Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Εγω Ζαχαρούλα έκανα τις ενεσεις στους πνεύμονες απο τις 34 εβδομαδες γιατι ήταν κοντός ο τραχηλος κ θέλαμε να ειμαστε Προετοιμασμένοι σε περίπτωση απροόπτου . Κ εγω θέλω rooming in γιατι περισυ δεν τα κατάφερα με το θηλασμο θήλασα μονο 40 μερες. Πιστεύω οτι το λαθος ξεκίνησε απο το Ιασω απο την πρωτη μερα κ απο το χαμό που γινόταν με το επισκεπτήριο . Δυστυχώς εγω δεν μιλούσα κ την πάτησα . Φέτος όμως θα μιλήσω κ ας παρεξηγηθεί οποίος θέλει . Βασούλα γέννησα παλι στις 38 εβδομαδες με πρόκληση , με το που κατέβηκα Αθήνα παω στο γιατρό κ είχα ήδη διαστολή 1 κ μου ειχε πέσει κ η τραχηλική βλέννη . Κ του λεω τι να περιμένω 2-3 μερες βαλε μου λίγους πονους . 7 30 ωρα μου έβαλε πόνους κ 12 25 γέννησα κ χωρις επισκληρίδειο !!! Ελπίζω η δεύτερη γεννα να μου πάρει λιγότερη ώρα !!! Εσυ σε ποσες ώρες γέννησες ;;

Και εγω το ιδιο, ειχα άπειρους επισκέπτες, ο αντρας μου ειναι τραπεζικός υπάλληλος και μεσα σε δυο μέρες ειχε παρελάσει όλη τράπεζα απο το μαιευτηριο. Ουτε να φάω δεν μπορούσα. Ασε τα σκέφτομαι και λεω κοιτά ενα σωρό λάθη ειχα κανει. Εντάξει, οι άνθρωποι έρχονται να σε επισκεφτούν να σου ευχηθουν να δωδουν το δώρο τους. Αλλα ενα τεταρτακι φτάνει, δεν χρειάζεται.

Νομιζω παντως οτι στο δεύτερο παιδι οι επισκέπτες ειναι λιγότεροι!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό με τους επιςκεπτες είναι μεγάλο θέμα ειδικά τώρα που είναι και σε έξαρση οι ιώσεις , στο rooming in θα πρέπει να παίρνουν τα μωράκια την ώρα του επισκεπτηρίου η τους το ζητάς εσυ ;;; Εμείς έχουμε μεγάλο κύκλο και θα έχουμε πολυ μα παρά πολυ κόσμο πραγματικά δεν ξέρω τι μπορούμε να κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις:(:-:confused:

Μαμάδες που έχετε κάνει καισαρική μετά από πόσες ώρες καταφέρατε να σηκωθείτε? όρους και καθετήρα ποτε σας τα βγάζουν ?


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Και τι βδομάδα! Έρχονται τα πρώτα μας μωράκια, ε! Τα προ-Μαρτιάτικα :-D! Με το καλό, Γιούλη και Ζαχαρούλα και σε όποια άλλη προκύψει φυσικά :-D!

Γιούλη, κατεβήκατε Αθήνα ή θα εξαντλήσεις όλα τα περιθώρια;

Να σας ρωτησω κατι ο γιατρος σας εχει δίκη του μαία κ αν ναι ποσά παίρνει ; Εμένα στο πρωτο παιδι μου ειχε πάρει 300 κ μου φάνηκαν πολλά να πω την αλήθεια .

Αυτή τη φορά δεν θα έχω δική μου μαία. Στο πρώτο (2010) κι εμένα 300 μου είχε πάρει και ακόμη και τότε (άλλες εποχές :rolleyes:) πολλά μου είχαν φανεί.

Να σας πω,σκέφτομαι πως θα αφησω το γιο μου 5 μέρες! Δεν λεω, με τις γιαγιάδες του θα ειναι, αλλα οσο να ναι...οταν ξυπνάει με ζητάει, δεν θα μπορω να ειμαι κοντα του! Γενικά τωρα που πλησιάζει ο καιρος με έπιασαν οι ανησυχίες μου!

