Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια μου!!!πολλες δουλειες σημερα ,που,μου τις κανουν αλλοι φυσικα κ δν προλαβα να μπω..

dobby μου αμα σου πω οτι κ εγω στον υπνο μου το βλεπω το τσιγαρο,θα το πιστεψεις??κ εγω καμαρωνω που το εκοψα,αλλα τη μαυρη αληθεια μου θα τη πω!!μου λειπει,μου λειπει παρα πολυ!!ειδικα με τον καφε!!κ εγω εχω ακουσει για τα 5 τσιγαρα την ημερα κατα τη διαρκεια του θηλασμου,αλλα δν ξερω αν θα τα κανω..θα εχω απιστευτες τυψεις μετα..

μαρτη μου,εδω ειματσε..περιμενουμε να μας ενημερωσεις για τις αιματολογικες..τα αγορακια σου σουπερ!!ποσο εμεινε ακομη??τιποτα??ειμαστε στην ουριτσα ολες που λενε..

mother μου πως εισαι??συνεχιζουν τα υγρα??

αυριο doppler κοριτσια!!κ ανυπομονω να ειναι ολα καλα!!η μπουμου μου εχει συνεχεια λοξυγγα κ δν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο..θα ρωτησω το γιατρο μου αυριο..μηπως την ενοχλει?μηπως μπορω να κανω κατι για τον λοξυγγα??παντως κουνιεται συνεχεια,ολη μερα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!τελειωσα κ με τη βαλιτσουλα μου,λιγα καλλυντικα ακομα θα βαλω αργοτερα κ ειμαι ετοιμη..ελπιζω να μη ξεχασα τιποτα!!αυτα..θα μπω να σας πω τα νεα μου αυριο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!μολις γυρισα απο το γιατρο!!!2700 η μικρη!!!ολα καλα με το κεφαλακι προς τα κατω προετοιμαζομαστε για φυσιολογικο!!!να σας ρωτησω?εσεις θα κανετε επισκληριδιο?εγω οχι και αν αντεξω αντεξα!!!!

Σχετικα με το τσιγαρο, κι εγω το εχω κοψει, πριν μεινω εγκυος ειναι λιγακι δυσκολο αλλα μετα νοιωθεις πολυ ωραια. Στο θηλασμο θα προτεινα να μην το ξαναρχισετε οχι απο αποψη ουσιων κλπ αλλα γιατι θα μυριζετε στο μωρακι και θα το ενοχλειτε...

Κοριτσια να σας ρωτησω, βρηκα σε προσφορα πανες, πηρα 2 πακετα νουμερο 1 και 2 νουμερο 2, καλα εκανα η επρεπε να παω κατευθειαν στο νουμερο 3?

Ερη μου καλη επιτυχια στο doppler!!!

invisible θελουμε πληροφοριες για την κολπικη εξεταση...εγω την τρεμω..

dobby ειναι ωραια τα μεγαλα μωρακιααααα:P

Μαρτη μου υπομονη!!!Η μεγαλη μερα φτανει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χααχαχαχαχα Ζέτα με έκανες και γέλασα με τα 2 τσίγαρα στο χέρι και όλα τα βρώμικα γύρω γύρω! Μπορείς να γκρινιάζεις σε εμάς που σε καταλαβαίνουμε, η φίλη όντως έχει γολγοθα αλλά εμείς σε νιώθουμε!

Invisible κουράστηκες ε? όταν πας γιατρό και κάνεις αυτή την κολπική εξέταση ενημέρωσε μας κι εμάς να ξέρουμε τι μας περιμένει γιατί κι εμένα την επόμενη φορά θα μου την κάνει κι έχω ακούσει τόσα πολλά που δεν ξέρω τι να περιμένω.. Κάνε υπομονή, το πολύ και το λίγο έμεινε, σε 2-3 βδομάδες το αργότερο θα έχεις το παιδάκι σου αγκαλιά!

Φυσαλίδα μου μην αγχώνεσαι για τις εξετάσεις που κάνουμε εδώ, όπως σωστά είπε και η Μάρτη είναι πολλά τα συμφέροντα. Είμαι σίγουρη ότι και στην Αγγλία διασφαλίζουν την υγεία της μητέρας και του εμβρύου και γίνονται όλες οι απαραίτητες εξετάσεις οπότε μην ανησυχείς! Σημασία έχει που όλα βαίνουν καλώς! Αν όντως προσέχεις και πήρες κιλά αναφέρε το στη μαία μήπως κάνεις κατακρατήσεις και χρειαστεί να κόψεις αλάτι κλπ.

