Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε? Χρόνια πολλά θα ευχηθώ κι από εδώ σε όλους τους εορτάζοντες! Να τους χαίρεστε κι όπως επιθυμείτε να τους δείτε, μικρούς μεγάλους!

Γυρίσαμε κι εμείς χθες, με έφαγαν όμως τα πλυντήρια και η γενική που δεν είχα κάνει λόγω της αναχώρησής μας...

Καλό καιρό μας έκανε κι εμάς, ευτυχώς! Θέλω να μας δω το χειμώνα με τα κρύα πώς θα τη βγάλουμε εκεί πάνω που μας πιάνει καλά-καλά ο αέρας...

Ωραία περάσαμε, τα παιδιά ξέσκασαν, άδειασε λίγο και το μυαλό μας... Το μόνο σπαστικό ήταν οι αντιδράσεις όσων είχαν να με δουν καιρό. Από τους ανθρώπους που με αγαπάνε είχα πολύ όμορφα και κολακευτικά σχόλια. Από τις ξινές και τους ξινούς που δεν ξέρω τι πρόβλημα έχουν, άκουγα κάτι κουλά, του στυλ: "Πέτρες να βάλεις στις τσέπες σου!" κι άλλα τέτοια. Το σχόλιο της "εξαδέλφης" δεν το γράφω να μην το ξαναδιαβάσω και συγχυστώ! Η πεθερά μου κανένα σχόλιο, ευτυχώς. Είναι τρομερό πως για όλα έχουν κάτι να πουν ορισμένοι... δεν είχαμε παιδιά "πότε θα κάνετε επιτέλους?!" κάναμε γρήγορα το 2ο "κουνέλα είσαι?", ήμουν με παραπανίσια κιλά είχαν όλο και κάτι να πουν όταν με έβλεπαν να τσιμπάω κάτι παραπάνω, αδυνάτισα, να μου λένε "ε μα τώρα να τρως!". Μερικοί μάλιστα είναι τόσο αδιάκριτοι απέναντί μου λες και είμαι κανένα 15χρονο που κινδυνεύει από νευρική ανορεξία και έχουν μάλιστα και διατροφικές συμβουλές να μου δώσουν! Ήμαρτον Κύριε!

Κατά τα άλλα όλοι καλά! Το Γιωργί μου που ρώτησες Κατερίνα μου είχε ποιηματάκι ναι! Ήταν αυτό:

"Με καμάρι περπατώ και στο χέρι σε κρατώ δίχρωμη σημαία.

Κυματίζεις με χαρά, σε χαϊδεύει τρυφερά τ' απαλο τ' άγερι.

Με καμάρι σε θωρώ, σε κρατώ σαν θησαυρό στο μικρό μου χέρι."

Και σας το γράφω για να σας πω και το πιο αστείο της υπόθεσης... ότι ο Γιώργος δεν λέει το "ρο". Κοιτάξτε το ποιηματάκι του... :lol: :lol:

Τα πήγε τέλεια κι είχε και πολύ πλάκα κάποια στιγμή που το μικρόφωνο έκανε ένα "ιιιιιιιιι" και γύρισε με ύφος και κοίταξε τη δασκάλα που χειριζόταν τον ήχο και της λέει "ΕΕΕ!!Τι έγινε?" έχασε τον ειρμό του και ρωτάει "Τι λέω μετά?". Γελάσαμε όλοι από κάτω αλλά αυτός απτόητος!

Τα υπόλοιπα σχόλια μετά γιατί έχω δουλίτσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!

Ειμαι πάρα πολυ χαρούμενη!γυρισα απο τον γιατρό και οι εξετάσεις μου ειναι σαν μικρού παιδιού μου είπε....καμία σημασία να μην δώσω...και αν θελω να κανω μια επανάληψη σε έξι μήνες αν και κατα την γνώμη του δεν χρειάζεται...τωρα μου μένουν οι τελευταίες προληπτικές γυναικολογικές και τέλος!Αστο καλό ηρεμισα και εγω και οι δικοί μου που έχουν έχουν έρθει εδώ και μια εβδομαδα και τέλος της εβδομάδας θα φύγουν ήρεμοι για το σπιτάκι τους!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ειμαι πάρα πολυ χαρούμενη!γυρισα απο τον γιατρό και οι εξετάσεις μου ειναι σαν μικρού παιδιού μου είπε....καμία σημασία να μην δώσω...και αν θελω να κανω μια επανάληψη σε έξι μήνες αν και κατα την γνώμη του δεν χρειάζεται...τωρα μου μένουν οι τελευταίες προληπτικές γυναικολογικές και τέλος!Αστο καλό ηρεμισα και εγω και οι δικοί μου που έχουν έχουν έρθει εδώ και μια εβδομαδα και τέλος της εβδομάδας θα φύγουν ήρεμοι για το σπιτάκι τους!

