Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

φιλεναδες μου καλημερα!!!!!! ειχαμε δουλειες με φουντες!!!!!

αγαπουλες μου... ετοιμασα βαλιτσα... καλου κακου.... στο σπιτι η καθαριοτητα τελειωσε.... τα των αγοριων ρουχα... εξαρτησεις... πλυθηκαν σιδερωθηκαν.... αυριο μεθαυριο θα ντυσουμε... στρωσουμε και την κουνια... και θα σκεπαστει με διαφανες ναυλον φυλαξης παλτων κομμενες σακκουλες..... και ας ερθουν οποτε θελουν!!!!! οταν θα ειμαι στο νοσοκομειο θα ξαναερθει η γυναικα για καθαριοτητα για ενα φρεσκαρισμα σε βαθος ολο το σπιτι.....και για το δωματιο το δικο μου που θα φιλοξενησει τα αγορια.....για ξεσκονισμα... σφουγγαρισμα καλο... κατω απο κρεββατι.. κουνια... αλλαξιερα!!!!!!

τωρα εμεινε αν προλαβω τελος της βδομαδας να ερθει η κομμωτρια να με βαψει και να με κουρεψει!!!!

μητερα!!!!! καλημερα!!!!! ωραια τα κιλακια του μπεμπη σου!!!!!! αντε με το καλο να βγαλεις τα ραμματα και να τον περιμενεις!!!!!

μην φοβασαι.... για τα ραμματα..... μην φοβασαι για τιποτα.... ζητα στον ντοκ αναλγητικα!!!! εδω που φτασαμε μονο προς τα εμπρος μας παιρνει να κανουμε.... ουτε πισω ...ουτε κατω... ουτε σταση!!!!!!!

με το καλο να δεχτεις τα πραγματακια του μπεμπη!!!!!! με γεια!!!!!

και με το καλο να μπειτε στο καινουργιο σπιτακι σας!!!!!!

σ'ευχαριστω πολυ για ολα!!!!!

μονο ο Θεος ξερει την ημερα που θα γεννηθουν!!!!! θα δουμε!!!!!

τωρα για αποστειρωτη..... προσπαθησε και επεμενε με τον θηλασμο κι αν δεν..... βλεπεις!!! οπως λεει και η ερη.... στην αναγκη βρασιμο!!!!!

ο μαρσιπος πολυ ζεστος για καλοκαιρι επισης και μερικα μει ται... ομως τα slings υπαρχουν και σε δροσερα καλοκαιρινα υφασματα (εχει και το αστερακι).

τα μει ται αστερακι ειναι παντως πολυ καλα!!!!

εγω (σας το ειπα) θα ραψω αργοτερα τουλαχιστον ενα γα αρχη!!!!

ερη μου.... ετσι ακριβως καλη διαθεση να εχουμε..... ευγνωμοσυνη στο τελειο αυτο δωρο που μας χαρισε ο Θεος.... και το ενστικτο της ανουλας που μας εχει προικισει... θα βγει στην επιφανεια μολις γεννησουμε!!!!!

ολα θα πανε καλα.... θα το δεις!!!!!!

και του αντρουλη θα του δειξεις εσυ μολις μαθεις ενα ενα πραγματακι!!!!! και θαξεθαρεψει!!!!!

μπραβο ερουλα μου που προσεχεις οταν τρως εξω... καλα κανεις και δεν τρως φετα!!!!

οσο για τα μικρα γευματα!!!! και εγω πειναω και τωρα αν δεν μπορω τα τριωρα μερικες φορες τρωω και στο διωρο!!! το μεσημεριανο μου λιγο... και το βραδινο μου πιο λιγο!!!! εχω δυσκολια να χωνεψω!!!!

και εγω θελω να σαβουριασω οτι βρω πιστεψε με μπουχτισα στα βραστα, ψητα, αναλατα, χωρις ζαχαρη!!!!! πλησιαζουμε ερη μου..... αντε να περασει και η αλλη βδομαδα!!!!

με το καλο να ερθουν και οι παραγγελιες της μπεμπας!!!! καλοριζικα τα επιπλακια την δευτερα!!!!

θα προλαβεις!!!! μονο μην πλακωθεις στις δουλειες.... και εχουμε αλλα!!! λιγο λιγο... και σιγα σιγα!!!!!

καλημερα ιωαννα μου!!! αντε να περασει και η επομενη βδομαδα!!!!!!

εγω παω σαββατο 16/4 μεσημερι στον γιατρο!!!! εσυ?????

νυμερια μου χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!! καλου κακου τηλ στον ντοκ να του πεις τα συμπτωματα!!!! εισαι καλυτερα με τα πονακιαπου περιεγραψες????

μαρια gre.... τι ωραια!!!!! αναπαυσου με ηρεμια και θα πας ξανα την 35-36εβδ!!!!

