Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μα δεν είναι αχνή,μια χαρά είναι.Ισως να μην προχώρησαν και τα δύο,αλλά σίγουρα είσαι έγκυος  🥰 

      Εγώ κορίτσι μου τα θεωρώ πολύ αχνά και τα 2 δεδομένου ότι είμαι ήδη 9η ημέρα. Σε ευχαριστώ πάντως! 🥰 . 1,5 μέρα έμεινε!

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Όπως και να'χει Γωγούλα, το Σάββατο θα σε προλάβω!!!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ μακάρι Γωγούλα!!!! Αλλιώς θα σου φέρω εγώ κρουασανάκια!!!!!

Γεια σου Δαλιδούλα.... σήμερα γιορταζει ο γιόκας σου ή κάνω λάθος. Όπως και να χει να τους χαίρεσαι και τους τρεις.

Π΄νατως μανούλες, από τώρα ξεκινηστε να μιλάτε για τα φλέγοντα θέματα!!! Να μπάινουμε στο κλιμα και εμεις!!

Ναι σήμερα γιορτάζει, ευχαριστώ και εσύ να χαίρεσαι την οικογενειά σου!!!

Εγώ θα πω τον πόνο μου: είχα πάρει 15 κιλά, έχασα τα 10 αλλά επειδή είχα ήδη καποια παραπανίσια από πριν + τα 5, δεν μου μπαίνει κανένα παντελόνι παρά μόνο ένα! Τι να κάνω; Σκέφτομαι να αγοράσω, για μισή σεζόν, μετά αυτά θα είναι τεράστια τι να τα κάνω;;; Τζάμπα λεφτά και έρχονται και τρελά έξοδα λέμε!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα γιορτάζει, ευχαριστώ και εσύ να χαίρεσαι την οικογενειά σου!!!

Εγώ θα πω τον πόνο μου: είχα πάρει 15 κιλά, έχασα τα 10 αλλά επειδή είχα ήδη καποια παραπανίσια από πριν + τα 5, δεν μου μπαίνει κανένα παντελόνι παρά μόνο ένα! Τι να κάνω; Σκέφτομαι να αγοράσω, για μισή σεζόν, μετά αυτά θα είναι τεράστια τι να τα κάνω;;; Τζάμπα λεφτά και έρχονται και τρελά έξοδα λέμε!

ρε μας κοροιδευεις??? Για 10 ρημαδοκιλά????? Εγώ??? Και 15 να χάσω όπως στον Άγγελο, θα έχω καμια 20άρα... μη σου πω 25!!!!! εν πάση περιπτώση. Για κοίτα στα κινεζάκια. Εγώ πάντως εφοδιάστηκα με κολάν για μετά. έχω και 1-2 παντελονάκια από τον Άγγελο οπότε θα την βγάλω μέχρι να ξεφουσκώσω


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι σήμερα γιορτάζει, ευχαριστώ και εσύ να χαίρεσαι την οικογενειά σου!!!

Εγώ θα πω τον πόνο μου: είχα πάρει 15 κιλά, έχασα τα 10 αλλά επειδή είχα ήδη καποια παραπανίσια από πριν + τα 5, δεν μου μπαίνει κανένα παντελόνι παρά μόνο ένα! Τι να κάνω; Σκέφτομαι να αγοράσω, για μισή σεζόν, μετά αυτά θα είναι τεράστια τι να τα κάνω;;; Τζάμπα λεφτά και έρχονται και τρελά έξοδα λέμε!

Nα πας να πάρεις απο κανα Outlet κανα 2 φτηνά τζινάκια να βγάλεις τη σεζόν και να μη δώσεις ενα σωρό λεφτάκια.. Και οταν με το καλό θα χάσεις τα κιλάκια σου πέρνεις και τα staff και όποια άλλα ακριβά.. Εγω αυτό θα κάνω.. Ανυπομονώ να ξαναχωρέσω στα παλιά μου τζινάκιααα...

Και τα κολανάκια θα σε βολέψουν πολύ..

Επεξεργάστηκαν by gioulies
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε καλώς το ασπούλι μας ! να σου ζήσει καλή μου !!!!! πες μας εντυπώσεις!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ αν σε ενδιαφέρει γέννησα 2 χωρίς επισκληρίδιο, άλλο κόλλημα κι αυτό!!!! πραγματικά νομίζω είναι κάτι που αποφασίζει κανείς εκείνη την ώρα! βέβαια αν δεν το αποφασίσεις έγκαιρα (πριν τους πολλούς πόνους) μετά δε στην κάνουν!!! μου έιχαν σπάσει τα νερά κ στις 2 πριν αλλά πολλούς πόνους δεν είχα στην αρχή!!!!!! τώρα για το μετά, καλύτερα να το συζητήσουμε μετά τη γέννα!!! όμως υσιαστικά δεν ήρθε ακόμη η ώρα σου!!! έχεις ακόμη μερούλες για να σε πιάσουν πόνοι ή νερά! κ αν έιναι όλα οκ μπορείς να ξεπεράσεις κ τις 40 εβδ αν φοβάσαι τους τεχνητούς, όπως εγώ (τη 2η γέννησα 40 +2)!!!

