Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Ααα φρεσκοπαντρεμένοι είστε δηλαδή Josephine... Να ζήσετε!!! Και να κάνετε αυτόν και ακόμα περισσότερους γερούς απογόνους!!!!!!!!

Γεωργία άντε με το καλό.. Η ώρα η καλή... Και εσείς με πολλούς απογόνους!!! Και με πτυχίο!!!!! Μπράβο σας όμως που το επισπεύσατε για φέτος...

Εμείς γινόμαστε νονοί τον Αύγουστο και δεν μπορούμε μέχρι τότε ούτε πολιτικό να κάνουμε.. Μετά την βάφτιση θα κάνουμε έναν πολιτικό, γιατί θρησκευτικός δεν προβλέπεται για φέτος λόγω οικονομικών.. Συνεπώς ας γεννηθεί το μωράκι μας με το καλό και του χρόνου ελπίζω να μπορούμε να κάνουμε και γάμο και βάπτιση.. :) :) :)


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ααα φρεσκοπαντρεμένοι είστε δηλαδή Josephine... Να ζήσετε!!! Και να κάνετε αυτόν και ακόμα περισσότερους γερούς απογόνους!!!!!!!!

Γεωργία άντε με το καλό.. Η ώρα η καλή... Και εσείς με πολλούς απογόνους!!! Και με πτυχίο!!!!! Μπράβο σας όμως που το επισπεύσατε για φέτος...

Εμείς γινόμαστε νονοί τον Αύγουστο και δεν μπορούμε μέχρι τότε ούτε πολιτικό να κάνουμε.. Μετά την βάφτιση θα κάνουμε έναν πολιτικό, γιατί θρησκευτικός δεν προβλέπεται για φέτος λόγω οικονομικών.. Συνεπώς ας γεννηθεί το μωράκι μας με το καλό και του χρόνου ελπίζω να μπορούμε να κάνουμε και γάμο και βάπτιση.. :) :) :)

Και εμας λογω οικονομικων ουτε καν που προβλεποταν για φετος, ακλα ξαφνικα μαθαμε πως παντρευεται ενας αδερφος του αντρα μου οποτε θα κανουμε διπλο γαμο, τα εξοδα μισα εννοειται!!


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, Kathie, και σ' εσάς πολλούς και γερούς απογόνους και το γάμο σας να τον απολαύσετε με το μπεμπάκι μαζί!

Georgia, η ώρα η καλή και σ' εσάς, όποτε με το καλό γίνει ωραία θα είναι!

Εμείς το σχεδιάζαμε από τέλη του 2014 για Ιούνιο 2015 και 15 μέρες πριν το γάμο αρχίσαμε και τις προσπάθειες ελεύθερα για μωρό και μας το φύλαγε έκπληξη για το γάμο μας. Ήταν πολύ πολύ ωραία έκπληξη και μας κούφανε!

Έχει αρχίσει ο καύσωνας, εγώ κοιμήθηκα 2,5 ώρες :shock: και είδα φοβερούς εφιάλτες απ' τη ζέστη και με το που ξύπνησα είδα φως στις γρίλιες και νόμιζα ότι ξημέρωσε.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, Kathie, και σ' εσάς πολλούς και γερούς απογόνους και το γάμο σας να τον απολαύσετε με το μπεμπάκι μαζί!

Georgia, η ώρα η καλή και σ' εσάς, όποτε με το καλό γίνει ωραία θα είναι!

Εμείς το σχεδιάζαμε από τέλη του 2014 για Ιούνιο 2015 και 15 μέρες πριν το γάμο αρχίσαμε και τις προσπάθειες ελεύθερα για μωρό και μας το φύλαγε έκπληξη για το γάμο μας. Ήταν πολύ πολύ ωραία έκπληξη και μας κούφανε!

Έχει αρχίσει ο καύσωνας, εγώ κοιμήθηκα 2,5 ώρες :shock: και είδα φοβερούς εφιάλτες απ' τη ζέστη και με το που ξύπνησα είδα φως στις γρίλιες και νόμιζα ότι ξημέρωσε.

