Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ Νατασουλα μου κι εγω δυσκολευομαι στο...ραψιμο αλλα δεν μπορω να μαι και με τη μεζουρα σε οτι φαω...Ειναι κ αυτο ψιλομαρτυριο εκτος βεβαια αν συντρεχουν ιατρικοι λογοι οπως διαβητης κτλ,εκει παω πασο...Αλλα κια την υστερια μην παρεις 750 γρ.αντι για 500 δεν την μπορω...Ειπαμε να ψιλοπροσεχεις αλλα μην σου γινει και εμμονη...

Εχω για παραδειγμα ενα ζευγαρι φιλους μας οι οποιοι δεν ηταν υπερβαροι αντε λιγο κοιλιτσα ο αντρας και η κοπελα κανονικη.Πηγαν σε εναν διαιτολογο και αρχισαν διατροφη για να χασουν λιπος κτλ.Πραγματι μεγαλη διαφορα αλλα ρε παιδια το πιστευετε χαλασαν πολυ στο προσωπο δηλ.απο ενα σημειο και μετα μοιαζαν ασθενικοι στη φατσα παρα ανθρωποι με υγιεινες διατροφικες συνηθειες.Χωρια που οποτε θα μιλησουμε θα σου πουν μονο για διατροφη ειναι το μονιμο θεμα συζητησης και εκτος αυτου παμε καπου κι εχει φαγητο...Ε λοιπον κανουν σαν κομπιουτερακια,σου λενε τις θερμιδες που εχει το καθε ειδος και τι δεν πρεπει να φας...Δηλαδη και ετσι το θεωρω πολυ τραγικο...Παν μετρον αριστον...

Ναι είναι αλήθεια αυτό που λές για το πρόσωπο ότι δείχνει σαν ασθενικό μετά από υπερβολική δίαιτα. Έγώ όταν ήμουν αρκετά αδύνατη πριν λίγα χρόνια (49 κιλά) είχα χαλάσει πολύ στο πρόσωπο, οι φίλοι μου ακόμα το θυμούνται και μου το λένε. Είχα και έχω λόξα με το βάρος μου!!!!!!!! Μην τυχόν και έπαιρνα 2-3 κιλάκια, αμέσως αυστηρή διαίτα.

Όσο για τις θερμίδες, προ εγκυμοσύνης ζύγιζα το φαγητό μου και έγραφα αναλυτικά τί έτρωγα και πόσες θερμίδες είχε το κάθε τί. Όταν όμως βγαίναμε έξω εννοείται ότι δεν έδινα και πολύ σημασία στις μερίδες, ούτε βέβαια γινόμουν ενοχλητική για τους άλλους. Ήταν κάτι που αφορούσε εμένα και μόνο εμένα. Και να ξέρεις όποιον διαιτολόγο και να ρωτήσεις, θα σου πεί ότι δεν πειράζει αν κάπου - κάπου κάνεις και καμιά κουτσουκέλα αρκεί να μην γίνεται συνέχεια. Και κάτι άλλο, έκανα δίατα όλη την εβδομάδα αλλά κάθε Κυριακή έτρωγα απ' όλα και εννοείται και γλυκά. Γιατί να ξέρεις ότι η στέρηση γεννά επιθυμίες και πιστεύω ότι είναι το τελευταίο πράγμα που θέλουμε.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω δεν είχα χαλαρωση αν εξαιρεσεις λιγο το στηθος που ειχα ελαχιστο και μετα καθολου το λεω βαση στατιστικης αλλα σε αυτον πιστευω οτι θα εχω ιδιαιτερα στην κοιλια ενω δεν ειναι μεγαλη την αισθανομαι τσιτα και εχω κανει και λιγες ραβδωσεις που στον πρωτο δεν ειχα καμια, αλλα να σου πω την αληθεια δεν με ενδοιφερει και καθολου φωτογραφιση στο playboy θα κανω?

καλά εννοείται. Και εγώ αυτό σκέφτομαι... 33 χρονών με δύο παιδάκια σίγουρα αψεγάδιαστη δεν πρόκειται να είμαι!:rolleyes: εμένα μου αρκεί να χάσω τα κιλάκια και να ξαναβάλω τα ρουχαλάκια μου. αντελικά κάνω ραγάδες σκασίλα μου. Στο στήθος χαλάρωση είχα ανεκαθεν εγώ. από τα νειάτα μου. Και για να πω την αμαρτία μου σκέφτομαι κατά το πάσχα να το φέρω στα ίσια του. ;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως βγαίναμε έξω εννοείται ότι δεν έδινα και πολύ σημασία στις μερίδες, ούτε βέβαια γινόμουν ενοχλητική για τους άλλους. Ήταν κάτι που αφορούσε εμένα και μόνο εμένα. Και να ξέρεις όποιον διαιτολόγο και να ρωτήσεις, θα σου πεί ότι δεν πειράζει αν κάπου - κάπου κάνεις και καμιά κουτσουκέλα αρκεί να μην γίνεται συνέχεια. Και κάτι άλλο, έκανα δίατα όλη την εβδομάδα αλλά κάθε Κυριακή έτρωγα απ' όλα και εννοείται και γλυκά. Γιατί να ξέρεις ότι η στέρηση γεννά επιθυμίες και πιστεύω ότι είναι το τελευταίο πράγμα που θέλουμε.

