Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω θα του παρω Αντζελα για να μπορω να τον χαρω καλυτερα κι εγω!!Γιατι αμα τον κραταμε εμεις ή ο μπαμπας αντιστοιχα, δεν βλεπεις καλα τι κανει!Και νομιζω ειναι καλυτερα και σε θεμα ασφαλειας διοτι με τα αντηλιακο γλιστρανε ΠΟΛΥ και δεν το διακινδυνευω!:wink::wink:


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια. εμεις σημερα πηγαμε για εμβολιο. με το που την εγδυσε ένα κλαμαααα άλλο πραγμα. δεν εχει κανει ποτε ετσι. το καημενο μου και μετα δεν ηθελε να μπει στο καροτσι.

είναι 73εκ. και 8200γρ το κοριτσι μου. όλα καλα μας ειπε θα αλλαξουμε και γαλα θα παρουμε το 2.

για μπανακι και εγω θελω αλλα εδώ που μενουμε δεν εχουμε θαλασσα οποτε ιουλιο που θα φυγουμε για διακοπες


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!!

valerias mum η μπουμπου σσου πρεπει να ειναι πολυ ψηλη!!! να σ ζησει, κ απο βαρος μια χαρα!

εμενα αρχιζουν να με πονανε τα χερια μ απο τις αγκαλιες! ελπιζω να συνηθισω.

αααααχχχχ μπανιο στη θάλασσα πως μου έχει λείψει!! πέρυσι δεν έκανα καθόλου γιατί είχα κάποιες δυσκολίες στην εγκυμοσύνη ελπίζω φέτος να τα καταφέρουμε και να πάμε λίγες μέρες κάπου να κάνω καμιά βουτιά.

βρε κορίτσια εσείς όταν ξεκινήσατε στερεές είχατε πρόβλημα με δυσκοιλιότητα? μόνο φρουτόκρεμα προς το παρόν τρώμε και έχουμε δυσκολία. έχω αφαιρέσει την μπανάνα και τρώει πεπόνι και βερίκοκο και αχλάδι αλλά τίποτα! σήμερα του έβαλα και λίγο χαμομήλι μέσα γιατί δεν μου το πίνει να δούμε πώς θα πάει.

έχετε καμία συμβουλή για το πώς να πίνει χαμομήλι ή νεράκι;;; με το μπιμπερό δεν φαίνεται να μπορούμε να πιούμε γιατί θηλάζει και τον δυσκολεύει. του έχω δώσει ένα εκπαιδευτικό ποτηράκι αλλά τίποτε γιατί μολις πιει μία σταγόνα ξινίζει το μουτράκι του και μετά το αφήνει. ομοιως με το κουταλακι.

επίσης έχω μία τελευταία απορία τα μωράκια σας παίζουν καθόλου με αντικείμενα ;;; εμένα ότι πιάνει το βάζει στο στόμα και το μασάει....

σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

φιλακια κ καλη συνεχεια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα μανουλες!!!

valerias mum η μπουμπου σσου πρεπει να ειναι πολυ ψηλη!!! να σ ζησει, κ απο βαρος μια χαρα!

εμενα αρχιζουν να με πονανε τα χερια μ απο τις αγκαλιες! ελπιζω να συνηθισω.

αααααχχχχ μπανιο στη θάλασσα πως μου έχει λείψει!! πέρυσι δεν έκανα καθόλου γιατί είχα κάποιες δυσκολίες στην εγκυμοσύνη ελπίζω φέτος να τα καταφέρουμε και να πάμε λίγες μέρες κάπου να κάνω καμιά βουτιά.

βρε κορίτσια εσείς όταν ξεκινήσατε στερεές είχατε πρόβλημα με δυσκοιλιότητα? μόνο φρουτόκρεμα προς το παρόν τρώμε και έχουμε δυσκολία. έχω αφαιρέσει την μπανάνα και τρώει πεπόνι και βερίκοκο και αχλάδι αλλά τίποτα! σήμερα του έβαλα και λίγο χαμομήλι μέσα γιατί δεν μου το πίνει να δούμε πώς θα πάει.

