Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

επιτελους καταφερα κ μπηκα!!!!

κ εγω σε αυτες που δεν εχουν δει βεγγαλικα ακομα:-(..... που να προλαβουμε ρε κοριτσια????? οταν ησυχαζουμε , που διαθεση..... ξεροι πεφτουμε!!!!

Σοφάκι, καλό κουράγιο με το καθάρισμα... δε θα ήθελα να είμαι στη θέση σου, με τίποτα, όμως!!!!!

αχ, σε ευχαριστω πολυ!!!!!

και αυτα φανταζομαι ειναι τα πιο χοντρα τα ψιλα ψιλα βαριεμαι να τα πω σημερα το πρωι μπηκε στο μπανιο πηρε το ξυραφακι να ξυρισει το μουτρο του σαν το μπαμπα ευτυχως που ηταν κλειστο θα χαρακωνοταν το βρωμοπαιδο Σημειωση ο μπαμπας δεν ξυριζεται γιατι εχει μουσι και οταν το ξυριζει λιγο δεν ειναι ποτε μπροστα για αιτο το λογο.λιλετ θελω μαμα

απιστευτος!!!!! το ειχε κανει κ ενας ξαδερφος μου οταν ηταν μικρος, "για να βρει γκομενα" ειπε:tongue::tongue::tongue: αλλα κατακοπηκε!!!!

Θέλω τα φώτα σας γιατί ανησυχώ :(! Βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και ταίζω τον μικρούλη μου και τον θηλάζω 1 με 2 φορές την ημέρα (έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!). Εκεί λοιπόν που έπινε μέσο όρο 150ml στο γεύμα, εδώ και 3 μέρες πίνει 60, 80, καμιά φορά 100 και αυτά με το ζόρι. Ενώ πεινάει, ανοίγει το στοματάκι του να φάει αλλά βάζει τα κλάματα. Η παιδίατρος μου είπε για ουρολοίμωξη, αλλά η εξέταση βγήκε αρνητική. Κρυωμένος δεν είναι, όρεξη έχει, γελάει, μιλάει (όσο μπορεί ;)).

Δεν ξέρω τι να κάνω :(!

Είχε καμιά σας κάτι παρόμοιο?

κ εμεις το περασαμε.... μην ανησυχεις!

Κορίτσια και εγώ το παρατήρησα αυτό με τα σάλια. Έχει σχέση με τα ούλα και τα δόντια της ή είναι νωρίς ακόμα να το σκέφτομαι;

μπα... εμας μας ειπε η παιδιατρος οτι μπορει κ να σκληραινουν αλλα δοντι μπορει να βγαλουν μετα απο ποοοοολλους μηνες!!!!

εμενα εχτες γελασε πρωτη φορα κακαριστα:D:D:D:D:D.πολυ γελιο εριξα!!!!!

σημερα κοριτσακια ελιωσαααααααα!

ημουν στην κουζινα και μαγειρευα και ο αντρας μου ειχε την μικρη.αλλα δεν ακουγα καθολου φασαρια,απολυτη σιωπη,και παω στο σαλονι και ο αντρας μου ειχε ξαπλωσει στον καναπε με την μικρη πανω του και ειχαν αποκοιμηθει και οι 2 smiley-sleep002.gif.

ε δεν θα ελιωνα????????

εινα να μην λιωσεις?????

Κορίτσια θυμάστε που σας είπα ότι κάναμε χθες επαναληπτική εξέταση για φαινυλκετονουρία γιατί οι τιμές στην πρώτη εξέταση ήταν οριακές, και που ρωτούσα τί είναι αυτό???

Ε λοιπόν έχω φάει τρελή φρίκη γιατί μπήκα στο νετ και διάβασα...

Σας παραθέτω...

δεν νομιζω να εχει κατι βρε! ηρεμησε κ ολα καλα θα πανε!


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά είμαστε 4-5 που ακόμα να δούμε λάμψεις στον "ουρανό" μας...

Ρε ΦΑΜ μου ηρεμισε...αν ηταν κατι ανησυχιτικο φανταζομαι οι εξετασεις θα εβγαιναν αμεσως..

Φανταζομαι ειναι κατι σαν την κοιλιοκακη που τα παιδια πρεπει να αποφευγουν την γλουτενη..και προκαλει και αυτη καθυστερηση στην αναπτυξη...

