Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις μανούλες. Ελπίζω Ολα τα μωράκια να Ναι γερά και δυνατά.

Εμένα το αγγελούδι μου, έφυγε... Πονάω πολύ τώρα.. Αλλά..Εύχομαι όταν ξανασυμβεί το θαύμα, να τα ξαναπούμε εδώ μέσα.

Και πάλι εύχομαι τα καλύτερα σε όλες.

Κουτσικάκι μου ξέρω οτι στεναχωριέμαι κ έχεις δίκιο. Μην το βάζεις όμως κάτω οταν θα είσαι έτοιμη να ξαναπροσπαθήσεις κ ολα θα πανε καλά. Εμείς εδώ ειμαςτε οτι χρειαστείς .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολες

κουτσικακι πραγματικα επειδη το εχω περασει (δις), ξερω οτι ποναει, αλλα οπως λενε, μια φορα εγυκος, για παντα εγκυος. συντομα θα ξαναγινει το θαυμα, και θα κρατησεις ενα υγιες μωρο στην αγκαλια σου. δεν θα ξεχασεις τον πονο, αλλα η ευτυχια σου θα ειναι τοσο μεγαλη, που θα υπερκαλυψει τα παντα! κατι που μου ειχε πει ο γιατρος μου: η αποβολη ειναι και αυτη μια λειτουργια της φυσης... αποβαλει οτι πιστευει οτι δεν ειναι "σωστο". Οποτε καλη μου, ολα γινονται για καποιο λογο!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ κουτσικακι μασ λυπαμαι πολυ πολυ πραγματικα...καλη δυναμη,και δες το οσο πιο λογικα γινεται..πωσ η φυση ηξερε τι εκανε...καλα λενε τα κοριτσια παντωσ..απο την στιγμη που η κοιλιτσα σου ειναι ετοιμη θα πιασεις ξανα μωρακι αμεσως μην το βαζεισ κατω, να εισαι καλα κοριτσαρα μου!


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Κουτσικακι τι κρίμα, παντως τώρα θα πιάσεις κατευθείαν γιατι είναι ετοιμη η μητρα σου και όπως είπαν τα κοριτσια ο οργανισμός αποβάλλει όταν κάτι δεν πάει καλά..

Εγω κοριτσια εκανα αυχενικη την Δευτερα όλα καλά απο τον υπέρηχο ναδούμε και αιματολογικες..δεν μου ειπε τιποτα για το φυλλο την αλλη φορα λεει..πφφφ ανυπομονώ!! η κοιλια μου ψιλοφαινεται όχι πολύ, αλλά βρε κοριτσια τι θα κανω με τα κιλά?? εβαλα 3 σε ενα μήνα!!!!και είχα βάλει ήδη απο πριν επειδη άλλαξα περιβάλλον και αυτα μεεπηρεαζουν πολύ...σταματησα την δουλεια για ηδουλεια μου ηταν σε αλλη πόλη και πολλες ωρες...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

και εγω εχω βαλει τρια κιλα απο το πρωτο τριμηνο, ξεκινησα 63 ( μου ειχαν μεινει 3 απο τη πρωτη) και τωρα ειμαι 66. Στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολικα 22 κιλα, δεν θελω να ξαναφτασω τοσο ψηλα. ΓΙα να τα χασω πηγαινα 3 μηνες σε διαιτολογο. Η κοιλια μου φαινεται κανονικοτατα, ειχε μεινει και απο πριν λιγακι.

Εμεις πηγαμε τη Δευτερα στον γυναικολο να δουμε τα αποτελεσματα των αιμοατολογικων απο την αυχενικη, 1/6000 το τελικο αποτελεσμα για down οποτε μαλλον δεν θα κανουμε κατι αλλο.

