Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kοριτσια καλησπερα και απο'μενα...:D

Πολυ χαιρομαι που καποιες απο'μας κρατανε ηδη τα παιδακια τους στην αγκαλια τους και ευχομαι και σε'μας που περιμενουμε να γεννησουμε να πανε ολα καλα...

Λοιπον,τα νεα μου...

Το Σαββατο πηγα στο Αρεταιειο να με δει ο γιατρος μου και μου ειπε πως η μπεμπα ειναι ηδη 3.300γρ και εχω διαστολη 1...Την Τεταρτη κλεινω την 39η εβδομαδα και θα προγραμματισουμε τον τοκετο(φυσιολογικο).Καποια μερα απο την Τεταρτη (μεθαυριο)εως το Σαββατο θα εχω κανει εισαγωγη και θα μπω να γεννησω την δευτερη κορουλα μου...Περιμενω τηλ.απο τον γιατρο μου,για την συγκεκριμενη μερα...

Αυτα...

Φιλια σε ολες!!!:D


Γιωργία :arrow: 31/1/2008

Μυρτώ :arrow: 13/11/2009

Σας λατρεύω γλυκά μου κοριτσάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

ΥΓ :Τι smilies ειναι αυτα που εμφανιστηκαν στο μηνυμα μου?

Εγω την φατσουλα που γελαει ειχα επιλεξει...

Θα μας τρελανουν τελειως!!!


Γιωργία :arrow: 31/1/2008

Μυρτώ :arrow: 13/11/2009

Σας λατρεύω γλυκά μου κοριτσάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σπιρουλίνα αντε και εσύ με το καλό!!! πρόσεχε μόνο μην έρθει νωρίτερα η μπουμπού σου μιας κ είναι δευτερη!!!!

Εγώ έχω ευχάριστα... Όχι δεν γέννησε κάποια...

Μου είχε πει η παιδίατρος να τον ταισω στήθος 10' στο ένα και 5' στο άλλο και μετά να του δώσω συμπλήρωμα. Αν πιεί πάνω από 30γρ. σημαίνει πως δεν χορταίνει και θέλει πάντα συμπλήρωμα. Να το κάνουμε αυτό σαν τεστ. Ε, λοιπόν το έκανα, περισσότερο για τον άντρα μου που συμφωνεί με την γιατρό. Και μαντέψτε: Δεν ήπιε καθόλου, μου το έδιωχνε από την αρχή!!!!!!!Αχ κοριτσάκια είμαι πολύ χαρούμενη, μου έφυγε ένα αγχος.... Και όπως ξέρετε ήδη κάποιες, τέτοια αγχη, τέτοια περίοδο είναι επίφοβα....


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

μόλις γύρισα από παιδίατρο που έκανα και την δεύτερη δόση αντιγριπικού του μικρού και ως δια μαγείας, δεν έκλαψε καθόλου!!!!!! Πάλι καλά γιατί δεν ήμουν και για πολλά πολλά.

Γωγούλα πες μας νέα!! Νομίζω και η Ελένη πάει σήμερα.

Σπιρουλίνα με το καλό!!!!! Να μας ενημερώσεις μονάχα!!!!!!!

Δαλιδά μπράβο!~!!! Είδες??? εσυ ξέρεις εξάλλου, υπομονή και επιμονή!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

μόλις γύρισα από παιδίατρο που έκανα και την δεύτερη δόση αντιγριπικού του μικρού και ως δια μαγείας, δεν έκλαψε καθόλου!!!!!! Πάλι καλά γιατί δεν ήμουν και για πολλά πολλά.

QUOTE]

Καταλαβαίνει την κατάσταση το παιδί!!!!!

Γιατί του έκανες 2η δόση; Δεν είχε κάνει πέρυσι;


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι δεν του είχα κάνει. Είχα ρβτήσει τον παιδίατρο και μου λέει δεν υπάρχει λόγος να κάνει αφού δεν έχει πρόβλημα υγείας. αλλά τώρα με τη νέα γρίπη μου είπε να του κάνω της εποχιακής γιατί φοβούνται την μετάλλαξη οπότε να έιναι καλυμμένος κατά ένα μερος


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο γιατί στην ηλικία του κάνουν μονή δοση εκτός κ αν δεν έκαναν πέρυσι καθόλου!

Εμείς είχαμε κάνει κ πέρυσι για τον παιδικό κ για τον μικρό που ήταν ενός τότε. Φετος κάναμε μονή για να είμαστε καλυμμένοι για γρίπη κ νεογέννητο- όσο μπορείς να είσαι καλυμμένος βέβαια...


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

άντε καλέ.... που είναι η Γωγούλα?????


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

κάτι μου λέει ότι πετάχτηκε μέχρι το ΜΗΤΕΡΑ!!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ειμαι Αλεκάκι!!!!!