Τι καλα!!! Παντα ευτυχισμενοι και με το καλο το μωρακι σας!! Ασε και εγω κοιμηθηκα παλι και γενικα βρε παιδι μου ολο νυσταζω χαχαχα


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο με τους εφιαλτες ειναι ενα θεμα... Μην δινεις σημασια... Κοριτσια εκτος απο υπνηλια εχετε και νευρα; Εγω ειμαι πολλες φορες στην τσιτα...

Καλα ας μην πιασουμε το θεμα νευρα χαχαχα αν ημουν αντρας θα με ειχα διωξει χαχαχα


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Νεύρα εγώ δεν έχω για την ώρα έτσι χωρίς λόγο, αλλά είναι να μη μου φέρει κανείς αντίρρηση και να επιμένει κιόλας :lol::lol::lol:!

Καλή Κυριακή, να κάνετε κάτι χαλαρωτικό! Εμείς έχουμε φαγητό και καφέ με μια φίλη μου μετά να περάσει γρήγορα αυτή η μέρα κι ελπίζω αύριο να πάρω καλά νέα στο γιατρό!

Εσείς πότε ξαναπάτε τώρα; Στην αυχενική μια και καλή; Ο γιατρός για την αυχενική τι σας είπε; Να την κλείσετε όπου θέλετε ή πρότεινε αυτός κάποιον;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Για μένα σήμερα το πρόγραμμα έχει διάβασμα....

Πέρασαν η μέρες Josephine ε!!! Έφτασε ο καιρός να δεις το σποράκι σου... Εγώ θα πάω ξανά την άλλη Τρίτη που θα είμαι 10 εβδ+3 μερες. Και τότε λογικά θα κανονίσουμε για την αυχενική.. Καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε τσούπρες!!!!!


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! Εμείς Ετοιμαζομαστε για φαΐ δίπλα στη θάλασσα!! Να ζήσετε Jo!!!! Όλα καλά θα είναι αύριο!!! Εγώ έχω και νεύρα και ευσυγκινησια. Προχθές είδα στον ύπνο μου ότι κάποιος με πεταξε σε μια πισίνα. Ξύπνησα και δεν ξανακοιμηθηκα. Το λέω στον άντρα μου και με κοροϊδεύε!!!! Μμμμμμ... Μου λέει βουτια σε πισίνα φοβερός εφιάλτης.... :tongue:εγώ όμως τρόμαξα η εκκολαπτομενη μάνα!


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια ο γιατρος μου ηταν στο Ιασω, στο Λητω, και στο Ρεα. Δυστυχως τα οικονομικα δε μας επιτρεπουν ιδιωτικο μαιευτηριο. Οποτε βρηκα γιατρο στο Ελενα (εχουμε ξαδερφη που δουλευει εκει) αρα μου εκανε τις γενικες αιματος την προηγουμενη βδομαδα και μου εκλεισε ραντεβου για την αυχενικη την επομενη δευτερα-τριτη-τεταρτη (οποτε θελω) που θα ειμαι δωδεκα και κατι. Τοτε θα κανω και υπερηχο .εχω να κανω απο 8 εβδομαδων που ακουσαμε και καρδουλα!


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα κοριτσια ο γιατρος μου ηταν στο Ιασω, στο Λητω, και στο Ρεα. Δυστυχως τα οικονομικα δε μας επιτρεπουν ιδιωτικο μαιευτηριο. Οποτε βρηκα γιατρο στο Ελενα (εχουμε ξαδερφη που δουλευει εκει) αρα μου εκανε τις γενικες αιματος την προηγουμενη βδομαδα και μου εκλεισε ραντεβου για την αυχενικη την επομενη δευτερα-τριτη-τεταρτη (οποτε θελω) που θα ειμαι δωδεκα και κατι. Τοτε θα κανω και υπερηχο .εχω να κανω απο 8 εβδομαδων που ακουσαμε και καρδουλα!

Καλή επιτυχία !!! Ο δικός μου είναι και ιδιωτικά αλλά και σε νοσοκομείο. Όταν ήρθε και ο άντρας μου να ακούσει την καρδια πήγαμε στην εφημερία του!


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, κορίτσια! Αύριο θα μπω να σας πω νέα!

