Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα σας !!!

ελεαννα...μη με παρεξηγεις ..ειναι ο γραπτος λογος ...απλα λεω οτι εχετε εναλλακτικες ....αλλοι δεν εχουν ...

και εγω ειχα ριζα στο μαλλι με ασπρα ....απο ιουλιο ξαναεβαψα σεπτεμβρη ...εχω να παω οδοντιατρο 3 χρονια και εγω και ο αντρας μου ....και γελασα με τη νεκταρια που μιλαει για καθαρισμο στρωματων ....της χριστινας ειναι απο δευτερο χερι ....και με τα κατρουλια περσι ολο το χειμωνα ,,,,,καταλαβαινετε τι γινεται ...το αεριζω τις κυριακες και ολα καλα θελω να πιστευω .....

λογαριασμους πληρωνω ...στις υποχρεωσεις μου ειμαι ενταξει...αλλα περιττα δεν κανουμε !!ή κανουμε με μετρο

εμεις μεγαλωσαμε σε 2αρι μεχρι 10 χρονων με τον αδερφο μου.....και δεν καναμε εξτρα δραστηριοτητες περαν των απαραιτητων ....μια χαρα παιδια βγηκαμε

με τις μικρες με καποια χαρτονια , κολλες και κορδελες που πηραμε περυσι 10 ευρω ...εχω περασει απειρες ωρες ......που θα μπορουσα να ειμαι στο παιδοτοπο και να δινω εικοσαρια ...

ειμαι σιγουρη πως απο τη μερια σου κανεις και εσυ πολλες οικονομιες ...και προσπαθεις ...αλλα ετσι ειναι η ζωη ....ετσι ειναι τα πραγματα ...κανε το καλυτερο που μπορεις με αυτα που εχεις ....ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ !!ΠΑΡΕ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΗ ..ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ...


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα...

Για να διασκεδάζω λίγο το κλίμα προτείνω να βάζουμε ρεφενε και κάθε μήνα να βάφει και μια τα μαλλιά της γιατί και εγω απο τέλος Ιουλίου εχω να τα βαψω και λυπάμαι το 40αρι για τις άνταυγειες...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλενα μου τα κορίτσια έχουν δίκιο και εσύ καλα κανείς και μας τα λες και ξελαφρωνεις γιατί για αυτό είμαστε εδώ και όχι για τα χαχα μόνο....

Και εμείς στα ιδια είμαστε απο οικονομικής άποψης τουλάχιστον στο άγχος...άφησα την δουλειά μου γιατί κουραστικά πολυ και άρχισα να εχω και ψιλό προβλήματα υγείας που τωρα τα ψάχνω...και ναι μεν εχω βοήθεια αλλα η βοήθεια ειναι βοήθεια και δεν ξέρεις σε 2 μήνες τι θα γίνει...και πάντα προσέχω τι περνώ στο Σμ μην και ξεφύγουμε....και κάνω πολυ οικονομία για να εχω μέχρι το τέλος του μήνα...και οκ δεν εχω ξεμείνει αλλα δεν υπάρχουν τρελές σπατάλες...και να σας πω την μεγάλη μου αμαρτία...ακόμα να καταφέρω να πάρω τις φωτό απο την βάπτιση του μικρού που οκ ειναι κολλητός ο φωτογράφος και δεν το συζητάει κάν αλλα εγω ρε γαμωτο τις θέλω...και κάθε μήνα λέω ασε και αυτό το μήνα να υπάρχουν κάποια χρήματα στην άκρη...όσο για την φλόγα ειναι το μόνο πράγμα που μας έχει μείνει που μπορούμε να το έχουμε χωρίς περιορισμούς ,όχι ,μη και λογαριασμούς....και ευτυχώς δηλ που υπάρχει και η φλόγα και η αγάπη και η συντροφικότητα μεταξύ των ανθρώπων γιατί αλλιώς θα είχαμε χάσει το παιχνίδι...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ντινακι ,,,να τον χαιρεσαι ..να ναι παντα γερος και να ειστε καλα!!

σωστος ο Λεωνιδακος....

οσο για τις ανταυγειες .....δε θελω υπερβολες !!!!το σκεφτομαι πολλους μηνες τωρα ....και ολο το αναβαλλω ....