Ζαχαρούλα μου, σε καταλαβαίνω! Και νομίζω όλες όσες έχουμε παιδάκια ήδη. Η δικιά μου είναι και μεγαλούτσικη, συγκριτικά με το αγοράκι σου, και πάλι στεναχωριέμαι και με απασχολεί που θα την αφήσω :-(. Από την άλλη, όπως είπαν και τα κορίτσια, λίγες μέρες είναι θα περάσουν.

Όσες έχετε κάνει καισαρική πως είναι τα πράγματα ; Ο πόνος ; Δεν ξέρω εάν είναι καλύτερη η άγνοια..... παντός αρχίζω να πιστεύω ότι καλό είναι να ξέρουμε τι να περιμένουμε ε τι λέτε ????????

Μέλα, για τα της καισαρικής δεν μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί δεν γνωρίζω αλλά για το rooming in θα συμφωνήσω με τη Ζαχαρούλα ότι, αν θα έχεις βοήθεια, είναι πολύ βοηθητικό σε όλα τα επίπεδα!

εγω θα παω δευτερα και τριτη για τις ενεσεις για τα πνευμονια του μωρου - τις ειχα κανει και τη πρωτη φορα.

Ζαχαρούλα, γιατί στη βδομάδα που είσαι κάνεις ενέσεις για τα πνευμόνια; Αν θες απαντάς, φυσικά.

Βρε κορίτσια όντως τι θα κάνουμε με τα επισκεπτήρια και τον κόσμο? Όλοι θα θέλουν να πάρουν αγκαλιά το μωρό αυτό σκέφτομαι.

Αγκαλιά το νεογέννητο; Βάσω, αν ντρέπεσαι να πεις όχι, πες ότι είναι οδηγία του παιδιάτρου του μαιευτηρίου λόγω των ιώσεων κλπ. Ε, δε θα το πάρουν το μήνυμα;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πλησιάζετε όλες!

Εμένα μου μένει 1 μήνας ακόμη μέχρι την πητ. Ελπίζω να μην την πιάσουμε κι αυτή τη φορά :rolleyes:. Εγώ, πάντως, από τις 38 και μετά θα κάνω ό,τι περνάει απ' το χέρι μου! Μέχρι το τέλος του μήνα θα έχω ολοκληρώσει και τις προετοιμασίες, ε, θα δώσω κι ένα 10ήμερο στον εαυτό μου να χαλαρώσει και να διαλογιστεί για τα... επερχόμενα :rolleyes::tongue: και μετά βουρ, περπάτημα, μπάλα πιλάτες, ελεύθερες επαφές, ό,τι χρειαστεί. Θα θυσιαστώ :tongue:!

Πήγα και παρέλαβα και το κιτ για τη δωρεά του ομφαλοπλακουντιακού αίματος από τη δημόσια τράπεζα και παρακολούθησα και το ενημερωτικό σεμινάριο. Το περίμενα βαρετό, να πω την αλήθεια μου, αλλά διαψεύστηκα. Ήταν πολύ ενδιαφέρον και αποκαλυπτικό, Νομίζω, αξίζει τον κόπο να το παρακολουθήσει κανείς, πριν αποφασίσει τι θέλει να κάνει.

Εμείς περιμένουμε την Παρασκευή να δούμε την μπουμπού. Από 21/1, από το ντόπλερ έχω να τη δω. Λογικά θα έχει μεγαλώσει αρκετά. Τότε ήταν 1800γρ.

Καλη βδομάδα σε όλες! :)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!! Τι κάνετε; Πόσο μου αρέσει που αρχίσαμε να μιλάμε για γέννες!!!

Καλημέρα κορίτσια! Γιουλη με το καλο! Εμεις κλείσαμε ημερομηνία για την καισαρικη, στις 25 , την άλλη Πέμπτη! Ολα ειναι έτοιμα, η βαλίτσα, τα πράγματα του μωρου, το δωμάτιο...μόνο εγω δεν ειμαι! Να σας πω,σκέφτομαι πως θα αφησω το γιο μου 5 μέρες! Δεν λεω, με τις γιαγιάδες του θα ειναι, αλλα οσο να ναι...οταν ξυπνάει με ζητάει, δεν θα μπορω να ειμαι κοντα του! Γενικά τωρα που πλησιάζει ο καιρος με έπιασαν οι ανησυχίες μου!

