Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες!Τι κανετε?

Κι εγω σε καθιστη θεση τον εχω..απο καιρο προσπαθουσε να καθεται μονος του και σηκωνονταν στο ριλαξ οποτε τον εβαζα κι εγω μετα!Και στο καροτσι και στο καρεκλακι κανονικα καθεται...δεν στηριζεται μονος του τελειως θα πεσει αν δεν εχει αποκουμπι αλλα του αρεσει οποτε οκ!Κι η παιδιατρος χθες καθιστο τον ακροαστηκε!

Οσο για τον υπνο και τους επισκεπτες..και μενα μαμα της Βαλεριας το ιδιο ισχυει...δεν τον ενοχλει η φασαρια θα κοιμηθει..κι εξω τον εχω παρει μαζι μας κι ας ειχε φασαρια κοιμηθηκε κανονικα στο καροτσι..δεν χαλασε τον υπνο του....το κακο ειναι οταν τα μωρα νυσταζουν και καποιοι θελουν να τα παιξουν και τα ξαγρυπνανε!Εμενα αυτο με ενοχλει....δεν με πειραζει να εχω κοσμο...αλλωστε εχω κανει πολλα τραπεζια με κοσμο απο τη μερα που γεννηθηκε(ηθελα δεν ηθελα) δεν ειχα θεμα διοτι σεβοντουσαν πως νυσταζε και δεν τον ενοχλουσαν...αλλα η γιαγια η δικια μας και καποιοι αλλοι δεν χαμπαριαζουν...και να το βλεπουν να τριβεται εκειιιιι να το μιλανε να του χαλασουν την ησυχια!ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ!Να μην σεβονται το παιδι μου ουτε τη γνωμη μου!

Φτασαμε τα 9 κιλακια πλεον και μολις κλεισει τον 6ο αρχιζουμε και τα φαγητα!!Ανυπομονω...χιχιχι μια βδομαδουλα εμεινε!!;)Απο φρουτακια τα τρωμε ολα ευτυχως!Χθες καναμε το εμβολιο το τελευταιο και σε 3 μερουλες θα του δωσω και πορτοκαλι!Για να δουμε....


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε καλα εννοείται ότι αν νυσταζει το μωρο δεν το συζητω ότι θα το βαλω για υπνο αλλα δεν θα διωξω κανεναν για αυτό υπαρχουν οι πορτες. αλλα υπαρχουν και μωράκια που αν τους χαλασουν το πρόγραμμα γκρινιαζουν και δεν κοιμουνται μετα. ε εκει το καταννοω. βεβαια όπως σ ειπα μιλαω εκ του ασφαλους γιατι η δικια μου δεν εχει θεμα κοιμαται αλλα και να γκρινιαξει λιγο και να μην την παρει ο υπνος αμεσως δεν εγινε κ κατιι.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαμα βαλεριας ρώτα και εμενα που οταν ερχεται η πεθερα μου και νυσταζει το παιδι που ξυνιζει και λεει " παλι";;και αυτο το ελεγε που ηταν και πιο μικρος και το εχει αναγκη...και μια φορα ειχε ερθει μεσημέρι και το παιδι νυσταζε και δεν μου το εδινε να το κοιμησω!

Για να μην πω ποσο κομματια ειμαστε και εγω και ο αντρας μου που με το που κοιμηθει το παιδι ξαπλωνουμε και εμεις....και η πεθερα μου χαμπαρι...αν δεν παει 12 δεν φευγει...γι αυτο και εμεις τωρα τις λεμε ελα την ταδε ωρα για 2 ωριτσες.

Και τις 2 ωριτσες που καθεται ολο μ....ες λεει και συγχιζομαι!