για τις ραγαδες bio oil και εγω μετα τον πρωτο καιρο που εβαζα της freezyderm!!! εχει δυο τυπους ενα λαδακι προληψη ραγαδων.... και ενα επουλωση ουλων και ραγαδων... στο προτεινω το δευτερο!!!! να βαζεις και μετα την γεννα!!!!! μην το σταματησεις εαν δεν επανερθει το σωμα σου τελειως!!!!!!

μπηκες δλδ στον μηνα σου ε??????

αντε η ωρα η καλη!!!!

ναι καλο μου πεπλακι.... νικη μια-μια μερα και νικη τρωγοντας μια-μια βδομαδα!!!! πλησιαζουμε!!!! στην αγαπημενη συναντηση!!!!!!!

σιγα σιγα εσυ με τις δοτλειες και τους κηπους ετσι?????

πανω απο ολα το ιερο εργο μας να φερουμε γερα παιδια στον κοσμο!!!!!

προτεραιοτητα ο μπεμπης σου και μετα τ'αλλα να τα κανουν οι γυρω μας!!!!!!

αορατουλα...... εισαι στην τελικη ευθεια!!!! θα περασουν κοριτσι μου οι δυο βδομαδες...... τα κιλακια του μπεμπη σου τελεια!!!!!!! κινητικοτητα εχει!!!!!!! μην σε αγχωνει η κολπικη εξεταση..... μαλακωνει τον τραχηλο για να γινει σταδιακαη διαστολη!!!! πλησιαζει η ωρα για να συναντησεις τον μπεμπη σου!!!!!!

τα αγορια θελουν να παιρνουν παραπανω μερες στην μητρα!!!!

ορχιδεα μου!!!!!! μπραβο κοριτσι μου για την υπομονη σου!!!!!!!!!!

μπραβο και στον μπεμπη σου για τα κιλακια του!!!!!

δλδ για τον γιατρο θα σε προγραμματισει για ρασκευη η σαββατο 15-16/4???? φιλακια σε σενα και στον μπεμπη σου!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια! Έβαλα το μικρό για ύπνο κ κάθισα γιατί είμαι εξουθενωμένη... μαζεύω χειμωνιάτικα βγάζω καλοκαιρινά κ αύριο πρωί πάω ikea για ψώνια... μου φαίνεται πως οι δουλειές αντί να μειώνονται μαζεύονται κ εγώ δεν έχω αντοχές! Τα σ/κ που είναι κ ο μικρός στο σπίτι αντικειμενικά κουράζομαι πιο πολύ... όμως μόλις πάω να γκρινιάξω ακούω τη Μάρτη που έχει δίδυμα κ μιλάει με τόοοοοση αισιοδοξία κ λέω υπομονή λίγο έμεινε! κ εγώ είμαι στην 31η εβδομάδα!

Να σας πω κ εγώ τη γνώμη μου για αποστειρωτή κ μάρσιπο... εγώ γέννησα αρχές ιουνίου το γιο μου κ δεν είχα μάρσιπο, ούτε κ μου έλειψε. Κάναμε πολλές βόλτες κ το καρότσι είναι ιδανικό, γιατί με το μωρό χρειάζεσαι κ αρκετά πράγματα τα οποία βάζεις στο καρότσι, ενώ με το μάρσιπο κουβαλάς κ την τσάντα. Επίσης όπου κ να πας για πάνω από μισή ώρα, είναι πιο βολικά για το μωρό να είναι ξαπλωμένο. κ με το καρότσι όλο κ κάποιος άλλος το κάνει βόλτα! Ο μάρσιπος πρέπει να είναι πολύ βολικός για μανούλες που έχουν κ μεγαλύτερο παιδί που χρησιμοποιεί εκείνο το καρότσι ή για δουλειές σήντομες όπως σούπερ μάρκετ, αν κ εγώ ποτέ δεν το προτίμησα γιατί ο μικρός ήταν πολύ βαρύς για να τον έχω συνέχεια αγκαλιά!

Για τον αποστειρωτή, ούτε εγώ πήρα πριν γεννήσω, όμως πήρα μετά, αν κ θήλασα για 6 μήνες. για 3 λόγους, εγώ έδινα λίγο νερό κ λίγο χαμομήλι με μπιμπερό ( άλλη γιατροί δεν αφήνουν), αποστείρωνα πιπίλες κ έβγαζα με το θήλαστρο αν έβγαινα για καμιά δουλειά κ τάιζε ο άντρας μου, μαμά ή πεθερά, οπότε αποστείρωνα κ αυτά!

Πάντα από την εμπειρία μου κορίτσια τα λέω αυτά, άλλες μανούλες έχουν άλλη σειρά... τίποτα από τα δύο όμως δεν είναι απαραίτητο την πρώτη μέρα στο σπίτι οπότεμπορείτε κ να περιμένετε. Εγώ αποστειρωτή είχα αγοράσει κατά την έξοδο από το μαιευτήριο...

