Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια τα έχω παίξει...είχα πάρει τη γιατρό και της το είχα πει και δεν θυμόμουν τίποτα...ευτυχώς ήταν ο άντρας μου μπροστά και με άκουγε...φυσικά δεν θυμάμαι τί μου είπε, αλλά αν είχε ανησυχήσει θα το θυμόμουν...εεεε????

Αν τον κρατάς με πάνα αγκαλιάς και μετά τον τυλίγεις με αυτή και τον βάλεις στο ρηλάξ/κρεβάτι/κάπου, πάλι κλαίει????

Ε, δε θα το θυμόσουν??? ;););)

Ούτε πάνα ούτε τιποτα! Απλά δε θέλει να ξαπλώνει!!!

εγώ και μουλτι, και σκούπα και μιξερ όλα τα ανάβω δεν έχει πρόβλημα, μην σας πώ ότι κοιμάται καλύτερα, και εμένα όλο αγκαλιά στα χερια και βόλτες θέλει ο σαδιστής πέρα δώθε στο σπίτι, ούτε στο μαρσιπο δεν θέλει οσο για το ριλάξ κάθεται μόνο οταν μαγειρεύω αρκεί να με βλέπει και να του μιλάω, στην κούνια του με τα mobile είναι με τις ώρες του π.χ τώρα μετά από πολλές μέρες κάθεται ήσυχα!

καλά όλο το απόγευμα του τραγουδούσα, τι ζουζούνια, τι στρουμφάκια τιποτα ουτε ένα χαμόγελο δεν εριξε, μόλις τραγούδησα το "δεν έχω πολλά της Γλυκερία πάτησε κάτι γέλια.... και είχε ένα βλέμμα σαν να λέει "δεν πειράζει δωσε οτι έχεις" το άτιμο θα το φάω...!!!

γενικά, τον κοιμίζω με θόρυβο για να μη μάθει στην πολλή ησυχία, αλλά ειδικά σήμερα δεν ήθελα να το ρισκάρω, γιατί, όπως σας είπα, είχα 2 εβδομάδες να μαγειρέψω και ήταν ευκαιρία. τελικά, μάπα το ψιλοκομμένο κρεμμυδάκι, πάλι χριτς χριτς έκανε...:-( καλύτερα στον τρίφτη να το έκανα, στην τελική... και θα έκανα και λιγότερο χρόνο!

καλέ, τα μωρά μας είναι τελειως αψυχολόγητα! μήπως ο δικός σου είναι του έντεχνου λαϊκού ρεπερτορίου και σνομπάρει τα παιδικά τραγουδάκια? δοκίμασε και κανενα στρατο διονυσίου!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

μελινα ΜΠΟΙΚΟΤΑΡΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΟΙΚΑΤΑΡΟΥΜΕ τουλαχιστον πηρες σοκολοτακια ή αδικα μας την εσπασες???

Καλέ φωτάκια πήρα! από αυτά που μπαίνουν στην πρίζα και αναβουν αυτόματα με την κίνηση. 2,5? τα ειχε. και πήρα και ένα κρουασάν! το πρωινό μου!!!

Παρεμπιπτόντως... το πρωί δεν τρώω σχεδόν τίποτα. με έχει αποκλειστικότητα ο μικρός και δεν προλαβαίνω :-(

Νομίζω η Νατασούλα είπε ότι μαγειρεύει στις 8 που κοιμάται το μωρό. εγώ δεν κοιμάμαι αρκετά τη νύχτα, γι' αυτό και εκμεταλλεύομαι τον πρωινό ύπνο του! (πάλι πάνω μου κοιμάται, αλλά τουλαχιστον κοιμάμαι κι εγω!) δε θα σηκωνόμουν με τίποτα να μαγειρέψω στις 8! θα έβγαινα off σε μια εβδομάδα το πολύ!!!


