Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

καλημερα!!!!!! ζετακι μου θελει ματια και στην πλατη!!!! κιεγω εδω τρεχω σαν το βεγγο!!!!! εμενα μπαινουν στην στρατα και πανε σφαιρα!!! δεν μπουσουλανε....δεν μπορω και τους δυο μαζι δυστυχως... και ειμαι μονη μου πολλες ωρες!!!!! ομως με κλωτσιες χαχα ως συνηθως βρισκονται απο οριζοντια καθετα!!! απο την μια μερια σε χρονο ντε τε σε δυο μετρα πιο περα!!!!καθομαστε ομως καλα αλλα χρειαζεται επιβλεψη γιατι ντελαπαρουμε στην προσπαθεια να πιασουμε παιχνιδια!!!! θελουμε ο ενας το χερι του αλλου στο στομα προφανως για δαγκωμα!!!!! τα μαλλια ε τα τραβαμε αλλα το συνηθισαν!!!! θελουμε το ιδιο παιχνιδι και οι δυο!!!! στεκομαστε ορθιοι με την ελαχιστη βοηθεια κανενα 3'!!!!!στηριζομενοι καπου πχ σε τραπεζακι!!!!!! τα ρηλαξ τα φυλαξαμε για δοσιμο!!!!! λεμε ατα- μπαμπα- μαμα- αννα-μαμ-αμιαμ οταν καταπινουμε φαγητο-γιαγια-μπλε-αντε-και πολλα εεεεεε γκρινιαζοντας!!!! χε οταν μας αρεσει κατι!!!!! και ψευτοκλαμα γκρινιας οταν κατι μας φταιει!!!! νυστα!!!πεινα!!! μας εχει πεσει παιχνιδι!!!!!..κλπ!!!! κατα τ'αλλα τρωμε καλα και θηλαζυμε 5-6φορες την μερα!!!! επισης εχουμε βγαλει εξι δοντια και σχιστηκαν τα ουλα και στους δυο κυνοδοντες και στους δυο μεσι!!!!!

σας ευχομαι καλα να περνατε με τα ζουζουνια σας!!!! και καλες βολτες!!!! με το καλο να περπατησουν!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Γεια σας και χαρά σας κορίτσια !!!! Πως είστε;τα μωράκια σας ; είχα πολύ καιρό να μπω να σας διαβάσω. Εμένα το Μελινακι μου έκλεισε τους 9 μήνες προχθές και για δώρο κατάφερε και σηκώθηκε μόνη της στην κούνια......από κουβεντούλες λέει μα-μα μπα-μπα ντα-ντα , περπατάει με την περπατούρα αλλά και όταν την κρατάμε από τα χεράκια !!!!  Από φαγητό τρώει φρούτα , λαχανικά και γιαουρτάκια .... κρέας δεν ξεκινήσαμε ακόμα, εσείς τι δίνετε στα μωρά σας ; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 2/3/2017 at 10:20 ΜΜ, MARIA GRE είπε:

Γεια σας και χαρά σας κορίτσια !!!! Πως είστε;τα μωράκια σας ; είχα πολύ καιρό να μπω να σας διαβάσω. Εμένα το Μελινακι μου έκλεισε τους 9 μήνες προχθές και για δώρο κατάφερε και σηκώθηκε μόνη της στην κούνια......από κουβεντούλες λέει μα-μα μπα-μπα ντα-ντα , περπατάει με την περπατούρα αλλά και όταν την κρατάμε από τα χεράκια !!!!  Από φαγητό τρώει φρούτα , λαχανικά και γιαουρτάκια .... κρέας δεν ξεκινήσαμε ακόμα, εσείς τι δίνετε στα μωρά σας ; 

 