ορχιδέα, συγχαρητήρια για την υπομονή σου στο νοσοκομείο, εύχομαι όλα να πάνε τέλεια... με το καλό το μωρό σου!

nymeria πήρες το γιατρό σου? πέρασαν οι πόνοι? πώς είσαι?

ανυπομονώ κ εγώ να περάσουν οι μέρες για το ντοπλερ, μια εβδομάδα ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

b. happy μου...... ειμαστε στην ιδια βδομαδα εσυ εγω και η ερη!!!!!! που θα παει θα ερθει και το σαββατο που εχουμε γιατρο!!!!! εμενα μου κανεισυνεχεια ντομπλερ γιατι ειναι πιστοποιημενος για αυχ. διαφανεια β-επιπ. και ντομπλερ εχει πολυ δυνατο υπερηχο..... αυτο να λεγεται!!!!!

με το καλο b. happy μου να ξεαγχωθεις και εσυ!!!!!

ωχ αρχισες να μαζευεις χειμωνιατικα και να βγαζεις καλοκαιρινα!!!!!

ε και εμενα η κορη αρχισε να κατεβαζει μπλουζακια και πυτζαμακια και σημερα τις ειπα.... να αρχισει χοντρα πουλοβερ και ολομαλλα να τα βγαζει αποτις ντουλαπες για πλυντηριο μας και κανουμε χωρο!!!!! γιατι και η αλλαγη απο καλοκαιρινα σε χειμωνιατικα με βρηκε εγκυο και με βρηκε η αποκολληση και τα σταματησα... ειδικα τα δικα μου ρουχα ειναι χειμωνιατικα και ανοιξιατικα και λιγα καλοκαιρινα ανακατεμενα στην ντουλαπα μου!!!! αλλα δεν με αγχωνει καθολου θα ελεγα!!!!

ευτυχως μου κατεβασαν πυτζαμακια αι νυχτικα με κοντο μανικι και αμανικα με κουμπια να εχω αμα γυρισω απο το μαιευτηριο!!!!! επισης εχω ριξει αυτη την βδομαδα στον υπνο μου κατι ιδρωτες!!!!!! και μου κατεβασε ο αντρουλης ενα παπλωματακι ψιλο ανοιξιατικο που το σκεπαστηκα διπλο!!! εκεινος με την κουβερταλεει ειναι μια χαρα!!!!!

μπηκα καιστην μπανιερα με το νυχτικο φυσικα ξαπλωτη και την ωμοπλατη μονο ορθια και με ελουσε επιτελους η κορη... μου αλλαξαν και σεντονια.... για να σηκωθω ιεροτελεστια... να βγαλω το νυχτικο αφου εφυγε το παιδι και να κανω καθιστη το σωμα... και να ξεβγαλθω... ουφ!!!! μετα μου στεγνωσε και τα μαλλια!!!!! τηλ καιστην κομμωτρια και την περιμενω να κανονισει απο αυριο τα ραντεβου για το ποτε θα ερθει τις επομενες μερες.... πρεπει να συντονιστουμε να ειναι εδω και η κορη να με λουσει μετα την βαφη..... αυτο βεβαια μαλλον θα γινει καθιστη στον νιπτυρα ξερετε σαν λουτηρα στυλ!!!!

για να δουμε!!!!!

πολυ καλα τα ειπες για τον μαρσιπο και τον αποστειρωτη..... βλεποντας και κανοντας!!!!!

φιλακια και να μου φιλησεις τον μικρο σου!!!! και το μπεμπακι μεσα στην κοιλιτσα σου!!!!

καλο βραδυ σε ολες μας!!!! και στα μπεμπακια στις κοιλιτσες μας!!!!!

κουραγιο κοντευουμε!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα !!! Ορχιδέα χάρηκα πολυ που μας έγραψες αντε τυχερούλα θα γνωρίσεις τον μπεμπακο σου!!! Κορίτσια πιστευω πως ο αποστειρωτης ειναι απαραίτητος μπορει να μην χρειαστεί για μπουκάλια αφου θα θηλασετε αλλα πιπίλα δεν θα του δώσετε; Επίσης τα εξαρτήματα απο το θηλαστρο που σίγουρα θα χρειαστεί που θα τα σποστειρωνετε;

Link to comment
Share on other sites

Ορχιδέα μου, πόσο χάρηκα που διάβασα τα νέα σου! Όλα να σας έρθουν βολικά! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Κορίτσια, εγώ είμαι από τις τυχερές που μου δάνεισαν αποστηρωτή, αλλά θα έπαιρνα για τις πιπίλες και ελπίζω για θήλαστρο κλπ.

