Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΦΑΜούλα think positive!!! όλα καλά θα πάνε!

άσχετο!!! περπατούρα από ποιόν μήνα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε? ο δικός μου μόνο όρθιος είναι καλά. έτσι και πάρει κλίση προς τα πίσω τρελαίνεται!!!

Ευχαριστώ Μελινάκι!!! Άλλοι λένε ότι δεν κάνει, άλλοι ότι κάνει...τί να πω...μέχρι που έχω ακούσει ότι δεν κάνει για τα αγοράκια γιατί πιέζονται τα γεννητικά τους όργανα... Από την άλλη, αν ήταν τόσο επιβλαβή αυτά τα εργαλεία, δεν αθ τα είχαν καταργήσει????!!!!!

κοριτσακια μου μαλλον για εμενα ακυρη η πεμπτη μπαινει ο μπαμπας την κυριακη για εγχειρηση και ειναι πολυ δυσκολο να φερω και τους 2 οχι για εμενα αλλα και αυτος θα βαρεθει και εσεις θα κουραστειτε και εγω δεν θα σας παρακολουθω ιδωμεν

Καλή επιτυχία καταρχήν στον πατέρα-παππού!!!

Κατά δεύτερον, εμείς σας θέλουμε όλους μαζί!!!!!! ΄Και εξάλου όσες έχουμε μόνο ένα θα το έχουμε σε ένα καρότσι, μάρσιπο, κάτι, οπότε θα βοηθήσουμε με τον Δημήτρη τον αχτύπητο!!!!!

ΚΑλα μαρη που τον θυμηθηκες τον Παπαθεμελη??????????????????????????????? :D:D:D:O

Μαρίνα είναι αυτή, ό,τι θέλει θυμάται, ό,τι θέλει λέει!!!!!!

Καλημέρα κορίτσια!

Σε λίγο θα κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο και έχω αγωνία....:(

Εγώ τρελαίνομαι να μυρίζω τα κακάκια σε αυτή την ηλικία (γιατί αν αρχίσει τις φρουτόκρεμες είναι άστα να πάνε)... Είμαι ανώμαλη το ξέρω!!!:lol::lol::lol:

ΦΑΜ μην ανησυχείς. Αν ήταν κάτι σοβαρό θα σε είχαν ενημερώσει από το μαιευτήριο. Προφανώς επειδή οι τιμές ήταν οριακές είπαν να γίνει επαναληπτική εξέταση για προληπτικούς λόγους. Αλλά ακόμα και αν είναι πάνω από το όριο (που δεν νομίζω γιατί θα είχε φανεί από την αρχή), σίγουρα υπάρχουν διαβαθμίσεις. Μην πας κατευθείαν στη διανοητίκή καθυστέρηση... Ρώτα και την παιδίατρό σου για να ενημερωθείς σωστα.

Ευχαριστώ κοριτσάκι...μακάρι να πάνε όλα καλά!! Και καλή επιτυχία στο εμβολιάκι!!!!!!

καλημέρα κοριτσάρες!!!

ΦΑΜούλα εχουν δίκιο τα κορίτσια, μην μας αγχώνεσαι, μια χαρά θα είναι ο κομπόστας!!!Εχω κατι δουλειές και πηγαίνω στο γραφείο αυτές τις μέρες αλλα απο δευτέρα θα κανονίσω μια μέρα να σας ερθω!

Εμεις επειδη πάμε για playmate ειμαστε στην ανάμεσα σε 75η και 90η στο υψος, 75 στο κεφάλι και 25η στο βάρος :-P. Ε καλα και αν δεν γινει τοσο ψηλη θα την στειλω για φωτομοντέλο!!!

Ευχαριστώ Ινάκι μου!!! Θα σας περιμένουμε πως και πως!!! Εσένα και τη μοντέλοκόρη σου!!!!!!!

Εμένα μάλλον για Αινστάιν!!!(ναι καλά,ξύπνα τώρα Δώρα.....)

Αντικειμενικά μιλώντας!!!!

Ρε κορίτσια,όσο κι αν χαίρομαι,τώρα αρχίζω και ανησυχώ...

Το μωρό κοιμάται σχεδόν 3 ώρες...

Να την ξυπνήσω???