9 μηνων και δεν εχεις δωσει κρεας?? Γιατι? Το κρεας ειναι το πιο απαραιτητο φαγητο σε αυτη την ηλικια γιατι ο οργανισμος εχει αυξημενες αναγκες σε αιμικο σιδηρο. Ποιος σου ειπε να μην δινεις κρεας? Εγω πλεον εχω δωσει τα παντα, εκτος απο κουνελι που το σιχαινομαι και δεν μπαινει στο σπιτι. Εχω δωσει κοτοπουλο, μοσχαρι, αρνι, κατσικι, γαλοπουλα, συκωτακια κοτας και μοσχαριου. Απο λαχανικα τα παντα, οσπρια οχι ακομα γιατι λειτουργουν ως αναστολεις θρεψης, οποτε θα δωσω μετα το χρονο. Αυγο, ψαρι, γιαουρτι (προβειο και κατσικισιο), τραχανα, ζυμαρικα (σπανια ομως), ρυζι και απο τυρια εχω δωσει ανθοτυρο και κατικι.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Πόσο έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας και τρώνε κιόλας! Τί δίνετε για πρωινό και βραδινό;  Σνακ τρώνε μέσα στη μέρα; Εμάς το πρωινό μας είναι φρουτόκρεμα σκέτη ή με βρώμη ή με γιαούρτι ή ψωμάκι με λίγο ταχίνι. Το βραδάκι τρώει ζυμαρικά με λαχανικά ή αυγό με ψωμάκι. Έχει δοκιμάσει από όλες τις ομάδες τροφίμων εκτός απί θαλασσινά. 

Μαρία,  συγχαρητήρια για τα κατορθώματα της κόρης σου! Φαντάζομαι τώρα θα περπατάει πολύ άνετα! Και μένα με παραξένεψε που δεν έχεις δώσει ακόμα κρέας.  Ο γιατρός μου το έβαλε από την πρώτη βδομάδα των στερεών.  Το μεσημεριανό μας είναι 2 φορές τη βδομάδα κρέας 2 κοτόπουλο 2 ψάρι και μία λαδερό ή όσπρια. 

Invisible,  Κι εσείς τρώτε πολλά πράγματα.  Αλήθεια για τη λειτουργία ως αναστολείς θρέψης έχεις πειστεί;  δλδ όταν θα δώσεις όσπρια θα τα φυτρώσεις πρώτα; 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια και από μενα μετά από πολύ καιρο!

Τα μωρακι μου κλεινει τους 10 μηνες.

Από φαγητο εχουμε δοκιμασει αρκετα αλλα όχι τοσα πολλά όσο εσεις..

Αυγο τωρα θα της βάλω.

Δυστυχώς η μπέμπα μου  εχει παθει εδώ και ένα μηνα μια αποστροφή για το γάλα..Το ΄΄εκοψε τελειω1.Αν πιει 100 μλ μέσα στην ημέρα ζήτημα είναι.Αγωνίζομαι με γιαουρτια και ότι άλλο μπορω για να αναπληρώσω το ασβεστιο

επισης μπουσουλάμε , σηκωνόμαστε και φωνάζουμε!Βεβαια δεν πάμε τόσο γρηγορα όσο ο Αλεξανδρος!Ο μονάκριβος γιος της ΖΕΤΑΣ20!

Το καλύτερο που κερδισα από δω είναι η φιλία μου με την Ζέτα!όταν η papa δεν βγηκε καλή όπως θυμόσαστε οι περισσότερες , το Ζετακι ηταν η μονη που μου έστειλε προσωπικοί μυνημα και με στήριξε μεχρι τέλους!Χωρίς αυτήν δεν θα τα καταφερνα..

Πήγε για γέννα και μου έστειλε μνμ αμέσως!Γεννησα και εγώ και μιλούσαμε συνεχεια στο τηλ και μοιραζόμασταν τις αγωνιες μας!Μέχρι ιυ συναντηθήκαμε οικογενειακα!μια τελεια οικογενεια.Μια καταπληκτική κοπελα με έναν αντρα αντάξιο της και ένα παιδακι σκέτη γλύκα με τεράστιες μπλε ματάρες!Απο την αρχη μεγαλώνουμε τα παιδάκια μας μαζι , Ανταλλασουμε τα πρώτα μας πιατάκια , ποτηράκια!προχθές μου έφερε την πρώτη μας οδοντοβουρτσα!!και είναι ο μελλοντικος γαμπρός μου!!

Θα ηθελα να την ευχαριστήσω και δημοσίως!