Βαμβάκι μου μεγαλώνει σταθερά η μπέμπα και αν πάρει όλο το μήνα θα βγει θηριάκι, μη φτάσει και τα 4 κιλά φοβάμαι και αναγκαστώ σε καισαρική! ίδωμεν τι θα πει και ο ντοκ σε μια βδομάδα... Τυχερή που το έκοψες το τσιγάρο από πριν, εγώ αν και ακόμα το βλεπω στον ύπνο μου (τόσο το λαχταράω), θέλω να πιστεύω ότι θα κρατηθώ και δε θα καπνίσω για το λόγο που ανέφερες. Δε θέλω να μυρίζω άσχημα στο μωρό.. Αντε να δούμε πως είναι και η δική σου η μπουμπού τη Δευτέρα! Περιμένουμε νεα!

Έρη μου θεωρώ ότι όπως δεν κάνει να καπνίζεις στην εγκυμοσύνη το ίδιο δεν κάνει να καπνίζεις και στο θηλασμό. Δυσκολεύτηκα πολύ να το κόψω και πραγματικά το καμαρώνω αλλά για όσο καιρό (και αν) θηλάσω δε θα καπνίσω όπως δεν έχω καπνίσει τόσους μήνες τώρα. Αυτή είναι η δική μου άποψη. Εχω ακούσει όμως ότι αν κάνεις μέχρι 5 τσιγάρα την ημέρα, ένα μετά από κάθε θηλασμό και μακρυά από την ώρα του επόμενου θηλασμού δεν είναι και τόσο μεγάλο θέμα!

Μάρτη μου καταλαβαίνω πόσο δυσκολεύεσαι τώρα που ανοίγει ο καιρός αλλά κάνε υπομονή, πραγματικά έμεινε πολύ λίγο ακόμα και μετά θα είμαστε με τα μωράκια μας! Να βγουν τέλεια τα αποτελέσματα των αιματολογικών και να μην έχουν ανέβει τα αναθεματισμένα τα χολικά! Την κουνιάδα αρχικά δεν την άφησαν να θηλάσει γιατί έπαιρνε πολλά φάρμακα λόγω πίεσης που δεν ήταν συμβατά αλλά μετά από 2 μέρες, μια χαρά θήλασε! Εδώ το rooming in είναι υποχρεωτικό, δεν έχεις επιλογή να το αφήσεις στις μαίες το μπεμπέ, οπότε την τελευταία μέρα το είχε συνέχεια δίπλα της μέχρι να φύγουν!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε? Πολλά φιλιά στις κοιλίτσες!

σ'ευχαριστω...σ' ευχαριστω...σ' ευχαριστω !!!!!!! τι ενθαρρυντικα νεα!!!!!

καλησπερα κοριτσια μου!!!πολλες δουλειες σημερα ,που,μου τις κανουν αλλοι φυσικα κ δν προλαβα να μπω..

dobby μου αμα σου πω οτι κ εγω στον υπνο μου το βλεπω το τσιγαρο,θα το πιστεψεις??κ εγω καμαρωνω που το εκοψα,αλλα τη μαυρη αληθεια μου θα τη πω!!μου λειπει,μου λειπει παρα πολυ!!ειδικα με τον καφε!!κ εγω εχω ακουσει για τα 5 τσιγαρα την ημερα κατα τη διαρκεια του θηλασμου,αλλα δν ξερω αν θα τα κανω..θα εχω απιστευτες τυψεις μετα..

μαρτη μου,εδω ειματσε..περιμενουμε να μας ενημερωσεις για τις αιματολογικες..τα αγορακια σου σουπερ!!ποσο εμεινε ακομη??τιποτα??ειμαστε στην ουριτσα ολες που λενε..

mother μου πως εισαι??συνεχιζουν τα υγρα??

αυριο doppler κοριτσια!!κ ανυπομονω να ειναι ολα καλα!!η μπουμου μου εχει συνεχεια λοξυγγα κ δν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο..θα ρωτησω το γιατρο μου αυριο..μηπως την ενοχλει?μηπως μπορω να κανω κατι για τον λοξυγγα??παντως κουνιεται συνεχεια,ολη μερα κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!τελειωσα κ με τη βαλιτσουλα μου,λιγα καλλυντικα ακομα θα βαλω αργοτερα κ ειμαι ετοιμη..ελπιζω να μη ξεχασα τιποτα!!αυτα..θα μπω να σας πω τα νεα μου αυριο!!!

