Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

μια χαρα σας βρισκω φορουλινα. φαγανουλικο το νινι σου.

και εμεις κατι κανουμε λαχανοσουπα τρωει κανονικα τα φρουτα δεν τα πολυσυμπαθεί και γενικα τις γλυκες γευσεις. εχει τωρα 2-3 μερες μου γκρινιαζει ζεσταίνεται πολύ και δεν πολυθελει γαλα. αλλα πινει αρκετο νερακι παλι καλα.

ρε κορίτσια τι στο καλο γιγαντας θα γινει η δικια μου? αρχιζω και ανησυχω είναι πανω από τις καμπύλες στο υψος. ενώ βαρος οκ εχει ανεβει από την καμπυλη γεννησης.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια καλημερα!

Εκανε κακακια την 4η μερα! Είχα παρει κ τη γιατρο φυσικα και μου ειπε οτι χρειαζεται λιγες μερες να συνηθισει το εντερακι τους.

Χθες προσθεσα μπανανα κ την εφαγε πιο καλα τη φρουτοκρεμα του! Καναμε και μπανακι στη θαλασσα!

Ολα καλα! Ζεστηηηη ε;


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μαμα βαλεριας θα γινει ψηλο το κοριτσι σου!αν θυμαμαι καλα ειχες πει πως ειστε και εσεις ψηλοι.οποτε εχει το παιδι να παρει.

Αντζελα μπραβο...ε απο εδω και περα θα ειναι καλυτερα.

Κοριτσια εχετε παρει κατι για την πλατουλα τους οταν τα πατε βολτα με το καροτσι λόγω ζεστης;εχω δει κατι ειδικα καλυμματα.εμεις τον παμε καθε απογευμα και η πλατουλα του αναβει.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.

φορουλινα μου ψηλη δεν με λες 1,65 είμαι ο αντρας μου 1,88. τι να πω θα την στειλω μπάσκετ. για το καροτσι της εφτιαξε η μαμα μου κατι τετοιο https://www.google.gr/search?q=%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%BC%CE%B1+%CE%BA%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%BF%CF%85&biw=1301&bih=620&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjfpvT1mLvNAhWLLcAKHUutBOEQsAQILQ#imgrc=rcafElI9SMspIM%3A

εσυ ποιο πηρες?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανουλες!!Καναμε το μπανακι μας κι εμεις την Κυριακη..μονο ο μπεμπης δλδ γιατι για εμας ηταν αισχος αυτη η θαλασσα!Δεν ειχα προλαβει να του παρω σωσιβιο και τον ειχαμε στα χερια!Το κατα ευχαριστηθηκε το πουλακι μου..η θαλασσα ηταν παγωμενη και νομιζα θα κλαψει αλλα αυτος τρελαθηκε!!χαχαχα Ηπιε και νερο απο την πολλη χαρα!χαχαχα πλατσουριζε ο σκατιαρης και χτυπουσε τα χερακια κι ολο κοιτουσε γυρω γυρω του φαινοτανε περιεργο!!

Καλα μπανακια και σε εσας κοριτσια μου..μια απο τις ωραιοτερες εμπειριες μακραν!!;);)

Εγω εβαλα και ακτινιδιο στην φρουτοκρεμα και του αρεσε!Τωρα θα του βαζω και της εποχης οτι υπαρχει!

Κοριτσια εγω του εχω βαλει πετσετα θαλασσης πολυ μεγαλη βαμβακερη και απο πανω σεντονακι κι ειναι κομπλε!;)Φτηνα και λειτουργικα!:P:p


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!!

Μικρή Μανούλα καλή αρχή στα μπανάκια σας! Και του χρόνου!!!

Φορουλίνα και εγώ του πήρα ένα αντιιδρωτικό γιατί σχεδόν έσταζε νερά η πλάτη του! Μόλις εχθές το αγόρασα! Εσείς πλέον έχετε περάσει σε άλλη φάση που δεν λερώνεστε καν! Αυτά είναι! Αντε και με το καλό σε λίγο να τρώτε μοναχούλια!!! Εμένα το πρόβλημα δεν είναι οτι περνάει μέσα από τισ σαλιάρες αλλά στο κενό μεταξύ λαιμού και σαλιάρας. όσο καλά και κολητά και αν τη βάζω πάντα κάτι θα περάσει. Εχω αυτές που από τη μία είναι πετσετέ και από την άλλη αδιαβρόχες, λες με την πλαστική να μην έχω τέτοιο θέμα?

Τι γιαουρτάκι θα δίνεις? Αυτά τα παιδικά, ή μπορείς από τώρα κανονικό κατσικίσιο?

Άντζελα μπράβο με τα κακάκια, εμείς δε το γλιτώσαμε το σιροπάκι!Και τέλεια που κάνατε και μπανάκια! Αντε να παίρνουμε κ εμείς σιγά σιγά σειρά!

Ακόμα με το νεράκι εμείς δεν το έχουμε ενώ έχει πολύ ζέστη. Μόνο μεσα στην κρεμούλα και πιο σπάνια με το κουταλάκι.

