Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

γεια σας μανουλες!!!! ναμου φιληστε τα αγγελουδια σας!!!!

οσα διαβασα.... περιγραφουν και εμας επι δυο ομως....χαχα!!! ολα καλα!!!! η ψυχολογια μου πολυ ανεβασμενη λογω των αγοριων μου!!!!!

πηγα και αυτη την βδομαδα στην δουλεια για να θεμελιωσω την κανονικη μου αδεια του 2016 επειδη δεν δουλεψα ουτε μια μερα... ευτυχως κανονισαμε την προισταμενη μου και πηγαινα 2-3 ωρες μονο!!!! βεβαια τα αγοριαμου δεν βαζανε το μπιμπερο στο στομα τους κιας ειχε δικο μου γαλα!!!! ετσι οταν γυρναγα ειχαν πλανταξει στο κλαμα!!!!! μετα απο αυτο...... κολλησαν επανω μου και δεν παω παλι ουτε τουαλετα αν δεν κοιμουνται και τα δυο!!!!

την δευτερα παμε παιδιατρο..... για εμβολιο και μετρησεις!!!!

σας γλυκοφιλω... μου εχετε λειψει!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαμβάκι οντως είναι ψηλό το νινι σου!!! πιστεύω με τις κρέμες θα πάρει οπότε μην αγχωνεσαι ακόμα!!!!

invisible έχω στείλει στο Ελενα 37 λίτρα ήδη...

Αληθεια ειναι δυνατόν να μιλάει τόσο μικρό,???θα τρελλαθω...έχεις παιδί θαύμα!!!

Αννα άσε!!!εγώ δίνω μάχη για τα 600...

Μπρούμητα ούτε κι εγώ την πολυβαζω δε θέλει...δ αλλά το κεφαλακι καλό είναι. Τα πόδια μας τη χαλανε...δε στέκεται καθόλου, ούτε προσπαθεί να κάνει βήματακια...η τεμπελουλα

Xαχα δεν ξερω αν ειναι παιδι θαυμα γιατι στην ουσια ειναι φθογγοι που δεν πιστευω πως κατανοει τι σημαινουν, αλλα εμας μας τρελαινει οπως και να'χει! Εμενα γυρναει μονος του μπρουμυτα και γουσταρει καργα και πλεον γυριζει και μονος του ανασκελα. Τς προαλλες κοιμομασταν μαζι στο διπλο κρεβατι και ξυπνησε πριν απο μενα, εκανε μια τουμπα μπρουμυτα και το βρισκω πανω απο το κεφαλι μου να με κοιταει, σαν να μου ελεγε "αντε ξυπνα" :P Επισης εχει τρελο γελιο οταν τον κραταω ορθιο και ακουμπαω τα ποδια του στο πατωμα, τα κουναει ετσι λες και θελει να τρεξει! Εχω να φαω μεγαλο ζορι μολις περπατησει, ασε.. Τις τελευταιες μερες παρατηρει και πως τρωμε, κοιταει μια το πιρουνι και μια το στομα μας, οποτε πιστευω πως ετοιμαζεται σιγασιγα και γι'αυτο.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!

οντως βλέπω ότι επανήλθαμε

Εμεις τώρα γυρίσαμε από την παιδίατρο

καναμε το 3 εμβόλιο..κιλα είμαστε 6600 και 63 ποντους.

Μας έβαλε στις κρέμες σιγα σιγά (είμαστε 4 μην,ων και 2 εβδομάδων)

Σιγα σιγά θα είναι σαν να παιζουμε μου είπε..Απο λιγο , θα το φτύνει και ξανα

Το κεφαλάκι μας βρήκε ότι το σηκώνει πάρα πολύ καλά.(Ευτυχώς γιατί ειχα πολύ άγχος)

Κατά ταλλα εχουμε το γυμναστηριο που τρελαίνεται και της αρεσει πάρα πολύ να περνάει ώρες εκει..

Σας φιλώ όλες


xuFMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια εχω καιρο να γράψω γτ με για δραστηριότητες της μεγάλης κόρης μου κ τα μαθήματα είμαστε 3ή δημοτικού κ το μωρό δε προλαβαίνω να κσνω τπτ τον σέρνω παντού μαζι μου έχει γίνει λάστιχο το παιδι αφου το βραδυ πέφτει ξερός απο τις 9:30 βλέπω κάποια βγάλατε κ δόντιακια εμεις τπτ ακομα έτσι κ αλλιώς αν πάρουμε κ απο την αδελφή μας μας βλέπω μετα το χρόνο για πείτε βρε κορίτσια με τι Στερεά τροφή σας ξεκινάει ο Παιδιατρος εμένα μου είπε γις ρίζαλευρο.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια και απο μενα!Τι κανετε;;Επανήλθαμε!

