Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα σας απο τη βροχερη για δευτερη μερα αθηνα ..

ημουν βουκουρεστι την προηγουμενη βδομαδα ..ομορφη πολη μαζεμενη..αλλα επειδη βγηκα παραεξω ...μπρρρ...χωρα του δρακουλα και πολλη φτωχια

φουλ σκ ..με γιορτη της μικρης μου ..συγκεντρωση γονεων και αττικο ζωολογικο παρκο την κυριακη με την οικογενεια του αδερφου μου ...

κυρα δασκαλα ..τυχερη εισαι που δεν εχετε γραμματα φετος στο Σχολειο του Γιωργου ...εμεις εχουμε καθε σκ εργασια να γραψουμε ονοματεπωνυμο , τιτλο παραμυθιου και να ζωγραφισουμε κατι απο το παραμυθι ...ουφ ενα διωρο μεσα στο νερο ..

βεβια χαζοδουλευουν και στο σχολειο ..και απο εκει μας εδωσαν γραμμη να μην αγχωνομαστε και τα πιεζουμε ..μεχρι τελος του χρονου μας ειπαν θα ξεορουν να γραφουν καλα τα ονοματα τους και καποιες βασικες λεξουλες ...

θα κανουν και χριστουγεννιατικη παρασταση καρυοθραυστη ....και ειχαν τη φαεινη ιδεα να συμμετχουν και οι μαμαμδες ...να κανουν λεει το χωρο των κινεζων με ομπρελες ..και εγω τα βαριεμαι αυτα ...αλλα εισα οτο πολλες μαμαδες ψηθηκαν ..και θα ζηλευουν οι δικες μου ..

απο υγεια καλα ..περα απο μυξα βηχα η αγγελικη !!!

αα...εχω παει και σε δυο πρακτικες γιογκα .....ωραια ειναι !!ξεπιανεσαι και ερχεσαι σε σπικοινωνια με το εσωτερικο σου κοσμο ...χαχαχα


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλό μεσημέρι!

Πώς είστε κοριτσάκια?

Εμείς καλά, κάναμε και ανηψούλα! Ευχαριστούμε για τις ευχές!

Νεκταρίτσα με άλλη Αγγελική βρέθηκα στο Ρεθυμνο, εγώ σας μπέρδεψα μάλλον!Εδώ είναι όλες τις μέρες τα πεθερικά, πήγαινοερχότανε τρεις μέρες χανιά μόνο στην κλινική αλλά δεν έμειναν καθόλου! Δεν τους χρειάζονται για κάτι λένε άρα δεν πάνε, στην άλλη νύφη παίρνουν την άδεια για να μείνουν, εμένα γιατί μου μπαστακώνονται χωρίς να ρωτάνε καν? πρέπει γίνω λίγο κακιά μάλλον, έχω αρχίσει και νιωθω μ@λ@κας λιγάκι..

Κι εμείς με μύξα από το σχολείο μάλλον.

Κατερινιώ έκανες ταξιδάκι? άντε μπράβο!

Κάνετε και ασκήσεις σπίτι εσείς? Είστε προχωρημένοι καλέ! Εμείς ακόμα τίποτα, έχουν φτιάξει δυο-τρεις καρτούλες, είναι καλή η νηπιαγωγός και πιστεύω θα μάθουν κατιτίς όμως, τη βλέπω και τα έχει σούζα!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

σοφακι να σας ζησει η μπεμπα !!οσο για τα πεθερικα , εσυ εισαι η καλη νυφη φαινεται

ξεκινησες δουλεια ή οχι ακομα??

οσο για τις εργασιες της χριστινας ...εγω και ο γιωργος το τραβαμε το ζορι μας , η χριστινα ειναι ακομα χαλαρη ....την αφηνω και εγω ...αλλα με σκεφτομαι στα καγκελα 1η δημοτικου ...

κυρα δασκαλα νεκ ?? εχεις υλικο για για τη 1η??? θα βοηθησεις ε???

εκει, να δεις πως θα γεμισει το καφε ....θα μπαινουμε ολες με τα νευρα κροσια ...


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσαρες!!

Τι κανετε; Εμεις εδω καλα.

Γεια σου ρε Κατερινιώ!!!! Λαλίστατη σε βρίσκω!!! :lol::lol::lol: Καλά κι εμείς!!! Πράμα άλλο? Τι κάνουν τα πιτσιρδέλια? Δοκίμασες τα κόλπα που είπαμε για το αντράκι σου για το θέμα που σας απασχολεί?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας απο τη βροχερη για δευτερη μερα αθηνα ..

