Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Καλημέρα. Είχαμε δει στην Β επιπεδου ότι ήταν κοντος. Ο γιατρός με έβαλε στον καρδιοτοκογραφο και είδαμε ότι εκανα συσπασεις. Οπότε ξεκινησα ξάπλα και yutopar. Κάποια στιγμή θυμάμαι γύρω στον έβδομο μήνα από τις πρόωρες συσπασεις είχε φτάσει 8 χιλιοστά.οπότε μου είπε ο γιατρός η κάθεσαι τελείως ξαπλα η σε βάζω στην κλινικήμέχρι να γεννήσεις. Έκατσα ξάπλα μέχρι να μπω στο μήνα μου.η αλήθεια είναι ότι δεν καθομουν στα αυγά μου δεν είχα καταλάβει την σοβαρότητα της κατάστασης. Ε μετά τα χρειάστηκα..

Ααααα είχε μικρύνει αρκετά εμένα έφτασε μεχρι 2 εκατοστά στον 7ο ανησύχησε ο γιατρος κ μου ειπε να προσέχω αλλα να μην ειμαι κ κλινίρης . Έφτασα. Έτσι μεχρι την 36η εβδομαδα κ μετα του έδωσα κ κατάλαβε απο περπάτημα για να μαλακώσει κ 38 η παω να με δει κ ήδη είχα 1 διαστολή . Εγω δεν είχα συσπασεις αυτό ήταν το καλο για αυτό δεν κόντυνε κ άλλο. Περιμένω ευχαριστΑ νεα σήμερα !!!


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!

γιουλη μια χαρα το μωρακι σου! εγω ειχα παει πριν 10 μερες / τη προηγουμενη δευτερα / και ηταν 100 γραμμαρια το μικρακι.

κοριτσια εμενα δεν μου τον μετρησε τον τραχηλο την τελευταια φορα, φαινεται το 3.8 στην αυχενικη δεν τον ειχε ανησυχησει. Αλλα θα του πω την επομενη φορα να τον μετρησει, σε δυο βδομαδες που θα παω...

Και εγω κοριτσια ειχα συσπασεις απο τον 5ο μηνα στην πρωτη εγκυμοσυνη, και τωρα ηδη αισθανομαι καποιες μικρες συσπασουλες. Μου εδωσε μαγνησιο πρωι και βραδυ.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Ολίγον τι παραδεκτή! Εχω καιρό να σας διαβάσω /γράψω!

Ελπίζω όλες να είστε καλα και να μεγαλώνουν τα μικρά σας! Και τα έξω και τα μεσα στη κοιλιά!

Ζαχαρούλα 100;;; Εμενα το δικό μου ειναι μόνο 45! Και δεν εχουμε και μεγάλη διαφορά στις εβδομάδες!! Με τρόμαξες τωρα!

Εγώ τρώω σαν γουρούνα! Οτι θυμηθώ η μου θυμησουν το θελω! Ελπίζω να μην ειμαι η μονη!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Ολίγον τι παραδεκτή! Εχω καιρό να σας διαβάσω /γράψω!

Ελπίζω όλες να είστε καλα και να μεγαλώνουν τα μικρά σας! Και τα έξω και τα μεσα στη κοιλιά!

Ζαχαρούλα 100;;; Εμενα το δικό μου ειναι μόνο 45! Και δεν εχουμε και μεγάλη διαφορά στις εβδομάδες!! Με τρόμαξες τωρα!

Εγώ τρώω σαν γουρούνα! Οτι θυμηθώ η μου θυμησουν το θελω! Ελπίζω να μην ειμαι η μονη!!

Μην τρελαινεσαι! το δικο μου εβγαινε στο συνολο 1 εβδομαδα μεγαλυτερο, ισως για αυτο! Εγω δεν μπορω να φαω κρεας, εχω πολυ ορεξη γενικα, αλλα το κρεας δεν το μπορω με τιποτα, μονο σαν κιμα και καπου μεσα ( παστιτσιο πχ). Βεβαια ελπιζω να μην παρω παλι 22 κιλα! μεχρι στιγμης εχω παρει 4, απο 63 ειμαι τωρα 67! το τελευταιο το πηρα την τελευταια εβδομαδα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαινεσαι! το δικο μου εβγαινε στο συνολο 1 εβδομαδα μεγαλυτερο, ισως για αυτο! Εγω δεν μπορω να φαω κρεας, εχω πολυ ορεξη γενικα, αλλα το κρεας δεν το μπορω με τιποτα, μονο σαν κιμα και καπου μεσα ( παστιτσιο πχ). Βεβαια ελπιζω να μην παρω παλι 22 κιλα! μεχρι στιγμης εχω παρει 4, απο 63 ειμαι τωρα 67! το τελευταιο το πηρα την τελευταια εβδομαδα!

