Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2015!


Dekoglo

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Γραψτε απουσία και για εμένα τα εχω παίξει και για αυτό εξαφανίστηκα! Απορώ βρε μανούλες με δυο παιδάκια πως τα καταφέρνετε! Δώστε και σε εμάς κανένα τιπ!

Χαρα καλώς ήρθες! ΚΑι εγώ όταν επιστρέψω στην εργασία - ευτυχώς εχω ακόμα - δεν έχω συγγενείς κοντά για το παιδί οπότε μια κατάθλιψη με πιάνει από τώρα, για το τί θα κάνω!

Θέλω να ρωτήσω όσα μωράκια έβγαλαν δοντάκι θηλάζουν/? αν ναι πως πάει ο θηλασμός? πέφτει δάγκωμα? Εμείς δεν έχουμε βγάλει ακόμα δόντια αλλά αυτός είναι ο φόβος μου.

Εμείς είμαστε 10 κιλά, και είμαστε αρκετά παχουλά μωράκια!

Με το καλό τα μικράκια που ετοιμάζονται για μπλουμ! Εμεις λέμε μάλλον αργότερα!

Πολλά φιλάκια και καλημέρα στα μπεμπάκια σας


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσαρες.

εμεις βαπτίσαμε την νεραιδουλα μας και πηγαμε για μια εβδομαδα στους γονεις μου. χθες γυρισαμε. το μικρακι μου ποναει πολύ και γκρινιαζει αλλα δοντακι πουθενα. μου ανεβασε και πυρετο ένα βραδυ και ψιλοφρικαρα γιατι δεν ειχε ξαναανεβασει. από εβδομαδα εχουμε εμβολιο. εν τω μεταξυ φυγαμε κατευθείαν μετα την βαφτιση επειδή πεθανε η γιαγια μου αφησα το σπιτι χαλια και τωρα δεν ξερω από που να ξεκινησω.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσαρες.

εμεις βαπτίσαμε την νεραιδουλα μας και πηγαμε για μια εβδομαδα στους γονεις μου. χθες γυρισαμε. το μικρακι μου ποναει πολύ και γκρινιαζει αλλα δοντακι πουθενα. μου ανεβασε και πυρετο ένα βραδυ και ψιλοφρικαρα γιατι δεν ειχε ξαναανεβασει. από εβδομαδα εχουμε εμβολιο. εν τω μεταξυ φυγαμε κατευθείαν μετα την βαφτιση επειδή πεθανε η γιαγια μου αφησα το σπιτι χαλια και τωρα δεν ξερω από που να ξεκινησω.

Να σας ζησει η μικρη Βαλερια γλυκια μου!!Καλοφωτιστη και να την χαιρεστε!

Συλλυπητηρια και για τη γιαγια σου...ολα μαζι σας βρηκανε...

Κανε υπομονη!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Μαμα της Βαλεριας να σας ζήσει το κοριτσακι σας! Γερο κι ευλογημένο! Και συλλυπητήρια για την γιαγια σου!

Ο δικος μου παροτι εχει ανησυχία , δεν εβγαλε δοντι. Κάναμε το τελευταίο εμβολιο την προηγούμενη εβδομάδα. Απο κιλα 10.710 και 72 ποντους!

Λιλα με τι του δινεις νερο; παιζεο σημαντικό ρολο το στομιο του να ειναι σκληρό για να μην αε δαγκωνει στο θηλασμο!


ZBTlp3.png

KQNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

μαμα βαλεριας να σας ζησει η μικρουλα σας να ειναι γερη και ευτυχισμενη και να τη χαρειτε οπως επιθυμει κ εκεινη κ εσεις. τα συλλυπητηρια μας για τη γιαγια σου.

Αντζελα δεν εχει βγαλει ακομα δοντακι ο μικρος αλλα τον φοβαμαι δεν το ηξερα αυτο για το ποτηρακι. κ τα δυο π εχω εχουν σκληρο στομιο. Χαιρομαι που ακουω τα κιλακια σας γιατι εμεις ειμαστε 9.900 και 70 ποντους και μας εχουν ζαλισει ολοι να μην τπυ δινουνε τοσο φαι. Ελεος δηλαδη! η παιδιατρος ειναι κουλ αφου θηλαζει - δεν το μπουκωνω με το ζορι - και τα ακουω απο ολους τους αλλους! τεσπα. απο αγκαλιες πως την παλευεις;;; εμενα θελει πολλες κ να μαι ορθια οποτε με ζοριζει λιγακι!!! ασε που τον φοβαμαι γιατι μπορει να στεκειται στα χερια μου μια χαρα αλλα αν ακουσει ηχο γυρναει αποτονα να δει προς τα π ερχεται και φοβαμαι μη μου φυγει!!!

