Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Μαρακι μου μην αγχωνεσαι με την πανα βρε!

Οταν ειναι ετοιμος ο Κων/νος θα στο δειξει.Ασε μην σας παει πισω το πραγμα,οπως λεει και η Σοφια.Ασ'τους αλλους να λενε.Τι παει να πει?Επειδη δεν κοψατε την πανα,εισαι αχρηστη μανα?Τοτε ειμαι κι εγω μια απο αυτες...χαχαχα.Εγω ειμαι και χειροτερη,γιατι δεν κοψαμε ουτε μπιμπερο,ουτε πιπιλα...

Κι εγω δεν ακουω ειδησεις γιατι θα μαυρισει η ψυχη μου.Οτι ειναι να γινει θα γινει.Ουτως η αλλως,εγω πιστευω οτι το μελλον μας το εχουν προγεγραμμενο.

Κατα τ'αλλα ειχαμε ενα παρα πολυ ησυχο βραδυ με την μικρα.Δεν εκλαψε καθολου απο τον πονο.Δεν εφαγα καθολου γαλακτοκομικα.Τυχαιο?Σοφια τι λες κι εσυ που το κατεχεις το αθλημα?

πες τα βρε Ευμορφάκι!!!

τωρα να σου πω την αλήθεια δεν έχω εμπειρία απο κολικούς....

εγω έχω κοψει τα γαλακτοκομικά λόγω αλλεργίας....

και απ'όσο ξέρω για να καθαρίσει ο οργανισμός θέλει 15 μέρες απο σένα και άλλες 15 μερες για να καθαρίσει ο οργανισμος του μωρου....οπότε συνολο απαιτειται τουλάχιστον ένας μηνας για να θεωρησεις ως ένδειξη προβληματος τα γαλακτοκομικά...

αυτό όσον αφορά τις αλλεργίες έτσι???

ίσως για τους κολικούς να είναι αλλιως....να επηρρεαζει πιο αμεσα....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αγγελικη τωρα μπηκαμε στο 22 εμεις!!!!

αχ τι καλα!!! νιωθω μια ανακουφιση που δεν ειμαστε οι μονες!!!!

δε σε ρωταω και τι υψος εχει το Μαριλιζάκι, μη χασω τη χαρα μου ξαφνικα!!!:rolleyes:

χαχαχαχαχαχαχα!!!!

καλά το κουνελάκι σας φοβερό!!!!!!!!!!!!!!

αγοράκι ή κοριτσάκι είναι???

αα καλα δεν ειμαστε κ πρώτο μπόι!!!!!!!!

36 φοράω κ γω στο παπουτσι και μάλλον πηρε απο μένα!

κοριτσάκι υποθέτουμε, δε ρωτησαμε οταν το πηραμε κάναμε μονοι μας τη διάγνωση!!!

Link to comment
Share on other sites

αμαν αυτο το φορουμ γραφεις ενα κατεβατο και στα σβηνει......

καλημερα σας μανουλες....ζουζουνιες και τσαχπινιες βλεπω....Ευμορφακι μια χαρα η πριγκιπεσσα σου.....φτου φτου δεν σε στεναχωρει καθολου.....εκτος απο τους κολικους...θα περασει ομως..λιγη υπομονη!!!!εγω ετοιμαζω το παρτυ μας για αυριο...παραγγειλαμε τουρτα αεροπλανακι..αυτο ειναι το θεμα μας φετος....θα με βοηθησει και ο μπαμπας με την πιστωτικη να παρουμε κατι πραγματακια απο το σουπερ μαρκετ για φαγητο...λιγα δεν ειμαστε για υπερβολες....αλλωστε ειμαστε πολυ στριγμωμενοι.....δεν μας περνει....

ααα Ευμορφακι verbaudet ρουχα εχει στην σελιδα της η La redoute... εχω παρει και εγω του Μαρινου.

Μαρακι μου για την πανα μην ακους τι σου λενε....μετα το Πασχα...και εμενα μου ελεγε εχθες η μανα μου να μαθω τον Μαρινο....σιγα....αμα βλεπεις οτι το παιδι οτι δεν ειναι ετοιμο....μην τον ξεκινας

εμεις τσουπρες φοραμε 24 νουμερο παπουτσι και ειμαστε 95 ποντους!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ.....ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ....ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ , Σοφακι να τον χαιρεστε!!!

Link to comment
Share on other sites

αμαν αυτο το φορουμ γραφεις ενα κατεβατο και στα σβηνει......