και εγώ κάπως έτσι λειτουργούσα και έτσι σκέφτομαι να ξαναλειτουργήσω. πάντως κοριτσακια ένα είναι το μυστικό: Πέντε με έξι γευματα την ημέρα, συνολικά 1400 θερμίδες, πολλές πρωτεινες και γυμναστικουλα


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αλήθεια αυτό που λές για το πρόσωπο ότι δείχνει σαν ασθενικό μετά από υπερβολική δίαιτα. Έγώ όταν ήμουν αρκετά αδύνατη πριν λίγα χρόνια (49 κιλά) είχα χαλάσει πολύ στο πρόσωπο, οι φίλοι μου ακόμα το θυμούνται και μου το λένε. Είχα και έχω λόξα με το βάρος μου!!!!!!!! Μην τυχόν και έπαιρνα 2-3 κιλάκια, αμέσως αυστηρή διαίτα.

Όσο για τις θερμίδες, προ εγκυμοσύνης ζύγιζα το φαγητό μου και έγραφα αναλυτικά τί έτρωγα και πόσες θερμίδες είχε το κάθε τί. Όταν όμως βγαίναμε έξω εννοείται ότι δεν έδινα και πολύ σημασία στις μερίδες, ούτε βέβαια γινόμουν ενοχλητική για τους άλλους. Ήταν κάτι που αφορούσε εμένα και μόνο εμένα. Και να ξέρεις όποιον διαιτολόγο και να ρωτήσεις, θα σου πεί ότι δεν πειράζει αν κάπου - κάπου κάνεις και καμιά κουτσουκέλα αρκεί να μην γίνεται συνέχεια. Και κάτι άλλο, έκανα δίατα όλη την εβδομάδα αλλά κάθε Κυριακή έτρωγα απ' όλα και εννοείται και γλυκά. Γιατί να ξέρεις ότι η στέρηση γεννά επιθυμίες και πιστεύω ότι είναι το τελευταίο πράγμα που θέλουμε.

Εγω δεν καταφερα ποτε να ζυγισω φαγητο!Κι εγω οταν δουλευα ημουν αρκετα αδυνατη για το υψος μου(56 κιλα κ 1.74) και τωρα βλεπω φωτογραφιες και ημουν σαν σκουραντζω!Συμφωνω στο να μη γινεσαι ενοχλητικος για τους αλλους υπαρχουν ανθρωποι που μολις με βλεπουν να τρωω κατι το σχολιαζουν και μου σπανε τα νευρα!!Εκτος του οτι δεν μου φαινονται τα κιλα με εκνευριζει να τη λες στον αλλον,οτι θελει θα κανει και οτι θελει θα φαει!!Αυτοι οι φιλοι που σου λεω οποτε βλεπαν τον αντρα μου να τρωει κατι μη διαιτητικο του ζαλιζαν το κεφαλι!Τα παιρνε κι αυτος ο καημενος!


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται διαιτολόγος μην τρελαίνεσαι. Θα γεννήσεις, θα χάσεις τουλάχιστον 10 κιλά και τι θα σου μείνει?? άλλα 10 το πολύ. Σε τρεις μήνες με μια υγιεινή διατροφή θα είσαι σούπερ. Είσαι μικρούλα, ήσουν πάντα αδύνατη είναι και η πρώτη σου εγκυμοσύνη...σε ένα τριμηνο θα σου 'χει μείνει ελάχιστη κοιλιά που θα χει φύγει τελείως το καλοκαιράκι!!!

αχ βρε Αλέκα τι ωραια που τα λες!!!! μονο που εγω με την λέξη εγκρατεια δεν γνωριστηκαμε ποτε!!! να φανταστεις οταν παντρευτηκα ημουν 58 κιλα κ μεσα σε 5 μηνες ειχα παει 64!!! αυτα τα κιλα παλευα να τα χασω ενα 6 μηνο περιπου κ τελικα , αφου δεν τα εχασα εμεινα εγκυος!!!!!!γι αυτο λεω για διαιτολογο , τουλαχιστον αν πληρωνω καποιον να μου βαλει φρενο, θελω να πιστευω οτι δεν θα κανω ατασθαλειες!!!!

Ρε κοριτσια σε ολα τα βιβλια εγκυμοσυνης παντως γραφει οτι τις τελευταιες εβδομαδες δεν βαζεις βαρος το πολυ μισο κιλο η ενα,η μενεις στα ιδια και μπορει να χασεις και κανα κιλο.Να ισχυει αραγε?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μπορει κ να ισχυει.... αλλα εγω πειναααααααω!!!! οποτε αποκλειεται το να μην περνω βαρος!!!!!!


