Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      • Καλή τύχη! 1
      • Ευχή 2

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

οι υπολοιπες καλα?Σοφακι μου και εμενα ο Μαρινος ειναι λιγο επιθετικος......κυριως με την Ευη που τον πειραζει κιολας. Το παιδι επειδη ειναι σε ηλικια που αντιλαμβανεται τα παντα προσπαθει να διεκδικισει καποια πραγματα οποτε κρινουν με το αθωο τους μυαλο οτι αυτος ειναι ο τροπος....μου τα ειπε η παιδαγωγος του Μαρινου αυτα......θα περασει ομως......

Μαρακι μου σε ευχαριστω πολυ.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αααα δεν σας ειπα..την Πεμπτη που πηγα στο σχολειο να παρω τον Ανδρεα εμεινα μεχρι να φυγουν ολα τα παιδακια για να μιλησω με την δασκαλα του.Της λεω λοιπον οτι ο Ανδρεας φετος βαριεται πολυ....(μου το εχουν πει και αλλες μαμαδες για τα παιδια τους).....δεν τον στελνω στο ολοημερο για να διαβαζουμε μαζι μεχρι να ερθει ο Μαρινος απ το σχολειο...αλλα ο Ανδρεας ξεκιναει το ενα τετραδιο...μετα το αλλο και με κουραζει πολυ...γιατι μεχρι τις 7 το βραδυ ακομα διαβαζουμε....και καθολη την ωρα του διαβασματος εγω θα φωναζω....γιατι θελουν και τα υπολοιπα να ασχοληθω μαζι τους, ασε που εχω και δουλειες.Δεν αντεξα και εβαλα τα κλαματα μπροστα της....ο καημενος ο Ανδρεας με κοιτουσε απορημενος και στεναχωρημενος που εφτασα σε σημειο να κλαψω.....οπτε του λεει η δασκαλα...Ανδρεα μου τι πραγματα ειναι αυτα.....αφου εσυ εισαι εξυπνος και τα ξερεις ολα γιατι κουραζεις ετσι την μαμα? θα μου υποσχεθεις οτι δεν θα ξαναγινει αυτο οκ?.........εν τω μεταξυ γυρναμε σπιτι και του λεω...Ανδρεα μου συγνωμη για αυτο αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι η μαμα κουραζεται και δεν μπορει να τα κανει ολα μονη της και το καημενο ηρθε και με πηρε αγκαλια και εκατσε και τα διαβασε ολα μονο του μεσα σε μια ωρα. Την Παρασκευη ομως η δασκαλα του ειπε μπροστα σε ολα τα παιδια την "ιστορια" του Ανδρεα και εκεινος ντροπιαστηκε...δεν του αρεσουν αυτα...ασε που τον κοροιδευαν και οι φιλοι του μετα στο διαλλειμα. Τι να κανω εγω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

όταν υποτίθεται οτι παίζουν η ανιψιά συνηθως δεν της δινει τα παιχνιδια, την πειράζει,κλπ....παλιοτερα η Βαλ. την αγνοούσε....τωρα έτσι και την τσιτωσει η ανιψιά, η Βαλ. ορμάει να τη χτυπήσει....βασικά να κάνει οτι προλάβει,...να της τραβηξει το χέρι, να τη σπρώξει...

και δεν ξέρω πως να το χειριστω....

γιατί απο τη μια βλέπω οτι η ανιψιά την προκαλεί και την ενοχλεί αλλά απο την άλλη με τη μια να της ορμάει η δικιά μου?

μου αρέσει που υπερασπίζεται τον εαυτό της αλλά φοβάμαι τι θα κάνει αν καμια φορά δεν προλάβω να επέμβω....

προς το παρόν οποτε επεμβαίνω, δε σχολιάζω τη συμπεριφορά της Βαλ., απλά φροντίζω να τους εξηγησω οτι αν θέλουν να παίζουν μαζί θα πρέπει να μοιράζονται τα παιχνίδια...

γιατι για την ανιψιά σας τα εχω πει....την κακομεταχειριζεται τη Βαλ. και ισως της ορμάει απο αντίδραση μετά το παιδί μου....

δε θέλω να τη διακιολογώ....απλά ψαχνω να βρω ποιό είναι το σωστό....

φαση ειναι κ θα περασει...μπορει κ να κρατησει 2-3 μηνες εμας τοσο κρατησε κ θα περασει...θα της μιλας υπομονετικα κ θα περασει υπομονη!!!!οτι αλλο κ αν κανεις δεν εχει νοημα...τα δοκιμασα ολα ειχα απελπιστει αλλα δεν επιασε τιποτα...αν την μαλωσεις θα το κανει περισσοτερο!!!!!

και ναι ηρθα κ εγω να πω μια πανγρηγορη καλησπερα!!!!!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

το σιροπι για το βηχα του το βαζω στο γαλα και ευτυχως που ειναι νοστιμο και το ψιλοπινει. στη συριγγα ουτε να το δει!!!

μαρακι μου τι κανεις????α παπα τρεχω σαν τρελη να σχολιασω κ εγω τιποτα...τωρα που βρηκα 15 λεπτα!

το σιροπι δεν κανει μες στο γαλα ουτε το ντεπον...χανουν την ισχυ τους.αν θες σε πορτοκαλαδα μεσα μονο.μου το ειχε πει απο την αρχη ο γιατρος...ουτε εμενα το πινει!ντεπον βαζουμε υποθετο πια κ μια χαρα!σιροπι με χιλια χιλια ζορια μπορει κ να το πιει..κ καλα σε παρακαλω ελα πιες το για μενα κλπ κλπ!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

ελενακι μου να χαιρεσαι τον μαρινουλη σου!!!!θα στα πω εγω αυριο με μειλ απο τη δουλεια!!!!