Δουλεια κανονικα, ειμαι ιδ. υπαλληλος ( σε γραφειο ) οποτε ερχομαι, οχι πως ειμαι βεβαια και φουλ αποδοτικη αλλα το προσπαθω!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

και εγω εχω βαλει τρια κιλα απο το πρωτο τριμηνο, ξεκινησα 63 ( μου ειχαν μεινει 3 απο τη πρωτη) και τωρα ειμαι 66. Στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχα παρει συνολικα 22 κιλα, δεν θελω να ξαναφτασω τοσο ψηλα. ΓΙα να τα χασω πηγαινα 3 μηνες σε διαιτολογο. Η κοιλια μου φαινεται κανονικοτατα, ειχε μεινει και απο πριν λιγακι.

Εμεις πηγαμε τη Δευτερα στον γυναικολο να δουμε τα αποτελεσματα των αιμοατολογικων απο την αυχενικη, 1/6000 το τελικο αποτελεσμα για down οποτε μαλλον δεν θα κανουμε κατι αλλο.

Δουλεια κανονικα, ειμαι ιδ. υπαλληλος ( σε γραφειο ) οποτε ερχομαι, οχι πως ειμαι βεβαια και φουλ αποδοτικη αλλα το προσπαθω!

Καλημέρα Ζαχαρούλα !! Άχ κ εγω 19 έβαλα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ δεν θελω να ξαναπεράσω τα ιδια γιατί έτρεχα 3 μήνες σε διαιτολόγο να τα χάσω κ εγω !! Τωρα ειμαι 14+2 εβδομάδων κ ήδη εχω βάλει 3 κ εγω !! Πολλά μου φαίνονται !! Πρέπει να κόψω το βραδυνο φαγητο . Κ εμένα 1/6500 βγήκε το αποτέλεσμα για down κ δεν θα κανω κάτι μου ειπε ο γυναικολόγος οχι παρακέντηση . Στην αρχή το σκεφτόμουν γιατί ειμαι κ 34 δεν ειμαι παιδάκι!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ζαχαρούλα !! Άχ κ εγω 19 έβαλα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη κ δεν θελω να ξαναπεράσω τα ιδια γιατί έτρεχα 3 μήνες σε διαιτολόγο να τα χάσω κ εγω !! Τωρα ειμαι 14+2 εβδομάδων κ ήδη εχω βάλει 3 κ εγω !! Πολλά μου φαίνονται !! Πρέπει να κόψω το βραδυνο φαγητο . Κ εμένα 1/6500 βγήκε το αποτέλεσμα για down κ δεν θα κανω κάτι μου ειπε ο γυναικολόγος οχι παρακέντηση . Στην αρχή το σκεφτόμουν γιατί ειμαι κ 34 δεν ειμαι παιδάκι!!

Εμας στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχε βγει 1/12000, σαφεστατα καλυτερο αποτελεμσα, αλλα τωρα και λογω ηλικιας...εγω ειμαι 33 και το σκεφτομουν για αμνιο αλλα προς το παρον οχι. Ασ κανουμε την β επιπεδου να ειναι ολα καλα και βλεπουμε.

Το πρωτο σου μωρο τι ειναι αγορακι η κοριτσακι?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας στη πρωτη εγκυμοσυνη ειχε βγει 1/12000, σαφεστατα καλυτερο αποτελεμσα, αλλα τωρα και λογω ηλικιας...εγω ειμαι 33 και το σκεφτομουν για αμνιο αλλα προς το παρον οχι. Ασ κανουμε την β επιπεδου να ειναι ολα καλα και βλεπουμε.

Το πρωτο σου μωρο τι ειναι αγορακι η κοριτσακι?

Εχω ενα κοριτσάκι 8.5 μηνών !!! Κ τωρα περιμένουμε αγοράκι !! Κ εμένα στην πρωτη ήταν 1/9000 κ δεν έκανα . Κ εγω θα κανω την β επιπεδου κ βλέπουμε ! Εσυ τι περιμένεις τωρα αγοράκι η κοριτσάκι ;; Ο μικρός σου παει παιδικό τωρα ; Κ εγω 24 επιστρέφω στην δουλεια εχω άδεια τοκετού ακόμα απο την μπέμπα .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα κοριτσάκι 8.5 μηνών !!! Κ τωρα περιμένουμε αγοράκι !! Κ εμένα στην πρωτη ήταν 1/9000 κ δεν έκανα . Κ εγω θα κανω την β επιπεδου κ βλέπουμε ! Εσυ τι περιμένεις τωρα αγοράκι η κοριτσάκι ;; Ο μικρός σου παει παιδικό τωρα ; Κ εγω 24 επιστρέφω στην δουλεια εχω άδεια τοκετού ακόμα απο την μπέμπα .