Εμενα κοριτσια ο γιατρος μου ηταν στο Ιασω, στο Λητω, και στο Ρεα. Δυστυχως τα οικονομικα δε μας επιτρεπουν ιδιωτικο μαιευτηριο. Οποτε βρηκα γιατρο στο Ελενα (εχουμε ξαδερφη που δουλευει εκει) αρα μου εκανε τις γενικες αιματος την προηγουμενη βδομαδα και μου εκλεισε ραντεβου για την αυχενικη την επομενη δευτερα-τριτη-τεταρτη (οποτε θελω) που θα ειμαι δωδεκα και κατι. Τοτε θα κανω και υπερηχο .εχω να κανω απο 8 εβδομαδων που ακουσαμε και καρδουλα!

Γεωργία, μην ανησυχείς, το Έλενα είναι πολύ καλό μαιευτήριο, με εξαιρετικές μονάδες (αν προκύψει έκτακτη ανάγκη στα ιδιωτικά εκεί τα στέλνουν τα μωράκια) και επίσης φιλικό προς τα βρέφη, προωθεί το θηλασμό και οι μαίες είναι γλυκύτατες και βοηθάνε. Έχω κι εγώ γιατρό εκεί εδώ και 2 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Βέβαια για τον τοκετό, επειδή μπορεί να επιλέξω άλλο γιατρό, ίσως αναγκαστώ να πάω σε ιδιωτικό λόγω του γιατρού. Αν πάω Έλενα όμως τελικά θα μπορώ να έχω και μονόκλινο, που είναι προσιτό οικονομικά και ολοκαίνουρια πτέρυγα, να έχω και την ησυχία μου και να μην ανησυχώ ότι θα προωθούν συνεχώς το γάλα σκόνη με την κάθε ευκαιρία. Έλενα, Αλεξάνδρα και Αρεταίειο είναι κορυφαία.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, κορίτσια! Αύριο θα μπω να σας πω νέα!

Γεωργία, μην ανησυχείς, το Έλενα είναι πολύ καλό μαιευτήριο, με εξαιρετικές μονάδες (αν προκύψει έκτακτη ανάγκη στα ιδιωτικά εκεί τα στέλνουν τα μωράκια) και επίσης φιλικό προς τα βρέφη, προωθεί το θηλασμό και οι μαίες είναι γλυκύτατες και βοηθάνε. Έχω κι εγώ γιατρό εκεί εδώ και 2 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Βέβαια για τον τοκετό, επειδή μπορεί να επιλέξω άλλο γιατρό, ίσως αναγκαστώ να πάω σε ιδιωτικό λόγω του γιατρού. Αν πάω Έλενα όμως τελικά θα μπορώ να έχω και μονόκλινο, που είναι προσιτό οικονομικά και ολοκαίνουρια πτέρυγα, να έχω και την ησυχία μου και να μην ανησυχώ ότι θα προωθούν συνεχώς το γάλα σκόνη με την κάθε ευκαιρία. Έλενα, Αλεξάνδρα και Αρεταίειο είναι κορυφαία.

Καλημερα!! Ναι, αυτο για το θηλασμο το εχω ακουσει ξανα και οντως ειναι τελειο! Απλα κοριτσια εγω δε θελω καισαρικη. Ο ιδιωτικος που ειχα μεχρι τωρα ειχε κανει πρακτικη στο Ελενα μαζι με το γιατρο που μαλλον θα με παρακολουθει στο εξης. Μου ειπε οτι στο Ελενα κατα 70% κανουν καισαρικη. Θα το συζητησω απο νωρις με το γυναικολογο, αλλοως θα ψαξω για αλλον. Ειναι πολυ κριμα μια γυναικα να μπορει να γεννησει φυσιολογικα και για λογους ανυπαρκτους, επειδη βαριουνται, μα κανουν καισαρικη. Αυτος ειναι και ο λογος που δεν ηθελα να αλλαξω γιατρο αλλα το οικονομικο οπως μας τα ειπε δε βγαινει..


