Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

Ιοιο είχες καιρό να αναρτήσεις το πινακάκι και πήρα πρωτοβουλία!!!:P :p

INVISIBLE 2/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

ORXIDEA 3/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

DOBBY 9/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

17Μάρτη2015 10/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ + ΑΓΟΡΑΚΙ

IOIO 12/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

FUSALIDA 14/5/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

GVAMVAKI 15/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

IOANNART 18/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

SASA 19/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

NYMERIA 19/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ZETA20 20/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

LIAKI 22/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

MOTHER_2016 25/5/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

BARBIE 26/5/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

MARIA GRE 30/5/2015 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ANNAP 3/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ERI87 10/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

SANDY 2 13/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

B.HAPPY 15/6/2016 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ALEX_MFP 16/6/2016 ΑΓΟΡΑΚΙ

PEPLY 25/6/2015 ΑΓΟΡΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, κορίτσια!

Mother, καλά έκανες με το πινακάκι, γιατί δεν με βλέπω να κάθομαι σύντομα στον υπολογιστή. Αν θέλεις ανέλαβε και το πινακάκι των αφίξεων :)

Κι εγω αναρωτιέμαι αν η Ορχιδέα μας γέννησε, ελπίζω σύντομα να μας πει τα νέα της :)

Μάρτη μου, μια χαρά τα νέα από τα μωράκια σου! Καλή επιτυχία και στις εξετάσεις :)

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Μαρτη μου τέλεια τα αγοράκια σου! Και διανύεις την 33η, σωστά το είπες! Αν σου είπε ξαπλα, τι να κάνεις, ξαπλα! Έφαγες το γάιδαρο και έμεινε η ουρά! Καλά αποτελέσματα στις αιματολογικες! Όλα θα είναι καλά! Η κουνιαδα έκανε κάθε βδομάδα γενική ούρων γιατί ο γιατρός ήταν υποψιασμενος για προεκλαμψια, είχε πρόβλημα στον πλακουντα από νωρίς. Στην τελευταία γενική της βρήκαν λεύκωμα στα ουρα και η πίεση της είχε ανέβει πολύ και επειδή ήταν η αρχή της προεκλαμψιας ο γιατρός της το πήρε με καισαρικη. 2 κιλά γεννήθηκε ο μικρούλης! Εσύ Μαρτη μου να μην ανησυχείς και για αυτό!

Mother μου καλά έκανες και πηγές νοσοκομείο αν είχες αμφιβολία ότι κάτι δεν πάει καλά! Πάλι καλά που όλα ήταν καλα και δεν υπήρχε πρόβλημα!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εδώ...

ΑΑΑ να σας πω για ενδοεπικοινωνία ότι ξέρω... καταρχήν όσο μπορούμε λιγότερη γιατί έχει αρκετή ακτινοβολία... με εξαίρεση κάποια σπίτια που είναι πολύ μεγάλα κ με διαφορά ορόφου που πράγματι χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, σε ένα νορμαλ σπίτι πχ διαμέρισμα με κλειστή μια πόρτα κάνει δουλειά κ η ενδοεπικοινωνία του jumbo 20 ευρώ. Εγώ την έχω στο σπίτι των γονιών μου. Είχα ακόμη μία από το Λητώ 60 ευρώ που είναι λίγο καλύτερη (στην εμβέλεια) αλλά όχι φοβερά πράγματα, ίσως όμως να διαφέρουν στην ακτινοβολία πράγμα που δεν γνωρίζω γιατί τις χρησιμοποιώ ελάχιστα. Η μεγάλη διαφορά (κ οικονομική) είναι αν κάποια επιλέξει κάμερα... για αρχή είναι πολύ ωραίο, σε ηρεμεί να έχεις εικόνα, αλλά μετά από 3-4 μήνες δεν είχε ιδιαίτερη σημασία για εμένα...

b.happy μου 1. Αν χρησιμοποιήσεις φτηνή ενδοεπικοινωνία (20-40 ευρώ) τότε λόγω κατασκευής (η ενδοεπικοινωνία έχει τρανζίστορ) δεν υπάρχει θωράκιση για τα μικροκύματα (όχι τα κυματα ασύρματης λειτουργίας). Γι αυτό και όταν παίρνουμε φούρνο μικροκυμάτων φροντίζουμε να είναι πολύ καλής ποιότητας.