φιλια σε όλες

  • Μου αρέσει 2

xuFMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, annap είπε:

καλησπέρα κορίτσια και από μενα μετά από πολύ καιρο!

Τα μωρακι μου κλεινει τους 10 μηνες.

Από φαγητο εχουμε δοκιμασει αρκετα αλλα όχι τοσα πολλά όσο εσεις..

Αυγο τωρα θα της βάλω.

Δυστυχώς η μπέμπα μου  εχει παθει εδώ και ένα μηνα μια αποστροφή για το γάλα..Το ΄΄εκοψε τελειω1.Αν πιει 100 μλ μέσα στην ημέρα ζήτημα είναι.Αγωνίζομαι με γιαουρτια και ότι άλλο μπορω για να αναπληρώσω το ασβεστιο

επισης μπουσουλάμε , σηκωνόμαστε και φωνάζουμε!Βεβαια δεν πάμε τόσο γρηγορα όσο ο Αλεξανδρος!Ο μονάκριβος γιος της ΖΕΤΑΣ20!

Το καλύτερο που κερδισα από δω είναι η φιλία μου με την Ζέτα!όταν η papa δεν βγηκε καλή όπως θυμόσαστε οι περισσότερες , το Ζετακι ηταν η μονη που μου έστειλε προσωπικοί μυνημα και με στήριξε μεχρι τέλους!Χωρίς αυτήν δεν θα τα καταφερνα..

Πήγε για γέννα και μου έστειλε μνμ αμέσως!Γεννησα και εγώ και μιλούσαμε συνεχεια στο τηλ και μοιραζόμασταν τις αγωνιες μας!Μέχρι ιυ συναντηθήκαμε οικογενειακα!μια τελεια οικογενεια.Μια καταπληκτική κοπελα με έναν αντρα αντάξιο της και ένα παιδακι σκέτη γλύκα με τεράστιες μπλε ματάρες!Απο την αρχη μεγαλώνουμε τα παιδάκια μας μαζι , Ανταλλασουμε τα πρώτα μας πιατάκια , ποτηράκια!προχθές μου έφερε την πρώτη μας οδοντοβουρτσα!!και είναι ο μελλοντικος γαμπρός μου!!

Θα ηθελα να την ευχαριστήσω και δημοσίως!

φιλια σε όλες

Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου! Πολύ χάρηκα που από το καφέ δημιουργήθηκε μια φιλία! 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, annap είπε:

καλησπέρα κορίτσια και από μενα μετά από πολύ καιρο!

Τα μωρακι μου κλεινει τους 10 μηνες.

Από φαγητο εχουμε δοκιμασει αρκετα αλλα όχι τοσα πολλά όσο εσεις..

Αυγο τωρα θα της βάλω.

Δυστυχώς η μπέμπα μου  εχει παθει εδώ και ένα μηνα μια αποστροφή για το γάλα..Το ΄΄εκοψε τελειω1.Αν πιει 100 μλ μέσα στην ημέρα ζήτημα είναι.Αγωνίζομαι με γιαουρτια και ότι άλλο μπορω για να αναπληρώσω το ασβεστιο

επισης μπουσουλάμε , σηκωνόμαστε και φωνάζουμε!Βεβαια δεν πάμε τόσο γρηγορα όσο ο Αλεξανδρος!Ο μονάκριβος γιος της ΖΕΤΑΣ20!

Το καλύτερο που κερδισα από δω είναι η φιλία μου με την Ζέτα!όταν η papa δεν βγηκε καλή όπως θυμόσαστε οι περισσότερες , το Ζετακι ηταν η μονη που μου έστειλε προσωπικοί μυνημα και με στήριξε μεχρι τέλους!Χωρίς αυτήν δεν θα τα καταφερνα..