οσο για τις τουμπες κοριτσια οταν μ λενε ολοι να προσεχω εγω αυτο π λεω κ το πιστευω ειναι οτι τα μικρακια μας σιγουρα θα φανε τουμπιτσες - ειδικα απο εδω κ περα ειναι πολυ επιφοβα - απλα ευχομαστε να ειναι τυχερα και να μην χτυπησουν πολυ!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ κορίτσια να στε καλα.

αυτό με την αγκαλια και να μαστε ορθιες το χουν όλα τελικα. ολο βολτες θελει. με εχει πεθανει το χερι μου αλλα χαλαλι της με το που μου χαμογελάει την ξαναπαιρνω. ασε που θελει ότι υπαρχει γυρω της.τα μαζευει όλα και μετα τα βαριεται. γενικα βαριούνται πολύ ευκολα νομιζω. εν τω μεταξυ εχει κανα μηνα τωρα κοιμαται μονο μπρούμυτα σηκωνει και το πωπουδακι της γλυκα σκετη. οσο είμασταν στους γονεις μου κοιμοταν με την μαμα μου γιατι εκει εχουμε ένα παρκοκρεβατο και δεν ηθελε να κοιμαται εκει. αυπνη η μανα μου γιατι στριφογυριζει συνεχεια η μικρη στον υπνο της και νομιζε ότι ειχε κατι. παντως κορίτσια χορτασα υπνο και ξεκουραστηκα. μεγαλο πραγμα να εχεις βοηθεια με το μωρο. αφου εψησα τον αντρα μου να ξαναπαμε τον αυγουστο. χαχαχαχα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαμά Βαλέριας, σα να βλέπω τον μπέμπη μου να κοιμάται!

Από τότε που μπορέι και γυρνάει μπρόυμητα έχει αρχίσει και κοιμάται πλέον κανονικά 7ωρα (εννοείται όχι πάντα αλλά καμία σχέση με πριν που τον έβαζα ανασκελα)! Τις δε πρωτες φορές που τον γύρναγα ανάσκελα, γιατί δεν ήταν σε θέση ακόμα να ξαναγυρίσει από μπρόυμητα ανάσκελα, ο κακομοίρης ξύπναγε με κατακόκκινα ματάκια και με κοίταζε με παράπονο που τον ξεβόλευα (και άρχιζε ο κακός χαμός).

Είναι τέλεια να έχεις βοήθεια, εννοείται να ξαναπάτε τον Αύγουστο! Όχι μόνο για την βοήθεια, αλλά νομίζω ότι και για τα μωράκια μας το να περνάνε χρόνο με τον παππού και τη γιαγιά είναι ανεκτίμητη αξία!

Δροσερά φιλάκια στα μωράκια σας!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Γραψτε απουσία και για εμένα τα εχω παίξει και για αυτό εξαφανίστηκα! Απορώ βρε μανούλες με δυο παιδάκια πως τα καταφέρνετε! Δώστε και σε εμάς κανένα τιπ!

Χαρα καλώς ήρθες! ΚΑι εγώ όταν επιστρέψω στην εργασία - ευτυχώς εχω ακόμα - δεν έχω συγγενείς κοντά για το παιδί οπότε μια κατάθλιψη με πιάνει από τώρα, για το τί θα κάνω!

Θέλω να ρωτήσω όσα μωράκια έβγαλαν δοντάκι θηλάζουν/? αν ναι πως πάει ο θηλασμός? πέφτει δάγκωμα? Εμείς δεν έχουμε βγάλει ακόμα δόντια αλλά αυτός είναι ο φόβος μου.

Εμείς είμαστε 10 κιλά, και είμαστε αρκετά παχουλά μωράκια!

Με το καλό τα μικράκια που ετοιμάζονται για μπλουμ! Εμεις λέμε μάλλον αργότερα!

Πολλά φιλάκια και καλημέρα στα μπεμπάκια σας

Καλημέρα! Είμαι μανούλα Νοεμβρίου και τυχαία είδα την ερώτησή σου σχετικά με το δάγκωμα... Ο μπεμπης μου έχει 3 δοντάκια και θηλάζει κανονικα χωρίς να με δαγκώνει.. Μόνο μια φορά που χάζευε και στην ουσία δεν έπινε, ξεχάστηκε κ μου έδωσε μια μικρούλα..χαχα Μην ανησυχείς όμως, στις θηλαστικές κινήσεις δεν συμμετέχουν τα δοντάκια..

Να σας ζήσουν λοιπόν τα μωράκια σας!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερααα

ρε κοριτσαρες δωστε καμια πετυχημενη συνταγή για τα μωράκια μας. από λαχανικα εμενα τρωει τα κλασσικα καροτο, κολοκυθι, πατατα, γλυκοπατατα, πιπερια, κουνουπιδι, κρεμμυδακι σημερα θα της βαλω και μελιτζανα. δευτερα θα παμε για εμβολιο και θα ρωτησω τι άλλο μπορω να της φτιαχνω. ολο λαχανικα θα βαρεθεί. μου ειπαν για αστρακι ζυμαρικο αλλα δεν εχω δωσει ακομα γιατι δεν ξερω πως να το μαγειρεψω. εδωσα και τραχανα νηστησιμο λαχανικων που εφτιαξε η μαμα μου και της αρεσε. γιαουτρακι εχετε δωσει εσεις?ξερετε ποτε ξεκιναμε?