2. Αν θέλουμε το παιδί μας να μεγαλώσει σε περιβάλλον ελάχιστης ακτινοβολίας πρέπει να μετακομίσουμε σε περιοχή που δεν έχει ασύρματα δίκτυα, κινητά και κολώνες της ΔΕΗ (καθόλου ηλεκτρικό ρεύμα).

3. μακριά από υπολογιστες έστω και μη συνδεδεμένους στο internet (μικροκύματα)

4. Νομίζω κιόλας ότι αν μπούμε σε ένα χάλκινο κλωβό δεν επηρρεαζόμαστε από την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία. Αλλά γι αυτό δεν είμαι σίγουρη, πρέπει να κοιτάξω τα βιβλία της σχολής μου. Δηλαδή αντί για κουνουπιέρα θα βάζουμε το μπεμπέ σε χάλκινο πλέγμα :P

5. Και τέλος υπάρχει και το θέμα των παρασίτων...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και από μένα !!!!!!!

Dobby τι τέλεια τα κιλάκια της μίκρούλας σου!!!!!! Μακάρι και ο δικός μου να έχει ανέβει σε κιλά όταν τον ξαναδώ (αυτήν τη βδομάδα)

Μάρτη μου όλα super!!! Υπομονή και φτάνουμε στο τέλος, με τα μωράκια μας αγκαλιά :D

Εγώ έκανα τις εξετάσεις προεκλαμψίας και ευτυχώς όλα καλά. Μετράω βέβαια την πίεση μου καθημερινά, έκοψα και το αλάτι εντελώς και πιστέψτε με δεν κάνω ούτε ένα τσιγαράκι!!!!! Αυτό που μου λείπει όμως περισσότερο από όλα είναι ένα τσιγαράκι (ένα ...μόνο ένα) και μια τυροπιτούλα...αυτή με την σφολιάτα που είναι σαν μισοφέγγαρο. Πω πω θα παρακαλέσω την γιατρό μου μπας και με αφήσει να φάω μία...

Από τότε που έκοψα και το αλάτι, έχουν περάσει καμιά 10αριά μέρες, έχασα 1 κιλό και τώρα που είμαι στην 36η εβδομάδα έχω πάρει συνολικά 9 κιλά!!!!! Αλλά βρε κορίτσια θέλω να φάω τυρόπιτες, πίτσες, χαμπουργκερ, πιτες, και ότι βρώμικο κυκλοφορεί...

Καναμε και τα τελευταία ψώνια του μπέμπη την Τετάρτη που μας πέρασε, φτιάξαμε και το δωματιάκι του, έφτιαξα και την βαλίτσα μου και όλα πια έτοιμα!!!!! Από Τετάρτη θα έρθει και η μαμά μου να με προσέχει γιατί μπαίνω και στον μήνα μου :D

Φιλιά σε όλες!!!!! Μας εύχομαι καλή βδομάδα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και από μένα !!!!!!!

Dobby τι τέλεια τα κιλάκια της μίκρούλας σου!!!!!! Μακάρι και ο δικός μου να έχει ανέβει σε κιλά όταν τον ξαναδώ (αυτήν τη βδομάδα)

Μάρτη μου όλα super!!! Υπομονή και φτάνουμε στο τέλος, με τα μωράκια μας αγκαλιά :D

Εγώ έκανα τις εξετάσεις προεκλαμψίας και ευτυχώς όλα καλά. Μετράω βέβαια την πίεση μου καθημερινά, έκοψα και το αλάτι εντελώς και πιστέψτε με δεν κάνω ούτε ένα τσιγαράκι!!!!! Αυτό που μου λείπει όμως περισσότερο από όλα είναι ένα τσιγαράκι (ένα ...μόνο ένα) και μια τυροπιτούλα...αυτή με την σφολιάτα που είναι σαν μισοφέγγαρο. Πω πω θα παρακαλέσω την γιατρό μου μπας και με αφήσει να φάω μία...