Πήγε για γέννα και μου έστειλε μνμ αμέσως!Γεννησα και εγώ και μιλούσαμε συνεχεια στο τηλ και μοιραζόμασταν τις αγωνιες μας!Μέχρι ιυ συναντηθήκαμε οικογενειακα!μια τελεια οικογενεια.Μια καταπληκτική κοπελα με έναν αντρα αντάξιο της και ένα παιδακι σκέτη γλύκα με τεράστιες μπλε ματάρες!Απο την αρχη μεγαλώνουμε τα παιδάκια μας μαζι , Ανταλλασουμε τα πρώτα μας πιατάκια , ποτηράκια!προχθές μου έφερε την πρώτη μας οδοντοβουρτσα!!και είναι ο μελλοντικος γαμπρός μου!!

Θα ηθελα να την ευχαριστήσω και δημοσίως!

φιλια σε όλες

Αχ Αννα μου συγκινήθηκα πααααρα πολύ... και με πήγες πολλούς μήνες πίσω γιατί τότε ήσουν κι εσύ η μόνη που με στήριξε ακόμα κι από φίλους και φίλες που ήξερα προσωπικά... Τότε δεν ήξερα καν αν θα καταφέρω να φέρω στον κόσμο τον Αλέξανδρο λόγω του πολύποδα που είχε δημιουργηθεί στην είσοδο του τραχήλου. Και μετά έκανα την μικροεπέμβαση στον τράχηλό στον 5ο μήνα χωρίς αναισθησία αλλά και χωρίς να πρέπει να πονέσω για να μην έχω συσπάσεις... Θυμάμαι μόλις έκανα την επέμβαση η μόνη που ήθελα να το πω ήταν η Αννα και δεν είχα internet για να της τα γράψω. Περίμενα πως και πως να επιστρέψω Αθήνα από Λειβαδιά (εκεί ήταν η γιατρός μου) για να πω τα νέα...Η Αννα ήταν αυτή που προσφέρθηκε να έρθει μαζί μου στο ΙΚΑ για να μου δώσουν την άδεια εγκυμοσύνης (δεν μου την δίναν νωρίτερα γιατί ο γιατρός δεν πίστευε ότι έχω πρόβλημα στον τράχηλο επειδή είναι εξαιρετικά σπάνιο). Και εγώ φανταζόμουν ένα καψερό γιατρό απέναντι σε δύο εγκύους με τις ορμόνες στα ύψη και μου εφτιαχνε η διάθεση !!! Και όταν γέννησα πάλι την Αννα σκεφτόμουν για να της πω να μην φοβάται και ότι όλα θα πάνε καλά... Αννούλα κι εγώ ευχαριστώ γιατί στα δύσκολα κάποιον να σε καταλαβαίνει χρειάζεσαι... Οσο για το συμπεθεριό....χαχαχα εννοείται ότι μανούλες είμαστε και θα τα φέρουμε τα πράγματα όπως ακριβώς θέλουμε ;)  

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2017 at 9:00 ΜΜ, Ioio είπε:

Invisible,  Κι εσείς τρώτε πολλά πράγματα.  Αλήθεια για τη λειτουργία ως αναστολείς θρέψης έχεις πειστεί;  δλδ όταν θα δώσεις όσπρια θα τα φυτρώσεις πρώτα; 

 

Θα το δοκιμασω πρωτα σε εμας και αν οντως δω διαφορα στα εντερικα, θα το κανω και στο μωρο. Αν οχι, απλα θα τα μουλιαζω καλα, γιατι δεν εχω και πολυ χρονο για τοση διαδικασια. Ο δικος μου το πρωι, τρωει φρουτοκρεμα και αυγο, μεσημεριανο παντα με κρεας (6 φορες τη βδομαδα και 1 ψαρι) και απογευμα γιαουρτι με μπανανα η τυρι με φρυγανια η ο,τι περισσεψε απο το μεσημεριανο. Ζυμαρικα δεν δινω καθολου, εκτος απο τραχανα μια φορα τη βδομαδα και ρυζι αλλη μια φορα. Οποτε του εχω δωσει, κανει καταπρασινα κακα, οποτε με ανησυχησε και τα εκοψα.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα!!! Σήμερα το πρωί μου δημιουργήθηκε   η ανάγκη να μπω να δω τι κάνετε και να σας ευχηθώ καλή Ανάςταση και να είστε πάντα γερές με τις οικογένειές σας. Περισυ τέτοιο καιρό πάλευα να κρατήσω λίγο ακόμα μέσα στη κοιλιά μου τη βιαστική Μπέμπα.  Κάποιες απο εσάς ετοιμάζετε και τα πρώτα γεννέθλια απο τα μωράκια σας. Πω πω πως πέρασε ο καιρός....!!! 