αγορακι απο οτι μας ειπαν και αυτο! θα κανουν καλη παρεα τα μικρακια μου! εγω εχω γυρισει απο 3 μηνων στη δουλεια, ημουν ελ. επαγγελματιας ( με μπλοκακι) οποτε οσο ελειπα ηταν ανευ αποδοχων και δεν μπορουσα να λειψω περισσοτερο. στην αρχη ειχα γυναικα και παει παιδικο απο 1 ετους ( πολυ ευχαριστημενη, και το καινουργιο μωρο θα παει απο 1 ετους). αυτη τη φορα ειμαι μισθωτη, λεω να παρω και τον οαεδ.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να εχουμε μια όμορφη κυριακη!πως είστε;σας εχουν περάσει οι αναγουλες και οι ανακατωσουρες;εγω ειμαι κάπως καλύτερα αλλα δεν μπορω να πω ακομη οτι εχουν περάσει...χτες μπήκαμε πλέον στο δεύτερο τρίμηνο! Πέρασαν γρήγορα οι μέρες μεχρι εδω...άντε να φτάσουν τα Χριστούγεννα να βγω σε άδεια!πινακακι δεν εχουμε φτιάξει!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !!! Ζαχαρούλα εγω απο ανακατωσούρας ευτυχώς δεν εχω !! Τελείωσαν . Δεν Νοιώθω πλέον τίποτα σε σημείο ανησυχητικό !!! Ούτε πόνους στην κοιλια όπως στις αρχες κ αναρωτιέμαι ειναι ολα καλα !! Αν δεν ήταν το θέμα μα τον τραχήλο θα πέταγα !!! Ζαχαρούλα κ εσυ ιδιωτικός υπάλληλος είσαι ;;; Να σου βγαίνουμε σε άδεια αφού κλείσουμε κ την 32 η εβδομαδα ;;; Καλα δεν θυμάμαι ;;; Εγω αν εντέλει αντέξω μεχρι το τέλος μάλλον βγαίνω κατα τις 15 Γενάρη . Βασούλα τι κανείς ;; Πηγές στο γιατρο ;; Απο ξεκούραση πως πας ;;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Ζαχαρούλα εγω απο ανακατωσούρας ευτυχώς δεν εχω !! Τελείωσαν . Δεν Νοιώθω πλέον τίποτα σε σημείο ανησυχητικό !!! Ούτε πόνους στην κοιλια όπως στις αρχες κ αναρωτιέμαι ειναι ολα καλα !! Αν δεν ήταν το θέμα μα τον τραχήλο θα πέταγα !!! Ζαχαρούλα κ εσυ ιδιωτικός υπάλληλος είσαι ;;; Να σου βγαίνουμε σε άδεια αφού κλείσουμε κ την 32 η εβδομαδα ;;; Καλα δεν θυμάμαι ;;; Εγω αν εντέλει αντέξω μεχρι το τέλος μάλλον βγαίνω κατα τις 15

Γενάρη . Βασούλα τι κανείς ;; Πηγές στο γιατρο ;; Απο ξεκούραση πως πας ;;;

