Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια, εδώ ειμαι κι εγω, ταράχτηκε μετα το μήνυμα της dekoglo και έκανα μέρες να μπω! Εγω σήμερα ειμαι 9 εβδομάδων και 5 ημερών, τελευταίο υπέρηχο έκανα στις 6/5, πριν μια βδομάδα δηλαδή και ολα φαίνεται να προχωράνε καλα! Τώρα αυχενική στις 26/5, πως περνάνε αυτές οι δυο εβδομάδες??? Εχω πολυ άγχος και προσπαθώ να το ελέγξω, όχι όμως πάντα με επιτυχία! Φιλια σε ολες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!!

Bella7 καλως ηρθες κ με το καλο να υποδεχθεις το μωρακι σου.Το πρωτο σου παιδακι;;

Klio76 με το καλο η αυχενικη.:)Αντε σιγα σιγα θα ξεκινησουμε ολες.Να ειναι ολα καλα για ολες μας!!!

Γερα παιδακια κοριτσακια!!!!!


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι το πρωτο μου κ έχω πολύ άγχος κ εγώ μιας κ ηλικιακά δεν έχω πολλά περιθώρια.

Εγώ είμαι 9w k 1d. έχω αυχενική στις 29 του μηνός .

Klio76 κ εγώ αυτό λέω πως θα περάσουν αυτές οι μέρες μέχρι την αυχενική...

Blueroses εσυ πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι το πρωτο μου κ έχω πολύ άγχος κ εγώ μιας κ ηλικιακά δεν έχω πολλά περιθώρια.

Εγώ είμαι 9w k 1d. έχω αυχενική στις 29 του μηνός .

Klio76 κ εγώ αυτό λέω πως θα περάσουν αυτές οι μέρες μέχρι την αυχενική...

Blueroses εσυ πως είσαι?

Οντως πως περνανε οι μερες...Αντε να τα δουμε και να ειναι μια χαρα!!

Εγω μετραω μεχρι τη Δευτερα να δω πως ειναι το μικρουλι κ αν επουλωθηκε η αποκολληση.

Ευτυχως παω καλυτερα.Δεν εχω αιμα καθολου.


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ομορφες μανουλες...

χανομαι γιατι δεν προλαβαινω....

4 μερες η μικρουλα με πυρετο 39-40... εξετασεις..και τελικα περναμε ιωσουλα....

το ζουζουνο στην κοιλιτσα μου ειναι καλα ευτυχως..... αν καο οι εξετασεις που εκανα αντι χα δεν βγηκαν καθολου καλεε και αυξησαμε την δοση απο 4.500 σε 10.000....

εχτες το ειδα...γιατι πηγα απο την γιατρο να μου παρει κολπικο.... και της ειπα οτι 4 μερες δεν εχω καμμια ναυτια..ανησυχησε... καο μου εκανε και υπερυχο.... ευτυχως ολα καλα...

αυχενικη κλεισαμε στις 5/6....

και σημερα ειμαι 8w+2d...

αυτα απο εμας......


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια Σας, ελπίζω να είστε όλες καλα , εγώ διανυΩ την 10η Εβδομάδα και σήμερα έχουμε ραντεβού με το γιατρό να το ακουσουμε. Όπως σας είπα αυτή είναι η τρίτη εγκυμοσύνη μου η οποία ήταν εντελώς απρογραμματιστη και ακόμα δεν μπορώ να πω ότι βλέπω με ιδιαίτερη χαρά το γεγονός. Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να το δω πιο θετικά, θα είναι και Τρίτη καισαρική οπότε έχω ένα λόγω παραπάνω να αγχώνομαι. Κατά τα άλλα ΕΧΩ υπνηλία και κούραση και λίγο ζοριζομαι με τις υπόχρεώσεις και τα 2 μεγαλύτερα παιδια.Είναι καμία έγκυος στο τρίτο παιδί εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες Δεκεμβρίου !!! Εγω ειμαι πιο προχωρημένη απο εσάς ..σε μια εβδομάδα μπαίνω στο μήνα μου ειμαι στις μανουλες Ιουνίου κ μπήκα έτσι κ σας διάβασα κ συγκινήθηκα πολυ γιατί ακριβώς έτσι ήμουν κ εγω στην αρχή της εγκυμοσύνης μου..κ ειχα κ προβλήματακια..

Με το καλο όλες μας να κρατήσουν τα μωράκια μας ! Να έχετε μια πολυ όμορφη εγκυμοσυνη κ Να το ζήσετε οςο περισσότερο μπορείτε! Μη διστάσετε να μας επισκεφτείτε αν έχετε οποιαδήποτε άπορια.

Κ ναι δεν παίρνανε αυτές οι μέρες μεχρι την αυχενική, το β επιπέδου μετά, το ντόπλερ.. :-)

Επισης να σας πω γιατί απ οτι βλέπω είστε όλες σε περίοδο αυχενικης διαφάνειας, ψάξτε το γιατί οι τιμές διαφέρουν . Για παράδειγμα το μαιευτηριο γαια εχει τιμή πακέτου αυχενική, β επιπέδου κ ντόπλερ παρα πολυ καλή. κ μάλλον έχουν κ τα υπόλοιπα...γενικότερα ψάξτε το..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι το πρωτο μου κ έχω πολύ άγχος κ εγώ μιας κ ηλικιακά δεν έχω πολλά περιθώρια.