Από τότε που έκοψα και το αλάτι, έχουν περάσει καμιά 10αριά μέρες, έχασα 1 κιλό και τώρα που είμαι στην 36η εβδομάδα έχω πάρει συνολικά 9 κιλά!!!!! Αλλά βρε κορίτσια θέλω να φάω τυρόπιτες, πίτσες, χαμπουργκερ, πιτες, και ότι βρώμικο κυκλοφορεί...

Καναμε και τα τελευταία ψώνια του μπέμπη την Τετάρτη που μας πέρασε, φτιάξαμε και το δωματιάκι του, έφτιαξα και την βαλίτσα μου και όλα πια έτοιμα!!!!! Από Τετάρτη θα έρθει και η μαμά μου να με προσέχει γιατί μπαίνω και στον μήνα μου :D

Φιλιά σε όλες!!!!! Μας εύχομαι καλή βδομάδα!!!!!!

Ζετα, συγχαρητήρια και για το τσιγάρο και για το αλάτι! Με το καλό να δεχτείς τη μαμά σου!

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααχ Ζέτα μου πόσο σε νιώθω γι αυτό το ένα τσιγαράκι που λες! Κι εγώ ένα θέλω, με τον πρωινό καφέ αλλά κάνω υπομονή, λίγο έμεινε ακόμα! Μπράβο που κατάφερες κα έκοψες το αλάτι εντελώς, είναι πολύ δύσκολο, έχω προσπαθήσει κι εγώ αλλά εντελώς δεν μπορώ... Μην ανησυχείς για τα κιλά του μπέμπη, μια χαρά θα είναι! Με το καλό να μπεις στον 9ο!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααχ Ζέτα μου πόσο σε νιώθω γι αυτό το ένα τσιγαράκι που λες! Κι εγώ ένα θέλω, με τον πρωινό καφέ αλλά κάνω υπομονή, λίγο έμεινε ακόμα! Μπράβο που κατάφερες κα έκοψες το αλάτι εντελώς, είναι πολύ δύσκολο, έχω προσπαθήσει κι εγώ αλλά εντελώς δεν μπορώ... Μην ανησυχείς για τα κιλά του μπέμπη, μια χαρά θα είναι! Με το καλό να μπεις στον 9ο!

Dobby μου με φαντάζομαι με 2 τσιγάρα στα χέρια, πίτσες και σουβλάκια γύρω μου, και πράσινες σαλάτες με πολύ μπαλσάμικο με μέλι (και τις πράσινες σαλάτες μου έχει απαγορεύσει λόγω κινδύνου τοξοπλάσματος). Δεν γκρινιάζω όμως και πολύ στους γύρω μου γιατί έχω πολύ καλή φίλη με σκλήρηνση που κάθε φορά που έχει κάποιο συμβάν, λόγω κορτιζόνης, κόβει αλάτι και ζάχαρη. Εμείς παιδάκια θα φέρουμε στον κόσμο, λίγο έμεινε ακόμα και μετά... και θα έχουμε τα μωράκια μας και θα κάνουμε τα τσιγαράκια μας (όσο προλαβαίνουμε) και θα φάμε τα βρόμικά μας !!!!!!!!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες σας! Ειμαι πλεον στην 38η εβδομαδα και ο μπεμπης δεν εχει καμια διαθεση να κατεβει λιγο πιο κατω! Η κοιλια μου ακομα στα υψη ειναι και ολο και ανεβαινω γραμμαρια στη ζυγαρια. Την Πεμπτη εχω γιατρο και ειχα μια ελπιδα μηπως και γεννουσα νωριτερα μπας και αποφυγω την κολπικη εξεταση αλλα σημαδια γεννας μηδενικα! Ουτε καν πετρωματα δεν εχω, μονο τσιμπηματα απο κατω οταν κουνιεται.. Νιωθω οτι θα μεινω για παντα ετσι, χαχα! Παντως βολευει λιγο που αργει να βγει γιατι δεν τα εχουμε ολα κομπλε, θελουμε μερικες ετοιμασιες ακομα. Εσεις απο ο,τι διαβαζω τα πατε καλα και πολυ χαιρομαι!