Ζαχαρούλα με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!! Γερό και δυνατό!!!

Σε ευχαριστώ Ζαχαρούλα μου !!! Κ σε σένα με το καλό!! Όπως το βλέπω θα μαστε μαζί στο Ιασώ!! Κ εμένα Δευτέρα θα με δει ο γιατρος που θα είμαι Αθηνα κ επειδή ο τραχηλος μου εχει μαλακώσει αρκετά θα με βάλει Τετάρτη ή Πέμπτη με τεχνητούς πονους ( αν δεν προλάβουν να με πιάσουν οι δικοί μου) !! Μου είπε πολυ περπάτημα ειδικά Δευτέρα -Τρίτη ! Άρα γεννάμε μαζί !! Κ εγω εχω μεγάλο αγχος για την μικρη μου κ ένας λόγος παραπάνω που θα ειμαι κ τόσα χιλιόμετρα μακριά . Συνέχεια το σκέφτομαι , αλλα τι να κανεις .

Γιούλη με το καλό και σε εσένα!!! Άντε μαζί με την Ζαχαρούλα θα μας κάνετε το ποδαρικό με τα μπεμπάκια σας!!!! Κορίτσια μου μ' ενα πόνο και με γερά μωρά στην αγκαλιά!!!

Κοριτσάκια μου έχω πολυ καιρό να μπω και να μάθω νέα σας!!!

Ελπίζω να είστε όλες σας καλά... Αχ πως πέρασε ο καιρός και σε λίγο θα έχουμε

Τα μπεμπέ μας στην αγκαλιά μας!

Εγώ λόγο ισχιακη θέση θα πάω με καισαρική και θα μου πει την ημερομηνία την άλλη εβδομάδα λογικά το πολυ μέχρι 4 Μαρτίου θα με πάει;) έχω αρχίσει και φοβάμαι λίγο :oops::oops:

Όσες έχετε κάνει καισαρική πως είναι τα πράγματα ; Ο πόνος ; Δεν ξέρω εάν είναι καλύτερη η άγνοια..... παντός αρχίζω να πιστεύω ότι καλό είναι να ξέρουμε τι να περιμένουμε ε τι λέτε ????????

Μέλα κι εσύ θα ακολουθήσεις όπως φαίνεται τα άλλα κορίτσια!!! Άντε με το καλό!!! Λογικό είναι να έχεις τις ανησυχίες σου, ειδικά την πρώτη φορά! Αλλά νομίζω το άγχος είναι μεγαλύτερο τις επόμενες που ξέρεις πάνω κάτω τι ΄γινεται! Μάλλον καλύτερη η άγνοια. Εγώ γέννησα φυσιολογικά αλλά η συμβουλή μου είναι να μην κάθεσαι να πονάς καθόλου, μόλις αισθάνεσαι πόνο να ζητάς παυσίπονο. Στην πρώτη γέννα το έπαιζα ήρωας και δεν έπαιρνα (λόγω ραμμάτων πονούσα) τίποτα αλλά στην δεύτερη το έπιασα το νόημα και ζητούσα παυσίπονα οπότε ήμουν καλύτερα. Φρόντιζα και το μωρό πιο καλά!

Καλημέρα! Με το καλό τα μωρουδακια μας τα γλυκά! Κορίτσια εγώ ειμαι αποφασισμενη να περιμένω αυτή τη φορά μέχρι τις 7 Μάρτη μήπως ερθουν οι πονοι από μόνοι τους αλλιώς 8 Μάρτη θα μπω με πρόκληση. Γιούλη πως και σε βάζει τόσο νωρίς με πρόκληση μου κανει εντύπωση. Ίσως επειδή είσαι από μακριά? Όπως και να χει σε λίγο θα τα εχουμε αγκαλιτσα δεν το πιστεύω ότι φτάνω στο τέλος. Και εγώ θα αφήσω τη μικρούλα μου αλλά τρεις μερουλες είναι θα περάσουν. Εν τω μεταξύ στην οικογένεια μου όλοι δουλευουν και θα ναι δύσκολα τα πράγματα.