Καλημέρα στα γλυκά κοριτσια! Giouli δεν πήγα στο γιατρο ακομη την Πέμπτη έχω ραντεβού. Εγώ αυτήν την εβδομαδα ήμουν πολυ χάλια. Ανακατωσουρες ακομα έχω από το απόγευμα και μετά- ενα περιεργο πράγμα και πολλα τραβηγματα στη κοιλια σε σημείο ενοχλητικό. Η άδεια είναι δύο μηνες πριν την πητ. Από ξεκούραση προσπαθω να πω την αλήθεια αλλά όσο βλέπω το σπίτι μου χάλια όλο και τρωγομαι με τα ρουχα μου.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα γλυκά κοριτσια! Giouli δεν πήγα στο γιατρο ακομη την Πέμπτη έχω ραντεβού. Εγώ αυτήν την εβδομαδα ήμουν πολυ χάλια. Ανακατωσουρες ακομα έχω από το απόγευμα και μετά- ενα περιεργο πράγμα και πολλα τραβηγματα στη κοιλια σε σημείο ενοχλητικό. Η άδεια είναι δύο μηνες πριν την πητ. Από ξεκούραση προσπαθω να πω την αλήθεια αλλά όσο βλέπω το σπίτι μου χάλια όλο και τρωγομαι με τα ρουχα μου.. :rolleyes:

Βασούλα άσε το σπιτι κ ξεκουράσου !! Εγω κοιτάω πρώτα να εχω φαγητο για το μωρό κ για εμάς κ μετα το σπιτι . Κ εγω κάποτε καθόμουν κ σιδέρωνα κ 2 το βραδυ πανε αυτά τωρα κόπηκαν . Εμένα πιο πολυ με ενοχλεί που δεν παίρνω το μωρακι μου αγκαλιές πολλές νιώθω οτι το παραμελώ. Τωρα κοιμάται κ εχω ξαπλώσει κ εγω μαζί της , αυτές οι ευκαιρίες ξεκούρασης δεν χάνονται . Εγω 24 γυρνάω δουλεια τους εξήγησα βέβαια οτι αν ο τραχηλος μειωθεί κ άλλο θα τους χαιρετήσω. Την Τρίτη εχω εγω ραντεβού με τον γιατρο θα σε ενημερώσω !!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα άσε το σπιτι κ ξεκουράσου !! Εγω κοιτάω πρώτα να εχω φαγητο για το μωρό κ για εμάς κ μετα το σπιτι . Κ εγω κάποτε καθόμουν κ σιδέρωνα κ 2 το βραδυ πανε αυτά τωρα κόπηκαν . Εμένα πιο πολυ με ενοχλεί που δεν παίρνω το μωρακι μου αγκαλιές πολλές νιώθω οτι το παραμελώ. Τωρα κοιμάται κ εχω ξαπλώσει κ εγω μαζί της , αυτές οι ευκαιρίες ξεκούρασης δεν χάνονται . Εγω 24 γυρνάω δουλεια τους εξήγησα βέβαια οτι αν ο τραχηλος μειωθεί κ άλλο θα τους χαιρετήσω. Την Τρίτη εχω εγω ραντεβού με τον γιατρο θα σε ενημερώσω !!

Και εγώ αυτό κανω πρώτα μαγειρεύω και μετά αν θα κανω κάτι άλλο μέσα στο σπίτι. Αν μπορω και έχω δυνάμεις. Υπομονή θα περάσει ο καιρός και θα τα πάρουμε αγκαλίτσα και βολτουλες θα τα πάμε εμένα όλη την ώρα είναι μαμά και μαμά δεν στέκεται πουθενά. Ευτυχως την παιρνει λίγο η μαμά μου και ξεχνιέται.. Εύχομαι να πάνε ολα καλά και για τις δύο μας. Θα περιμένω νέα σου..

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω δυο μήνες πριν την πητ.. Εγω δηλαδη με βλεπω στις 11/01 αφού εχω πητ απο την αυχενικη 11/03. Ναι ιδιωτική υπάλληλος ειμαι!

Κορίτσια και εγω στενοχώριεμαι που δεν μπορω να παίρνω τον Αντωνάκη μου αγκαλια, ειχα μεχρι τρωει τρεις αιμορραγίες, εκ των οποίων η μια ( η τελευταια) ηταν πολυ μεγάλη, είχαμε παει στο ιασω στα επείγοντα. Βεβαια ξεκουραστικα 5 μέρες και ήμουν εντάξει μετα, αποκόλληση δεν υπήρχε. Τωρα θέλει πολυ προσοχή, μεχρι να βγει και το Σεπτέμβριος , μου ειπε ο γιατρός...


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...