Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Το καλύτερο δεν σας το είπα....

Ανοίγω παρένθεση ... μήπως δεν βάζω γλώσσα μέσα ή είναι ιδέα μου..?????? Κλείνω παρένθεση ... αχα χα χα χα χα χα

Λιπόν προ 2 ωρών περίπου αντιλήφθηκα ότι το αστέρι μου έβγαλε δοντάκι στην κάτω γνάθο δεξιά... κι εγώ... ναι ναι ναι ναι έχω κατουρηθεί πάνω μου... χωρίς γκρίνια σημειώνω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το καλύτερο δεν σας το είπα....

Ανοίγω παρένθεση ... μήπως δεν βάζω γλώσσα μέσα ή είναι ιδέα μου..?????? Κλείνω παρένθεση ... αχα χα χα χα χα χα

Λιπόν προ 2 ωρών περίπου αντιλήφθηκα ότι το αστέρι μου έβγαλε δοντάκι στην κάτω γνάθο δεξιά... κι εγώ... ναι ναι ναι ναι έχω κατουρηθεί πάνω μου... χωρίς γκρίνια σημειώνω!!!!!!

Χαρα ηταν να μην μας γραψεις εδω..χαχα!

Ελα να παρει και λιγο ζωη το θεματακι μας!

Μπραβο!δεν ταλαιπωρηθηκε το μικρουλι!

Μήπως γι αυτο ηταν ανησυχη;

Μπραβο!πολυ όμορφες!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα... ναι ναι σας γράφω τώρα κανονικά.... όχι φορουλινάκι.. ζεσταινόταν το μικρούλι μου μωλέ...κι ας είχαμε το ac ... έμοιασε του μπαμπά της...

Κορίτσια μιλάμε βάζω το δάχτυλό μου και κόβει ξυράφι το δοντάκι.... ναι το καρχαριάκι μου..... τρέέέέέέλααααααααα..... χο χι χα... η χαζή μαμά....

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα... ναι ναι σας γράφω τώρα κανονικά.... όχι φορουλινάκι.. ζεσταινόταν το μικρούλι μου μωλέ...κι ας είχαμε το ac ... έμοιασε του μπαμπά της...

Κορίτσια μιλάμε βάζω το δάχτυλό μου και κόβει ξυράφι το δοντάκι.... ναι το καρχαριάκι μου..... τρέέέέέέλααααααααα..... χο χι χα... η χαζή μαμά....

Χαχαχαχα!ετσι ετσι!στο ιδιο κλαμπ ειμαστε ολες!

Για πες...ανάκριση...χαχα!...θηλαζεις;τρωτε;ποσα κιλα ειναι το μικρουλι;;


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. πριν 20 ημέρες που πήγαμε στην παιδίατρό μας ήμασταν 7.310 και 65 πόντους... τώρα θα πάμε μέσα Ιουλίου ξανά για να κάνουμε και τα τελευταία μας εμβόλια για φέτος... τα κάνουμε δυο δυο βλέπετε... ναι ναι βέβαια... θηλάζουμε από την πρώτη στιγμή χωρίς κανένα πρόβλημα... μας βγήκε και στις δυο πάρα πολύ εύκολα και φυσικά... αγκαλιάζει το στήθος μου και με τα δυο της χεράκια σαν παγουράκι... χι χι χι... η ψυχή μου.... έχουμε ξεκινήσει στερεά τροφή απο 4 μηνών και 10 ημερών... αρχικά φρουτάκια... και τώρα πια μοσχάρια... κοτόπουλα... όλο τον αγρό... βρώμες.... δλδ βρώμη για να ακριβολογήσουμε... που μας αρέσει και πολύ μαζί με τα φρουτάκια μας μια υπέροχη κρεμούλα... πίνουμε νελό από το εκπαιδευτικό ποτηράκι αλλά προτιμούμε την κούπα της μαμάς... από 1 μηνός και κάτι ημερών είπαμε άγκου.. τώρα δεν βάζουμε γλώσσα μέσα... (αν μοιάσει της μαμάς... εεεε φορουλίναααα????) Αυτάάάάά... δεν μου έρχεται κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το μόνο δύσκολο που με απασχολεί κορίτσια είναι ότι σε 3 μήνες περίπου επιστρέφω στη δουλειά και επειδή δεν έχουμε βοήθεια το πιτσουνάκι μας θα πάει βρεφονηπιακό... αρχικά σκεφτόμασταν για γυναίκα στο σπίτι... αλλά το κόστος είναι απαγορευτικό.. συν ότι δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε μια άγνωστη με το μωρό μας... τέλος πάντων μια μέρα θα πάμε να δούμε τον χώρο και να συζητήσουμε.. πείτε μου κι εσείς τη γνώμη σας????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μια χαρουλα είστε!