Αχ ειστε τυχερες που τα παιδακια σας ειναι ησυχα....ρωτηστε και εμας που ειναι τσαουσακια!αχαχχαχαχα!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αυτό είναι τραγικο. δεν λεω σε τέτοιες περιπτώσεις θα της την ελεγα. απλα όπως ειπα η δικια μου δεν εχει πρόβλημα αν είμασταν και εμεις αυπνοι φανταζομαι θα το εβλεπα διαφορετικα. εμενα οι δικοι μου μενουν σε άλλη πολη την βλεπουν μια φορα το μηνα και αν αλλα αν νυσταζει δεν της χαλανε τον υπνο το αντιθετο και εγω να θελω να την κρατησω για να την δουν δεν μ αφηνουν. με τα πεθερικα δεν εχω σχεσεις οποτε δεν ξερω τι θα γινοταν


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε!αν δεν καταλαβαινει ο αλλος τι να πεις....και δεν ειναι και μανα μου που μπορω να της μιλήσω ανετα....τεσπα...πως πατε;;;ακομα φτυνει;

Εγω παρατήρησα οτι οταν του εκανα την φρουτοκρεμα πιο αραιη του αρεσε και ανοιγε μόνος του το στομα.

Επισης να σας πω επειδη κοιμοταν μπρουμητα συνεχεια και δεν ηταν ποτε ανασκελα για να γυρισει μονος του...σημερα στο γυμναστηριο απο ανασκελα γυρισε μονος του μπρουμητα.

Αχ βρε κοριτσια να το παρω το παρκο;θα βολεψει ε;;;


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλή εβδομάδα. Όπως τα λέτε υπάρχουν παιδάκια πιο εύκολα στον ύπνο και παιδάκια πιο δύσκολα τι να κάνουμε. Foroulina μου εγώ το πάρκο το πήρα αλλά δεν με βόλεψε με την έννοια να την αφήνω μέσα να παίζει. Περισσότερο χαρήκαμε εμείς το γεμίσαμε παιχνίδια αλλά αυτή δεν θέλει να κάθεται μέσα καθόλου. Είναι χρήσιμο όμως γιατί αν θέλεις να κάνεις φρουτοκρεμα η το γαλα της την αφήνω μέσα. Το πιο πιθανό είναι να κλάψει αλλά αν είμαι μόνη μου την αφηνω για ενα λεπτο ίσα να τα φτιάξω και την ξανάπαίρνω δεν έχω το φόβο μην πεσει. Κατά τα άλλα είμαστε αγκαλιά πολλές ώρες ακόμα. Τώρα τελευταία μου έβγαλε και καινούργιο θέμα. Δεν κάθεται με κανένα άλλο για παραπάνω από 2 ώρες το ανωτερο ουτε με τον μπαμπα της!!! Έχω και τη βαπτιση δεν ξέρω πως θα πάω για ψωνια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα. Όπως τα λέτε υπάρχουν παιδάκια πιο εύκολα στον ύπνο και παιδάκια πιο δύσκολα τι να κάνουμε. Foroulina μου εγώ το πάρκο το πήρα αλλά δεν με βόλεψε με την έννοια να την αφήνω μέσα να παίζει. Περισσότερο χαρήκαμε εμείς το γεμίσαμε παιχνίδια αλλά αυτή δεν θέλει να κάθεται μέσα καθόλου. Είναι χρήσιμο όμως γιατί αν θέλεις να κάνεις φρουτοκρεμα η το γαλα της την αφήνω μέσα. Το πιο πιθανό είναι να κλάψει αλλά αν είμαι μόνη μου την αφηνω για ενα λεπτο ίσα να τα φτιάξω και την ξανάπαίρνω δεν έχω το φόβο μην πεσει. Κατά τα άλλα είμαστε αγκαλιά πολλές ώρες ακόμα. Τώρα τελευταία μου έβγαλε και καινούργιο θέμα. Δεν κάθεται με κανένα άλλο για παραπάνω από 2 ώρες το ανωτερο ουτε με τον μπαμπα της!!! Έχω και τη βαπτιση δεν ξέρω πως θα πάω για ψωνια

Καλημερα μαι καλη εβδομαδα!

Παρκοκρεβατο σκεφτομαι να παρω για να τκ πηγαινω και στην μανα μου.

Πιστευω οτι το ευχαριστιουνται οταν θα καθονται στον ποπο.