Η μανούλα σου τί λέει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάναμε το εμβολιάκι μας και είμαστε καλά!!! Έκλαψε ελαφρώς την ώρα που έμπαινε το φάρμακο, αλλό ηρέμησε αμέσως μόλις της έβαλα το μπουκάλι με το γάλα στο στόμα! Από παρενεργειες, θα έχουμε είτε μεγαλη γκρίνια, είτε μεγάλη υπνηλία. Μάλλον το δεύτερο στην περίπτωσή μας, γιατί ήδη κοιμάται! :-)

ΥΓ αν χρησιμοποιήσετε στράτα πιθανόν να αργήσει να περπατήσει κανονικά και να πατάει στις μύτες. Η παιδίατρός μας πάντως είναι κατά και εγώ ποτέ δεν χρησιμοποίησα.


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιησα και περπατησε ο Αγγελος 11 μηνων. Στα γεννεθλια του ετρεχε!!!!!! Και ηταν και βαρυ παιδακι που λενε ότι αργουν.

Τη στρατα την εχει απαγορεψει ο αμερικανικος παιδιατρικος συλλογος λογω ατυχηματων και εμεις ακολουθουμε ό,τι λενε εκει. Τα περισσοτερα ατυχηματα όμως εχουν γινει σε σκαλα σε διωροφα σπιτια, κατι που δεν ειναι συχνο στην Ελλαδα.

Εν παση περιπτωση, καθε περιπτωση μπορει να ειναι διαφορετικη


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τι 90ml εμενα χτυπαει 180 πια...90 ετρωγε οτα βγηκε απο το μαιευτηριο!!!ΑΧ θα το σκασω το μωρο μου φαινεται!!!

οχι καλε μια χαρα τρωει το μωράκι σου, και εμένα φαγάνας ήταν στο μαιευτηριο, ενα βραδυ τις πρωτες μέρες ήπιε 210 μλ και εβγαζε μετα συνεχεια γουλιες, παω κ εγω στην παιδιατρο και καμαρωνα οτι ηπιε 210!!! αναγκαστικα επειδη εβγαζε αρχισα να του δινω λιγότερο αλλά πιο συχνα, τωρα πινει 90 μλ και πειναει ανα 1.5 ωρα περιπου! και τις τελευταιες μερες το πρωι τρωει 70 μλ και μετα απο λιγο ξαναπειναει, χαζο προγραμμα αλλά τουλαχιστον να μην μου κάνει εμετουλι!!!

doraki στη θεση σου θα πήγαινα την μικρή καθε μερα τζαμπο!!! βασικά σε ζηλεψα κιολας να πω την αλήθεια ήθελα να στο γράψω στο fb εδω και καιρό θελουμε και εμεις να πάμε αλλά δεν μας αφήνει ο καιρος!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάναμε το εμβολιάκι μας και είμαστε καλά!!! Έκλαψε ελαφρώς την ώρα που έμπαινε το φάρμακο, αλλό ηρέμησε αμέσως μόλις της έβαλα το μπουκάλι με το γάλα στο στόμα! Από παρενεργειες, θα έχουμε είτε μεγαλη γκρίνια, είτε μεγάλη υπνηλία. Μάλλον το δεύτερο στην περίπτωσή μας, γιατί ήδη κοιμάται! :-)

ΥΓ αν χρησιμοποιήσετε στράτα πιθανόν να αργήσει να περπατήσει κανονικά και να πατάει στις μύτες. Η παιδίατρός μας πάντως είναι κατά και εγώ ποτέ δεν χρησιμοποίησα.

Εγω την ειχα πολλες ωρες στη στρατα απο 6 μηνων...περπατησε 9 1/2 μηνων...ποτε στις μυτες και τα ποδαρακια μας ειναι ολοισια....οποτε πιστευω καθε παιδι ειναι διαφορετικο...εγω παλι δε βλεπω τν ωρα να την ξαναχρησιμοποιησω γιατι μου ελυνε τα χερια!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

οχι καλε μια χαρα τρωει το μωράκι σου, και εμένα φαγάνας ήταν στο μαιευτηριο, ενα βραδυ τις πρωτες μέρες ήπιε 210 μλ και εβγαζε μετα συνεχεια γουλιες, παω κ εγω στην παιδιατρο και καμαρωνα οτι ηπιε 210!!! αναγκαστικα επειδη εβγαζε αρχισα να του δινω λιγότερο αλλά πιο συχνα, τωρα πινει 90 μλ και πειναει ανα 1.5 ωρα περιπου! και τις τελευταιες μερες το πρωι τρωει 70 μλ και μετα απο λιγο ξαναπειναει, χαζο προγραμμα αλλά τουλαχιστον να μην μου κάνει εμετουλι!!!

