Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να΄μαι κι εγώ .......4 μέρες έκανα να μπω και γράψατε 500 μηνύματα....δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω....εάν έγινε κάτι συνταρακτικό ενημερώστε με τη δόλια μάνα :wink:

Μ'έχει φάει η βαρεμάρα και η μοναξιά....και τώρα 4 μέρες που έχει πολύ καλό καιρό είμαι όλο έξω........ καρότσι-μπεμπού-και δρόοοοομοοοοο !

Ε! σήμερα είπα να κάτσω μέσα, το παράκανα μου φαίνεται.

Αυτά !


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο το μπιμπερό το πηρα τωρα τελευταία...

με το απταμιλ τι θεμα ειχες και το αλλαξες;;

Η δικια μου σημερα εχει πλαντάξει στο κλάμα,μονο στο στηθος ηρεμεί λιγακι και την παίρνει ο υπνος...

με το απταμιλ ενω το επινε λαιμαργα κ με ευχαριστηση, μετα απο λίγο εκλαιγε και εβγαζε γουλιτσες και εμετο, τελικά η γιατρος μας εδωσε το νατιβα, πάλι βγαζει με αυτο κ δεν το τρωει με ευχαρίστηση αλλά τωρα πηρα τηλ την γιατρο να της πω οτι παλι κανει εμετους να του αλλάξουμε το γάλα κ μου εδωσε κατι αμπούλες να του τις δίνω οταν είναι νηστικός

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια εμεις σημερα πηγαμε σ.μαρκετ ωραια βολτα ε??εδω εχει αρκετη συννεφια και πολυ μου αρεσει...ο μπεπμπης εχει εδω και 4μερες που κοιματε σερι την νυχτα 6-7ωριτσες..


:-D

Link to comment
Share on other sites

εμείς σήμερα πρώτο βράδυ κοιμηθήκαμε μπρούμυτα!! μια χαρά!!! κοιμήθηκε 12:30, ξύπνησε 4:30 γιατί δεν είχε φάει καλά πριν κοιμηθεί (τον πήρε ο ύπνος στο στήθος), αλλά το πουλάκι μου, επειδή χθες κοιμόταν σχεδόν όλη μέρα ή σχετικά περισσότερες ώρες απ' ότι συνήθως, ξανακοιμήθηκε στις 6:15!!! όταν ξύπνησε τον τάισα 1 ώρα, τον νανούρισα, τιποτα αυτός!!! γαρίδα το μάτι!!! του έδωσα λίγο ξένο μπας και τον πάρει ο ύπνος στο φαγητό, αλλά δεν ήθελε, ήπιε μόνο 10μλ. τον ξαναβαλα στο στήθος, έφαγε λίγο, μετά έκλαιγε και ήθελε να σηκωθεί και κατά τις 6 τον ξανάβαλα και σε 5 λεπτά ήταν off! επιτέλους!!!! αλλά ξυπνήσαμε στις 9:30. καλά ήταν... έτσι και τρώει καλά το βράδυ, τον βλέπω να ρίχνει καλούς ύπνους!!! στο πλάι, επειδή στον ύπνο του τινάζει χέρια πόδια, ξυπνάει πιο εύκολα. μπρούμυτα δε μπορεί να τιναχτεί!!! :)


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εδω ειμαι...ειχα επισκεψεις.....μου κανει και τα ωραια του τωρα το μικρουλη μου και λιωνω!!!!!!! Σημερακοιταζε τον Αγγελο που χοροπηδαγε και να γελαει κακαριστα σα μεγαλο παιδακι το μικρουλι μου.....αχ.....ελιωσα σας λεω!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

:-) Αλεκακι τι καλαααα

κι εμεις εδώ...πολύ ασχημα την περασαμε σημερα, ολη μέρα πόναγε η καημενούλα...τώρα εχει ηρεμήσει κάπως, κοιμάται στο στήθος. Δεν κατάφερα να κάνω καμια δουλεια, εβγαλα κατι σακούλες με ρουχα που μου ειχε δώσει η αδερφή μου για να δω τι εχω για 3-6 μηνων και τα εχω παρατήσει ολα στο πατωμα!!!

Link to comment
Share on other sites

εμένα ακόμη δε γέλασε κακαριστα... :(

και σήμερα έχει απίστευτη γκρίνια!!! γμτ!!! τώρα θέλει να κοιμηθεί και γκρινιάζει! γιατί δεν κοιμάται, απλά??? τι να τον κάνω? τώρα τον έχει ο αντρας μου, τον κουνάει!!!