Θελει μωρε την μανουλα!!!λες να περναει αλμα αναπτυξης;;;


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ακουσατε ακουσατε εχω να κανω δηλωση την προσοχή σας παρακαλω... το παιδι μου εφαγε. ΝΑΙ κανονικα χωρις να φτυσει. αλλα απ ότι καταλαβα δεν είναι πολύ του savoir vivre δεν θελει κουταλι. θελει ειτε με τα δικα της χερια η να την ταιζω εγω με το χερι. επισης δεν θελει πολτοποιημένα της τα πατησα λιγο με το πιρουνι τα λαχανικα και τα φρουτα και της εδινα. εχει 2 μερες τωρα ας ελπισουμε να συνεχισει και να μην παει τσαμπα η χαρα. η παιδίατρος μου ειπε να της τα δινω όπως θελει αφου δεν πνίγεται. ααα και στα λαχανικα θελει πολύ λεμονι. ελατεεεε πειτε μας μπραβοοο τοση προσπαθεια καναμε χαχαχαχαχα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ακουσατε ακουσατε εχω να κανω δηλωση την προσοχή σας παρακαλω... το παιδι μου εφαγε. ΝΑΙ κανονικα χωρις να φτυσει. αλλα απ ότι καταλαβα δεν είναι πολύ του savoir vivre δεν θελει κουταλι. θελει ειτε με τα δικα της χερια η να την ταιζω εγω με το χερι. επισης δεν θελει πολτοποιημένα της τα πατησα λιγο με το πιρουνι τα λαχανικα και τα φρουτα και της εδινα. εχει 2 μερες τωρα ας ελπισουμε να συνεχισει και να μην παει τσαμπα η χαρα. η παιδίατρος μου ειπε να της τα δινω όπως θελει αφου δεν πνίγεται. ααα και στα λαχανικα θελει πολύ λεμονι. ελατεεεε πειτε μας μπραβοοο τοση προσπαθεια καναμε χαχαχαχαχα

Γιουπιιιιιιιιι!!!μπραβοοοοοο!συγχαρητήρια!

Ειδες;το καθε παιδακι εχει τις δικες του προτιμησεις!

Καλημέρα!


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο στο μωρακι!!! Τελικά πέρα από υπομονή θέλει και δοκιμασίες! Το μπεμπάκι σου μάλλον έχει προτιμήσεις στη γευση από νωρίς και για αυτο δεν τα έτρωγε πολτοποιημένα!!!

Αντε να συνεχίσετε με το καλό έτσι!!!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε ευχαριστούμε... μεγαλη χαρα εχω παρει κορίτσια. ειχα αρχισει να αγχωνομαι. πριν λιγο εφαγε μιση μπανανα δεν ξερω αν είναι καλη η ποσοτητα αλλα από το τιποτα και το 1/4 να ετρωγε παλι παρτυ θα εκανα. μαλλον αυριο θα παμε παιδιατρο να δουμε τι θα ας πει.

γαλα αλλαξατε οσες δινεται σκονη η όχι ακομα?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια! Χαθηκα εντελώς! Δουλειά, μωρο, σπιτι,σκυλι, άντρας! Τι να πρωτοκανω η καψερη;

Σήμερα του εδωσα 1η φορα μηλο! Δε τρελαθηκε βεβαια, ηταν λιγο ξινο..

Πως ζηλεύω που κοιμούνται νωρίς τα μωρα σας! Εμενα αργεί και ξυπναει τη νυχτα να θηλασει φυσικα!

Το 3ημερο θα παμε και για μπανιο! Ανυπομονω! Θα χει πολυ πλάκα!

Εσείς το σκεφτεστε για μπανακι;


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!

Αντζελα κι εμεις θα παμε μολις επιστρεψει ο αντρας μου!!ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!

Το λατρευει το νερο ευτυχως και πιστευω θα εχουν ΠΟΛΥ πλακα να τα δουμε μεσα στη θαλασσα!!Εμεις για Κυριακη ή Δευτερα το κοβω!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...