Μάρσιπο ή κάτι αντίστοιχο με ψήνει και μένα πολύ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νυμέρια και Έρη, μιλήσατε με τους γιατρούς σας;

Μάρτη μου, είναι πολύ προκομένη η κόρη σου :)

Κι εγώ τα μισα καλοκαιρινά μάζεψα.

Happy, έχω καταλάβει ότι οι δουλειές του σπιτιού δεν τελειώνουν ποτέ. Ο μόνος τρόπος να τελειώσουν είναι να τις αγνοήσουμε :tongue:

Αυτές τις μέρες έχω αρχίσει και βαραίνω αρκετά.

Τα υπόλοιπα κορίτσια, τί κάνετε;

Έτοιμες να φάμε άλλη μία βδομάδα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε?? Εδώ ησυχία, μπήκα στο μήνα μου και μετράω αντίστροφα! Την Παρασκευή έχω ραντεβού με το γιατρό και θα τον ρωτήσω διάφορα για τον τοκετό, αν έχει να μου προτείνει κάποια μαία κλπ. Απίστευτο μου φαινεται που πέρασαν οι μηνες αλλά δεν περιμένω να γεννήσω και σύντομα, θέλω το μωρό μου να είναι το κορίτσι του Μάη οπότε πιστεύω να περάσω ήρεμο Πάσχα! Οι συσπάσεις βεβαια γίνονται πιο συχνές και πιο επίπονες και δε θέλω να ξέρω πως θα είναι οι κανονικές αν είναι έτσι οι προπαρασκευαστικές!!:shock::shock:

Μάρτη μου δε χρησιμοποιώ φυτική βαφή για να σου πω για τις ανταύγειες, κάνω κανονικές ανταύγειες οπότε δεν ξέρω πόσο κρατάνε οι φυτικές! Τι κάνουν τα αγοράκια σου? Ολα καλά στην ασφάλεια της κοιλίτσας??? Άντε θα τα δεις κι εσύ το Σάββατο για να μας πεις τα νέα τους! Πότε σε υπολογίζει να γεννήσεις?? Αρχές Μαϊου?? Σε ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση Μάρτη μου! Εσύ σαν έμπειρη μανούλα ξέρεις καλύτερα! Μακάρι να είναι οπως τα λες γιατί νομίζω μόλις τη δω θα το συνειδητοποιήσω!!

Mother μου ομοιοπαθούσα όντως τελευταία στιγμή θα μπείτε κι εσείς στο νέο σας σπίτι! Κι εμείς μη νομίζεις ότι ξεμπερδέψαμε, ακόμα με το σπίτι ασχολούμαστε! Τέλεια τα κιλά του μπεμπάκου!:-P:razz:!! Μην αγχώνεσαι για τα ράμματα, να σκέφτεσαι ότι όλα πήγαν καλά και έφτασες το στόχο σου με την περίδεση και από εκεί και έπειτα θα υποδεχθεις το μωράκι σου! Αποστειρωτή κι εγώ θα πάρω από τώρα για τους λογους που ανέφερε η Μαρία! Εγώ θα πάρω σλινγκ αλλά δεν το επείγομαι ακόμα, μπορώ να το παραγγείλω και πιο μετά, για το καλοκαίρι υπάρχουν δροσερά υφάσματα νομίζω!

Μαρία μου μην ανησυχείς για τις ραγάδες, κάπου διάβασα ότι είναι λένε τα παράσημα της εγκυμοσύνης. Εγώ δεν έχω βγάλει ακόμα αλλά δεν είμαι τακτική στο να βάζω διάφορα, ένα αμυγδαλέλαιο και ένα bio oil όποτε το θυμάμαι και δεν το θυμάμαι τακτικά. Νομίζω ότι είναι θέμα δέρματος. Μια φίλη μου πάντως επισκέφτηκε δερματολόγο και κάτι έκανε με λειζερ, δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά αν σε ενοχλεί πολύ ψάξτο! Κι εμένα θα με ενοχλήσει αν βγαλω οπότε σίγουρα θα ψαχτώ!

Ερη μου μεγειά τα πραγματάκια της μπέμπας! Μην ανησυχείς για το δωμάτιο, αν σε παρηγορεί κι εγώ δεν έχω συναρμολογήσει ακόμα τίποτα, ουτε έχω φτιάξει ακόμα βαλίτσα! Τώρα θα τα κάνω όλα! Πάντως για τις κινήσεις της μπέμπας εμένα μου είχε πει να μετράω 10 το 24ωρο, όχι κλωτσιές μόνο αλλά γενικά κινήσεις. Εξάλλου πλέον δεν κλωτσάει πολύ, νομίζω δεν έχει καθόλου χώρο.

Ορχιδέα μου πολύ χάρηκα που μας έγραψες και που είστε καλά! Όλα καλά θα πάνε, τόσα περάσατε κι εσύ και ο μπεμπάκος! Θα είστε η πρώτη γέννα του καφέ μας!! :tongue::tongue::tongue::-P:razz::-P:razz:! Μια χαρά τα κιλάκια του! Αφού ο γιατρός είναι ήσυχος έτσι να είσαι κι εσύ!

