Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

εψαχνα κατι γλυκο να φαω... κατεληξα σε φρυγανιες με μαρμελαδα , γιατι βαριομουν να παω μεχρι τον φουρνο! 5 εφαγα η λαιμαργη!!!!

για το πρηξιμο που λετε, τα ποδια μου θυμιζουν κατι απο γουρουνι, περιτο να πω οτι δεν μου κανουν ουτε οι παντοφλες!!!!

κ απο προχθες διαπιστωσα οτι εχει πρηστει κ ο λαιμος μου!!!!! μια αλυσιδα που φορουσα την εβγαλα γιατι με επνιγε!!! το εχω παρει ομως χαλαρα , αφου οι εξετασεις ειχαν βγει καλες... η πιεση ειναι ενα θεματακι.... θα δουμε!!!


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ε ναι... μάλλον από το αυτοκίνητο... δε βαριέσαι, τελειώνουμε σε λίγο


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Τι καλα να εισαι σπιτι!!! Ξανανιωσα τωρα που σταματησα τη δουλεια...βεβαια απο την αλλη, τωρα που πεσανε οι ρυθμοί μου και δε ζω πλεον σε αυτη την ενταση, νιωθω πως οι δυναμεις μου με εγκαταλειπουν με γρηγορότερους ρυθμούς!!! Οστοσο και γω ασχολουμαι με τα μπεμπεδορούχα, πλυσιματα και σιδερώματα και ετσι περναει η μερα ευχαριστα! Αυτο με τα γλυκα το εχω παθει και γω, χθες εκανα την πραλινα με σοκολατα του Παρλιαρου και αυριο θα κανω τα brownies...καποιος πρεπει να με μαζεψει γιατι οσα κιλα δεν πηρα μεχρι τωρα, μου φαινεται πως θα τα παρω μαζεμενα!!!

Α, δε σας ειπα, αυριο θα παμε για οικογενειακη φωτογραφιση, ο φωτογραφος του γαμου μας αναλαμβανει να κανει ψηφιακο αλμπουμ για το μωρο με φωτογραφιες του μπαμπα και της μαμας κατα την εγκυμοσυνη και μετα παλι ολης της οικογενειας με το νεογεννητο!!! Ειπαμε να το κανουμε μιας και μειναμε πολυ ευχαριστημενοι με τις γαμηλιες φωτογραφιες, ετσι σα δωρο προς το μικρο μας!!! Το περιμενω πως και πως!!!

Φιλακια κοριτσια, παω για απλωμα τωρα που εχει λιγο ηλιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

+9,5 τα κιλα μου μεχρι στιγμής αλλα η αληθεια ειναι πως δεν μου φαινονται...περιφερεια κοιλιας 97 ποντοι, μαλλον το μωρακι μου θα γεννηθει μικρουλικο, αν και στην τελευταια επισκεψη μας ειχε πει πως ηταν ηδη 2 κιλα...την αλλη εβδομαδα θα το δουμε παλι, οποτε τοτε θα ξαναδουμε το βαρος του!

Link to comment
Share on other sites

Σοφία_Μ με το καλό τα νέα μπεμπεδο-πραγματάκια!!!

Μαρίνα καλή επιτυχία στο doppler! περιμένουμε νέα!!

Maliv κι εγώ αν ήμουν σαν εσένα θα έκανα φωτογράφιση...ΦΤΟΥ ΣΟΥ κοπέλα μου!!! Και πρόσεχε γιατί μου αρέσει να τσιμπάω μικρές γλυκές κοιλίτσες!!!:D:D:D

Ελίνα είσαι πολύ νοικοκυρά τελικά!!! Χαρά στο κουράγιο σου!!!

Βρε Αλέκα ούτε μια εβδομάδα δεν θα κάτσεις πριν γεννήσεις???? Ποιά είσαι??? Η SUPER WOMAN?????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια, τί κάνετε; Εγώ τα ίδια, μόνο μια υπερβολική υπνηλία με έχει πιάσει και δεν μπορώ να κρατήσω τα ματάκια μου ανοιχτά. Απίστευτη νύστα μιλάμε!!!!!!!!!!!:D Όπου και αν πάω χασμουριέμαι συνέχεια. Αφήστε χθές που με πήρε ο ύπνος την ώρα που μαγείρευα και κόντεψα να κάψω το φαγητό, απορώ και εγώ πώς ξύπνησα τελευταία στιγμή. Το βραδάκι πήγα στην μητέρα μου, με είδαν για καμιά ώρα και μετά με πήρε ο ύπνος στον καναπέ. Και μετά θυμάμαι τον αντρούλη μου που ήρθε και με πήρε. Μιλάμε για τόσο καλά.

Mvarela και υπόλοιπες που ενδιαφέρεστε εγώ έχω πλύνει όλα τα μπεμπεδορούχα με το Αρκάδι. Δεν μου αφήνει κατάλοιπα πάνω στα ρουχαλάκια γιατί πολύ απλά το διαλύω σε καυτό νερό και μετά το βάζω όχι στην θήκη του πλυντηρίου αλλά μέσα στον κάδο με τον δοσομετρητή. Έχω πλύνει με το Αρκάδι και τα ρούχα (νυχτικές-πυζάμες-εσώρουχα) που θα πάρω μαζί μου στο μαιευτήριο και μυρίζουν πολύ όμορφα, μου θυμίζει κάτι από τον παλιό καιρό που έπλεναν οι γιαγιάδες μας με πράσινο και λευκό σαπούνι. Γενικότερα προτιμώ ότι δεν έχει χημικά. Έπλυνα επίσης με το Αρκάδι και στο χέρι τις προίκες του μωρού και πάλι δεν μου άφησε τίποτα, ίσα-ίσα που διαλύθηκε μια χαρά. Το μυστικό είναι να λιώσει μέσα σε καυτό νερό και να μουλιάσει λίγο με τα ρούχα για να λιώσει ως και ο παραμικρός κόκκος.