:(

πωπω θα εχεις τρελλαθει στην αποστειρωση!!!! αν ειναι ομως να μην κανει εμετουλη τι να κανουμε!!!!!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω την ειχα πολλες ωρες στη στρατα απο 6 μηνων...περπατησε 9 1/2 μηνων...ποτε στις μυτες και τα ποδαρακια μας ειναι ολοισια....οποτε πιστευω καθε παιδι ειναι διαφορετικο...εγω παλι δε βλεπω τν ωρα να την ξαναχρησιμοποιησω γιατι μου ελυνε τα χερια!

Τι να πω.. έτσι μου είχε πει! Βέβαια όχι ότι οπωσδήποτε ένα παιδί που θα χρησιμοποιήσει στράτα θα αργήσει να περπατήσει, αλλά αυξάνονται οι πιθανότητες και μαθαίνει να περπατάει λάθος. Είναι σίγουρο ότι θα μου έλυνε τα χέρια, αυτό δεν το συζητώ... Όταν η μκρή μου ξεκίναγε να περπατάει, έτρεχα από πίσω και την κρατούσα από το γιακά γιατί φοβόμουν μην πέσει και χτυπήσει.:lol::lol: Τώρα μάλλον θα είμαι πιο ξεψαρωμένη...


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

Αλεκα απο θεμα υψους εννοουσα η γυναικα τιποτα αλλο

Οντως με το τριτο δεν το βαζω κατω θα το κανω αρκει να γυρισω το κουμπι στο 2 να κανω και μια κορουλα για σκεψου ομς να μου κατσουν διδυμα και να ειναι αγορια:shock::shock::shock:

Εν τω μεταξυ ακομα να αδιαθετησω φεεεεεεεεεεεεεεετα

σημερα προσπαθουσα να κοιμισω τον Μανωλη 2 ωρες στο τελος κοιμηθηκε παω να απλωσω λεω του Δημητρη :Μιμακο δεν πας μεσα να δεις αν κλαιει το μωρο μας Παει μεσα πανω απο το κεφαλι του για να μην πω μεσα στο αυτι του και λεει Μαμαααααααααααααααααααα οχι κοιμαται με ολη του τη γκαριλα και μετα 3 δευτερολεπτα τωρα ομως κλαιει:lol::lol::lol:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. έτσι μου είχε πει! Βέβαια όχι ότι οπωσδήποτε ένα παιδί που θα χρησιμοποιήσει στράτα θα αργήσει να περπατήσει, αλλά αυξάνονται οι πιθανότητες και μαθαίνει να περπατάει λάθος. Είναι σίγουρο ότι θα μου έλυνε τα χέρια, αυτό δεν το συζητώ... Όταν η μκρή μου ξεκίναγε να περπατάει, έτρεχα από πίσω και την κρατούσα από το γιακά γιατί φοβόμουν μην πέσει και χτυπήσει.:lol::lol: Τώρα μάλλον θα είμαι πιο ξεψαρωμένη...

kai εγω στον πρωτο ημουν πολυ πιο προσεχτικη!!!!!!!!!! Αλλα και παλι δυο τρια πραγματα δεν τα ακουσα..:rolleyes::P...εκανα του κεφαλιου μου, ενστικτωδως δηλαδη. Πρωτον το πώς θα τον κοιμιζω, δευτερον τη στρατα....τι άλλο???? Αμα θυμηθω θα σας πω. Τον μικρουλη τον μεγαλωνω με λιγοτερο αγχος να πω την αληθεια


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να πω.. έτσι μου είχε πει! Βέβαια όχι ότι οπωσδήποτε ένα παιδί που θα χρησιμοποιήσει στράτα θα αργήσει να περπατήσει, αλλά αυξάνονται οι πιθανότητες και μαθαίνει να περπατάει λάθος. Είναι σίγουρο ότι θα μου έλυνε τα χέρια, αυτό δεν το συζητώ... Όταν η μκρή μου ξεκίναγε να περπατάει, έτρεχα από πίσω και την κρατούσα από το γιακά γιατί φοβόμουν μην πέσει και χτυπήσει.:lol::lol: Τώρα μάλλον θα είμαι πιο ξεψαρωμένη...