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια εγω παντως ανακαλυψα μαι μαγικη κουδουνιστρα μολις του την δειχνω(δεν λεω μολις του τη παιζω γιατι ειστε κοροιδιαρες)οσο και να κλαιει μουγκα ενα χταποδι ειναι στην αρχη νομιζα οτι ειναι διαστημοπλοιο με κατι μπιλιτσε και τρελαινεται μπορει να κατσει 1 ωρα και και να τη χαζευει βλεπω λοιπον τηλεοραση μιλαω στο τηλεφωνο διαβαζω και με το αλλο χερι του τη κουναω(ΤΗ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑ)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΛΙΝΑ και ο δικος μου ο μεγαλος δεν τα θελει καθολου αγαπημενα τραγουδια Ξυλουρης και νοτης.η μαμα μου νευριαζει που δεν του μαθαινω και την αλλη φορα για να μου τη πει ελεγε στο μικρο:Βρε οτν πας σχολειο και σου πει η δασκαλα πες μου δημητρακη ενα τραγουδακι τι θα πεις?Απανητηση:νοτη:lol::lol::lol::lol::lol:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια καλα μου κοιτσακια...παω να ξεκινησω να γινω χαρωπη νοικοκυρα για δυο μερες :P!!! Τουλαχιστον να χαρω τα παιδακια μου...

Για τον πνιγμο κανονικα δεν βαζουμε το κουλο μας στο λαιμο του μωρου το γυρναμε αναποδα και τοχτυπαμε στη πλατη(αν βρουμε την ψυχραιμια)σε μεγαλυτερα παιδακια τα γυρναμε πλατη προς εμας και του πιεζουμε το στομαχι αν δεν γινει τιποτα ε τοτε του ανοιγεις το στομα βα ζεις το κουλο σου και ο Θεος βοηθος

αχ παναγιτσα μου...και εγω όλο πνιγομουν στη μανα μου...

ΜΕΛΙΝΑ και ο δικος μου ο μεγαλος δεν τα θελει καθολου αγαπημενα τραγουδια Ξυλουρης και νοτης.η μαμα μου νευριαζει που δεν του μαθαινω και την αλλη φορα για να μου τη πει ελεγε στο μικρο:Βρε οτν πας σχολειο και σου πει η δασκαλα πες μου δημητρακη ενα τραγουδακι τι θα πεις?Απανητηση:νοτη:lol::lol::lol::lol::lol:

εγω τι να πω πουο Αγγελος ειχε κολλησει με τα παρατραγουδα????

Νομίζω η Νατασούλα είπε ότι μαγειρεύει στις 8 που κοιμάται το μωρό. εγώ δεν κοιμάμαι αρκετά τη νύχτα, γι' αυτό και εκμεταλλεύομαι τον πρωινό ύπνο του! (πάλι πάνω μου κοιμάται, αλλά τουλαχιστον κοιμάμαι κι εγω!) δε θα σηκωνόμουν με τίποτα να μαγειρέψω στις 8! θα έβγαινα off σε μια εβδομάδα το πολύ!!!

αχ κοριτσακι μου...ετσι και εγω...καθε μερα στις 7...και ειμαι και στο γραφειο και δε μπορω να ξανακοιμηθω....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερούδιααααα!!!! γεια σας νοικοκυρούλες!!!!

εγω δεν εχω αποφασίσει ακόμα, να πάω για ψωνια ή να γινω νοικοκυρούλα σήμερα;;; αρχισα καλα όμως εφτιαξα ζύμη για ψωμάκι!

Προσπαθώ εδω και μέρες να μαθω λίγο το μπιμπερό στην μικρή χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. Εχω δοκιμάσει όλες τις θηλές του εμπορίου. Απο γάλατα, το δικό μου το δέχεται με το ζόρι αν πεινάει αρκετά,απο σκόνη πίνει μονο όταν εχει πεθάνει στην πείνα, και 20μλ να πιει μόνο τα αποτελέσματα είναι τα εξής.