Εμείς είμαστε πολύ καλά. Τρώμε τα πάντα με πολύ πολύ όρεξη, μποσουλάμε, σκαρφαλώνουμε παντού, και τσιρίζουμε άσχετες λεξούλες όλη μέρα. 

Ζετα και Άννα συγκινήθηκα πολύ με την ιστορία και τη φιλία σας!!! Μπράβο... είναι πολύ σημαντικό που βρήκατε η μια την άλλη!!! 

Έυχομαι να είστε όλες σας καλά και χαίρεστε τα μπουμπουκάκια σας!!!! 

Τα φιλιά μου....!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες! Όπως και το βαμβάκι αναπολω κι εγώ περσινες στιγμές που ήμασταν σχεδόν όλες ετοιμογεννες και περιμέναμε να αντικρυσουμε τα μωρα μας! Φέτος σχεδόν κλείνουν ένα χρόνο αν δεν έχουν ήδη κλείσει για κάποιες από εμάς και δεν το πιστεύω! 

Η μπεμπα - δεν την έχουμε βαφτισει ακομα- είναι ένα ζωηρό παιδακι που τρώει όοοολο το φαγητό της και κάθε μέρα που περνάει κάνει και κάτι καινούριο. Είναι απίστευτος ο ρυθμός που αναπτύσσονται! Ανυπομονουμε κι εμείς για τα πρώτα της γενέθλια. 

Ζετα και αννα όντως πολύ συγκινητική η ιστορία σας και δραττομαι κι εγώ της ευκαιρίας να ευχαριστήσω το φυσαλιδακι για τις ατελείωτες ώρες ημέρες μήνες που υποστηρίζουμε η μία την άλλη και μιλάμε καθημερινά σε όλα τα πιθανά μέσα κοινωνικής δικτύωσης χαχαχα (Αγρίνιο- Αγγλια σημειωσατε Χ). Είναι μια φίλη καρδιάς πλέον και την αγαπω πολύ όπως και τον λατρεμένο υπέργλυκο μπεμπακο της! Δεν έχω να πω κάτι άλλο για τη Στέλλα, τα λόγια είναι περιττά για αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο.

Καλή ανάσταση σε όλες και να χαρουμε όσο μπορουμε το πρώτο Πάσχα με τα παιδιά μας!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, πόσο χάρηκα που διάβασα τα μηνύματα σας! Και η δική μου μπέμπα είναι αεικίνητη! Όλη μέρα τρέχω πίσω της! Έχει λίγες μέρες που συμπεριφέρεται ως νήπιο, δεν έχουμε πια μωρό στο σπίτι. Ετοιμάζομαι για το πρώτο της πάρτυ, σκέφτομαι κάτι χαλαρό, χωρίς πολύ κόσμο, η οικογένεια και 2-3 καλοί φίλοι.  

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας και χρόνια πολλά!!!

Ποτέ πέρασε κιόλας ένας χρόνος! Απίστευτο μου φαίνεται. Μπαίνω συχνά και διαβάζω τα νέα σας, παρόλο που έχω καιρό να γράψω.

Ο Έκτορας είναι πια 11 μηνών, θηλάζει ακόμα, τρώει τα πάντα (εκτός από αγελαδινα γαλακτοκομικα λόγω αλλεργιας) και είναι αρκετά ζωηρός.

Τι όμορφη η ιστορία φιλίας της Ζέτας με την Άννα. 

Dobby μου τελικά δεν είμαστε οι μόνες! Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και την υπέροχη φιλιά σου. Είσαι ξεχωριστός άνθρωπος και σπουδαία φίλη! Εσύ και η πανέμορφη μπεμπουλα είστε πάντα μέσα στην καρδιά μου.

 

Εύχομαι να είστε όλες μανουλες και μωράκια καλά! Πείτε μας ιδέες για τα πρώτα γενέθλια!!

Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...