Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

τωρα που ειπες για τα κακα...

βρε κοριτσια ο Κων/νος αρνειται πεισματικα να δεχτει ότι καποια στιγμη θα πρεπει να κανει τα κακα του στην λεκανη. εντωμεταξυ τον τελευταιο καιρο , παρα πολύ εντονα αντιδραει όταν παω να του αλλαξω πανα. "οχι αλλη πανα μαμα αλλαξα σημερα" δηλαδη αφου αλλαξαμε μια φορα πανα στην ημερα, μην αλλαξουμε κι αλλη... μηπως του εχει δημιουργηθει τιποτα ψυχολογικο; από τη μια ουτε την πανα θελει ουτε την λεκανη... από το Πασχα ξεκιναω εκπαιδευση δεν γινεται γιατι αν γεννηθει και το αλλο με το καλο σιγα μην την κοψει :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μακαρι να εχεις δικιο Ζωουλα μου και ξερω ότι ειναι η δικη σου εμπειρια αλλα να ξερεις ότι οι περισσοτερες μαναδες τα ιδια λενε με σενα οποτε δεν απεχεις από την πραγματικότητα. λενε ότι το 2ο παιδι το αγαπας αμεσως..... τι εννουνε με το αμεσως; εγω τον Κων/νο τον αγαπουσα πριν ακομα γεννηθεί, πριν ακομα συλληφθει μην σου πω και μόνο με την ιδεα του! αυτο το καημενο το αισθανομαι αδικημενο από τωρα. στον Κων/νο εκανα εμετο και ελεγα "δωσ'του κι αλλο" γιατι καταλαβαινα ότι ολα πανε καλα. σε τουτο κανω εμετο και δεν λεω τα ιδια :(, ουτε χαιδευω την κοιλια μου, ουτε τιποτα :-(.... πω πω θα με φανε οι μαυρες τυψεις!

εσυ πια....μη και δεν βρεις κάτι να αγχωθείς, να έχεις τύψεις και πάει λέγοντας!!!!

κοίτα να χαρείς αυτό που ζεις γιατί ίσως να είναι η τελευταία φορά που το ζεις!!! (εκτός κι αν πας και για 3ο!!!):tongue::tongue::tongue:

το σποράκι σου ούτε καημένο ούτε αδικημένο είναι....

έχει την ίδια τυχη και χαρά που έχει και ο Κων/νος:

εσένα για μανούλα!!!

οπότε μην διαβάζω τέτοια πράγματα.....

εχω και δουλεια και δε μπορω να συγκεντρωθω...

μακάρι να είχα κι εγω δουλειά για να ξεχνιόμουν λίγο....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ειπες για τα κακα...

βρε κοριτσια ο Κων/νος αρνειται πεισματικα να δεχτει ότι καποια στιγμη θα πρεπει να κανει τα κακα του στην λεκανη. εντωμεταξυ τον τελευταιο καιρο , παρα πολύ εντονα αντιδραει όταν παω να του αλλαξω πανα. "οχι αλλη πανα μαμα αλλαξα σημερα" δηλαδη αφου αλλαξαμε μια φορα πανα στην ημερα, μην αλλαξουμε κι αλλη... μηπως του εχει δημιουργηθει τιποτα ψυχολογικο; από τη μια ουτε την πανα θελει ουτε την λεκανη... από το Πασχα ξεκιναω εκπαιδευση δεν γινεται γιατι αν γεννηθει και το αλλο με το καλο σιγα μην την κοψει :(

φαση είναι πιστευω....

εμένα η Βαλ μου ζητάει συνέχεια να πηγαίνει στο γιογιο και κάθε μέρα 2-3 φορές κάνει τα τσίσα της εκεί αλλά δυτστυχως όπως είμαι τωρα δεν έχω το κουράγιο να ασχοληθω παραπάνω για να κόψουμε έστω την ημερήσια πάνα....

ευχομαι συντομα να μπορέσω να ασχοληθω και με αυτό γιατί φοβάμαι μήπως επειδη δεν της δίνω σημασία τωρα που ζητάει, πάθει καμια άρνηση....


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

θέμα υγείας είναι Ζωίτσα...

για δουλειές και οικονομικά δε θα αγχωνόμουν τόσο πολύ ποτέ!!!

η Βαλ ξύπνησε γιατί έκανε κακά!!!

έχει πολύ γέλιο!!!