το φριζολακ της προκαλεί πάρα πολλά αέρια που βρωμάνε και με το νατίβα κάνει κακάκια κάθε 3 μέρες μετα απο αρκετό πόνο...Λετε να δω διαφορά με αλλο γάλα; το απταμιλ εξτρα κεαρ που μου ειχατε πει για παραδειγμα. Με το θηλαστρο δεν καταφέρνω να βγάλω πολύ γιαυτο θέλω να εχω την εναλλακτική της σκόνης...

Link to comment
Share on other sites

Αλεκα αληθεια λες με τη Πανια ξημεροβραδιαζεται??Τι καραγκιοζακια που ειναι τα μικρα

ασε ρε....εν τω μεταξυ ο πατερας του τη σιχαινεται την Πανια όπως καταλαβαινεις...αλλα και εγω δεν την εβλεπα αλλα τα ηξερα τα τραγουδια. Η μανα μου όμως που τον κραταγε ΖΕΙ με την Πανια.:P Και πηγαινα σπιτακι μου και ελεγε ο μικρος 'γαρδουυυμπαααα'!!!:D:D:D Ο Νικος εβγαζε καντηλες!!!!!

το φριζολακ της προκαλεί πάρα πολλά αέρια που βρωμάνε και με το νατίβα κάνει κακάκια κάθε 3 μέρες μετα απο αρκετό πόνο...Λετε να δω διαφορά με αλλο γάλα; το απταμιλ εξτρα κεαρ που μου ειχατε πει για παραδειγμα. Με το θηλαστρο δεν καταφέρνω να βγάλω πολύ γιαυτο θέλω να εχω την εναλλακτική της σκόνης...

επειδη το μητρικο ειναι πολυ ευπεπτο καλο θα ηταν να της εδινες κανενα ελαφρυ, όπως το απταμιλ εξτρα κερ η το νΑΝ σενσιτιβ που λεει η Μαρινα. Ο δικος μου δεν το επινε το ΝΑΝ γιατι τον ειχα ξεκινησει με το αλμιρον, και δεν του αρεσε η γευση μετα. Το απταμιλ του αρεσε.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Μάχη μου και εγώ έτσι τον έστρωσα να κοιμάται το βράδυ, κατα τισ 10 γαλατακι γυρω στα 90 μλ στις 11 ζεστό μπανάκι και ζεστό μαραθο και κατα τις 12.30 γυρω στα 120 μλ γαλατακι (τώρα τελευταία σταμάτησε να ζηταει το τελευταίο γαλατάκι) και ξυπναει 6.3 με 7 το πρωι. πολυ ωραία που σας είπε οτι θα ξεκινήσετε νωρις τις κρεμούλες και εγω αυτό περιμένω, οχι τιποτ'αλλο να τρωω και εγω λιγάκι και να σταματήσει πια αυτη η ρουτίνα με την αποστείρωση ειναι πολύ βαρετο!

επιτέλους και εμένα μου ήρθε σήμερα περίοδος, πρώτη φορά μετά τη γέννα, δεν μπορω να πω οτι πονάω αλλά έχω πολύ αίμα, πρώτη φορά τοσο πολύ! εγώ ήθελα να τον πάρω βόλτα στην βασιλίτσα την Κυριακή αλλά μετά το ξανασκέφτηκα και είπα συνελθε Κατερίνα και καλά έκανα γιατι χαλασε ξαφνικά ο καιρός,αλλά αμα αυριο εχει 12 βαθμούς με φορμάκι εξόδου δε νομίζω να εχει προβλημα για μια μικρή βολτίτσα!

Μαχη μένεις μεσα στην Καστοριά?

Κατερινα μου ναι μεσα στην πόλη..... σας περιμενω για καφεδακι...

Εγω που μιλησα με τον γιατρο μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο οι πρωτες περιοδους μετα την γεννα να ειναι ετσι... αλλα αν συνεχιστει να τον παρω τηλεφωνο...