Νυμέρια τι έγινε με τα πονάκια? Πήρες τηλ το γιατρό? Ελπίζω να σου πέρασαν!

B Happy δύσκολο να είσαι έγκυος και μαμά νηπίου ταυτόχρονα! Καλό κουράγιο με τις δουλειές!:?

Φυσαλίδα μου όλα καλά στην Ανγκλετέρα? Βαμβάκι? Γεια σας Πέπλυ και Ιωάννα! Φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια και καλή και όμορφη εβδομάδα σε όλες και Ορχιδέα με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου αφού αναμένεται να γεννήσεις την εβδομάδα αυτη..όλα καλά να πάνε!!

Όμορφα τα νε'ακια σας χωρις ευτυχώς περιπετειούλες και για μας ήρεμα τα πράγματα,,κάναμε την προηγούμενη βδομάδα υπέρηχο και ντόπλερ και πάλι καλά όλα καλά με τον μπεμπούλη μας... απλά λίγο πρέπει τα αιματολογικά μου να προσεχθούνε αλλά οκ δεν ανησυχω γενικά γιατί ειναι γνωστά σε κάθε μου εγκυμοσύνη λόγω του λύκου που έχω...

Τώρα μόλις τελείωσα με τα ρουχάκια της κόρης μου μάζεψα χειμωνιάτικα και 'εβγαλα καλοκαιρινά και άλλαξα και μέγεθος μιας και μεγαλώνει η καρδουλίνα μου και κάνω διάλειμμα αν μπορέσω να συνεχίσω με των γιών μου(αν και δύσκολο γιατί θα αρχίσουν και οι επιστροφές απο το σχολείο οπότε και με τα τρία χλωμό να κάνω κάτι τέτοιο...ο ένας παλεύεται) οπότε πάνε για αυριο τα άλλα.

Σας χαιρετώ προς το παρόν πάω να βάλω στον μικρό μου να φάι γιατι μάλλον κάποιοσ πείνασε¨)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!!

Βλέπω πάμε όλες καλά!!

Ορχιδέα μου! Παρά πολύ χαρηκα που μας εγραψες τα νέα σου! Με το καλό να υποδεχτεις τον μπεμπακο! Όλα θα πάνε καλά!

Μαρτη μου, μπραβο που κάνατε όλες τις δουλειές! Είσαι τώρα πανέτοιμη για τα αγοπρακια σου!!!

Νυμερια, έχω κι εγώ πονακια πολύ συχνά τις τελευταίες μέρες, αλλά όχι ταυτοι με συσπάσεις.. Δεν ξέρω τι είναι, έχω μία υποψία ότι ίσως είναι εντερικό... Μιλησες με τον γιατρό σου;

Ντομπυ μου, μπράβο που τα τελειώσαμε σχεδόν όλα! Αντε τώρα που μπηκες στον μήνα σου να ξεκούραστεις!!!

Ιοιο μου, πως πας; Νιώθεις συχνά την μπεμπουλα; Ποτε ξανά έχεις γιατρό;

Invisible, τέλεια τα κιλά του Μπέμπη!!!!

Εμείς έχουμε πάρει αποστειρωτη εδώ και αρκετό καιρό, γιατί τον είχαμε βρει με 80% έκπτωση... Επίσης, μάρσιπο μας έχει κάνει δώρο μία θεία μου και ρινγκ σλινκγ μου έγραψε η μαμά μου με ένα πολύ δροσερό ύφασμα.

Αύριο θα έρθουν να μας αλλάξουν την μοκετα στο σαλόνι ( δυστυχώς το σπίτι έχει όλο μοκετα... Αηδία....) οπότε είπαμε να την αλλάξουμε για μία καθαρή, καινούργια μοκετα... Επίσης, αύριο θα έρθει το καρότσι και η συρταριερα/ αλλαξιερα!

Αυτά τα νέα μας!!! Περιμένω τα δικά σας νεακια!!

Σας φιλώ πολύ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο μένα!!

fysalida μ πως και θα αλλάξεις μοκέτα;Δεν θα ξεστρώσετε τώρα σιγα σιγά;Με το καλό να υποδεχθείς τα νέα πραγματάκια!!

dobby πως πάει η προσαρμογή στο νέο σπίτι;;Εμάς μέσα στην βδομάδα θα πάει συνεργείο καθαρισμού γιατί το σπίτι είναι μέσα στην σκόνη με τόσους μάστορες που είχε και μετά θα αρχίσουμε να πηγαίνουμε τα πράγματα!

orxidea με το καλό το μωράκι!Με έναν πόνο εύχομαι!!Μάλλον θα σαι η πρώτη απο το forum που θα γεννήσει!!!Να μπεις να μας πεις νεα όταν μπορέσεις!