θυμαμαι που πριν 2 εβδομαδες εστειλα μειλ στην ελενιτσα χαρουμενη χαρουμενη εγω για τον μαρινουλη κ μου λεει δεν εχει γενεθλια τωρα!πωπω ντροπη!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρακι μην αγχωνεσαι!κυκλοφορουν ιωσουλες...μεχρι στιγμης εχω εντοπισει 2.την μια την περασαμε κ εμεις χαζοδεκατα καταρροη κ λιγο βηχας προς το τελος...κολλησα κ εγω κ εγω εννοειται σερνομουν 3-4 μερες...η ραφ μια χαρα σε 1-2 μερες...η δευτερη ειναι μια που κανει λαρυγγιτιδα..την εχει το κοριτσακι διπλα μας...λιγες μυξουλες κ βηχας...ενταξει αυτα θα τα εχουμε απο εδω κ στο εξης.δεν ειναι τιποτα....περαστικα στον κωνσταντινουλη!

ελενακι αυτο που εκανα η δασκαλα μωρε νομιζω δεν ηταν σωστο.τι της ηρθε κ το εγερε σε δυσκολη θεση το παιδι?δεν της το λες?


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

αααα δεν σας ειπα..την Πεμπτη που πηγα στο σχολειο να παρω τον Ανδρεα εμεινα μεχρι να φυγουν ολα τα παιδακια για να μιλησω με την δασκαλα του.Της λεω λοιπον οτι ο Ανδρεας φετος βαριεται πολυ....(μου το εχουν πει και αλλες μαμαδες για τα παιδια τους).....δεν τον στελνω στο ολοημερο για να διαβαζουμε μαζι μεχρι να ερθει ο Μαρινος απ το σχολειο...αλλα ο Ανδρεας ξεκιναει το ενα τετραδιο...μετα το αλλο και με κουραζει πολυ...γιατι μεχρι τις 7 το βραδυ ακομα διαβαζουμε....και καθολη την ωρα του διαβασματος εγω θα φωναζω....γιατι θελουν και τα υπολοιπα να ασχοληθω μαζι τους, ασε που εχω και δουλειες.Δεν αντεξα και εβαλα τα κλαματα μπροστα της....ο καημενος ο Ανδρεας με κοιτουσε απορημενος και στεναχωρημενος που εφτασα σε σημειο να κλαψω.....οπτε του λεει η δασκαλα...Ανδρεα μου τι πραγματα ειναι αυτα.....αφου εσυ εισαι εξυπνος και τα ξερεις ολα γιατι κουραζεις ετσι την μαμα? θα μου υποσχεθεις οτι δεν θα ξαναγινει αυτο οκ?.........εν τω μεταξυ γυρναμε σπιτι και του λεω...Ανδρεα μου συγνωμη για αυτο αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι η μαμα κουραζεται και δεν μπορει να τα κανει ολα μονη της και το καημενο ηρθε και με πηρε αγκαλια και εκατσε και τα διαβασε ολα μονο του μεσα σε μια ωρα. Την Παρασκευη ομως η δασκαλα του ειπε μπροστα σε ολα τα παιδια την "ιστορια" του Ανδρεα και εκεινος ντροπιαστηκε...δεν του αρεσουν αυτα...ασε που τον κοροιδευαν και οι φιλοι του μετα στο διαλλειμα. Τι να κανω εγω τωρα?

Ελενιτσα εγω θα της το ελεγα οτι ντροπιαστηκε ο Αντρεας για να μην ξαναγινει.

και οπως καταλαβαινετε ζω το happy hour μου!εχω υπολογιστη ελευθερο κ χρονο να γραψω!

Καλως την Τατι!!!Που χαθηκες βρε συ?Η Ραφαελιτσα τι κανει?

Καλημέρα!!!

Λιάκι και μένα για έντερο μου κανει ο πόνος οπως τον περιγραφεις...

Ευμορφάκι πως πάει η μικρη? συνεχίζεις την αποχή? έχει αποτέλεσμα τελικά?

εμεις σε λίγες μέρες θα έχουμε το κρεβατάκι μας οπότε και θα αρχισει η διαδικασία αποθηλασμού...έτσι λέω δηλαδή....γιατί κάθε φορά που το λέω , έχω έναν κόμπο στο στομάχι....:rolleyes:

καλα χθες το βραδυ γελασα πολύ με τη Βαλ.!!!

την έκανα μπάνιο και μετά την έβαλα στον καναπέ....και της λέω:

"περίμενε με εκεί...θα έρθω σε λίγο να σε παρω να πάμε για ύπνο..."

πάω στην κουζίνα να κάνω κάτι δουλίτσες και μάλλον καθυστερησα παραπάνω απ'όσο ήθελε η Βαλέρια....σκύβει απο τον καναπέ για να με δει και μου φωνάζει με τσαντισμένο ύφος:

"εριμένωωωωωωωωωω!!!" (=περιμένω)!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

καλά....τελικά το παιδί μου μου κάνει τρελή οικονομία που δε μεγαλώνει η πατούσα της!!!

της δοκίμασα χθες 3 ζευγαρια παπούτσια που της τα ειχα πάρει το Πάσχα:shock: γιατί νόμιζα οτι τοτε θα ξεκολλήσει απο το 21 και θα πάει στο 22!!!

και μας κανουν και τα 3!!!

βασικά 2 της ειχα πάρει εγω και ενα η νονα της!

οπότε για φθινόπωρο έχουμε παπούτσια!:P:p:p:p

βρε κορίτσια τα παιδάκια σας είναι καθόλου επιθετικά?

η Βαλ. τωρα τελευταία και βασικά μόνο με την ανιψιά το έχω δει να το κάνει, κάνει το εξης:

όταν υποτίθεται οτι παίζουν η ανιψιά συνηθως δεν της δινει τα παιχνιδια, την πειράζει,κλπ....παλιοτερα η Βαλ. την αγνοούσε....τωρα έτσι και την τσιτωσει η ανιψιά, η Βαλ. ορμάει να τη χτυπήσει....βασικά να κάνει οτι προλάβει,...να της τραβηξει το χέρι, να τη σπρώξει...

και δεν ξέρω πως να το χειριστω....

γιατί απο τη μια βλέπω οτι η ανιψιά την προκαλεί και την ενοχλεί αλλά απο την άλλη με τη μια να της ορμάει η δικιά μου?

μου αρέσει που υπερασπίζεται τον εαυτό της αλλά φοβάμαι τι θα κάνει αν καμια φορά δεν προλάβω να επέμβω....

