Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα κ απο εμενα....Σας διαβασα εν ταχυ,γιατι μπουμπουλα ειναι διπλα μου και ετοιμη να πατησει τσιριδες αλλα σας διαβασα.....

Να καταθεσω και εγω λοιπον την δικη μου εμπειρια σχετικα με το κουκλακι μου......

Οπως φυσικα ολες εχετε καταλαβει με διεκδικει 25 ωρες την ημερα και 1000 τις 100....

ξερω μπορει να την κακοεμαθα εγω ,μπορει εγω να ευθυνομαι που δεν μπορω να παω ουτε στην τουαλετα χωρις να με βλεπει,αλλα δεν το μετανοιωνω.

Καταρχας δεν καθετε πανω απο 5 λεπτα με κανεναν,Αν θα κατσει θα ειναι μονο με τον μπαμπα της κ αυτο αν εγω βρισκομαι στο οπτικο της πεδιο,η αν μιλαω απο το αλλο δωματιο και με ακουει.

Σημερα το μεσημερι που τρωγαμε ,και αφου τελειωσαμε,την πηρε ο μπαμπας της να την παει στο κρεββατι για να κοιμηθουμε ,εγω εμεινα στην κουζινα για να μαζεψω,ε επι 5 λεπτα εκλαιγε με αναφηλητα και λυγμους,μεχρι να παω κ να με δει.μολις με ειδε,εκανε τρελες χαρουλες κουνουσε χερακια ποδαρακια και μολις την ξαπλωσα για να την θηλασω ειχε γυρισει το προσωπακι της με κοιτουσε και με τα χερακια της μου χαιδευε το προσωπο.

Εχει ενα σωρο να γραψω αλλα θα σας κουρασω,νομιζω πως ολα αυτα φτανουν.


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ηρθα απο παιδιατρο καλες μου.....ο μικρος μου δεν πηρε πολυ βαρος (μη γελατε βρωμες)...βεβαια ο γιατρος λεει ότι ειναι 'θηριο' αλλα πρεπει να σας επισημανω ότι ειναι αδυνατουλης και ας λετε εσεις....λοιπον ειμαστε 74 ποντους υψος, 44.5 κεφαλι και 8300 γρ....Κατα τα αλλα όλα καλα...απο το κεφαλακι μας ως το πουλι μας που δεν αντεξα και τον ρωτησα αν ειναι μικρο (μια που του αγγελου το θυμαμαι πιο μεγαλο:-D)...με κοροιδευε ο γιατρος φυσικα...μου ειπε ότι μαλιστα ειναι και πανω του μετριου και ότι μετα τα τεσσερα και πιο πολυ στην εφηβεια φαινεται ποσο ειναι....του λεω γιατρε μου δεν θα τον παντρευτω...μου αρκει να ειναι ΟΚ γιατι φοβαμαι λογω δικγης μου ορμονικης διαταραχης και μου ειπε 'πιο καλα και απο κανονικο' :-D....αφου κεφαλι και πουλι ειναι ενταξει, λεει, δεν εχουμε να φοβομαστε τιποτα....:lol:

Φρουτα κανονικα και βανιλια...κρεας τον αλλο μηνα...

?εβγαλε 2 δοντια κ δεν καταλαβαμε οτι τα βγαλε!!τωρα τι εχει κ μου εκανε ετσι ολο το βραδυ...εχω εναν πονοκεφαλο αλλο πραμα...ειναι κ ο καιρος αστα να πανε...ουφφφφ....δεν εχω διαβασει παω να ριξω ενα βλεφαρο αν προλαβω...

τα δοντια τον ενοχλουν ρε μητσακι....και τι εγινε που εβγαλε δυο ? εχει πολλα ακομη να βγαλει...και μαλιστα οι κυνοδοντες και τα ματοδοντα πονανε αρκετα....

Καλά η δικιά μου είναι η μοναδική που δεν έχει βγάλει δόντι μέχρι στιγμής ?!!

και ο δικος μου φαφουτης.....