ioio είμαστε πανέτοιμες για άλλη μια βδομάδα ναι!!Άσε κι εγώ έχω βαρύνει πολύ και μου ρίχνει και το μωρό ώρες ώρες κλωτσιές απο κάτω και με ενοχλούν!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;;Μαρτάκι τι κάνουν τα διδυμάκια;;

Εγώ κορίτσια έχω αρχίσει και έχω πολύ θέμα με την τουαλέτα.πφφ..και το σιροπακι που παίρνω δεν με βοηθάει και πολύ απο ότι φαίνεται.Εσείς;;;Επίσης επειδή έχω αρχίσει και κοιτάω τι χαρτιά χρειάζονται για το μαιευτήριο δείτε αυτα τα άρθρα: http://www.genna.gr/diadikasia-gia-apoktisi-amka-neognou/ http://www.mama365.gr/1405/h-grafeiokratia-ths-gennas.html Αν γνωρίζετε κάτι επιπλέον το λέτε!!Επίσης γνωρίζετε αν δικαιουμάστε κανά extra επίδομα απο το ΙΚΑ εκτός απο αυτά που δίνουν για την μητρική άδεια;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια μου!!καλη εβδομαδα!!

mother μου σε ευχαριστουμε για τα αρθρα!!πρεπει να τα εχουμε στο νου μας κ να μη ξεχασουμε να τα βαλουμε στη βαλιτσα μας!!να ειναι ετοιμα ολα!!!οσο για το θεμα με τη τουαλετα,ειμαι σιγουρη οτι θα εχεις δοκιμασει ακτινιδια,δαμασκηνα κ βυσσινο..επισης,υπαρχουν κατι χαπακια γλυκερινης-υποθετα,αλλα καλυτερα να συμβουλευτεις το γιατρο σου..δν κανει να,πιεζομαστε τωρα..

φυσαλιδα μου,καλως να δεχτεις τα πραγματακια σου αυριο!!θα σου φτιαξει η διαθεση!!εμεις σημερα τα πηραμε!!!

dobby μου σε ευχαριστω!!αν ειναι ολες οι κινησεις κ οχι μονο κλωτσιες,παμε σουπερ!!!κινουμαστε συνεχως,μια δεξια μια αριστερα..κ κλωτσιες εχουμε,αλλα οχι τοσες οσες οι κινησεις της!!

μαρτη,που εισαι??τι κανουν τα αγορια σου??

ιοιο παμε δυναμικα για αλλη μια βδομαδα,ναιιιι!!!

τα υπολοιπα κοριτσια μας??

εμεις σημερα παραλαβαμε παρκοκρεβατο,καροτσι,συρταριερα,ρηλαξ κ το καθισματακι για το αυτοκινητο!!!χαρηκα πολυ,αλλα δν το εχω συνειδητοποιησει ακομα,ειναι κακο??θελω να γεμισουν με τη παρουσια της μπεμπας μας,αλλα στην ωρα της βεβαια..κ το απογευμα πηγαμε στο γιατρο.1.870 η μπουμπου μου,ολα τα βρηκε καλα κ μου ειπε οτι προχωραω πολυ καλα δοξα τω Θεω!!!!τον παρακαλαγα να με αφησει να περπατησω λιγο παρααπνω,αλλα δν με αφησε..μου ειπε να κανω υπομονη ενα μηνα μεχρι να μπω στο μηνα μου κ μετα μου ειπε 3 ωρες περπατημα καθε μερα!!!!την αλλη τεταρτη εχω doppler στο ρεα μαζι με καλλιεργειες ουρων κ κολπικες.εσεις κανετε κολπικες??μου ειπε γενικα να μη κουραζομαι κ να περπαταω κανα 10λεπτο καθε μερα μονο κ αν κουραζομαι να σταματαω..αυτα απο εμας!!αντε να περασουν οι μερες.....σας φιλωωω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια κι από εμένα!!!! Διάβασα τα νεάκια σας και πολύ χαίρομαι που είστε όλες καλά!!!!

Εμείς αυτές τις μέρες παραλάβαμε και ότι τελευταίο έμενε σε εκκρεμότητα,καρότσι,ντουλάπα κλπ και είμαι έτοιμη για γενική!!!! Ξεκίνησα να κάνω λίγα ρούχα δικά μας και παπούτσια, και τακτόποιήθηκαν και όλα τα ρούχα της μπέμπας στη θέση τους!!!! Είναι τόσο γλυκούλια.....ανυπομονώ!!!! Και απο ότι φαίνεται κι αυτή ανυπομονεί και δεν μας βλέπω καλά. Ξεκίνησαν πάλι οι πόνοι και μάλιστα πιο τακτικά. Κρατάνε κανένα 10λεπτο και μετά ηρεμία. Και μάλιστα τις περισσότερες φορές στον ύπνο μου!!! Προχθές τρομοκρατήθηκα και ετοίμασα και τη βαλίτσα γιατί ποτέ δε ξέρεις....!!!