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως και εγω προ εγκυμοσυνης δεν αφηνα να παρω 2-3 κιλα χωρις μετα να προσεξω...Το θεωρω λογικο απλα για να μην παρεις την κατηφορα και δεν μπορεις να σταματησεις μετα και τα 3 γινουν 43...


ElOAp3.png

zJ3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aleca εγώ με 1500 θερμίδες την ημέρα και 6 γεύματα (τα 2 γεύματα ήταν φρούτα) έχανα σταθερά βάρος. Άσε που από ένα σημείο και μετά συνηθίζεις σε όλη αυτήν την διατροφή και δεν σου κάνει αίσθηση να φάς κάτι αμαρτωλό!!!!!!!

Ελίνα γνώμη μου είναι να μην ξαναβγείτε με αυτό το ζευγάρι για φαγητό αν είναι να χαλιέστε. Ίσως για καφέ ή κάτι τέτοιο. Εντάξει ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει με τον εαυτό του. Δεν έχει όμως δικαίωμα να επεμβαίνει στις επιθυμίες του άλλου.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ εκτός εγκυμοσύνης είμαι συνεπής αλλά κάνω και 5 -6 τσιγαράκια την ημέρα, πάω και τη γυμναστικούλα μου. Δε ζυγίζω φαγητά αλλά προσέχω να παίρνω πολλες θερμίδες. Και στην εγκυμοσύνη όσο απίστευτο και αν ακούγεται δεν τρώω υπερβολικά. Στο πρωτο τρίμηνο που πήρα 6 έκανα δίαιτα. Στο δεύτερο που πήρα 12 έτρωγα γύρω στις 2000 θερμίδες που όλοι λένε ότι οι έγκυες πρέπει να τρώνε 2500. Στο τρίτο έφαγα χωρίς να προσεχω. αφού είδα και αποείδα λέω τουλάχιστον να το ευχαριστηθώ. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό όταν είμαι έγκυος... έτσι είναι όλες οι γυναίκες στο σόι μου!!Ας τα χάσω τόσο εύκολα όσο στον Άγγελο και δεν πειράζει.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κοριτσάκια...το παράχεσα σήμερα, τώρα γύρισα!

Τι συζήτηση είναι αυτή που πιάσατε;;; Μια εποχή συνεργαζόμουν με διατροφολογικό κέντρο και είχα δοκιμάσει αρκετές διατροφές, υποτίθεται οτι πήγαιναν με το ζύγισμα αλλα εγώ βαριόμουν, το έκανα με το μάτι!!! και γενικά δεν τα πάω καλά με την εγκράτεια...Να βγώ και να μην φάω του σκασμού;;; δεν γίνεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΕΛΙΝΑ Ζ σου απαγορεύω να ξαναγράψεις εδω μέσα τι μαγειρευεις και τι λιγουρες έχεις εναμιση κιλο μελομακαρονα έχουμε φάει σε 3 μέρες εξαιτιας σου και όχι τιποτα αλλο εχουμε και εξετασση ζαχαρου να κανουμε.Προσεχε γιατι εμείς γενναμε στο ιδιο νοσοκομειο ιδιες μερες θα σε βρω και θα σου ζηταω λεφτα για οδοντιατρο

Πώς τα λς έτσι βρε Μαρίνα???? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Με το καλό ο παίδαρος!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Aleca εγώ με 1500 θερμίδες την ημέρα και 6 γεύματα (τα 2 γεύματα ήταν φρούτα) έχανα σταθερά βάρος. Άσε που από ένα σημείο και μετά συνηθίζεις σε όλη αυτήν την διατροφή και δεν σου κάνει αίσθηση να φάς κάτι αμαρτωλό!!!!!!!

.

Ακριβώς!! Εκεί βασίζομαι!!! έτσι έχασα 44 κιλά στον Άγγελο. Ή μαλλον όχι 44 γιατί τα 15 τα έχασα με τη γέννα. έστι έχασα 29 κιλά λοιπόν!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Sofia_m ο κουνιάδος μου ο οποίος πάντα είχε πρόβλημα με τα κιλά του αποφάσισε μια ωραία πρωία να πάει σε διαιτολόγο. Το αποτέλεσμα είναι να έχει χάσει μέσα σε ένα τετράμηνο περίπου 16 κιλά και εννοείται πώς συνεχίζει. Και εκείνος δεν ήταν εγκρατής, όταν όμως πήγε στον συγκεκριμένο θέλεις να ντράπηκε, θέλεις να λυπήθηκε τα λεφτά που δίνει τηρεί οτιδήποτε του λέει ο διαιτολόγος. Του έδωσε και μια συμβουλή, όσες περισσότερες φορές πηγαίνει στην τουαλέτα την ημέρα, τόσο πιο εύκολα θα χάσει κιλά, γι' αυτό και του συνέστησε να τρώει πολλά φρούτα κυρίως ακτινίδια.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς τα λς έτσι βρε Μαρίνα???? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Με το καλό ο παίδαρος!!!!

E! Kάτσε γιατι το έχει παρακάνει η κυρια με τις μαγειρικες.Δεν συμφωνεις? Καποιος πρέπει να την βάλει στη θέση της.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...