Σημερα σχεδον τελειωσα το προσκλητηριο.Το δεσιμο ακομα δεν ξερω πως να κανω...θα δω...κατι θα σκεφτω.Εκλεισα και φωτογραφο-λουλουδια-κομμωτηριο......ενα ενα να τα εχω ολα ετοιμα μεχρι τις 15 ιουνιου γιατι μετα θα ετοιμαζομαι για να φυγω στην κρητη και θα πρεπει να εχω καιρο για να μην τρεχω.

με το καλο κοριτσακι.....

γυρίσαμε..σας ποστάρω αυτο που εγραψα σε ενα τοπικ στο παρεντς γι ανα μην τα ξαναγράφω...

?

στα ειπα και στο τηλεφωνο,....ρωτησα και τον ντοκ...να μην κανεις τιποτα...και ΓΟΠ να εχει τωρα θα του περασει...απλα να αλλαξεις παιδιατρο....δεν ειναι καλος ανθρωπος αυτη....

Σε λιγο θα παω τον μικρο στον γιατρο...ρε κοριτσια οποτε μπορειτε να γραψετε λιγα λογια για τα μωρακια σας πως πανε απο συμπεριφορα γενικοτερα ...:roll::roll:

ο δικος μου θησαυρουλης ειναι κινητικος, ομιλητικος και χαμογελαστος σχεδον παντα.....τρελαινεται για τη μανουλα και για τον αγγελο...κανει κουπεπε, βγαζει - βαζει πιπιλα και τραγουδαει όλη μερα.....του αρεσει πολυ το μπανιο, τα τραγουδια και η βολτα με το αυτοκινητο. Χωρις βοηθεια καθεται αλλα επειδη ειναι κινητικος, όλο κουνιεται, οποτε χανει ευκολα την ισορροπια του. Τελος πινει νερο μαε το ποτηρακι τηυς ΝΥΚ και σκαρφαλωνει στην τεραστια κοιλια μου για να μου κανει 'τζα'!!!!!!!!

τζια αν ημουν στην θεση σου θα εψαχνα για παιδο-γαστρεντερολογο...δεν θα υπολογιζα και πολυ τον παιδιατρο...καποιον πιο εξειδικευμενο ισως...λεω εγω τωρα...βασικα πρωτα θα ρωτουσα Αλεκα..χεχεχε

Σε ευχαριστω καλο μου....μεντορας μου ομως ειναι ο παιδιατρος μου....απλος, λογικος, εμπειρος, αξιοπιστος....αυτος μου ειπε να μην 'πειραζουμε' τα μωρα...να αφησουμε τη φυση να κανει την δουλεια της. Και ΓΟΠ να εχει, θα περασει τωρα με τις στερεες.

Εννοω πως σας συμπεριφερεται...δλδ ο δικος μου εδω και 3 περιπου βδομαδες θελει να τον εχω συνεχεια αγκαλια αλλιως κλαιει γοερα,στο ριλαξ ή στο καρεκλακι καθεται ελαχιστα ενω στη μαμα μου εχει τελειως αλλη συμπεριφορα..καθεται πιο πολυ η μαμα μου κανει δουλειες ενω εμενα δεν με αφηνει σε χλωρο κλαρι...μολις κοιμηθει στισ 9 τοτε βαζω μπρος να μαγειρεψω σιδερωσω κανω το σπιτι κτλ...επισης παω να τον αλλαξω και κλαιει, με μαλωνει, χτυπαει (προφανως δεν το κανει επιτηδες) γενικα εχω δει τεραστια αλλαγη...σαν να μεγαλωσε αποτομα ενα πραγμα...διεκδικει εντονα την προσοχη και την αγκαλια συνεχεια...σκεφτηκα το αγχος της εγκαταλειψης και ηθελα να μου πειτε τι κανουν και τα δικα σας μηπως μεγαλωνω τον επομενο Οσαμα...μην μου πειτε να τον αφησω να κλαιει δεν θελω...ειναι κατι φυσιολογικο...???Δευτερομανουλες???Χτες ξυπνησε στις 2 ,τον θηλαζα και μου εδινε το χερι του στο στομα μου για να το φιλησω...με κοιτουσε,χαμογελουσε και συγχρονως χασμουριοταν...

