Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναιιιι χρόνια πολλάααααα κοριτσάρες!!!!!!!! Με το καλόοοοοοο

ωραια ατακα!!!! θα την λεω κ εγω γιατι τρωω σαν γουρουνα!!!μου αρεσει ομως που απο τα γλυκα κ τις λαιμαργιες πηγαμε στην διατροφη!!!!:D:D;) εγω σκεφτομαι αν δεν τα χασω στο 3μηνο ( κ πολυ λεω...) να παω σε διαιτολογο! το καλοκαιρι φετος ειχαμε τη δικαιολογια... του χρονο τι θα λεω? παλι εγκυος????

Δεν χρειάζεται διαιτολόγος μην τρελαίνεσαι. Θα γεννήσεις, θα χάσεις τουλάχιστον 10 κιλά και τι θα σου μείνει?? άλλα 10 το πολύ. Σε τρεις μήνες με μια υγιεινή διατροφή θα είσαι σούπερ. Είσαι μικρούλα, ήσουν πάντα αδύνατη είναι και η πρώτη σου εγκυμοσύνη...σε ένα τριμηνο θα σου 'χει μείνει ελάχιστη κοιλιά που θα χει φύγει τελείως το καλοκαιράκι!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κοριτσια σε ολα τα βιβλια εγκυμοσυνης παντως γραφει οτι τις τελευταιες εβδομαδες δεν βαζεις βαρος το πολυ μισο κιλο η ενα,η μενεις στα ιδια και μπορει να χασεις και κανα κιλο.Να ισχυει αραγε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μολις γυρισα εκανα την εξεταση μου ολα καλα 2700 ο μικρος αλλα έφαγα μια ταλαιπωρια γιατι έκανα λάθος το ραντεβου ήταν για αύριο και περιμενα σαν ηλιθια 1 ώρα και κατι και μετα έφαγα ολη την κινηση γιατι έιχαν πορεια στο κέντρο αλλη μιαμιση ωρα να φτασω σπιτι.

τι λετε για κιλα?είπα στον γιατρο ότι ειμαι +20 και μονο την εικονα δεν μου έφερε για να του ορκιστω.

Τι διαιτολογο ρε κοριτσια μολις βγειτε απο το νοσοκομειο θα ειστε -10 και βαλε και την κουραση μετα πιο αδυνετες θα εμφνιστειτε η χαλαρψση ειναι ενα μικρο θεματακι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια σε ολα τα βιβλια εγκυμοσυνης παντως γραφει οτι τις τελευταιες εβδομαδες δεν βαζεις βαρος το πολυ μισο κιλο η ενα,η μενεις στα ιδια και μπορει να χασεις και κανα κιλο.Να ισχυει αραγε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ελπίζω να ισχύει γιατί με έχει πάρει η κάτω βόλτα με τα κιλά!!!!!!!!!!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια σε ολα τα βιβλια εγκυμοσυνης παντως γραφει οτι τις τελευταιες εβδομαδες δεν βαζεις βαρος το πολυ μισο κιλο η ενα,η μενεις στα ιδια και μπορει να χασεις και κανα κιλο.Να ισχυει αραγε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ΜΟΥΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ. Τέλος 7ου στο νιο μου είχα παρει 15 και γεννησα με 30.

ΜΟΥΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσακια μολις γυρισα εκανα την εξεταση μου ολα καλα 2700 ο μικρος αλλα έφαγα μια ταλαιπωρια γιατι έκανα λάθος το ραντεβου ήταν για αύριο και περιμενα σαν ηλιθια 1 ώρα και κατι και μετα έφαγα ολη την κινηση γιατι έιχαν πορεια στο κέντρο αλλη μιαμιση ωρα να φτασω σπιτι.

τι λετε για κιλα?είπα στον γιατρο ότι ειμαι +20 και μονο την εικονα δεν μου έφερε για να του ορκιστω.

