Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Mε το καλό όλα! Γιατί δε μπορεί να πάρει άδεια; Με μια βεβαίωση από το γυναικολόγο ότι έχει αιμορραγία παίρνει μια ωραιότατη άδεια για όλο το μήνα! Ούτε από επιτροπή δε θα περάσει . Βέβαια και να χρειαστεί να πάει, μην αγχώνεσαι. Θα προσέχει η ίδια, καθιστή στην έδρα, ας πει και στους συναδέλφους τι συμβαίνει να μην κάνει εφημερίες και όλα καλά θα πάνε! 

      *Τώρα είδα ότι είναι αναπληρώτρια :-).. μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι, και 5 μέρες που θα κάτσει, σχεδόν βγήκε ο μήνας, τι έμεινε μετά; 

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

τωρα ειδες οτι εχεις θυροειδη? Εγω ειμαι πιο πολλα κιλά με το ιδιο υψος. Δεν εχω θυροειδη.

Ειναι δυσκολο να τα χάσεις αλλα με φαρμακακια κα διατροφη γινεται.

Για την ακρίβεια σήμερα έμαθα ότι έχω θυροειδή και όχι με τον καλύτερο τρόπο...είπα στο γυναικολόγο μου ότι έχει η μαμά μου θυροειδή και μου είπε να κάνω την εξέταση για να δούμε αν φταίει αυτό που έχουν πρηστεί πολύ τα πόδια μου.


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!!!

Είμαι κάπως καλύτερα και αναμένω την συνάντηση του σαββάτου...

θα ήθελα να αναφερθώ σε πολλά..πάλι δεν σας προλαβαίνω!!!:P αλλά θα σταθώ μόνο στο μαράκι μας!!!

Κοριτ΄σακι μου όλα αυτά είναι ΒΛΑΚΕΙΕΣ και να μην καθεσαι να κλαις και να στεναχωρείς το μπεμπάκι σου!!!

ώρες ώρες τα παίρνω στο κρανίο με τους αναγκέφαλούς τους γιατρούς:evil::evil::evil:

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πήρα 32 κιλά...τα έχασα όλα στο 6μηνο χωρίς δίαιτα και ιδιαίτερη προσοχή....

Τώρα λίγες μέρες πρίν μπώ στον 9ο είμαι πάνω από 30 και το τί έχω αόύσει από το γιατρό μου δεν λέγετε...όλο το ζωικό βασίλειο μου έχει κατεβάσει....φώκια , φάλαινα κτλ.

Αλλά τον γράφω κανονικά!!

Εσύ ξέρεις καλύτεα....και εμένα έτσι μου έλεγε πως δεν πρόκειται να τα χάσω ποτέ.

Να όμως που δεν συνέβει έτσι γιατι πολύ απλά όλοι οι οργανισμοί δεν είναι ίδιοι...

Ας μην αναφερθώ σε κοπέλες που πήραν 5 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη και όντως δεν κατάφεραν να τα χάσουν και μετά κοίταζαν εμένα την "φάλαινα" και πάθαιναν σοκ.

Όπως και να έχει καταλαβαίνω πως η γνώμη του γιατρού βαραίνει αλλιώς αλλά να σου πω και την δική μου ταπεινή γνώμη.

Μόλις με το καλό γεννήσεις και συνέλθεις λιγάκι θα πας σε έναν καλό ενδοκρινολόγο. Θα ρυθμίσεις τον θυροειδή σου όπως όλος ο κόσμος και στη συνέχεια θα χάσει ήρεμα και ωραία τα κιλά σου.

Μπορεί να μην σου πάρει 6 μήνες αλλά 9 ή 12 ...ε καί???

Μόνο να μην στεναχωριέσαι για βλακείες και κυρίως με απαράδεκτους ανθρώπους!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ Νταιζάκι μου,ειλικρινά μου δίνεις πολλές ελπίδες.Σ'ευχαριστώ...


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Νταιζάκι μου,ειλικρινά μου δίνεις πολλές ελπίδες.Σ'ευχαριστώ...

Κοριτσάκι δεν σου τα λέω για να ελπίζεις, στα λέω γιατί είναι η πραγματικότητα!!!