νομιζω ότι παρααγχωνεσαι με τον μικρουλη....και ο αγγελος νομιζω καπως ετσι ηταν και ετσι παρεμεινε...γκρινιαρουλης....αλλα ειναι γλυκας οποτε μη σκας....

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι την μανα μου την "ακουει"¨ενω απο εμενα απαιτει...με τον τροπο του βεβαια..η εξηγηση της μανας μου ειναι "ολα τα παιδια την μανα τους την εκμεταλλευονται" δεν νομιζω οτι ειναι κατι τοσο απλο...:rolleyes::rolleyes:

και ομως ειναι....εκτος αν η μανα τους ειναι πιο σκληρη (εγω ειμαι)...αλλα αυτο εχει αλλες επιπτωσεις...;)

δ

και τελικά το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω βρει παιδίατρο να τον εμπιστέυομαι ωστε να μου ζητησει την εξέταση και να μην το σκεφτώ καν..με αυτην εχω δευτερες σκέψεις...

Πόλυς Κλεανθους......εγγυηση...

Ανασφαλειες εχω...και τυψεις και ξερω οτι ισως σκεφτομαι χαζα παρολα αυτα ουτε θελω να στεναχωρησω την μαμα μου με αυτες τις σκεψεις μου που με βοηθαει οσο κανενας...αλλα οι δευτερες σκεψεις υπαρχουν απο πισω...:?:???:

και τι εγινε?? ασ'τες να υπαρχουν...μην τα ψηλαφιζεις τοσο....

Εγω οταν γυριζω απο την δουλεια ουτε τα χερια μου δεν με αφηνει να πλυνω ...πρεπει να του μιλησω πρωτα.....λυσαει.

Τους λειπουμε και ΝΑΙ ξερουν πως θα τους κανουμε τα χατηρια γιατι τα αγαπαμε περισσοτερο απο ολους τους αλλους.

Ο γιαννης ωρες ωρες κανει τρελες για να τραβηξει την προσοχη αλλα ευτυχως πολυ λιγες φορες.Το κολπο ειναι να μην τους μιλας συνεχεια για το μωρο και να ασχολεισε μαζι τους και ας εχεις το μωρο αγκαλια.

Εγω του λεω ολο ο ''αδερφος σου''...ποτε ''το μωρο'' και αυτο το .....''σου''....τον κανει πολυ χαρουμενο γιατι λεει πως ειναι μονο δικος του αδερφος ....και ενα θεματακι με την κτητικοτητα το εχει,οποτε πιανει το κολπο.!!!!

ακριβως τα ιδια...και ο μεγαλος και ομικρος....

αχ μ'αρεσει που τους λες με τα ονοματα τους!!!εγω δεν μπορω να συνηθισω να τα φωναζω με τα δικα τους....

ουτε εγω μπορω...και δε θα μπορω μεχρι το χρονο μαλλον....

Το αγαπημένο τραγούδι του Μαρκελλου από 6 μηνών εως σημερα. Το τραγουδαμε μαζι με άλλα κάαααθε βραδυ.

Αφιερωμένο σε όλα τα παιδακια:D

τι γλυκο!!!! ευχαριστουμε....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

παρουσα παλι.

τελειωσαν της πρεσσας,μπανιαρισα κ κανω διαλειμμα ταιζοντας μπεμπη για να πιασω πουκαμισα με το χειρος το σιδερο.

μαρκελλακι ο μαρκελλος οσο παει σε συγκινει κ περισσοτερο!Ευχομαι να παρει ς διπλες χαρες κ απο την μπουμπου σου!!

θεανω ο καθενας επιλεγει πως θα μεγαλωσει το παιδι του, με τον δικο του μοναδικο τρο0πο.εσυ επελεξες αυτον κ μαγκια σου!ποιος θα σε κακολογησει;;;μην απολογηστε συνεχεια ο καθεις πραττει με την ιδιοσυγκρασια του, δεν γινεται να συμφωνησουμε ολες!!!

Ελένη1 δωσε λινκ να μην παω φεις τωρα...