Eίδες κοριτσάκι? Όλα καλά λοιπόν! Άδικα ανησύχησες! ;) Καλά αποτελέσματα και στις λοιπές εξετάσεις και σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα από το μέτωπο!

Σοφάκι την παλεύεις με τα πεθερικά σου? Πότε ξεκινάς δουλειά τελικά??

Βερροκατερινιώ σχετικά με την πάνα κάνε του μια κουβέντα και δοκιμάστε να τη βγάλετε μια κι έξω. Έτσι πιάνει που λέει και η Κατερίνα. Το βραδάκι να περιορίσετε λίγο τα πολλά υγρά και δοκίμασε να τον πας για τσίσα και λίγο νωρίτερα από τον ύπνο και αμέσως πριν να κοιμηθεί. Επίσης έχω διαβάσει ότι βοηθάει πριν από τον ύπνο να φάει δύο κουταλάκια του γλυκού μέλι. Τέλος επειδή είναι η εποχή περίεργη να φροντίσεις ότι το βράδυ δεν κρυώνει γιατί και το κρύο συμβάλλει στα ατυχήματα τέτοιου είδους. Για τα ατυχήματα θυμάσαι το κόλπο με τους σελτέδες που σας είχα γράψει ότι έκανα με το Γιώργο ώστε να μην στρώνω και ξεστρώνω νυχτιάτικα? Κάτσε να το βρω να στο βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πώς είστε κοριτσάκια?

Χρόνια πολλά σε όσους γιόρταζαν προχτές!

Αγγελική πού είσαι εσύ βρε ψυχή?

Ντινάκι μπράβο για τα αποτελέσματα, σου έφυγε ένα άγχος ε?

Κατερινιώ ωραία η παράσταση?

Εμείς εδώ καλά σχετικά, ακόμα δεν έχουν δημιουργηθεί εντάσεις, παράξενο γιατί πέρασαν 10 μέρες που είναι εδώ. Και θα είναι εδώ μόνο όσο καιρό κάτσουν γιατί στον αδερφό του Άρη δεν πάνε, άπό βδομάδα θα γεννήσει η συνυφάδα μου μάλλον αλλά θα έχει βοήθεια από τη μητέρα της.. Ρε κορίτσια αυτή η κοπέλα έχει τόση φοβία με τις αρρώστιες, δηλαδή είναι φυσιολογικό? την πήρα σήμερα τηλέφωνο και με άκουσε βραχνιασμένη, πράγματι έχει κλείσει λίγο ο λαιμός μου, και μου λέει:"πωπω μάλλον θα είναι φαρυγγίτιδα, θα πω στα πεθερικά καλύτερα μην έρθουν όταν γεννήσω να μη με κολλήσουν"! Που εκείνοι δεν έχουν κάτι..και να μην πάνε όταν γεννήσει, κουλά πράγματα.

Νεκταρίτσα για τη δουλειά μου είπαν μέχρι τις 15 Νοέμβρη θα πάω, περιμένω ακόμα λίγο δηλαδή!

Τέλειο το ποιηματάκι σας!

Και με πολλά ΡΟ! Ούτε ο Γιάννης δεν το λέει το ρο, για να δούμε με το σχολέιο θα ξεπάρει λίγο η γλώσσα τους?

Σήμερα ξεκίνησε κι αυτός σχολέιο!

Ήρθε νηπιαγωγός επιτέλους!

Μια χαρά, του άρεσε, έμαθε και τραγουδάκι και μου το έλεγε μετά όλη μέρα! Άντε το παιδί μου να ξελαμπικάρει λίγο κι αυτό!

