Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Sunny (Τατιανα???θυμαμαι καλα?) σ'ευχαριστω!!!

Εννοεις να στειλω μειλ κ να τους πω τι???Οτι θελω να κανω παραγγελια???

Και...Εχεις ιδεα γτ δεν κραταει το καλαθι μου γεματο???Καθε φορα πρεπει να το ξαναγεμιζω!!!!


XFVjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αυτο με το καλαθι δεν το θυμαμαι....ναι οτι θελεις να κανεις παραγγελια κ δεν δεχεται την καρτα σου....θα σου πουν να συμππληρωσεις μια φορμα που βγαινει στο τελοος της παραγγελιας κ να την στειλεις με φαξ η με μειλ με τα στοιχεια της καρτας σου.


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το καλαθι δεν το θυμαμαι....ναι οτι θελεις να κανεις παραγγελια κ δεν δεχεται την καρτα σου....θα σου πουν να συμππληρωσεις μια φορμα που βγαινει στο τελοος της παραγγελιας κ να την στειλεις με φαξ η με μειλ με τα στοιχεια της καρτας σου.

σ'ευχαριστω κοπελα μου!θα το προσπαθησω οταν μ'αφησει η μπεμπα!:)


XFVjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες,

Μαρία καταρχάς Χρόνια Πολλά!!!

Όσο αφορά τη γρίπη έχω προβληματιστεί και εγώ πάρα πολύ. Έχω τσακωθεί με όλο τον κόσμο… διότι δεν αφήνω να τον φιλάνε και να τον πάρουν αγκαλιά… το απαγορεύω ακόμα και στους στενούς συγγενείς… και ο μπαμπάς του που είναι ο μόνος που τον αγκαλιάζει και τον φιλά μόλις επιστρέφει από τη δουλειά μπαίνει κατευθείαν για μπάνιο και πλένει τα χέρια αλλά και το πρόσωπο του με detol!!! Περιττό να πω ότι στην τσάντα αλλαξιέρα έχω από 2 αντισηπτικά… τα χέρια μου από το πολύ πλύσιμο με detol και αντισηπτικό έχουν γίνει πραγματικά σαν γυαλόχαρτο… αλλά προτιμώ έτσι παρά να αρρωστήσει το αγγελούδι μου.

Αυτό που λέω εγώ σε στενούς συγγενείς που επιμένουν να τον πιάσουν είναι ότι με το να μην τον πιάνουν σημαίνει ότι τον αγαπούν και τον προστατεύουν… αυτή η «τρίπλα» πιάνει πολύ… για δοκιμάστε το…. Ειδικά εσύ Μαρία με την πεθερομαρμάγκα!!!

Πιπίλα εμείς χρησιμοποιούμε chicco physio στο σπίτι είναι αυτές τις τεράστιες από καουτσούκ. Στην έξοδο πάλι chicco physio αλλά πιο μικρές.. έχει σε διάφορα χρώματα. Το πώς την πήρε… τι να πω ήταν πολύ εύκολο για εμάς… κάποια βράδια όμως που τον βάζουμε στο κρεβάτι να κοιμηθεί και ξεσηκώνεται για να πάρει την πιπίλα και να ηρεμήσει του τρίβουμε απαλά την κοιλίτσα ενώ παράλληλα του βάζουμε την πιπίλα στο στόμα… έτσι αρχίζει να την πιπιλά και ηρεμεί… μετά από 10 – 15ʼ κοιμάται.