Βασούλα κι εγώ θα την περιμένω την μπουμπού, θέλω να δω πως είναι οι πονοι που ερχονται μόνοι τους!!! Αλλά μια - δυο μέρες μετά την ΠΗΤ της δίνω, όχι παραπάνω.... φοβάμαι!!!

Πόσο πλησιάζετε όλες!

Εμένα μου μένει 1 μήνας ακόμη μέχρι την πητ. Ελπίζω να μην την πιάσουμε κι αυτή τη φορά :rolleyes:. Εγώ, πάντως, από τις 38 και μετά θα κάνω ό,τι περνάει απ' το χέρι μου! Μέχρι το τέλος του μήνα θα έχω ολοκληρώσει και τις προετοιμασίες, ε, θα δώσω κι ένα 10ήμερο στον εαυτό μου να χαλαρώσει και να διαλογιστεί για τα... επερχόμενα :rolleyes::tongue: και μετά βουρ, περπάτημα, μπάλα πιλάτες, ελεύθερες επαφές, ό,τι χρειαστεί. Θα θυσιαστώ :tongue:!

Πήγα και παρέλαβα και το κιτ για τη δωρεά του ομφαλοπλακουντιακού αίματος από τη δημόσια τράπεζα και παρακολούθησα και το ενημερωτικό σεμινάριο. Το περίμενα βαρετό, να πω την αλήθεια μου, αλλά διαψεύστηκα. Ήταν πολύ ενδιαφέρον και αποκαλυπτικό, Νομίζω, αξίζει τον κόπο να το παρακολουθήσει κανείς, πριν αποφασίσει τι θέλει να κάνει.

Εμείς περιμένουμε την Παρασκευή να δούμε την μπουμπού. Από 21/1, από το ντόπλερ έχω να τη δω. Λογικά θα έχει μεγαλώσει αρκετά. Τότε ήταν 1800γρ.

Καλη βδομάδα σε όλες! :)

Κική με το καλό να την δεις την μπουμπου! Μετά το ντόπλερ παίρνουν πολύ βάρος τα ζουζουνάκια, ετοιμάζονται για την έξοδο!!!!

Την Παρασκευή πήγαμε και είδαμε και την δικιά μας μπουμπου... δεν είχε ακόμα εμπεδωθεί στην λεκάνη, την ειδαμε να κουνάει δεξια - αριστερά το κεφάλι της. Από κιλά έφτασε τα 3300 και στις 29 του μηνός εκτός απροοπτου θα πάμε να την ξαναδούμε!!! Δυο βδομάδες πάνω κάτω μείνανε... άντε να δούμε!!! Την άλλη φορά θα έχω και εξέταση από "κάτω".. μπλιαξ! Απαίσια εμπειρία κάθε φορά!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Καλή μας εβδομάδα. Σήμερα εχω γιατρο θα πάω να δω το αγοράκι μου και filiopi θα με εξετάσει και από κάτω να δούμε τι γίνεται δεν την γλιτωνω. Μπορει να ειμαστε τυχερές και να έρθουν οι πόνοι υπομονή και θα δούμε. Εσύ ειδικα με τρίτο παιδάκι δεν είναι καθόλου απίθανο. Καλή ιδέα αυτή με τον παιδίατρο στην κόρη μου που γεννήθηκε Νοέμβρη είχαμε γίνει ξέφραγο αμπέλι και το μετανιωσα έπρεπε να ημουνα πιο δυναμική. Βρε κορίτσια εγώ τις επαφές ούτε να τις διανοηθώ δεν μπορω μετην κοιλια τουρλα άσε ο άντρας μου ούτε να το ακούσει δεν θέλει;)

Link to comment
Share on other sites

Βασούλα την Παρασκευή ήμουν 37 + 2 και είδαμε και το κεφάλι της στο υπερηχογράφημα να κουνιέται δεξια - αριστερά οπότε δεν είχε νόημα να με δει από κάτω.... για την επόμενη φορά δεν το γλιτώνω! Όσο για την ώρα του τοκετού δεν το συζητάω!!!! Ελάτε περάστε, ναι ναι, δείτε κι εσεις παρακαλώ.... ανοιχτά είμαστε!!!! Μαίες, γιατροι χίλιοι καλοί!!!!!