αχ πλησιαζουμε στα νινακια μας!!!!!!!

καλα αποτελεσματα στο ντοπλερ αυριο!!!!

Γεια σας κοριτσια!!!μολις γυρισα απο το γιατρο!!!2700 η μικρη!!!ολα καλα με το κεφαλακι προς τα κατω προετοιμαζομαστε για φυσιολογικο!!!να σας ρωτησω?εσεις θα κανετε επισκληριδιο?εγω οχι και αν αντεξω αντεξα!!!!

Σχετικα με το τσιγαρο, κι εγω το εχω κοψει, πριν μεινω εγκυος ειναι λιγακι δυσκολο αλλα μετα νοιωθεις πολυ ωραια. Στο θηλασμο θα προτεινα να μην το ξαναρχισετε οχι απο αποψη ουσιων κλπ αλλα γιατι θα μυριζετε στο μωρακι και θα το ενοχλειτε...

Κοριτσια να σας ρωτησω, βρηκα σε προσφορα πανες, πηρα 2 πακετα νουμερο 1 και 2 νουμερο 2, καλα εκανα η επρεπε να παω κατευθειαν στο νουμερο 3?

Ερη μου καλη επιτυχια στο doppler!!!

invisible θελουμε πληροφοριες για την κολπικη εξεταση...εγω την τρεμω..

dobby ειναι ωραια τα μεγαλα μωρακιααααα:P

Μαρτη μου υπομονη!!!Η μεγαλη μερα φτανει!!!!

πωπωπω μια κοπελαρα!!!!!! ετοιμη!!!!! οποτε θελει ας ερθει στην αγκαλια σου!!! μπραβο κοριτσι μου!!!!!!

καλα εκανες για τις πανες.... λογικα γραφουν επανω στην συσκευασια κιλα!!!!!

μην φοβαστε την κολπικη εξεταση!!!!!! κατι σαν τεστ παπ!!!!! αντι γιακουταλες βαζει τα δυο δακτυλα και μαλακωνει...τον τραχηλο θελει να παρεις βαθεια ανασα και να χαλαρωσες!!!!!!

νυμερια κοντευουμε!!!!!! εμενα πρεπει να παρουν κιλα ομως πρωτα!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα παρουν μαρτη μου!!!ο τελευταιος μηνας εχει εντυπωσιακα αποτελεσματα!!!θα δεις, ε ενταξει δεν θα ηθελες να πανε 4 κιλακια το καθενα εεεεε????χαχα

φοβαμαι μωρε την κολπικη γιατι λενε οτι ποναει πολυ η εξεταση του τραχηλου....τελος παντων, θα δουμε, εδω ολοκληρη γεννα χωρις επισκληριδιο θα κανω αυτο φοβαμαι?

Κοριτσια θα αντεξω λετε???η θα τα φτυσω στα μισα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε;;; Επικρατεί μια σχετική ησυχία αυτές τις μέρες ε;;; Και σε καμια εβδομάδα θα αρχίσουν και τα γεννητούρια μας!!!!

Eri μου περιμένουμε νέα σου από το Doppler!!!όλα θ αείναι τέλεια θα το δεις!!!!

Nymeria, τι να πω!!! Λες να είναι τόσο άβολη πια αυτή η εξέταση;;; Ή θα πάθουμε σαν τη Καλμούκο που όλες λέγαμε αμάν πως θα το κάνω και τελικά τα καταφέραμε μια χαρά;;;;

Όπως και να έχει είναι αναγκαίο κακό-που όμως μας φέρνει ένα βήμα ποιο κοντά στα ζουζούνια!!!!