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα!!!

Τι ωραία νεακια έχετε όλες!!!

Eri, μπράβο για την οργάνωση! Καλά κάνεις και τα έχεις όλα έτοιμα. Λιγότερο αγχος!

Μαδτη μου, μία χαρά τα αγοράκια σου! Μπράβο. Λίγη υπομονή ακόμα με το κρεβατωμα και όλα θα πάνε σούπερ! Καλή επιτυχία και με τις αιματολογικές!

Βαμβάκι μου, είναι λογικό να έχεις βαρύνει... Κι εγώ πλένω δύο πιάτα και λαχανιαζω, θέλω να κάτσω αμέσως...

Ντομπυ μου, τέλεια τα κιλά κιλά σας!!!! Μπράβο! Μακάρι να κρατηθεί η μπεμπα για μετά το πασχα!

Zeta μου, εγω επειδή ειχα πολύ δύσκολο πρώτο τρίμηνο με ανάγλυφες, δεν θέλω ούτε να το γυρίσω το τσιγάρο... Μου φέρνει αμέσως αναγουλα! Και πριν μείνω έγκυος μου άρεσε τόσο πολύ το κάπνισμα να φανταστεις...

Invisible, με το καλό, όλα καλά να πάνε!

Ρε κορίτσια, λέτε για όλες αυτές τις εξετάσεις και αγχωνομαι... Εδώ δεν κάνουν τίποτα. Δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα από αυτά που λέτε... Κι οταν ρωτησα την μαια με αντιμετωπησε λες κι ειμαι τρελη!!! Την πέμπτη έχω μαία, ελπιζω να είναι όλα καλά...

Κατά ταλλλα ειχαμε ωραίο και ξεκούραστο σαββατοκύριακο, είχε καλό καιρό και κάναμε βόλτα στην θάλασσα!!

Στο μεταξύ, από τότε που σταμάτησα την δουλειά το χω ρίξει στην μαγειρική, κι αν προσέχω πολύ περισσότερο και δεν τρώω πολύ, μέσα σε μία βδομάδα πήρα 3 κιλά!!!!!

Αυτά τα νέα μας! Περιμένουμε νεακια από τα κορίτσια που έχουν γιατρούς!!

Σας φιλώ πολύ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια μου!!καλη εβδομαδα να εχουμε ολες μας!!

καποια μιλησε για τσιγαρακια??απορω πως κρατηθηκα 8μηνες τωρα..μαχαιρι το εκοψα απο το θετικο τεστ..κ μενα μου λειπει παααααρα πολυ,ειδικα με τον καφε..αλλα το θαυμα που ζω ειναι πολυ πιο σημαντικο απο το τσιγαρο..αληθεια,οποια κοπελα καπνιζει,θα κανετε τσιγαρο κ κατα τη διαρκεια του θηλασμου??επιτρεπεται??εχω διαβασει πολλα αρθρα κ ολα ειναι αμφιλεγομενα..δν σου δινουν ξεκαθαρη απαντηση..

εμεις κοριτσια σημερα πλυναμε τα περισσοτερα ρουχαλακια της μπεμπας κ εχω ακομα να καθαρισω τη συρταριερα,να σιδερωσω τα ρουχα καλα κ να τα βαλω μεσα..επισης εχω να πλυνω κ τα εξαρτηματα καροτσιου,ρηλαξ,καθισματακι για αυτοκινητο..βουνο μου φαινονται..αλλα τι,χαρα εριξα με τα ρουχαλακια δν περιγραφεται..αχ,τα παιδακια μας κοριτσια ετοιμαζονται!!!τεταρτη εχω Doppler κ εχω λιγη αγωνια να σας πω την αληθεια..θελω να ειναι ολα καλα γιατι τις τελευταιες 3 εβδομαδες εχω τρομερο αγχος εξαιτιας των υγρων..κ δν εχω ευχαριστηθει τιποτα..ας μου πειτε την εμπειρια σας απο το doppler,ποσο ηταν τα καμαρακια σας??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,τι κάνετε;;;

Εμείς τρέχουνε και για τις τελευταίες λεπτομέρειες και ελπίζουμε και εμείς η μικρή να κρατηθεί για μετά το Πάσχα. Σήμερα πήγα στο ΙΚΑ να κάνω τα χαρτιά μου!!! Τελευταία στιγμή ξέρω....αλλά τι βα κάνω!!!πήραμε και το κιτ για τη λήψη αιμοπλακουντικού αίματος.