συνηθως ακόμα και όταν ξυπνησει δε σηκώνεται απο το κρεβάτι της....όμως αν έχει κάνει κακά, σηκώνεται με τον υπνόσακο της και στεκεται στην πόρτα του δωματίου της και ψιθυρίζει!!! δε με φωνάζει....ψιθυρίζει!!!

και όταν δει οτι την αντιληφθηκα οτι σηκώθηκε, μου λέει:

"μαμά μου έκανα κακά!!!"

με περηφάνια όμως!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

συμπι λογικές όλες οι αγωνίες σου....

όταν όμως έρθει με το καλό, θα δεις οτι θα είναι το μωρό σαν ένα κομμάτι παζλ που έλειπε αλλά δεν το αντιλαμβανόσουν όσο δεν το είχες...

ΑΝτε αν ειναι να εχεις τα καλυτερα νεα που ακουσες ποτε σου Σοφακι!!!!!

Χαχαχα απιστευτη η ΒΑλ!!!!Και εμενα σηκωνεται και περιμενει στις σκαλες και δεν φωναζει να ερθω να τον παρω γιατι καποια στιγμη του ειχαμε πει να παει να ξανακοιμηθει γιατι ειναι νωρις......Και απο τοτε σηωνεται και περιμενει και δεν λεει οτι ξυπνησε...:tongue::tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

εσυ πια....μη και δεν βρεις κάτι να αγχωθείς, να έχεις τύψεις και πάει λέγοντας!!!!

κοίτα να χαρείς αυτό που ζεις γιατί ίσως να είναι η τελευταία φορά που το ζεις!!! (εκτός κι αν πας και για 3ο!!!):tongue::tongue::tongue:

το σποράκι σου ούτε καημένο ούτε αδικημένο είναι....

έχει την ίδια τυχη και χαρά που έχει και ο Κων/νος:

εσένα για μανούλα!!!

οπότε μην διαβάζω τέτοια πράγματα.....

μακάρι να είχα κι εγω δουλειά για να ξεχνιόμουν λίγο....

εχω δουλεια αλλα δεν με αφηνεις κυρια μου να δουλεψω! απασχολεις αυτο το λαμπρο μυαλο , το οποιο αυριο θα τρεχει και δεν θα φτανει να κλεισει εκκρεμοτητες!

ευχαριστω για τα καλα σου λογια, ηταν πολύ συγκινητικα αληθεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τωρα που ειπες για τα κακα...

βρε κοριτσια ο Κων/νος αρνειται πεισματικα να δεχτει ότι καποια στιγμη θα πρεπει να κανει τα κακα του στην λεκανη. εντωμεταξυ τον τελευταιο καιρο , παρα πολύ εντονα αντιδραει όταν παω να του αλλαξω πανα. "οχι αλλη πανα μαμα αλλαξα σημερα" δηλαδη αφου αλλαξαμε μια φορα πανα στην ημερα, μην αλλαξουμε κι αλλη... μηπως του εχει δημιουργηθει τιποτα ψυχολογικο; από τη μια ουτε την πανα θελει ουτε την λεκανη... από το Πασχα ξεκιναω εκπαιδευση δεν γινεται γιατι αν γεννηθει και το αλλο με το καλο σιγα μην την κοψει :(

Αντε ρε ΜΑκ....

ΦΑση περναει!!!!Εδω εμας κατουριεται και αρνειτε να παρατησει το παιχνιδι για να κατουρησει....Ετσι εχουμε καταληξει καμια φορα να τα κανουμε πανω μας.....

Σοφακι μην αγχωνεσαι για την πανα....Αν τωρα ειναι ετοιμη και μετα απο λιγο καιρο το ιδιο ετοιμη θα ειναι!!!!!Ισα ισα οσο μεγαλωνουν καλυτερα ειναι!!!Εμεις εδω μονο την πρωινη πανα κοψαμε....Το μεσημερι και το βραδυ του βαζω πανα!!!! Ειναι ετοιμος βεβαια ν α κοψει την μεσημεριανη αλλα και εγω δεν εχω την υπομονη να του την κοψω....

Ετσι και για τηην πιπιλα!!!Τον βλεπω οτι δεν χρειαζεται πια αλλα δεν εχω κουραγιο να του την κοψω ακομα.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΝτε αν ειναι να εχεις τα καλυτερα νεα που ακουσες ποτε σου Σοφακι!!!!!