Μάρτη μου!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις!!! Απο δω και πέρα θα πάρουν ακόμα περισσότερο βάρος τα παλικάρια σου και θα είναι μια χαρά!!!! Εσύ ξέρεις υπομονή να αντέχεις το βάρος τους!!!! :) :)

Εγώ κορίτσια είναι πολύ καλύτερα απο θέμα συσπάσεων και πόνου!!! Ίσως επειδή δε πηγαίνω συνέχεια στη δουλειά,ή επειδή μου άλλαξε το μαγνήσιο;; Δε ξέρω!!! Νιώθω όμως πολύ βάρος και πόνο απο κάτω, στις κινήσεις μου!!!! Το άλλο που με απασχολεί είναι ότι η μικρή είναι πολύ ήσυχη αυτές τις μέρες!!! Δε λέω ότι δε την αισθάνομαι καθόλου αλλά όχι και εκείνο το τρελό πανηγύρι που γινόταν. Η αλήθεια είναι ότι μεγαλώνει και στριμώχνεται αλλά εσείς τι λέτε;;;


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα παρουν μαρτη μου!!!ο τελευταιος μηνας εχει εντυπωσιακα αποτελεσματα!!!θα δεις, ε ενταξει δεν θα ηθελες να πανε 4 κιλακια το καθενα εεεεε????χαχα

φοβαμαι μωρε την κολπικη γιατι λενε οτι ποναει πολυ η εξεταση του τραχηλου....τελος παντων, θα δουμε, εδω ολοκληρη γεννα χωρις επισκληριδιο θα κανω αυτο φοβαμαι?

Κοριτσια θα αντεξω λετε???η θα τα φτυσω στα μισα?

Καλημέρα κορίτσια!

Νυμερια μου θα αντέξεις μια μάνα όλα τα αντέχει εγώ στη κόρη μου έκανα επισκληριδιο γτ έκανα καισαρική οπότε δεν έχω γνώμη να σου πω.

σήμερα έχω γιατρο κ ανυπομονώ να δω τι θα μου πει ελπίζω μετά το Πάσχα να γεννήσουμε να αντέχει ακόμα ο μικρούλης μου αν κ νιώθω πόνους περίοδου κ όλοι μου λένε ότι η κοιλιά μου είναι πολύ χαμηλά.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έρη μου καλή επιτυχία με το ντοπλερ σήμερα! Περιμένουμε νέα της μπεμπας!

Νυμερια μου θα αντέξεις όπως έχουν αντέξει τόσες γυναίκες! Μην το σκέφτεσαι καθόλου από τώρα, θα δεις πως θα πάει τότε! Τώρα για τις πάνες εγώ πήρα ένα πακετακι babylino νο2. Θα το πάω διερευνητικα μέχρι να δω τι θα της κάνει καλύτερα!

Βαμβακι μου κι εμένα είναι ήσυχη αλλά είναι αναμενόμενο αφού δεν έχουν χώρο. Να μετράς 10 κινήσεις αν έχεις αμφιβολίες και όλα καλά. Εγώ δε νιώθω κλωτσιες ας πούμε τόσες αλλά τη νιωθω όταν κουνιεται γιατί ο χωρος έχει περιοριστεί και βλέπω τα καρουμπαλακια αλλά μέχρι εκεί. ΑΝΤΕ να πας δευτέρα στο γιατρό να μας πεις νέακια!

Σάσα μου κι εγώ νιώθω συνέχεια πόνους περιόδου και πετρώματα. Λες να είμαι κοντά? ? Θα αντέξει ο μικρός σου, μην ανησυχείς! Ο γιατρός σου τι λέει?

Μάρτη μου πολλά φιλιά! Mother τρέχεις με μετακόμιση?? Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!


Dj4pp3.png

y7uDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς και εμένα Dobby.καμια φορά κάθομαι με σηκωμένη τη μπλούζα και βλέπω τα καρουμπαλάκια που δε τα αισθάνομαι!!! Κλωτσιές πολύ σπάνια.....!!! Πω πω τα γίγαντάκια μας πρέπει να είναι πολύ στριμωγμένα!!!

Καλέ να κάνω μια ερώτηση;;; Επειδή απο τώρα λιγουρεύομαι τις λιχουδιές του Πάσχα λέτε να μας αφήσουν οι γιατροί να φάμε κατιτις απαγορευμένο;;;; Θα τολμήσω βα τον ρωτήσω το γιατρό και αν δε μου ορξήξει καλώς!!!! Ε να δε μπορώ....έχει ανοίξει και η όρεξη, τώρα στα τελευταία ίσως παραστρατήσει λίγο.....!!!!