μην το λες μην το λες το ιδιο θα εισαι.Ρε κοριτσια εσεις που εχετε δευτερο οταν αρχιζουν να μπουσουλανε τι θα κανετε με τα παιχνιδια των μεγαλων που εχουν πια μικρα μικρα κομματακια? Αυτο το φοβαμαι πολυ τον Δημητρη δεν μπορω να τον κλεισω με τα παιχνιδια του εχετε σκεφει κατι???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μην το λες μην το λες το ιδιο θα εισαι.Ρε κοριτσια εσεις που εχετε δευτερο οταν αρχιζουν να μπουσουλανε τι θα κανετε με τα παιχνιδια των μεγαλων που εχουν πια μικρα μικρα κομματακια? Αυτο το φοβαμαι πολυ τον Δημητρη δεν μπορω να τον κλεισω με τα παιχνιδια του εχετε σκεφει κατι???

κοιτα ...εμενα ο αγγελος δεν ειχε βαλει ποτε κατι στο στομα του , ήμουν τυχερη. Μονο τουμπες επαιρνε. Τωρα βλεποντας και κανοντας....ευελπιστω ότι θα τον προσεχει ο Αγγελακος που θα ειναι τεσσαρων ;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεκα απο θεμα υψους εννοουσα η γυναικα τιποτα αλλο

Οντως με το τριτο δεν το βαζω κατω θα το κανω αρκει να γυρισω το κουμπι στο 2 να κανω και μια κορουλα για σκεψου ομς να μου κατσουν διδυμα και να ειναι αγορια:shock::shock::shock:

Εν τω μεταξυ ακομα να αδιαθετησω φεεεεεεεεεεεεεεετα

σημερα προσπαθουσα να κοιμισω τον Μανωλη 2 ωρες στο τελος κοιμηθηκε παω να απλωσω λεω του Δημητρη :Μιμακο δεν πας μεσα να δεις αν κλαιει το μωρο μας Παει μεσα πανω απο το κεφαλι του για να μην πω μεσα στο αυτι του και λεει Μαμαααααααααααααααααααα οχι κοιμαται με ολη του τη γκαριλα και μετα 3 δευτερολεπτα τωρα ομως κλαιει:lol::lol::lol:

εγω αδιαθέτησα χθες και εκει που χαιρομουν γιατι δεν πονουσα και φαινόταν να μην εχω μεγάλη ροη το βραδυ τα είδα ολα..... εντονοι πονοι και απο αιμορραγία πλυμμηρα, κάποια στιγμή κρατούσα το μωρό αγκαλιά μέχρι να του κάνει ο αντρας μου τα γαλατάκι του και μουδιασαν χερια και πόδια νόμιζα οτι θα λιποθυμήσω, έλεγα να πάρω τηλ. τον γιατρό αλλά από την άλλη σκέφτομαι να πάρω λίγες μέρες σίδηρο μήπως είναι επειδή εχασα πολύ αίμα

Link to comment
Share on other sites

ο ανιψιός μου μπήκε στην στράτα 5 μηνών περίπου (στην αρχή πήγαινε όλο με την οπισθεν χαχαχα) και τώρα που είναι στον 10ο μήνα άρχισε να κάνει τα πρώτα του βηματάκια, απλά δυσκολευτηκε να μπουσουλήσει και εγώ περιμένω πως και πως να αρχήσει την στράτα να είμαι λίγο πιο ελεύθερη.

Link to comment
Share on other sites

μην το λες μην το λες το ιδιο θα εισαι.Ρε κοριτσια εσεις που εχετε δευτερο οταν αρχιζουν να μπουσουλανε τι θα κανετε με τα παιχνιδια των μεγαλων που εχουν πια μικρα μικρα κομματακια? Αυτο το φοβαμαι πολυ τον Δημητρη δεν μπορω να τον κλεισω με τα παιχνιδια του εχετε σκεφει κατι???

Καλά, η δικιά μου δεν μπουσούλησε ποτέ...

χμμ...Δεν ξέρω τι θα κάνω... Σκοπεύω να την βάζω στο πάρκο το οποίο χρησιμοποίησε ελάχιστα η μεγάλη... Απλώς θα πρέπει να είμαι από πίσω συνέχεια...


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...