πως ειναι το μετα δηλαδη??? πες μου για να ειμαι λιγο προετοιμασμενη..

το Σαββατο θα μπω για προκληση οπως και να χει! φοβαμαι να ξεπερασω τις 40 εβδομαδες


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

μιτσακι να σου ζησει ο μπουμπουκος σου!!!!!!!!!!επιτελουσ!!!!Λοιπον...Πρωτα από ολα να σας ευχαριστησω ολες για τισ ευχες σας!!!!να στε ολες παντα καλα και ευτυχισμενες με τις οικογενειες σας!!Σημερα βγηκαμε απο το μαιευτηριο οπου περασαμε τελεια!!Ηρθαμε σπιτακι μας και θα περναμε ακομα καλυτερα!!ο μπεμπακος μου με ακουγε που παραπονιομουν και αποφασισε να μου κανει τη χαρη να ερθει νωριτερα και χωρισ να με ταλαιπωρησει!!τι σου ειναι οι γιοι ομως ε???γεννηθηκε λοιπον 3620 τελικα και ειναι κουκλος!ξερω ξερω κουκουβαγια ειμαι!χαχα!θηλαζουμε κανονικοτατα !!!βεβαια νιωθω σαν αγελαδα διοτι το στηθοσ μου ειναι τοοοοοοσοο μεγαλο που με ποναει η πλατη μου!ευτυχως εχω πολυ γαλα και παρακαλω το μπεμπακο μου να τρωει να με ξαλαφρωνει!!χθες που ηρθε το γαλα ημουν λιγο χαλια απο θεμα πονου γιατι δεν επινε πολυ αλλα σημερα τα πηγαμε πολυ καλυτερα!!δοξα το θεο ειναι πολυ ησυχουλησ μεχρι στιγμησ και μου κοιμαται 4 ωρα σιγουρα!ειμαι πολυυυυυυυυυυυυ ευτυχισμενη κοριτσακια!!!δεν εχω διαβασει τιποτα!θα παω τωρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μαι κ εγώ!με το νέο μου laptop!!!κορίτσια τι να σας πώ δεν είχα να μπώ εχτές να σας πώ τα νέα κ λέω παεί θα νομίζουν οτι γέννησα...αλλά μπά!τα νέα έχουν ως εξής...3400 ο μπεμπάκος αλλά το κέφαλάκι δέν είναι ολο μέσα στην λεκάνη τα νερά και ο πλακούντας είναι οκ οπότε.....δεν έχουμε ιδέα πότε θα μας κάνει την τιμη!!!!Αλέκα σε βλέπω να γεννάς κ να έρχομαι μόνο για να σού φέρω τα κρουασάν γιατί θα μείνω τελευταία!!!!!!ούφ αυτά!


an1cF3I0g410010NjAzMTNkfDE3NjU1NWRhfG8gcHJpZ2lwYXMgbWFz.gif ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΣ........!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!!!!!!

με γεια το καινουριο καφε!!αντε να ανανεωθουμε λιγο!!!!!!

βλεπω πολλες γεννησαν απο την ομαδα μας και χαιρομαι πολυ!!!!ευχομαι ολες να χαιρεστε τα νεογεννητα παιδακια σας ναναι γερα παντα και καλοτυχα!!!!αντε κ οι λοιπες με το καλο!!!!!

λοιπον καταρχην να σας πω οτι δεν εχω την πολυτελεια πλεον να μπαινω στο νετ,για ευνοητους λογους!!!!!οποτε τα νεα σας θα τα μαθαινω περιστασιακα και αν τα προλαβαινω κιολας!!!!ας σας αφηγηθω κι εγω λοιπον την ιστορια μου!!!

την περασμενη δευτερα 2/11/2009 και οπως ολες ξερετε,ξεκινησα κατα τις 9.30 με τον αντρα κ τους γονεις μου για την βιοκλινικη...φτασαμε,μας βαλανε σε δωματιο,εβαλα μια νυχτικουλα,και σιγα σιγα ξεκινησε η διαδικασια..μου βαλαν κλυσμα....και περασα για ορο,επισκληριδιο,καθετηρα..βεβαια ολα αυτα σιγα σιγα,αλλωστε δε βιαζεται κανεις!!!!

ο αναισθησιολογος με πεθανε λιγο,δε μπορουσε να βρει σωστο σημειο κ με τρυπησε 4 φορες...τρομερος πονος!!!!!αφου μετα πηγα περπατωντας στο χειρουργειο και μολις ξαπλωσα,χαθηκα για λιγο....μου βαλανε οξυγονο γιατι δυσκολευομουν στην αναπνοη κ μου ερχοταν ταση προς...σε λιγο συνηρθα αλλα το δακρυ κορομηλο κοριτσια..σαν πρωταρα εκανα..αγχωθηκα για ταμωρα για μενα,...