Εμενα ο μικρούλης μ ειναι λιγο αδύνατος..τελος του μηνα θα του ξεκινήσουμε κρεμουλες,οποτε μας ειπε η παιδίατρος οτι θα παρει βαρος να μην ανησυχούμε!Εσεις τι κρεμουλες ξεκινήσατε να τους δίνετε;;

Εχετε ξεκινησει τις ετοιμασιες για τις βαφτίσεις;;Εχετε κλεισει;Θα κανει καμια κοπελα γαμο-βαφτιση;!Εμεεις εχουμε παντρευτεί με πολιτικο οποτε θα κανουμε και θρησκευτικό τωρα μαζι με τν βαφτιση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια εχω καιρο να γράψω γτ με για δραστηριότητες της μεγάλης κόρης μου κ τα μαθήματα είμαστε 3ή δημοτικού κ το μωρό δε προλαβαίνω να κσνω τπτ τον σέρνω παντού μαζι μου έχει γίνει λάστιχο το παιδι αφου το βραδυ πέφτει ξερός απο τις 9:30 βλέπω κάποια βγάλατε κ δόντιακια εμεις τπτ ακομα έτσι κ αλλιώς αν πάρουμε κ απο την αδελφή μας μας βλέπω μετα το χρόνο για πείτε βρε κορίτσια με τι Στερεά τροφή σας ξεκινάει ο Παιδιατρος εμένα μου είπε γις ρίζαλευρο.

Καταρχας ειναι μικρο ακομα το μωρο σου για στερεες. Εμεις θα ξεκινησουμε τελος του μηνα. Στην αρχη μου ειπε ρυζαλευρο και της λεω οτι δεν θελω να δωσω τετοια. Μου ειπε οκ, ξεκινα με φρουτα. Παλι της ειπα οτι θα εχει αναγκη απο σιδηρο και πως θα το παρει απο τα φρουτα? Ετσι καταληξαμε να ξεκινησω με ζωμο μοσχαρι και σταδιακα λαχανικα και κρεας. Ουτως η αλλως ετσι θα ξεκινουσα αλλα ηθελα να δω τι θα μου ελεγε.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, χάρηκα πολύ που διάβασα τα νέα σας! Πόσο έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας!

Invisible, ο σίδηρος δεν υπάρχει μόνο στο κρέας; έχει και ο ζωμός; εμείς θα ξεκινήσουμε με λαχανικά και στο τέλος της πρώτης βδομάδας θα κάνουμε εισαγωγή του κρέατος. Ο κάθε παιδίατρος άλλα λέει.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ειναι μικρο ακομα το μωρο σου για στερεες. Εμεις θα ξεκινησουμε τελος του μηνα. Στην αρχη μου ειπε ρυζαλευρο και της λεω οτι δεν θελω να δωσω τετοια. Μου ειπε οκ, ξεκινα με φρουτα. Παλι της ειπα οτι θα εχει αναγκη απο σιδηρο και πως θα το παρει απο τα φρουτα? Ετσι καταληξαμε να ξεκινησω με ζωμο μοσχαρι και σταδιακα λαχανικα και κρεας. Ουτως η αλλως ετσι θα ξεκινουσα αλλα ηθελα να δω τι θα μου ελεγε.

Δε μου είπε τωρα στον 6ο να ξεκινήσω κ ήθελα γνώμες για το ρίζαλευρο κ τη κορη μου με ρίζαλευρο την ειχα ξεκινήσει γις 2 μέρες της έδωσα.


Nv77p2.png

kyJep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, χάρηκα πολύ που διάβασα τα νέα σας! Πόσο έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας!

Invisible, ο σίδηρος δεν υπάρχει μόνο στο κρέας; έχει και ο ζωμός; εμείς θα ξεκινήσουμε με λαχανικά και στο τέλος της πρώτης βδομάδας θα κάνουμε εισαγωγή του κρέατος. Ο κάθε παιδίατρος άλλα λέει.

Ναι εχει και ο ζωμος σιδηρο. Θελει ομως κομματι με κοκκαλο (ιδανικοτερα να το εχει σπασει ο κρεοπωλης) ωστε με το βρασμο να απελευρωθει ο μυελος και η ζελατινη που εχουν τη μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σιδηρου. Και εγω ετσι θα ξεκινησω, απλα για 3 μερες θα δωσω σκετο ζουμακι (με ελαιολαδο ωμο), μετα τα λαχανικα βρασμενα στο ζωμο του κρεατος (1 λαχανικο ανα 3 μερες) και οταν φτασουμε στα 3 λαχανικα, προσθετουμε και το κρεας.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Δε μου είπε τωρα στον 6ο να ξεκινήσω κ ήθελα γνώμες για το ρίζαλευρο κ τη κορη μου με ρίζαλευρο την ειχα ξεκινήσει γις 2 μέρες της έδωσα.