eNortjKzUjIyMjUxMVOyBlwwFYUC1A,,84.png
Link to comment
Share on other sites

Nymeria μου γιατί θα το κάνεις αυτό και δεν θα κάνεις επισκληρίδιο ;;;;;;;; Σίγουρα θα αντέξεις, δεν υπάρχει περίπτωση, όπως άντεξαν τόσες και τόσες γυναίκες στο παρελθόν. Αλλά όταν η επιστήμη σου προσφέρει τη επισκληρίδιο γιατί θέλεις να πονέσεις;;;;;;; Σε ρωτάω γιατί εγώ είμαι το πιο φοβιτσιάρικο πλάσμα στον κόσμο και πραγματικά τρέμω τον πόνο. Και ντρέπομαι που το λέω αλλά φοβάμαι φαντάσου ακόμα και με επισκληρίδιο!!!!! Μπράβο σου και πραγματικά εύχομαι με έναν και μόνο πόνο !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!επεστρεψα κ εγω απο το doppler..δν κρατησε ουτε 10 λεπτα!!τοσο κρατησε κ σε εσας η με ξεπεταξε??λοιπον,τα νεακια μας ειναι καλα..ολα ειναι φυσιολογικα..ο πλακουντας grade 1,οπισθιος υψηλος,φυσιολογικα αμνιακα,ομφαλιος λωρος μια χαρα,ο τραχηλος κλειστος μεγαλυτερος απο τη προηγουμενη φορα (!)..μονο που μας προεκυψε τελικα μικρη η μπεμπα σε κιλα ενω μεχρι πριν απο μερικες εβδομαδες λεγαμε οτι θα βγει μεγαλο μωρο.ειναι 1800-1950 ειναι μεσα στα ορια,αλλα μικρη..δν ανησυχησε καθολου το γιατρο.μου,ειπε,οτι θα βγει γυρω στα 2900.στεναχωρηθηκα να σας πω την αληθεια γιατι περιμενω στανταρ κανα 2κιλο αυτη την,εβδομαδα.την προηγουμενη ητα 1700,μονο τοσο λιγο πηρε????αφου ειναι μεσα στα ορια κ αναπτυσσεται φυσιολογικα,δν με πειραζει.απο ο,τι ακουω κ απο σας στον 9 παιρνουν μπολικα γραμμαρια.ετσι??τον ρωτησα αν εχουμε θεμα με πρωορο τοκετο κ μου ειπε μεχρι τωρα οχι κ παμε πολυ καλα!!για πειτε μου κ εσεις την,αποψη σας για τα κιλακια της μικρης μου..εσας ποσο ηταν στο Doppler??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nymeria σε θαυμαζω για το θαρρος σου!!θα το ζησεις 100% χωρις επισκληριδιο..κ εγω το σκεφτομουν,αλλα σν θα αντεξω το ξερω..κ εγω ηδη φοβαμαι με επισκληριδιο..πως κ το αποφασισες??

ζετα μου κ εγω φοβαμαι πολυ..αφου καποια στιγμη ελεγα ας παω για καισαρικη να το αποφυγω τελειως τον φυσιολογικο..κ ηθελα η χαιδω κ χωρις επισκληριδιο στην αρχη της εγκυμοσυνης μου..χαχαχα

βαβμακι μου,το μονο που ξερω οτι δν επιτρεπςται να φαμε ειναι το κοκορετσι λογω των εντερων.τωρα αρνακι κ αυγουλακι γιατι να μη μπορεις να φας??εμενα δν μου ανεφερε τιποτα..καλα ειπαμε,να μη σκασουμε απο το φαγητο γιατι εχει πολλα λιπαρα το αρνακι η το κατσικακι αλλα μπορεις να φας με οριο..ρωτα το γιατρο σου ομως για σιγουρια..

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν??για πειτε τα νεακια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και απο μένα μετά από τόσο καιρό, πάλι ήταν άρρωστα τα ζουζουνάκια μου και κόλλησαν και μένα κλασικά αλλά πάλι καλά πιο ελαφρυα αυτή τη φορά οπότε έκανα και τις δουλίτσες που ήθελα και δεν μείνανα πίσω ευτυχώς...

Εσείς βλέπω βαδίζετε στην τελική ευθεία εγώ αν εξαιρέσουμε τις γνωστές συσπάσεις όλα καλά με το ντόπλερ και ο μπεμπούλης αρκετά ζωηρός παρόλα όσα τραβάει από τα άλλα ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι πλησιάζει ο καιρός αν και έχει αρχίσει αυτή η γλυκιά αγωνία και αναμονή όταν ηρεμώ και τον σκέφτομαι...

