Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Περιττο να σας πω οτι διαβασα στον θοδωρη αυτα με τα πεθερια σας τους βηχες κ τις αγκαλιες, για να σταματησει να με λεει υπερβοληκη! Που κρατουσε η μανα του προχθες το παιδι, κ πνιγηκε κ εβηχε κ δεν τον αφηνε...!!!! Βρε εγινε μωβ! κ το μωρο δεν το αφηνε!!! Αλλα οπως κ η δικια σου Μαρια, αν της πεις τιποτα παρεξηγειτε! 1,5 μηνα εκαναν να ερθουν απ την τελευταια φορα!!!!

Τι τυχερή που είσαι! Η δικιά μου παρεξηγιέταιλ μαξιμουμ βδομάδα :)

Έστειλα πμ με μαιλ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και γω ακόμα με κουβερτούλα τον σκεπάζω. Λέμε να πάμε αύριο να πάρουμε ένα παρκοκρέβατο να τον βάλουμε δίπλα μας γιατί ο μπεμπουλίξ δεν χωράει πλέον στο πορτ μπεμπέ και η κούνια δε χωράει στο δωμάτιο μας...εσείς που τα κοιμίζετε; Τα πήγατε στα δωμάτιά τους;

κ εμενα δε χωραει στη καλαθουνα...τη κοιμιζω στο λικνο αλλα σκοπευω να παρω κ εγω παρκοκρεβατο.στο δωματιο της θ αργησω να την παω δε μπορω να την αφηνω μονη το βραδυ.

μαριανθη κ εγω απ το mothercare το πηρα 130 ευρω...μαλλον το ιδιο εχουμε!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα την ταλαιπωρη...

δεν ξερω για ποσο θα μπορεσω να σας μιλησω γιατι από τις οκτω και μετα ειναι δυσκολες οι ωρες για εμας. εχουμε μια γκρινια... τωρα τον εχω στο ρηλαξ αλλα δεν τον βλεπω για πολυ. τις τελευταιες δε 5 μερες (;) δεν θυμαμαι και ακριβως, εχει αποκτησει περιεργες συνηθειες στην σιτιση του... το απογευμα οταν δεν κοιμαται θελει ανα μια ωρα να ειναι στο στηθος. τρωει κανενα 5λεπτο 10λεπτο, παιζει, πιπιλαει και αυταααααα..... ποναει το στηθος μου, τι να κανω;...:(

μηπως ειναι αλμα αναπτυξης Μαρακι;;;;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι τυχερή που είσαι! Η δικιά μου παρεξηγιέταιλ μαξιμουμ βδομάδα :)

Έστειλα πμ με μαιλ :)

εχεις βρει τον μπελα σου με την πεθερα ετσι; παντως πραγματι οταν τα μωρα βγαινουν απο τη σειρα τους ή τα ενοχλεις οταν θελουν να κοιμηθουν, γινονται εξαλλα ομως! δεν τα μαζευεις με τιποτα μετα από την γκρινια

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχεσε τον κοσμο ολο σημερα το απογευμα, κ ηρεμησε.... Χτες δεν ειχε κανει κακα κ ζοριζοταν ο καημενος... Εν τω μεταξυ κ μενα τα κανει στανταρ 3-4 φορες, οποτε γι αυτο ειχε τοση γκρινια απο χτες.... Μακ κ μενα οταν τον πιανει, μετα τις 8-9 το βραδυ ξεκιναμε κ οσο παει...

Σοφια μαλλον το ιδιο ειναι, δεν σε εχει βολεψει??

Μαρια το μεηλ εφυγε...! Το πηρες???


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα εχεσε τον κοσμο ολο σημερα το απογευμα, κ ηρεμησε.... Χτες δεν ειχε κανει κακα κ ζοριζοταν ο καημενος... Εν τω μεταξυ κ μενα τα κανει στανταρ 3-4 φορες, οποτε γι αυτο ειχε τοση γκρινια απο χτες.... Μακ κ μενα οταν τον πιανει, μετα τις 8-9 το βραδυ ξεκιναμε κ οσο παει...

Σοφια μαλλον το ιδιο ειναι, δεν σε εχει βολεψει??

Μαρια το μεηλ εφυγε...! Το πηρες???

εμενα απο το πρωι δεν ειχε κανει κακα του αλλα μεσα σε μιαμιση ωρα περιπου τα εχει κανει 3 φορες :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κι εγώ να κάνει η μπέμπα μου κακά!!!