λιλα μου θα παμε τελικα και τον αυγουστο. της μικρης η καλυτερη της. ολη μερα καποιος παιζει μαζι της ο παππους της εχει φτιαξει ολοκληρη παιδικη χαρα. ολη μερα εξω θα ειναι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Anath ευχαριστούμε για την απάντηση, ο μικρός δεν έχει βγάλει ακόμα δοντάκια αλλά με δαγκώνει με τα ούλα του με μανία για αυτό φοβάμαι και αναρρωτιέμαι! Να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια σου!

Valerias mum με το καλό να ξαναπάτε. απο συνταγές εγώ δε μπορώ να δώσω τίποτε γιατί ακόμα καρότο κολοκύθι και πατάτα τρώμε με κοτόπουλο ή κρέας, και εγώ θέλω να τηλεφωνήσω στη γιατρό να ρωτήσω για ζυμαρικό και για άλλα λαχανικά.

Φιλάκια στα μικρά σας!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγαμε παιδιατρο και την ρωτησα.

από φρουτα και λαχανικα μου ειπε μπορω να δωσω τα παντα εκτος από φραουλα και πορτοκαλι(?). ζυμαρικα μου ειπε να ξεκινησω αστρακι ή πεπονακι, κρεατικα ότι θελω εκτος από χοιρινο. με κυριο όμως το μοσχαρι. επισης τραχανα η βρωμη για απόγευμα. γιαουρτι και ανθοτυρο μου ειπε στον 10ο.

η μικρη είναι 75εκ και 8640γρ.

καλε που χαθηκατε ολες??


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!!Σας εχασα...αλλα ειμασταν διακοπες!!

Πηγαμε Αθηνα για καποιες μερες και μετα Κυπαρισσια!

Απλα ΤΕΛΕΙΑ ολα!!Βγαλαμε τα δυο δοντακια μας κατω και καθομαστε κανονικα μονοι μας!

Ειχε γκρινια με τα δοντακια πολυ αλλα 2-3 μερες ευτυχως κρατησε!!

Εμεις τρωμε κοτοπουλο και μοσχαρι και απο ολα τα λαχανικα(αυτα που αναφερατε)..πορτοκαλι εγω δινω απο την αρχη που ξεκινησαμε φρουτα και μαλιστα δεν το βαζω στην κρεμα αλλα το στιβω και το δινω να το πινει στο μπιμπερο!ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ!

Αυτα τα νεα μας προς το παρον...πολλα φιλια στα καμαρια σας!!!


3ih6p2.png

Glezp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μικρή μανούλα γέμισες μπαταρίες και εσύ και όλη η οικογένεια? Τώρα που βγαλατε δοντάκια τα φροντίζεις κάπως ? ΤΟ έχω απορία γιατί και εμάς από εχθές έχει σκάσει μια μικρή λευκή γραμμούλα οπότε είναι ζήτημα ημερών να ξεπεταχτεί τελείως το δοντάκι. Και ομοίως τρελή γκρίνια και ξύπνημα το βράδυ 2 και 3 φορές, ενώ πριν κοιμόταν κανονικά.

Μαμά Βαλέριας και εμείς ξεκινάμε με αστράκι απο ζυμαρικά, εμένα ο παιδίατρος μου είπε να μην δοκιμάσουμε απο φαγητά κ φρουτα μελιτζάνα (οχι οτι θα πάθει κάτι αλλά θεωρεί ότι είναι βαριά), και μου είχε πει όχι φράουλες, συκα, ακτινίδια. Για πορτοκάλι δεν είχα ρωτήσει, αλλά δεν έχω δώσει ακόμα γιατί θέλουμε όλα να είναι εποχής. Απο λαχανικά τώρα βάλαμε ντοματούλα, και μετά ακολουθούν αρακάς, φασολάκια, κλπ, πάλι εποχής.

Απογευματινό δεν έχουμε βάλει ακόμα, μάλλον όταν κλείσει τον 8ο, αλλα νομίζω οτι δε θα μας βγαίνει κ πολύ χρονικά αν δεν αλλάξει λίγο πρόγραμμα. Τώρα τρώει φρούτο 10 και μετά κοιμάται 1-3 με αποτέλεσμα να τρώει μεσημεριανό περι τις 3μιση οπότε μέχρι να τελειώσει πάει 4. Σπάνια θα το καταφέρω να τον ταίσω στις 2. Τεσπα, έχουμε ακόμα ημέρες μπροστά μας οπότε ίσως στρώσει έως τότε.

Αλήθεια από ποσότητα πόσο τρώνε τα μικρά σας?

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια και τα μπεμπάκια!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...