Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!! Φουντούκι (ωραίο όνομα)!!!! Καλως μας ήρθες στην παρέα!!!

Κορίτσια να σας ρωτήσω από κρέμες προσώπου σας έβαλε περιορισμούς ο γιατρός σας??? Εμένα όχι αλλά δε ξέρω αν κάτι πρεπει να προσεξω


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαλεντίνα μου!! Εγώ βάζω ότι είχα δεν μου είπε να προσεξω κάτι!! Νομίζω ότι γινόμαστε υπερβολικές αλλά είναι επειδή θέλουμε να είναι καλα τα νινακια μας !! Έχεις κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης?


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα το φουντούκι το έβαλα γιατί έτσι λέμε την κουκιδιτσα που είδαμε αλλά σε καμία περίπτωση δεν ήταν σε μέγεθος φουντουκιού!! Ήταν πολύ πιο μικρουλη!!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Φουντούκι (ωραίο όνομα)!!!! Καλως μας ήρθες στην παρέα!!!

Κορίτσια να σας ρωτήσω από κρέμες προσώπου σας έβαλε περιορισμούς ο γιατρός σας??? Εμένα όχι αλλά δε ξέρω αν κάτι πρεπει να προσεξω

Βαλεντίνα, έχω ένα βιβλίο και διάβαζα χθες για τις κρέμες προσώπου, μόλις πάω σπίτι θα σου πω. Ούτε κι εμένα είναι των υπερβολών, για την ακρίβεια όλα μου τα επέτρεψε, επαφές, μπάνια στη θάλασσα αλλά σε καθαρή σχετικά, γιόγκα από το πρώτο τρίμηνο και ταξίδι με αεροπλάνο! Αλλά το βιβλίο μου κάτι ανέφερε για κάποια συστατικά (λίγα) που πρέπει να αποφύγουμε, θα σου τα γράψω αναλυτικά, δεν είναι πολλά.

Φουντούκι, το φουντουκάκι σας ακούγεται πολύ γλυκό! Ειδικά που ήρθε έτσι από προσπάθεια εξωσωματικής ακόμα πιο γλυκό κι αξιαγάπητο θα είναι.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εμένα μου είπε μπανακι μπορώ σε κανένα μήνα και σε καθαρή θάλασσα!!! Γιογκα βοηθάει παρά πολύ μ αρέσει ή γυμναστική στην εγκυμοσύνη αλλά ακόμη φοβάμαι λίγο μόλις δέσει καλά το νινι μπορεί να κάνω να περνάει ή ώρα!! Εγώ κάθομαι σπίτι με άδεια από τότε που πήρα θετική χοριακη ή δουλειά είναι ορθοστασία και φοβόμουν πολύ!! Τώρα ειμαι ήσυχη στο κρεβατακι διαβάζω βιβλία για εγκυμοσύνη και μέχρι να γεννησω θα είμαι έτοιμη να ανταπεξελθω (έτσι πιστεύω τουλάχιστον) χιχιχι


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να ξεκουραστείς και να το απολαύσεις!!! Μια φορά θα τη ζήσουμε την πρώτη εγκυμοσύνη και αυτή θα έχει τις πιο πολλές περιποιήσεις και την πολλή ξάπλα! Μετά τρεχάτε ποδαράκια μου! Κι εγώ το έχω ρίξει στο διάβασμα για την εγκυμοσύνη που μ' αρέσει πάρα πολύ, αλλά παράλληλα δουλεύω κιόλας. Όταν έρθει η ώρα βέβαια θα κάτσω.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς όχι, έχω μόνο συχνοουρία (αλλά πίνω και 2-3 λίτρα νερό) και πονάκια μου άρχισαν χαμηλά και πολλή υπνηλία. Αυτά! Αναγούλες πιστεύω τις γλύτωσα.

Εσύ;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!

Μετά από προτροπή της Josephine και αφού πήγαμε και στο γιατρό, σας γράφω κι εγώ...Είμαι στην 6η εβδομάδα με ΠΗΤ 15/02/16. Θα είναι του Βαλεντίνου το παιδάκι μας...πρώτα ο Θεός φυσικά!! Εγώ μέχρι στιγμής παίρνω μόνο προγεστερόνη και φυλλικό οξύ. Προγεννητικός έλεγχος μάλλον θα γίνει στην 8η εβδομάδα και αφού ακούσουμε την καρδούλα. Η μόνη εξέταση, που μας είπε από τώρα είναι για την Κυστική Ίνωση. Ξέρω, ότι δεν το έψαχναν αυτό παλιά...αλλά έχει ίδιες πιθανότητες με σύνδρομο down, οπότε πρέπει να το ψάξουμε. Τσούζει βέβαια λίγο η τιμή...αλλά αξίζει τον κόπο...

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πινω πολύ νερό και πηγαίνω συνέχεια για τσισα πρησμένη κοιλιά κάπου κάπου αναγουλες όχι πάντα αλλά φοβάμαι να κάνω εμετό κ όταν μου έρχεται φρικαρω!! Επίσης δεν έχω πολύ όρεξη για φαγητό αντί να μου συμβεί το αντίθετο τι να πω!! Ποτέ έχεις ραντεβουδακι ξανά στον γιατρό σου?


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας απο κρητη ειμαι μανουλα 2κοριτσιων κ εχω καθυστερηση 4μερες κ μαλλον εγκυος στο τριτο.εχω αγωνισ πολυ κ ψαχνω γιστρο στο πεπαγνη μπορει κσπια κοπελα να με βοηθησει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου love καλώς μας ήρθες με το καλό το νινακι σου!! Είμαστε μαζί σχεδόν!!! Εγώ θα πάω την Δεύτερα και θα μου δώσει ακριβώς την ημερομηνία για τον τοκετό!! Δεν την έχω ξανά ακούσει αυτή την εξετάσει είναι σαν την αυχενική? Φαντάζομαι το όνομα το εβαλες για το βαλεντινακι στην κοιλιτσα ε?


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites


  • georgia95 ........................ΠΗΤ 5/1
  • Bella78 ............................ΠΗΤ 7/1
  • sotsafi89 ..........................ΠΗΤ 10/1
  • kathie90 ...........................ΠΗΤ 16/1
  • balentina 02 .....................ΠΗΤ 16/1
  • katerinaaaa ......................ΠΗΤ 23/1
  • Josephine .........................ΠΗΤ 7/2
  • LOVEU...............................ΠΗΤ 15/2
  • elena16 ............................ΠΗΤ
  • fountouki89.......................ΠΗΤ


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...