προς το παρόν οποτε επεμβαίνω, δε σχολιάζω τη συμπεριφορά της Βαλ., απλά φροντίζω να τους εξηγησω οτι αν θέλουν να παίζουν μαζί θα πρέπει να μοιράζονται τα παιχνίδια...

γιατι για την ανιψιά σας τα εχω πει....την κακομεταχειριζεται τη Βαλ. και ισως της ορμάει απο αντίδραση μετά το παιδί μου....

δε θέλω να τη διακιολογώ....απλά ψαχνω να βρω ποιό είναι το σωστό....

Καλα η Βαλερια ειναι και πολυ νουμερο:tongue:Με την καλη εννοια το λεω,μην παρεξηγηθεις:D

Αν την ειχα μπροστα μου θα την ζουλουσα:D

Τωρα οσο αναφορα την επιθετικοτητα, ειναι μια φαση που περναει,οπως ολες οι φασεις που περνανε ολα τα παιδακια.Με πολυ υπομονη και συζητηση θα περασει κι αυτο.Κι εμενα την περασε αυτην την φαση.

Και να σου πω και τ'αλλο?Ειναι τυχαιο που το κανει μονο στην ανιψια?

Αυτα βλεπει,αυτα κανει.Η ανιψια δεν ειναι το επιθετικο κοριτσακι,το γνωστο?

Πως περιμενεις να αντιδρασει η Βαλερια?Διεκδικει αυτο που θελει.

Μην αγχωνεσαι.

Για τον απογαλακτισμο σε καταλαβαινω απολυτα.Εγω εκλαιγα οταν επρεπε να του δωσω συμπληρωμα ξενο γαλα γιατι δεν εβαζε κιλα απο μενα τοτε.Νομιζα οτι το ξενο γαλα ηταν δηλητηριο.Ηξερα οτι θα οδηγουμασταν μοιραια στον αποθηλασμο.Κι ετσι κι εγινε.

Τωρα που το ξανασκεφτομαι με επαινω για ολες εκεινες τις προσπαθειες και τα ξενυχτια που εριξα για να αντλω και να πινει μονο το δικο μου.Που εφευγα καθε 3 ωρες απο την δουλεια και ερχομουν να τον θηλασω.Απ'τη μια θηλαζα κι απ'την αλλη εβγαζα γαλα με το θηλαστρο για να κανω τραπεζα.Τι να σου κανει ολο αυτο το τρεξιμο?Ειχα τοσο σωματικη,οσο και ψυχικη κουραση γιατι ημουν ολη μερα στην δουλεια (αν θυμασαι στηναμε τοτε το μαγαζι)που το παιδακι μου δεν τρεφοταν σωστα.Τον θηλασα 6,5 μηνες και ειμαι πολυ περηφανη γι αυτο.

Στην μπουμπου ειμαι πιο χαλαρη.Στο δευτερο γενικα εισαι πιο χαλαρη.Θα την θηλασω μεχρι να παω στην δουλεια(οταν θα ειναι περιπου 3 μηνων)και μετα τις 40 μερες θα κανω τραπεζα να εχω για οταν θα λειπω στην δουλεια.Αν δω οτι δεν παμε καλα θα της δωσω ξενο.

Κι εσυ πρεπει να εισαι πολυ περηφανη που την θηλασες τοσο πολυ καιρο.Εισαι πολυ καλη μανουλα και η Βαλερια το ξερει.Και να σου πω και κατι αλλο?

Νομιζω πως εσενα θα σου κοστισει πολυ περισσοτερο απο οσο θα κοστισει της Βαλεριας.Αντε βρε...και με τις ευχες μου για το δευτερο!

Η μικρη ειναι μια χαρα.Κοιμομαστε πλεον τα βραδια.2-3 βραδια πονουσε και εκλαιγε.Μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα η αποχη εκανε δουλεια.Τωρα ξεκινησα να τρωω παλι γαλακτοκομικα δειλα-δειλα.Να δουμε πως θα παει.

Ο Παντελης σημερα μετα απο παρα πολυ καιρο ηρθε και με αγκαλιασε μονος του στα ποδια,οταν επλαινα τα πιατα.Εκεινη την ωρα ελιωσα.Αρχιζει σιγα σιγα και με θελει κοντα του και πολυ με ευχαριστει αυτο.Ειχα αρχισει να απογοητευομαι γιατι ηταν ολο μπαμπα και μπαμπα.Ο μπαμπας να τον ταισει,ο μπαμπας να τον αλλαξει,ο μπαμπας να τον βαλει για υπνο.Ολα ο μπαμπας.

Η μανουλα πουθενα.:(Κι εγω δεν τον ζοριζα.Ηθελα να του δωσω χρονο και χωρο.Ωσπου ηρθε αυτη η μερα που μ'αγκαλιασε το παιδακι μου.:D

Αν σου πω κι εγω οτι του δοκιμασα χθες τα παπουτσακια inch-blue που του ειχα παρει περσι και του κανουν,τι θα πεις?Βεβαια του ειναι ισα ισα.Το 12-18 μηνων.Εμεις φοραμε το 23 και παμε για το 24 σε αθλητικο.Θα του παραγγειλω

καινουργια 18-24 και πιστευω οτι θα μας ειναι και μεγαλο.Παντως περσι τα ξεσκισαμε (στην κυριολεξια).Πολυ τα ευχαριστηθηκε..