ημουν βουκουρεστι την προηγουμενη βδομαδα ..ομορφη πολη μαζεμενη..αλλα επειδη βγηκα παραεξω ...μπρρρ...χωρα του δρακουλα και πολλη φτωχια

φουλ σκ ..με γιορτη της μικρης μου ..συγκεντρωση γονεων και αττικο ζωολογικο παρκο την κυριακη με την οικογενεια του αδερφου μου ...

κυρα δασκαλα ..τυχερη εισαι που δεν εχετε γραμματα φετος στο Σχολειο του Γιωργου ...εμεις εχουμε καθε σκ εργασια να γραψουμε ονοματεπωνυμο , τιτλο παραμυθιου και να ζωγραφισουμε κατι απο το παραμυθι ...ουφ ενα διωρο μεσα στο νερο ..

βεβια χαζοδουλευουν και στο σχολειο ..και απο εκει μας εδωσαν γραμμη να μην αγχωνομαστε και τα πιεζουμε ..μεχρι τελος του χρονου μας ειπαν θα ξεορουν να γραφουν καλα τα ονοματα τους και καποιες βασικες λεξουλες ...

θα κανουν και χριστουγεννιατικη παρασταση καρυοθραυστη ....και ειχαν τη φαεινη ιδεα να συμμετχουν και οι μαμαμδες ...να κανουν λεει το χωρο των κινεζων με ομπρελες ..και εγω τα βαριεμαι αυτα ...αλλα εισα οτο πολλες μαμαδες ψηθηκαν ..και θα ζηλευουν οι δικες μου ..

απο υγεια καλα ..περα απο μυξα βηχα η αγγελικη !!!

αα...εχω παει και σε δυο πρακτικες γιογκα .....ωραια ειναι !!ξεπιανεσαι και ερχεσαι σε σπικοινωνια με το εσωτερικο σου κοσμο ...χαχαχα

Περαστικούλια στη μικρή σου Κατερίνα μου!!!

Θα ανακατευτείτε στη γιορτή ε? Πλάκα θα έχει βρε! Βλέπω όμορφα πράγματα κανονίζει το σχολείο σας! Να είσαι χαρούμενη που κάνουν τόσα πράγματα και σας αφήνουν και συμμετέχετε, θα χαρούν πολύ και τα παιδιά! Άλλα σχολεία αφήνουν τελείως απέξω του γονείς κι είναι χειρότερα, σε κάνει να νιώθεις κάπως...

Να σου πω σχετικά με τις εργασίες που λες, το μόνο που με απασχολεί για τον δικό μου είναι μη βαρεθεί το σχολείο, όπου κάθε μέρα κάνουν τα ίδια και τα ίδια. Για το αν τα μάθει ας πούμε δεν έχω άγχος, θα τον περιλάβω εγώ όταν χρειαστεί. Αλλά και δουλειά για το σκ από το προνήπιο, υπερβολικό από τη μία, από την άλλη ίσως να τους κάνει καλό να συνηθίζουν κιόλας στο πιο απαιτητικό πλέον δημοτικό σχολείο.

Η γιόγκα ακούγεται σούπερ! Νομίζω ότι όλες οι μαμάδες την χρειάζονται! Θα το σκεφτώ όταν τελειώσει η ετήσια συνδρομή μου εκεί που πάω να αλλάξω σε κάτι πιο "μμμμ" στυλ ή κάτι για εκτόνωση των νεύρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νεκ μου , εγω ημουν μακρια πο γυμναστηρια εκ πεποιθησεως ..δε μου αρεσει το σπορ...

αλλα η αληθεια ειναι οτι πιαστηκα σαν τις γριες ...

εκει που παω κανουν γιογκα και πιλατες ...και οι δυο πρακτικες ειναι καλες δουλευουν μυικη ενδυναμωση και " στρετσινγκ" ( δε μου ερχεται στα ελληνικα) και εχουν ουσιαστικα και ασκησεις ψυχικης χαλαρωσης ...καλα ειναι ...

αλλα να φανταστεις παω στις 9 το βραδυ και γυρανω 11 παρα ζομπι !!

οσο για το σταθμο δε βαριουνται μωρε ...ολο κατι κανουν ..τωρα ασχολουνται με τη γιορτη ,,,υπερπαραγωγη ετοιμαζουν ..ελπιζω να παει καλα ....γιατι και αυτοι εχουν αγχος ...2-3 να αρρωστησουν απο μια βδομαδα ...παει τελειωσε η παρασταση ..