Προσωπικά δεν θα έδινα για να μην της κακοφανούν μετά τα λαχανικά που έχουν ουδέτερη γεύση. Η κόρη σπυ τις τροφές τις είχε δεχτεί καλά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι εχει και ο ζωμος σιδηρο. Θελει ομως κομματι με κοκκαλο (ιδανικοτερα να το εχει σπασει ο κρεοπωλης) ωστε με το βρασμο να απελευρωθει ο μυελος και η ζελατινη που εχουν τη μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σιδηρου. Και εγω ετσι θα ξεκινησω, απλα για 3 μερες θα δωσω σκετο ζουμακι (με ελαιολαδο ωμο), μετα τα λαχανικα βρασμενα στο ζωμο του κρεατος (1 λαχανικο ανα 3 μερες) και οταν φτασουμε στα 3 λαχανικα, προσθετουμε και το κρεας.

Το ελαιόλαδο δε θα το κάνεις εισαγωγή μόνο του; εγώ έχω σκοπό να το κάνω. Τα λαχανικά θα τα δώσεις αλεσμένα ή όχι;

Κορίτσια, σκέφτεται κπ να κάνει baby led weaning;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Βιταμίνη D δίνετε?εγώ ναι από τότε που γεννήθηκε

Σίδηρο?μετά την τελευταία επίσκεψη στον παιδίατρο μου είπε να της δίνω σταγόνες σιδηρου. Τελικά δεν τις έδωσα γιατί διάβασα ότι δεν είναι κ ότι καλύτερο...

Εμας θα μας ξεκινήσει ριζαλευρο στους 5.5 κ στους 6 λαχανικά κ πάει λέγοντας...το ριζαλευρο δεν το θέλω καθόλου υπάρχει εναλλακτική? Ήθελα να δίνω αποκλειστικά γάλα στη μικρή τουλάχιστον μέχρι να κλείσει και τον 6ο αλλά με τα θέματακια που έχουμε που δεν πίνει τι γάλα της μπορεί τελικά κ να μπούμε στις στερεές στους 5.5.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο εμας!!!!!

γιναμε αντρακια πια!!!! αγαπαμε πολυ την μαμα.... το ζιζι της πιο πολυ.. χαχα......και την δευτερα παμεκι εμεις παιδιατρο για εμβολια...μετρησεις κλπ!!!!!

μας αρεσουν πολυ οι βολτες..... το αλλαγμα της πανας γιατι ξεκαρδιζομαστε....απο τα γαργαλιτα του μπαμπα και της μαμας.....επισης εχουμε αδυναμια στην αδερφη μας τρελη!!!!! και η γιαγια ολο μας μιλαει.... ολο μας μιλαει.... πλακα εχει.....

εχουμε μεγαλη απορια τι γευση εχουν αυτα που τρωτε εσεις οι μεγαλοι!!!!

επισης εχουμε ανακαλυψει τον αδερφο μας και μιλαμε και γελαμε και αγκαλιαζομαστε!!!!

κοριτσια σας φιλαμε πολυ πολυ και θα προσπαθησουμε να μπαινουμε συχνοτερα... τωρα που στρωσαμε τον νυχτερινο μας προγραμμα και ξεκουραζεται η μαμα!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα κι απο εμάς!!!! Τους μικρούς της παρέας!!! Μεγαλώνουμε παρα πολύ καλά!!! Είμαστε 4 μηνών, 8 κιλά και 72 πόντους! Μεγάλο μωρό σαν τον μπαμπά του! Εδω και λίγες ημέρες κοιμάται σερί όλη τη νύχτα! Ο Παιδιατρος είπε να του δώσω φαγητό αλλά του εξήγησα ότι δεν θα ήθελα να δώσω πριν τους 6 μήνες! Κοριτσια, έγινε ο χαμός! Σφάχτηκαμε! Άρχισε να μου φωνάζει κ στο τέλος του φώναξα κι εγω!!! Το τι είπε το στόμα μου δεν μπορείτε να φανταστείτε! Δεν υπάρχουν κ άλλοι παιδίατροι εδω που είμαι κ καταλαβαινετε!!!

Τέλος πάντων πέρασε το δικό μου και βέβαια του παγκόσμιου οργανισμού υγείας. Όταν του το έδειξα ότι συστήνεται η εισαγωγή μετα τους 6 μήνες, τα έχασε!

Link to comment
Share on other sites

Α, επίσης στο ένα εμβόλιο ανεβάσαμε και πυρετό 38! Η ψυχούλα ταλαιπωρήθηκε και βέβαια εμείς ανησυχήσαμε! Κατα τα αλλά είναι ένα γλυκύτατο ήσυχο και κοινωνικό παιδάκι, βγαίνουμε βόλτες, κάθεται στον πωπο του, κρατάει το κεφάλι του παρα πολύ καλά, γυρνάει ανάσκελα κ μπρούμυτα, όλη μέρα γελάει!!!! Είμαστε πολύ χαρούμενοι και ο άντρας μου θέλει κ δεύτερο! Βρήκαμε ισορροπίες μόλις κοιμηθήκαμε και όλα καλά!!! Αποστείρωση κόβουμε τέλος του μήνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...