Χαχαχα απιστευτη η ΒΑλ!!!!Και εμενα σηκωνεται και περιμενει στις σκαλες και δεν φωναζει να ερθω να τον παρω γιατι καποια στιγμη του ειχαμε πει να παει να ξανακοιμηθει γιατι ειναι νωρις......Και απο τοτε σηωνεται και περιμενει και δεν λεει οτι ξυπνησε...:tongue::tongue::tongue:

ευχαριστω Ζωίτσα....αν και είμαι απαισιόδοξη για πρωτη φορά στη ζωή μου....τεσπα....συντομα θα ξέρουμε τι γίνεται....

χαχαα! κι ο Θοδωράκης σαν τη Βαλ ε?

εμενα η Βαλ αν της πω οτι ειναι νωρις και να ξανακοιμηθεί, χαλαρα ξανακοιμάται!!!

δηλαδή αν ξυπνησει στις 9 και της πω οτι ειναι νυχτα, θα κοιμηθει πάλι μέχρι τις 11!!!

εχω δουλεια αλλα δεν με αφηνεις κυρια μου να δουλεψω! απασχολεις αυτο το λαμπρο μυαλο , το οποιο αυριο θα τρεχει και δεν θα φτανει να κλεισει εκκρεμοτητες!

ευχαριστω για τα καλα σου λογια, ηταν πολύ συγκινητικα αληθεια!

συγνωμη που απασχολώ το λαμπρό μυαλό σου!!!

αλλά είναι τόσο λαμπρό που και τις εκκρεμότητες και όλα θα τα προλάβει!!!!

εγω έχω αφησει τη Βαλ στο έλεος να παίζει μόνη της....δεν έχω μυαλό να παίξω μαζί της ρε γμτ.....

τα λόγια μου είναι αληθινα και να τα πιστεψεις και να σταματησεις τις άσχημες σκέψεις....

μιση ωρα ακόμα.....ουφ.....

καλά η Βαλ τραγουδάει:

"όλα τα πουλάκια αμάν αμάν!!!"

χαχαχαχαχα!!!

της το έμαθε η ανιψιά μου που της το έμαθε ένα παιδάκι στον παιδικό που ο μπαμπάς του παίζει κλαρίνο και τους πάει συνεχεια σιντι με δημοτικά τραγούδια!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

να το παρω λες; αλλα εγω δεν θελω γιο γιο, θα τον βαλω στη λεκανη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το'χει ριξει στον αμανε η Βαλ! τι να κανει το δολιο, υπομονη κανει και αυτο μεχρι να δει σε λιγο τη μανα του να χοροπηδαει μεχρι το ταβανι :P

το θέμα είναι μη με δει να πέφτω στα πατώματα.....

που δυστυχως προς τα εκεί κλίνω....:(

τεσπα....σε λίγο θα ξερω....

η Βαλ αλλάζει ρεπερτόριο αμέσως....τωρα τραγουδαει ρεγγετον απο Φουρέιρα!:tongue:


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Ζωίτσα....αν και είμαι απαισιόδοξη για πρωτη φορά στη ζωή μου....τεσπα....συντομα θα ξέρουμε τι γίνεται....

Εμενα παλι το ενστικτο μου λεει πως δεν ειναι τιποτα και ας ειμαι πολυ απισιοδοξος ανθρωπος.....

Και ας μην ξερω τι περιμενουμε.....:tongue::tongue::tongue:


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

αν ολα πανε καλα το κοριτσι με το ονομα Σοφια χρωσταει μια εξηγηση!

οπως και να εχει συμπι μου στα πατωματα δεν θα πεσεις γιατι ο,τι γινεται εχει καποιο λογο που γινεται! τιποτα δεν ειναι τυχαιο και κρατα αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι το ενστικτο μου λεει πως δεν ειναι τιποτα και ας ειμαι πολυ απισιοδοξος ανθρωπος.....

Και ας μην ξερω τι περιμενουμε.....:tongue::tongue::tongue:

αν ολα πανε καλα το κοριτσι με το ονομα Σοφια χρωσταει μια εξηγηση!

οπως και να εχει συμπι μου στα πατωματα δεν θα πεσεις γιατι ο,τι γινεται εχει καποιο λογο που γινεται! τιποτα δεν ειναι τυχαιο και κρατα αυτο!

Μόλις μάθω ειτε ειναι καλό είτε κακό θα σας πω.......

προς το παρόν κοντευω να παθω έμφραγμα απο το άγχος!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...