βρε κοριτσια τι 90ml εμενα χτυπαει 180 πια...90 ετρωγε οτα βγηκε απο το μαιευτηριο!!!ΑΧ θα το σκασω το μωρο μου φαινεται!!!

Σημασια εχει στο συνολο της μερας την ποσοτητα που θα φαει.... εμεις σε καθε γευμα τρωμε απο 120 εως 210... αναλογα την διαθεση.... αλλα στο συνολο της μερας δεν πεφτουμε κατω απο 1 λιτρο γάλα... απο την μερα που γεννηθηκε γραφω καθε μερα τις ωρες και τις ποσοτητες που τρωει... και αθροιζω μετα να βγλαω συνολο...;)

[quote name=melsas;193785το παιδί ξέρει να κάνει φασαρία' date=' τι να πεις!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμείς σήμερα πήγαμε στα lidl να πάρω φωτάκι νύχτας που αναβει με αισθητήρες και μετά παραδίπλα στα εντός να πάρω μια φλις κουβερτούλα για τη γιαγιά μου και να χαζέψω κουζινικά, διακοσμητικά και άλλα πολλά ψιλολόγια. ξεκινήσαμε με το αυτοκίνητο με κλάμα, σιγά σιγά κοιμήθηκε. στο lidl ακόμα κοιμόταν, αλλά στα εντός ξύπνησε. τον είχα στο μαρσιπο με φάτσα σε μένα. χάζευε τριγύρω και σε κάποια φάση στο 10λεπτο άρχισε να τρίβει τα μουτράκια του πάνω μου και κοιμήθηκε. ήρθαμε σπίτι τον έβαλα στο κρεβάτι μπρούμυτα και ακόμα κοιμάται. συνολικά ένα 3ωρο περίπου!!!!

και βρήκα ευκαιρία να κάνω κανένα φαγητό μετά από 2 εβδομάδες!!!! τη βγάζουμε με ντελιβερι και ταπεράκια μαμάς και πεθεράς! γεμιστά έκανα. αλλά δεν έκανα το κρεμμύδι στο μούλτι για να μην τον ξυπνήσω και κάνει κριτς κριτς. δεν έλιωσε καλά. :-( πάλι παράπονα θα μου κάνει ο σύζυγος... δε βαριέσαι... ας κάτσει αυτός με το μωρό όλη μέρα και να σκουπίζει, να καθαρίζει, να πλένει, να σιδερώνει και να μαγειρεύει... εγώ τη θέση μου την ξεκαθάρισα! το μαγείρεμα είναι το τελευταίο που με απασχολεί! αφού τον έχω όλη μέρα πάνω μου τον μικρό, πώς να μαγειρέψω η γυναίκα???

και επί της ευκαιρίας, τι θα κάνω που δεν κάθεται ούτε στο ριλάξ, ούτε στην κούνια να χαζεύει το mobile, ούτε αγκαλιά μας όταν καθόμαστε?????? πού θα πάει η βαλίτσα? μόνο αγκαλιά και βόλτες μέσα στο σπίτι και στο μάρσιπο ησυχάζει! τι θα γίνει με την περίπτωσή του? εγώ ήμουν πάρα πολύ ήσυχο μωρό. από 30 ημερών με άφηνε η μαμά μου στο πάρκο και κοιμόμουν. γιατί δε μ' έμοιασε το παιδί μου????? θα μου πείτε, κάτσε, σ' όλα τ'αλλα σ' έμοιασε, να μην πάρει κάτι και από τον μπαμπά του??? ε, αυτό βρήκε να πάρει??? άντε τώρα μην τα πάρω κι εγω... άντε!!! που μου πονάνε μέσες, χέρια, πόδια, πλάτες!!!! και ο άντρας μου δεν τον πολυπαίρνει αγκαλιά γιατί "δε μπορεί τη γκρίνια". ενώ εγώ... το καταευχαριστιέμαι!!!!!!:mad::x:x δε λέγεται τι χαρά κάνω!!! άντε πάλι, τα θυμήθηκα και συγχύστηκα!!!

