Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αυγουστος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα σας ...

ζορικη νυχτα ειχαμε ...η χριστινα μου χαζοαρρωστησε ...μυξα, βηχας και δεκατα ....και απο το βηχα καναμε και εμετο ...ουφ και νυσταζω!!!

ελεαννα, η χριτινα εχει εφεση σε παζλ και κατασκευες ...ζωγραφικη ή αλλα ...παρολαυτα καποιες φορες ζηταει να κατσεις διπλα της ...εγω αν εχω δουλεια την κουζινα ..την βαζω στο τραπεζι της κουζινας ή κατι αντιστοιχο ....

η μικρη μου δεν δειχνει κανενα ενδιαφερον για τετοιου ειδους παιχνιδια ....μονο κουκλες, κομμωτηριο , καφετερια, τραγουδια.....και χορο!!!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    6365

  • mikio

    5355

  • JimDin

    4874

  • honey

    4571

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • female

    female 6.365 δημοσιεύσεις

  • mikio

    mikio 5.355 δημοσιεύσεις

  • JimDin

    JimDin 4.874 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 4.571 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Έχω ευχάριστα για εργασία για μένα, είχα κάνει χαρτιά για μια σύμβαση 2 χρόνια και δεν περίμενα να με πάρουν, βγήκαν τα αποτελέσματα όμως και με πήραν! Πρέπει να έχει και καλό μισθό σχετικά, καλά μας ήρθε και χρονικά γιατί είναι ο Άρης έτσι και έτσι με τη δικιά του δουλειά και μπορεί να φύγει. Αυτό καλό, τώρα τα παιδιά είναι ένα θέμα αλλα΄είπε η μητέρα μου θα τα αναλάβει, έρχονται και τα πεθερικά ούτως ή άλλως και κάθονται το μισό χρόνο θα τα προσέχουν και εκείνοι λογικά, μην πω πως δεν θα ξαναφύγουν κιόλας τώρα που θα έχουν και λόγο!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξεχρεώσουμε με αυτό το σπίτι κι εμείς επιτέλους..Περιμένω να με καλέσουν τώρα για το πότε ξεκινάω, πιστεύω μέσα στο μήνα.

Εσείς καλά?

Κατερινάκι κρύωσε η Χριστίνα? περαστικά της!

Α ούτε ο δικός μου έχει έφεση στις χειροτεχνίες και στις ζωγραφικές, αν κάτσεις μαζί του θα το προσπαθήσει, αν τον αφήσω μόνο του κάνει λέει κεραυνούς και γίνεται η ζωγραφία αφηρημένη και μουτζουρωμένη..!! Δεν έχει κωλ@ να κάτσει βασικά, ελπίζω στο σχολείο, αν πάει κάποια στιγμή, να μάθει με τα άλλα παιδιά παρέα.

Ελεάνα πιεσμένη λιγάκι με τις καταστάσεις είσαι ε, άντε γρήγορα εύχομαι να τη βρείτε την άκρη και να ξεγνοιάσετε λιγάκι με τα οικονομικά, αποφασίσατε τίποτα? λέτε θα φύγετε τελικά από το δικό σας σπίτι δηλαδή?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!! Σοφακι πολυ καλα νεα....αντε να γυρισει λιγο το κλιμα !!!ολο για απολυσιες ακουμε ....

θα δυσκολευτειτε λιγο στη προσαρμογη ....αλλα τα λεφτα θα σας αποζημιωνουν τελη του μηνα!!!

η χριστινα μου καλυτερα ειναι..βεβαια σπιτι και σημερα μαζι με το μικρο ζιζανιο...

η μικρη σκορπινα ..εχει βαλει στο ματι κατι δαντελωτα εσωρουχα πορτοκαλια και μια καλη μου μπλουζα...σημερα σηκωθηκε στις 7 παρα για να τα φορεσει ...." ειναι μαμα μεγαλη " λεει ..πολυ ερωτιαρα η μικρη!!!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμάς! Κατερίνα περαστικά στην Χριστίνα σου! Κι εμένα λίγα μυξάκια τα έχει ο Γιώργος, από τον καιρό είναι, πολύς κόσμος κρυολογεί!

Σοφάκι συγχαρητήρια για το θέμα της δουλειάς! Εύχομαι όλα να σας πάνε καλά να ξεχρεώσετε, θυμάμαι το άγχος του άντρα σου σχετικά με αυτό! Τα παιδιά, αφού έρχονται τα πεθερικά σου και κάθονται τη μισή χρονιά καλά τα λες ας κάνουν και καμιά δουλειά να στα κρατάνε! Δεν το σκέφτονται, τώρα που θα έχουν και στα Χανιά το εγγονάκι να μείνουν κάτω μόνιμα σε δικό τους σπίτι που τουλάχιστον να μην είναι και μες στα πόδια σας?