Να υποθεσω χαρα πως δεν υπαρχουν γιαγιάδες για βοήθεια;

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω.η μανα μου ειναι μακρια και η πεθερα μου που ειναι κοντα ειναι 3 λαλουν!δεν την εμπιστευομαι.

Και μαλλον δεν θα γυρισω.δεν εχω αλλη επιλογη.


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες μου γλυκες!!

Καλως ηρθες Χαρα στην παρεα!!Πηρε φωτια το θεμα!!χιχιχιχι

Πολυ ωραια τα νεα σας πολυ χαρηκα..τα κατορθωματα των παιδιων μας ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!χαχαχα

Ας χαρουμε τους χρωματιστους καμβαδες (τα λερωμενα ρουχα) γιατι μεγαλωνουν κι ολα θα φυγουν!

Το μονο που με εχει απελπισει ειναι οτι δεν βγαινουν τα φρουτα!Ουτε λιμενεργατες να δουλευαν!!χαχαχα

Εμεις ειμαστε ολοι μερα μπα,μπα,μπα για,για,για πολυ μιλημα ρε κοριτσια!!!Δεν τα λεει συνειδητα απλα παραμιλαει στην ταβανοθεραπεια του!χαχαχα

Αμα τον κραταμε στα χερια κανει οτι περπαταει..στις μυτες ο μπαλαρινος μου..το τι γελιο ριχνω ΔΕΝ μπορω να σας το περιγραψω!!!!!!!:lol::lol::lol:

Βγαλατε και δοντακι???Τι τελεια!!!Φανταζομαι τη χαρα σου εκεινη την ωρα!!!Μας ερχονται και εμας κοριτσια!!!

Χθες συγκινηθηκα εγω με την μανα μου..που συγκινηθηκε αυτη με το πάιδι...

χαχαχα

Του εχω μαθει του μικρου με το κουπεπε να κουναει το χερακι..δεν το κανει παντα αλλα τις περισσοτερες φορες....ε του το κανω τωρα και του λεω γεια σου γεια σου και κουναω το χερι με την ιδια κινηση(του κουπεπε)

Λεω στην μαμα μου..(αφηνω οδηγειες και της ακολουθει η καημενη χαχαχα)

Θα του λες γεια σου γεια σου ταυτοχρονα και το χερι κουνημα θα σταματας και θα του λες κανε και εσυ κι αυτος το κανει!Εεε δεν με πιστεψε...του το εκανε το χθες το μεσημερι και το εκανε...Και μου λεει συγκινηθηκα του ειπα κανε κι εσυ και το εκανε!χαχαχαχα Ελιωσα απο χαρα και απο γελιο!

Τα παιδια ακουνε και κανουν κι αυτα πραγματα σε αυτο που επαναλαμβανεται!!

Ειμαι ΠΟΛΥ χαζομαμα αληθεια!!Το τι περηφανεια νιωθω και χαρα ΔΕΝ μπορω να σας το περιγραψω!!!!!!!!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!!!!!!

Όχι φορουλινάκι μου δεν υπάρχουν γιαγιάδες... δυστυχώς... όχι μόνο γιατί θα μας λείπει η βοήθεια αλλά γιατί θα της γνωρίσει μόνο μέσα από τα λόγια μας για εκείνες...

Τα ζυγίσαμε κι εμείς τα υπέρ και τα κατά, και καταλήξαμε στον βρεφονηπιακό.. έχω την πεποίθηση ότι όλα θα πάνε καλά...