Πολλά φιλάκια στα μπεμπάκια σας


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαμα βαλεριας σαν το δικο σου εβλεπα αλλα ειδα οτι ειναι απλα καλυμμα για το καροτσι.

Και μετα ειδα αυτο το οποιο το πηρα http://www.babyinn.gr/v1/products/view/2371.

Μικρη μανουλα μπραβο το πουλακι μου!καλα μπανια!

Λιλα και εμενα μοι ειναι μεγαλες και τις τραβαω λιγο.μαλιστα και η πλαστικη που την εχω βολευτει ειναι για 9 μηνων και ειναι μεγαλη..την τραβαω λιγο προς τα πισω.παντως με την πλαστικη σωθηκα!

Γιαουρτακι μου ειπε αν θελω να παιδικα η απο αυτα που τρωμε εμεις.οτι θελω.

Για πρωτη φορα του πηρα τα παιδικα.

Εμενα απο νερακι εχτες και σημερα ηπιε πολυ!μου ειπε η παιδιατρος οσο ζητάει. Μην αγχωνεσαι.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια διαβασα οτι τα παιδικα γιαουρτια εχουν ζαχαρη και μερικοι δεν προτεινουν καθολου γιαουρτι απο τωρα.ισως δινω βρωμη με μπανανα οπως μου ειπε.

Εσας σας ειπε για γιαουρτι;;;


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωρσιο φαινεται φορουλινα δεν ηξερα καν ότι υπαρχουν αυτά. γιαουρτι νομιζω δεν δινουν από τωρα και αυτά τα παιδικα είναι επιδόρπια γιαουρτιού. μεσα στην ζαχαρη και στα συντηρητικα. καλυτερα βρωμη πιστευω και αργοτερα κανονικο γιαουρτι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ωρσιο φαινεται φορουλινα δεν ηξερα καν ότι υπαρχουν αυτά. γιαουρτι νομιζω δεν δινουν από τωρα και αυτά τα παιδικα είναι επιδόρπια γιαουρτιού. μεσα στην ζαχαρη και στα συντηρητικα. καλυτερα βρωμη πιστευω και αργοτερα κανονικο γιαουρτι

Και εγω ψαχνοντας το βρηκα...και το βρηκα 21 ευρω.

Τελικα του εδωσα βρωμη με μπανανα.ξετρελαθηκε!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καταρχην φορουλίνα μπράβο για την απόφαση σου να μην δώσεις τα παιδικά γιαουρτάκια από τη στιγμή που έχουν ζάχαρη. Και μπράβο και στο μπεμπε σου που τελικά του άρεσε η μπανάνα με τη βρώμη. Δε καταλαβαίνω γιατί συνεχίζουν να βάζουν ζάχαρη ειδικά σε βρεφικές τροφές. Καταλαβαίνω ότι σε κάποιες περιπτώσεις αυτού του τύπου οι τροφές εξυπηρετούν (λόγω χρόνου) αλλά νομίζω ότι ειδικά για τόσο μωράκια προσπαθούμε το καλύτερο, όσο μπορούμε και αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι τα συντηρητικά και η ζάχαρη.

Εμείς προγραμματίζουμε να πάμε στο πατρικό του άντρα μου, όπου θα είνα και οι γονείς του εκεί, για κάποιες μέρες. Βέβαια θέλει οργάνωση του χώρου, να μεταφέρουμε την προίκα μας κλπ. και να δούμε αν θα βολευτούμε. Εώς τώραα δεν έχουμε πάει ούτε ολοήμερη γιατί ο μικρός έχει πάρα πολλές αναγωγές και γενικά είναι λίγο ζόρικος. Εσείς θα πάτε? έχετε πάει κάνα σαβ/κο ή ολοήμερή? Πείτε εντυπώσεις και σε εμάς τις πρωτάρες!

Να ανοίξω δεύτερο ταυτοχρονο θέμα? Ιπτάμενη κατσαρίδα κλαψ! 2μιση το βράδυ στο δωματιο μας, όπου ακόμα έχουμε κ τον μικρό μέσα! Από κάπου μπήκε δεν την πήραμε είδηση ξύπνησα ερίξα μια ματιά στον μπέμπη και την είδα στην ντουλάπα. Δεν καταφέραμε να τη σκοτώσουμε! Ολονυχτία από εχθές και σήμερα γενική - λες και έχουμε λίγες δουλειές καθημερινά και μας βγήκαν και άλλες! Αφηστε τα κορίτσια! Δραμα! Εσείς έχετε πετύχει καμία? τι μέτρα πέρνετε? Ειμαστε και 2ο όροφο αλλά οι άτιμες έχουν γίνει σχεδόν πουλιά!

Επίσης ο νόμος του μέρφι λέει οτι εάν ο μπέμπης έχει να ενεργηθεί 4 μέρες θα τα κάνει πάνω στο καινούριο και φρεσκοπλυμένο κάλυμα καροτσιού και θα το λερώσει!!! Χιχιχιχι

Αυτά από εμένα!