Οι γιατροί προσπαθούν να σε πανικοβάλουν για να μην πάρεις κιλά και έχουν αυτοί μετά προβλήματα κατά τη διάρκεια του τοκετού.

Σαφώς δεν λέω πως΄πρέπει να τρώς για 10, αλλά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλάζει ούτως η άλλως ο μεταβολίσμός μας.

Μην στεναχωριέσαι και στεναχωρείς το μπεμπάκι σου!!!

Όλα τα άλλα θα έρθουν!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Νταιζακι ετσι ειναι. Εγω πηρα μονο 5 στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αλλα ημουν ηδη πολλα κιλα.... Θα τα χάσεις. Αλλαξε ενδοκρινολογο για αρχη.

Σ'ευχαριστώ κι εσένα Στελλίτσα μου,ειλικρινά ήθελα να μιλήσω σε κάποιον... έκλαιγα πάνω από μια ώρα.


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ κι εσένα Στελλίτσα μου,ειλικρινά ήθελα να μιλήσω σε κάποιον... έκλαιγα πάνω από μια ώρα.

Σιγά που θα κλάψεις κιόλας!!!

Πέσ στη φίλη στέλλα να σου στείλει μια από τις καλές φωτογραφίες....ξέρει αυτή και απόλαυσέ την τσακίζοντας μια παστούλα!!!:P:p:p


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι δεν σου τα λέω για να ελπίζεις, στα λέω γιατί είναι η πραγματικότητα!!!

Οι γιατροί προσπαθούν να σε πανικοβάλουν για να μην πάρεις κιλά και έχουν αυτοί μετά προβλήματα κατά τη διάρκεια του τοκετού.

Σαφώς δεν λέω πως΄πρέπει να τρώς για 10, αλλά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλάζει ούτως η άλλως ο μεταβολίσμός μας.

Μην στεναχωριέσαι και στεναχωρείς το μπεμπάκι σου!!!

Όλα τα άλλα θα έρθουν!!!

Ούτως ή άλλως δεν τρώω πολύ,όμως ήταν πολύ άσχημος ο τρόπος που μου μίλησε και δε σκέφτηκε ότι είμαι στον 8ο μήνα και δε μπορώ να κάνω δίαιτα.


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως δεν τρώω πολύ,όμως ήταν πολύ άσχημος ο τρόπος που μου μίλησε και δε σκέφτηκε ότι είμαι στον 8ο μήνα και δε μπορώ να κάνω δίαιτα.

εννοείται πως δεν θα κάνεις δίαιτα!!!;);)

Τί είπες τώρα!!!

Γενικά οι γιατροί έχουν ΄πρόβλημα με το θέμα των κιλών και κυρίως άγνοια!!!

Ο δικός μου φαντάσου μου έιπε στον 8ο δλδ λίγο πριν τα χριστούγεννα, την επόμενη φορά που θα με δεί να έχω ΄χασει 2 κιλά!!!

Φυσικά έβαλα τα γέλια!!!

εδω σε κανονικες συνθήκες παίρνεις κιλα τα Χmas τώρα που είμαι και γκαστρούλα???

Μην ξεχνάς πως τώρα παίρνει το παιδί και όχι εσύ!!!

Ξέχασε τι σου είπε και το θέμα των κιλών θα το ξαναπιάσουμε αφού σαραντίσεις!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον επρεπε να προσεξει τους τροπους του. Εγκυος εισαι. Γιατρος ειναι πρεπει να ξερει οτι η ψυχολογια μας δεν ειναι και στα καλύτερα της. Μη στεναχωριεσαι. Αμα θηλασεις θα χασεις ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θέλω να θηλάσω και ελπίζω μέχρι να σαραντίσω να έχω χάσει πολλά κιλά.Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε...Θα προσπαθήσω να ξεχάσω προς το παρόν τη δίαιτα και τη συμπεριφορά του γιατρού.Κορίτσια σας ευχαριστώ,δεν είχα που να μιλήσω και να νιώσω ότι με καταλαβαίνουν.


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσάκια μου τί κάνετε?

μπήκα βιαστικά να σας πω τα νέα μας.