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μολις εφτιαξα κατι ντονατς φουρνου και εγιναν υπεροχα....οποια δεν κανει διαιτα δοκιμαστε τα ειναι τελεια...και η μεγαλη μου τα τσακισε!!!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/ntonats-sto-fourno.html


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε mamageor μας ανοιξες τη όρεξη!!!! απαπα σαν γκαστωμένη κανω :-P

Kala inaki σου λεω μολις τα βγαλα απο το φουρνο...εκανα τη μιση δοση η χαζη μηπως δεν γινουν καλα...ε σε 5' δεν εμεινε ουτε ενα! Αξιζει να την φτιαξετε...και ειναι πολυ πιο ελαφρια απο του εμποριου που συνηθως ειναι τηγανιτα!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι, όταν αρχίσει να κοιμάται ο μικρός θα τη δοκιμάσω τη συνταγή. είδα ότι θέλει 2 ώρες προετοιμασία και γελούσα!!! πού καιρός??? αυτός σήμερα, από τις 8 το πρωί κοιμήθηκε όλο όλο 2 ώρες!!! και πριν λίγο μετά την τόση γκρίνια κοιμήθηκε στο μάρσιπο...


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites

:-) Αλεκακι τι καλαααα

κι εμεις εδώ...πολύ ασχημα την περασαμε σημερα, ολη μέρα πόναγε η καημενούλα...τώρα εχει ηρεμήσει κάπως, κοιμάται στο στήθος. Δεν κατάφερα να κάνω καμια δουλεια, εβγαλα κατι σακούλες με ρουχα που μου ειχε δώσει η αδερφή μου για να δω τι εχω για 3-6 μηνων και τα εχω παρατήσει ολα στο πατωμα!!!

εμένα ακόμη δε γέλασε κακαριστα... :(

και σήμερα έχει απίστευτη γκρίνια!!! γμτ!!! τώρα θέλει να κοιμηθεί και γκρινιάζει! γιατί δεν κοιμάται, απλά??? τι να τον κάνω? τώρα τον έχει ο αντρας μου, τον κουνάει!!!

κοριτσακια τα δικα σας ειναι πιο μικρουλια...και φυσικο ειναι να εχουν ακομη πονακια και να μην κανουν διαφορα. Σας το επισημαινω συνεχεια να μην ξεχνιομαστε και αγχωνομαστε....;) Παντως ειναι κουφο το ότι απο τη μια μερα στην αλλη ανακαλυπτουν νεες ικανοτητες τα σκατουλια μας..... Για τα πονακια υπομονη και ειδικα οι θηλαζουσες....Ότι το μητρικο ειναι σουπερ, καμια διαφωνια. Αλλα ειναι πιο δυσκολο όσοον αφορα τα πονακια....Ετσι νομιζω τουλαχιστον. Παλια δε συνεβαινε αυτο γιατι δεν υπηρχαν ειδικα γακλατα για κολικους....Υπομονη...το τριμηνο πλησιαζει....θα ξετρελαθειτε...αν νομιζετε ότι τωρα το λατρευετε, να μου θυμησετε πως νιωθετε στο εξαμηνο...και μετα στο χρονο!!! Δεν νομιζω μετα να εχει και παραπανω!!!!!!

Λοιπον κοριτσια μολις εφτιαξα κατι ντονατς φουρνου και εγιναν υπεροχα....οποια δεν κανει διαιτα δοκιμαστε τα ειναι τελεια...και η μεγαλη μου τα τσακισε!!!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/ntonats-sto-fourno.html

εγω κοριτσακι συνεχιζω ακαθεκτη,...και επιτελους αρχιζω και βλεπω διαφορα στο σωμα. Γιατι δεν ειναι μονο τα κιλα αλλα και το 'μαζεμα'. Και ειδικα για εμενα...με τόοοοσα κιλα.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Μελινα μου μη σε ξεγελαει...σαν προετοιμασια ειναι πανευκολη ....το φουσκωμα θελει τοση ωρα ;)

εμενα ο μικρος μια μερα θα ειναι ξυπνιος ολη μερα ...μια μερα θα κοιμαται ολη μερα! σημεερα οπως καταλαβατε ηταν η μερα του υπνου! Καλα πηγαμε το πρωι-μεσημερι στο cosmos ...σκασαμε απο τη ζεστη και μετρα μας επιασε μια βροχη και ενας αερας...αλλο πραγμα! Τι τρελοκαιρος!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...