τωρα που το θυμηθηκα ....βρε νεκ πηγα στο curves ..60 ευρω μου ειπαν το μηνα !!!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπηκα να σας πω μια καλημερα! Απο το κινητο δεν μπορω και πολλα...

Καλημερα λοιπον και μη στενοχωριεστε! Ειναι σιγουρα δυσκολη η προσαρμογη σε νεα δεδομενα αλλα να ειμαστε καλα τουλαχιστον!

Φιλακια σε ολες!


5Jjep3.png

vf6Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Ντινα πολύ μου άρεσε η πρότασή σου! Να χαίρεσαι το στεφάνι σου, να είστε πάντα αγαπημένοι κι ερωτευμένοι όπως την πρώτη μέρα!

Λεω φοβερός. Τι παθαίνουν στα 4; Όλα δικά τους είναι οι νικητές! και τέτοια!

Κατερίνα αρπάχτηκα κι εγώ. Ξέρω να βοηθήσεις ήθελες. Σίγουρα υπάρχουν κ χειρότερα! Αλλά κ να έρχεται συνέχεια η ζωή σου τούμπα δεν είναι ότι καλύτερο. Και η δική μας υπερβολή ήταν ένα καλοσυντηρημένο σπίτι σε ένα πιο καλό περιβάλλον για το παιδί γιατι καλώς ή κακώς τα πατρικά μας είναι σε κεντρικές περιοχές με καυσαέριο, θόρυβο.

Όσο για τα χαρτόνια, κορδέλες κ χειροτεχνίες εγώ κ οι λοιπές αγορομάνες ας μη σχολιάσουμε!!!!

Νεκ μου αρεσε πολύ το ποστ στο face για τις δεξιότητες. Ενδιαφέρον βιβλίο για τη λεπτή κινητικότητα! Περιμένω κ τα υπόλοιπα άρθρα!

Link to comment
Share on other sites

ελεαννα, πολλα παραγματα τα γραφουμε εδω για να τα ακουμε και οι ιδιες!!

το χαλανδρι ..δεν απεχει ετη φωτος απο τους αμπελοκηπους ....αλλα σε καταλαβαινω γιατι και οι γονεις μου εφυγαν απο αμπελοκηπους για να παμε γαλατσι ..και εγω εφυγα απο γαλατσι για νεα ιωνια ..ειναι δυσκολο να γυριζεις πισω ..αλλα αν δεν εχεις αλλη αναλλακτικη ..κανε το καλυτερο που μπορεις με αυτα που εχεις !!!

ολοι μαθαμε να ξοδευουμε λεφτα που δεν ειχαμε ..και τωρα ξεμαθαινουμε .....

πηρα να βιβλιο με δραστηριοτητες για παιδια νηπειου ..εκδοσεις μεταιχμιο ....ειναι τελειο 9 ευρω .....η χριστινα τρελαινεται και μαθαινει σουπερ πραγματα σχεδον καθε βραδυ ασχολουμαστε 30 λεπτα και !!!!

πηρα και για το προνηπιο για την αγγελικη ....μονο σαίτα δεν το εχει κανει ...το τελευταιο ηταν σκηνη για τις κουκλες της !!!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά στον άντρα σου Ντίνα μου! Να τον χαίρεστε και να σας χαίρεται! Και βάλε κανένα στολιδάκι πάνω στην τούρτα του να ξεγελάσεις τον Λεώ!

Κατερίνα μη γελάς με τον καθαρισμό στρωμάτων εντάξει?? :lol: Φυσικά και δεν είχα ιδέα ότι γίνεται κάτι τέτοιο, μου το είπε και ο αλεεργιολόγος και ο πνευμονολόγος να το κάνω κι ότι αυτό (τα αλλεργιογόνα μου) είναι αιτία για τις αλλεργίες και το άσθμα. Παίζει δλδ με 50 ευρώ το εξάμηνο (γιατί τα καλύμματα τα υποαλλεργικά είναι ακριβά και δεν τα συζητώ στη φάση που είμαστε) να γλιτώνω τα 100 των γιατρών κάθε δίμηνο και κάμποσα για φάρμακα... Οπότε είναι και η οικονομική λύση στην περίπτωσή μου. Επειδή υπάρχει οικογενειακό ιστορικό βέβαια μου είπε να το κάνω σε όλη την οικογένεια και στα παιδιά δλδ. Της Αριάδνης το στρώμα και το κρεβάτι, το είχε ένας συνάδελφος του Άρη έργενης, το πήραμε εμείς όταν ήμαστε ζευγάρι και κατέληξε στην Αριάδνη. Από τρίτο και βάλε χέρι! Ντροπή μας δλδ!

