Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Και εμεις αχλαδι,μηλο,μπανανα,βερυκοκο,πεπονι και οπως ειπε η χαρα σταζω και πορτοκαλι στην φρουτοκρεμα.και αυριο θα του δωσω ροδακινο.

Ειχα παρει και καρπουζι αλλα δεν μου αρεσε και δεν του εδωσα.

Και εμενα φραουλες μου ειπε οχι.

Εμενα κοριτσιαα κανει κακα 2 φορες την ημερα.

Καθε πρωι οταν ξυπναει ειναι το μονο σιγουρο.εγγλεζος το εντερακι του!χαχαχα!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλε ξεχασα να γραψω πως μου αρεσαν πολυ οι μπουμπουνιερες και μπραβο στα χερακια σου μαμα της Βαλεριας!Δεν εχω χρονο να σας γε=ραψω τα κατορθωματα μας...αυριο!Φορουλινα το νουυυυυ σου θα φερει κωλοτουμπες για πλακα!!!;);)


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τί κάνετε γλυκές μανούλες;;;;

Μανούλα εεεεε;;;;;

Τι ωραία λέξη...

Μήπως έχετε νέα της Άντζελας κορίτσια;

Θα ήθελα να την ρωτήσω πως τα πάει με τον θηλασμό τώρα που έχει γυρίσει στη δουλειά... αν η τράπεζα που είχε κάνει την βόλεψε... μια σκέφτομαι να κάνω κι εγώ... μια το ακυρώνω... είχα συζητήσει με την παιδίατρό μας τί γεύματα θα μπορεί να έχει στον σταθμό εκτός από γάλα... δεν θέλω να της δώσω φόρμουλα... πείτε με λοξή... υπερβολική... δίκιο θα έχετε...

Κάτι άλλο τώρα...

Έχετε πάρει στα μωρά σας κάποιο διαδραστικό παιχνιδάκι;;; για να ασκεί νου και σώμα δλδ... εμείς της έχουμε ένα από τα elc... αλλά κολλημένη είναι με την sophie και το sophaki... χι χι χι χι... έτσι λέει ο άντρας μου την μικρούλα καμηλοπάρδαλη οδοντοφυίας που ήταν στο πακέτο... χα χα χα... πολύ γέλιο λέμε..

Α και σήμερα θα κάνει το πρώτο της μπανάκι το πουλάκι μου... μιλάμε θα φορέσει το μοντέλο μου... λενα μαγιόόόόόόό... μα ένα μαγιόόόόό... ροζουλί... τίγκα στην πεταλούδα... ααα είναι το αγαπημένο μας τραγουδάκι... η πεταλούδα και το φεγγαράκι όταν θέλουμε να κοιμηθούμε... της το τραγουδούσα βρε κορίτσια όταν ήταν στη κοιλίτσα μου... τίποτα τυχαίο τελικά!!!! Γειάάάάά..... φιλάκιαααααα.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!ΜΑΜΑ η πιο ομορφη κουβεντα του κοσμου!!!!Τι να λεμε??

Κοριτσια μου καλα, εμεις τα νεα μας...ειμαι που ειμαι μικρη..εχασα και 10 χρονια απο τη ζωη μου..χαχαχα Γι αυτο ειπα χθες το νου σου Φορουλινα!

Λοιπον...τον ειχα στο γυμναστηριο στο κρεβατι μας προς τα μαξιλαρια μας κολλητα...αρχισε γκρινιαξε για φαγητο...δεν τον εβαλα η χαζη στο παρκο ουτε στην κουνια..κι οσο ετοιμαζω το γαλα ακουω μια τσιριδα κι ενα γκτουπ!

Τρεχω κι ο μπεμπης κατω στα ποδια απο το κρεβατι κι ανασκελα!Το τι σοκ ΔΕΝ μπορω να το περιγραψω!!!Τον ηρεμησα ευτυχως γρηγορα του εδωσα και το γαλα κι ολα οκ!Τον παρακολουθησα 1 24ωρο δεν εκανε εμετο δεν εχει ουτε καν καρουμπαλο ή μελανια ΕΥΤΥΧΩΣ..κι ειναι οπως πριν!Φτηνα την γλιτωσαμε!!Κοριτσια μεσα σε μια μερα ΜΕΤΑΛΛΑΣΣΟΝΤΑΙ!!!χαχαχα εκει που δεν μπορουν να μπουσουλησουν ξαφνικα μπουσουλανε και πανε και γρηγορα!Προσεξτε να μην την παθετε!!Ειναι οτι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ εχω νιωσει ποτε!