Gemab και εμείς είχαμε πρόβλημα με το κεφαλάκι του στα 4-5 πρώτα μπανάκια που τον κάναμε… μετά το συνήθισε… ίσως να το συνηθίσει και το δικό σου το μωράκι. Για να του έρθει πιο μαλακά και να το συνηθίσει έκανα το εξής στην αρχή… έβαζα νερό στη χούφτα μου και του το έριχνα σιγά –σιγά… τώρα όταν ξεβγάζουμε το κεφάλι του ρίχνω καθαρό νεράκι με λεκανάκι αλλά και πάλι σιγά-σιγά αλλά προστατεύοντας τα μουτράκια του με το άλλο χέρι για να μην του πέσει απότομα νερό και τρομάξει. Μην αγχώνεσαι όταν κλαίει γιατί ίσως να του προκαλεί ανασφάλεια… δοκίμασε να του τραγουδάς! Επίσης αυτό που είπε η Μαρία ότι μπορεί να κρυώνει.. πρόσεξε να είναι το νερό σε σωστή θερμοκρασία!

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά αν της πω να μην παίρνει αγκαλιά τον μπέμπη θα γίνει παρεξήγηση (βρε λες να το κάνω να ησυχάσω; :)) Μια φορά της είπαμε να μην έρχεται όποτε την βολεύει αυτήν αλλά όποτε θεωρούμε εμείς ότι είναι ξεκούραστο και καλοδιάθετο το παιδί και δεν ήρθε μια βδομάδα να τον δει, παρά έπρεπε να την παρακαλέσουμε!

Α σας έχω πει που ρώταγε τον Γιώργο αν έχει πρόβλημα το παιδί γιατί γκρινιάζει πολύ;

Και μένα αν με έπαιρνε αγκαλιά κάποιος άγαρμπα φορώντας πατσουλί στις 9 το βράδυ που πρέπει να κοιμηθώ, μάλλον θα στρίγκλιζα επίσης ε;

Σημειωτέον, το παιδί μου κλαίει με αναφυλητά μόνο όταν είναι αυτή κοντά. Αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα χα χα είδες ένστικτο που έχει το αγοράκι σου??? κάτι ξέρει το παιδί! Προσωπικά πιστεύω πολύ το ένστικτό τους ... και εμένα μου έχει συμβεί να το πλησιάζουν κάποιοι και να γκρινιάξει.... και εμας δεν κλαιει καθόλου προς το παρόν τουλάχιστον.... τον πιάνει γκρίνια μόνο όταν θέλει να φάει και τον ταίζω αμέσως πριν αρχίσει να κλαιει και εκνευριστεί.... Μαρία εαν έχω καταλάβει καλά ο άντρας σου είναι συνεργάσιμος και καταλαβαίνει τι συμβαίνει... εαν ναι ασε να καθαρίσει εκείνος την κατάσταση είναι καλύτερα... και ναι αφού πρόκειται για το καλό του να μην τον παίρνει αγκαλιά και ας παρεξηγηθεί τι έγινε?ΞΥΔΙ! Εγώ δεν αφήνω ούτε τη μάνα μου... τον έχει πα΄ρει αγκαλία 3 φορές μόνο και αυτό φορώντας μάσκα, διότι είναι εκπαιδευτικός και δεν το ρισκάρω με τίποτα όσο και να νευριάζει... Εάν πάθει κάτι το παιδί μου εγώ θα έχω τύψεις που δεν το προστάτευσα.. οπότε προτιμώ να μεταμορφώνομαι σε λέαινα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτυχώς ο Γιώργος πάντα ήταν συνεργάσιμος, ιδίως τώρα που βλέπει πόσο κουράζομαι εντελώς μόνη μου, οπότε και δε μου χαλάει χατήρι :)

Μπα το πήρα απόφαση, θα κόψω σε όλους αδιακρίτως τα πολλά πολλά με το παιδί χωρίς υστερίες.

Πωπω τα τελευταία 20 λεπτά προσπαθώ να πείσω το Νικόλα να πιάσει την πιπίλα γιατί νύσταζε του κερατά, κοπάναγε τη μούρη του, την έτριβε παντού αλλά τζίφος! Τελικά τον πήρε ο ύπνος :)

Ελευθερία θύμισέ μου πότε γέννησες. Δεν έχεις και ένα τικεράκι βρε κορίτσι :)

Link to comment
Share on other sites

18 Σεπτεμβριου!!! (υπόσχομαι να βάλω ενα τικερακι... κάποια στιγμή...)