Το ρεφενέ πολύ μου άρεσε, είμαι μέσα!

Ρε συ Κατερινιώ εγώ δίνω 30 ευρώ το μήνα! Βέβαια είναι προσφορά για συνδρομή 1 έτους αλλά και πάλι και οι συνδρομές για μικρότερη διάρκεια δεν έφταναν για κανένα λόγο τα 60 ευρώ! Μήπως κάτι δε σου είπαν? Εγώ θα ξαναπήγαινα στη θέση σου να ρωτήσω. Εκτός κι αν έχουν το ελεύθερο το κάθε γυμναστήριο να κάνει τα δικά του... Αλλά τόση διαφορά στις τιμές? Διπλάσια?

Ελεάνα είδες ωραίο? Μόλις με το καλό ακολουθήσουν τα υπόλοιπα θα τα ποστάρω να τα δείτε!

Link to comment
Share on other sites

νεκ ...30 για 11 μηνη συνδεση ..και 60 για μηνιαια ...50 για εξαμηνο ..δεν τα πληρωνω τα ετησια ..δεν μου εχω εμπιστοσυνη!!!

εχω παρει εγω υποστρωματα υποαλλεργικα ....δεν ειμαι σιγουρη για την δουλεια που κανουν ....


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεκ θα μας διαφωτίσεις ως δασκάλα; Προσπαθώ εδώ κ καιρό να μάθω στον μικρό να πιάνει σωστά το μολύβι κ δεν τα καταφέρνει, μετά το ξεχνάει, τσαντίζεται. Οσο για τον κύκλο που λέει στο αρθρο κάτι πατημένες ελλείψεις φτιάχνει. Γενικα είναι του μπλα μπλα κ όχι της χειροτεχνίας κι ανησυχώ για του χρόνου. Επισης πρέπει να κάνουμε ασκήσεις συγκέντρωσης γιατί αφαιρείται εύκολα. Αυτο μου το τόνισε κ η γιατρός μας κι η δασκαλα του!

Link to comment
Share on other sites

ελεαννα..νομιζω οτι η λεπτη κινητικοτητα , και οι δεξιοτητες της γραφης ειναι ακομα προωρες , και ο "σωστος " τροπος για να κρατας μολυβι ..νομιζω οτι αργει ακομα...

εμεις με τα βιβλια που δουλευουμε ..δυσκολευεται αρκετα με το μολυβι και προτιμα ασκησεις που εχουν απο πισω σχεδιαγραμμα για να πατησει πανω ..ειτε ειναι γραμματα ή νουμερα ...ευκολες ασκησεις για το σχεδιασμο ειναι αυτες που ακολουθεις σχεδιαγραμμα για να βρεις ¨κρυμμενο θησαυρο" ή να κανεις το περιγραμμα σε μεγαλυταρα σχεδια σπιτακι, λουλουδι κτλ ...

οσον αφορα την ελλειματικη προσοχη ..νομιζω οτι ειναι στο παιδι...αλλα θα ηθελα και εγω μπουσουλα να το δουλεψω κυριως μετο τριχρονο μικροτερο ζιζανιο


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νεκ θα μας διαφωτίσεις ως δασκάλα; Προσπαθώ εδώ κ καιρό να μάθω στον μικρό να πιάνει σωστά το μολύβι κ δεν τα καταφέρνει, μετά το ξεχνάει, τσαντίζεται. Οσο για τον κύκλο που λέει στο αρθρο κάτι πατημένες ελλείψεις φτιάχνει. Γενικα είναι του μπλα μπλα κ όχι της χειροτεχνίας κι ανησυχώ για του χρόνου. Επισης πρέπει να κάνουμε ασκήσεις συγκέντρωσης γιατί αφαιρείται εύκολα. Αυτο μου το τόνισε κ η γιατρός μας κι η δασκαλα του!