στην παιδιατρο σου το ανεφερες?

Μακάρι, μακάρι, μακάρι, μακάρι να μην είναι τίποτα...δεν της είπα τίποτα γιατί δεν είχα ιδέα τί είναι αυτό το πράγμα...νόμιζα ότι ήταν κάτι τελείως ασήμαντο...Θα την πάρω έτσι κι αλλιώς να έρθει μες στην εβδομάδα για τη μηνιαία επίσκεψη και το 2ο εμβόλιο...

...Μολις την ταιζω μετα απο λιγο που την σηκωνω για να ρευτει (ενω ρευεται κανονικα) αρχιζει να κλαιει, να στριβει το κεφαλι της προς τα πισω, να μαζευει ποδια, να χτυπιεται.Επειδη εχουμε προδιαθεση για ΓΟΠ οπως εδειξε ο υπερηχος της εδωσε ο γιατρος μια αγωγη αλλα δεν ειδα φως!!!!!Ειχε καμια σας παρομοιο προβλημα;Σημειωτεον οτι την θηλαζω.HELP!!!!

Εμείς το έχουμε από τότε που θηλάζαμε και το έχουμε ακόμη, αλλά η παιδίατρος είναι κατά των φαρμάκων...εσένα πήρε η μπεμπούλα φάρμακα επειδή μόνο είχε την τάση????

Αυτό που κάνουμε είναι 45 λεπτά ρέψιμο (δηλ. σε όρθια θέση) μετά από κάαααααθε γεύμα, ύπνος πάντα στο πλάι και όσο γίνεται να μην καταπίνει αέρα με το φαγήτό, δηλ. να μην πεινάει πολύ και να τρώει λαίμαργα και όσο γίνεται μικρά και συχνά γεύματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα αναρωτιεσαι γιατι κοιμαται?

Τελικα ειμαι η μονη μανα εδω μεσα ακομη που ξενυχταμε το βραδυ? ποτε θα κοιμηθουμε οεο?

Κι εμείς ξενυχτάμε!!! κάναμε μία εβδομάδα κάτι εκπλήξεις με 7,5 ώρες, αλλά αυτό ήταν... ο δικός μου ξυπνάει, αλλά όχι για να φάει... :mad::-x:-x τον παίρνω αγκαλιά και ξανακοιμάται!!!! κάθε 1-3 ώρες :mad::-x:-x

ΦΑΜούλα think positive!!! όλα καλά θα πάνε!

άσχετο!!! περπατούρα από ποιόν μήνα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε? ο δικός μου μόνο όρθιος είναι καλά. έτσι και πάρει κλίση προς τα πίσω τρελαίνεται!!!

Επεξεργάστηκαν by melsas

15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οπως σας ειπα καναμε εμβολιακι και ολα μια χαρα...

το μονο που με αγχωνει ειναι να στρωσει λιγακι το βραδυ για να κοιμαμαι... εμεις για να κοιμηθει κανα 3ωρο συνεχομενα το βραδυ τον κανουμε μπανιο αργα μετα τρωει και στην καλυτερη κοιμαται 3ωρες.... ξυπανει ο ατιμος για φαγητο... υπομονη λεω και θα περασουν τα δυσκολα..

Η παιδιατρος μου ειπε πως στον 5ο θα ξεκινησουμε κρεμουλες... χαρηκα παρα πολυ... αφου σκεφτομαι τι ωραια που θα ειναι να τον ταιζω με το κουταλακι... αχ! αντε να περασουν οι μερες... γιατι εδω εχουμε κρυο ακομη και δεν μπορουμε να παμε βολτιτσα... αυριο ειπε πως θα εχουμε γυρω στους 12 βαθμους το μεσημερι... θα του βαλω φορμα εξοδου και στον μαρσιπο και θα τον παω βολτιτσα... λετε να τον κρυωσω?