Τα πράγματα είναι σοβαρά με τις ιώσεις... υπάρχουν και εκεί που δεν φαίνεται! Η μαμά μου μια βδομάδα σπίτι μας και την κολλήσαν τα παιδια χωρίς να νοσήσουν τα ίδια... δηλαδή το πέρασαν με λίγο συνάχι. Η μαμά μου κρεβατώθηκε!!! Οπότε μεγάλη προσοχή στα μωράκια!!! Εχω αρχίσει και κάνω μαθήματα στα παιδιά για το καλό πλύσιμο των χεριών και το πόσο ευαίσθητο είναι το μωράκι κλπ! Και ο Θεός βοηθός!!!

Οι επαφές λέει βοηθάνε... δεν μπορώ να το εφαρμόσω ουτε εγώ όμως, δεν είμαστε πλέον μόνοι στο σπίτι.... Χα χα χα!!! Εναλλακτικά: περπάτημα!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πλησιάζετε όλες!

Εμένα μου μένει 1 μήνας ακόμη μέχρι την πητ. Ελπίζω να μην την πιάσουμε κι αυτή τη φορά :rolleyes:. Εγώ, πάντως, από τις 38 και μετά θα κάνω ό,τι περνάει απ' το χέρι μου! Μέχρι το τέλος του μήνα θα έχω ολοκληρώσει και τις προετοιμασίες, ε, θα δώσω κι ένα 10ήμερο στον εαυτό μου να χαλαρώσει και να διαλογιστεί για τα... επερχόμενα :rolleyes::tongue: και μετά βουρ, περπάτημα, μπάλα πιλάτες, ελεύθερες επαφές, ό,τι χρειαστεί. Θα θυσιαστώ :tongue:!

Πήγα και παρέλαβα και το κιτ για τη δωρεά του ομφαλοπλακουντιακού αίματος από τη δημόσια τράπεζα και παρακολούθησα και το ενημερωτικό σεμινάριο. Το περίμενα βαρετό, να πω την αλήθεια μου, αλλά διαψεύστηκα. Ήταν πολύ ενδιαφέρον και αποκαλυπτικό, Νομίζω, αξίζει τον κόπο να το παρακολουθήσει κανείς, πριν αποφασίσει τι θέλει να κάνει.

Εμείς περιμένουμε την Παρασκευή να δούμε την μπουμπού. Από 21/1, από το ντόπλερ έχω να τη δω. Λογικά θα έχει μεγαλώσει αρκετά. Τότε ήταν 1800γρ.

Καλη βδομάδα σε όλες! :)

Καλημέρα πανω που ετοιμαζόμουν να ρωτήσω για τη δωρεά ομφαλιου αίματος κ βλαστοκυτταρων! Στείλε μου σε παρακαλώ στοιχεία όταν μπορέσεις με ενδιαφέρει ευχαριστώ


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή πήγαμε και είδαμε και την δικιά μας μπουμπου... δεν είχε ακόμα εμπεδωθεί στην λεκάνη, την ειδαμε να κουνάει δεξια - αριστερά το κεφάλι της. Από κιλά έφτασε τα 3300 και στις 29 του μηνός εκτός απροοπτου θα πάμε να την ξαναδούμε!!! Δυο βδομάδες πάνω κάτω μείνανε... άντε να δούμε!!! Την άλλη φορά θα έχω και εξέταση από "κάτω".. μπλιαξ! Απαίσια εμπειρία κάθε φορά!!!

Άντε, βρε! Δυο τοκετούς έχεις κάνει, στη δακτυλική εξέταση θα κολλήσεις :tongue:;

Όσο για την εμπέδωση, νομίζω Filiopi, ότι μόνο στις πρωτότοκες προηγείται του τοκετού. Σε επόμενες εγκυμοσύνες η εμπέδωση γίνεται την ώρα του τοκετού.