Αμα δεν του αρεσει το φαγητακι σου εχει και ντελιβερι.... δεν φτανεις που του μαγειρεψες κιολας τον πειραζει το κρατσ κρατσ απο το κρεμμυδι.... ετσι ειναι και εμενα ο αντρουλης και πολυ χειροτερος μη σου πω... και του ειπα οι επιλογες σου ειναι δυο, το φαγητο που μαγειρεψα και το ντελιβερι.. διαλεξε και παρε...

καλημερούδιααααα!!!! γεια σας νοικοκυρούλες!!!!

εγω δεν εχω αποφασίσει ακόμα, να πάω για ψωνια ή να γινω νοικοκυρούλα σήμερα;;; αρχισα καλα όμως εφτιαξα ζύμη για ψωμάκι!

Προσπαθώ εδω και μέρες να μαθω λίγο το μπιμπερό στην μικρή χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. Εχω δοκιμάσει όλες τις θηλές του εμπορίου. Απο γάλατα, το δικό μου το δέχεται με το ζόρι αν πεινάει αρκετά,απο σκόνη πίνει μονο όταν εχει πεθάνει στην πείνα, και 20μλ να πιει μόνο τα αποτελέσματα είναι τα εξής.

το φριζολακ της προκαλεί πάρα πολλά αέρια που βρωμάνε και με το νατίβα κάνει κακάκια κάθε 3 μέρες μετα απο αρκετό πόνο...Λετε να δω διαφορά με αλλο γάλα; το απταμιλ εξτρα κεαρ που μου ειχατε πει για παραδειγμα. Με το θηλαστρο δεν καταφέρνω να βγάλω πολύ γιαυτο θέλω να εχω την εναλλακτική της σκόνης...

Να πας για ψωνια ψηφιζω εγω...

Εγω ινακι αν και με το ΝΑΝ sensitive ειχα προβληματα με τα κακα του απο οτι μου ειπε παιδιατρος και φαρμακοποιος ειναι το μονο σχεδον γαλα που ειναι τοσο κοντα στο μητρικο... δοκιμασε και δες...

ασε ρε....εν τω μεταξυ ο πατερας του τη σιχαινεται την Πανια όπως καταλαβαινεις...αλλα και εγω δεν την εβλεπα αλλα τα ηξερα τα τραγουδια. Η μανα μου όμως που τον κραταγε ΖΕΙ με την Πανια.:P Και πηγαινα σπιτακι μου και ελεγε ο μικρος 'γαρδουυυμπαααα'!!!:D:D:D Ο Νικος εβγαζε καντηλες!!!!!

:lol::lol::lol::lol:

Καλημερα..........

Τα νεα μας κοριτσια....

Βόλτα δεν πηγαμε στην παραλια γιατι εχει πλημμυρισει ολη η παραλια μας και ειπα να μην γινουμε μουσκεμα... τον πηγα ομως στο super market...

Τον εβαλα στον μαρσιπο, κοιμηθηκε κανα 15' μεχρι να φτασουμε και μεσα στο super το ματι γαριδα... κοιτουσε τα παντα αλλα δεν εβγαζε ουτε φωνουλα... μετα πηγαμε στο φαρμακειο και μετα σε μια φιλη μου... δηλαδη απο τις 6 το απογευμα γυρισαμε 10 στο σπιτι... ειχε φαει σνδοιαμεσα στις 8:30... τον εκανα μπανιο στις 10:30 και μετα απο γκρινια επεσε ξερος για υπνο.... ξυονησε στις 2!!!! να φαει και κοιμηθηκε στις 3... απο τις 4:30 μεχρι τις 5 του εβαζα την πιπιλα γιατι γκρινιαζε και μερα κοιμηθηκε μεχρι τις 7!!!!! οπου και ξαναεφαγε... δεν ειχα διαθεση για υπνο αλλα εγω τον εχωσα στο κρεβατι του πηγα να μαζεψω το παμπερς και να πιω νερακι και οταν επεστρεψα ειχε κοιμηθει απο μονος του...:lol::lol::lol::lol: μετα κατα τις 9 πατησε μια τισιρδα τον πηρα αγκαλιτσα και κοιμηθηκε παλι αμεσως...