ίσως και να είναι καλύτερα που δεν δέχεται την πιπίλα... εγώ απο τώρα σκέφτομαι πως θα την κοψει αργότερα...

Ξέχασα να σου πω για τη γρίπη Η1Ν1 ότι η παιδίατρος εμας δεν μας αφήνει να κάνουμε εμβόλιο... και την έχω ρωτήσει 2 φορές... γιατί άκουσα και εγώ για όσους προσέχουν βρεφάκι έως 6 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μαρακι μεχρι τωρα αποφασισαμε να το κανει μονο ο Κοσμας.Αφου δουλευει και αν ειναι αυτος θα την φερει.

Κοσμο ετσι και αλλιως δεν δεχομαστε να τον πλησιασουν μεχρι να γινει 3 μηνων.Αν καινα σου πω ακομα αγχωνομαι πως θα τον περνουν αγκαλια και αλλοι.Ειμαιλιγο υπερβολικη αλλα στν εγκυμοσυνη κολλησα μικροβιο απο μια φιλη μου που φιλοξενουσα και μου την εφερε πολυ ασχημα και απο το σοκ που εχω παθει φοβαμαι ακομα και την σκια μου...

Είπα και γω του Γιώργου να κάνει της απλής γρίπης έστω αλλά με λέει υπερβολική!

ΚΑλημερα σε ολες!!!!Σας διαβασα λιγο στα γρηγορα.Περιμενουμε να ξυονησει ο μικρος να τον ταισω να παμε στο cosmos να του αγορασω τιποτα γιατι ολα τα ρουχαλακια του δεν του κανουν πια....

Εντωμεταξυ δεν του βαζω φορμα εξοδου γιατι δεν εχω (Εχω 3 που μου εφεραν δωρο αλλα ολες ειναι 6-9 λες και το καλοκαιρι θα τις φοραει .Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη που μου τις πηραν....) ετσι του φοραω ενα σαλοπετα τζηνακι φανελιτσα κοντομανικι ενα μακο μπλουζακι και μια ζακετουλα με επενδυσηαπο μεσα.Ελπιζω να μην κρυωνει.Πολυ προβληματιζομαι με αυτα τα ρουχα...

Καλά είχε κρύο σήμερα εκεί που δικαιολογούσε φόρμα εξόδου; Εδώ σκάσαμε! Α σήμερα που πήγα να αλλάξω τη φόρμα εξόδου που μου έφερε η πεθερά μου, παρατήρησα πως οι 3-6 μηνών δεν θα του έκαναν του δικού μου...μην ξεχνάς ότι φοράνε και ρούχα από μέσα. Τις δοκίμασες στο παιδί;

κολπο δε ξερω αλλα ισως τη πεταει για να σου τραβηξει τη προσοχη για

να πας εκει κ να της τη ξαναδωσεις καμια φορα η δικια μου κανει το εξης ενω εχει τη πιπιλα κ ειμαι διπλα της με το που σηκωνομαι τη βγαζει κ αρχιζει να κλαει.παω της τη ξαναδινω οσο καθομαι κοντα της ολα καλα δε τη βγαζει-εκτος απ τις φορες που την τρωνε τα ουλα της κ τη βγαζει για να βαλει τη μπουνιτσα της μεσα!

Όχι δεν την πετάει για πλάκα! Πραγματικά τον αηδιάζει και με κοιτάζει δολοφονικά!

Link to comment
Share on other sites

18 Σεπτεμβριου!!! (υπόσχομαι να βάλω ενα τικερακι... κάποια στιγμή...)

ίσως και να είναι καλύτερα που δεν δέχεται την πιπίλα... εγώ απο τώρα σκέφτομαι πως θα την κοψει αργότερα...