Λοιπόν μάλλον δε θα είμαστε μαζί κοριτσάκι μου στο ΙΑΣΩ.. :(

Kλείσαμε ραντεβού για τις 21/11, ανήμερα της Παναγίας.. Επειδή τα νερά και ο πλακούντας είναι ακόμη καλά και η μπέμπα ειναι μόλις 2670 γρ. είπαμε να το καθυστερήσουμε όσο πάει.. Είμαι λεει και πρωτότοκη και το θεωρεί δύσκολο να σπάσουν τα νερά νωρίτερα, όπότε εκτός απροόπτου το επόμενο Σάββατο 21/11, θα κρατήσουμε τη μικρούλα μας αγκαλίτσα για πρώτη φορά!! 6-6.30 θα πρέπει να είμαστε εκει..

Κατα τ' άλλα η μπέμπα γύρισε ανάσκελα, έχει 1,5 πόντο μαλλακι και μαγουλάκια..

Μια γλύκα!!!

Το μόνο κακό ειναι οτι ειχα προετοιμαστεί για την άλλη Τετάρτη και περίμενα να ειμαι με το Αλεκάκι.. Δε πειράζει όμως!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έλα Γωγούλα μου... δεν πειράζει γλυκεια μου. Ας γεννήσουμε με το καλό και σίγορα θα τα πούμε και θα τα λέμε συχνά!!! Εγώ θα πάω την Πεμπτη... δεν νομιζω να μου αλλάξει ραντεβουδάκι.

Πωπω πολύ ησυχία έχει σημερα το φόρουμ....που είναι οι παλιες μας δόξες ωέο????


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Ax gioulies τι ωραία, σε 12 μερούλες θα αγκαλιάσεις το μπεμπάκι σου!!

Εγώ θα πάω Τετάρτη βράδυ για doppler να δω τι θα μου πει! Ανυπομονώ και σαν την Άσπα και εγώ περπατώ συνέχεια!Πολύ θέλω να ακολουθήσω τα χνάρια της. Θα μου αρέσει πολύ να έρθει στο ξαφνικό!!!!!


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ax gioulies τι ωραία, σε 12 μερούλες θα αγκαλιάσεις το μπεμπάκι σου!!

Εγώ θα πάω Τετάρτη βράδυ για doppler να δω τι θα μου πει! Ανυπομονώ και σαν την Άσπα και εγώ περπατώ συνέχεια!Πολύ θέλω να ακολουθήσω τα χνάρια της. Θα μου αρέσει πολύ να έρθει στο ξαφνικό!!!!!

Eσυ Τζιά πότε περιμένεις? Πού γεννάς?

Ναι ρε Αλεκάκι αυτό έλεγα και εγώ.. Εξαφανισμένες είναι όλες..

Οι μισές στο μαιευτήριο, οι άλλες μισές θηλάζουν στο σπιτι τα μωράκια και εμείς ακόμη εδώωωωωωωωωωωωωωωω.. :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γωγουλα καλα σου ειπε βρε... Ασε να παρει λιγο τα πανω της η μικρουλα! Κριμα αφου ολα ειναι καλα να στη παρει πιο νωρις.... Ελααααααααα στην ουρα θα κολλλησουμε??????? Ας ειναι καλα τα μωρακια μας και θα βρεθειτε μετα με το αλεκακι... και με τις υπολοιπες!

Αχ αντε ωραια νεα και σημερα...

καλο μας βραδυ και καλο ξημερωμα να εχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες γειά σας και χαρά σας!!

έφτιαξα το τσάι μου η αγγλίδα (ή η σκατογριέντζω) και μπήκα για λιγο να μάθω νέα!!! κι από ότι βλέπω όλα πάνε μια χαρούλα!!

κοτοπουλάκι θυμάμαι τη μέρα που γέννησες πολύ είχα γελάσει που όλα έδειχναν πως γεννάς κ εσύ χαζολόγαγες μαζί μας και σου λεγαμε να παρεις το γιατρό!!! να σου ζήσει και πάλι!!

μητσάκι κ ίρκα να σας ζήσουν τα μωράκια σας και σύντομα σπιτάκι σας υγιείς κ ευτυχισμένοι!! ααα κ καλή διαμονή στο μητέρα οι δυό σας!!

αλέκα πάντα τέτοια κορίτσι μου με το καλό και στα δικά μας!!! αλήθεια δε μείναμε κ πολλές στην αναμονή ε; βέβαια η λίστα αναφέρει πολλά ονόματα αλλά δεν τις ξέρω όλες τις εγκυούλες!! για να μας ενημερώνουν σιγά σιγά να συμπληρώσουμε τη λίστα!!!

σπιρουλίνα και εσένα σου έυχομαι με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!!

δαλιδά ωραία τα νέα σου από το θηλασμό! στο πα εγώ κ τις προάλλες, γιατροί και σύζυγοι σε τέτοια θέματα.....:mad::mad::mad:

γωγω ωραία μέρα θα γεννήσεις, θα χεις την παναγίτσα να σε προσέχει!!! να σας πω εγώ το χω ένα άγχος μην τύχει κ γεννήσω 17/11

ίριδα και τζια εμεις ακόμη εδώ!!μην αφήσουμε το καινούριο μας καφέ μόνο του!!!


170301c7zifsub1b.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...