Εγώ είμαι 9w k 1d. έχω αυχενική στις 29 του μηνός ....

Σε καταλαβαίνω με το άγχος, το ίδιο είμαι κι εγώ. Ας προσπαθήσουμε να το καταπολεμήσουμε...εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν για όλες μας....

καλημερα ομορφες μανουλες...

χανομαι γιατι δεν προλαβαινω....

4 μερες η μικρουλα με πυρετο 39-40... εξετασεις..και τελικα περναμε ιωσουλα....

το ζουζουνο στην κοιλιτσα μου ειναι καλα ευτυχως..... αν καο οι εξετασεις που εκανα αντι χα δεν βγηκαν καθολου καλεε και αυξησαμε την δοση απο 4.500 σε 10.000....

εχτες το ειδα...γιατι πηγα απο την γιατρο να μου παρει κολπικο.... και της ειπα οτι 4 μερες δεν εχω καμμια ναυτια..ανησυχησε... καο μου εκανε και υπερυχο.... ευτυχως ολα καλα...

αυχενικη κλεισαμε στις 5/6....

και σημερα ειμαι 8w+2d...

αυτα απο εμας......

Περαστικά σας εύχομαι...

Τι εξετάσεις είναι αυτές που αναφέρεις; Με συγχωρείς που ρωτάω, δεν είναι από περιέργεια, είναι κάτι που κάνουν όλες;

Γεια Σας, ελπίζω να είστε όλες καλα , εγώ διανυΩ την 10η Εβδομάδα και σήμερα έχουμε ραντεβού με το γιατρό να το ακουσουμε. Όπως σας είπα αυτή είναι η τρίτη εγκυμοσύνη μου η οποία ήταν εντελώς απρογραμματιστη και ακόμα δεν μπορώ να πω ότι βλέπω με ιδιαίτερη χαρά το γεγονός. Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να το δω πιο θετικά, θα είναι και Τρίτη καισαρική οπότε έχω ένα λόγω παραπάνω να αγχώνομαι. Κατά τα άλλα ΕΧΩ υπνηλία και κούραση και λίγο ζοριζομαι με τις υπόχρεώσεις και τα 2 μεγαλύτερα παιδια.Είναι καμία έγκυος στο τρίτο παιδί εδώ;

Σε νιώθω απόλυτα. Κι εμένα αυτή η εγκυμοσύνη ήταν απρογραμμάτιστη. Δεν μπορώ να πω ότι δεν τη βλέπω με χαρά (πιστεύω κι εσύ αυτό εννοείς), αλλά αιφνιδιάστηκα λίγο.

Τα συναισθήματά μου όμως έγιναν πολύ ξεκάθαρα όταν έπαθα αποκόλληση την προηγούμενη εβδομάδα και είδα αίμα. Πανικοβλήθηκα και στενοχωρήθηκα τόσο γιατί δεν το είχα ξαναπάθει και νόμιζα ότι θα αποβάλλω...έτσι ξακαθάρισαν τα συναισθήματα μέσα μου.

Αύριο το πρωί θα πάω στο γιατρό να κανονίσουμε την αυχενική και δούμε πώς πάμε...(ελπίζω να είναι ακόμα εκεί το μωρό....)


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω με το άγχος, το ίδιο είμαι κι εγώ. Ας προσπαθήσουμε να το καταπολεμήσουμε...εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν για όλες μας....

Περαστικά σας εύχομαι...

Τι εξετάσεις είναι αυτές που αναφέρεις; Με συγχωρείς που ρωτάω, δεν είναι από περιέργεια, είναι κάτι που κάνουν όλες;

Σε νιώθω απόλυτα. Κι εμένα αυτή η εγκυμοσύνη ήταν απρογραμμάτιστη. Δεν μπορώ να πω ότι δεν τη βλέπω με χαρά (πιστεύω κι εσύ αυτό εννοείς), αλλά αιφνιδιάστηκα λίγο.

Τα συναισθήματά μου όμως έγιναν πολύ ξεκάθαρα όταν έπαθα αποκόλληση την προηγούμενη εβδομάδα και είδα αίμα. Πανικοβλήθηκα και στενοχωρήθηκα τόσο γιατί δεν το είχα ξαναπάθει και νόμιζα ότι θα αποβάλλω...έτσι ξακαθάρισαν τα συναισθήματα μέσα μου.

Αύριο το πρωί θα πάω στο γιατρό να κανονίσουμε την αυχενική και δούμε πώς πάμε...(ελπίζω να είναι ακόμα εκεί το μωρό....)

Αχ σε καταλαβαινω.Ακομη ξαπλα εισαι;;Εγω ναι.Αλλα ευτυχως το αιμα απο την πρωτη μερα σταματησε.Μια χαρα θα ειναι το μωρακι!!!!Μην στενοχωριεσαι.