σχετικα με την εργασια του σκ ...προσπαθουν να τα βαλουν σε λογικη υποχρεωσεων ...αν και ειναι μικρα ακομα !!

η δασκαλα μας ειπε να το δουμε χαλαρα .....οπως ξερεις και εσυ , ειναι ηδη αρκετα δυσκολο να τα βαλεις να κατσουν σε καρεκλα πανω απο 15 λεπτα ....


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι!

Πώς είστε κοριτσάκια?

Εμείς καλά, κάναμε και ανηψούλα! Ευχαριστούμε για τις ευχές!

Νεκταρίτσα με άλλη Αγγελική βρέθηκα στο Ρεθυμνο, εγώ σας μπέρδεψα μάλλον!Εδώ είναι όλες τις μέρες τα πεθερικά, πήγαινοερχότανε τρεις μέρες χανιά μόνο στην κλινική αλλά δεν έμειναν καθόλου! Δεν τους χρειάζονται για κάτι λένε άρα δεν πάνε, στην άλλη νύφη παίρνουν την άδεια για να μείνουν, εμένα γιατί μου μπαστακώνονται χωρίς να ρωτάνε καν? πρέπει γίνω λίγο κακιά μάλλον, έχω αρχίσει και νιωθω μ@λ@κας λιγάκι..

Κι εμείς με μύξα από το σχολείο μάλλον.

Κατερινιώ έκανες ταξιδάκι? άντε μπράβο!

Κάνετε και ασκήσεις σπίτι εσείς? Είστε προχωρημένοι καλέ! Εμείς ακόμα τίποτα, έχουν φτιάξει δυο-τρεις καρτούλες, είναι καλή η νηπιαγωγός και πιστεύω θα μάθουν κατιτίς όμως, τη βλέπω και τα έχει σούζα!

Να γίνεις κακιά αφού έτσι μόνο καταλαβαίνουν ρε Σοφάκι! Καμιά φορά χρειάζεται κιόλας, από το να σκας, να σκας... και να παίζουν τα νεύρα σου! Πες κάτι να το πιάσουν το νόημα! Αφού πιάνει η στάση της συνυφάδας σου που από ότι βλέπω δεν έχει και πολλά-πολλά μαζί τους, υιοθέτησέ την κι εσύ μπας και σωθείς. Τελικά δεν ανέφεραν πότε θα φύγουν?

Μπράβο και στη νηπιαγωγό σας!!! Μικρή, μεγάλη τι λέει? Έχω μια φιλενάδα νηπιαγωγό στο Ρέθυμνο, δεν ξέρω πού ακριβώς είναι φέτος... την έχω φάει, χάθηκε να ήταν Χανιά να της πήγαινα το παιδάκι μου?

Εγώ έχω πολλά παράπονα από τη δικιά μας αλλά δεν έχω κουράγιο να τα γράψω γιατί θα παίξουν τα νεύρα μου, αλήθεια σας λέω!

Link to comment
Share on other sites

σοφακι να σας ζησει η μπεμπα !!οσο για τα πεθερικα , εσυ εισαι η καλη νυφη φαινεται

ξεκινησες δουλεια ή οχι ακομα??

οσο για τις εργασιες της χριστινας ...εγω και ο γιωργος το τραβαμε το ζορι μας , η χριστινα ειναι ακομα χαλαρη ....την αφηνω και εγω ...αλλα με σκεφτομαι στα καγκελα 1η δημοτικου ...

κυρα δασκαλα νεκ ?? εχεις υλικο για για τη 1η??? θα βοηθησεις ε???

εκει, να δεις πως θα γεμισει το καφε ....θα μπαινουμε ολες με τα νευρα κροσια ...

:lol::lol: Κατερινιώ έχω μάστερ στην 1η δημοτικού! Με μεγάλη μου χαρά να σας βοηθάω!

Link to comment
Share on other sites

νεκ μου , εγω ημουν μακρια πο γυμναστηρια εκ πεποιθησεως ..δε μου αρεσει το σπορ...

αλλα η αληθεια ειναι οτι πιαστηκα σαν τις γριες ...

εκει που παω κανουν γιογκα και πιλατες ...και οι δυο πρακτικες ειναι καλες δουλευουν μυικη ενδυναμωση και " στρετσινγκ" ( δε μου ερχεται στα ελληνικα) και εχουν ουσιαστικα και ασκησεις ψυχικης χαλαρωσης ...καλα ειναι ...