Καλο μπανακι να ευχηθω στην Χαρα και στην κορακλα της!(θα σκοτωθουμε με τον φιλο μας Αλεξανδρο για το ποιος θα την πρωτοπαρει..το βλεπω εγω!!χαχαχαχα)Τρελενομαι Χαρα με κατι τετοια....θελω φιογκους στο κεφαλι..φουφουλες,βρακακια με δαντελα...ΤΡΕΛΑ!!!Μην κανω εγω κοριτσι....σαν λατερνα θα ειναι!!χαχαχαχα Αστειευομαι φυσικα!!Λεμε μπα μπα μπα συνεχεια κι ενα ια ια ια ακουγεται...ειπα στον αντρα μου να ετοιμασει βρακια απο τωρα γιατι καποια στιγμη θα το πει συνειδητα και θα κατουρηθουμε!!!χαχαχα Καθε μερα το ΛΑΤΡΕΥΩ και πιο πολυ!!!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!!ΜΑΜΑ η πιο ομορφη κουβεντα του κοσμου!!!!Τι να λεμε??

Κοριτσια μου καλα, εμεις τα νεα μας...ειμαι που ειμαι μικρη..εχασα και 10 χρονια απο τη ζωη μου..χαχαχα Γι αυτο ειπα χθες το νου σου Φορουλινα!

Λοιπον...τον ειχα στο γυμναστηριο στο κρεβατι μας προς τα μαξιλαρια μας κολλητα...αρχισε γκρινιαξε για φαγητο...δεν τον εβαλα η χαζη στο παρκο ουτε στην κουνια..κι οσο ετοιμαζω το γαλα ακουω μια τσιριδα κι ενα γκτουπ!

Τρεχω κι ο μπεμπης κατω στα ποδια απο το κρεβατι κι ανασκελα!Το τι σοκ ΔΕΝ μπορω να το περιγραψω!!!Τον ηρεμησα ευτυχως γρηγορα του εδωσα και το γαλα κι ολα οκ!Τον παρακολουθησα 1 24ωρο δεν εκανε εμετο δεν εχει ουτε καν καρουμπαλο ή μελανια ΕΥΤΥΧΩΣ..κι ειναι οπως πριν!Φτηνα την γλιτωσαμε!!Κοριτσια μεσα σε μια μερα ΜΕΤΑΛΛΑΣΣΟΝΤΑΙ!!!χαχαχα εκει που δεν μπορουν να μπουσουλησουν ξαφνικα μπουσουλανε και πανε και γρηγορα!Προσεξτε να μην την παθετε!!Ειναι οτι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ εχω νιωσει ποτε!

Καλο μπανακι να ευχηθω στην Χαρα και στην κορακλα της!(θα σκοτωθουμε με τον φιλο μας Αλεξανδρο για το ποιος θα την πρωτοπαρει..το βλεπω εγω!!χαχαχαχα)Τρελενομαι Χαρα με κατι τετοια....θελω φιογκους στο κεφαλι..φουφουλες,βρακακια με δαντελα...ΤΡΕΛΑ!!!Μην κανω εγω κοριτσι....σαν λατερνα θα ειναι!!χαχαχαχα Αστειευομαι φυσικα!!Λεμε μπα μπα μπα συνεχεια κι ενα ια ια ια ακουγεται...ειπα στον αντρα μου να ετοιμασει βρακια απο τωρα γιατι καποια στιγμη θα το πει συνειδητα και θα κατουρηθουμε!!!χαχαχα Καθε μερα το ΛΑΤΡΕΥΩ και πιο πολυ!!!

Καλημερα!

Τι λες τωρα;;;;παναγια μου!ευτυχως ολα καλα!

Το γυμναστήριο το εχω στο πατωμα πανω σε παπλωμα.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μουυυ!!! Καλημέρα! Παίρνω μια μεγααααλη απουσία! Ετοιμαζω γαμοβαφτιση εξ αποστάσεως και πηγα στην πολη μου για λιγες ετοιμασίες κσι γύρισα παλι...