Φιλάκια και καλή συνέχεια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καταρχην φορουλίνα μπράβο για την απόφαση σου να μην δώσεις τα παιδικά γιαουρτάκια από τη στιγμή που έχουν ζάχαρη. Και μπράβο και στο μπεμπε σου που τελικά του άρεσε η μπανάνα με τη βρώμη. Δε καταλαβαίνω γιατί συνεχίζουν να βάζουν ζάχαρη ειδικά σε βρεφικές τροφές. Καταλαβαίνω ότι σε κάποιες περιπτώσεις αυτού του τύπου οι τροφές εξυπηρετούν (λόγω χρόνου) αλλά νομίζω ότι ειδικά για τόσο μωράκια προσπαθούμε το καλύτερο, όσο μπορούμε και αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι τα συντηρητικά και η ζάχαρη.

Εμείς προγραμματίζουμε να πάμε στο πατρικό του άντρα μου, όπου θα είνα και οι γονείς του εκεί, για κάποιες μέρες. Βέβαια θέλει οργάνωση του χώρου, να μεταφέρουμε την προίκα μας κλπ. και να δούμε αν θα βολευτούμε. Εώς τώραα δεν έχουμε πάει ούτε ολοήμερη γιατί ο μικρός έχει πάρα πολλές αναγωγές και γενικά είναι λίγο ζόρικος. Εσείς θα πάτε? έχετε πάει κάνα σαβ/κο ή ολοήμερή? Πείτε εντυπώσεις και σε εμάς τις πρωτάρες!

Να ανοίξω δεύτερο ταυτοχρονο θέμα? Ιπτάμενη κατσαρίδα κλαψ! 2μιση το βράδυ στο δωματιο μας, όπου ακόμα έχουμε κ τον μικρό μέσα! Από κάπου μπήκε δεν την πήραμε είδηση ξύπνησα ερίξα μια ματιά στον μπέμπη και την είδα στην ντουλάπα. Δεν καταφέραμε να τη σκοτώσουμε! Ολονυχτία από εχθές και σήμερα γενική - λες και έχουμε λίγες δουλειές καθημερινά και μας βγήκαν και άλλες! Αφηστε τα κορίτσια! Δραμα! Εσείς έχετε πετύχει καμία? τι μέτρα πέρνετε? Ειμαστε και 2ο όροφο αλλά οι άτιμες έχουν γίνει σχεδόν πουλιά!

Επίσης ο νόμος του μέρφι λέει οτι εάν ο μπέμπης έχει να ενεργηθεί 4 μέρες θα τα κάνει πάνω στο καινούριο και φρεσκοπλυμένο κάλυμα καροτσιού και θα το λερώσει!!! Χιχιχιχι

Αυτά από εμένα!

Φιλάκια και καλή συνέχεια

Καλημέρα λιλα!ζορικος και εσενα ε;

Εμεις λεμε για κυθνο...θα δειξει...

Εμεις ειμαστε σε ισογειο και δεν έχουμε δει καμια τερεζα.περυσι ειχα δει κανα δυο.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Φορουλίνα, όπως τα λες ολίγον ζόρικος, αλλά το χαίρομαι! :)

Αφού να καταλάβεις κάποια στιγμή τώρα με τη ζέστη είχαν πέσει οι ρυθμοί του κ του έβαζα συνεχώς θερμόμετρο νομίζοντας ότι είναι αρρωστούλης.

Η Κύθνος λένε ότι είναι ότι πρέπει για οικογένειες! Με το καλό να το κανονίσετε και να πάρετε τον αέρα σας!

Αυτες οι τερέζες ... και εμείς από τότε δεν ξαναείδαμε αλλά είναι πρόβλημα γιατί δεν έχουμε σίτες με αποτέλεσμα όταν νυχτώνει να να αφήνουμε ανοικτές τις μπαλκονόπορτες με φόβο και πάθος! Πάλι καλά που δεν έχετε δεί γιατί το ισογειο είναι κ πιο επίφοβο!

Εμεις ξεκινήσαμε και λαχανικά, τρώμε για αρχή καρότο και στη συνέχεια προσθήκη πατάτας και κοκλοκυθιού. Βρε κορίτσια εσείς που τρώτε ήδη τρία γεύματα μέσα στην ημέρα, πως τα κρατάτε τα μικρά σας απασχολημένα μεχρι να φτιάξετε το φαγητάκι - δεν λέω ότι είναι μεγάλη διαδικάσια αλλά θέλει λίγο χρόνο και ο μικρός είναι γκρινιάρης με αποτέλεσμα ανά 2 λεπτά να διακόπτω για να τον τσιγκλίσω λίγο να ησυχάσει. Χώρια τα πλυσίματα πιατικών, λερωμένων ρούχων κλπ. αυτά είτε όταν κοιμάται έιτε το βράδυ π είναι κ ο άντρας μου! Επίσης θα δοκιμάσω και πλαστική σαλιάρα - ακόμα δεν πρόλαβα να αγοράσω γιατί με τέτοιοιυς ρυθμούς που λερωνόμαστε δεν υπάρχει σωτηρία!!!

Καλή εβδομάδα και φιλάκια σε όλα τα μπεμπάκια!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...