Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ευχαριστώ σύμπι μου!!!!

το στομάχι μου είναι κόμπος....

χαχαχαχαχαχαχα!!!

μιλάμε είσαι και η πρωτη στο να φτιάχνεις την ψυχολογία του άλλου!!!

άκου χοντρή, στραβή και γριά!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

αχ αυτό με το θηλασμό που δε μπορείς να παρεις τίποτα....πόσες φορές είχα πάει σε γιατρό, μου έλεγε τι είχα και πήγαινε να μου γράψει φαρμακο...του έλεγα οτι θηλάζω και μου έλεγαν πάντα:

αχ δε μπορώ να σου δώσω κάτι....κάνε υπομονή....

χαιρω πολύ....αυτό το ήξερα κι εγώ!!!

ειδικά με το χέρι μου που τραβηξα πολύ πόνο....και ακόμα δηλαδή!

η Ζωή πως και δεν εχει αντιδρασει ακομα; μαλλον ειναι καλος ανθρωπος και δινει τοπο στην οργη!

συγγνωμη το χερι σου ακομα ποναει; θυμαμαι τοτε που ειχες το προβλημα. πως ανακουφιζοσουν γιατι μιλαμε για φοβερους πονους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

η Ζωή πως και δεν εχει αντιδρασει ακομα; μαλλον ειναι καλος ανθρωπος και δινει τοπο στην οργη!

συγγνωμη το χερι σου ακομα ποναει; θυμαμαι τοτε που ειχες το προβλημα. πως ανακουφιζοσουν γιατι μιλαμε για φοβερους πονους!

Φανταζομαι δε θα έχει διαβασει ακόμα!!!:tongue::tongue::tongue:

το χερι μου είναι σε χάλια κατασταση....

απαξ και το σηκωσω ψηλά, δεν παίζει να το ξανακατεβάσω....κάνει ένα κλακ στο σημείο του ώμου και "κλειδωνει" και πρέπει να επιστρατεύσω τον άντρα μου να το κατεβάσει γιατί εγω δε μπορώ!!! πονάει ελεεινά!!

ανακουφιση καμια....μόνο υπομονή...:rolleyes:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

λογω θηλασμου δεν το εψαξες και εσυ περαιτερω; να σου πω: φυσιοθεραπειες δεν βοηθανε;

ο γιατρός μου είχε πει οτι αυτα που μπορούν να με ανακουφίσουν δεν επιτρέπονται στο θηλασμό....οπότε αρκέστηκα στην υπομονή!

ευτυχως που έχω μεγάλη αντοχή στον πόνο!!!

μου ειχε πει οτι θα έπρεπε να κάνω φυσιοθεραπείες σε συνδιασμό με αγωγη γιατί μόνες τους δεν θα έχουν αποτέλεσμα....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

λαμπρα :-(!

ξερεις διαβαζω το βιβλιο του Ματθαιου Γιωσαφατ αν το εχεις υποψη σου και εγραφε μεσα ότι η φυση εχει κανει τις γυναικες (γενικως τα θηλυκα) λιγο μαζοχιστριες (να τους αρεσει λιγακι ο πονος) γιατι πρεπει να αντεχουν τον πονο λόγο του σκοπού τους σε αυτη η ζωη! αντιθετα τους αντρες - αρσενικα τους εχει κανει λιγο σαδιστες γιατι στη φυση αυτοι ειναι που επιτιθενται και σκοτωνουν και φερνουν το θηραμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λαμπρα :-(!

ξερεις διαβαζω το βιβλιο του Ματθαιου Γιωσαφατ αν το εχεις υποψη σου και εγραφε μεσα ότι η φυση εχει κανει τις γυναικες (γενικως τα θηλυκα) λιγο μαζοχιστριες (να τους αρεσει λιγακι ο πονος) γιατι πρεπει να αντεχουν τον πονο λόγο του σκοπού τους σε αυτη η ζωη! αντιθετα τους αντρες - αρσενικα τους εχει κανει λιγο σαδιστες γιατι στη φυση αυτοι ειναι που επιτιθενται και σκοτωνουν και φερνουν το θηραμα!

Καλά τα λέει ο Ματθαίος!!!

δεν τον έχω διαβάσει ωστόσο!

εγω πάντως είμαι μαζόχα....αφού είχα πει οτι αν κατάφερνα να γεννησω φυσιολογικά, δε θα ήθελα επισκληριδιο....:rolleyes:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέει ο Ματθαίος!!!

δεν τον έχω διαβάσει ωστόσο!

εγω πάντως είμαι μαζόχα....αφού είχα πει οτι αν κατάφερνα να γεννησω φυσιολογικά, δε θα ήθελα επισκληριδιο....:rolleyes:

ελεος! ουτε που θα το σκεφτομουν καν αυτο το "χωρις επισκληρίδιο"!