Χαρά καλως ηρθες! Γιατι καλε δεν μας εγραφες;

Και μένα μου επεσε ο μικρός και σκεφτειτε οτι τον ειχα στον καναπε ξαπλωμενο και του κρατουσα τα ποδια. Γυρναω το κεφαλι μου κατι να δω, παρτον κάτω! Παλι καλα δεν έσκασε νε δυναμη γιατι του κρατουσα τα ποδια!

Εγω οταν ειμαι στην κουζινα τον εχω μαζί μου στο κατεκλακι φαγητού. Παρακολουθεί, του βαζω τραγουδακια, του δινω κάτι να ασχοληθει κ ολα καλα!

Α! Καναμε 5 μπανακια τωρα που ήμασταν στην πολη μου! Του αρεσε κσθε μερα και περισσότερο!

Χαρα η δικη μου τραπεζα γάλακτος εγινε δωρεα στο Έλενα γιατί ο μικρος μου δεν ηθελε με τιποτα το μπιμπερο. Παλι καλα ειχα βολικό ωράριο κ γυρνουσα σχετικα γρηγορα για να τον ταισω! Τι απορια εχεις; δεν χρειαζεσαι τραπεζα στην ηλικία της! Θα θηλαζει πριν φύγεις, μετά στερεες και οταν γυρνας θα σε ξεζουμιζει! Μην ανησυχείς καθολου! Στην αρχη θα πρηζεται λιγάκι το στηθος μεχρι να συνηθίσει στα καινούρια δεδομένα αλλά είναι θέμα χρόνου!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μουυυ!!! Καλημέρα! Παίρνω μια μεγααααλη απουσία! Ετοιμαζω γαμοβαφτιση εξ αποστάσεως και πηγα στην πολη μου για λιγες ετοιμασίες κσι γύρισα παλι...

Χαρά καλως ηρθες! Γιατι καλε δεν μας εγραφες;

Και μένα μου επεσε ο μικρός και σκεφτειτε οτι τον ειχα στον καναπε ξαπλωμενο και του κρατουσα τα ποδια. Γυρναω το κεφαλι μου κατι να δω, παρτον κάτω! Παλι καλα δεν έσκασε νε δυναμη γιατι του κρατουσα τα ποδια!

Εγω οταν ειμαι στην κουζινα τον εχω μαζί μου στο κατεκλακι φαγητού. Παρακολουθεί, του βαζω τραγουδακια, του δινω κάτι να ασχοληθει κ ολα καλα!

Α! Καναμε 5 μπανακια τωρα που ήμασταν στην πολη μου! Του αρεσε κσθε μερα και περισσότερο!

Χαρα η δικη μου τραπεζα γάλακτος εγινε δωρεα στο Έλενα γιατί ο μικρος μου δεν ηθελε με τιποτα το μπιμπερο. Παλι καλα ειχα βολικό ωράριο κ γυρνουσα σχετικα γρηγορα για να τον ταισω! Τι απορια εχεις; δεν χρειαζεσαι τραπεζα στην ηλικία της! Θα θηλαζει πριν φύγεις, μετά στερεες και οταν γυρνας θα σε ξεζουμιζει! Μην ανησυχείς καθολου! Στην αρχη θα πρηζεται λιγάκι το στηθος μεχρι να συνηθίσει στα καινούρια δεδομένα αλλά είναι θέμα χρόνου!

Καλημερα!

Αντε βρε αντζελα και ελεγα που χαθηκες!

Πως πανε οι ετοιμασιες;για πιο μηνα λετε με το καλο;

Πολλα μπανακια!μπραβο!

Αυτο ηθελα να πω και εγω στην χαρα...οτι οταν θα παει για δουλεια δεν χρειάζεται τράπεζα.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τελη Αυγούστου κοριτσι μου. Εχω καιρό απλώς ο Αύγουστος ειναι επικίνδυνος μηνας κ θελω να τελειωσω μέχρι αρχες Αυγουστου για να χω το κεφάλι μου ησυχο!

Εσεις κανατε μπανακι; μενεις αν θυμάμαι καλα στη μεριά της Αττικής που είναι κοντα σε παραλίες! Εχεις να προτείνεις καμιά καλη για την κατάσταση μας;


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τελη Αυγούστου κοριτσι μου. Εχω καιρό απλώς ο Αύγουστος ειναι επικίνδυνος μηνας κ θελω να τελειωσω μέχρι αρχες Αυγουστου για να χω το κεφάλι μου ησυχο!