αλλα να φανταστεις παω στις 9 το βραδυ και γυρανω 11 παρα ζομπι !!

οσο για το σταθμο δε βαριουνται μωρε ...ολο κατι κανουν ..τωρα ασχολουνται με τη γιορτη ,,,υπερπαραγωγη ετοιμαζουν ..ελπιζω να παει καλα ....γιατι και αυτοι εχουν αγχος ...2-3 να αρρωστησουν απο μια βδομαδα ...παει τελειωσε η παρασταση ..

σχετικα με την εργασια του σκ ...προσπαθουν να τα βαλουν σε λογικη υποχρεωσεων ...αν και ειναι μικρα ακομα !!

η δασκαλα μας ειπε να το δουμε χαλαρα .....οπως ξερεις και εσυ , ειναι ηδη αρκετα δυσκολο να τα βαλεις να κατσουν σε καρεκλα πανω απο 15 λεπτα ....

Καλά κι εγώ με τη γυμναστική μη δεις σχέση...

Διατάσεις είναι το στρέτσινγκ. Σούπερ και γιόγκα και πιλάτες και χαλάρωση και ζόμπι που ακούω! 11 παρά θα έπεφτα και κατευθείαν στο κρεβάτι τώρα που τέτοια ώρα κοιμούνται τα παιδιά! Θέλω κι εγώ!!! :tongue:

Για τον δικό μου λέω ότι θα βαριέται... δεν βλέπω και πολλά-πολλά να κάνουν... θα δείξει.

Η καρέκλα είναι δύσκολο πράγμα... Ακόμα και τα πρωτάκια δεν μπορούν να καθίσουν τον πωπό τους και φαντάσου ότι έχουμε την απαίτηση να καθίσουν επί 1,5 και 1,5 ώρα κι έπειτα για 45 λεπτά μέχρι τις 2 το μεσημέρι. Κι αν πηγαίνουν κι ολοήμερο, μέχρι τις 4 το απόγευμα. Ε δε γίνεται, πώς να το κάνουμε; Χαλαρά κι εσύ λοιπόν όπως σας λέει η δασκάλα γιατί δε λέει να τα παίξεις 2 χρόνια πριν το "μεγάλο σχολείο" που λέω κι εγώ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Α είπαν θα φύγουν αυτή την εβδομάδα..άν δεν πιάσει καμιά κακοκαιρία γιατί αυτοί άμα βρέχει δεν μπορούν να ταξιδέψουν! χαχα! άρα υπομονή λίγες μέρες!

Για τη δουλειά ακόμα περιμένω να με ειδοποιήσουν για το πότε ξεκινάω..εχτές που πήγα και ρώτησα μου είπαν αυτό.Είναι και δημόσιο και φοβάμαι μην κολλήσει η υπόθεση πουθενά! Είπαν δεν θα αργήσουν , α να δούμε!

Καλή φαίνεται Νεκταρίτσα, Μαρία τη λένε, έχει παιδιά που σπουδάζουν αλλά μικροδείχνει. Για το Γιάννη μου έχει πει μεν πως είναι ζωηρός και δεν κάθεται ας πούμε πολύ ώρα στις δραστηριότητες στο θρανίο αλλά θα συνηθίσει μου είπε με τον καιρό. Και ο Γιάννης μου λέει καλά λόγια για αυτήν, όταν μου λέει για το σχολείο γιατί του τα βγάζω με το τσιγκέλι.."ε παίξαμε..ζωγραφίσαμε.." αυτά, "τι τραγουδάκι μάθατε, τι ιστορία διαβάσατε?" "δε θυμάμαι!"

Πάτε και γυμναστήριο κορίτσια, μπράβο! και 9-11 Κατερίνα το βράδυ! Μπράβο σου που αντέχεις! Αλλά αν σε χαλαρώσει και σε βοηθάει να ξεπιαστείς θα είναι πολύ καλό!

Πάω να ξυπνήσω το Γιάννη γιατί τον πήρε ο ύπνος και το βράδυ άντε να κοιμηθεί μετά!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου ρε Κατερινιώ!!!! Λαλίστατη σε βρίσκω!!! :lol::lol::lol: Καλά κι εμείς!!! Πράμα άλλο? Τι κάνουν τα πιτσιρδέλια? Δοκίμασες τα κόλπα που είπαμε για το αντράκι σου για το θέμα που σας απασχολεί?