Κάθε της κίνηση πλέον είναι πόνος και αν είμαι όρθια νομίζω ότι θα φύγει από κάτω!!!! Κι εσείς έτσι νιώθετε;;; Τόσο βαριά είναι πια;;

Ορχιδέα μου χάρηκα που μας έγραψες, με το καλό βα κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου και να πάτε σπίτι σας.

Οι υπόλοιπες βλέπω σε πυρετό προετοιμασιών ε;;;; Τι ευχάριστα πράγματα!!!! Να είστε όλες καλά!!! Να παραλάβετε τα πραγματάκια σας και να ετοιμαζόμαστε για ευχάριστα!!!!( Στην ώρα τους όμως)!!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!!!!! ποοολυ υπνος!!!!! ευτυχως τα ακουσα ζωηρα και τα δυο αγορια μου σημερα!!! παει αλλη μια μερα!!!!!

ορχιδεα μου.... και παλι με το καλο!!!! αντε ανοιξε εσυ ταγλυα ραντεβου γνωριμιας με τα μωρα μας!!!!!!

μαρια gre..... εμενα η κορη μου θηλασε κατευθειαν..... και ενω ειχα κανει ολικη ναρκωση για καισαρικη.... δεν πηρε ποτε πιπιλα!!!!! την εφτυνε!!!!!! και μεχρι πεντε εξι μηνων δεν εβαλε στο στομα της ουτε χαμομηλι ουτε νερο!!!!! οταν μπηκαν οι στερεες τοτε πηρα θηλαστρο απλο χειρικινητο και το φυλαγα για να παω σε καμια δουλεια και τοτε το βαζαμε σε μπιμπερο για να το δωσει η μαμα μου η ηεθερα μου..... επειδη το μωρο ηταν 5-6 μηνων τα βαζαμε ολα σε μια κατσαρολα που κοχλαζε το νερο για απολυμανση αφου το βγαζαμε απ' την φωτια και τα αφηναμε εκει μεχρι που κρυωνε το νερο!!!! μετα στραγγιστιρι βρεφους μπιμπερων... θηλων... κλπ....

με γεια για οσες κοπελες τον πηρανε παντως.... δεν εχω αντιρρηση να τον παρει απο τωρα οποια κοπελα εχει την οικονομικη δυνατοτητα.....

αλλα για οποια δεν εχει την οικονομικη ανεση.... υπαρχουν και αλλοι τροποι αποστειρωσης!!!!!επισης και στην τελικη αναλογα οπως ερθουν πραττουμε!!!!

προσωπικα εγω τωρα επειδη θα ειναι δυο καλου κακου πηρα δυο πιπιλες τις πιο απλες με ενα ευρω για νεογεννητα και βλεπουμε!!!!! απολυμανση σε μπρικακι ΕΑΝ τους αρεσει και τους ηρεμουν οι πιπιλες!!!!

θελω πολυ να επιμεινω στο μητρικο θηλασμο!!! μακαρι να πανε ολα καλα οπως με την κορη!!!!! σκεφτομαι εαν βγουν ελλειποβαρη.... και μαθουν εκτος βυζιου......κι αν μεινουν μερες στη μενν..... μετα το σωληνακι μαθουν μπιμπερο..... να προσπαθησω τον επαναγαλακισμο!!!!! ειδα ολα τα βιντεακια σεμιναρια της παττσουρου!!!!!

επισης πιπιλες και θηλες μπιμπερων η αμερικανικη παιδιατρικη συστηνει την flat πιπιλα αντι την round για να μην εχουν ορθοδοντικα προβληματα η στις γναθους!!!!!!

ιωαννιτσα μου με γεια σας! ο αποστειρωτηρας!!!

ιωαννα μου ετοιμη να καταβροχθησω αλλη μια βδομαδα!!!!!!

η μανα παντα καμαρωνει για το παιδι της η τα παιδια της!!!!!

ποσο μαλλον οταν πιανουν τα χερια τηςνσε σε θεματα νοικοκυριου... σημερα με ρωτησε βρε κοριτσια μαμα μ'αγαπας???? μου ηρθαν κλαματα....και βεβαια της ειπα..... εισαι οτι πιο ομορφο μου εχει συμβει τα τελευταια δεκαεφτα χρονια της ζωης μου!!!!! και δεν θα παψω να σε αγαπω πολυ ξεχωριστα απο τα διδυμα..... εξαλλου εσενα αγαπουσα αποκλειστικα δεκαεφτα ολοκληρα χρονια..... δεν ξεχνιουνται..... και γι αυτο σου λεω ποσο γρηγορα μεγαλωσες μωρο μου!!!!!!