Τι διαιτολογο ρε κοριτσια μολις βγειτε απο το νοσοκομειο θα ειστε -10 και βαλε και την κουραση μετα πιο αδυνετες θα εμφνιστειτε η χαλαρψση ειναι ενα μικρο θεματακι

Για την χαλάρωση να' ναι καλά η γυμναστική. Ευτυχώς εγώ έχω τρία βασικά οργανάκια στο σπίτι μου και μόλις ξεκλέβω καμιά ωρίτσα θα τα επισκέπτομαι.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...Κι ειχα μια ελπιδα...Τωρα θα πρεπει λιγο να το ραψω μαλλον αν δεν θελω να βρεθω προ εκπληξεων!!!:confused:

Εγώ πάντως δεν μπορώ να το ράψω, είναι απίστευτο αυτό που μου συμβαίνει. Στην ζωή μου ποτέ δεν έχω φάει τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε Μαρινακι λες να σε πετυχω στη γεννα??Τωρα ειδα κι εσυ γεννας στο Λητω και εχουμε διαφορα 2 μερες στην ΠΗΤ...

Αν και δεν με βλεπω να παιρνω ολο το μηνα ,νωριτερα με κοβω ετσι μου χει καρφωθει...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΠΡΟΣ ΕΛΙΝΑ Ζ σου απαγορεύω να ξαναγράψεις εδω μέσα τι μαγειρευεις και τι λιγουρες έχεις εναμιση κιλο μελομακαρονα έχουμε φάει σε 3 μέρες εξαιτιας σου και όχι τιποτα αλλο εχουμε και εξετασση ζαχαρου να κανουμε.Προσεχε γιατι εμείς γενναμε στο ιδιο νοσοκομειο ιδιες μερες θα σε βρω και θα σου ζηταω λεφτα για οδοντιατρο


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αχ Νατασουλα μου κι εγω δυσκολευομαι στο...ραψιμο αλλα δεν μπορω να μαι και με τη μεζουρα σε οτι φαω...Ειναι κ αυτο ψιλομαρτυριο εκτος βεβαια αν συντρεχουν ιατρικοι λογοι οπως διαβητης κτλ,εκει παω πασο...Αλλα κια την υστερια μην παρεις 750 γρ.αντι για 500 δεν την μπορω...Ειπαμε να ψιλοπροσεχεις αλλα μην σου γινει και εμμονη...

Εχω για παραδειγμα ενα ζευγαρι φιλους μας οι οποιοι δεν ηταν υπερβαροι αντε λιγο κοιλιτσα ο αντρας και η κοπελα κανονικη.Πηγαν σε εναν διαιτολογο και αρχισαν διατροφη για να χασουν λιπος κτλ.Πραγματι μεγαλη διαφορα αλλα ρε παιδια το πιστευετε χαλασαν πολυ στο προσωπο δηλ.απο ενα σημειο και μετα μοιαζαν ασθενικοι στη φατσα παρα ανθρωποι με υγιεινες διατροφικες συνηθειες.Χωρια που οποτε θα μιλησουμε θα σου πουν μονο για διατροφη ειναι το μονιμο θεμα συζητησης και εκτος αυτου παμε καπου κι εχει φαγητο...Ε λοιπον κανουν σαν κομπιουτερακια,σου λενε τις θερμιδες που εχει το καθε ειδος και τι δεν πρεπει να φας...Δηλαδη και ετσι το θεωρω πολυ τραγικο...Παν μετρον αριστον...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια σε ολα τα βιβλια εγκυμοσυνης παντως γραφει οτι τις τελευταιες εβδομαδες δεν βαζεις βαρος το πολυ μισο κιλο η ενα,η μενεις στα ιδια και μπορει να χασεις και κανα κιλο.Να ισχυει αραγε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ισχύει σε μερικές κοπέλες αλλά μετά την 37η - 38η εβδομάδα... αυτό εννοούν 'τελευταίες εβδομάδες'

Γεια σας κοριτσακια μολις γυρισα εκανα την εξεταση μου ολα καλα 2700 ο μικρος αλλα έφαγα μια ταλαιπωρια γιατι έκανα λάθος το ραντεβου ήταν για αύριο και περιμενα σαν ηλιθια 1 ώρα και κατι και μετα έφαγα ολη την κινηση γιατι έιχαν πορεια στο κέντρο αλλη μιαμιση ωρα να φτασω σπιτι.