Λοιπον, το κολπακι σελτε σεντονι, σελτε σεντονι το ειχα συγκρατησει οταν το ειχες πει και το εκανα στη μικρη το καλοκαιρι και στο μεγαλο το μεσημερι. Σωτηριο! Το βραδυ ομως ειναι σχεδον ανεφικτο. Κανε εικονα για να καταλαβεις.. Στο δωματιο που κοιμομαστε στην πεθερα μου υπαρχει ενα μονο κρεβατι στο οποιο εχω κολλησει τα κρεβατια των παιδιων, ενα στα αριστερα κι ενα στα δεξια. Η μικρη οταν πεφτουμε για υπνο δε χαλαλιζει την απλα της, ο Χρηστος ομως ουτε που πλησιαζει το κρεβατι του. Κοιμαται οσο το δυνατον πιο κολημενος πανω μου! Φαντασου τωρα να του βγαλω την πανα και να αλλαζω κι εγω το βραδυ!!


5Jjep3.png

vf6Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινιώ κι εμείς συμπάσχοντες!

Ακόμα μπεμπιλίνο ο Γιάννης τη νύχτα, το καλοκαίρι που του τα έβγαλα δεν τον προλάβαινα με τίποτα, σε μισή ώρα είχαμε ατύχημα, και να τον ξύπναγα δεν έκανε τις πιο πολλές φορές, ή και να έκανε ξαναέκανε πάνω του μετά από λίγο! πολύ δύσκολο μου φαίνεται..εσύ λες να τον ξαναπροσπαθήσεις? αλλά κοιμάστε και δίπλα δίπλα! θα πρέπει να αλλάζετε οικογενειακώς μετά!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α είπαν θα φύγουν αυτή την εβδομάδα..άν δεν πιάσει καμιά κακοκαιρία γιατί αυτοί άμα βρέχει δεν μπορούν να ταξιδέψουν! χαχα! άρα υπομονή λίγες μέρες!

Για τη δουλειά ακόμα περιμένω να με ειδοποιήσουν για το πότε ξεκινάω..εχτές που πήγα και ρώτησα μου είπαν αυτό.Είναι και δημόσιο και φοβάμαι μην κολλήσει η υπόθεση πουθενά! Είπαν δεν θα αργήσουν , α να δούμε!

Καλή φαίνεται Νεκταρίτσα, Μαρία τη λένε, έχει παιδιά που σπουδάζουν αλλά μικροδείχνει. Για το Γιάννη μου έχει πει μεν πως είναι ζωηρός και δεν κάθεται ας πούμε πολύ ώρα στις δραστηριότητες στο θρανίο αλλά θα συνηθίσει μου είπε με τον καιρό. Και ο Γιάννης μου λέει καλά λόγια για αυτήν, όταν μου λέει για το σχολείο γιατί του τα βγάζω με το τσιγκέλι.."ε παίξαμε..ζωγραφίσαμε.." αυτά, "τι τραγουδάκι μάθατε, τι ιστορία διαβάσατε?" "δε θυμάμαι!"

Πάτε και γυμναστήριο κορίτσια, μπράβο! και 9-11 Κατερίνα το βράδυ! Μπράβο σου που αντέχεις! Αλλά αν σε χαλαρώσει και σε βοηθάει να ξεπιαστείς θα είναι πολύ καλό!

Πάω να ξυπνήσω το Γιάννη γιατί τον πήρε ο ύπνος και το βράδυ άντε να κοιμηθεί μετά!

Λοιπον, το κολπακι σελτε σεντονι, σελτε σεντονι το ειχα συγκρατησει οταν το ειχες πει και το εκανα στη μικρη το καλοκαιρι και στο μεγαλο το μεσημερι. Σωτηριο! Το βραδυ ομως ειναι σχεδον ανεφικτο. Κανε εικονα για να καταλαβεις.. Στο δωματιο που κοιμομαστε στην πεθερα μου υπαρχει ενα μονο κρεβατι στο οποιο εχω κολλησει τα κρεβατια των παιδιων, ενα στα αριστερα κι ενα στα δεξια. Η μικρη οταν πεφτουμε για υπνο δε χαλαλιζει την απλα της, ο Χρηστος ομως ουτε που πλησιαζει το κρεβατι του. Κοιμαται οσο το δυνατον πιο κολημενος πανω μου! Φαντασου τωρα να του βγαλω την πανα και να αλλαζω κι εγω το βραδυ!!

