Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα ζουζουνες κ ζουζουνακια!!

Κοίμηζω την μικρη για να κάνω καμία δουλεια.. Θα με βαλω στο "Τούρμπο" για να προλάβω μέχρι να έρθει ο σύζυγος απο παιδικη χαρΑ!'

Ζώιτσα αυτο το ξενυχτι είναι ανυπόφορη.. Ολη σου η μερα μετα παει στραβά απο κούραση κ νεύρα!!κλΑιει οταν ξυπνάει;; Μήπως την ενοχλούν τα δοντακια;της αδερφής μου είναι έτσι ο μικρός ξυπνάει κ βογκαει το παιδι απο πόνο.. Να περνες καμία κρέμουλα για δοντακια, έχει μια φυτική πολυ καλη κ η άλλη είναι η μουντισαλ με το ούζο!ποτε έχετε παιδιατρο;

Παω να κάνω ότι προλάβω θα ξαναπώ κατα τις 12


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σαν τρελή πήγαινα.. Νόμιζα θα παθώ τπτ απο απο το αγχος να τα προλάβω πριν έρθει η χρυσοβαλαντου κ πριν ξυπνήσει η μικρη.. Μείνανε τα μπάνια κ το μπαλκόνι το βραδυ


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

μα τι παλιόκαιρος...

χάλια είμαι....πολύ βηχας....μου έδωσε ο παθολόγος κάτι εισπνοές και κάπως βελτιώθηκα ωστόσο είναι ενοχλητικό....συν έναν τρομερό πονοκέφαλο....

ωραία εεε????

η Βαλ ξύπνησε στις 7 με πολύ βηχα.....της έκανα οτι ξέρω και δεν ξερω!!!

physiuomer,otrisalin,aerolin και στο τέλος της έδωσα και λίγο σιρόπι προσπαν!!!

τη λυπήθηκα!!!

πάντως μετά κοιμόταν μέχρι τις 11:15 που την ξύπνησα εγω!!!

Σοφάκι υπερενταση ο Αναστασης?

ε περνάνε μωρε κι αυτα διάφορα!!!

εμένα η Βαλ ενω πάντα κοιμόταν μόνη της, τωρα που αποθήλασε θέλει να ξαπλωνω μαζί της και να της λέω ένα παραμύθι και μετά να φεύγω!!!

Ζωίτσα η μικρη σου μάλλον άλμα ανάπτυξης περνάει.....αν θυμάμαι καλά περνάνε και στον 3ο και στον 4ο....οπότε σας πιάνει εσάς!

θα περάσει σύντομα και θα επανέλθει στους ρυθμούς της!

Λιάκι πόσο σε καταλαβαίνω με το κουλούρι.....

σχεδόν πάντα μου συμβαίνει αυτό!!!

στέλνω τη Βαλ βόλτα με τον μπαμπά της για να καθαρίσω και πάντα επιστρέφει με κάτι φαγωσιμο που κάνει ψίχουλα!!!

γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!

καλά είδα ένα σάιτ και ερωτευτηκα τα ρουχα......

και το ωραίο είναι οτι κάποια τα έχει και σε παιδικά....

λέτε να αρχίσω να ντυνομαι ασορτι με τη Βαλέρια????

www.heelshop.gr

μπείτε να χαζέψετε!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ο αρης εχει παει με τον μικρο να παρουν εφημεριδα και τους αναμενω από στιγμη σε στιγμη για να παμε εξω για φαγητο. εχουμε πολύ ωραια μερα σημερα και οχι κρυο!

Ζωιτσα μου εκανες την καρδια περιβολι. με βλεπω να γινομαι παλι φαλαινα γμτ! οχι τιποτε αλλο αλλα εγω ειχα και θεμα με τα ποδια μου. πρηζονταν από τον 6ο μηνα :(

καλα αυτο το παιδι θα βγει τουρμπο. με εχει ταραξει στη ναυτια. πολύ ασχημα αισθανομαι μα πααααραααα πολύ! το χειροτερο μου ειναι από το απογευμα και μετα. γυρω στις 11 το βραδυ τον εμετο τον εχω στανταρντ..... φανταστειτε να μη ειχα και τις αναγουλες ποσα κιλα θα ειχα παρει....χριστε μου! Ζωη ποσα πηρες στη 2η εγκυμοσυνη και ποσα ειχες παρει στην πρωτη;

Συμπι τα ρουχα φανταστικα! ωραια θα ειστε ασορτι με την Βαλ , σαν αδερφουλες :)!