τα νεα μας τωρα:

ο Κωνσταντινος μου εχθες το πρωι ξυπνησε με απιστευτες μυξες, φταρνισματα και εναν βηχα απιστευτο :-(. σημερα θα τον παω στον γιατρο να τον ακουσει λιγακι γιατι το Σαββατο θα κανουμε παρτακι για τα γενεθλια του και θελω να ειναι καλα αφενος μεν για να περασει καλα αφετερου δε για να μην κολλησει και αλλα παιδακια. εντωμεταξυ εμαθε να λεει "οχι" και οπως ειναι φυσικο εχει πια μια αρνηση για τα παντα. "ελα να βαλουμε ορο στην μυτουλα" "ΟΧΙ", "ελα να βαλουμε σταγονιτσες " "ΟΧΙ", "ελα να πιουμε σιροπακι" "ΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙ". τρεμω μην μου δωσει αντιβιωση ο γιατρος γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να την πιει. το σιροπι για το βηχα του το βαζω στο γαλα και ευτυχως που ειναι νοστιμο και το ψιλοπινει. στη συριγγα ουτε να το δει!!! το σαββατο εκανα μια αποπειρα να τον βαλω στη λεκανη να κανει κακα του και αυτος εβαλε τα κλαματα. νομιζε ότι θα πεσει μεσα. εγκατελειψα τις προσπαθειες για να μην παθει κανενα ψυχολογικο και λεω να τον δοκιμασω σε κανα μηνα παλι.

την πιπιλα ούτε εμεις την εχουμε κοψει και δεν βλεπω να την κοβουμε αμεσα. εκτος από την πιπιλα εμεις εχουμε απαραιτητως και ενα πανι στο χερι (αυτα που του ειχα μωρο για τις γουλιτσες) το οποιο μασαμε επίσης :P ειναι εξαρτημενο το παιδι μου από αυτα χα χα χα

Λιακι μου περαστικα κοριτσακι μου, ευχομαι ηδη σημερα να εισαι πολυ καλυτερα!

ειδες που το μωρακι σου ειναι μια χαρα; αντε να ηρεμησεις λιγακι :D

Ευμορφακι τι κανουν τα αστερια σου;

Συμπι πολύ γελιο η βαλερια με το "εριμενωωωωωωωω"... χα χα χα χα χα....τωρα οσον αφορα στην επιθετικοτητα τι να πω; ειναι ηλιου φαεινοτερον. δραση - αντιδραση λεγεται, καταλαβαινεις!

Μαρακι τι ειπε ο γιατρος?Περαστικα.


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

τα νεα μας τωρα:

ο Κωνσταντινος μου εχθες το πρωι ξυπνησε με απιστευτες μυξες, φταρνισματα και εναν βηχα απιστευτο :-(. σημερα θα τον παω στον γιατρο να τον ακουσει λιγακι γιατι το Σαββατο θα κανουμε παρτακι για τα γενεθλια του και θελω να ειναι καλα αφενος μεν για να περασει καλα αφετερου δε για να μην κολλησει και αλλα παιδακια. εντωμεταξυ εμαθε να λεει "οχι" και οπως ειναι φυσικο εχει πια μια αρνηση για τα παντα. "ελα να βαλουμε ορο στην μυτουλα" "ΟΧΙ", "ελα να βαλουμε σταγονιτσες " "ΟΧΙ", "ελα να πιουμε σιροπακι" "ΟΟΟΟΟΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙ". τρεμω μην μου δωσει αντιβιωση ο γιατρος γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να την πιει. το σιροπι για το βηχα του το βαζω στο γαλα και ευτυχως που ειναι νοστιμο και το ψιλοπινει. στη συριγγα ουτε να το δει!!! το σαββατο εκανα μια αποπειρα να τον βαλω στη λεκανη να κανει κακα του και αυτος εβαλε τα κλαματα. νομιζε ότι θα πεσει μεσα. εγκατελειψα τις προσπαθειες για να μην παθει κανενα ψυχολογικο και λεω να τον δοκιμασω σε κανα μηνα παλι.

την πιπιλα ούτε εμεις την εχουμε κοψει και δεν βλεπω να την κοβουμε αμεσα. εκτος από την πιπιλα εμεις εχουμε απαραιτητως και ενα πανι στο χερι (αυτα που του ειχα μωρο για τις γουλιτσες) το οποιο μασαμε επίσης :P ειναι εξαρτημενο το παιδι μου από αυτα χα χα χα

Λιακι μου περαστικα κοριτσακι μου, ευχομαι ηδη σημερα να εισαι πολυ καλυτερα!

ειδες που το μωρακι σου ειναι μια χαρα; αντε να ηρεμησεις λιγακι :D

Ευμορφακι τι κανουν τα αστερια σου;

Συμπι πολύ γελιο η βαλερια με το "εριμενωωωωωωωω"... χα χα χα χα χα....τωρα οσον αφορα στην επιθετικοτητα τι να πω; ειναι ηλιου φαεινοτερον. δραση - αντιδραση λεγεται, καταλαβαινεις!

περαστικά στο γαμπρούλη μου συμπι!!!!

μακαρι να μη χρειαστει αντιβιωση!!!!

πάντως ταιριαζουν τα παιδια μας!!!

όχχχιιιιι ο δικός σου....

ντε τέλω η δικιά μου....

μια χαρα!!!!

άστο καλέ το παίδι....αφού δε θέλει αν τα κανει στη λεκάνη....με το ζόρι???????

αργότερα η πάνα!!! σιγά!!!

ναι για τη Βαλ. δικιο έχεις....δράση-αντιδραση....

εγω απλά ανρωτιέμαι αν πράττω σωστα που την αφηνω χωρίς να της λέω κάτι ή πρέπει να της μιλήσω???

τι είπε ο γιατρός για τον Κωνσταντινούλη????

οι υπολοιπες καλα?Σοφακι μου και εμενα ο Μαρινος ειναι λιγο επιθετικος......κυριως με την Ευη που τον πειραζει κιολας. Το παιδι επειδη ειναι σε ηλικια που αντιλαμβανεται τα παντα προσπαθει να διεκδικισει καποια πραγματα οποτε κρινουν με το αθωο τους μυαλο οτι αυτος ειναι ο τροπος....μου τα ειπε η παιδαγωγος του Μαρινου αυτα......θα περασει ομως......

Μαρακι μου σε ευχαριστω πολυ.......

Ελενάκι η παιδηγωγος τι σου έιπε όμως???

όταν το κάνει αυτό να τον μαλώνεις ή αν τον αφηνεις να υπερασπιστεί τον εαυτό του όσο φυσικά δεν προκαλεί κακό στην Ευη???