Για τα σχόλια στο χωριό που σου έκαναν τι να πω, λες να έχεις νευρική ανορεξία ρε συ? κοίταξε το! Απαπα! Είναι να γελάς δηλαδή, παλιά σου έλεγαν μην τρως και τώρα φάει μην πάθεις τίποτα ε?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας !!!

ωραιο ηταν το cirque de soleil ..ειχα καιρο να παω σε τοσο ενδιαφερουσα παρασταση ..η γενικα σε παρασταση !!χαχαχα...κατι διαφορετικο απο τα συνηθισμενα

σοφακι ...πανε ολα καλα με τα πεθερικα ??μπραβο ...οσο για τη συνυφαδα ...και φοβια της πρωταρας μανουλας ...και βαριεται και τα συμπεθερια .....η αληθεια ειναι αυτη ....αν η μανα της ηταν βραχνιασμενη δεν θα ελεγα τα ιδια, ολες μας δηλαδη

κοριτσια ερωτηση .....για να καταλαβω αν ο δικος μου μονο ειναι στο κοσμο του ...

αγορασε ψαρια χθες απο τη κεντρικη ψαραγορα ...και επιδη του μυριζε η σακουλα ..τα εβαλε σε ενα πιατο μεσα στο ψυγειο ...χωρις να τα σκεπασει με κατι???????ψαριλα ολο το ψυγειοοοοοο.....

δε μιλησα....γιατι με κοιταξε με υφος ...δε φτανει που τα αγορασα και τα εφερα ..αλλα ρε κοριτσια με τρελαινει ωρες ωρες !!!!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που περάσατε καλά στην παράσταση!

Καλά οι άντρες με τα του νοικοκυριού δεν το έχουν τόσο συνήθως, ο δικός μου δε νομίζω να έπαιρνε ούτε τα ψάρια πάντως! Ο δικός σου είχε κάνει και ψαρόσουπα μια φορά θυμάμαι!! Προσπαθεί ρε παιδί μου, τώρα αν κάνει και καμιά κουτσουκέλα..:tongue:


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από τα συννεφιασμένα Χανιά! Τι κάνετε κορίτσια?? Χθες δεν μου φόρτωνε τη σελίδα εδώ, δεν ξέρω τι είχε πάθει, δοκίμασα να μπω αλλά δε με άφηνε ούτε τα σχόλια να δω, ούτε έφτανε κάτω μέχρι το παραθυράκι της απάντησης.

Σοφάκι μου με το καλό να αρχίσεις τη δουλειά, να ξεφύγεις και λιγάκι από τους φιλοξενούμενους! Λιγότερες ώρες μαζί, περισσότερες πιθανότητες να είστε πιο χαλαροί. Καλή αρχή και συνέχεια και στον Γιαννάκο σου με το σχολείο!!! Επιτέλους δασκάλα εε?? Κι εμείς ακόμα στην αναμονή κάποιων ειδικοτήτων, έχουν αρχίσει οι γκρίνιες από παντού αλλά μέχρι μέσα του μήνα λέμε θα τις έχουμε! Για να δούμε...

Με τη συνυφάδα σου δεν έχω τι να πω... κι εγώ νομίζω έτσι τρελή ήμουν με το πρώτο παιδί... Τώρα τα έχουμε ξεχάσει βέβαια αλλά κι εγώ έναν πανικό τον πάθαινα κάθε που ερχόταν άνθρωπος στο σπίτι για επίσκεψη! Και στην Αριάδνη όταν είχε έρθει η πεθερά έβρισκα κι ένα σωρό δικαιολογίες για να το αποφύγω... οπότε παίζει να είναι και τα δύο μαζί... Τραγικό να έχεις το ζόρι σου να μάθεις το μωρό σου και την κούρασή σου από τα ξενύχτια κλπ και να έχεις κι έναν σχολιαστή, δερβέναγα πάνω από το κεφάλι σου.