Ειχα πολυ καιρο να σηκωθω με την ησυχια μου και να παω στο μπανιο... εκανα τοστακι και χυμο, εβαλα πληντυριο και τωρα σας γραφω....

Και το λαθος που εκανα μαλλον με τον μπεμπη ητανε πως μετα τις 6 το απογευμα κοιμοτανε και το βραδυ ξενυχτουσαμε... και σημερα θα προσπαθησω να τον κουρασω.... να δουμε πως θα παμε.... θα τον παρει στις 12 η πεθερα μου... (ναι καλα ακουσατε):lol::lol::lol::lol: γιατι με ειδε χθες και με λυπηθηκε και θα μου τον φερει στις 4... εγω εχω να καθαρισω το σπιτι, να κανω μπανιο εγω, να μαγειρεψω και να κοιμηθω..... αν καθισει μαζι της βεβαια ο μπομπιρας τοσο.....


a84026bdda.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα τσουπρες....εμεις πγαμε χτες το βραδι σ ενα κουβανεζικο μαγαζι ,ηπιαμε τα κοκτειλ μας , φαγαμε τα μπουριτος μας και τα φαχιτας , κοψαμε τη διαιτα αφου δε χανουμε που δε χανουμε ας το ευχαριστηθουμε καλυτερα...γυρισαμε σπιτι , εφυγε η μαμα μου, ριξαμε τα πυροτεχνηματα μας, ταισαμε το μωρο και ξεραθηκαμε!!!!!!

Ο μικρος εχει τρελαθει με τα ουλα του και ειναι μεσα στη γκρινια

Ινακι κι εμενα το απταμιλ εξτρα κερ με βολεψε..το ναν σενσιτιβ του εκανε τα κακα πρασσινα και δεν του αρεζε κι ολας και το αλμιρον του πεφτε βαρυ


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ινακι αν και με το ΝΑΝ sensitive ειχα προβληματα με τα κακα του απο οτι μου ειπε παιδιατρος και φαρμακοποιος ειναι το μονο σχεδον γαλα που ειναι τοσο κοντα στο μητρικο... δοκιμασε και δες...

Και το λαθος που εκανα μαλλον με τον μπεμπη ητανε πως μετα τις 6 το απογευμα κοιμοτανε και το βραδυ ξενυχτουσαμε... και σημερα θα προσπαθησω να τον κουρασω.... να δουμε πως θα παμε.... θα τον παρει στις 12 η πεθερα μου... (ναι καλα ακουσατε):lol::lol::lol::lol: γιατι με ειδε χθες και με λυπηθηκε και θα μου τον φερει στις 4... εγω εχω να καθαρισω το σπιτι, να κανω μπανιο εγω, να μαγειρεψω και να κοιμηθω..... αν καθισει μαζι της βεβαια ο μπομπιρας τοσο.....

για το γάλα θα δοκιμάσω να το βαζω σε χαμομήλι μήπως κανουμεδουλειά ετσι!!!

αυτο με την ώρα το εχω πάθει κι εγώ...αν την αφήσω απόγευμα μπορεί να χτυπήσει και 5 ωρες σερί ύπνου..και το βράδυ κάθε 2 ωρες ξυπνάει και μετα τις 5 το μάτι γαρίδα!!! ελα ομως που συνηθησα και τον νυστάζω κι εγω το απογευμα :tongue::tongue:

εθχομαι να κατσει ο μπέμπης στην πεθερά!!!