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Ναι, αυτο για το θηλασμο το εχω ακουσει ξανα και οντως ειναι τελειο! Απλα κοριτσια εγω δε θελω καισαρικη. Ο ιδιωτικος που ειχα μεχρι τωρα ειχε κανει πρακτικη στο Ελενα μαζι με το γιατρο που μαλλον θα με παρακολουθει στο εξης. Μου ειπε οτι στο Ελενα κατα 70% κανουν καισαρικη. Θα το συζητησω απο νωρις με το γυναικολογο, αλλοως θα ψαξω για αλλον. Ειναι πολυ κριμα μια γυναικα να μπορει να γεννησει φυσιολογικα και για λογους ανυπαρκτους, επειδη βαριουνται, μα κανουν καισαρικη. Αυτος ειναι και ο λογος που δεν ηθελα να αλλαξω γιατρο αλλα το οικονομικο οπως μας τα ειπε δε βγαινει..

Ποιον γιατρό έχεις; Αν θες στείλε μου με πμ. Εγώ αυτόν που έχω τώρα στο Έλενα μου τον σύστησαν πριν 2 χρόνια ως υπέρμαχο του φτ και έτσι είναι όντως. Το θέμα όμως είναι, πέραν του τι πρεσβεύει ο κάθε γιατρός, και μέχρι πού φτάνουν οι ικανότητές του και κυρίως η εμπειρία του για να σε πάει για φυσιολογικό.

Είναι γιατροί ας πούμε που σε περιμένουν μέχρι 40η εβδομάδα και μετά πρόκληση που οδηγεί πολλές φορές σε καισαρική και είναι και γιατροί που λόγω εμπειρίας και ικανότητας σε περιμένουν και μέχρι 41η-42η. Οπότε ο κάθε γιατρός μπορεί πολύ καλοπροαίρετα να λέει ότι είναι υπέρ του φτ, αλλά στην πράξη να έχει ορισμένα όρια πιο σύντομα και πιο στενά από άλλους πιο έμπειρους, όπως την 40η εβδομάδα ας πούμε ή άλλες προϋποθέσεις που αυτός συγκεκριμένα τις θέτει και αν τις δει σε πάει για καισαρική. Γι' αυτό όλα είναι σχετικά και θέλει πολύ ψάξιμο.

Δεν πιστεύω να ισχύει το 70% ως ποσοστό για το Έλενα, είναι λίγο γενίκευση, για κάποιον γιατρό μπορεί να μπορείς να το πεις, για το νοσοκομείο όχι. Τι να πούμε δηλαδή μετά για τα ιδιωτικά που δεν τους συμφέρει κιόλας ο φυσιολογικός που κρατάει και πάμπολλες ώρες, ειδικά για τις πρωτομανούλες, και απαιτεί τον γιατρό να κάθεται 12-20 ώρες από πάνω σου και να δεσμεύει και την αίθουσα τοκετού για σένα. Πάντως γιατρούς υπέρμαχους και έμπειρους για φτ βρίσκεις και στο δημόσιο και στον ιδιωτικό, απλώς θέλει ψάξιμο ο γιατρός πολύ καλό.

Γι' αυτό μην απογοητεύεσαι, θα βρεις γιατρό και στο Έλενα και αν θες διάβασε και την ιστορία της cristab από μανούλες Ιουνίου που γέννησε στο Αλεξάνδρα φυσιολογικά και ο γιατρός ήταν φωτεινή εξαίρεση σε σχέση με τους γιατρούς γενικά.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ όταν με το καλό έρθει αυτή η ώρα δε ξέρω αν είναι προτιμότερο να γεννήσω ιδιωτικά ή στο νοσοκομείο που είναι ο γιατρός μου μιας και ότι συμβεί τα μεταφέρουν τα νεογνά στο συγκεκριμένο νοσοκομείο. Από παιδίατρο ευτυχώς έχω την ξαδέρφη μου που είναι νεογνολογος. Βέβαια είναι Θεσσαλονίκη. Εμείς λόγω δουλειάς ζούμε άλλου. Στην οικοδομή έχουμε παιδίατρο που μένει σε μας και έχει και το ιατρείο του αλλά δε ξέρω ποιας φιλοσοφίας είναι


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...