Εμείς εδώ καλά ας τα λέμε... δύσκολα τα πράγματα στη δουλειά φέτος, περνάμε πολλά στο σχολείο, τρελάθηκε ο κόσμος, κανένα ευχέλαιο μας χρειάζεται κι έτσι... Δεν θέλω να επεκταθώ γιατί έχω κουραστεί τόσες μέρες να τα ακούω και να τα κουβεντιάζω... σας λέω μόνο ότι κάθε μέρα γίνονται επεισόδια στο σχολείο, ανάμεσα σε παιδιά, σε γονείς, σε γονείς με δασκάλους... Ήρθε ένα κύμα παιδιών και γονιών φέτος τι να σας λέω, από την πρώτη τάξη, μέχρι και τις μετεγγραφές σε άλλες τάξεις... ένα πράγμα κουτσοί-στραβοί στον Άγιο Παντελεήμονα γίναμε! Ήδη ένα μήνα έχουμε κουραστεί όλοι οι δάσκαλοι να τα παλεύουμε! Το λέω του Άρη ότι δεν θα τη βγάλω τη χρονιά φέτος! Κάθε πέρυσι και καλύτερα είμαστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η μικρη σκορπινα ..εχει βαλει στο ματι κατι δαντελωτα εσωρουχα πορτοκαλια και μια καλη μου μπλουζα...σημερα σηκωθηκε στις 7 παρα για να τα φορεσει ...." ειναι μαμα μεγαλη " λεει ..πολυ ερωτιαρα η μικρη!!!

:lol::lol::lol: εμένα φοράει τα σουτιέν μου και μου καμαρώνει κιόλας! "μαμά κοίτα!" Και πονηρή, αφού πλέον μετά το μπάνιο ντύνομαι αμέσως... γιατί σκάει ένα πονηρό χαμόγελο και με κυνηγάει να δει! Με το δε στήθος μου ακόμα εμμονή, ακόμα δοκιμάζει ανά διαστήματα να δει αν έχει γάλα και μου λέει ότι τελείωσε το γάλα! Και πάει πάνω από χρόνος! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

νεκ μου οιτα μκρα μας ειναι πολυ ζουζουνια !!!

οσο για το σχολειο ..οσο ο κοσμος δεν ειναι καλα .λογικο ειναι να ψαχνεται συνεχεια για καβγα ....και προσωπικα νομιζω ..οτι πλεον οι γονεις εχουν περισσοτερες απαιτησεις απο το δημοσιο σχολειο γενικα ....γιατι πλεον δεν υπαρχει ουτε πολυ χρονος στο σπιτι , ουτε χρηματα


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε τις μικρές τσαχπινούλες!!

Τι γέλιο έχουν!!

Νεκταρίτσα τι σας κάνουν παιδί μου στο σχολείο, σας έχουν τρελάνει?

Εσύ είσαι και ευαίσθητη και τα παίρνεις μέσα σου, κοίτα μη στενοχωριέσαι για όλα τόσο..ο κόσμος έχει τόσα προβλήματα και τα βγάζει σε τσακωμούς και καυγάδες από τα νεύρα του.

Αχ μακάρι να ψάξουν να βρουν κανένα σπίτι όταν κατέβουν αλλά χλωμό λιγάκι..κρίση βλέπεις! Γλυκοκοιτάζουν νομίζω το υπόγειο μας κάτω από το σπίτι μας εδώ, ισόγειο το λες βασικά, πότε θα κάνουν νίξη στο σύζυγο δεν ξέρω, θέλει πολλά λεφτά βέβαια για να γίνει σπίτι αλλά νομίζω ότι αυτό θα προτιμούσαν αυτοί.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες μας!

Περαστικά στα αρρωστουλια παιδάκια!

Σοφάκι καλή αρχή στην καινούργια δουλειά!

Εμεις εδώ μια χάρα είμαστε....λίγο μπούκωμα του έχει μείνει του μικρού αλλα μέχρι εκεί...κορίτσια ειναι μια γλυκά το αγόρι μου...λέει τον εθνικό ύμνο και το ¨Ντουτσε¨ το σκατουλι και τον καμαρώνω!

Εγω αρχίζω να συνηθίζω στο σπίτι και μου αρέσει κιόλας!Εχουν έρθει οι γονείς μου για σκ και ο μικρος ειναι πολυ χαρούμενος!