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε....εν τω μεταξυ ο πατερας του τη σιχαινεται την Πανια όπως καταλαβαινεις...αλλα και εγω δεν την εβλεπα αλλα τα ηξερα τα τραγουδια. Η μανα μου όμως που τον κραταγε ΖΕΙ με την Πανια.:P Και πηγαινα σπιτακι μου και ελεγε ο μικρος 'γαρδουυυμπαααα'!!!:D:D:D Ο Νικος εβγαζε καντηλες!!!!!

επειδη το μητρικο ειναι πολυ ευπεπτο καλο θα ηταν να της εδινες κανενα ελαφρυ, όπως το απταμιλ εξτρα κερ η το νΑΝ σενσιτιβ που λεει η Μαρινα. Ο δικος μου δεν το επινε το ΝΑΝ γιατι τον ειχα ξεκινησει με το αλμιρον, και δεν του αρεσε η γευση μετα. Το απταμιλ του αρεσε.

το ναν 1 του εδινα οχι το σενσιτιβ ειναι αλλο νομιζω.Εμενα ο Δημητρης δεν μιλαει καθολου καθαρα και το αγαπημενο του τραγουδι ειναι το ηταν μια φορα και λεει:μια ...εεεεεεενη οη αθηηηηη το υηηηηη της ....ενει αγι πωι και πεταει και ενα καλεγια οσες δεν καταλαβαν μια μικροπαντρεμενη κορη ξανθη τον κυρη της προσμενει βραδυ πρωι το καλε ειναι ιδιο


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!!σήμερα σηκώθηκα με πολύ καλή διάθεση, αύριο βαφτίζει η θεία μου το μωρό της και θα πάμε βόλτα στη Θεσ/νίκη!!!!

καλέ, τα μωρά μας είναι τελειως αψυχολόγητα! μήπως ο δικός σου είναι του έντεχνου λαϊκού ρεπερτορίου και σνομπάρει τα παιδικά τραγουδάκια? δοκίμασε και κανενα στρατο διονυσίου!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Παρεμπιπτόντως... το πρωί δεν τρώω σχεδόν τίποτα. με έχει αποκλειστικότητα ο μικρός και δεν προλαβαίνω :-(

δοκίμασε ο αντρας μου και του έβαλε Καρά παιδιά κόπηκε να γελάει.... κριμα και εγώ που του εβαζα ροκ μπαλαντιτσες να ακουει οσο ηταν στην κοιλιά..... μια φορα πηγαμε στα μπουζουκια κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης (στον Καρά) και μάλλον του έμεινε....... το παιδάκι μου θα γίνει σκυλομπουζουκόβιος σαν τον πατερα του!!!

καλημερούδιααααα!!!! γεια σας νοικοκυρούλες!!!!

εγω δεν εχω αποφασίσει ακόμα, να πάω για ψωνια ή να γινω νοικοκυρούλα σήμερα;;; αρχισα καλα όμως εφτιαξα ζύμη για ψωμάκι!

Προσπαθώ εδω και μέρες να μαθω λίγο το μπιμπερό στην μικρή χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. Εχω δοκιμάσει όλες τις θηλές του εμπορίου. Απο γάλατα, το δικό μου το δέχεται με το ζόρι αν πεινάει αρκετά,απο σκόνη πίνει μονο όταν εχει πεθάνει στην πείνα, και 20μλ να πιει μόνο τα αποτελέσματα είναι τα εξής.

το φριζολακ της προκαλεί πάρα πολλά αέρια που βρωμάνε και με το νατίβα κάνει κακάκια κάθε 3 μέρες μετα απο αρκετό πόνο...Λετε να δω διαφορά με αλλο γάλα; το απταμιλ εξτρα κεαρ που μου ειχατε πει για παραδειγμα. Με το θηλαστρο δεν καταφέρνω να βγάλω πολύ γιαυτο θέλω να εχω την εναλλακτική της σκόνης...