Δωμάτιο,ρούχα,βαλίτσες όλα έτοιμα!!!!

Zeta μου, μπράβο αυτοσυγκράτηση.... Εγώ τελευταία το έχω παρακάνει!!! Και γλυκά και αλμυρά!!!λίγο ακόμα υπομονή!!!

Dobby μου, η μπουμπού μεγαλώνει σταθερά ε;;; Άντε να δούμε και το δικό μου θηριάκι πόσο έχει πάει. Τη Δευτέρα έχω γιατρό και θα κάνουμε κ καρδιοτοκογράφο.

Πάντως μιλώντας για τσιγάρο... Ευτυχώς το είχα κόψει ένα χρόνο πριν την εγκυμοσύνη...και δε χρειάστηκε να το κόψω μαχαίρι με την εγκυμοσύνη. Όμως σας καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ θέλω τόσο πολύ ένα κοκτειλάκι περιποιημένο!!! Έρχεστε και καλοκαίρι.....χαχαχ καθένας με το πόνο του ε;;; Βρε αφού αντέξατε τόσο καιρό κόψτε το. Μετά θα μυρίζετε στα ζουζούνια!!! (Τι λέει θα νου πείτε και αυτή,εκ του ασφαλούς ε;))οι απο έξω όλα εύκολα τα βλέπουν!!!!

Fysalidaki,είπαμε!!! Εδώ κάνουμε υπερβολικά πολλές εξετάσεις!!! Καθένας με το τρόπο του!!! Κάτι θα ξέρουν κ αυτοί εκεί!!!! Άντε με το καλό να έχεις καλά νέα!!!!

Invisible μου,κάνε ένα κουράγιο ακόμα!!! Το μπεμπάκι θα ξέρει τι κάνει!!!Για σένα βρε,μέχρι να τελειώσει στις δουλειές σου!!! Του αρέσει εκεί μέσα....!!

Eri μου, όλα θα γίνουν μην ανησυχείς!!!! Είδες τι τέλεια είναι αυτά τα μικροσκοπικά ρουχαλάκια;;;; Με το καλό και το Doppler !!!!! Θα περιμένουμε νέα σας!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

μητερα..... καλα εκανες και πηγες νοσοκομειο να ηρεμησεις!!!! και εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου!!!!!

ευτυχως που δεν ηταν τιποτα!!!!!!

μηπως ειναι κολπικα διαφανα ?????

ναι... λιγο ακομη να μεγαλωσουν τα αγορα μου!!!!

ιωαννιτσα μου εισαι συνεχεια ξαπλα???? πηγες στον γιατρο??? τι εγινε με τον λωρο????

σε φιλω γλυκα!!!! μην πτοεισαι!!!!!

ντομπυ μου δυσκολευοαι!!!!! με ξεσηκωνει και ο καιρος!!!! τους εβαλανα φρεσκαρουν ταμαλκονιακαι εβαλαν τραπεζακια μπαμπου καναπε να ξαπλωνω.... αλλα δεν προλαβα σημερα!!! επσης τα εχω παιξει γευστικα!!!!!

θελω.... και τι δεν θελω.... ποιο πολυ ανυπομονω να φαω τα απαγορευμενα μου φαινεται.... για τα μωρα δεν εχω ανυοομονησια.... περιμενω..... ευτυχως κινουνται και τα δυο!!!!!! εχω υπερβολικη χαρα και οποτε θελει ο Θεος ας βγουν!!!!

τα αποτελεσματα στις αιματολογικες την πεμπτη η παρασκευη (αργουν τα χολικα)

της κουνιαδας δυο κιλα μπηκε δυο μερες θερμοκοιτιδα... απλη σαν αυτη που μπαινουν λαμπα για ικτερο!!! την αφηναν να το θηλασει????