Καλημέρα! Καλή μας εβδομάδα. Σήμερα εχω γιατρο θα πάω να δω το αγοράκι μου και filiopi θα με εξετάσει και από κάτω να δούμε τι γίνεται δεν την γλιτωνω. Μπορει να ειμαστε τυχερές και να έρθουν οι πόνοι υπομονή και θα δούμε. Εσύ ειδικα με τρίτο παιδάκι δεν είναι καθόλου απίθανο. Καλή ιδέα αυτή με τον παιδίατρο στην κόρη μου που γεννήθηκε Νοέμβρη είχαμε γίνει ξέφραγο αμπέλι και το μετανιωσα έπρεπε να ημουνα πιο δυναμική. Βρε κορίτσια εγώ τις επαφές ούτε να τις διανοηθώ δεν μπορω μετην κοιλια τουρλα άσε ο άντρας μου ούτε να το ακούσει δεν θέλει;)

Καλά κι εγώ, μη νομίζεις, δεν παίρνω και την πρωτοβουλία :cool:. Η σκέψη μου φαίνεται "βουνό", στην πράξη, όμως, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα ;). Ας όψεται ο σύζυγος που στις εγκυμοσύνες περνάει δεύτερη εφηβεία. Θα αναστατώνονται και οι δικές του ορμόνες φαίνεται, τι να πω :tongue:!

Βασούλα την Παρασκευή ήμουν 37 + 2 και είδαμε και το κεφάλι της στο υπερηχογράφημα να κουνιέται δεξια - αριστερά οπότε δεν είχε νόημα να με δει από κάτω.... για την επόμενη φορά δεν το γλιτώνω! Όσο για την ώρα του τοκετού δεν το συζητάω!!!! Ελάτε περάστε, ναι ναι, δείτε κι εσεις παρακαλώ.... ανοιχτά είμαστε!!!! Μαίες, γιατροι χίλιοι καλοί!!!!!

:lol::lol:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πανω που ετοιμαζόμουν να ρωτήσω για τη δωρεά ομφαλιου αίματος κ βλαστοκυτταρων! Στείλε μου σε παρακαλώ στοιχεία όταν μπορέσεις με ενδιαφέρει ευχαριστώ

Λοιπόν, κοριτσάκι, η ιστοσελίδα της δημόσιας τράπεζας είναι αυτή http://hcbb.bioacademy.gr/

Αν βρίσκεσαι Αθήνα, έχεις τη δυνατότητα να παρακολουθήσεις στο χώρο τους (Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών, Σωρανού Εφεσίου 4, Παπάγου) το σχετικό ενημερωτικό σεμινάριο (διάρκειας 1:30 ώρας, συγκεκριμένες ώρες και μέρες) και να παραλάβεις το κιτ για τη συλλογη του ομφάλιου αίματος. Επίσης, εσύ (κάποιος δικός σου μάλλον δλδ :rolleyes:) οφείλεις να μεριμνήσεις για την παράδοσή του (στον ίδιο χώρο) μετά τον τοκετό.

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να παρακολουθήσεις την ενημέρωση μέσα από μαγνητοσκοπημένα βίντεο και να πάει απλά μετά κάποιος να παραλάβει το κιτ.

Δες εδώ σχετικά: http://hcbb.bioacademy.gr/anakoinoseis/86-2015-01-20-09-28-17

Αν είσαι επαρχία, νομίζω, μιλάς μαζί τους τηλεφωνικά και σου το στέλνουν.

Σε κάθε περίπτωση, η γνώμη μου είναι, ότι αξίζει να παρακολουθήσεις την ενημέρωση, γιατί, γενικά, νομίζω, οι περισσότεροι έχουμε συγκεχυμένη ή και στρεβλή εικόνα για το όλο θέμα. Εγώ τουλάχιστον σίγουρα είχα.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς περιμένουμε την Παρασκευή να δούμε την μπουμπού. Από 21/1, από το ντόπλερ έχω να τη δω. Λογικά θα έχει μεγαλώσει αρκετά. Τότε ήταν 1800γρ.

Καλη βδομάδα σε όλες! :)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Μια χαρά είναι η μπουμπυ σας!!!Εμείς στο ντοπλερ ήταν 1600 και είχαμε τρομάξει και ευτυχώς 10 μέρες μετά φτάσαμε τα 1900 και πριν λίγες μέρες τα 2350..... Κρατάμε γερά να ξεπεράσουμε τα 2500 για να γλιτώσουμε την θερμοκοιτίδα:shock: συνήθως παίρνουν 20 με 30 γρ την ημέρα όποτε θα είστε λογικά γύρο στα 2500;)


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασούλα την Παρασκευή ήμουν 37 + 2 και είδαμε και το κεφάλι της στο υπερηχογράφημα να κουνιέται δεξια - αριστερά οπότε δεν είχε νόημα να με δει από κάτω.... για την επόμενη φορά δεν το γλιτώνω! Όσο για την ώρα του τοκετού δεν το συζητάω!!!! Ελάτε περάστε, ναι ναι, δείτε κι εσεις παρακαλώ.... ανοιχτά είμαστε!!!! Μαίες, γιατροι χίλιοι καλοί!!!!!