Κατερινιώ εδώ παίζει να το ξέχναγα εγώ να σκεπάσω το ψάρι! :lol: Καλά δεν θα το ξέχναγα αλλά έχω κάνει άλλα κι άλλα! Φιλότιμη προσπάθεια να το ψωνίσει και να σκεφτεί να το βάλει και ψυγείο κι όχι να το παρατήσει πάνω σε κανένα πάγκο. Εγώ θα τον συγχωρούσα! ;) Θυμάμαι κι εγώ την ψαρόσουπα που λέει η Σοφία! Σε τέτοιες περιπτώσεις βάζεις στο ψυγείο ένα πιατάκι μαγειρική σόδα να τραβήξει τις μυρωδιές ή μια κιμωλία! Έχω μπόλικες, να σου στείλω?? :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε?

Νεκταρίτσα γιόρταζε το κορίτσι σου εχτές?

Να το χαίρεσαι!!

Πάντα χαρούμενο να είναι το μικράκι σου και χαμογελαστό!!

Κάνατε παρτάκι τελικά?

Α κι εσείς νομίζω είχατε την επέτειό σας, να ζήσετε!!

Εμείς καλά, σπίτι τη βγάζουμε όλοι μαζί και βαριέμαι αφάνταστα αλλά δεν πάνε πουθενά αυτές τις μέρες..Παρηγοριέμαι όμως γιατί έχουν πει θα φύγουν μόλις γεννήσει η συννυφάδα μου μετά από λίγες μέρες..Μέχρι την Παρασκευή θα γεννήσει λογικά.

Τόση τρέλα εγώ δεν τη θυμάμαι να την είχα ούτε στο πρώτο παιδί πάντως..εντάξει αν είσαι κρυωμένος να μην πας στην έγγυο εννοείται αλλά αν είναι και κάποιος άλλος που έχεις έρθει σε επαφή τότε πάλι δεν κάνει να πας? Κατερινάκι το έχει και με την πεθερά όσο μπορέι να την αποφεύγει και βρίσκει δικαιολογίες αλλά και με εμάς και τα παιδιά έτσι κάνει.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε?

Νεκταρίτσα γιόρταζε το κορίτσι σου εχτές?

Να το χαίρεσαι!!

Πάντα χαρούμενο να είναι το μικράκι σου και χαμογελαστό!!

Κάνατε παρτάκι τελικά?

Α κι εσείς νομίζω είχατε την επέτειό σας, να ζήσετε!!

Εμείς καλά, σπίτι τη βγάζουμε όλοι μαζί και βαριέμαι αφάνταστα αλλά δεν πάνε πουθενά αυτές τις μέρες..Παρηγοριέμαι όμως γιατί έχουν πει θα φύγουν μόλις γεννήσει η συννυφάδα μου μετά από λίγες μέρες..Μέχρι την Παρασκευή θα γεννήσει λογικά.

Τόση τρέλα εγώ δεν τη θυμάμαι να την είχα ούτε στο πρώτο παιδί πάντως..εντάξει αν είσαι κρυωμένος να μην πας στην έγγυο εννοείται αλλά αν είναι και κάποιος άλλος που έχεις έρθει σε επαφή τότε πάλι δεν κάνει να πας? Κατερινάκι το έχει και με την πεθερά όσο μπορέι να την αποφεύγει και βρίσκει δικαιολογίες αλλά και με εμάς και τα παιδιά έτσι κάνει.

Αμήν Σοφάκι μου!! Να φύγουν να σας αφήσουν στην ησυχία σας! Τώρα θα έχουν να πηγαίνουν κι από εκεί πιο συχνά, οπότε θα τους μοιράζεστε κάθε που θα έρχονται. Με τις αρρώστιες, Ιχθείς μήπως είναι η συνυφάδα σου που έχουν μια μικροβιοφοβία τα ψαράκια γενικά. :tongue:

Ευχαριστώ πολύ και για τις ευχές Σοφάκι κι από εδώ! Κάναμε το παρτάκι μας την Κυριακή το μεσημέρι, όμορφα ήταν, κουράστηκα αρκετά να φτιάξω ένα γεύμα στα μέτρα μας με την γκαπς, αλλά όσο το δυνατόν και κοντά στα μέτρα των καλεσμένων και το αποτέλεσμα βγήκε συμπαθητικό ευτυχώς!