Όσο για το χαμομηλάκι που λέτε, πίνω και εγώ σχεδόν κάθε βράδυ. Με ηρεμεί, με βοηθάει πολύ με τις καούρες και με την χώνεψη. Επίσης να ξέρετε πώς το χαμομήλι βοηθάει πολύ και στην δίαιτα που φαντάζομαι όλες λίγο-πολύ θα ξεκινήσουμε μετά τον τοκετό. Ένα φλυτζάνι κάθε βράδυ και με την κατάλληλη διατροφή θα δείτε πώς θα πέσουν τα κιλάκια μας.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τσουπ... ηρθα σπίτι!!!

εψαχνα κατι γλυκο να φαω... κατεληξα σε φρυγανιες με μαρμελαδα , γιατι βαριομουν να παω μεχρι τον φουρνο! 5 εφαγα η λαιμαργη!!!!

για το πρηξιμο που λετε, τα ποδια μου θυμιζουν κατι απο γουρουνι, περιτο να πω οτι δεν μου κανουν ουτε οι παντοφλες!!!!

κ απο προχθες διαπιστωσα οτι εχει πρηστει κ ο λαιμος μου!!!!! μια αλυσιδα που φορουσα την εβγαλα γιατι με επνιγε!!! το εχω παρει ομως χαλαρα , αφου οι εξετασεις ειχαν βγει καλες... η πιεση ειναι ενα θεματακι.... θα δουμε!!!

όπως έχω πει και στο γυναικολόγο μου, άνθρωπο που τρώει μην το φοβάσαι!!!!!!:rolleyes:

Maliv κι εγώ αν ήμουν σαν εσένα θα έκανα φωτογράφιση...ΦΤΟΥ ΣΟΥ κοπέλα μου!!! Και πρόσεχε γιατί μου αρέσει να τσιμπάω μικρές γλυκές κοιλίτσες!!!:D:D:D

Βρε Αλέκα ούτε μια εβδομάδα δεν θα κάτσεις πριν γεννήσεις???? Ποιά είσαι??? Η SUPER WOMAN?????

Εδώ κάνω εγώ που δεν είμαι σαν τη maliv χαχα!!! Μα πραγματικά Μαράκι είσαι σούπερ!!

ΦΑΜ μου σήμερα που δεν είχα δουλειά, έφυγα. Όχι δεν είμαι σούπερ γούμαν... το αντίθετο θα έλεγα... είμαι στα πρόθυρα!!

Όσο για το χαμομηλάκι που λέτε, πίνω και εγώ σχεδόν κάθε βράδυ. Με ηρεμεί, με βοηθάει πολύ με τις καούρες και με την χώνεψη. Επίσης να ξέρετε πώς το χαμομήλι βοηθάει πολύ και στην δίαιτα που φαντάζομαι όλες λίγο-πολύ θα ξεκινήσουμε μετά τον τοκετό. Ένα φλυτζάνι κάθε βράδυ και με την κατάλληλη διατροφή θα δείτε πώς θα πέσουν τα κιλάκια μας.

εγώ χρησιμοποιώ το τσάι στην δίαιτα και στην διατροφή, εκτός εγκυμοσύνης πάντα, και πραγματικά δεν με βοηθάει μόνο στις κάυσεις αλλά μου κόβει και την όρεξη!! Όμως κακά τα ψέμματα.... ένα τσιγαράκι μαζί, θα ήταν ό,τι έπρεπε


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεκάκι δίκιο έχεις και το τσάι βοηθάει, το πράσινο. Πέρυσι τέτοια εποχή είχα πάρει 3-4 κιλάκια πιθανότατα από κακή διατροφή και γλυκά (άτιμα!!!!!) και έπινα ένα φλυτζάνι πράσινο τσάι κάθε μέρα. Με βοήθησε αρκετά, καλά δεν ήταν και πολλά τα κιλά που έπρεπε να χάσω αλλά είδα βελτίωση. Αλλά στον δικό μου οργανισμό πιστεύω ότι βοηθάει περισσότερο το χαμομήλι γιατί όταν ξεκίνησα με το συγκεκριμένο αψέφημα δεν καταλάβα πότε έχασα και παραπάνω από αυτά που έπρεπε. Τώρα απλά είναι μια συνήθεια που μου αρέσει.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω πει και στο γυναικολόγο μου, άνθρωπο που τρώει μην το φοβάσαι!!!!!!:rolleyes:

εγώ χρησιμοποιώ το τσάι στην δίαιτα και στην διατροφή, εκτός εγκυμοσύνης πάντα, και πραγματικά δεν με βοηθάει μόνο στις κάυσεις αλλά μου κόβει και την όρεξη!! Όμως κακά τα ψέμματα.... ένα τσιγαράκι μαζί, θα ήταν ό,τι έπρεπε

ωραια ατακα!!!! θα την λεω κ εγω γιατι τρωω σαν γουρουνα!!!

μου αρεσει ομως που απο τα γλυκα κ τις λαιμαργιες πηγαμε στην διατροφη!!!!:D:D;) εγω σκεφτομαι αν δεν τα χασω στο 3μηνο ( κ πολυ λεω...) να παω σε διαιτολογο! το καλοκαιρι φετος ειχαμε τη δικαιολογια... του χρονο τι θα λεω? παλι εγκυος????


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...