έχετε καμία συμβουλή για το πώς να πίνει χαμομήλι ή νεράκι;;; με το μπιμπερό δεν φαίνεται να μπορούμε να πιούμε γιατί θηλάζει και τον δυσκολεύει. του έχω δώσει ένα εκπαιδευτικό ποτηράκι αλλά τίποτε γιατί μολις πιει μία σταγόνα ξινίζει το μουτράκι του και μετά το αφήνει. ομοιως με το κουταλακι.

επίσης έχω μία τελευταία απορία τα μωράκια σας παίζουν καθόλου με αντικείμενα ;;; εμένα ότι πιάνει το βάζει στο στόμα και το μασάει....

σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

φιλακια κ καλη συνεχεια

Γεια σας μανουλες!Γεια σου Λιλα!

Και μενα μου κανει σαν δυσκοιλιοτητα αλλα αφαιρεσα την μπανανα και βαζω πιο πολυ αχλαδι!Καλα θα κανεις να βαλεις λιγο χαμομηλακι μεσα μηπως ενεργηθει η ψυχουλα!

Δεν μπορω να σε βοηθησω για συμβουλη ως προς το νερο γιατι εμενα του αρεσε....το μεσημερι καμια φορα ξυπναει για νερο...του δινω και ξανακοιμαται αμεσως!Τωρα το καλοκαιρι διψανε πιο πολυ!Λογικο να ξινιζει κι εμενα την πρωτη φορα με το κιντερτε ετσι εκανε αλλα μετα συνηθισε!Εγω θα εκανα το εξης...οταν καταλαβαινα οτι πειναει πολυ το πρωτο πραγμα που θα του εδινα θα ηταν νερο ας πουμε..θα ξινιζε θα εκλαιγε αλλα απο την πεινα θα το ξαναεπιανε κι ισως επινε περισσοτερο...αυτο θα δοκιμαζα για αρχη...κατι αλλο δεν μου ερχεται!Δεν μιλαμε να τον αφησεις για ωρα αμα δεν θελει...απλα το πρωτο πραγμα να ειναι κατι αλλο κι οχι το γαλα που σιγουρα θα το πιει!Ρωτα και την παιδιατρο!

Οσο για τα παιχνιδια..εμενα τα παιζει τα χτυπαει τα πεταει αλλα εννοειται πως τα βαζει και στο στομα!

Αμα σας πω θα με κοροιδευετε...χαχαχαουτε εγω το πιστευω ακομη αλλα ειλικρινα ειναι αληθεια!Χθες μπουσουλησε ο σκατουλης μου...οχι μετρο αλλα πολλα βηματα μπροστα...το ποοοοσο γελασα δεν περιγραφεται!Για να σκασει το βημα μπροστα εριχνε το κεφαλι κατω τελειως σηκωνε τον κωλο και μετα τσουπ το γονατο κι εκανε βημα..και ξανα και ξανα μιλαμε τρελαθηκα!Τον λυπομουν εν τω μεταξυ γιατι νομιζα πως κουραζεται πολυ αλλα τελικα του αρεσε πολυ και του ιδιου!

Στο κρεβατι δεν μου το κανει...κατω στο πατωμα με κουβερτα χοντρη και απο πανω κουβερτα πικε και το κανει μολις βρει με τα ποδαρακια λιγο πλακακι γιατι δροσιζεται μαλλον!Κοριτσια εχω παθει σοκ ειλικρινα..μεσα σε 2 μερες ειναι ΑΛΛΟ παιδι...συνεχεια απο ανασκελα ειναι μπρουμυτα...γυριζει συνεχεια..εχει ταχυτητα φωτος!!χαχαχα

Σας το λεω γιατι θελει προσοχη...γιατι δεν εκανε τιποτα απο αυτα ειχα το κεφαλι μου ησυχο πως ειναι κατω δεν θα χτυπησει απο υψος..ημουν στην κουζινα κι οταν ειξα μια ματια δεν το εβλεπα...εκει ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!Και παω πιο κοντα κι ειναι μπρουμυτα(ενω τον ειχα ανασκελα) και με κοιταει κατω απο το τραπεζακι στα πλακακια!:confused::confused::confused:Επαθα ΣΟΚ!!!!!Εφυγαν απο τη ζωη μου χρονια..γιατι για δυο δευτερολεπτα θα μπορουσε να ειχε γυρισει παλι αποτομα με το κεφαλι στα πλακακια!Ευτυχως δεν εγινε αλλα δεν αργει να γινει το κακο!Ολη η μεταλλαξη σε 2 μερες!!!ΤΟ ΝΟΥ σας!!!Σας ερχονται κι εσας!!!χαχαχαχα