μετα πλακωσε το τιμ και ογιατρος μου και αρχισε το πανηγυρι!σε 15 λεπττα τσουπ νατη η τσουπριτσα!!!!!!!!!!μετα 3 λεπτα νατος κ ο τσουπρος!!!!!!!!!!!2520 αυτος κ 2440 η μπουμπου!

στη συνεχεια με δεσανε με ραψανε κ τσουπ ναμαι κι εγω στο δωματιο μου!!βεβαια ημουν φανερα ταλαιπωρημενη,αλλα χαλαλι!!μεχρι την επομενη μερα εβαλα αλλες 4 δοσεις ελαφριας αναισθησιια!!φανταστειτε πονο...απο την επομενη ομως σηκωθηκα,και ημουν καλυτερα παλι με πονο βεβαια αλλα λιγοτερο..

γυρισαμε σπιτι το σαββατο με τα μωρα να εχουν ικτερο στα ορια,ο οποιος σημερα που το μετρησαμε κατεβηκε ικανοποιητικα..ενω ειχαμε ενα ωραιο προγραμμα δυομισαωρο σημερα η μπουμπου απο το μεσημερι καθε 1 ωρα θελει να τρωει@!!!!!χασαν κ τα 2 αρκετα στην κλινικη,σημερα ζυγιζαν 2210 η μπεμπα κ 2280 ο μπεμπης...κατα τα αλλα ειναι καλα μωρα..μαμ κακα κ νανι που λενε!!!

εγω ειμαι κομματια!!λογω αυπνιας κ μεσης!!νομιζω θα μου μεινει κουσουρι!εχω κι ενα τεραστιο σακουλι που κρεμεται στο σκεμπε μου το οποιο λενε θα στρωσει...εμενα με τραβαει μπροστα τοσο μεγαλο ειναι!!!

τα 9 κιλα που εβαλα τα εχασα ολα!!!!!!!!τωρα να δω τι θα κανω που θηλαζω κ πρεπει να τρωω καλα!!φυσικα βγαζω με θηλαστρο...περιπου 300 μλ την ημερα κι ελπιζω να αυξηθει....

απο την κλινικη εμεινα ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ κ απο το προσωπικο..τη συνιστω ανεπιφυλαχτα..και χρηματικα ακουστε: 2060 ευρω 5 νυχτες σε δικλινο,κλινικη παιδιατρος επι 2 και αναισθησιολογος!!!!!!!!!!!χωρια του γιατρου φυσικα....

λοιπον ξεκινησα να γραφω απο τις 7!!!!!!!!!!!!!!φαντατειτε τι γινεται εδω!!ευτυχως ειναι απο κατω η πεθερα μου κ κρατα καποιες ωρες τον μεγαλο ο οποιος ειδε τα μωρα σαν κουκλες!!ευτυχως δεν ειναι κ τοσο επιθετικος,οπως τα περιμενα ειναι θελει να ειναι κντα σε οτι κανουμε!!!!εχω φυσικα κ τον αντρουλη μου ο οποιος εχει αδεια κ θα γυρισει κατα τις 10 δεκεμβρη!!!

αυτα εν ολιγοις τα νεα!!!!


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι μια χαρα σας βρισκω!!!!!!!!!!! Ταλαιπωρηθηκες λιγακι αλλα ειμαι σιγουρη τωρα λες περασμενα ξεχασμενα και λιωνεις με τα ζουζουνια σου......... Αντε να μπειτε και σεις σε μια σειρα τωρα!!!!!!!

ΑΣΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ που εισαι καλεεεεε??????? Να σου ζησει και σενα ο παιδαρος!!!!!! Τι καλα που γεννησες τοσο ευκολα! Αντε σε περιμεναμε πως και πως να μας πεις αν τελικα ηταν το περπατημα που ηρθε ετσι ξαφνικα (και πανω απολα ευκολα) η γεννα ή βοηθησε ο ...αντρας σου!!!!!!!!!!!!!!!

Και στις υπολοιπες μ'ενα πονο ρε κοριτσιαααααααααααααααα


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκα γιατί ήθελε να μπει ο σύζυγος!

Κοριτσάκια Ασπα και Ευη καλώς ήρθατε και καλή λοχεία να έχετε!!

Αυτό με την μέση Ευη το έχω και γω. Τις πρώτες μέρες πιο έντονα, τώρα όσο περνάν οι μέρες γίνεται πιο ήπιο.Ελπίζω και εσύ τις επόμενες να είσαι καλύτερα!!

Ο άντρας μου έχει κ μένα άδεια, κρατάει σχεδόν όλη μέρα τα μεγάλα, τα έχει αναλάβει δλδ αλλά δεν ξέρω ρε κορίτσια μου φαίνεται πως κουράζομαι περισσότερο από όταν δουλευει!!! Τα νευρα μου θα φταίνε μάλλον!


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...