατρώει λίγο ακόμη! πάμε για μαμ για να κατέβουμε κέντρο, να τον αφήσω στη μαμά μου και να πάω για το σεμινάριο, ευτυχώς είναι στον άλλο δρόμο από το πατρικό μου!

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στην μικρούλα σου!!! Θαλασσινό νερό βάζω εγώ προληπτικά κάποιες φορές στη μυτούλα και δίνω και ένα κουταλάκι του γλυκού κεφίρ ανακατεμένο στο γάλα τους μιας και διάβασα ότι βοηθάει!

Τα δικά μας τα νέα είναι παραπάνω! :tongue:

νεκ εσύ που ασχολείσαι με τα οικολογικά, για την πρόπολη τι λες????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδώ και εμείς!Μια χαρα τα πάμε με το σχολείο μας και ο μικρος μας έκανε συμφωνία εγω να τον πηγαίνω και ο μπαμπάς να τον πέρνει το μεσημέρι...ξεκίνησε και αθλητικές δραστηριότητες στο σταθμό και ο ενθουσιασμός του μεγάλωσε ακόμα περισσότερο!

Εγω παλεύω με το πλυντήριο ακόμα αλλά μάλλον σε καλό δρόμο είμαστε!

Έκανε γενική στο δωμάτιο του μικρού και έστρωσα και το χαλί γιατί με έιχε φάει επειδή έχει επάνω πόλη με δρόμους και κάθεται και παίζει πολυ με τα αυτοκινητάκια του!

Γενικά εχω ξεπατωθει με τις δουλείες αλλα χωρίς πλυντήριο δεν εχω και πολλά περιθώρια!

Αν συνεχίσει έτσι αρχές του επόμενου βλέπω να στρώνω όλο το σπίτι...

Λοιπόν έρχεται εχθές ο Λ απο τον παιδικό και μου λέει ¨Μαμά εμείς όλοι είμαστε Έλληνες και είπαμε ΟΧΙ στους Ιταλούς...η χώρα που ζούμε λέγεται Ελλάδα!¨τους προετοιμάζουν για την γιορτούλα τους και θα πούμε και ποιηματάκι!

Περαστικά στο πλυντήριο Ντίνα! :lol: Πάνω που έστρωσες χαλί κι εσύ επέστρεψε το καλοκαίρι! Αμ εγώ η προκομένη που φύλαξα και τα καλοκαιρινά και σήμερα θα κατεβάσω μερικά για να πορευόμαστε... τι ζέστη είναι αυτή ρε παιδιά???

Κάτι πήρε και το δικό μου το αυτί για γιορτούλα στο σχολείο αλλά δεν βλέπω να έρχεται κανένα ποίημα στο σπίτι προς το παρόν τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

εμενα η μικρη εκανε χαζοιωσεις, δεκατα μυξες ...3 μερες σπιτι 2 σχολειο ...πολυ υπνος μεσημερι βραδυ .....ισως και λιγο ψυχολογια !!ευτυχως τρωει πολλα φρουτα και γενικα η διατροφη της ειναι καλη ...

νεκ μου την αλλη βδομαδα ποιηματα ή σημερα το μεσημερι ..συνηθως 3 βδομαδες πριν ερχονατι τα διστιχα !!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

νεκ εσύ που ασχολείσαι με τα οικολογικά, για την πρόπολη τι λες????

Εγώ έχω πρόπολη Ελεάνα στο σπίτι. Της απιβίτα κάτι σταγόνες. Στάζεις μερικές σε λίγο νερό και πίνεις και καλά για το ανοσοποιητικό. Είναι πολύ καλή, εγώ τη χρησιμοποιώ για αντισηψία (αντί μπενταντίν που δεν κάνει να χρησιμοποιώ), διαλυμένη στο νερό για στοματική υγιεινή αντί για λίστεριν και στην οδοντόκρεμα. Εσύ τη θες για πρόληψη? Άκου τη γνώμη μου. Καλό πλύσιμο χεριών, ανά διαστήματα θαλασσινό νερό στη μυτούλα για καθαρό αναπνευστικό, καλή διατροφή όσο γίνεται, με σίδηρο πολύ και ω3 (κρέας, αυγά, ψάρι, λιναρόσπορο, καρύδια) και βοηθητική είναι κι η πρόπολη και η εχινάκεια όπως λένε αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που να σε προστατεύει επαρκώς σε τέτοιες συνθήκες βλ. παιδικό σταθμό. Γενικά αν υπήρχε κανένα βότανο θαυματουργό που να μην αρρωσταίνεις θα είχε πλουτίσει όποιος το έβγαζε οπότε και δεν τα πολυπιστεύω. Ίσως να βοηθάει να τα περάσεις πιο ελαφρά ή να γλιτώσεις να κολλήσεις τα ελαφρά, δεν ξέρω. Στα παιδιά δεν δίνω προς το παρόν κάτι, μόνο το κουταλάκι του γλυκού το κεφίρ που κάνω σπιτικό και έχω σε αφθονία ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...