Και να συμπληρωσω αυτα εγιναν στο σπιτι της μαμας οπου δεν εχουμε δευτερο παρκο!ΠΑΡΚΟ ΠΑΡΚΟ και ΠΑΛΙ ΠΑΡΚΟ..τον τρομο που πηρα δεν σας τον περιγραφω!!Μερα με την μερα θα μας κανουν κι αλλα!!χαχαχαχα

Ειμαι να αγοραζω σωσιβιο και αλλο παρκο γιατι δεν γινεται!!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εμενα κουτρουβαλάει ολη την ωρα. κατω την αφηνω της εχω παρει αυτά τα παζλ από αφρολέξ και την αφηνω εκει. στην αρχη της ειχα κουβερτα αλλα την εβαζε στο στομα και είχαμε γεμισει σαλια. παιζει με συγκεκριμένα παιχνίδια και μασητικα δεν τα θελει όλα.

ααα και ολη την ωρα βγαζει κατι τσιρίδες μας ακουει ολη οι γειτονια.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!!

valerias mum η μπουμπου σσου πρεπει να ειναι πολυ ψηλη!!! να σ ζησει, κ απο βαρος μια χαρα!

εμενα αρχιζουν να με πονανε τα χερια μ απο τις αγκαλιες! ελπιζω να συνηθισω.

αααααχχχχ μπανιο στη θάλασσα πως μου έχει λείψει!! πέρυσι δεν έκανα καθόλου γιατί είχα κάποιες δυσκολίες στην εγκυμοσύνη ελπίζω φέτος να τα καταφέρουμε και να πάμε λίγες μέρες κάπου να κάνω καμιά βουτιά.

βρε κορίτσια εσείς όταν ξεκινήσατε στερεές είχατε πρόβλημα με δυσκοιλιότητα? μόνο φρουτόκρεμα προς το παρόν τρώμε και έχουμε δυσκολία. έχω αφαιρέσει την μπανάνα και τρώει πεπόνι και βερίκοκο και αχλάδι αλλά τίποτα! σήμερα του έβαλα και λίγο χαμομήλι μέσα γιατί δεν μου το πίνει να δούμε πώς θα πάει.

έχετε καμία συμβουλή για το πώς να πίνει χαμομήλι ή νεράκι;;; με το μπιμπερό δεν φαίνεται να μπορούμε να πιούμε γιατί θηλάζει και τον δυσκολεύει. του έχω δώσει ένα εκπαιδευτικό ποτηράκι αλλά τίποτε γιατί μολις πιει μία σταγόνα ξινίζει το μουτράκι του και μετά το αφήνει. ομοιως με το κουταλακι.

επίσης έχω μία τελευταία απορία τα μωράκια σας παίζουν καθόλου με αντικείμενα ;;; εμένα ότι πιάνει το βάζει στο στόμα και το μασάει....

σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

φιλακια κ καλη συνεχεια

ναι είναι ψηλουλα η καλη μου εμοιασε του μπαμπα ευτυχως ;) τα θηλαζοντα μωρα είναι ΄λογικο να δυσκολεύονται με το μπιμπερο αν βαλεις χαμομηλι στην κρεμα του? λεω εγω τωρα δεν ξερω


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Ναι στη φρουτόκρεμα θα μπει χαμομήλι, ήδη σήμερα το δοκίμασα και ευτυχώς την έφαγε. Θα δοκιμάσω να του δώσω κ οταν πεινάει, αλλά δε το πολυβλέπω να πετυχαίνει γιατί είμαστε λίγο φαγανοί και όταν πεινάμε χαλάμε τον κόσμο!!! χεεεχ