Άχ Ζαχαρούλα κ εγω 19 πήρα στην μπεμπούλα μου !! Κ τωρα κ εγω 4 μεχρι στιγμής κ ελπιζω να σταματήσω μεχρι τα 12. Δεν την παλεύω να χάνω πάλι 20 κιλα . Σαλώμη τα διδυμάκια σου τι κανουν ;;; Ειναι ήσυχα ;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω δεν θελω να παρω παλι τοσα πολλα. ταλαιπωρηθικα για να τα χασω. Σαλωμη εχεις διδυμακια? και μικρουλικα απο οτι βλεπω! θελω πολυ να κανω τρια παιδακια, αλλα ο συζυγος φοβαται με το θεμα της οικονομικης και εργασιακςη ανασφαλειας στην ελλαδα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρούλα ένταξη! Το δικό μ δείχνει μια βδομαδα μικρότερο όποτε αμα ειναι και το δικό σου μια βδομαδα μεγαλύτερο μου φεύγει το άγχος! Ναι εχω ήδη δυο αγοράκια! Έχεις και εσυ ενα μεγαλύτερο βλεπω! Να το χαίρεσαι! Πως το πήρε για το μικρό;;

Γιούλη καλα μπουσουλισε και ο δεύτερος επιτέλους γιατι έβλεπε τον άλλον και έκλαιγε!! Εσεις πως τα πάτε;;

Κιλά δεν περνώ εύκολα ευτυχώς ή δυστυχώς! Αλλα τρώω τόσο που φοβάμαι να βγω στη ζυγαριά, και αφού ακομα ο γιατρος δεν ειπε τιποτα δεν το σκέφτομαι!!

Είδα λέγατε για τον τράχηλο, είχα και εγώ κοντό συην πρωτη εγκυμοσύνη που ο γιατρος ο πρώτος δεν το πρόσεξε, και εγώ δεν ήξερα! Τωρα που μου τον μετράει τον βρίσκει σταθερό, που ειναι εφησυχαστικο!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

του εχουμε πει οτι θα ερθει καινουργιο μωρακι, οτι η μαμα εχει ενα μωρακι στη κοιλιτσα, λεει οτι θα το παιρνει μεγαλη αγκαλια, αλλα δεν ξερω τι πραγματικα εχει συνειδητοποιησει! ερχεται και που παταει τον αφαλο παντως! προς το παρον, το μονο που μπορουμε να αποδωσουμε στον ερχομο του νεου μωρου, ειναι οτι θελει συνεχεια αγκαλια! συνεχεια ομως! και δεν ηταν ετσι, μας το ειπαν και απο τον παιδικο γιατι και εκει θελει συνεχεια αγκαλια με τη δασκαλα του.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !! Τι κάνετε ;; Βασούλα περιμένουμε τα νεα σου! Πηγές στο γιατρο ; Ολα καλα ;;

Καλησπέρα! Άργησα να γράψω πήγα χθες το απόγευμα στο γιατρο και σήμερα έτρεχα να γράψω άδεια για τη δουλειά.. Λοιπόν τα νέα είναι καλά δόξα τω θεώ. Ο τράχηλος αυξήθηκε πήγε 3,7 . Μου είπε ότι μεγαλώνοντας η μήτρα αυξήθηκε σε συνδυασμό με τησχετικη ξεκούραση. Επίσης μου είπε να ξεκουράζομαι μήπως και τον κρατήσουμε σταθερο. Το μωράκι είναι καλά 130 γραμμάρια. Γιούλη νομίζω εχουμε πήτ ίδια μέρα 7 Μαρτίου. Βέβαια έχω πάρει πέντε κιλά πολλα δεν είναι βρε κορίτσια?? Ουφ ξεαγχωθηκα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Κορίτσια όσες είστε 15 η και εβδομάδα ακούτε τα μωράκια να κολυμπάνε η είναι νωρίς ακόμα και είναι η ιδέα μου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Άργησα να γράψω πήγα χθες το απόγευμα στο γιατρο και σήμερα έτρεχα να γράψω άδεια για τη δουλειά.. Λοιπόν τα νέα είναι καλά δόξα τω θεώ. Ο τράχηλος αυξήθηκε πήγε 3,7 . Μου είπε ότι μεγαλώνοντας η μήτρα αυξήθηκε σε συνδυασμό με τησχετικη ξεκούραση. Επίσης μου είπε να ξεκουράζομαι μήπως και τον κρατήσουμε σταθερο. Το μωράκι είναι καλά 130 γραμμάρια. Γιούλη νομίζω εχουμε πήτ ίδια μέρα 7 Μαρτίου. Βέβαια έχω πάρει πέντε κιλά πολλα δεν είναι βρε κορίτσια?? Ουφ ξεαγχωθηκα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Κορίτσια όσες είστε 15 η και εβδομάδα ακούτε τα μωράκια να κολυμπάνε η είναι νωρίς ακόμα και είναι η ιδέα μου?

Καλησπερα! ολα καλα λοιπον! δεν ηξερα οτι μπορει να αυξηθει ο τραχηλος!