ειπαμε να πονεσω όχι να βελαξω!

Link to comment
Share on other sites

ελεος! ουτε που θα το σκεφτομουν καν αυτο το "χωρις επισκληρίδιο"!

ειπαμε να πονεσω όχι να βελαξω!

όλα μια ιδέα είναι!!!

πωπω....δεν περνάει η ώρα με τιποτα....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

292269qvvl874365.jpg

Πειτε ρε οτι θελετε!!!Δεν νομιζω οτι απεχει πολυ παντως απο την πραγματικοτητα!!!!!

:tongue::tongue::tongue:

ΑΧχχχ χαλια ειμαι και εγω και το σπιτι μαζι!!!!

Μολις κοιμισα την μικρη και πρεπει να μαζεψω οτι σκορπισε ο Θοδωρης μεσα στο σπιτι!!!

Αν του πω οτι δεν θα παιξω μαζι του μιλαμε κατεβαζει ολο το σπιτι στο πατωμα αυτο το παιδι!!!

Σοφακι τι περιμενουμε ακριβως?

Ειναι θεμα υγειας?δουλειας?οικονομικο?

Αν θες λες.....

Αντε να μας πεις μονο γιατι εχω και αγωνια!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε συ Σοφακι και εγω την ωρα κοιταξα και μετα διαβασα αυτο που ειπες! η Βαλ κοιμαται;

Ζωη αστα..... ειμαι πολύ αχαριστος ανθρωπος. εκανα αμαν για το 2ο και τωρα σκεφτομαι χιλια δυο. πχ θα το αγαπαω το 2ο παιδι σαν το πρωτο; θα προσφερω στο 2ο παιδι οτι και στο πρωτο ή θα βαριεμαι και θα ειμαι χειροτερη μανα; θα αντεξω τα ξενυχτια; μηπως αυτη τη φορα κανω ραγαδες στην κοιλια; θα χαλασει περισσοτερο το στηθος μου; πότε θα ξαναγινω ανθρωπος; ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΙ που με εξοργιζουν και δεν μπορω να τους διωξω από το μυαλο μου :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε Σε ολη την εγκυμοσυνη ετσι ημουν και εγω!!!!!

Δεν ημον σιγουρη καν αν ηθελα δευτερο παιδι!!!!!

Ομως Μαρακι μολις το παρεις στην αγκαλια σου δεν λεω οτι θα τα ξεχασεις ολα αλλα θα το αγαπησεις αμεσως ακριβως οπως αγαπας τον πρωτο!!!

Εγω δεν μπορω να πω οτι αγαπαω πιο πολυ τον Θοδωρη απο την Λυδια!!!!ΤΑ λατρευω και τα δυο!!Σιγουρα προσεχω πιο πολυ τον Θοδωρη βεβαια...Γιατι αυτος τραβαει το μεγαλο ζορι...Η μικρη γεννηθκε τωρα και ετσι θεωρει πως ειναι τα πραγματα!!!!

Οσο για υπομονη τι να σου πω.... Η αηλθεια ειναι οτι δεν εχω την υπομονη που ειχα στον Θοδωρακη.....Αλλα προσπαθω να τη βρω γιατι ειναι αδικο γι αυτην...

Βεβαια το αφηνεις να κλαιει πιοο πολυ απο οτι εκανες το πρωτο και γενιικα καμια φορα νιωθεις οτι μεγαλωνει μονο του!!!!

Τωρα ομως που εχει μεγαλωσει λιγο και αντιλαμβανετε τι γινεται μπορρω να σου πω οτι απαιτει τον χρονο της μαζι μου και διεκδικει....Οποτε ολα εχουν μια ισσοροπια!!!πρεπει απλα να εχεις την υπομονη μεχρι να την βρειτε και οι τρεις σας.....

ΑΥτη βεβαια ειναι η δικη μου εμπειρια ετσι?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εχεις δικιο Ζωουλα μου και ξερω ότι ειναι η δικη σου εμπειρια αλλα να ξερεις ότι οι περισσοτερες μαναδες τα ιδια λενε με σενα οποτε δεν απεχεις από την πραγματικότητα. λενε ότι το 2ο παιδι το αγαπας αμεσως..... τι εννουνε με το αμεσως; εγω τον Κων/νο τον αγαπουσα πριν ακομα γεννηθεί, πριν ακομα συλληφθει μην σου πω και μόνο με την ιδεα του! αυτο το καημενο το αισθανομαι αδικημενο από τωρα. στον Κων/νο εκανα εμετο και ελεγα "δωσ'του κι αλλο" γιατι καταλαβαινα ότι ολα πανε καλα. σε τουτο κανω εμετο και δεν λεω τα ιδια :(, ουτε χαιδευω την κοιλια μου, ουτε τιποτα :-(.... πω πω θα με φανε οι μαυρες τυψεις!

