Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Μανούλες Μαΐου 2016


Ioio

Recommended Posts

γεια σας και απο μας!!!!!! τρεχουμε...... φυσικα!!!!!

καλη αρχη στις στερες σεοσες αρχζουν και καλη συνεχεια σε οσες εχουν ηδη αρχισει!!!!!

εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα ακομη.....συνεχεια..... ακαταπαυστα.... μας φαγουριζουν και τα ουλα μας.....

το ενα μου το γιοκαρινι..... ποναει πολυ με τα δοντακια του.... ευτυχως δεν ξαγρυπτουν την νυχτα.....

φυσικα και εμεις θα αρχισουμε στο τελος του μηνα..... με πατατουλα καροτο και λαδακι!!!! για 5 μερες το μεσημεριανο μας απο μιση κουταλιτσα το πολυ εως 5 κ. γλυκου και γαλα φυσικα απο την μαμακα!!!!!!

κοριτσια μου καλη ανατροφη στα μπεμπουλινια σας!!!!!

φιλακια!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάρτη μου, χαίρομαι πάντα, όταν μαθαίνω τα νέα σας! Να μου φιλήσεις τους μέσι!

Εμείς ξεκινήσαμε το μεσημεριανό μας και μας αρέσει πολύ :)

ωωωω!!!!! τι κοπελα ειναι αυτη καλη!!!!! να μου την γλυκοφιλησεις!!!!

ιωαννα μου κι εγω χαιρομαι οταν μαθαινω νεα σας!!!! οταν δεν μπαινω...... κτ μου λειπει!!!!!!

ευχομαι οι μεσι να φανε με χαρα το μεσημεριανο.... οπως η ζουζουνα σου τελος του μηνα!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωωωω!!!!! τι κοπελα ειναι αυτη καλη!!!!! να μου την γλυκοφιλησεις!!!!

ιωαννα μου κι εγω χαιρομαι οταν μαθαινω νεα σας!!!! οταν δεν μπαινω...... κτ μου λειπει!!!!!!

ευχομαι οι μεσι να φανε με χαρα το μεσημεριανο.... οπως η ζουζουνα σου τελος του μηνα!!!!

Θα το φάνε- θα το φάνε :)

Της έδωσα πολλά πολλά φιλιά! Δώσε κι εσύ στους Messi!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

σημερα φαγαμε το πρωτο μας φαγακι...... πατατουλα καροτακι λαδακι.... δυο κουταλιες σε δοσεις ο καθε μεσι!!!!!!

σας φιλουμε......

φιλαω μπουτακια.....κοιλιτσες.... πατουσακια.... τρελενομαι να ακουω το γελιο τους και το ξεκαρδισμα τους!!!!!!!

δεν τα χορταινω ο ενας λεει καθαρα μπαμπα... γιαγια... αντε.... αντε ντε....

ο αλλος ναι... μα....μπα.... που..... αντε...... ογου.....τατα....

την αλλη βδομαδα εχουμε γιατρο!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γριά σας κορίτσια τι κάνετε ;;;; χαθήκαμε !!!! Πως πάνε τα μωράκια σας ; Το Μελινακι μου είναι πλέον 6 μηνών τρώει λαχανικά και τώρα θα ξεκινήσουμε και φρούτα !!!!απο θέμα ανάπτυξης είναι μεγάλη μου είπε η παιδίατρος , δεν λέει κουβεντούλες ακόμα αλλά φωνάζει δυνατά που από την φωνή της τρομάζει τον Αδερφουλη της πολύ!!!! Πόση ποσότητα φαγητού δίνεται στα μωρά σας και ποσό γάλα πίνουν ρωτάω για να δω πως πορεύεστε κι αν έχω καλό προγράμματος στην κόρη μου !!!! Φιλία πολλά περιμένω νέα σας !!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου μαρια μου.... εμεις αισιως σε τεσσερις μερες γινομαστε 7μηνων!!!!

μμμμ. τωρα απο ργραμμα τι να σου πω εγω με δυο δυναμικα αντρακια!!!!! δυσκολα!!!