Απο προχθές έχει να κάνει!

Και μάλλον περνάμε άλμα ανάπτυξης....δεν εξηγείται αλλιώς τόση γκρίνια και κάθε μια ώρα θηλασμός...

Κορίτσια πίνει καμία μαγιά μπύρας????????


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαριανθη στην αρχη δε το ηθελε καθολου!της εβαλα περιστρεφομενα παιχνιδια κ αρχισε να καθεται κ να τα χαζευει.τωρα κοιμαται μεσα μια χαρα ευτυχως!

makari na erthei κ μενα το κανει αυτο μιλαει στα παιχνιδια της κ γελαει...παω γιατι αυτα δε θελω να τα χανω με τπτ εχει πιασει κ ενα κοτοπουλακι κ το εχει ξεριζωσει!!!

καληνυχτα σε μανουλες κ μωρακια!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.Τι μου κάνετε;Μου λείψατε μωρέ!!!!Τα μπεμπάκια σας καλά;Από την Παρασκευή μια με τους καλλωπισμούς, μια με τις βόλτες δεν κάθησα στ' αυγά μου. Σήμερα πήγα και στον ΟΑΕΔ να καταθέσω τα χαρτιά για το εξάμηνο, αλλά έμειναν εκκρεμότητα τα ένσημα αδείας. Θα τα πάρω αύριο απ' τη δουλειά, μετά ΙΚΑ και μετά πάλι ΟΑΕΔ.Αχ ρε Ελλάδα με τη γραφειοκρατία σου!!!!!!

Κι εγώ σε λίκνο τον κοιμίζω από την αρχή.Αλλά έχει πάντα γύρω γύρω και δεν τον βλέπω.Πρέπει να ανασηκωθώ απ' το κρεβάτι.Λέτε αν βγάλω την πάντα να είναι καλυτερα;Φοβάμαι μη χτυπήσει στα κάγκελα το βράδυ γιατί από κάθετα, τον βρίσκω στα πλάγια.

Αχ να μην ξεχάσω να ευχηθώ στο Μαράκι μας χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και το ροκαμπιλάκι σου!!!!

Αναστασία καλώς ήρθες! Από Θεσσαλονίκη κι εσύ βλέπω;

Ευμορφία μου κοντεύει η μέρα που θα πας στη δουλειά ε;Άντε με το καλό κοριτσάκι μου!!!!

Ρε κορίτσια άρχισα ν' ανησυχώ κι εγώ με το θέμα της γρίπης.Στις 5 Δεκέμβρη παντρεύεται η αγαπημένη μου ξαδερφούλα κι ενώ έλεγα σίγουρα θα πάμε με το μπέμπη, τώρα αρχίζω να το ξανασκέφτομαι. Τόσος κόσμος θα δουν και το λουκουμαδάκι μου πρώτη φορά, πολύ φοβάμαι. Τι να κάνω; Και θέλω πάρα πολύ να πάω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάναμε μπανάκι, φάγαμε και τώρα μιλάμε στο χέρι μας για να αποκοιμηθούμε...

καλησπερα και απο εμενα την ταλαιπωρη...

δεν ξερω για ποσο θα μπορεσω να σας μιλησω γιατι από τις οκτω και μετα ειναι δυσκολες οι ωρες για εμας. εχουμε μια γκρινια... τωρα τον εχω στο ρηλαξ αλλα δεν τον βλεπω για πολυ. τις τελευταιες δε 5 μερες (;) δεν θυμαμαι και ακριβως, εχει αποκτησει περιεργες συνηθειες στην σιτιση του... το απογευμα οταν δεν κοιμαται θελει ανα μια ωρα να ειναι στο στηθος. τρωει κανενα 5λεπτο 10λεπτο, παιζει, πιπιλαει και αυταααααα..... ποναει το στηθος μου, τι να κανω;...:(

μηπως ειναι αλμα αναπτυξης Μαρακι;;;;;;:confused:

Το πιθανότερο Μαριώ...της 6ης εβδομάδας. Θα κάνεις υπομονή καλή μου πάρε νεράκι, φαγάκι κοντά σου, τηλεορασίτσα και άστον να πιπιλάει. Αν τσούζουν οι θηλές βάλε λίγη λανολίνη (purelan). 2-3 μέρες θα είναι. Μεγαλώνει το μπιζουδάκι σου και θέλει περισσότερο γάλα :)

Μαρια το μεηλ εφυγε...! Το πηρες???