Link to comment
Share on other sites

292269qvvl874365.jpg

Πειτε ρε οτι θελετε!!!Δεν νομιζω οτι απεχει πολυ παντως απο την πραγματικοτητα!!!!!

:tongue::tongue::tongue:

ΑΧχχχ χαλια ειμαι και εγω και το σπιτι μαζι!!!!

Μολις κοιμισα την μικρη και πρεπει να μαζεψω οτι σκορπισε ο Θοδωρης μεσα στο σπιτι!!!

Αν του πω οτι δεν θα παιξω μαζι του μιλαμε κατεβαζει ολο το σπιτι στο πατωμα αυτο το παιδι!!!

Σοφακι τι περιμενουμε ακριβως?

Ειναι θεμα υγειας?δουλειας?οικονομικο?

Αν θες λες.....

Αντε να μας πεις μονο γιατι εχω και αγωνια!!!!!

θέμα υγείας είναι Ζωίτσα...

για δουλειές και οικονομικά δε θα αγχωνόμουν τόσο πολύ ποτέ!!!

ρε συ Σοφακι και εγω την ωρα κοιταξα και μετα διαβασα αυτο που ειπες! η Βαλ κοιμαται;

Ζωη αστα..... ειμαι πολύ αχαριστος ανθρωπος. εκανα αμαν για το 2ο και τωρα σκεφτομαι χιλια δυο. πχ θα το αγαπαω το 2ο παιδι σαν το πρωτο; θα προσφερω στο 2ο παιδι οτι και στο πρωτο ή θα βαριεμαι και θα ειμαι χειροτερη μανα; θα αντεξω τα ξενυχτια; μηπως αυτη τη φορα κανω ραγαδες στην κοιλια; θα χαλασει περισσοτερο το στηθος μου; πότε θα ξαναγινω ανθρωπος; ΑΝΟΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΜΟΙ που με εξοργιζουν και δεν μπορω να τους διωξω από το μυαλο μου :(

η Βαλ ξύπνησε γιατί έκανε κακά!!!

έχει πολύ γέλιο!!!

συνηθως ακόμα και όταν ξυπνησει δε σηκώνεται απο το κρεβάτι της....όμως αν έχει κάνει κακά, σηκώνεται με τον υπνόσακο της και στεκεται στην πόρτα του δωματίου της και ψιθυρίζει!!! δε με φωνάζει....ψιθυρίζει!!!

και όταν δει οτι την αντιληφθηκα οτι σηκώθηκε, μου λέει:

"μαμά μου έκανα κακά!!!"

με περηφάνια όμως!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

συμπι λογικές όλες οι αγωνίες σου....

όταν όμως έρθει με το καλό, θα δεις οτι θα είναι το μωρό σαν ένα κομμάτι παζλ που έλειπε αλλά δεν το αντιλαμβανόσουν όσο δεν το είχες...


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εχεις δικιο Ζωουλα μου και ξερω ότι ειναι η δικη σου εμπειρια αλλα να ξερεις ότι οι περισσοτερες μαναδες τα ιδια λενε με σενα οποτε δεν απεχεις από την πραγματικότητα. λενε ότι το 2ο παιδι το αγαπας αμεσως..... τι εννουνε με το αμεσως; εγω τον Κων/νο τον αγαπουσα πριν ακομα γεννηθεί, πριν ακομα συλληφθει μην σου πω και μόνο με την ιδεα του! αυτο το καημενο το αισθανομαι αδικημενο από τωρα. στον Κων/νο εκανα εμετο και ελεγα "δωσ'του κι αλλο" γιατι καταλαβαινα ότι ολα πανε καλα. σε τουτο κανω εμετο και δεν λεω τα ιδια :(, ουτε χαιδευω την κοιλια μου, ουτε τιποτα :-(.... πω πω θα με φανε οι μαυρες τυψεις!

Γι αυτο ακριβως λενε το αγαπας αμεσως...Γιατι σε ολη την εγκυμοσυνη δεν το προσεχεις οσο το πρωτο και δεν εχεις το χρονο να δεθεις μαζι του.....Οταν γεννηθει αρχιζεις και το συνειδητοποιείς....

Και εγω δεν ηθελα να με ζορισει....ΤΑ ειχα περασει μια φορα ηξερα πως ηταν ε δεν ηθθελα αλλη!!!!

Ακομα και τωρα αισθανομαι οτι ειναι αδικημενη παντως....Αλλα επειδη πλεον μεγαλωνεις το δευτερο και καταλαβαινεις ακριβως τι πρεπει να κανεις σε καθε στιγμη αρχιζεις και νιωθεις οτι αδικησες και το πρωτο που στους πρωτους μηνες δεν ηξερες τι να το κανεις και ζουσες μεσα στο αγχος!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...