Χθες γιορτάζαμε επίσημα όπου μαζευτήκαμε πάλι οικογενειακά με τους γονείς και τον αδερφό μου που έλειπαν την Κυριακή.

Ωστόσο χθες είχαμε πάει εκδρομή οι 3η, 5η και 6η τάξη στο Δελιανό Φαράγγι. 5 χιλιόμετρα ήταν, στο τέλος πολύ κουραστικά και με τον ήλιο να βαράει. Γύρισα σπίτι 2 η ώρα και πτώμα περισσότερο από τον ήλιο... αφού μας είπαν οι συνάδελφοι όταν γυρίσαμε στο σχολείο ότι πήραμε όλοι χρωματάκι!:lol: Με το που φτάνω στο σπίτι ανεβαίνοντας τη σκάλα με υποδέχτηκαν τα παιδάκια μου κρατώντας το καθένα τους από ένα τριανταφυλλάκι, αυτά που έβαλα στο φέις και ο μπαμπάς κρατώντας το δικό του! Πολύ με συγκίνησε ο αντρούλης μου, ήταν υπέροχη εικόνα όπως τους είδα όλους μαζί έτσι στην είσοδο. Μας έχει υποσχεθεί η μαμά μου ότι θα μας κρατήσει τα παιδιά μια μέρα να το γιορτάσουμε τα δυο μας, όπως κάνουμε κάθε χρόνο, αυτή τη χρονιά με μια μικρή καθυστέρηση, λόγω κάποιων συγκυριών βέβαια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεκταρίτσα μπράβο που περασατε πολύ ωραία στο παρτάκι σας! Τι ωραίο που σου χάρισαν λουλούδια τα μικρά σου και ο αντρούλης σου!! Δε θέλεις τίποτα άλλο εκείνη την ώρα!! Δε νομίζω να πηγαίνουν συχνά ούτε με το μωρό στον αδερφό του άρη λόγω της μικροβιοφοβίας ..μπα ταύρος πρέπει να είναι, 19 απρίλη έχει γενέθλια.

Αύριο έχουμε γεννητούρια! Να πάνε όλα καλά μακάρι!

Είπαν θα φύγουν Νεκταρίτσα μετά, άρα περιμένω λίγες μέρες..

Ωστόσο ακούω κάθε μέρα τα χίλια μίρια, χριστέ μου τίποτα δεν της αρεσει, γιατί βρέχει και θα βραχεί το παιδί, γιατί έρχεται το σχολικό νωρίς και δεν έρχεται πιο αργά να μην ξυπνάει νωρίς το παιδί, γιατί δεν τον κοιμίζω το μεσημέρι, γιατί το ένα γιατί το άλλο..το ανικανοποίητο έχει αυτή και της το λέω πως γκρινιάζει πολύ. Με κουράζει αυτό το πράγμα όλη μέρα..


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Στην μαμά μου έχουμε έρθει με το μικρο για λίγες μερες....το είπαμε στην δασκάλα του και την κοπέλα την Παρασκευή και μας είπαν κάντε το τώρα που μπορείτε γιατί απο του χρόνου δυσκολεύουν τα πράγματα...και έτσι βρεθήκαμε εδώ...αύριο πάμε Αθήνα γιατί ο μπαμπάς μας έχει αρχίσει να μας ζητάει...γελάω με το μικρο που έχει αλλάξει ρεπερτόριο μιας και πλησιάζει η 17 Νοεμβρίου και πλέον τραγουδάει τον ¨καραγκιοζη¨ και το ¨Τα παιδια ζωγραφίζουν στους τοιχους¨ Που έχει γίνει το αγαπημένο του!

Στο σχολείο τους αγοράσαμε κάποια βιβλία και έχουν ξεκινήσει να γράφουν και να διαβάζουν γραμματάκια και να ¨Κανουν¨και τις φωνούλες....

Το μπούκωμα μας καλα κρατεί...πρέπει να πάμε και παιδίατρο γιατί έχουμε αφήσει πίσω εμβόλια δηλαδή τωρα ειναι να τα κάνουμε αλλά το ψιλοκαθηστερώ...στην σκέψη ειμαι για το πια θα του κανω απο εδώ και πέρα επιλεκτικά...θα πάμε σε ενα καινούργιο παιδίατρο και ελπίζω να σεβαστεί αυτά που θα του πω...