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ σε καταλαβαινω.Ακομη ξαπλα εισαι;;Εγω ναι.Αλλα ευτυχως το αιμα απο την πρωτη μερα σταματησε.Μια χαρα θα ειναι το μωρακι!!!!Μην στενοχωριεσαι.

Καλησπέρα,

εγώ είχα αίμα (όχι πολύ) για 2-3 μέρες και μετά είχα καφέ υγρά. Τώρα δεν έχ ω τίποτα απ' αυτά ευτυχώς. Είμαι κι εγώ στο κρεβάτι όλο τον καιρό, τώρα 2 μέρες έχω σηκωθεί λίγο και μετα φόβου θεού βγήκα και μια μικρή βόλτα έξω γιατί έχω πήξει.

Έχουμε κοινή πορεία βλέπω, την ίδια ΠΗΤ, τα μεγαλύτερα παιδάκια μας κοντά στην ηλικία, μαζί πάθαμε την αποκόλληση...ελπίζω να μας πάνε όλα καλά.

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου, έχω άγχος μήπως μου πει κάτι άσχημο.

Είμαι από Χανιά και ευελπιστώ να γεννήσω φυσιολογικά.

Θα χαρώ να τα λέμε και με σένα και με όλες τις μανούλες, να κάνουμε παρέα αυτό το ταξίδι, έστω και μέσα από το φόρουμ.

Ποιες είναι οι σκέψεις σας για την αμνιοπαρακέντηση, θα κάνετε;

Εγώ έκλεισα τα 36 τον Φεβρουάριο και το σκέφτομαι...αλλά με φοβίζει κιόλας


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω με το άγχος, το ίδιο είμαι κι εγώ. Ας προσπαθήσουμε να το καταπολεμήσουμε...εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν για όλες μας....

Περαστικά σας εύχομαι...

Τι εξετάσεις είναι αυτές που αναφέρεις; Με συγχωρείς που ρωτάω, δεν είναι από περιέργεια, είναι κάτι που κάνουν όλες;

Σε νιώθω απόλυτα. Κι εμένα αυτή η εγκυμοσύνη ήταν απρογραμμάτιστη. Δεν μπορώ να πω ότι δεν τη βλέπω με χαρά (πιστεύω κι εσύ αυτό εννοείς), αλλά αιφνιδιάστηκα λίγο.

Τα συναισθήματά μου όμως έγιναν πολύ ξεκάθαρα όταν έπαθα αποκόλληση την προηγούμενη εβδομάδα και είδα αίμα. Πανικοβλήθηκα και στενοχωρήθηκα τόσο γιατί δεν το είχα ξαναπάθει και νόμιζα ότι θα αποβάλλω...έτσι ξακαθάρισαν τα συναισθήματα μέσα μου.

Αύριο το πρωί θα πάω στο γιατρό να κανονίσουμε την αυχενική και δούμε πώς πάμε...(ελπίζω να είναι ακόμα εκεί το μωρό....)

.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά ΘΈΛΕΙ ξεκούραση όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά, και τω το δεύτερο παιδί αν και πάλι ήρθε ξαφνικά το δέχτηκα από την αρχή με χαρά,τώρα στο τρίτο μου χει πέσει Κεραμύδα και δε μπορώ να το συνειδητοποιήσω εύκολα ότι θα έχω τρία παιδιά σε λίγο , δυστυχώς χρημάτων στην ιδέα ακόμα. Ελπίζω να το δω στη πορεία με χαρά για να ηρεμήσω λιγο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!

Βαρεθηκα να ειμαι στο κρεβατι.Αντε να ερθει η Δευτερα να δουμε πως ειναι να παμε και για την αυχενικη μας.

Εγω ειμαι 33 δεν εχω κανει αμνιοπαρακεντηση στο πρωτο αλλα αν χρειαστει να κανω θα κανω.

Καλη επιτυχια σημερα που θα δεις το μωρακι mariakriti...:)


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες....

μαρακι ειμαστρ κοντοχωριανες... εγω απο ρεθυμνο..αλλα η μαμα μου ειναι απο καλυβες....

οσο αφορα την εξεταδη..ειναι λογο θρομβοφιλιας..πρεπει ανα 15-20 μερες να την κανω για να βλεπω αν με καλυβεο η ενεση....

εγω λοιπον.. τον σεπτεμβρη κλεινω τα 30...

πω πω..τωρα το συνηδιτοποιησα....

παντως κοριτσια..φεν μπορω να πω οτι κα εγω εχω ειψα ενθουσιαστει με την ιδεα της δευτετης εγκυμοσυνηεμ. βλεπετε εχω γεννησει ενα..αλλα στο σπιτι εχω τρια παιδια..τα δυο ειναι του συζηγου μου και τα εχω αναλαβει πληρως.. μιας και η μαμα τους δεν ζει....

ριναι δυσκολο ολο αυτο και με ζοριζει παρα πολυ...παρολο που ειναι μεγαλες 11-13ετων... ολη την ωρα τσακωνονται..φοναζουν...και εγω φεν εχω την αντοχη να κανω τον διαιτητη... προσπαθουν τουλαψιστον μπροστα στο μωρο να μην πολυτσακωνονται ...


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...