Μάρτη πιστεύω με λίγη ακόμη υπομονή τα μπεμπάκια σου θα πάρουν το απαραίτητο βάρος και ίσως να μην χρειαστούν ούτε και θερμοκοιτίδα, οπότε σκέψου όσο μπορείς θετικά!

Ντόμπυ μια χαρά η μπουμπούκα σου βλέπω, άντε πλησιάζει ο καιρός και μάλλον πιστεύω οτι θα σου κάνει το χατίρι για μετά το Πάσχα...βέβαια ποτέ δεν ξέρεις αλλά συνήθως οι πρωτομανούλες ξεπερνούν και την ΠΗΤ πολλές φορές.

Νυμέρια μην αγχώνεσαι για την κολπική εξέταση ούτε καν νιώθεις κάτι σε αυτή την φάση μόνο όταν γίνεται στη διάρκεια του τοκετού σε ενοχλεί τώρα πρέπει να είναι πολύ άγαρμπος ο γιατρός για να σε πονέσει...τώρα για τον τοκετό χωρίς επισκληρίδιο θα σου πω απλά έχοντας κάνει τρεις χωρίς επισκληρίδιο (μιας και δεν μου επιτρέπεται λόγω του λύκου) ήταν μια μοναδική εμπειρία και ότι νιώθεις σε αποζημιώνει η πρώτη επαφή με το πλασματάκι που κουβαλάς αυτούς τους μήνες στην κοιλιά σου...βέβαια δεν θα σου πω οτι δεν πονάς αλλά όλα αντέχονται...οπότε στο εύχομαι ολόψυχα να το ζήσεις όπως ακριβώς το θέλεις!

Ερη μια χαρά η μπέμπα σου και το βάρος δεν νομιζω οτι θα έπρεπε να σε ανησυχεί εμένα το πιο μεγάλο μου σε βάρος ήταν ο μικρός μου που γεννήθηκε 3 κιλά τα άλλα δύο πιο λίγο αλλά μια χαρά μετά προσπαθείς λίγο παραπάνω στον θηλασμό και όλα πάνε μια χαρά...άλλωστε πάντα υπάρχει απόκλιση των κιλών από τον υπέρηχο και παίζει ρόλο αν σου έκανε ντόπλερ κάποιος άλλος και όχι ο γιατρός σου που σε παρακολουθεί

βαμβακι νομίζω θα σε αφήσει να φας το Πάσχα αν δεν υπάρχει στην μέση ζάχαρο ή πίεση εγώ και μαρούλι τρώω απλά το μουλιάζω καμιά ώρα στο ξύδι για προφύλαξη για το τοξόπλασμα που φοβούται...

Καλησπέρα και στα υπόλοιπα κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ από εμένα κορίτσια.

Έρη μια χαρά μου φαίνεται το βάρος σας. Κ εμένα 32 εβδομάδες 1830 μου το έβγαλε κ μου είπε μια χαρα είναι.

Όμως τα υπάλοιπα νέα μας δεν είναι κ τα καλύτερα. Έχουμε δύο προβλήματα: το μωρό κάνει καρδιακές αρρυθμίες κ το αμνιακό υγρό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά... έκανα κ εμβρυοκαρδιογράφημα κ η παιδοκαρδιολόγος ήταν πολύ καθησυχαστική. Μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα ανατομικό πρόβλημα κ φαίνεται ένα υγειές μωρό. Μάλλον οι αρρυθμίες είναι επειδή δεν έχει ωριμάσει αρκετά το σύστημα του βηματοδότη στην καρδιά κ το 99.5 % των περιπτώσεων ακόμη κ αν γεννηθούν με αρρυθμία περνάει μέσα στο εξάμηνο μόνο του. Τα ίδια μου είπαν κ άλλοι 3 γιατροί που πήγα. Οι γυναικολόγοι πιο πολύ ανησυχούν για το αμνιακό κ όχι τόσο για τις αρρυθμίες... απανεξέταση τη Δευτέρα κ ξεκούραση.

Η αλήθεια είναι ότι με πήρα πολύ από κάτω, αλλά προσπαθώ να ηρεμήσω σιγά σιγά γιατί αφενός όλοι λένε ότι δεν είναι τίποτα κ αφετέρου δεν μπορώ να κάνω τίποτα πό το να περιμένω....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ από εμένα κορίτσια.