εγω θεωρω οτι πρέπει αν την αφηνω να υπερασπιζεται τον εαυτό της με τον τρόπο της και απλά να επέμβω μόνο αν αγριέψουν τα πράγματα...

αααα δεν σας ειπα..την Πεμπτη που πηγα στο σχολειο να παρω τον Ανδρεα εμεινα μεχρι να φυγουν ολα τα παιδακια για να μιλησω με την δασκαλα του.Της λεω λοιπον οτι ο Ανδρεας φετος βαριεται πολυ....(μου το εχουν πει και αλλες μαμαδες για τα παιδια τους).....δεν τον στελνω στο ολοημερο για να διαβαζουμε μαζι μεχρι να ερθει ο Μαρινος απ το σχολειο...αλλα ο Ανδρεας ξεκιναει το ενα τετραδιο...μετα το αλλο και με κουραζει πολυ...γιατι μεχρι τις 7 το βραδυ ακομα διαβαζουμε....και καθολη την ωρα του διαβασματος εγω θα φωναζω....γιατι θελουν και τα υπολοιπα να ασχοληθω μαζι τους, ασε που εχω και δουλειες.Δεν αντεξα και εβαλα τα κλαματα μπροστα της....ο καημενος ο Ανδρεας με κοιτουσε απορημενος και στεναχωρημενος που εφτασα σε σημειο να κλαψω.....οπτε του λεει η δασκαλα...Ανδρεα μου τι πραγματα ειναι αυτα.....αφου εσυ εισαι εξυπνος και τα ξερεις ολα γιατι κουραζεις ετσι την μαμα? θα μου υποσχεθεις οτι δεν θα ξαναγινει αυτο οκ?.........εν τω μεταξυ γυρναμε σπιτι και του λεω...Ανδρεα μου συγνωμη για αυτο αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι η μαμα κουραζεται και δεν μπορει να τα κανει ολα μονη της και το καημενο ηρθε και με πηρε αγκαλια και εκατσε και τα διαβασε ολα μονο του μεσα σε μια ωρα. Την Παρασκευη ομως η δασκαλα του ειπε μπροστα σε ολα τα παιδια την "ιστορια" του Ανδρεα και εκεινος ντροπιαστηκε...δεν του αρεσουν αυτα...ασε που τον κοροιδευαν και οι φιλοι του μετα στο διαλλειμα. Τι να κανω εγω τωρα?

καλά η δασκάλα είναι ηλίθια?????????????

να της το πεις οτι αισθανθηκε άσχημα το παιδί....

δηλαδή υπήρχε λόγος που είπε την ιστορία στα άλλα παιδάκια????????????

έλεος......

φαση ειναι κ θα περασει...μπορει κ να κρατησει 2-3 μηνες εμας τοσο κρατησε κ θα περασει...θα της μιλας υπομονετικα κ θα περασει υπομονη!!!!οτι αλλο κ αν κανεις δεν εχει νοημα...τα δοκιμασα ολα ειχα απελπιστει αλλα δεν επιασε τιποτα...αν την μαλωσεις θα το κανει περισσοτερο!!!!!

και ναι ηρθα κ εγω να πω μια πανγρηγορη καλησπερα!!!!!

καλωστο το Τατιανακι μας!!!

να φροντίσεις να έχεις πιο συχνά happy hour!!!!;););)

ξερεις τι? το θέμα της επιθετικότητας προς εμάς το ξεπεράσαμε αγνοωντας τη....

τωρα που ειναι έτσι προς την αξδερφη της νομίζω οτι μάλλον αυτοάμυνα είναι και όχι επιθετκότητα....

δεν ξερω....

δε θέλω και να την κανω άβουλη....ας μάθε να υπερασπίζεται τον εαυτό της με κάποια όρια φυσικά...

Καλα η Βαλερια ειναι και πολυ νουμερο:tongue:Με την καλη εννοια το λεω,μην παρεξηγηθεις:D

Αν την ειχα μπροστα μου θα την ζουλουσα:D

Τωρα οσο αναφορα την επιθετικοτητα, ειναι μια φαση που περναει,οπως ολες οι φασεις που περνανε ολα τα παιδακια.Με πολυ υπομονη και συζητηση θα περασει κι αυτο.Κι εμενα την περασε αυτην την φαση.

Και να σου πω και τ'αλλο?Ειναι τυχαιο που το κανει μονο στην ανιψια?

Αυτα βλεπει,αυτα κανει.Η ανιψια δεν ειναι το επιθετικο κοριτσακι,το γνωστο?

Πως περιμενεις να αντιδρασει η Βαλερια?Διεκδικει αυτο που θελει.

Μην αγχωνεσαι.

Για τον απογαλακτισμο σε καταλαβαινω απολυτα.Εγω εκλαιγα οταν επρεπε να του δωσω συμπληρωμα ξενο γαλα γιατι δεν εβαζε κιλα απο μενα τοτε.Νομιζα οτι το ξενο γαλα ηταν δηλητηριο.Ηξερα οτι θα οδηγουμασταν μοιραια στον αποθηλασμο.Κι ετσι κι εγινε.

Τωρα που το ξανασκεφτομαι με επαινω για ολες εκεινες τις προσπαθειες και τα ξενυχτια που εριξα για να αντλω και να πινει μονο το δικο μου.Που εφευγα καθε 3 ωρες απο την δουλεια και ερχομουν να τον θηλασω.Απ'τη μια θηλαζα κι απ'την αλλη εβγαζα γαλα με το θηλαστρο για να κανω τραπεζα.Τι να σου κανει ολο αυτο το τρεξιμο?Ειχα τοσο σωματικη,οσο και ψυχικη κουραση γιατι ημουν ολη μερα στην δουλεια (αν θυμασαι στηναμε τοτε το μαγαζι)που το παιδακι μου δεν τρεφοταν σωστα.Τον θηλασα 6,5 μηνες και ειμαι πολυ περηφανη γι αυτο.

Στην μπουμπου ειμαι πιο χαλαρη.Στο δευτερο γενικα εισαι πιο χαλαρη.Θα την θηλασω μεχρι να παω στην δουλεια(οταν θα ειναι περιπου 3 μηνων)και μετα τις 40 μερες θα κανω τραπεζα να εχω για οταν θα λειπω στην δουλεια.Αν δω οτι δεν παμε καλα θα της δωσω ξενο.