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα απο παιδιατρο καλες μου.....ο μικρος μου δεν πηρε πολυ βαρος (μη γελατε βρωμες)...βεβαια ο γιατρος λεει ότι ειναι 'θηριο' αλλα πρεπει να σας επισημανω ότι ειναι αδυνατουλης και ας λετε εσεις....λοιπον ειμαστε 74 ποντους υψος, 44.5 κεφαλι και 8300 γρ....Κατα τα αλλα όλα καλα...απο το κεφαλακι μας ως το πουλι μας που δεν αντεξα και τον ρωτησα αν ειναι μικρο (μια που του αγγελου το θυμαμαι πιο μεγαλο:-D)...με κοροιδευε ο γιατρος φυσικα...μου ειπε ότι μαλιστα ειναι και πανω του μετριου και ότι μετα τα τεσσερα και πιο πολυ στην εφηβεια φαινεται ποσο ειναι....του λεω γιατρε μου δεν θα τον παντρευτω...μου αρκει να ειναι ΟΚ γιατι φοβαμαι λογω δικγης μου ορμονικης διαταραχης και μου ειπε 'πιο καλα και απο κανονικο' :-D....αφου κεφαλι και πουλι ειναι ενταξει, λεει, δεν εχουμε να φοβομαστε τιποτα....:lol:

Φρουτα κανονικα και βανιλια...κρεας τον αλλο μηνα...

....

μια χαρα μαρη εχεις φαγωθει!εγω κατι τετοιες "αποριες" βαζω τον συζυγο να τις ρωτησει...εχει τον τροπο κ τις γυρναει στο πολυ επιστημονικο...;););)


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλεκακι ΣΟΥΠ ΕΡ ο μικρος.φυσικα οι ερωτησεις σου εγραψαν ιστορια χαχα

Δαλιδα σαφως κ ο καθενας επιλεγει το πως θα μεγαλωσει το μωρακι του,και εννοειτε πως ποτε δεν προκειτε να απολογηθω αφου ειναι προσωπικη μου επιλογη,απλα λεω κ εγω σε εσας τις φιλες μου που περασαμε τοσααααααααααααα μαζι ενα παραπονακι,:D:D


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

τι κανετε?

εγω χαλια...με πυρετο, λαιμο κ τα λοιπα...ολο το βραδυ τουρτουριζα, το πρωι σηκωθηκα με πυρετο κ ζαλαδα φοβερη, δε πηγα δουλεια κ δε θα παω κ αυριο, ευτυχως ηρθε η μανουλα μου κ με βοηθησε...

απο τα λιγα που διαβασα, γυρισε σπιτακι της η κιμι μας! σιδεροκεφαλη η περδικουλα!

του μητσακιου ο μπομπιρας εβγαλε δοντια!!! μπραβο!!!

η τζια ανησυχει για ΓΟΠ της μπουμπους, της αλεκας ο μπεμπης ειναι ενας μπεμπαρος σωστος κ η μαριανθη κ η θεανω αναρωτιουνται εαν ειναι καλες μανουλες, η ελενη ασχολειται με τη βαφτιση...

πω πω εχασα πολλα.....

ελπιζω μεχρι το σαββατο να ειμαι καλα κ να μην ακυρωσω το ταξιδι μου...

δε πιστευω να κολησω το μικρο ? υποτιθεται οτι αυτος με κολησε κ οτι ειναι στην αναρρωση τωρα, τι λετε?


qC91p2.pngaQK1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και ναι....εβαλα ΚΑΙ το γιαννη για υπνο !!!!!!!!

Δαλιδα,

το γραφω και στο προφιλ μου www.vendingbar.gr

ευχαριστω για τον κοπο !!!!!

να μπαινετε μια φορα την ημερα απαραιτητος....:mrgreen:


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Ευανθία,

Περαστικα βρε κοριτσακι....αυτος ο τρελοκαιρος μας καταστρεψε...

γκουχου...γκουχου

Αλεκα,

Μια χαρα ειναι ο μικρος !!!

Για την μπαλα που παιζει τον ρωτησες το γιατρο?


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

τι κανετε?

εγω χαλια...με πυρετο, λαιμο κ τα λοιπα...ολο το βραδυ τουρτουριζα, το πρωι σηκωθηκα με πυρετο κ ζαλαδα φοβερη, δε πηγα δουλεια κ δε θα παω κ αυριο, ευτυχως ηρθε η μανουλα μου κ με βοηθησε...

