Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

γεια σας...απο χθες ειμαι μεσα στο αγχος.Αρχισα να εχω λιγα πονακια περιοδου και στο σκουπισμα εβλεπα ενα καφε κιτρινο που δεν το ειχα τις προηγουμενες μερες..τωρα μπαινω στην 11 εβδομαδα.Πηρα τον γιατρο αλλα δεν ανησυχησε,πηγα και απο κει μαλιστα να μου κανει υπερηχο για να δουμε αν ολα ειναι καλα.Τελικα ολα καλα ειναι η εγκυμσυνη συνεχιζεται κανονικα ομως εγω ανησυχω λιγο.Δε μου πε να παρω προγεστερονη οπς συνηθιζουν να δινουν αλλα εγω θα την παρω μαλλον απο μονη μου για λιγες μερες.Μαλλον η ψυχολογικη μου διαθεση επηρεαζει αρνητικα το εμβρυο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας...απο χθες ειμαι μεσα στο αγχος.Αρχισα να εχω λιγα πονακια περιοδου και στο σκουπισμα εβλεπα ενα καφε κιτρινο που δεν το ειχα τις προηγουμενες μερες..τωρα μπαινω στην 11 εβδομαδα.Πηρα τον γιατρο αλλα δεν ανησυχησε,πηγα και απο κει μαλιστα να μου κανει υπερηχο για να δουμε αν ολα ειναι καλα.Τελικα ολα καλα ειναι η εγκυμσυνη συνεχιζεται κανονικα ομως εγω ανησυχω λιγο.Δε μου πε να παρω προγεστερονη οπς συνηθιζουν να δινουν αλλα εγω θα την παρω μαλλον απο μονη μου για λιγες μερες.Μαλλον η ψυχολογικη μου διαθεση επηρεαζει αρνητικα το εμβρυο..

Μη το κανείς αυτο elepet , μην πάρεις φάρμακα απο μόνη σου. Μπορεί να μην κανει στην περίπτωση σου. Ο γιατρός ξέρει, αν δεν τον εμπιστεύεσαι πάρε κ άλλη γνώμη.οςο μπορείς μην ανχωνεσαι κανείς μεγαλύτερο κακό. Κ εγω στην αρχή ειχα πόνους περιόδου, ειναι απόλυτος φυσιολογικό, ακόμα κ τώρα που ειμαι στην 35;εβδομάδα εχω μερικές φορες. Προγεστερονη πήρα μονο όταν ειχα συσπασεις κ αίμα, δεν παίρνεις έτσι απλά...ολα καλα θα πάνε !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!

Άλλο ένα βράδυ με αϋπνίες...

Πήγα στο γιατρό την Παρασκευή και μου είπε όλα καλά προς το παρόν.

Για την αποκόλληση είναι καλύτερα αλλά χρειάζεται προσοχή ακόμη.

Κλείσαμε αυχενική διαφάνεια στις 26. Θα κάνω και μια εξέταση για την προεκλαμψία τότε.

Μου φαίνονται ότι ήταν λίγο χαμηλοί οι παλμοί του μωρού στον υπέρηχο.

Τον ρώτησα και μου λέει όλα καλά. Δεν ξέρω τι να πω. Με αγχώνει αυτή η εγκυμοσύνη. Στην πρώτη ήμουν πιο χαλαρή. Πάλι "ψαχνόμουν" αλλά ήμουν πιο χαλαρή. Τώρα είπα να μην ασχοληθώ άλλο με τους παλμούς γιατί θα τρελαθώ, όλο ψάχνω και διαβάζω διάφορα...δεν μπορώ να το απολαύσω, είμαι και σωματικά χάλια και δεν βοηθάει και αυτό...

elepet κι εγώ συμφωνώ να μην πάρεις φάρμακα. Ρώτα το γιατρό να δεις τι θα σου πει. Δεν είναι κακό. Όντως, η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο. Δεν το έχει δει ακόμη λίγο θετικά;;Σε προβληματίζει τόσο πολύ που να σε στενοχωρεί; Ανέβα λίγο....ένα μωράκι :D θα μεγαλώσει όπως τα άλλα..μη στενοχωριέσαι...

georgia-kak, ναι το είδα..φαντάζομαι όμως ότι σε παρακολουθεί γιατρός στο Ρέθυμνο,ε; (με συγχωρείς αν το έχεις αναφέρει, δεν το θυμάμαι). Όσο για τα κορίτσια του άντρα σου, τι να σου πω. Θέλει υπομονή και δύναμη μια τέτοια απόφαση. Να τους χαίρεσαι όλους !! :D

blue-roses καλή επιτυχία για σήμερα !!!

Bella7 κι εγώ θα δω, σκέφτομαι να κάνω, πότε γίνεται; μετά τη β' επιπέδου;


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μελλουσες μανουλες....

καλημερα μαρακι...φυσικα και εχω γιατρο και εδω.... εχω και εξωτρρικο και στο νοσοκομειο..λογο οτι η περιπτωση μου ειναι αρκετα σπανια...

elepet... καλητερα να μιλησειε με τον γιατρο σου... ισως να μην ειναι για σενα αυτα τα φαρμακα..προκαλλουν διαφορα..εμενα πχ μου ειχαν φερει πολυ ναυτια..εμετους...... κομμαρες....

και τα αλλαξαμε σε κολπικη κρρμα πριγεστερωνης....

μην παιζεις με την υγεια σου και του μωρου σου...καλητερα μιλα τόυ...εξηγησε τους φοβους σου..και πες του να παρεις..αυτος θα σε καθοδηγησει...τον γυναικολογο μας..και τον παιδιατρο μας πρεπει να τους εχουμε πληρη εμπιστοσυνη...αλλιως ψαχνουμε για αλλους....