Κι εσυ πρεπει να εισαι πολυ περηφανη που την θηλασες τοσο πολυ καιρο.Εισαι πολυ καλη μανουλα και η Βαλερια το ξερει.Και να σου πω και κατι αλλο?

Νομιζω πως εσενα θα σου κοστισει πολυ περισσοτερο απο οσο θα κοστισει της Βαλεριας.Αντε βρε...και με τις ευχες μου για το δευτερο!

Η μικρη ειναι μια χαρα.Κοιμομαστε πλεον τα βραδια.2-3 βραδια πονουσε και εκλαιγε.Μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα η αποχη εκανε δουλεια.Τωρα ξεκινησα να τρωω παλι γαλακτοκομικα δειλα-δειλα.Να δουμε πως θα παει.

Ο Παντελης σημερα μετα απο παρα πολυ καιρο ηρθε και με αγκαλιασε μονος του στα ποδια,οταν επλαινα τα πιατα.Εκεινη την ωρα ελιωσα.Αρχιζει σιγα σιγα και με θελει κοντα του και πολυ με ευχαριστει αυτο.Ειχα αρχισει να απογοητευομαι γιατι ηταν ολο μπαμπα και μπαμπα.Ο μπαμπας να τον ταισει,ο μπαμπας να τον αλλαξει,ο μπαμπας να τον βαλει για υπνο.Ολα ο μπαμπας.

Η μανουλα πουθενα.:(Κι εγω δεν τον ζοριζα.Ηθελα να του δωσω χρονο και χωρο.Ωσπου ηρθε αυτη η μερα που μ'αγκαλιασε το παιδακι μου.:D

Αν σου πω κι εγω οτι του δοκιμασα χθες τα παπουτσακια inch-blue που του ειχα παρει περσι και του κανουν,τι θα πεις?Βεβαια του ειναι ισα ισα.Το 12-18 μηνων.Εμεις φοραμε το 23 και παμε για το 24 σε αθλητικο.Θα του παραγγειλω

καινουργια 18-24 και πιστευω οτι θα μας ειναι και μεγαλο.Παντως περσι τα ξεσκισαμε (στην κυριολεξια).Πολυ τα ευχαριστηθηκε..

καλέ γιατι να παρεξηγηθω????

αφού το ξέρω οτι είναι νούμερο το παιδί μου!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

καλά για τον αποθηλασμό το έχω πει....

εγω έχω θέμα....

η Βαλ. είναι μια χαρά!!!

για παράδειγμα απόψε δε θηλασε....ήπιε κατσικίσιο γάλα, με πιπιλισε λίγο αλλά βαρέθηκε και ζητησε να τη βάλω στην κουνια της....

πιστευω οτι θα ειναι ευκολος ο αποθηλασμός για τη Βαλ....

για εμένα....εχμμμμ.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:ξέρω οτι θα στεναχωρηθω αλλά αφού βλέπω το παιδί μου οτι είναι οκ, θα μου περάσει και μένα!!!:D

βασικά δεν αισθανομαι και περηφανη που θηλασα τόσο....απλά προέκυψε....

το ηθελε η Βαλ. μπορούσα εγω, μας βόλεψε....

αν δουλευα ίσως να μην τα καταφερνα....ίσως να μην ειχα τις αντοχες....ποιός ξέρει....

θυμαμαι που έφευγες εσυ στο διάλειμα στη δουλειά με το μηχανάκι για να πας να θηλάσεις, τρέξιμο, κούραση και με το στησιμο....

μετά έπαθες και γαστρεντεριτιδα ή κατι τέτοιο....έτσι δεν είναι? τότε που αρρωστησες δεν αποθηλασες????

φαντασου εγω που απο μνημη έχω χρυσοψαρου, τα θυμαμαι αυτα για σένα γιατί είχα εντυπωσιαστεί!!!

γιατί για μένα σιγά....σπίτι ήμουν και όποτε πείναγε η μικρη θήλαζα....

οι εργαζόμενες που θηλάζουν είναι για μένα ηρωίδες!!!

αχ μωρε ο γλυκούλης ο Παντελάκος....

καλός ο μπαμπάς αλλά σαν τη μαμά.....δεν είναι!!!

να δεις πόσο πιο πολύ θα σε πλησιάσει όταν βρεις χρόνο να πάτε καμια βολτίτσα οι δυο σας!!!!

για τα inch blue μέτρησε του αν μπορείς την πατουσίτσα να σιγουρευτεις για το νούμερο....

εγω έκανα λάθος!

τελικά αυτα που της φοράω τωρα είναι robeez παρεμφερη με τα inch blue....εξίσου καλή ποιότητα!

αλλά δεν ξερω σαν αναλογία μεγεθων πως ειναι οι 2 εταιρειες....

πάντως το 18-24 με καλτσούλα της είναι μεγαλούτσικο αλλά περπατιέται!

ωραιο σεντόνι έγραψα εεεε?????????????????

Καληνυχτιζω!!!!!

Φιλάκια!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

εχθες πηγαμε στον γιατρο και ευτυχως δεν χρειαστηκε να παρουμε αντιβιωση. πνευμονακια, αυτακια, λαιμος οκ! σημερα κοιμηθηκε και καλυτερα το πουλακι μου. ο βηχας επιμενει φυσικα αλλα οχι σε τοσο μεγαλη συχνοτητα, οι μυξουλες εχουν γινει "νταμαρι", οσο ορο και να του βαλω δε λενε να μαλακωσουν! Τατι μου αναγκαστικα του το βαζω το σιροπι στο γαλα και δεν με πολυαπασχολει αν μειωνεται η δραση του γιατι ουτως ή αλλως ο γιατρος μου ειπε οτι τα σιροπια για τον βηχα δεν κανουν και τιποτα σπουδαιο. ασε που ο Κων/νος δεν πινει και τους χυμους ;)