Έχετε σκεφτεί κορίτσια να δοκιμάσετε να φτιάξετε μόνες σας κρεμούλα ρυζάλευρο;;; λέω να την κάνω... δεν έχω σκοπό να της δώσω τίποτε το επεξεργασμένο..

Καλημέέέέέρααααα....

Όόόόόληηηηη μέέέέρααααα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες.

χαρα εγω της εδωσα την ετοιμη(επειδή επεμενε η παιδίατρος για να μαθει να τρωει) από bio bebe και δεν την εφαγε ουτε αυτή με την βανιλια. και τρωει φρουτα καμματακια.προσφερει κατι το ρυζαλευρο ξερεις?

θελω να της φτιαξω κρεμα με βρωμη αλλα μου ειπε είναι νωρις. της ειπα ότι πρωι τρωει φρουτα και μ λεει ρυζαλευρο απόγευμα. δεν είναι νωρις για τριτο γευμα ρε κορίτσια?

δεν παιζει να της δωσω ρυζαλευρο παλι ούτως η αλλως.

εντωμεταξει εχω τσαντιστει λιγο γιατι καλη χρυση η παιδίατρος μας αλλα για την διατροφή δεν συμφωνούμε. της λεω της δοκιμασα κραμα βανιλια δεν την θελει και μου λεει ξαναπροσπαθησε να συνηθισει. και μου πεταξε και το θεικο θα δοκιμάσουμε και μπισκοτοκρεμα αργοτερα μηπως της αρεσει περισσοτερο.???? ε της λεω δεν υπαρχει περιπτωση.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είδες το τρεχαντήρι σου φορουλινάκι..... βρε ποιος τον πιάνει τώρα.... χα χα χα χα!!!

Εμάς κορίτσια η παιδίατρός μας έχει πιο καινοτόμες ιδέες... δεν είναι της παλιάς σχολής... αφού όπως σας είπα 4 μηνών ξεκινήσαμε φρουτάκια... και κάθε μήνα που βρισκόμαστε με ενθαρρύνει να συνεχίσω να της δίνω νέες γεύσεις... και εφόσον είναι και το μωρό θετικό σε αυτό κάθε 3 μέρες γευόμαστε και κάτι νέο... όσον αφορά τη βρώμη μανούλα της valery... αλλά και το ρυζάλευρο το οποίο θα δοκιμάσω να το κάνω με καστανό ρύζι είναι φουλ σε βιταμίνες και φυτικές ίνες... όλα αυτά βέβαια είναι υποκειμενικές απόψεις και πάντα σε συνεννόηση με την παιδίατρο...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εμενα η δικια μου εχει και θεμα δυσκοιλιότητας οποτε φοβάμαι ότι θα χειροτερεψει. οποτε φρουτα μπας και βοηθησουν. αληθεια τι φρουτακια εχετε δωσει? εγω μπανανα, αχλαδι, πεπονι, νεκταρινι. της εδωσα σημερα κερασια (7 εφαγε το κοριτσι μου)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον εμείς καρπούζι, μήλο, πορτοκάλι, ροδάκινο... να ξέρεις ότι μπανάνα και μήλο εντείνουν το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας, οπότε καλύτερα να το αποφεύγετε.. βοηθάει να της προσθέτεις λίγο χυμό φρέσκου βιολογικού πορτοκαλιού στην φρουτόκρεμά της... αυτά.. οδηγίες της παιδιάτρου μας... ρώτησε και τη δική σου αν έχει κάποιες οδηγίες να σου δώσει... :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

πορτοκαλι μου ειπε πολύ αργοτερα. μπανανες της δινω πολύ ωριμες. την εκοψσ 10 μερες και δεν ειδα διαφορα οποτε της ξαναεδωσα γιατι της αρεσει. επισης δεν φτιαχνω φρουτοκρεμα της δινω κομματάκια φρουτα. καρπουζι δεν εχω παρει ακομα. θα της δωσω κ ακτινιδιο μηπως και...

αα φραουλες μας ειπε μετα τον χρονο. εσας σας ειπαν κατι τετοιο? όχι τιποτα άλλο αλλα εχουν οι γονεις μου είναι και η εποχη τους


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...