Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μαρία εννοεις το Πάσχα του 2009? μήπως να το αναβάλεις για το 2010? χιχιχι! κοίτα να μη στενοχωριέσαι γιατί δεν κάνει... (κατάλαβες τι σκεφτηκα... ούτε να το γράψω δεν θέλω) να του το θυμίσεις αυτό του αντρούλη σου. Για το καλό των μωρών μας πρεπει να είμαστε στην τρελλή χαρά και μόνο και όχι ν'ασχολούμαστε με πεθερές κλπ. όντα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και γω ακόμα με κουβερτούλα τον σκεπάζω. Λέμε να πάμε αύριο να πάρουμε ένα παρκοκρέβατο να τον βάλουμε δίπλα μας γιατί ο μπεμπουλίξ δεν χωράει πλέον στο πορτ μπεμπέ και η κούνια δε χωράει στο δωμάτιο μας...εσείς που τα κοιμίζετε; Τα πήγατε στα δωμάτιά τους;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ananie ναι είναι! σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο τις περισσότερες φορές.. πλέον μετα απο 11 χρόνια αρκεί μόνο να κοιταχτούμε... χαχαχα!

κι εμεις σχεδον 9 χρονι....και ακομα διαφωνουμε με το ιδιο...παθος!!!!!!ασβεστη η φλογα!χαχαχαχαχα

Μαρια ξανα ρωταω!ΜΑΜ δοκιμασες?εχουν αλλο σχημα!

υπνοσακο τωρα παραγγειλα!δεν ρωτησα τον παιδιατρο αν κανει....ουτε την μπεμπα αν ...θελει!χεχεχε

την κοιμιζω σε λικνο διπλα μου!μεχρι τους 2 μηνες κοιμομασταν αγκαλιτσα στο κρεβατι!!!!!!!!


XFVjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη καλησπέρα απο μένα!!!

έχω απίστευτη δουλειά και σήμερα η μπέμπα απο το πρωί γκρινιάζει....

Μια και είδα οτι λέτε για το εμβόλιο....εγώ ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε το εξής:

-"πέρσι έκανες το εμβόλιο της απλής γρίπης?"

-"όχι"

-"τότε τώρα γιατί να κάνεις αυτό? μια γρίπη είναι η οποία θέλει προσοχή όσο και η απλή. μη μπαίνετε σε αυτό το τριπάκι. Προσοχή στα βασικά: καθαριότητα και όχι συναναστροφή με κόσμο το μωρό και όλα θα είναι μια χαρά"

Ο άντρας μου έκανε της απλής γρίπης αλλά το κάνει κάθε χρόνο επειδή έχει άσθμα.

Μαράκι η πεθερομαρμάγκα σε ταλαιπωρεί ε?

εγώ γλίτωσα!

Κάποια μύγα την τσίμπησε και είπε στον άντρα μου να μην ξαναπατήσουμε στο σπίτι της!!!

χωρίς να γίνει το παραμικρό! έτσι ξύπνησε χθες και έτσι αποφάσισε!!! καλό???


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς απο την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπίτι απο το μαιευτήριο τον κοιμίσαμε στην κούνια του στο δωμάτιό του. Είχαμε και οι δυο πολύ αγχος τις 2-3 πρώτες μέρες και σχεδόν κοιμόμασταν εκεί αλλά μετα το συνηθίσαμε... Πιο πολύ ανησυχούσαμε ότι εμείς δεν θα μπορούσαμε να προσαρμοστούμε εαν συνηθίζαμε να κομάται στο ίδιο δωμάτιο με εμας και μετά έπρεπε να τον μεταφέρουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υπνοσακο εχουμε παρει κ μεις ενα με μανικια κ ενα χωρις αλλα μας ειπε ο παιδιατρος να μη τους βαλουμε ακομα γιατι δεν εχει πολυ κρυο.προς το παρον τη σκεπαζω κ εγω με μια κουβερτουλα το βραδυ.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

μαμ όχι...βρε λες;

βρε λεω!!!!!!παλι θελει προσπαθεια βεβαια!(κ σου ειπα πως κ εγω δεν ειμαι σιγουρη αν αξιζει να τους τη μαθουμε....ισως ειναι ,καλυτερα λιγο στηθος παραπανω για πιπιλισμα πριν τον υπνο....ισως κ οχι!

πεθεροπληκτες κ μη σας καληνυχτω!!!


XFVjp2.png
Link to comment
Share on other sites

και γω ακόμα με κουβερτούλα τον σκεπάζω. Λέμε να πάμε αύριο να πάρουμε ένα παρκοκρέβατο να τον βάλουμε δίπλα μας γιατί ο μπεμπουλίξ δεν χωράει πλέον στο πορτ μπεμπέ και η κούνια δε χωράει στο δωμάτιο μας...εσείς που τα κοιμίζετε; Τα πήγατε στα δωμάτιά τους;

Καλησπερα! Εγω Μαρακι δεν σκοπευω να τον βγαλω απο διπλα μου ακομα! 5-6 μηνων θα τον βαλω στη μεγαλη κουνια... Εγραψα προχθες πως το Σαβββατο πνηγηκε στον υπνο του, του κοπηκε ο αερας κ τον ακουσα γιατι το παιδι τρομαξε που του κοπηκε ο αερας κ κουναγε τα χερακια του που χτυπαγανε στα καγκελακια! Ετσι τον ακουσα!!!! Σπαραξε η καρδια μου λεμε! Λοιπον, αν θυμασαι ειχα ρωτησει απ την εγκυμοσυνη που θα τα κοιμηζετε τα μπεμπακια γιατι το εψαχνα.. Εγω λοιπον αντι για πορτ μπεμπε προτημησα να παρω ενα λικνο! Ειναι ομορφο ελαφρυ κ κοστιζει οσο κ η καλαθουνα! Θα κρατησει μεχρι να παει 5-6 μηνων περιπου, κ με εχει καταβολεψει καθως οπως κοιματε το παιδι μεσα κ κανει εναν ηχο, δεν χρειαζετε να σηκωθω κ να δω αν ειναι οκ, οπως αν ηταν σε πορτ μπεμπε, ανοιγο το ματι, κ τον κοιταω μεσα απ τα καγκελακια.. Θα σου στειλω φωτο! Το πηρα απ τα mothercare εδω στον Πειραια 130 ευρω.. Εσυ που παραγγελνεις συχνα κ απο της αγγλιας, ειναι πολυ πιο οικονομικο... Ακομα κ τωρα, το προτεινω ανεπιφυλακτα! Αμα ξυπνησει ο μικρουλης θα παω να τον βαλω μεσα, κ θα τον τραβηξω μια φωτο να τον δεις τι καλα που ειναι... Στειλε μου το μεηλ σου αν θες!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

Περιττο να σας πω οτι διαβασα στον θοδωρη αυτα με τα πεθερια σας τους βηχες κ τις αγκαλιες, για να σταματησει να με λεει υπερβοληκη! Που κρατουσε η μανα του προχθες το παιδι, κ πνιγηκε κ εβηχε κ δεν τον αφηνε...!!!! Βρε εγινε μωβ! κ το μωρο δεν το αφηνε!!! Αλλα οπως κ η δικια σου Μαρια, αν της πεις τιποτα παρεξηγειτε! 1,5 μηνα εκαναν να ερθουν απ την τελευταια φορα!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...