αχ ειναι το πρωτο δωρο του Θεου στην ζωη μου...... μπορω να μην την υπεραγαπω???!!!!

ντομπυ μου!!!!!!ουαου!!!! στον ενατο ε???? παρασκευη με το καλο στο ντοκ!!!!!!

καλα ειναι τα αγορακια μου.... κουνιουνται και ετσι ηρεμω και εγω!!!!!

ο ντοκ εχει πει να εχω ετοιμη βαλιτσα.... και η ημερομηνια γεννας εχει να κανει σε συναρτηση με πολλους παραγοντες..... απο τωρα εως και δεκα μαιου!!!!!! η ωσπου να φτασουν 2100 περιπου κιλακια το καθενα!!!! για να μπουν μια δυο μερες μονο θερμοκοιτιδα για τον ελεγχο τον προληπτικο!!!!!!

εμπειρια διδυμων δεν εχω!!!! η μονη κυηση ειναι τελειως διαφορετικη!!!!

φανταζομαι και η διδυμη γεννηση!!!!! με τον αντρουλη φανταζομαστε διαφορα......εαν ετσι... εαν αλλιως... παρακολουθουμε τις κινησεις τους στην κοιλια και χαιρομαστε!!!!! φανταζομαστε πως θακανουμε οταν τα πρωτοσυναντησουμε!!!!

αποφασισε να μπει μεσα στην καισαρικη εχει παραβαν δεν βλεπει τιποτα !!!!

απλα ειναι διπλα στο κεφαλι μου και μου κρατα το χερι και μιλαμε!!!!

εχει ξετρελαθει που θα ταρατησει αμεσως αγκαλια.......εαν εγκρινει και ο γιατρος φυσικα λογω χειρουργειου (καισαρικης)!!!!!

αλεξ μου..... κοριτσι μου..... συγχαρητηρια και για τακαλα νεα για τον μπεμπουλη σας!!!!!!! μπραβο σου κοριτσι μου που με τον λυκο εχεις ηδη τριαπαιδακια και τωρα ερχεται και το τεταρτο!!!!

με το μαλακο οι δουλειες... δεν τελειωνουν ποτε!!!!!

φυσαλιδα μου γεια σου!!! με γεια και τον αποστειρωτηρα!!!!

με γεια και ο μαρσιπος και φυσικα το αγαπημενο μου σλινγκ ειδικαμε δροσερο υφασμα!!!!!! μπραβο στην μανουλα σου!!!!

με το καλο να δεχτεις το καροτσι αυριο και την συρταριερα αλλαξιερα!!!!!

με το καλο και η καινουργια σας μοκεττα!!!!!

μητερα.... καλα ολα τα δικαιολογητικα αλλα παρε και τηλ το νοσοκομειο που θα γεννησεις για να το σιγουρεψεις προς αποφυγη της γραφειοκρατιας και χασιμο χρονου!!! πχ μερικα νοσοκομειο θελουν μονο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης απο το δημοτολογιο και αλλα επιμενουν σε ληξιαρχειακη πραξη γαμου αλλα μαιευτηρια η το ενα η το αλλο δεν τους νοιαζει!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ερουλα μου και το βιβλιο υγειας μας μαζι με το αμκα μας γραμμενο εννοειται!!!!

με γεια τα πραγματακια του μωρου σας!!!! πω... πω.. πω....

γεμισε το δωματιο!!!!!! αντε πλησιαζει η πιο ομορφη ωρα της ζωης μας!!!!!

τελεια τα κιλακια τς μπουμπου σας!!!! εχουμε ακομα!!!! θελει να τηρσυμε ακριβως τις οδηγιες του γιατρου μας... οτι σου ειπε κανε αγαπουλα!!!!!

να προσεξουμε οσο μπορουμε!!!!!!

βαμβακι μου με γεια τα πραγματακια της μπεμπας!!!!! κι εμενα με επιασε καρτερικοτητα οταν τακτοποιησα τα ρουχαλακια των αγοριων!!!!

προσεχε να ξαπλωνεις κοριτσακι!!!!!

με το καλο να γινει και η γενικη!!!! εσυ ξαπλωμενη ομως!!!!

βλεπεις σε προειδοποιει η μπεμπας σου..... να μην εισαι ορθια..... και τα λοιπα που ξερεις πια!!!!!

ασε και εγω ετσι νιωθω ωρες ωρες.... οτι θα μου φυγουν απο κατω!!!!

φιλακια και καλο υπνο σε ολες μας ........


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια πως είμαστε σημερα!!!!! οι ετοιμασίες πως πάνε. Εγώ εκεί που έλεγα να βάλω κάνα πλυντηριο χτες κ σήμερα, μας ξεκάνει για μυρμήγκια γτ έχουμε σοβαρό πρόβλημα στο σοιγκροτημα κ τώρα περιμένω μέχρι το Σάββατο πφφφ.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...