ακομα τρωνε πατατα κατο κολοκυθακι η γλυκοπατατα και φτανουν τα 70εως 90γρ αναλογα την ορεξη τους!!!! το καλο ειναι οτι τους τα δινω μεσημερι και ακομα κι αν φανε 70 ζητανε γαλα μετα απο δυο η περισσοτερες ωρες!!!!! ο γιατρουλς ειπε οταν θα ξεπερασουν τα 120γρ και θα το κρατησουν για 2-3μερες..... τοτε θα μας βαλει φρουτο

(αυτο για να μην συνηθισουν στις γλυκες ζευσεις που εχουν τα φρουτα)..απ'την αλλη οι θυλασμοι καλα κρατουν!!!!! 5-6 ο καθενας!!!! υπαρχουν διαστηματα και 5-6ωρων κυριως απ τον 1ο αλλα και πεινες στονδυο η το δυομισαωρο πανω!!!!! ο 2ος απο μια ωρα εως τριωρο..... σπνια νυχτα το εχει κανει τετραωρο η πενταωρο!!!!!

δοξα το θεο.... με υπομονη θα γινουν ολα!!!!!

ο 1ος εβγαλε και τα 4 δοντια πανω κατω.... ο 2ος εσκασε μυτη εχτες μονο το ενα δοντακι κατω.....ξεκαρδιζονται με απλα πραγματα και γαργαλιουνται... στηριζονται καλα ορθιοι πια και καθονται μονοι τους με υποστηριξη ακομα μεμαξιλαρια δεξια αριστερα μεσα στο παρκο.... τους βαζω στις στρατες και περπατανε... κυριως πλαι αλλα αλλιως τους κραταμε απο τον κορμο κατω απο τις μασκαλες και προσπαθουν να βηματησουν εχουν πλακα γιατι δεν λυγιζουν το γονοτο..... περατουν σαν τους ξυλοποδαρους !!!! χαχαχα!!!!!

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!! και στα μωρα σας!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα !!!!!!!! Εμείς σήμερα γίναμε 7 μηνών!!!!!!!!!!! Τα γεύματα μας πλέον έχουν μπει σε μια σειρά. Το πρωί γάλα, κατά τις 11 φρουτόκρεμα (ένα αχλάδι, μισό μήλο, μισή μπανάνα, χυμό ενός πορτοκαλιού και χυμό ενός μανταρινιού!!!) όπου να ναι βάζουμε και ακτινίδιο. Το μεσημέρι είτε μοσχαράκι είτε κοτόπουλο με ένα σωρό λαχανικά (κολοκυθάκι, καρότο, μπρόκολο, πατάτα, γλυκοπατάτα, γλυκοκολοκύθα, πράσο, κρεμμυδάκι, κουνουπίδι, σέλινο, μαιντανο, σε διάφορους συνδιασμούς) και ρυζάκι ή μακαρονάκι πεπονάκι. Το απόγευμα κρεμούλα ρυζάλευρο ή φαρίν λακτέ και τώρα θα προσθέσουμε και γιαουρτάκι. Και το βραδάκι γαλατάκι. Το γιαουρτάκι δεν το δέχεται ο δικός μου εύκολα αλλά που θα μου πάει...Από δοντάκια τίποτα ακόμα, αλλά πονάκια στα ούλα έχουμε πολλά... Φιλιά από μένα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα !!!!!!!! Εμείς σήμερα γίναμε 7 μηνών!!!!!!!!!!! Τα γεύματα μας πλέον έχουν μπει σε μια σειρά. Το πρωί γάλα, κατά τις 11 φρουτόκρεμα (ένα αχλάδι, μισό μήλο, μισή μπανάνα, χυμό ενός πορτοκαλιού και χυμό ενός μανταρινιού!!!) όπου να ναι βάζουμε και ακτινίδιο. Το μεσημέρι είτε μοσχαράκι είτε κοτόπουλο με ένα σωρό λαχανικά (κολοκυθάκι, καρότο, μπρόκολο, πατάτα, γλυκοπατάτα, γλυκοκολοκύθα, πράσο, κρεμμυδάκι, κουνουπίδι, σέλινο, μαιντανο, σε διάφορους συνδιασμούς) και ρυζάκι ή μακαρονάκι πεπονάκι. Το απόγευμα κρεμούλα ρυζάλευρο ή φαρίν λακτέ και τώρα θα προσθέσουμε και γιαουρτάκι. Και το βραδάκι γαλατάκι. Το γιαουρτάκι δεν το δέχεται ο δικός μου εύκολα αλλά που θα μου πάει...Από δοντάκια τίποτα ακόμα, αλλά πονάκια στα ούλα έχουμε πολλά... Φιλιά από μένα!!!!