Έρη μια χαρά μου φαίνεται το βάρος σας. Κ εμένα 32 εβδομάδες 1830 μου το έβγαλε κ μου είπε μια χαρα είναι.

Όμως τα υπάλοιπα νέα μας δεν είναι κ τα καλύτερα. Έχουμε δύο προβλήματα: το μωρό κάνει καρδιακές αρρυθμίες κ το αμνιακό υγρό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά... έκανα κ εμβρυοκαρδιογράφημα κ η παιδοκαρδιολόγος ήταν πολύ καθησυχαστική. Μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα ανατομικό πρόβλημα κ φαίνεται ένα υγειές μωρό. Μάλλον οι αρρυθμίες είναι επειδή δεν έχει ωριμάσει αρκετά το σύστημα του βηματοδότη στην καρδιά κ το 99.5 % των περιπτώσεων ακόμη κ αν γεννηθούν με αρρυθμία περνάει μέσα στο εξάμηνο μόνο του. Τα ίδια μου είπαν κ άλλοι 3 γιατροί που πήγα. Οι γυναικολόγοι πιο πολύ ανησυχούν για το αμνιακό κ όχι τόσο για τις αρρυθμίες... απανεξέταση τη Δευτέρα κ ξεκούραση.

Η αλήθεια είναι ότι με πήρα πολύ από κάτω, αλλά προσπαθώ να ηρεμήσω σιγά σιγά γιατί αφενός όλοι λένε ότι δεν είναι τίποτα κ αφετέρου δεν μπορώ να κάνω τίποτα πό το να περιμένω....

happy μου,ξερω οτι ανησυχεις,κ ειναι,απολυτα φυσιολογικο να το νιωθεις αυτο.ομως,δν το αφησες ετσι.πηρες 3 γνωμες κ οι 3 καθησυχαστικες..να ξερεις οτι οι παιδοκαρδιολογοι ειναι ψειρες κ αν δουν οτιδηποτε που τους απασσχολει δν το αφηνουν ετσι..αν εβλεπε κατι λοιπον,θα στο ελεγε..ειναι,μαλλον κατι σαν το φυσημα που μου ειχαν βρει κ εμενα στη μπεμπα..ετσι μου ειπα, οτι αν εχει μολις γεννηθει,θα φυγει μεσα στο εξαμηνο.τωρα για τα αμνιακα ξεκουραση happy μου οπως σου ειπαν κ ολα θα ειναι τελεια!!μην ανησυχεις.τους ρωτησες τι αλλο μπορεις να κανεις,για τα αμνιακα??νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι πινοντας πολλα νερα κ φυσικα με την ξεκουραση ξανα ερχονται στα φυσιολογικα τους.για ρωτα,δν χανεις τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

happy μου,ξερω οτι ανησυχεις,κ ειναι,απολυτα φυσιολογικο να το νιωθεις αυτο.ομως,δν το αφησες ετσι.πηρες 3 γνωμες κ οι 3 καθησυχαστικες..να ξερεις οτι οι παιδοκαρδιολογοι ειναι ψειρες κ αν δουν οτιδηποτε που τους απασσχολει δν το αφηνουν ετσι..αν εβλεπε κατι λοιπον,θα στο ελεγε..ειναι,μαλλον κατι σαν το φυσημα που μου ειχαν βρει κ εμενα στη μπεμπα..ετσι μου ειπα, οτι αν εχει μολις γεννηθει,θα φυγει μεσα στο εξαμηνο.τωρα για τα αμνιακα ξεκουραση happy μου οπως σου ειπαν κ ολα θα ειναι τελεια!!μην ανησυχεις.τους ρωτησες τι αλλο μπορεις να κανεις,για τα αμνιακα??νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι πινοντας πολλα νερα κ φυσικα με την ξεκουραση ξανα ερχονται στα φυσιολογικα τους.για ρωτα,δν χανεις τιποτα!!

Έρη ο γιατρός μου είπε ξεκούραση αλλά διάβασα κ εγώ για το νερό κ σήμερα πίνω άφθονο, κακό δεν κάνει το νεράκι... τώρα για τις αρρυθμίες τί να πω, εμπιστεύομαι το γιατρό μου αλλά ένα άγχος το έχω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...