τι λετε για κιλα?είπα στον γιατρο ότι ειμαι +20 και μονο την εικονα δεν μου έφερε για να του ορκιστω.

Τι διαιτολογο ρε κοριτσια μολις βγειτε απο το νοσοκομειο θα ειστε -10 και βαλε και την κουραση μετα πιο αδυνετες θα εμφνιστειτε η χαλαρψση ειναι ενα μικρο θεματακι

Μπράβο για το μωράκι. Ναι, να σου πω την αλήθεια και εγώ που έχω πάαααρει πάρα πολλά δεν αγχώνομαι για το π'ως θα τα χάσω. Αγχωνόμουν για το πώς έχω γίνει και το που θα φτάσω. Τώρα που 'έφτασα' στα χάλια μου, 'το'φαγα' και αυτό και περιμένω πώς και πώς να αρχίσω να γίνομαι άνθρωπος.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη εγώ, δεν είχα χαλάρωση... παρόλο που πήρα τόσα κιλά. Όμως περπάταγα κάθε μέρα 2 με 3 ώρες. Τις μισές λόγω δουλειάς και τις άλλες μισές έπαιρνα το καροτσάκι και έτρεχα σαν την τρελή. Έκανα και κοιλιακούς μετά το 2μηνο. Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη νομίζω ότι θα είναι αρκετά χειρότερα αλλά δεν το βάζω κάτω. Ήδη γράφτηκα στο κολυμβητηριο να πάω μετά τα χριστούγεννα. Φαντάζομαι ότι μετά τα Χριστούγεννα θα έχω καμιά 20άρα να χάσω οπότε το έχω μοιράσει σε 5 μήνες, μέχρι το Μάη. Μαζί με το κολυμβητήριο πιστευω ότι θα ψιλοφτιάξω.

ΜΟΥΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ. Τέλος 7ου στο νιο μου είχα παρει 15 και γεννησα με 30.

ΜΟΥΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

!η εγκυμοσύνη: πρωτο τρίμηνο=14 κιλά, δεύτερο τρίμηνο = 14 κιλά, τρίτο τρίμηνο=19 κιλ'α. Δεύτερη εγκυμοσύνη: πρωτο τρίμηνο=6κιλά, δεύτερο τρίμηνο = 12κιλά, τρίτο τρίμηνο=14 κιλα.

Οπότε και εγώ δεν ανήκω στην κατηγορία που στο τέλος δεν παίρνουν.:confused:


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΕΛΙΝΑ Ζ σου απαγορεύω να ξαναγράψεις εδω μέσα τι μαγειρευεις και τι λιγουρες έχεις εναμιση κιλο μελομακαρονα έχουμε φάει σε 3 μέρες εξαιτιας σου και όχι τιποτα αλλο εχουμε και εξετασση ζαχαρου να κανουμε.Προσεχε γιατι εμείς γενναμε στο ιδιο νοσοκομειο ιδιες μερες θα σε βρω και θα σου ζηταω λεφτα για οδοντιατρο

ΧΑ αχαχαχχχχα!!!Μαρινακι θα σταματησω να φτιαχνω γλυκα το υποσχομαι!!!!Οχι τιποτα αλλο για να μην ειμαι ο ηθικος αυτουργος....:cool:


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν είχα χαλαρωση αν εξαιρεσεις λιγο το στηθος που ειχα ελαχιστο και μετα καθολου το λεω βαση στατιστικης αλλα σε αυτον πιστευω οτι θα εχω ιδιαιτερα στην κοιλια ενω δεν ειναι μεγαλη την αισθανομαι τσιτα και εχω κανει και λιγες ραβδωσεις που στον πρωτο δεν ειχα καμια, αλλα να σου πω την αληθεια δεν με ενδοιφερει και καθολου φωτογραφιση στο playboy θα κανω?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...