μπραβο ζετουλα μου στον κουκλο σου!!!!! τελεια!!!!! τρωει ενα σωρο βιταμινες...μεταλλα...και ιχνοστοιχεια απαραιτητα!!!! δως του ενα φιλακι κι απο εμας!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, καλημέρα και από εμένα! Τί ωραία που διαβάζω τα νέα σας! Κι εμείς τρία γεύμα τρώμε, είμαστε και οι πιο μεγάλες του καφέ :). Έχει ξεκινήσει γιαούρτι και αυγό.

Ζέτα κι εμείς δεν έχουμε δοντάκια ακόμα, μόνο πόνους και σάλια πολλά.

Μαρία, κι εμείς από κραβγούλες άλλο τίποτα. Στην ηλικία σας έτρωγε 1-2 γεύματα, από γάλα λόγω θηλασμού δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ioio μου σ'ευχαριστώ για το κάλεσμα!! Το πιστεύεις ότι σας διαβάζω συνέχεια από πρίν γεννήσετε διότι τα παιδάκια μας είναι πολύ κοντά ηλικιακά & επειδή έχω έννοια να μαθαίνω νέα σας..είναι σαν να είμαστε μια μεγάλη παρέα με κοινά ενδιαφέροντα!!:D

Ούτε εμείς έχουμε δοντάκια ακόμα, αν και έχουμε σάλια & πονάκια από 3 μηνών περίπου! Τελικά ο μικρός ανάρρωσε τελείως από την βροχιολίτιδα που πέρασε & μετα την 10ήμερη θεραπεία με τη μάσκα & τα εισπνεόμενα. Η μικρή μου τελικά έχει ωτίτιδα, έχει κάνει ρήξη το τύμπανο η οποία έχει αρχίσει κι επουλώνεται αλλά έχει ακόμα πολύ υγρό μέσα, οπότε ξεκινάμε 10ήμερη αντιβίωση!

Ο μικρός από κουβέντες λέει μαμαμα & μπαμπαμπα & πολλές φορές όταν δεν θέλει να φάει μας μαλώνει!! Μουγκρίζει, σφραγίζει το στόμα & γυρνάει το κεφάλι στο πλάι!!:mad: Κάθεται μόνος του στον πωπό του, γυρνάει βαρελάκια, κάνει προσπάθειες να μπουσουλήσει & περνάει πολλή ώρα στο πάρκο του παίζοντας με τα παιχνίδια του!:D

Κατα τ'άλλα 7 μηνών ήταν 9500 κιλά & 72εκ. στην αρχή είχε αλματώδη ανάπτυξη & τώρα από τον 6ο & μετά "έκοψε" φόρα!! Χαχαχα!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ioio μου σ'ευχαριστώ για το κάλεσμα!! Το πιστεύεις ότι σας διαβάζω συνέχεια από πρίν γεννήσετε διότι τα παιδάκια μας είναι πολύ κοντά ηλικιακά & επειδή έχω έννοια να μαθαίνω νέα σας..είναι σαν να είμαστε μια μεγάλη παρέα με κοινά ενδιαφέροντα!!:D

Ούτε εμείς έχουμε δοντάκια ακόμα, αν και έχουμε σάλια & πονάκια από 3 μηνών περίπου! Τελικά ο μικρός ανάρρωσε τελείως από την βροχιολίτιδα που πέρασε & μετα την 10ήμερη θεραπεία με τη μάσκα & τα εισπνεόμενα. Η μικρή μου τελικά έχει ωτίτιδα, έχει κάνει ρήξη το τύμπανο η οποία έχει αρχίσει κι επουλώνεται αλλά έχει ακόμα πολύ υγρό μέσα, οπότε ξεκινάμε 10ήμερη αντιβίωση!