Γεια σας κορίτσια! Σοφάκι να υποθέσω ότι είναι ακόμα εδώ τα πεθερικά σου; Τι καιρός κι αυτός! Είπανε ότι μέχρι την Τρίτη θα έχει συννεφιά μετά πάλι θα χαλάσει! Προλαβαίνεις να τους διώξεις! Εχθές εδώ όλη μέρα έβρεχε ασταμάτητα. Σήμερα ευτυχώς μόνο συννεφιά και λίγο κρύο είχε.

Με το καλό να σε πάρουν σύντομα και για τη δουλειά, να μην έχεις την έγνοια κιόλας!

Δεν είναι η φιλενάδα μου λοιπόν η δασκάλα σας αλλά η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί! Και μόνο που είναι ο Γιαννάκης ευχαριστημένος κι αυτή λέει ότι με τον καιρό θα συνηθίσει, δείχνει ότι καταλαβαίνει το θέμα της προσαρμογής και είναι θετική!

Κατερινάκι δοκίμασε το κολπάκι με το μέλι και με τα περιορισμένα υγρά το βράδυ, όπως και το να τον πας δύο φορές, λίγες ώρες πριν και αμέσως πριν για ύπνο, φορώντας του ακόμα πάνα για να δεις αν θα ξυπνήσει στεγνός. Αν πιάσει το κόλπο δοκίμασε και να τη βγάλεις. Είχα βρει κάπου κι ένα φυτικό σκεύασμα για τη νυχτερινή ενούρηση των παιδιών αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πού και πώς. Για να ρωτούσες στο φαρμακείο ή το γιατρό σας?

Link to comment
Share on other sites

Που λέτε με το να βρέχει χθες όλη μέρα βρήκαμε ευκαιρία να μαζέψουμε το σπιτάκι μας καλά-καλά και να δοκιμάσω και μερικές συνταγούλες για κολατσιό για τα παιδιά. Ψήνω τώρα και μια πίτσα χωρίς γλουτένη το πρώτο ταψί το ενέκρινε και ο πιο αυστηρός μας κριτής οπότε καλά πάμε! Σήμερα το πρωί έφτιαξα και μια κρεμούλα προσώπου νυκτός με φυσικά υλικά, πολύ καλή μου βγήκε, την έχω ξανακάνει και κάνει θαύματα, χάρισα κι ένα βαζάκι σε μια φίλη που πήγαμε σήμερα οικογενειακώς στην παιδική χαρά και έπαιξαν τα παιδάκια μας. Προηγουμένως εκτύπωσα και κάτι ασκήσεις Μαθηματικών για το σχολείο, πολύ δημιουργικό Σκ! :lol:

Φέτος παραδόξως παρόλο που μου έχουν πέσει πολλά μαζεμένα την παλεύω σε γενικές γραμμές καλά, αλλά έχω παρατηρήσει ότι όσο είμαι στην τσίτα τόσο έχω περισσότερες αντοχές. Θυμάμαι πριν να κάνω τα παιδιά μια εποχή που σερνόμουν...κοιμόμουν 15 ώρες το 24ωρο και πάλι δεν είχα αντοχή να κάνω το οτιδήποτε. Φέτος πριν να αρχίσει η χρονιά είχα τρομοκρατηθεί ότι δε θα τα βγάλω πέρα, ευτυχώς διαψεύδομαι προς το παρόν. Να δούμε πώς θα πάει κι αργότερα...

Η ψυχολογική κούραση είναι μεγαλύτερη με πολλά ζόρια σε πολλούς τομείς, εκεί μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι να φτιάξουν τα πράγματα γιατί μπορεί να τα παίξω ψυχολογικά στο τέλος... Ίσως και το να απασχολούμαι συνεχώς είναι η άμυνά μου απέναντί σε όλα αυτά που με στρεσάρουν και με στεναχωρούν αλλά όλος ο κόσμος δεν περνάει τα ζόρια του αυτό το διάστημα έτσι όπως πάνε τα πράγματα; Αυτό ίσως μας έχει επηρεάσει και έχουν χαλάσει οι ανθρώπινες σχέσεις και γίνεται αλυσίδα όλο αυτό και σε χαλάει... Δεν είναι και καμιά εδώ να κάνουμε ψυχανάλυση... άντε να γυρίζω πάλι στο φέις!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, καλή βδομάδα!

επέτειο έχουμε σημερα και το πολύ που θα κάνουμε να βγούμε για ένα καφεδοφαγητάκι στα γρήγορα εδώ στα πέριξ! έλεγα για ρομαντική βραδιά μετά φαγητού εντός αλλά καθημερινή δεν μπορούμε να ξεσπιτώνουμε το παιδί, οπότε πιο χαλαρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...