Το είδα ωραίο φαίνεται! Το θέμα είναι ότι αν είναι να δώσω 100-150 ευρώ, προτιμώ να πάρω το παρκοκρέβατο, το οποίο θα το παίρνουμε και μαζί μας σε διακοπές και εκδρομές μέχρι να γίνει 4 ετών. Συν του ότι θα το στήσω στο σαλόνι μετά να χαζολογάει εκεί μέσα...

εχω παρατησει το παιδακι μου στο ρηλαξ και μιλαει στα παιχνιδακια που κρεμονται μονο του. τι μανα ασπλαχνη ειμαι τελικα;;;;

Όσο άσπλαχνη είμαι και γω που τον έχω αφήσει ξάπλα να μιλάει στην γροθίτσα του και να την τρώει μέχρι να αποκοιμηθεί :rolleyes:

εμενα απο το πρωι δεν ειχε κανει κακα του αλλα μεσα σε μιαμιση ωρα περιπου τα εχει κανει 3 φορες :cool:

8 φορές σε 13 ώρες...το μπονους από την πάμπερς περιμένω...

Αχ να μην ξεχάσω να ευχηθώ στο Μαράκι μας χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και το ροκαμπιλάκι σου!!!!

Ρε κορίτσια άρχισα ν' ανησυχώ κι εγώ με το θέμα της γρίπης.Στις 5 Δεκέμβρη παντρεύεται η αγαπημένη μου ξαδερφούλα κι ενώ έλεγα σίγουρα θα πάμε με το μπέμπη, τώρα αρχίζω να το ξανασκέφτομαι. Τόσος κόσμος θα δουν και το λουκουμαδάκι μου πρώτη φορά, πολύ φοβάμαι. Τι να κάνω; Και θέλω πάρα πολύ να πάω!!!!

Βουλάκι ευχαριστώ πολύ πολύ! Και σε σας υγεία και αγάπη εύχομαι να έχετε πάντα :)

Α πήρα και γω λεφτά από ΟΑΕΔ σήμερα και το επίδομα τοκετού από την ιδιωτ. ασφάλεια! Επιτέλους, πανί με πανί είχαμε μείνει!

Σχετικά με το γάμο...δυστυχώς κάνει κρύο και θα πρέπει να μπεις μέσα στην εκκλησία και προφανώς και το τραπέζι θα είναι σε κλειστό χώρο...γνώμη μου είναι να αφήσεις το λουκουμάκι σπίτι! Δε λέει ρε κορίτσι! Άσε που η κάθε θείτσα θα έρχεται με τα βρωμόχερα και θα χαιδεύει μαγουλάκι ή χεράκι που θα μπει στο στοματάκι του πριν προλάβεις να το καθαρίσεις! Και αυτό είναι το καλό σενάριο...το πιθανότερο είναι να φιλάνε το μαγουλάκι και το χεράκι πριν προλάβεις να τις σβερκώσεις! :tongue:

Απαπαπαπα...όχι και πάλι όχι! Ψήφισα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μέχρι να γράψω το παραπάνω, αποκοιμήθηκε ο χοντρούλης! χαχα

άντε να δούμε αν το σχέδιο θα λειτουργήσει! Στόχος είναι επόμενο γεύμα στις 12-12:30 και ξανά στις 6...άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.Τι μου κάνετε;Μου λείψατε μωρέ!!!!Τα μπεμπάκια σας καλά;Από την Παρασκευή μια με τους καλλωπισμούς, μια με τις βόλτες δεν κάθησα στ' αυγά μου. Σήμερα πήγα και στον ΟΑΕΔ να καταθέσω τα χαρτιά για το εξάμηνο, αλλά έμειναν εκκρεμότητα τα ένσημα αδείας. Θα τα πάρω αύριο απ' τη δουλειά, μετά ΙΚΑ και μετά πάλι ΟΑΕΔ.Αχ ρε Ελλάδα με τη γραφειοκρατία σου!!!!!!

Κι εγώ σε λίκνο τον κοιμίζω από την αρχή.Αλλά έχει πάντα γύρω γύρω και δεν τον βλέπω.Πρέπει να ανασηκωθώ απ' το κρεβάτι.Λέτε αν βγάλω την πάντα να είναι καλυτερα;Φοβάμαι μη χτυπήσει στα κάγκελα το βράδυ γιατί από κάθετα, τον βρίσκω στα πλάγια.