Ο μικρός από κουβέντες λέει μαμαμα & μπαμπαμπα & πολλές φορές όταν δεν θέλει να φάει μας μαλώνει!! Μουγκρίζει, σφραγίζει το στόμα & γυρνάει το κεφάλι στο πλάι!!:mad: Κάθεται μόνος του στον πωπό του, γυρνάει βαρελάκια, κάνει προσπάθειες να μπουσουλήσει & περνάει πολλή ώρα στο πάρκο του παίζοντας με τα παιχνίδια του!:D

Κατα τ'άλλα 7 μηνών ήταν 9500 κιλά & 72εκ. στην αρχή είχε αλματώδη ανάπτυξη & τώρα από τον 6ο & μετά "έκοψε" φόρα!! Χαχαχα!!

Αναστασία μου, εμείς μαζί μάθαμε για την εγκυμοσύνη μας :) Ολόκληρος άντρας ο γιος σου!

Περαστικά στη μικρή σου! Και η δική μου πάνω κάτω τα ίδια κάνει. έχει πλάκα έτσι όπως ανεβάζει ψηλά τον πισινούλη της

Μετακινείται πότε πότε, αλλά προς τα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κ τα δικά μας νέα κορίτσια!

Σήμερα ακριβώς 6,5 μηνών η μπέμπα, 6 μηνών ήταν 66 πόντους κ 9,200 κιλά. υπερ-υπερκινητική χέρια πόδια ασταμάτητα. Κάθεται καθιστή, μπρούμητα ούτε για αστείο στα 10 δευτερόλεπτα μας έχει ακούσει και η διπλανή γειτονιά. βλέπει το μεγάλο που τρέχει γύρω γύρω κ στηλώνει τα πόδια, είναι πολύ αστείο για τι δεν ξέρει τι να κάνει κ κουνάει μόνο το κεφάλι της προσπαθώντας να μετακινηθεί! κ κοιτάει τον πατέρα της σαν να βλέπει το θεό τον ίδιο!!!!

Από δόντια τα δύο κάτω έσκασαν αυτή την εβδομάδα, τρώει φρουτόκρεμμα κ χορτόσουπα από δευτέρα κ μοσχάρι.

κ από ύπνο το βράδυ κοιμάται καλά αλλά μέσα στη μέρα δεν έχει ακόμη σταθεροποιηθεί το πρόγραμμά της, πότε 2 ύπνους πότε 3, σπάνια πάνω από 1 ώρα.

βρε κορίτσια έχω ένα προβληματισμό με το εμβόλιο της μυνιγκίτιδας το καινούριο, δεν το έχω κάνει ούτε στο μεγάλο αλλά ο παιδίατρος μου είπε κ για το μωρό μετά τον 8ο μήνα που τα προγραμματισμένα εμβόλια κάνουν ένα κενό. Εσάς τι σας έχουν πει? δεν ξέρω τι να κάνω, φοβάμαι τόσο τα εμβόλια αλλά φοβάμαι ακόμη περισσότερο την αρρώστια...

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες αναστασια!!!!!

ο γιος τι ηλικια εχει?????

ολα καλα.... εμεις καναμε του μηνιγγιτιδιτοκοκκου μαζι με του πνευμονιοκοκκου.... κανανε πυρετο ενα 38,5και τα δυο(εχω διδυμα)!!!! αντεδρασε ειπε ο γιατρος.... αντισωματα απο την μαμα!!!!!

εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου!!!!!!! εξαλλου οι αποψεις πολλες!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...