Ξέχασα να σου πω για τη γρίπη Η1Ν1 ότι η παιδίατρος εμας δεν μας αφήνει να κάνουμε εμβόλιο... και την έχω ρωτήσει 2 φορές... γιατί άκουσα και εγώ για όσους προσέχουν βρεφάκι έως 6 μηνών.

Θα ήθελα τουλάχιστον να μπορεί να πιάσει πιπίλα για να κοιμηθεί. Γιατί κοπανιέται και νευριάζει!

Θα πάρουμε και μεις τον παιδίατρο σήμερα να ρωτήσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Maria με το στανιο το παιρνει αγκαλια το μωρο???Εσεις θα αποφασισετε αν κ ποτε!!!Κ ας κρατησει μουτρα....Καλυτερα!!!

Μακαρι να με υποστηριζε σε αυτο κ ο δικος μου αντρας!!!Εκεινος πιστευει πως ειμαι υπερβολικη σε αυτο το θεμα!!!

Η πεθερα μου την πηρε αγκαλια χωρις να πλυνει χερια,χωρις πανακι/σεντονακι...Αμφιβαλλω αν ειχε πλυνει τα μουτρα της οταν ξυπνησε....

Τεσπα....Εχει χαρη που εχω τσακωθει αρκετες φορες με τον αντρα μου κ....κουραστηκα!Του λεω μονο πως ευχομαι να μην παθει τπτ το παιδι μας κ τοτε μου πει πως ειχα δικιο.....Θα στενοχωρηθω παααααρα πολυ!

Ουφ....φουντωσα!!!!!

Ελευθερια-λεαινα(:D) εσενα ο αντρας σου ειναι "μαζι σου" σε αυτο εε?

Επεξεργάστηκαν by ananie

XFVjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με λέει υπερβολική στο θέμα της γρίπης, αν και αν γκρινιάξω ακόμα λίγο θα κάνει ότι πω αρκεί να μην μουρμουράω :)

Προχθές που ήταν εδώ τον πήρε αγκαλιά την ώρα που ο μπεμπουλίξ μουρμούραγε λίγο πριν τον πάρει ο ύπνος και ως αποτέλεσμα τον εκνεύρισε.

Είπα του Γιώργου να τους πει την επόμενη φορά να μην πλησιάζουν/αγγίζουν, γιατί είναι κρίμα να τους το πω εγώ τόσο άκομψα που θα με ξαναδούν το Πάσχα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

αχ μαρακι τι τραβας με τη πεθερα σου!παλι καλα που ο αντρας σου ειναι με το μερος σου κ καταλαβαινει!

ξεχασα για τις πιπιλες να πω εμεις εχουμε της avent και mam μια χαρα μας εχουν βολεψει.

παω να την κανω μπανακι με τη μαμα μου κ σε λιγο θα ρθει κ ο αντρας μου να κατσουμε ολοι μαζι να φαμε.

φιλακια!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Ananie ναι είναι! σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο τις περισσότερες φορές.. πλέον μετα απο 11 χρόνια αρκεί μόνο να κοιταχτούμε... χαχαχα!

Μαρία το απλό της γρίπης καλό είναι να το κάνει αφού βγαίνει έξω (δουλειά) και συναναστρέφεται με κόσμο. Εμας μας είπε η παιδίατρος να το κάνει μόνο ο αντρας μου και έτσι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

εγω με τον πεθερο μου εχω αυτο το προβλημα που λετε...ηταν να κατεβουμε στα πεθερικα μου το σαβατο αλλα ειχα περιοδο κ δε μπορουσα να παω πουθενα τελικα κατεβηκε μονος του ο δικος μου κ μου λεει ηταν αρρωστος ο πατερας του!καλα λεω ηταν αρρωστος κ ηθελε να δει το παιδι?ε λεει μονο βηχα ειχε δε πειραζει...παλι καλα που δε τη πηγα...τ ακουσε για τα καλα ο αντρας μου μετα κ του εξηγησε...παρεξηγηθηκε απο πανω ο πεθερος μου αλλα χε..κα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...