Μικρή μανούλα συγχαρητήρια για τις νέες δεξιότητες! Με το καλό να αποκτήσετε κι αλλες! Όπως τα λες είναι, πλέον από μέρα σε μέρα τα μικράκια μας κάνουν νεα πράγματα οπότε θέλει πολύ προσοχή! Εγώ δεν τον αφήνω μοναχό κάτω γιατί ναι μεν δε μπουσουλάει αλλά κάνει βαρελάκια και μπορεί να φτάσει στην άλλη άκρη, οπότε όταν τον έχω κάτω είμαι δίπλα του να τον συμμαζεύω! Που να αρχίζουν να μπουσουλάνε κανονικά ή να περπατάνε... Εκεί να μας δω τι θα κάνουμε! έχουμε να μαζέψουμε ένα σωρό τσιμπράγκαλα!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και ο δικος μου 3η μερα σημερα που δεν κανει κακα του. Αυριο θα εισαγω αχλαδι. Δεν φαινεται να ζορίζεται όμως. Να πάρω τη γιατρο;

Εγω του δίνω νερακι με εκπαιδευτικό ποτηρακι με σκληρο στομιο και πινει μια χαρα! Ενώ μπιμπερό δεν πηρε ποτέ! Ουτε και πιπιλα!

Μικρη μανουλα συγχαρητήρια για το λουλουδι σου! Επιτεύγματα θαυμαστά!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αντζελα παρε ένα τηλ δεν χανεις κατι. αλλα δοκιμασε και χαμομηλακι τα βοηθαει αρκετα. εγω ειχα θεμα με την μικρη μου και της εδινα. βεβαια εμενα πινει σκονη οποτε βοηθησε και το ότι αλλαξα γαλα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Άτζελα, προφανώς θηλάζεις. Πριν τα φρούτα πόσο συχνά είχατε κενώσεις? Κάνε ενα τηλ στο γιατρό σου απλά ανάφερε ότι δε φαίνεται να ενοχλείται το μωράκι. Μερικοί γιατροί είναι της άποψης ότι εφόσον δε διαμαρτύρεται το μωράκι, μπορείς να το αφήσεις λίγγες ημέρες. Εμεις τελικά ήπιαμε και νερό και χαμομήλι και ακόμα τπτ. Σήμερα - τέταρτη ημέρα- ξεκινήσαμε σιροπάκι, αλλά όλα αυτά επειδή το μικρούλι σφιγγεται πάρα πολύ, κοκκινίζει και φαίνεται ότι ενοχλείται πάρα πολύ.

Τι απίστευτη ζεστη είναι αυτή βρε κορίτσια? Εμεις είμαστε μέσα με κλιματισμό και το ψιλοφοβάμαι μην μας δημιουργήσει καμια ενόχληση σε λαιμό ή συνάχι, το βράδυ τη γλιτώσαμε και δεν βάλαμε, να δούμε πως θα πάει σήμερα.

Φιλάκια στα μπεμπάκια σας


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια.

Εμενα μου κανει κακα 2 φορες την ημερα...με το αχλαδι πως τα πηγατε αντζελα;

Μικρη μανουλα μπραβο στον μπουμπουκο μας!

Νερακι τους δινετε;ειναι σημαντικο για την δυσκοιλιοτητα.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζεστες καλημερες!τι κανετε;εμεις πλεον τρωμε την φρουτοκρεμα με ευχαριστηση!και χωρις να λερω ομαστε παρακαλω!

Βεβαια κοριτσια με εχει σωσει η πλαστική σαλιαρα....οι αλλες γινοντουσαν χαλια!

Καλε χρονια πολλα σε οοολους τους μπαμπαδες!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε οοοολα τα αφαντα κοριτσάκια...χαχα!

Που ειστε καλε;εμεις σημερα καναμε εμβολιο ειμαστε 70 ποντους και 9440 κιλα!

Θα προσθεσουμε μοσχαρι,κοτοπουλο,αρακα,φασολακια και σελινο.

Για απογευμα μου ειπε γιαουρτακι η βρωμη με μπανανα.

Επισης να δοκιμασουμε και ροδακινο και πορτοκαλι...και πεπονακι.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...