Γενικά κάνω τον σταυρό μου να μας έχει ο θεός καλα και εμάς και όλο τον κόσμο!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

νεκ μου οιτα μκρα μας ειναι πολυ ζουζουνια !!!

οσο για το σχολειο ..οσο ο κοσμος δεν ειναι καλα .λογικο ειναι να ψαχνεται συνεχεια για καβγα ....και προσωπικα νομιζω ..οτι πλεον οι γονεις εχουν περισσοτερες απαιτησεις απο το δημοσιο σχολειο γενικα ....γιατι πλεον δεν υπαρχει ουτε πολυ χρονος στο σπιτι , ουτε χρηματα

Kρίση και στις σχέσεις καλά το λες! Το πρόβλημα δεν είναι σχετικό με τις απαιτήσεις των γονέων από το σχολείο, γιατί αν ήταν αυτό δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα στο δικό μας το σχολείο. Αν και πάλι τίποτα δεν είναι αρκετό για τους γονείς μακάρι να γίνονται της Παναγιάς τα μάτια... Το θέμα είναι ότι μας ήρθαν παιδιά με προβλήματα και γονείς δύσκολους. Και γίνονται κάθε μέρα περιστατικά! Ένα παράδειγμα: Παιδάκι αυτιστικό της α τάξης σπρώχνει και ρίχνει κάτω παιδάκι με μεταμόσχευση ήπατος της ίδιας τάξης (το οποίο ξεκίνησε και το πείραγμα). Το παιδί δεν παθαίνει απολύτως τίποτα αλλά η μαμά που δεν το έχει ακόμα αφήσει να απογαλακτιστεί λόγω της κατάστασης τα παίρνει κι έρχεται στο σχόλασμα της επόμενης μέρας, βουτάει το πρωτάκι το αυτιστικό :shock: και του λέει ότι αν ξαναπειράξει το παιδί της θα έρθει ο μπαμπάς του παιδιού να το δείρει! Πλακώνουν οι εφημερεύοντες, πλακώνει η διευθύντρια, στο τέλος πλακώνει κι η μάνα του αυτιστικού και γίνεται χαμός! Απειλές για μηνύσεις, συζητήσεις επί συζητήσεων, καβγάδες ατελείωτες, ακόμα και επέμβαση ψυχολόγων κι ακόμα δεν έχει λυθεί...

Την άλλη μέρα το "αγγελούδι" με τη μεταμόσχευση ρίχνει ένα χάστο σε ένα άλλο παιδάκι! Έρχεται η τσαμπουκαλού η μάνα του το μεσημέρι να το πάρει, (έπρεπε ρε πούστη μου να έρθει μάνα του παιδιού που έφαγε το χαστούκι και να του πει ότι θα φέρει τον μπαμπά να το δείρει να δω τι θα έλεγε η άλλη που το έπαιζε μάγκας την προηγούμενη) της λέμε τα καθέκαστα κι αυτή "αποκλείεται το παιδί μου!!!" Φωνάζουμε το παιδί, αυτό το παραδέχεται ότι έριξε το χαστούκι, η μάνα ρωτάει γιατί το έκανε, το παιδί λέει ότι ο συμμαθητής του φώναξε μέσα στο αυτί του και η μάνα: "Ορίστε δίκιο είχε το παιδί μου που το έκανε!" Αρχίζει η διευθύντρια να λέει ότι στο σχολείο μας η βία δεν είναι αποδεκτή κι εμείς που έχουμε και πέντε πτυχία προσπαθούμε όσο μπορούμε παιδαγωγικά να κάνουμε...να δείξουμε... Πριν να ολοκληρώσει η γυναίκα, πετάγεται η άλλη θρασύτατα και λέει "Έχετε και πτυχία κυρία τάδε μου? Να τα χαίρεστε!" και φεύγει χωρίς να ακούσει. :confused: Κι αυτό είναι ένα από τα πολλά! Τι να σας λέω, για κοπάνα ρομά που το προλάβαμε λίγο πριν πεταχτεί στο δρόμο, να το σκοτώσει κανένα αυτοκίνητο να τρέχουμε, για παιδιά από διαζύγια με μπαμπάδες με περιοριστικά μέτρα να τρέμει το φυλλοκάρδι μας όταν εμφανίζονται να τα δουν εξ αποστάσεως, με κακοποιημένα παιδιά που έχουν εκρήξεις βίας... Κάθε μέρα κι από κάτι έχουμε...

Βρε τις μικρές τσαχπινούλες!!

Τι γέλιο έχουν!!