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δε τα γλίτωσα τα χάπια μου είπε να περνώ 3 χάπια προγεστερονης την μέρα μέχρι να σταματήσω να βλέπω ΚΑΦΈ. Επίσης να είμαι ξάπλα Τώρα αυτό πως θα γίνει με 2 παιδιά μέσα στο σπίτι δε ξέρω..τι να πω ότι είναι να γίνει θα γίνει μάλλον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια! ειμαι η σοφία~ 26 ετων~ εχω ηδη ενα γιο που τον εκανα το δεκεμβριο του 13 και τον θηλαζω ακόμ !και πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι ειμαι εγκυος!! μαλλον παω για ιανουαριο του 16!!αλλα θα με δεχτειται στην παρεα σας ετσι;; σημερα εκανα χοριακη 1459!απο συμπτωματα κανενα απολυτος!! μονο που ταλαιπωρουμε με αλλεργιες της ανοιξης!! εχω ραντεβου στο γιατρο 28/5 αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!

elepet ελπιζω να σταματησαν τα καφε.Και παλι ομως ειναι συχνο περιστατικο.Με τα φαρμακακια και με ξεκουραση θα υποχωρησουν.Σε καταλαβαινω, δυσκολο με παιδια να εισαι ξαπλα.Δεν εχεις καποιον κοντα σου να σε βοηθησει αυτες τις μερες?

mariakritι τι εξεταση ειναι αυτη για την προεκλαμψια???Εχω λιγο ανβασμενη πιεση και την παρακολουθω γι αυτο σε ρωταω.Συνεχιζουμε παραλληλα μιας κι εμενα αυχενικη για τις 26 μου εκλεισε!!!:):):)Μην αγχωνεσαι για τους χτυπους.Αφου ο γιατρος δεν το επεσημανε δεν θα ειναι κατι.

sotsafi89 συγχαρητηρια για την χοριακη σου!!!!!Μια τελεια εγκυμοσυη σου ευχομαι και καλως μας ηρθες!!!!

Εμεις πηγαμε και ειδαμε το μικρουλι μας χθες.Ηταν μια χαρα!!!!

Και η αποκολληση πολυ καλυτερα.με αφησε να σηκωθω απο το κρεβατι αλλα με μετρο.Δηλαδη οχι δουλειες ακομη,Αντε να παω να παρω τον μικρο απο σχολειο και κανενα ευκολο φαγακι , μεχρι εκει.Συνεχιζω τα ουτρο.Και επισης οπως ειπα και πριν εχουμε την αυχενικη μας στις 26/05!!!Αντε ανυπομονω να περασει η εβδομαδα!!!!


xGElp3.png

d4EBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..τα καφε συνεχιζουν ακαθεκτα..και γω εχω ξεκινησει προγεστερονη 3 μερα των 200.Ειναι οντως δυσκολο με 2 παιδια να ειμαι ξαπλα στο κρεβατι αλλα προσπαθω το πρωι που ειναι σχολειο να μην σηκωνομαι παρα μονο για τα βασικα..μαζεμα και μαγειρεμα.Κατα τα αλλα η ψυχολογια δεν ειναι καλη,ημουν που ημουν τωρα με το αιμα ηρθε και εδεσε..ελπιζω με τα χαπια να παει καλυτερα τις επομενες μερες..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οντος οταν εχεις ηδη παιδι ειναι δυσκολα!ποσο μαλλον παραπανω απο ενα!!εγω μενω και στον τριτο χωρις ασανσερ και κουβαλαω συνεχεια το παιδι στις σκαλες!!αλλα τι να κανω;;

elepet βοηθεια στο σπιτι απο πεθερα μανα κλπ;;δε γινεται να εχειε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααα αυριο θα ξανα παω για χοριακη!!

γιατι να πας για χοριακη παλι? αφου ολα πανε καλα..Εχω ατομο να με βοηθαει και δε κανω πολλες δουλειες..σχεδον τιποτα δε κανω..ετσι κι αλλιως φοβαμαι τοσο πολυ μην γινει κατι που την περισσοτερη μερα ειμαι στο κρεβατι.Και δε φτανει αυτο ανεβαζω που και που πιεση απο το αγχος μου μαλλον,πρεπει να το ελεγξω και αυτο..ουφ..και ακομα δεν αρχισαμε.Στις αλλες 2 εγκυμοσυνες δε καταλαβαινα τιποτα..ειμουν χαλαρη και δε φοβομουν..τωρα προβλεπετε να ειμαι στην τσιτα..φοβαμαι και αγχωνομαι περισσοτερο..για τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε elepet ηρέμισε μια χαρα θα πανε ολα!! μου ειπε οτι ειναι η πρωτη ενδειξη η χοριακη και θελει να δει αν διπλασοαζεται! και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη με αλλο γιατρο το ιδιο μου ειχε πει!

εγω το πρωτο μου παιδι το ειχα κανει στο ρεα! τωρα εχω μετακομισει κρητη!!

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε elepet ηρέμισε μια χαρα θα πανε ολα!! μου ειπε οτι ειναι η πρωτη ενδειξη η χοριακη και θελει να δει αν διπλασοαζεται! και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη με αλλο γιατρο το ιδιο μου ειχε πει!

εγω το πρωτο μου παιδι το ειχα κανει στο ρεα! τωρα εχω μετακομισει κρητη!!

.

Καλημέρα, από Κρήτη είμαι και τω αλλά έχω να πάω κάτι χρόνια , τυχερή που μένεις εκεί,!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...