ινακι είναι κάτι μπιμπερό της ΝUK που έχουν μια πλατιά θηλή και υποτίθεται οτι μιμείται τον φυσικό θηλασμό την έχεις δοκιμάσει? αν το βρω σε φωτο θα την βάλω να το δεις, μήπως σε βολέψει αφού η μικρούλα σου θηλάζει!

Κατερινα μου ναι μεσα στην πόλη..... σας περιμενω για καφεδακι...

Εγω που μιλησα με τον γιατρο μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο οι πρωτες περιοδους μετα την γεννα να ειναι ετσι... αλλα αν συνεχιστει να τον παρω τηλεφωνο...

Αμα δεν του αρεσει το φαγητακι σου εχει και ντελιβερι.... δεν φτανεις που του μαγειρεψες κιολας τον πειραζει το κρατσ κρατσ απο το κρεμμυδι.... ετσι ειναι και εμενα ο αντρουλης και πολυ χειροτερος μη σου πω... και του ειπα οι επιλογες σου ειναι δυο, το φαγητο που μαγειρεψα και το ντελιβερι.. διαλεξε και παρε...

Να πας για ψωνια ψηφιζω εγω...

Εγω ινακι αν και με το ΝΑΝ sensitive ειχα προβληματα με τα κακα του απο οτι μου ειπε παιδιατρος και φαρμακοποιος ειναι το μονο σχεδον γαλα που ειναι τοσο κοντα στο μητρικο... δοκιμασε και δες...

:lol::lol::lol::lol:

θα τον παρει στις 12 η πεθερα μου... (ναι καλα ακουσατε):lol::lol::lol::lol: γιατι με ειδε χθες και με λυπηθηκε και θα μου τον φερει στις 4... εγω εχω να καθαρισω το σπιτι, να κανω μπανιο εγω, να μαγειρεψω και να κοιμηθω..... αν καθισει μαζι της βεβαια ο μπομπιρας τοσο.....

ωραία αντε να ανοιξει λίγο ο καιρός και θα έρθουμε, μας αρέσει πολύ η Καστοριά και ερχόμασταν συνέχεια, είπαμε να ερχόμασταν την Καθαρά Δευτέρα αλλά ,μας τα χάλασε ο καιρός, καποια απο τις επόμενες μέρες θα ερθουμε να κλείσουμε τον φωτογράφο για την βάφτιση!!!

εγώ όποτε μεγειρεύω όλο παράπονα ακούω, αλλά συνήθως μαγειρεύω με το ένα χέρι η οτι κάνω το κάνω γρηγορα γρηγορα για να μην βαρεθει το μωρο και γκρινιάξει, τα άκουσα μια, τα άκουσα δυο, μετά για κανα 2-3 μερες δεν μαγειρεψα, τον άφησα να μαγειρέψει αυτός, αρχησε να παραπονιέται και του είπα, αν δεν θές να μαγειρεύεις η θα τρως τα δικά μου χωρίς παράπονα ή θα τρώς στη μανούλα σου....... ε!από τότε καμια φορά τρώει και δεν μιλάει, καμιά φορά φέρνει ταπεράκια....τι να κάνουμε με ένα χέρι δεν γίνεται φαγητό της προκοπής!

μακάρι να καθήσει φρόνιμος ο μπεμπάκος σου μπας και ξεκουραστείς λιγάκι!

σήμερα ο μικρούλης μου έκανε πάλι κορίτσια έναν εμετό άλλο πράγμα πρώτη φορά τοσο πολύ, με το καινούριο γάλα το νατιβα, στο επόμενο γεύμα του έδωσα πάλι το απταμιλ και δεν έβγαλε το μαναρι μου, να το γυρίσω πάλι στο απταμιλ? πειραματόζωο το έκανα το μωράκι μου με τα γάλατα

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μπιμπερό το πηρα τωρα τελευταία...

με το απταμιλ τι θεμα ειχες και το αλλαξες;;

Η δικια μου σημερα εχει πλαντάξει στο κλάμα,μονο στο στηθος ηρεμεί λιγακι και την παίρνει ο υπνος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...