Εσεις κανατε μπανακι; μενεις αν θυμάμαι καλα στη μεριά της Αττικής που είναι κοντα σε παραλίες! Εχεις να προτείνεις καμιά καλη για την κατάσταση μας;

Με το καλο κοριτσακι μου!

Οχι καλα κανεις!ο Αύγουστος ειναι νεκρος μηνας...ασε να έχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Για δες εδω: http://mydad.gr/tips-and-tricks/οι-αγαπημένες-μας-παραλίες-στην-αττικ/


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο κοριτσακι μου!

Οχι καλα κανεις!ο Αύγουστος ειναι νεκρος μηνας...ασε να έχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Για δες εδω: http://mydad.gr/tips-and-tricks/οι-αγαπημένες-μας-παραλίες-στην-αττικ/

Πολυ ωραιο και χρήσιμο αν και στις περισσότερες δεν εχει οργανωμενες παραλίες....


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου. Βάλτε απουσία και σε μένα για τον ίδιο λόγο ετοιμάζω τη βάφτιση για τον Αύγουστο. Δεν ξέρω πραγματικά πως τα καταφέρατε εμένα δεν κάθεται με κανέναν άλλο παρά μόνο μαζί μου και δυσκολευομαι. Δεν οδηγώ κιόλας και που να πας πιο μακριά με αυτή τη ζέστη. Νομίζω τα κανόνισα όλα εκτός από τα ρούχα τα δικά μου και του άντρα μου πολύ δύσκολο να πάω για ψώνια με τη μπουμπού. Τέλος πάντων προσπαθώ και σας διαβάζω και ας έχω χαθεί. Δεν έχουμε κάνει ακόμα μπα να κι λέμε να πάμε καμιά βδομάδα μέχρι Κόρινθο που είναι κοντά. Όσες πήγατε τα βάλατε στη θάλασσα με μπλουζίτσα? Αύριο γινόμαστε και εμείς 7 μηνών πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο είμαστε 8850 γρ και 72.5 ύψος τα φρούτα δεν τα τρώμε καθόλου 5 κουταλιές με κλάμα ενώ το φαγητό μας όλο! !! Εμάς μας είπε σήμερα να ξεκινήσουμε γιαούρτι το απόγευμα από αυτό που τρώμε και εμείς μου είπε και στο φαγητό της να προσθέσω και λίγο ζυμαρικό. Λοιπόν χθες βρήκε ο άντρας μου μια κατσαρίδα και το λέω ψυχραιμα γιατί δεν την είδα τις σιχαίνομαι απίστευτα. Τον έβαλα και κοίταζε όλο το σπίτι μην υπήρχε και πουθενά αλλού. Βρε κορίτσια είναι κάποιες μέρες όχι πάντα που στον ύπνο της τον μεσημεριανό κλαίει ενώ κοιμάται στον ύπνο και ξυπνάει με κλάματα .....χωρίς να έχει γίνει κάτι που να την τρομάξει η οτιδήποτε. Αυτό με την πλαστική σάλιαρα εμάς μας βοηθάει πολύ αν και καταφέρνουμε και λερωνομαστε και με αυτήν ανάμεσα στο λαιμό και στην σάλια ρα όπως χτυπιέται στη φρουτοκρεμα. Χθες έσκασαν μύτη τα δύο κάτω μπροστινά δοντάκια μας και πονούσε με όλη μέρα σήμερα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο η βαπτιση σας Δωρα!!Εχει πολυυυυ τρεξιμο απο οτι βλεπω!!

Μπραβο και για τα δοντακια!!!!!Περιμενουμε κι εμεις πως και πως!!

Αυτο με τον μεσημεριανο υπνο μου το ειχε κανει και μενα 2 φορες!

Εβγαζε κραυγες και σταματουσε μονος του στο λεπτο!Εγω δοντια υπεθεσα ή κανενα ονειρο τι να πω....


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα mikri manoula. Με το καλό και τα δικά σας δοντακια. Το σταμάτησε έτσι ξαφνικά πάλι αυτό με τον ύπνο? Να σου πω την αλήθεια πολύ τρέξιμο δεν έχει αλλά όταν τα κάνεις όλα μαζί με το μωρό είναι πιο κουραστικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...