Επισης δεν ξερω αν το ειπα αλλα μου ξαναηρθε περιοδος... εχω 2 μηνες που γεννησα και μου ηρθε 2 φορες... τα νευρα μου... και μιλαμε για αιμα και ποναω λιγο... εγω δεν πονουσα ποτε... ελπιζω να ειναι παροδικο οπως ειπε και ο γιατρος μου... και μαλλον ειμαι η μονη εδω μεσα που δεν ειδε βεγγαλικα ακομη? και ειχα ετοιμασει ατμοσφαιρα, ειχα παει τον μικρο στην μαμα μου για 2 ωρες και βρηκε μερα να μου ερθει η χαζοπεριοδος.......:(

Μάχη μου και εγώ έτσι τον έστρωσα να κοιμάται το βράδυ, κατα τισ 10 γαλατακι γυρω στα 90 μλ στις 11 ζεστό μπανάκι και ζεστό μαραθο και κατα τις 12.30 γυρω στα 120 μλ γαλατακι (τώρα τελευταία σταμάτησε να ζηταει το τελευταίο γαλατάκι) και ξυπναει 6.3 με 7 το πρωι. πολυ ωραία που σας είπε οτι θα ξεκινήσετε νωρις τις κρεμούλες και εγω αυτό περιμένω, οχι τιποτ'αλλο να τρωω και εγω λιγάκι και να σταματήσει πια αυτη η ρουτίνα με την αποστείρωση ειναι πολύ βαρετο!

επιτέλους και εμένα μου ήρθε σήμερα περίοδος, πρώτη φορά μετά τη γέννα, δεν μπορω να πω οτι πονάω αλλά έχω πολύ αίμα, πρώτη φορά τοσο πολύ! εγώ ήθελα να τον πάρω βόλτα στην βασιλίτσα την Κυριακή αλλά μετά το ξανασκέφτηκα και είπα συνελθε Κατερίνα και καλά έκανα γιατι χαλασε ξαφνικά ο καιρός,αλλά αμα αυριο εχει 12 βαθμούς με φορμάκι εξόδου δε νομίζω να εχει προβλημα για μια μικρή βολτίτσα!

Μαχη μένεις μεσα στην Καστοριά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο για τα βεγγαλικά εγώ σας είπα όταν δεν κρατάμε μουτρα ο ένας στον άλλο και κάτι πάει αν γίνει, έχουμε το αντισυλληπτικό (ο μπέμπης!!!!) να μας κόβει τη φόρα, μόλις πάρει χαμπάρι ότι πάνε να γίνει κάτι με διεκδικεί με κλάματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά τί είναι οι εξισώσεις ονομάτων????

ναι εχεις δικιο δεν υπαρχει τετοι πραγμα αλλα απο το εξωνονται αυτο μου προεκυψε

mamageor και τους 2 τους εχω μαζι στο ιδιο δωματιο υπαρχει αλλο ενα παιδικο αλλα προς το παρον το χρειαζομαι και αφου εχω σκοπο να κανω και τριτο μην τους μετακινω συνεχως μεχρι να δουμε τι θα ειναι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς ξενυχτάμε!!! κάναμε μία εβδομάδα κάτι εκπλήξεις με 7,5 ώρες, αλλά αυτό ήταν... ο δικός μου ξυπνάει, αλλά όχι για να φάει... :mad::-x:-x τον παίρνω αγκαλιά και ξανακοιμάται!!!! κάθε 1-3 ώρες :mad::-x:-x

ΦΑΜούλα think positive!!! όλα καλά θα πάνε!

άσχετο!!! περπατούρα από ποιόν μήνα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε? ο δικός μου μόνο όρθιος είναι καλά. έτσι και πάρει κλίση προς τα πίσω τρελαίνεται!!!

Αν σου πω οτι ο Δημητρης απο 6-7 μηνων μπηκε ππηγαινε μονο οπισθεν αλλα 8 -9 σφεντονα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου μαλλον για εμενα ακυρη η πεμπτη μπαινει ο μπαμπας την κυριακη για εγχειρηση και ειναι πολυ δυσκολο να φερω και τους 2 οχι για εμενα αλλα και αυτος θα βαρεθει και εσεις θα κουραστειτε και εγω δεν θα σας παρακολουθω ιδωμεν


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άσχετο!!! περπατούρα από ποιόν μήνα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε? ο δικός μου μόνο όρθιος είναι καλά. έτσι και πάρει κλίση προς τα πίσω τρελαίνεται!!!

απο 6 και μετα ..