καλημερα σας μανουλες....ζουζουνιες και τσαχπινιες βλεπω....Ευμορφακι μια χαρα η πριγκιπεσσα σου.....φτου φτου δεν σε στεναχωρει καθολου.....εκτος απο τους κολικους...θα περασει ομως..λιγη υπομονη!!!!εγω ετοιμαζω το παρτυ μας για αυριο...παραγγειλαμε τουρτα αεροπλανακι..αυτο ειναι το θεμα μας φετος....θα με βοηθησει και ο μπαμπας με την πιστωτικη να παρουμε κατι πραγματακια απο το σουπερ μαρκετ για φαγητο...λιγα δεν ειμαστε για υπερβολες....αλλωστε ειμαστε πολυ στριγμωμενοι.....δεν μας περνει....

ααα Ευμορφακι verbaudet ρουχα εχει στην σελιδα της η La redoute... εχω παρει και εγω του Μαρινου.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ.....ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ....ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ , Σοφακι να τον χαιρεστε!!!

Καλημερα Ελενιτσα!

Τελεια...ΠΑΡΤΥ!Τι ωραιες και ευχαριστες ετοιμασιες...:D

Τι μεταφορικα εχει η La redoute?Θυμασαι?


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα επεστρεψα και σας εχασα ρε γμτ :mad:

Αγγελικουλα για ποιο κουνελι μιλαμε; εχω χασει επεισοδια... καλα η δικια σου φοραει 21 αλλα παει το στομα της ροδανι εξ οσων γνωριζω :P σε αντιθεση με το βλασταρι μου το οποιο ναι μεν ειναι ανεπτυγμενο αλλα στοθεμα ομιλιας ειμαστε λιγο πισω :rolleyes:

Ευμορφακι τι καλα που ξεκουραστηκες !!!

για τα παντοφλακια να του παρω μετρα; σιγα μη κατσει. μαλλον θα παρω το 25-26...

αχ ειμαι πτωμααααααα....

Link to comment
Share on other sites

τωρα επεστρεψα και σας εχασα ρε γμτ :mad:

Αγγελικουλα για ποιο κουνελι μιλαμε; εχω χασει επεισοδια... καλα η δικια σου φοραει 21 αλλα παει το στομα της ροδανι εξ οσων γνωριζω :P σε αντιθεση με το βλασταρι μου το οποιο ναι μεν ειναι ανεπτυγμενο αλλα στοθεμα ομιλιας ειμαστε λιγο πισω :rolleyes:

αχ ειμαι πτωμααααααα....

μπες φατσοβιβλιο να δεις,εγινε κουνελόμανα η κορη μου!

ολα τα αγοράκια ειναι "λιγο πισω" στο θεμα ομιλίας μου φαινεται..

θα στα πει μαζεμένα και δε θα ξέρεις απο που να φυγεις, στο υπογραφω!

παλι πτωμα βρε???!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπες φατσοβιβλιο να δεις,εγινε κουνελόμανα η κορη μου!

ολα τα αγοράκια ειναι "λιγο πισω" στο θεμα ομιλίας μου φαινεται..

θα στα πει μαζεμένα και δε θα ξέρεις απο που να φυγεις, στο υπογραφω!

παλι πτωμα βρε???!!!!!!!!!!!!

ναι! μαλλον η ψυχολογια μου ειναι πεσμενη και μαζι με αυτη και οι σωματικες αντοχες μου! τι το ηθελα και ειδα ειδησεις; κατσε να μπω facebook!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


605668vxmwrqdsbi.gif

Σοφάκι να τον χαιρεστε τον Ανασταση σας!!!

Πάντα υγεια και χαμόγελα να έχει στη ζωη του!!!!

Ελενίτσα έχεις ετοιμασίες εσύ ε???

ωραία!!! όλα τέλεια θα ειναι!!!

σύμπι δεν ειναι δυσκολο να του μετρησεις πατουσάκι...βαλτον αν πατησει σε ένα λευκο χαρτι και κάνε 2 γραμμούλες: μια στο μεγαλο δάχτυλο του ποδιου και μια στη φτέρνα...

όχι τιποτα άλλο αλλά επειδη μετά το 24-25, πάει στο 25-27....μην σας πέσει πολύ μεγάλο....

καλά Αγγελική ήμουν ετοιμη να βγαλω φωτο τη Βαλέρια πριν για να στη δειξω αλλά δεν είχε μπαταρία η φωτογραφικη μηχανη!!!

τι είχε κάνει???

είχε πάρει το καρότσι της κούκλας και είχε βάλει μέσα ένα λευκό κουρδιστό κουνέλι που έχουμε!!!

μιλάμε ακριβως όπως το Μαριλιζάκι αλλά εσείς έχετε το real thing!!!