ελπιζω μεχρι το σαββατο να ειμαι καλα κ να μην ακυρωσω το ταξιδι μου...

δε πιστευω να κολησω το μικρο ? υποτιθεται οτι αυτος με κολησε κ οτι ειναι στην αναρρωση τωρα, τι λετε?

Περαστικα σου βρε!Φυλαξου να γιαννεις να κανεις κ το ταξιδακι σου!!

Αλεκακι ΣΟΥΠ ΕΡ ο μικρος.φυσικα οι ερωτησεις σου εγραψαν ιστορια χαχα

Δαλιδα σαφως κ ο καθενας επιλεγει το πως θα μεγαλωσει το μωρακι του,και εννοειτε πως ποτε δεν προκειτε να απολογηθω αφου ειναι προσωπικη μου επιλογη,απλα λεω κ εγω σε εσας τις φιλες μου που περασαμε τοσααααααααααααα μαζι ενα παραπονακι,:D:D

Τι παραπονακι;;Αφου μολις το γραφεις το ξεχνας ή δεν ειναι ετσι;;;

Και ναι....εβαλα ΚΑΙ το γιαννη για υπνο !!!!!!!!

Δαλιδα,

το γραφω και στο προφιλ μου www.vendingbar.gr

ευχαριστω για τον κοπο !!!!!

να μπαινετε μια φορα την ημερα απαραιτητος....:mrgreen:

Κ δις κ δις.

Τον Μανω τον εβαλες;;;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δαλιδα σαφως κ ο καθενας επιλεγει το πως θα μεγαλωσει το μωρακι του,και εννοειτε πως ποτε δεν προκειτε να απολογηθω αφου ειναι προσωπικη μου επιλογη,απλα λεω κ εγω σε εσας τις φιλες μου που περασαμε τοσααααααααααααα μαζι ενα παραπονακι,:D:D

Αχ αυτο το πρωτο παιδι.....ολες ετσι καναμε να εισε συγουρη.Το μονο που θα σε συμβουλευα για να διεκολυνθεις αργοτερα που θα πας για δουλεια και να μην εχεις ''δραματα'' ειναι να αρχισεις να την αφηνεις καθε μερα απο λιγο με καποιον αλλο για λιγη ωρα που θα την αυξανεις λιγο λιγο και φυσικα να μην εισε στον ιδιο χωρο καπου κρυμενη γιατι θα σε μυρίζει και θα σου κανει ψυχολογικο πολεμο ....στην αρχη θα γκρινιαζει αλλα καλητερα τωρα παρα μετα !!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

χαχα Δαλιδα ποσο με ξερεις...ειναι κ εκεινο το Αλτσχαιμερ που εχω.

Ελενη εγω μπαινω μερα παραμερα θα σε παρω τηλ μολις σιγουρευτω γιαυτο που θελω

Ευανθια αν το μωρακι ειναι σε αναρρωση μην φοβασαι δεν το κολλας.περαστικα


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τον Μανω τον εβαλες;;;

Ακομα να ερθει.........εχει παει στο Αλλού να δει τα μηχανηματα.....καθε απογευμα παει, μαλλον κανει τιποτα εξτριμ σπορ γιατι ερχεται πτωμα :tongue:


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο το πρωτο παιδι.....ολες ετσι καναμε να εισε συγουρη.Το μονο που θα σε συμβουλευα για να διεκολυνθεις αργοτερα που θα πας για δουλεια και να μην εχεις ''δραματα'' ειναι να αρχισεις να την αφηνεις καθε μερα απο λιγο με καποιον αλλο για λιγη ωρα που θα την αυξανεις λιγο λιγο και φυσικα να μην εισε στον ιδιο χωρο καπου κρυμενη γιατι θα σε μυρίζει και θα σου κανει ψυχολογικο πολεμο ....στην αρχη θα γκρινιαζει αλλα καλητερα τωρα παρα μετα !!!!

Αυτο προσπαθω να κανω αλλα τζιφος.Χθες βγηκα εξω για δουλειες κ γυρισα αρον αρον γιτι δεν μπορουσε ο μπαμπας της νατην ηρεμησει.


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...