ναι εχεις δικιο δεν υπαρχει τετοι πραγμα αλλα απο το εξωνονται αυτο μου προεκυψε

mamageor και τους 2 τους εχω μαζι στο ιδιο δωματιο υπαρχει αλλο ενα παιδικο αλλα προς το παρον το χρειαζομαι και αφου εχω σκοπο να κανω και τριτο μην τους μετακινω συνεχως μεχρι να δουμε τι θα ειναι

θα τα βαλω κι εγω στο ιδιο δωματιο απο εβδομαδα..δεν ξυπναει και ο μεγαλος με το μωρο που κλαει??

καλημερααααα


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μάχη μου και εγώ έτσι τον έστρωσα να κοιμάται το βράδυ, κατα τισ 10 γαλατακι γυρω στα 90 μλ στις 11 ζεστό μπανάκι και ζεστό μαραθο και κατα τις 12.30 γυρω στα 120 μλ γαλατακι

βρε κοριτσια τι 90ml εμενα χτυπαει 180 πια...90 ετρωγε οτα βγηκε απο το μαιευτηριο!!!ΑΧ θα το σκασω το μωρο μου φαινεται!!!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κοριτσακια μου.....

Στρατα , αν και οι γιατροι λενε οχι, εγω τον εβαλα 5.5 μηνων....ηταν νωρις αλλα δεν κρατιομουν....Στην αρχη 5λεπτα μετα 10λεπτα μετα μισαωρα. Παραπανω δεν καθισε ποτε.

Ουτρε σταβα ποδια εκανε παντως ουτε αργησε να περπατησει.

Και εμενα μαιρη 6 γευματα των 180 κανει....αν κανει 7 το παει 150, μονο νερο λεω .

Αλλα εμας ειναι αγορακια και τα αγορακια πινουν πιο πολυ. Επίσης ειμαστε και κοτζαμ αλογες....θα εχουν και αυτα αναπτυξη....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κοριτσακια μου.....

Στρατα , αν και οι γιατροι λενε οχι, εγω τον εβαλα 5.5 μηνων....ηταν νωρις αλλα δεν κρατιομουν....Στην αρχη 5λεπτα μετα 10λεπτα μετα μισαωρα. Παραπανω δεν καθισε ποτε.

Ουτρε σταβα ποδια εκανε παντως ουτε αργησε να περπατησει.

Και εμενα μαιρη 6 γευματα των 180 κανει....αν κανει 7 το παει 150, μονο νερο λεω .

Αλλα εμας ειναι αγορακια και τα αγορακια πινουν πιο πολυ. Επίσης ειμαστε και κοτζαμ αλογες....θα εχουν και αυτα αναπτυξη....

true true!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια Μαρακι τον βαζω στο δωματιο ακομα το μικρο κοιμαται στο καροτσι ομως ο μεγαλος αν εχει κοιμηθει δεν ξυπναει αν ειναι η ωρα του να ξυπνησει ναι δεν τον αφηνω να γκανιασει κιολας.

Εμενα παντως στη στρατα καθοταν οοοοοοοολη την ημερα ειχα και το κεφαλι μου ησυχο οτι δεν θα πεσει δεν θα βαλει τιποτα στο στομα απο κατω εκανα τις δουλειες μου ανετα μονο που μου εφαγε ολους τους τοιχους και τις πορτεςεκατσε μεχρι 1 ετους και κατι μηνες μετα εμαθε να περπαταει και δεν επεφτε ουτε μια φορα ειχε μαθει απο τη στρατα.Τα ποδαρακια του ειναι ολοισια και δεν μπορω να πω οτι αργησε να περπατησει ισα ισα


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κοριτσακια μου.....

Στρατα , αν και οι γιατροι λενε οχι, εγω τον εβαλα 5.5 μηνων....ηταν νωρις αλλα δεν κρατιομουν....Στην αρχη 5λεπτα μετα 10λεπτα μετα μισαωρα. Παραπανω δεν καθισε ποτε.

Ουτρε σταβα ποδια εκανε παντως ουτε αργησε να περπατησει.

Και εμενα μαιρη 6 γευματα των 180 κανει....αν κανει 7 το παει 150, μονο νερο λεω .

Αλλα εμας ειναι αγορακια και τα αγορακια πινουν πιο πολυ. Επίσης ειμαστε και κοτζαμ αλογες....θα εχουν και αυτα αναπτυξη....

ω ναι ειναι δυνατον ολοκληρες φοραδες (και εγω μεσα) να βγαλουν τον Παπαθεμελη?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...