πολύ αστείο μου φάνηκε!!!:D:D:D


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Σοφια χρονια πολλα να χερεσαι το παιδακι σου!!!Ανασταση να τα εκατοστησεις αγορι μου..το χαμογελο να μην ληψει ποτε απο τα χειλακια σου,,γερος και δυνατος!!!

Πηγαμε στον γιατρο μας χθες!!

Η μπουμπου ειναι πολυ καλα,2300 και η υδρονεφρωση που ειδαμε την προυγουμενη φορα σχεδον εξαφανιστηκε..τι χαρα!!Γυρω στα 3500 θα γεννηθει και αυτη σαν την χρυσοβαλαντουλα μας!!9 κιλα εχω παρει ως τωρα,κολλησα σε αυτα εδω και ενα μηνα,προσεχω τα βραδυα,,,ελπιζω να παρω ακομη 3 μεχρι το τελος,δεν θελω παραπανω γιατι λογω θηλασμου εγω αργω να τα χασω!!

Κοριτσακια ουτε η δικια μου δεν εχει κοψει τπτ,πιπιλες 1 στο στομα μια στο χερι και αν εχει τσεπη βαζει κ εκει μια,,,ακομη κ κομμενες τις θελει..οσο ηταν μικρουλα δεν την πολυεβαζε στο στομα τους τελευταιους 4-5 μηνες δεν κανει χωρις αυτη!!Μια συζητηση που ειχα με την παιδιατρο μου ειπε να μην κανω τπτ για να κοψω πιπιλα-πανα κτλ...αδικα,αφου οταν εερθει με το καλο η μπεμπουλα θα τα ξαναζητησει!!Υπομονη!!

τι αλλα???


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ααα εγω ειμαι χαλια..με κολλησε η μικρη..καταρροη κ φτερνισμα πολυ..ο λαιμος χαλια..πυρετο δεν εκανα ακομη ευτυχως!!

Το στομαχι μου για πρωτη φορα σε ολη την εγκυμοσυνη με ψοφισε..διπλωθηκα στα δυο λεμε..λετε να με πιεζει το μωρο και να ποναω?δεν εφαγα τπτ το βαρυ η περιεργο!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Σοφια χρονια πολλα να χερεσαι το παιδακι σου!!!Ανασταση να τα εκατοστησεις αγορι μου..το χαμογελο να μην ληψει ποτε απο τα χειλακια σου,,γερος και δυνατος!!!

Πηγαμε στον γιατρο μας χθες!!

Η μπουμπου ειναι πολυ καλα,2300 και η υδρονεφρωση που ειδαμε την προυγουμενη φορα σχεδον εξαφανιστηκε..τι χαρα!!Γυρω στα 3500 θα γεννηθει και αυτη σαν την χρυσοβαλαντουλα μας!!9 κιλα εχω παρει ως τωρα,κολλησα σε αυτα εδω και ενα μηνα,προσεχω τα βραδυα,,,ελπιζω να παρω ακομη 3 μεχρι το τελος,δεν θελω παραπανω γιατι λογω θηλασμου εγω αργω να τα χασω!!

Κοριτσακια ουτε η δικια μου δεν εχει κοψει τπτ,πιπιλες 1 στο στομα μια στο χερι και αν εχει τσεπη βαζει κ εκει μια,,,ακομη κ κομμενες τις θελει..οσο ηταν μικρουλα δεν την πολυεβαζε στο στομα τους τελευταιους 4-5 μηνες δεν κανει χωρις αυτη!!Μια συζητηση που ειχα με την παιδιατρο μου ειπε να μην κανω τπτ για να κοψω πιπιλα-πανα κτλ...αδικα,αφου οταν εερθει με το καλο η μπεμπουλα θα τα ξαναζητησει!!Υπομονη!!

τι αλλα???

Τελεια νεα απο την μπουμπου!Ειδες Λια μου?Αδικα στεναχωριοσουν.Ολα καλα λοιπον:D

Κι εγω γι αυτο δεν του κοβω πιπιλες και μπιμπερο γιατι θα ξανακυλησουμε.

Πανα δεν ειχα σκοπο να του την κοψω γιατι δεν μου τα λεει ακομα.

Λεει κακα αλλα αφου τα κανει ή χωρις να κανει τιποτα.

Αν προσεχεις δεν θα βαλεις,μην στεναχωριεσαι.

Εγω ειχα βαλει 9 κιλα.Πρεπει να μου εχουν μεινει 2-3 κι αυτα στην κοιλια και στο στηθος λογω θηλασμου.

Μην αγχωνεσαι...ολα θα βρουν τον δρομο τους.


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...