Εγω που ειμαι 14 εβδ και 6 ημερων, κατι νομιζω οτι αισθανομαι που και που ( 2-3 φορες την ημερα) αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο. νομιζω οτι μετα την 16-17 θα ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο αυτο που νιωθω! τα υπολοιπα κοριτσια? εχει κλεισει καμια β επιπεδου?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Άργησα να γράψω πήγα χθες το απόγευμα στο γιατρο και σήμερα έτρεχα να γράψω άδεια για τη δουλειά.. Λοιπόν τα νέα είναι καλά δόξα τω θεώ. Ο τράχηλος αυξήθηκε πήγε 3,7 . Μου είπε ότι μεγαλώνοντας η μήτρα αυξήθηκε σε συνδυασμό με τησχετικη ξεκούραση. Επίσης μου είπε να ξεκουράζομαι μήπως και τον κρατήσουμε σταθερο. Το μωράκι είναι καλά 130 γραμμάρια. Γιούλη νομίζω εχουμε πήτ ίδια μέρα 7 Μαρτίου. Βέβαια έχω πάρει πέντε κιλά πολλα δεν είναι βρε κορίτσια?? Ουφ ξεαγχωθηκα λιγακι να σας πω την αλήθεια. Κορίτσια όσες είστε 15 η και εβδομάδα ακούτε τα μωράκια να κολυμπάνε η είναι νωρίς ακόμα και είναι η ιδέα μου?

Άχ Βασούλα μπράβο!! 3.7 ειναι πολυ καλα! Οσο μπορούμε να ξεκουραζόμαστε . Εγω τωρα θα παω πάλι σε 2 εβδομάδες να δω, μου ειπε να πηγαίνω λιγο τακτικά για να ειμαςτε σίγουροι μην έχουμε παρατράγουδα . Βασούλα ναι 7 Μαρτίου !!! Εμένα με βλεπω μέσα στον Φλεβάρη να το κανω !!!κ εγω πήρα 4 κιλα κ αγχώθηκα μου φάνηκαν πολλά . Εγω δεν το άκουσα ακόμη απλα καμία φορά νιώθω σαν να κολυμπάει κάτι αλλα το μπερδεύω με το έντερο μου κ δεν ξέρω αν ειναι το μωρό ή το έντερο . Βέβαια κ την μπεμπούλα μου 21η εβδομαδα την άκουσα γιατί είχα πρόσθιο πλακούντα κ τωρα μου ειπε ο γιατρος πάλι πρόσθιο εχω. Βασούλα σου επέτρεψε καμία βόλτα να βγαίνεις έξω ;;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ολα καλα λοιπον! δεν ηξερα οτι μπορει να αυξηθει ο τραχηλος!

Εγω που ειμαι 14 εβδ και 6 ημερων, κατι νομιζω οτι αισθανομαι που και που ( 2-3 φορες την ημερα) αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο. νομιζω οτι μετα την 16-17 θα ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο αυτο που νιωθω! τα υπολοιπα κοριτσια? εχει κλεισει καμια β επιπεδου?

Ζαχαρούλα εγω σκέφτομαι να κλείσω κ είπα να την βάλω 30 Οκτώβρη που θα ειμαι 21+4 . Θα πάρω τηλ απο εβδομαδα να κανονίσω . Εσυ κανόνισες ;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρούλα εγω σκέφτομαι να κλείσω κ είπα να την βάλω 30 Οκτώβρη που θα ειμαι 21+4 . Θα πάρω τηλ απο εβδομαδα να κανονίσω . Εσυ κανόνισες ;

Ούτε εγώ ήξερα ότι μπορει να αυξηθεί ο γιατρός έτσι είπε τι να πω. Και με μετράει παντα από τον κόλπο για σιγουριά. Μου είπε να πηγαίνω αρκεί ναμην οδηγω εγώ. Εσένα?? Δεν εχουμε κλείσει ακόμη Β επίπεδο.μου είπε σε 2 βδομάδες να ξανά πάω.. Και εγώ είναι στιγμές που νομίζω ότι το ακούω το μωράκι. Ακόμη μικρούλια είναι ..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ ήξερα ότι μπορει να αυξηθεί ο γιατρός έτσι είπε τι να πω. Και με μετράει παντα από τον κόλπο για σιγουριά. Μου είπε να πηγαίνω αρκεί ναμην οδηγω εγώ. Εσένα?? Δεν εχουμε κλείσει ακόμη Β επίπεδο.μου είπε σε 2 βδομάδες να ξανά πάω.. Και εγώ είναι στιγμές που νομίζω ότι το ακούω το μωράκι. Ακόμη μικρούλια είναι ..

Κ εμένα Ζαχαρούλα πάντα κολπικά . Το είχα ακούσει οτι με ξεκούραση μπορει να αυξηθεί , αντε να γλιτώσουμε την περιδεση . Εμένα μου ειπε οχι οδήγηση κ να αποφεύγω τα σκαλοπάτια όπου μπορω . Αντε σε δυο εβδομάδες θα κλείνουμε την 17 η θα κοντεύουμε τα μισά της εγκυμοσυνης . Εγω εχω κόψει εντελώς σκούπισμα κ σίδερο . Μονο πλυςιμο πιάτων μαγείρεμα για το μωρό κ για εμάς πρόχειρα φαγητά κ μαμά !!! Κ το μωρό μου το δίνει ο άντρας μου αγκαλιά στον καναπέ να κάθεται στα γόνατα μου . Αποφεύγω να σκύψω εγω να το πάρω .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...