εστω αι δυο μερες η μια θελω rooming in!!!! πολλα ζηταω!!!!!

αχ!!!!!!! οτι ειναι απαγρευμενο το θελουμε!!!!! θα αντεξουμε ομως ωσπου να τα παρουμε αγκαλια!!!!!

ζετα μου.... ναι υπομονη ωσπου να παρουμε στα χερια μας τα θαυματακια μας!!!!!! κοντευουμε!!!!!!

μπραβο για τις εξετάσεις προεκλαμψίας που ειναι όλα καλά!!!!!!! μπραβο και για το κοψιμο του αλατιου!!!!!!

και εγω μετραω την πιεση και την γραφω καθημερινα (απο την αρχη)

και εγω λιμπιζομαι μια τυροπιτουλα μισοφεγγαρο!!!!!! και αλλα!!! εστω μιση παστουλα σοκολατινα!!!!! ειδες που το κοψιμο του αλατιου μειωνει τα κιλα!!!!!! πολυ καλα τα κιλα σου!!! και εγω ειχα παρει 9 κιλα στην κορακλα μου και βγηκε την 38βδ και 1μερα..... 2890γρ!!!!!!

και εγω εχω το ιδιο συνδρομο... θελω πιτσες..... χαμπουργκερ...... πιττες...... σουβλακι γυρο απο ολα...... και οτι μου απαγορευουν!!!!!

με γεια το δωματιακι του μπεμπη σας!!!!!

και με το καλο να δεχτεις και την μαμα σου!!!!!!

μπραβο και για την βαλιτσα!!!! εισαι κομπλε!!!!!!

αορατουλα μου.... μεχρι την 40η βδ που ειναι η ΠΗΤ μπορει να κατεβει!!!!!

μην αγχωνεσαι θα βγει!!!! κανενα δεν εκατσε εκει μεσα στην κοιλια της μανας του!!! θα συντονιστει ο μπεμπης να προλαβεις και τις ετοιμασιες!!!!!

φυσαλιδα μου σ'ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις!!!!!!

οπως και να εχει κοντευουμε!!!!!!

και εγω πλενω δυο μπωλακια μελαμινης και τα παιζω!!!!!

μην αγχωνεσαι για τις εξετασεις στην ελλαδα!!!! ειναι ολα για μπιζνεζ και τζιρους...... ασεπου οι εξετασειςπολυ συχνα προξενουν τρομερο αγχος στην μαμα...στον μπαμπα.... και στον γιατρο!!!!

με το καλο την πεμπτη να εχεις καλα νεα και να ηρεμησεις!!!!!!

μπραβο που πηγαμε βολτιτσα στην θαλασσα!!!!!

ωραια και η μαγειρικη!!!!!!! και εγω το εκανα στην πρωτη εγκυμοσυνη που μπορουσα!!!!!

ερη μου.....κοντευεις και εσυ με τα ρουχα του μωρου!!!! τα εξαρτηματα ειναι ογκωδη αλλα μολις στεγνωσουν ταβαζεις και τελος!!!!!

οντως η χαρα δεν περιγραφεται!!!!!!

με το καλο την τετσρτη το ντοπλερ!!!!!!!

τα υγρα ειναι φυσιολογικα λεει και ο διικος γιατρος......

το ντομπερ μετραει την ροη -τροφοδοσια του αιματος απο και προς στο μωρου με τον πλακουντα!!!!! νομιζω μεσω του ομφαλιου λωρου... ακους αλι καρδουλες πως δουλευουν!!!!!!

βαμβακι μου...... σου ευχομαι να βγει μετα το πασχα!!!!!! το κιτ το πηρες απο το ικα???? η λεω μπαρουφες??????

συγχαρητηρια για τις ετοιμασιες που τελειωσαν!!!!! τωραπεριμενουμε ξενοιαστες!!!!!!

εγω πηγα για αι αιματολογικες και ετοιμασια... περιμενε 3/4στην καρεκλα... ντυσου γδυσου.... ψωφησα!!!!! τωρα μεχρι Μ.Πεμπτη που θα παω στον γιατρο.... ξεκουραση και αναπαυση!!!!!!