Αχ να μην ξεχάσω να ευχηθώ στο Μαράκι μας χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα. Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και το ροκαμπιλάκι σου!!!!

Αναστασία καλώς ήρθες! Από Θεσσαλονίκη κι εσύ βλέπω;

Ευμορφία μου κοντεύει η μέρα που θα πας στη δουλειά ε;Άντε με το καλό κοριτσάκι μου!!!!

Ρε κορίτσια άρχισα ν' ανησυχώ κι εγώ με το θέμα της γρίπης.Στις 5 Δεκέμβρη παντρεύεται η αγαπημένη μου ξαδερφούλα κι ενώ έλεγα σίγουρα θα πάμε με το μπέμπη, τώρα αρχίζω να το ξανασκέφτομαι. Τόσος κόσμος θα δουν και το λουκουμαδάκι μου πρώτη φορά, πολύ φοβάμαι. Τι να κάνω; Και θέλω πάρα πολύ να πάω!!!!

Βουλα εγω την παντα την εχω βαλει με τετοιο τροπο που η πλευρα που βλεπει το κρεβατι μου ειναι..ακαλυπτη. Δεν ξερω πως μπορω να βαλω τη φωτο εδω, θα δοκιμασω... κ μπορεις σ αυτην τη πλευρα που δεν εχει παντα να κανεις ενα ρολακι μια κουβερτουλα κ ετσι θα ειναι προστατευμενο απο παντου!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Λοιπον εμεις σημερα πηγαμε βολτα για ψωνια (Α μαρια εχεις δικιο εχει ζεστη για φορμα εξοδου) και ομικρουλης δεν εβγαλε κιχ κοιμοτανε ξυπνουσε χαζευε κοιμοτανε.Τοσο που περασε η ωρα να τον ταισω και κουβεντα δεν ειπε το μωρο μου.

Πηρα μερκα φορμακια γιατι τα 0-3 δεν μας κανουνε πια δεν χωραει να τεντωσει τα ποδαρακια του.

Με προβληματισατε και εμενα με το εμβολιο.Δεν ξερω τι να κανω και η παιδιατρος μας φοβαται να παρει θεση.Αυριο θα ρωτησει ο Κοσμας την νονα του που ειναι γιατρος σε νοσοκομειο να δουμε τι θα μας πει και αυτη.

Εγω τον κοιμιζω στο κρεβατακι του που εφερα απο το δωματιο του γιατι το λικνο δεν τον χωραει η καλαθουνα δεν το συζηταμε οποτε μενει το παρκο και το κρεβατι.Το παρκο ομως το εχω στη βιβλιοθηκη οπου περναω και τον περισσοτερο χρονο την ημερα εβαλα και το γυμναστηριο εκει κα ετσι περναει την ημερα του.

Και εγω σκεφτομαι να τον αλω στο δωματιο του κατα τον 5ο 6ο μηνα .Αφου ξυπναει καταρχην το βραδυ δεν βρισκω λογο να ηγαινοερχομαι και δευτερον και εμας κοντεψε να πνιγει αρκετες φορες και δεν λεει καθολου...

Αλλο? Τι Αλλο ηθελα να πω?

Α να καλα μαρια κοιμαται μονος του????????????????????Ουτε αγκαλιες ουτε τιποτα??????????Αρκειτε μονο να μιλα στα χερια του??????????????

Θελω και εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

κ γω οχι ψηφιζω στο γαμο... δαγκωτο! Θα στο τρελανουν κ θα τρελαθεις κ εσυ.. Αστο καλυτερα, θα φταρνιζετε το παιδακι μετα, κ θα σε κοβει κρυος ιδρωτας μηπως αρπαξε τιποτα...!

Καλα δε σας ειπα! Την προηγ Κυριακη που ειχαμε βγει βολτα με το καροτσακι, περασαμε μπροστα απο το σουβλατζιδικο που πηγαιναμε, κ ο ιδιωκτητης, ο οποιος βεβαια με ξερει χρονια, εβγαλε λεφτα -κερματα κ χαρτονιμισμα- κ οπως ειχα την κουνουπιερα επανω στο πορτ μπεμπε, κανει μια να χωσει το χερι του, κ στο τσακ προλαβα να μην τα ριξει στη μουρη του παιδιου! Μιλαμε τρελαθηκα!!!!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...