παω να ευχηθω και στην Ελε γιατι ειμαι γαιδουρα και θα ξεχαστω :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια

Μαρακι καλα να περάσετε!

Στην δεύτερη εγω παρατήρησα πως τα παίρναμε πιο εύκολα τα κιλα.. Με πολλές θυσίες κρατήθηκα στα 12 κιλα.. Η κοιλιά φυσικά στον 3ο μήνα ήταν σαν να μου να 4ο και βάλε.. Κ φυσικά στο δεύτερο παιδι αργεί να επανέλθει το σωμα κ η κοιλιά ποιο δύσκολα εξαφανίζεται!!

Παντως στην δεύτερη γέννα ανάρρωσα ποιο γρήγορα στα ράμματα.. Καθομοθυνα κανονικά απο την 3 μερα.. Στην πρώτη γέννα βαρουσα ενέσεις βολταρεν κάθε μερα επι 15 μέρες.. Υπεφερα


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι πως είναι η βάλ;

Για να μην μπεις μέχρι τώρα φαντάζομαι οχι καλύτερα ε;;

Ωραία ρουχάκια.. Πολυ μ αρέσουν οταν βλέπω μαμάδες με ίδια ρούχα με τα μικρα τους..

Εμείς με την χρυσοβαλαντου έχουμε θέμα με τα καινούργια ρουχάκια παπούτσια.. Κλαιιει σαν τρελο γιατι δεν τα θέλει.. Πρέπει να περάσει μια βδομάδα κ βάλε να της τα δείχνω συνεχώς η να την κοροϊδέψει με κανένα αυγό κιντερ για να τα βάλει... Μέχρι να τα συνηθησει φυσικά!προβλημα μεγάλο.. Αφορά τα ρούχα στην ντουλάπα πολλα.. ΜΑκαρι να βολεψουν την μικρη


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!τι κανετε?

μαρακι σε καταλαβαινω...αν εξαιρεσεις τους εμετους κ εγω ετσι νιωθω...οσο για τα κιλα αστο καλυτερα πρεπει να μαι στο +5 ηδη...τεταρτη θα ξερω που θα παω στο γιατρο.αν και να σου πω δε με πολυαπασχολει το θεμα των κιλων...να γεννηθει γερο και ας παρω οσα να ναι...θα τα χασω μετα που θα παει...με 2 παιδια ουυυυ παιχνιδακι θα ναι!

σπιτι και σημερα εκανε πυρετο χθες η ελλη θα την κρατησω σπιτι σημερα και αυριο και απο τεταρτη βλεπουμε...

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλη σας μερα!

ολα καλα από το μετωπο αν και μια εξαντληση τη νιωθω! εχω θεμα με τον υπνο του μικρου. ξυπναει καθε βραδυ 3-4πμ αναλογα ερχεται στο κρεβατι μου και θελει να κοιμηθουμε μαζι. αν δεν γινει αυτο χαλαει τον κοσμο στο κλαμα. πρεπει να του την κοψω τη συνηθεια γιατι οταν ερθει με το καλο το αλλο τι θα κανουμε;

τωρα ειμαι στο γραφειο για δουλεια οποτε δε μπορω να γραψω και πολλά αφηστε που τσακιζω και μια μπουγατσα με ντεκαφεινε καπουτσινο φρεντο :tongue:!

κατα τα αλλα πως περασατε ΣΚ; εχθες δεν ειχε απιθανη μερα;

Ζωιτσα τι ωραια! και εμενα ο Κων/νος το ΣΚ από τις 8 το πρωι με θελει για παιχνιδι!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...