σας φιλω ολες μια μια!!! καληνυχτα!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χααχαχαχαχα Ζέτα με έκανες και γέλασα με τα 2 τσίγαρα στο χέρι και όλα τα βρώμικα γύρω γύρω! Μπορείς να γκρινιάζεις σε εμάς που σε καταλαβαίνουμε, η φίλη όντως έχει γολγοθα αλλά εμείς σε νιώθουμε!

Invisible κουράστηκες ε? όταν πας γιατρό και κάνεις αυτή την κολπική εξέταση ενημέρωσε μας κι εμάς να ξέρουμε τι μας περιμένει γιατί κι εμένα την επόμενη φορά θα μου την κάνει κι έχω ακούσει τόσα πολλά που δεν ξέρω τι να περιμένω.. Κάνε υπομονή, το πολύ και το λίγο έμεινε, σε 2-3 βδομάδες το αργότερο θα έχεις το παιδάκι σου αγκαλιά!

Φυσαλίδα μου μην αγχώνεσαι για τις εξετάσεις που κάνουμε εδώ, όπως σωστά είπε και η Μάρτη είναι πολλά τα συμφέροντα. Είμαι σίγουρη ότι και στην Αγγλία διασφαλίζουν την υγεία της μητέρας και του εμβρύου και γίνονται όλες οι απαραίτητες εξετάσεις οπότε μην ανησυχείς! Σημασία έχει που όλα βαίνουν καλώς! Αν όντως προσέχεις και πήρες κιλά αναφέρε το στη μαία μήπως κάνεις κατακρατήσεις και χρειαστεί να κόψεις αλάτι κλπ.

Βαμβάκι μου μεγαλώνει σταθερά η μπέμπα και αν πάρει όλο το μήνα θα βγει θηριάκι, μη φτάσει και τα 4 κιλά φοβάμαι και αναγκαστώ σε καισαρική! ίδωμεν τι θα πει και ο ντοκ σε μια βδομάδα... Τυχερή που το έκοψες το τσιγάρο από πριν, εγώ αν και ακόμα το βλεπω στον ύπνο μου (τόσο το λαχταράω), θέλω να πιστεύω ότι θα κρατηθώ και δε θα καπνίσω για το λόγο που ανέφερες. Δε θέλω να μυρίζω άσχημα στο μωρό.. Αντε να δούμε πως είναι και η δική σου η μπουμπού τη Δευτέρα! Περιμένουμε νεα!

Έρη μου θεωρώ ότι όπως δεν κάνει να καπνίζεις στην εγκυμοσύνη το ίδιο δεν κάνει να καπνίζεις και στο θηλασμό. Δυσκολεύτηκα πολύ να το κόψω και πραγματικά το καμαρώνω αλλά για όσο καιρό (και αν) θηλάσω δε θα καπνίσω όπως δεν έχω καπνίσει τόσους μήνες τώρα. Αυτή είναι η δική μου άποψη. Εχω ακούσει όμως ότι αν κάνεις μέχρι 5 τσιγάρα την ημέρα, ένα μετά από κάθε θηλασμό και μακρυά από την ώρα του επόμενου θηλασμού δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα!

Μάρτη μου καταλαβαίνω πόσο δυσκολεύεσαι τώρα που ανοίγει ο καιρός αλλά κάνε υπομονή, πραγματικά έμεινε πολύ λίγο ακόμα και μετά θα είμαστε με τα μωράκια μας! Να βγουν τέλεια τα αποτελέσματα των αιματολογικών και να μην έχουν ανέβει τα αναθεματισμένα τα χολικά! Την κουνιάδα αρχικά δεν την άφησαν να θηλάσει γιατί έπαιρνε πολλά φάρμακα λόγω πίεσης που δεν ήταν συμβατά αλλά μετά από 2 μέρες, μια χαρά θήλασε! Εδώ το rooming in είναι υποχρεωτικό, δεν έχεις επιλογή να το αφήσεις στις μαίες το μπεμπέ, οπότε την τελευταία μέρα το είχε συνέχεια δίπλα της μέχρι να φύγουν!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε? Πολλά φιλιά στις κοιλίτσες!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...