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι υπομονή με τα πεθερικά ,ξέρεις πια πως να τους χειριστείς.

Νεκ χρόνια πολλά στο λουλουδάκι σου και απο εδώ...θα σου πω για άλλη μια φορά πως τα παιδάκια σου ειναι κουκλιά και πραγματικά καθε καινούργια φωτό που βλέπω τρομάζω να τα αναγνωρίσω!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από τα συννεφιασμένα για ακόμα μία φορά Χανιά! Ξεκίνησε με μια ζέστη κι έναν ήλιο να βαράει σήμερα και άλλαξε άρδην ο καιρός!

Μου αρέσει που πήρε και άδεια ο Άρης για να πηγαίνει στις ελιές μαζί με τον μπαμπά μου...

Τι κάνετε εσείς κορίτσια? Χαθήκαμε πάλι, ξεψυχάει το καφέ! Όση καρδιοαναπνευστική ανάνηψη κι αν του κάνουμε αυτό στα τελευταία του!

Σοφάκι μου κι από εδώ να σας ζήσει το ανηψάκι σας! Πώς πάει με τα πεθερικά? Σπίτι σας είναι ή έκατσαν καθόλου κι από τη συνυφάδα σου να βάλουν κανένα χεράκι? Κριός είναι ωστόσο η συνυφάδα σου άμα είναι στις 19 Απριλίου. 21 αλλάζει! Ο Άρης πάντως είναι το άλλο άκρο με τέτοια θέματα, εντύπωση μου κάνει που έχει τόσο άγχος η δικιά σας... Θα μου πεις βέβαια η μανούλα με τα θέματα υγείας μια παραπάνω ευαισθησία την έχει κι αφού είναι και το πρώτο θα την έχει. Με τον καιρό θα χαλαρώσει! ;)

Ωστόσο στο φέις έγραψες για συνάντηση με Αγγελική που είναι Ρέθυμνο και κατάλαβα τη δικιά μας! Την πήρα η Κατίνα χθες πρωί-πρωί να την κράξω και την ξάφνιασα! Χαχαχα! Κι αυτή το διάβασε και μπερδεύτηκε λέει! Μέχρι να καταλάβω ότι λες άλλη Αγγελική... :lol:

Ντινάκι μου στη φώτο ελπίζω αυτός που είδες να ήταν ο γιος μου κι όχι ο γιος της φίλης μας! Τον ξανθό είδες φαντάζομαι και κόντεψες να μην αναγνωρίσεις... ο μελαχροινός δεν είναι δικός μου! :lol:

Μπούκωμα κι ο δικός μου. Δε βαριέσαι μες στο πρόγραμμα είναι! Στο σχολείο μας παιδιά θερίζουν μια ίωση γαστρεντερίτιδας και μια ίωση με λαιμό, βήχα, πυρετούς κλπ! Ο Θεός να μας φυλάει ειδικά από τη γαστρεντερίτιδα!!! Κάθε μέρα έχουμε και από 2 τουλάχιστον επεισόδια μπλιαχ... και δεν έχω χειρότερο. Μάλιστα μια φορά μάζεψα κιόλας... τι να κάνεις άμα λείπει κι η κυρία που μας καθαρίζει... παίρνεις κουράγιο... και...

Ο μικρός στο σχολείο δεν κάνει φέτος γράμματα από ότι μας έδωσαν να καταλάβουμε οι δασκάλες στη συνάντηση που είχαμε στην αρχή της χρονιάς. Δε βαριέσαι, θα τα μάθουν του χρόνου! Έχω βιβλία εγώ μπόλικα αλλά δεν το αποτολμώ πριν τα κάνει στο σχολείο. Χώρια που δεν έχει δείξει ακόμα ενδιαφέρον για μάθηση ο δικός μου! :lol:

Κατερινιώ μπες βρε να μας γράψεις πώς τα πέρασες στο ταξιδάκι!

Ελεάνα τα νέα σου! Αφού έχεις να μας πεις!!!

Οι υπόλοιπες ίντα να σας εκάμω... που ρίξατε μαύρη πέτρα πίσω σας??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...