Μην αγχώνεσαι για το θέμα του μολυβιού και μην του δείχνεις ότι αγχώνεσαι μην του περάσεις το άγχος σου. Πάρε σε πρώτη φάση μεγάλες ξυλομπογιές και δώσε του να ζωγραφίσει με αυτές. Είναι το πιο κοντινό σε μολύβι αλλά σε μεγάλο μέγεθος, γιατί με τα δαχτυλάκια τους μπουρδουκλώνονται και τα βάζουν στραβά. Σε μεγάλο μολύβι μπορεί να δει πού μπαίνουν τα δαχτυλάκια. ;) Σε πρώτη φάση ας πιάσει αυτό, σιγά-σιγά θα πιάσει και το μολύβι. Κι εμένα έχει τη σωστή λαβή αλλά ακόμα δεν έχει μάθει να βάζει τον μέσο κάτω από το μολύβι ώστε να το στηρίζει. Το βάζει δίπλα στον δείκτη. Σιγά-σιγά από μόνα τους θα δουν ότι για να ζωγραφίζουν θα χρειαστεί ο δείκτης να στηρίξει το μολύβι αλλιώς θα τους φεύγει. Είναι νωρίς για να αγχωθείς, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να τον αφήνεις να εξασκείται.

Το θέμα της συγκέντρωσης το έχει κι ο δικός μου σε σημείο που έλεγα μην έχει διάσπαση προσοχής. Τι σόι ασκήσεις συγκέντρωσης θέλουν να του κάνεις δλδ? Εμένα χρειάζονται και τα δύο παιδιά λογοθεραπεία... Άλλα έξοδα από εκεί...

Κύκλους, τρίγωνα και χι και τέτοια ούτε κι εμένα! Εμένα ούτε καν ζωγράφιζε πριν να πάει στο προνήπιο. Ούτε ψαλίδι. Αφήνω να τα μάθει όλα εκεί!

Link to comment
Share on other sites

νεκ ...30 για 11 μηνη συνδεση ..και 60 για μηνιαια ...50 για εξαμηνο ..δεν τα πληρωνω τα ετησια ..δεν μου εχω εμπιστοσυνη!!!

εχω παρει εγω υποστρωματα υποαλλεργικα ....δεν ειμαι σιγουρη για την δουλεια που κανουν ....

Εμένα μου είπε να πάρω καλύμματα ειδικά για αλλεργίες που κλείνουν μέσα όλο το στρώμα, το πάπλωμα κι όλο το μαξιλάρι. Για το διπλό κρεβάτι θες με μ μια πρόχειρη ματιά που είχα ρίξει 350 ευρώ για το στρώμα το πάπλωμα και το μαξιλάρι. :lol::lol: Εδώ γελάνε!

Κι εγώ δεν μου έχω εμπιστοσύνη... Αλλά ο Άρης θα με πετάει έξω από το σπίτι κάθε που είναι να πάω, αν του πω ότι δεν πάω για κάποιο λόγο! :lol: Έτσι μου είπε ο Κέρβερος. Πάω το μίνιμουμ το 3 φορές την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αγχώθηκα κ με το αρθρο. Κ μένα στη στήριξη με το μέσο κολλάει κ δεν το κατευθύνει σωστά το μολύβι, ή κάνει πολύ αχνές γραμμές. Επίσης προσπαθώ να του δείξω ότι ο καρπός είναι σταθερός κ κινούμε το μολύβι με τα δάχτυλα.

Ασκησούλες που ακολουθεί το περίγραμμα κάνει από πέρσι κ τα ψιλοκαταφέρνει αλλά με δικό του τρόπο. Ασκηση συγκέντρωσης είναι να κάτσει να ολοκληρώσει 1 εργασία πχ ενα παζλ κ να μην το παρατήσει στη μέση γιατί βαρέθηκε. Με τα παζλ πώς τα πάτε εσείς; Με κατασκευές; Εμένα δεν αυτοαπασχολείται καθόλου! Για να κάνει κάτι πρέπει να είναι κ μεγάλος μαζί του αλλιώς απλα πετάει δεξιά κι αριστερά πράγματα ή σε ενοχλεί μέχρι να κάτσεις μαζί του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...