Ελενιτσα θα κανω λιγο τον δικηγορο του διαβολου (της δασκαλας δηλαδη:tongue:) δε νομιζω ότι ειχε σαν στόχο να προσβαλλει τον Αντρεα σου απλα είπε την ιστορια στην ταξη για να δειξει σε όλα τα παιδακια ότι αν δεν βοηθουν τη μαμα τους στο σπιτι αυτη κουραζεται με αποτελεσμα να κλαει από εξαντληση. ηθελε να δωσει ενα παραδειγμα και στα αλλα παιδακια για το τι μπορει να συμβει. βεβαια τα παιδια αντιδρουν απροσμενα σε αυτη την ηλικια και καποια φαινεται ότι εκμεταλλευτηκαν το γεγονος και ξεκινησαν να πειραζουν τον Αντρεα ο οποιος φυσικα και προσβλήθηκε. συζήτησέ το μαζί του, πες του οτι η δασκαλα ήθελε να κανει και τα αλλα παιδακια να καταλαβουν καποια πραγματα δηλαδη το οτι πρεπει να συμμεριζονατι τη μαμα τους και να την βοηθουν όταν είναι κουρασμενη με το να διαβαζουν τα μαθηματα τους. τωρα αν καποιοι από τους συμμαθητές του δεν το καταλαβαν πρόβλημα δικο τους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τωρα θα σας πω και εγω τον προβληματισμό μου:

ο μικρος εχει τρελο κολλημα με μενα. το ειχα αναφερει στο παρελθον όμως αυτη του η προσκολληση συνεχίζεται και φοβαμαι ότι εχει αυξηθεί τωρα με την μεταθεση του Αρη. ειναι μονιμως από πισω μου, δεν με αφηνει από τα ματια του, με παιρνει συνεχεια αγκαλια, με χαιδευει, με φιλαει , αν με δει στεναχωρημενη ειτε κλαει είτε ερχεται και μου κανει το καραγκιοζακι να γελασω. όλα αυτα ειναι πολύ συγκηνητικα και με αγγιζουν βαθεια όμως.....ακομα και στον παιδοτοπο αν παω τουαλετα ή βγω εξω για τσιγαρο και αντιληφθεί ότι λειπω βαζει τα κλαματα και φωναζει "μαμα". στον παιδοτοπο θελει να παιζει μαζι μου και οχι με αλλα παιδακια... τι να κανω δεν ξερω. φαντασου να τον εστελνα σταθμο φετος ή να κανουμε κανενα αλλο μωρο... ειμαι πολύ προβληματισμενη!

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα σας πω και εγω τον προβληματισμό μου:

ο μικρος εχει τρελο κολλημα με μενα. το ειχα αναφερει στο παρελθον όμως αυτη του η προσκολληση συνεχίζεται και φοβαμαι ότι εχει αυξηθεί τωρα με την μεταθεση του Αρη. ειναι μονιμως από πισω μου, δεν με αφηνει από τα ματια του, με παιρνει συνεχεια αγκαλια, με χαιδευει, με φιλαει , αν με δει στεναχωρημενη ειτε κλαει είτε ερχεται και μου κανει το καραγκιοζακι να γελασω. όλα αυτα ειναι πολύ συγκηνητικα και με αγγιζουν βαθεια όμως.....ακομα και στον παιδοτοπο αν παω τουαλετα ή βγω εξω για τσιγαρο και αντιληφθεί ότι λειπω βαζει τα κλαματα και φωναζει "μαμα". στον παιδοτοπο θελει να παιζει μαζι μου και οχι με αλλα παιδακια... τι να κανω δεν ξερω. φαντασου να τον εστελνα σταθμο φετος ή να κανουμε κανενα αλλο μωρο... ειμαι πολύ προβληματισμενη!

Μαρακι μου εδω τα κανει ο Μαρινος μου αυτα.....ο Κωνσταντης τουλαχιστον δικαιολογειται.εχθες ελειψα μια ωρα να παω στο σχολειο για τις εκλογες του συλλογου γονεων και οταν γυρισα εκανε λες και ειχε να με δει μερες......ο δικος σου εχει καταλαβει οτι ο μπαμπας του δεν ειναι κοντα του...και φοβαται μην φυγεις και εσυ οταν πας καπου και μεινει μονος..ισως και γι αυτο ειναι ακομα περισσοτερο δεμενος μαζι σου.........και εξαρτημενος θα ηταν πιο σωστα........δεν ξερω πως αντιδρουσε στο σχολειο...ισως να μην ηταν τοσο κολλημενος, ισως και το αντιθετο. Θελει παρεα παντως ...το αδερφακι θα βελτιωνε την κατασταση...κανε κατι Μαρω.....αφου το θες και εσυ.....

Link to comment
Share on other sites

αλόοο!!!

συμπι μου λογικό είναι να προσκοληθεί ακόμα περισσότερο ο Κων/νος μαζί σου!!!

τωρα που λειπει ο μπαμπάς του, όλος του ο κόσμος είσαι εσυ....

Πάιζει ρόλο κι οτι δεν έχει καταλάβει ακριβως γιατί έφυγε ο μπαμπάς του και θα πιστευει οτι μπορεί να γινει και με σένα το ίδιο....

Εγω νομιζω οτι ο παιδικός θα του έκανε καλό....θα δυσκολευόταν λίγο στην αρχη με την προσαρμογη αλλά μετά θα ήταν ωραια που θα έβλεπε οτι μπορεί να περνάει καλά και χωρις τη μαμα....

τωρα για το αδερφακι που προτεινει η Ελενιτσα....

δεν ξερω αν θα διευκόλυνε την κατασταση....δεδομένου οτι με μια εγκυμοσύνη θα περιοριστούν τα πράγματα που μπορείς να κάνεις μαζί του και μετά τη γέννα θα πρέπει να σε μοιράζεται κιόλας!!!

Εννοειται οτι αν έχεις σκοπό να κάνεις συντομα το 2ο, με λίγη προσπαθεια θα είναι όλα οκ....

απλά η γνωμη μου είναι να μην κάνεις 2ο παιδί λόγω της προσκόλλησης του μικρου αλλά μόνο αν περαλαμβανεται στον οικογενειακό σας προγραμματισμό...!!!

ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοω!!!

το ιδανικό θα ηταν να εμενες έγκυος και να πήγαινε και παιδικό!!!!:D:D:D

δεν υπάρχει κανένας να τον γραψεις εστω για λίγες ωρες???

εγω εστειλα τον αντρα μου να παρει σταφυλια να κανω γλυκο του κουταλιου!να δούμε τι θα βγει!!!:D:D:Dδεν εχω ξαναφτιαξει ποτέ γλυκό κουταλιού!!!

η Βαλ. κλασικα κοιμαται....

μα τι υπναρού....

ξυπνησε στις 11 και στις 2:30 ήθελε πάλι να κοιμηθει!!!

το απόγευμα θα τη στειλω βολτίτσα με το μπαμπά της για να κάνω ένα γερό καθαρισμα στο σπίτι...χρειαζομαι τουλάχιστον μιση ωρα για να αδειασω τον τόπο απο τα παιχνιδια της!!!

ξεκινησα να της αγοραζω σεντονια για το κρεβατι μας που θα ερθει σε λίγες μερες!!!

η πρωτη της επιλογη ήταν Ντορα!!!

μετα ακολουθει μπαρμπι αν βρω ωραια!!!

Ζωηηηηη!!!

Γιωτάκι!!!!!

που ειστε βρε γκαστρουλες???

γεννησατε????????


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

αλόοο!!!

συμπι μου λογικό είναι να προσκοληθεί ακόμα περισσότερο ο Κων/νος μαζί σου!!!

τωρα που λειπει ο μπαμπάς του, όλος του ο κόσμος είσαι εσυ....

Πάιζει ρόλο κι οτι δεν έχει καταλάβει ακριβως γιατί έφυγε ο μπαμπάς του και θα πιστευει οτι μπορεί να γινει και με σένα το ίδιο....

Εγω νομιζω οτι ο παιδικός θα του έκανε καλό....θα δυσκολευόταν λίγο στην αρχη με την προσαρμογη αλλά μετά θα ήταν ωραια που θα έβλεπε οτι μπορεί να περνάει καλά και χωρις τη μαμα....

τωρα για το αδερφακι που προτεινει η Ελενιτσα....

δεν ξερω αν θα διευκόλυνε την κατασταση....δεδομένου οτι με μια εγκυμοσύνη θα περιοριστούν τα πράγματα που μπορείς να κάνεις μαζί του και μετά τη γέννα θα πρέπει να σε μοιράζεται κιόλας!!!

Εννοειται οτι αν έχεις σκοπό να κάνεις συντομα το 2ο, με λίγη προσπαθεια θα είναι όλα οκ....

απλά η γνωμη μου είναι να μην κάνεις 2ο παιδί λόγω της προσκόλλησης του μικρου αλλά μόνο αν περαλαμβανεται στον οικογενειακό σας προγραμματισμό...!!!

ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοω!!!

το ιδανικό θα ηταν να εμενες έγκυος και να πήγαινε και παιδικό!!!!:D:D:D

δεν υπάρχει κανένας να τον γραψεις εστω για λίγες ωρες???

εγω εστειλα τον αντρα μου να παρει σταφυλια να κανω γλυκο του κουταλιου!να δούμε τι θα βγει!!!:D:D:Dδεν εχω ξαναφτιαξει ποτέ γλυκό κουταλιού!!!

η Βαλ. κλασικα κοιμαται....

μα τι υπναρού....

ξυπνησε στις 11 και στις 2:30 ήθελε πάλι να κοιμηθει!!!

το απόγευμα θα τη στειλω βολτίτσα με το μπαμπά της για να κάνω ένα γερό καθαρισμα στο σπίτι...χρειαζομαι τουλάχιστον μιση ωρα για να αδειασω τον τόπο απο τα παιχνιδια της!!!

ξεκινησα να της αγοραζω σεντονια για το κρεβατι μας που θα ερθει σε λίγες μερες!!!

η πρωτη της επιλογη ήταν Ντορα!!!

μετα ακολουθει μπαρμπι αν βρω ωραια!!!

Ζωηηηηη!!!

Γιωτάκι!!!!!

που ειστε βρε γκαστρουλες???

γεννησατε????????

λες βρε συμπι μου; εμενα παντως η ψυχολογος μου (ναι απεκτησα και τετοια θελω να σας πω) μου ειχε πει να του μιλησω πριν φυγει ο Αρης και να του πω την αληθεια σχετικα με το που παει ο μπαμπας του. αναρωτηθηκα για το αν θα καταλαβει κατι και η ψυχολογος ήταν κατηγορηματική ότι δηλαδη ΦΥΣΙΚΑ και θα καταλαβει. τωρα τι να πω. του εχω κανει ολοκληρο μαθημα και ακομα του μιλαω :confused:

επίσης καταλαβαινω ότι μια εγκυμοσυνη μπορει να ηταν ακομα πιο δυσκολη για μενα και τον Κων/νο και ναι το ιδανικο θα ηταν να τον στελνω παιδικο εστω για λιγες ωρες αλλα no money no honey! ουτε για λιγες ωρες.... ασε που θα μου αρρωσταινει κιολας :-(

τι τυχερη που εισαι με την υπναρου την κορη σου. εγω γυρισα στις 2 και τεταρτο από το γραφειο και ο κων/νος ότι ειχε ξυπνησει από τον μεσημεριανο του υπνο ο οποιος ηταν 12.45 με 2.15. θκατουλες δηλαδη! αλλα μετα τον πηγα στην παραλια και εκανε ιππασια με αλογο. κανονικο όχι πονυ! στο 5λεπτο βεβαια ξεκινησε να φωναζει μαμα και να κλαιει οποτε να φανταστειτε οτι οι ανθρωποι ουτε λεφτα δεν μου πηραν...

ααααααααα κρεβατακι θα μας ερθει και εμας μεσα στον Οκτωβρη αλλα δεν μπορω να σας το δειξω γιατι ειναι παραγγελια. το κατω μερος του ισως το βρω γιατι ειναι dunlopillo αλλα το κεφαλαρι ειναι σιδερενιο. θα προσπαθησω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...