Τα πράγματα είναι σοβαρά με τις ιώσεις... υπάρχουν και εκεί που δεν φαίνεται! Η μαμά μου μια βδομάδα σπίτι μας και την κολλήσαν τα παιδια χωρίς να νοσήσουν τα ίδια... δηλαδή το πέρασαν με λίγο συνάχι. Η μαμά μου κρεβατώθηκε!!! Οπότε μεγάλη προσοχή στα μωράκια!!! Εχω αρχίσει και κάνω μαθήματα στα παιδιά για το καλό πλύσιμο των χεριών και το πόσο ευαίσθητο είναι το μωράκι κλπ! Και ο Θεός βοηθός!!!

Οι επαφές λέει βοηθάνε... δεν μπορώ να το εφαρμόσω ουτε εγώ όμως, δεν είμαστε πλέον μόνοι στο σπίτι.... Χα χα χα!!! Εναλλακτικά: περπάτημα!!!!

Χαχαχαχα filiopi με έκανες και γέλασα αν και αυτό το ελάτε περάστε είναι για γερά νεύρα μάλλον!!!

Εγώ την Πέμπτη θα πάω για το τελευταίο ραντεβού όπου και θα μου πει ποια μέρα γεννάμε... Λέτε να μου κάνει αυτή την εξέταση η λόγο καισαρικής θα την γλιτώσω :confused:

Αχ βρε κορίτσια εκεί κάτω έχω χάσει κάθε επαφή ( οπτική )!!!! Το ξυράφι στα χέρια μου μοιάζει με φονικό όπλο :-P


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κοριτσάκι, η ιστοσελίδα της δημόσιας τράπεζας είναι αυτή http://hcbb.bioacademy.gr/

Αν βρίσκεσαι Αθήνα, έχεις τη δυνατότητα να παρακολουθήσεις στο χώρο τους (Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών Ακαδημίας Αθηνών, Σωρανού Εφεσίου 4, Παπάγου) το σχετικό ενημερωτικό σεμινάριο (διάρκειας 1:30 ώρας, συγκεκριμένες ώρες και μέρες) και να παραλάβεις το κιτ για τη συλλογη του ομφάλιου αίματος. Επίσης, εσύ (κάποιος δικός σου μάλλον δλδ :rolleyes:) οφείλεις να μεριμνήσεις για την παράδοσή του (στον ίδιο χώρο) μετά τον τοκετό.

Επίσης, υπάρχει η δυνατότητα να παρακολουθήσεις την ενημέρωση μέσα από μαγνητοσκοπημένα βίντεο και να πάει απλά μετά κάποιος να παραλάβει το κιτ.

Δες εδώ σχετικά: http://hcbb.bioacademy.gr/anakoinoseis/86-2015-01-20-09-28-17

Αν είσαι επαρχία, νομίζω, μιλάς μαζί τους τηλεφωνικά και σου το στέλνουν.

Σε κάθε περίπτωση, η γνώμη μου είναι, ότι αξίζει να παρακολουθήσεις την ενημέρωση, γιατί, γενικά, νομίζω, οι περισσότεροι έχουμε συγκεχυμένη ή και στρεβλή εικόνα για το όλο θέμα. Εγώ τουλάχιστον σίγουρα είχα.

Ευχαριστούμε πολυ πολυ


OJHCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες και με το καλο τα μωρακια μας! Ειχα καιρο να μπω αλλα τωρα που καθομαι με αδεια απο τη δουλεια ειμαι πιο ανετη.

Εγω τελικα μετα απο την αμνιοκεντηση μας βγηκε οτι εχουμε αγορακι. Θα γεννησω 18 μαρτιου κατα 99% γιατι στο μεταξυ εκανα και διαβητη κυησης και λογω της ινσουλινης θα παμε με προκληση. Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...