Νεκταρίτσα τι σας κάνουν παιδί μου στο σχολείο, σας έχουν τρελάνει?

Εσύ είσαι και ευαίσθητη και τα παίρνεις μέσα σου, κοίτα μη στενοχωριέσαι για όλα τόσο..ο κόσμος έχει τόσα προβλήματα και τα βγάζει σε τσακωμούς και καυγάδες από τα νεύρα του.

Αχ μακάρι να ψάξουν να βρουν κανένα σπίτι όταν κατέβουν αλλά χλωμό λιγάκι..κρίση βλέπεις! Γλυκοκοιτάζουν νομίζω το υπόγειο μας κάτω από το σπίτι μας εδώ, ισόγειο το λες βασικά, πότε θα κάνουν νίξη στο σύζυγο δεν ξέρω, θέλει πολλά λεφτά βέβαια για να γίνει σπίτι αλλά νομίζω ότι αυτό θα προτιμούσαν αυτοί.

Το σπίτι πάνω στην Αθήνα είναι δικό τους? Για να το νοικιάσουν και να δίνουν τα λεφτά σε άλλο σπίτι που θα νοικιάζουν εδώ?

Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλες μας!

Περαστικά στα αρρωστουλια παιδάκια!

Σοφάκι καλή αρχή στην καινούργια δουλειά!

Εμεις εδώ μια χάρα είμαστε....λίγο μπούκωμα του έχει μείνει του μικρού αλλα μέχρι εκεί...κορίτσια ειναι μια γλυκά το αγόρι μου...λέει τον εθνικό ύμνο και το ¨Ντουτσε¨ το σκατουλι και τον καμαρώνω!

Εγω αρχίζω να συνηθίζω στο σπίτι και μου αρέσει κιόλας!Εχουν έρθει οι γονείς μου για σκ και ο μικρος ειναι πολυ χαρούμενος!

Γενικά κάνω τον σταυρό μου να μας έχει ο θεός καλα και εμάς και όλο τον κόσμο!

Μπράβο στον Λεωνιδάκο! Και στη μαμά του που συνηθίζει στα νέα δεδομένα και τα απολαμβάνει κιόλας! ;)

Πήρατε και ποιηματάκι? Πήραμε τις προάλλες και κάνουμε τις προβούλες μας εδώ! Καμαρώνω κι εγώ σαν γύφτικο σκεπάρνι! Τόσα χρόνια κλαψούριζα στα ποιήματα των άλλων παιδιών, ήρθε η ώρα να συγκινηθώ και για το δικό μου το παιδάκι! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σας,

πολυ ζορικο σκ περασαμε ...η μικρη με μινι γατσρεντεριτιδα και πυρετο ...απο χθες το απογευμα ειναι καλυτερα ....και ολοι οικογενειακως να σερνομαστε μεσα στο σπιτι ...ουφ!! τουλαχιστον ελπιζω να εχουμε ξεμπερδεψει μεχρι το επομενο τριημερο !!

ρε νεκ....ετσι οπως τα γραφεις σκιαχτηκα !!!καλο κουραγιο ....καλα ο κοσμος εχεις τρελαθει ...και το χειροτερο ειναι η αμφισβητηση του εκπαιδευτικου!


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Είδες Κατερίνα??? Τρελοκομείο κανονικό! :lol: Και το έργο συνεχίζεται! Τώρα ανακατέψαμε και Προϊστάμενο! Αμέ!!! Άλλο γούστο έχει να μπει στη μέση και το αφεντικό!

Ωστόσο παρά το τρελοκομείο, σήμερα έχω μια διάθεση άλλο πράμα ρε παιδί μου!!! :D Μες στην τρελή χαρά! Νεραϊδόσκονη με σκόνισε... δεν ξέρω... Φτου μη με ματιάσω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος μετα απο μια εβδομαδα αποχή ξαναπήγε εχθές στο σχολείο...το μεσημέρι μου έφερε και το ποιημα του και του λέω κάποια στιγμή

¨ έλα να μάθουμε το ποιηματάκι ¨

¨ όχι μαμά το ξέρω ¨ μου λέει

Παίρνει το χαρτάκι και έκανε και καλά οτι το διάβαζε και μου το είπε όλο!Επαθα πλάκα...σας εχω πεί κι άλλες φορές οτι έρχεται κάθε μερα και με καινούργιο τραγουδάκι και γενικά μου έχουν πει στο σχολείο οτι του πουν το πιάνει και το επαναλαμβάνει με τι πρώτη φορά...αλλα τωρα ποιηματάκι...και με ύφος ε!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...