το σάββατο το βράδυ με πιάσανε κάτι πόνοι...................... δεν μπορούσα να κουνηθώ, αλλά ξάπλωσα και δεν έκανα κάτι και έλεγα οτι αν μέχρι τις 3.00 δεν ηρεμίσω θα πάω στο μαιευτήριο......εν τέλει χρονομέτρησα κιόλας αλλά ήταν απλά ένας συνεχόμενος πόνος και κατα τις 2.00 ηρέμησα.

την κυριακή πήγα στο γιατρό γιατί τον ανησύχησα και αυτόν και μου έκανε καρδιοτοκογράφημα να δούμε τί γίνεται

το πόρισμα είναι οτι έχω συσπάσεις γέννας οι οπόιες όμως ακόμα είναι οι νορμαλ με έβαλε να κάνω και κάτι ενέσεις γιατί αν γεννήσω αυτή τη βδομάδα που το μωράκι μου είναι μόνο 2500 θα το βοηθήσουμε με τις ενέσεις.

μου είπε ξεκούραση και ηρεμία τουλάχιστον να "αντέξει" μέχρι την άλλη΄τρίτη που έχουμε κλείσει ραντεβού και ευελπιστούμε να πάρει λίγο ακόμα βάρος.

αυτα τα νέα μας αγχώθηκα βέβαια και έκατσα με τον άντρα μου σήμερα και τα ετοιμάσαμε όλα καλαθούνες καθισματάκια, βαλίτσες σεα μέα για να μαστε έτοιμοι για παν ενδεχόμενο

ευτυχως σήμερα είμαι καλύτερα και δεν έχω πονους

θα δούμε λοιπόν.........

εντωμεταξύ με αυτά που λέτε μάλλον το πιο μικρό μώρό απόλες σας θα έχω......................

τελοσπάντων ας πάνε όλα καλά και να γεννήσουμε όλες με το καλό τα μωράκια μας.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια!

κανείς μα κανείς πιστέψτε με δεν αξίζει να μας επηρεάζει τόσο ώστε να μην ζήσουμε αυτές τις τέλειες στιγμές που έρχονται!!!ούτε φίλη ούτε γονιός ούτε άντρας!!! Η μητρότητα είναι πάνω από όλα και όλους!!! αφήστε τα όλα στην άκρη και ζήστε το όσο πιο έντονα μπορείτε!!!

Πες τα χρυσόστομη να τα ακούω και εγώ που είμαι βαρήκοη*! (*καίω κάρβουνο)

Λέτε να είναι επικύνδυνο να μπούμε στο μετρό; Εγώ έτσι έλεγα να έρθω.

Από καφετέριες επαναπροτείνω Costa Coffee ή Starbucks στην Πλατεία Κοραή στάση Πανεπιστήμιο επειδή γνωρίζω ότι εκεί δεν επιτρέπεται το κάπνισμα. Καμία άλλη πρόταση (please που να μην καπνίζουν);

Σκέφτηκα κάτι τολμηρό και χλιδάτο! Τί λέτε για την Μεγάλη Βρετανία (ξενοδοχείο) Ή το KING GEORGE.

Βέβαια όλες θα θέλαμε τον καφέ μας να τον πιούμε στο spa... αλλά το αφήνω αυτο τώρα :D

Σκέφτηκα λοιπόν ότι αν δεν είναι ακριβά, (είχα πάει μια φορά παλιά) θα είναι ήσυχα να μπορούμε να επικοινωνήσουμε, θα μας περιποιηθούν, δεν θα έχει τσιγάρο σίγουρα... και φαντάζομαι τα καθίσματα θα είναι πιο αναπαυτικά από ένα καφέ. Και είναι ακριβώς στο μετρό του Συντάγματος.

Σε εμπορικό κέντρο Σάββατο θα γίνεται χαμός και καλό είναι να μπορέσουμε να καθίσουμε άνετα.

Το κοιτάζω online και στέλνω αν είναι links.

Μόλις γύρισα από τον ενδοκρινολόγο κλαίγοντας:cry::cry:

Μαράκι μου!!! Έχουν δίκιο τα κορίτσια!! Μην αφήνεις τον κρετίνο να σου χαλάσει την διάθεση.... δεν είναι έτσι τα πράγματα.... Θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά! Απλά θα είναι λίγο πιο δύσκολο από ότι αν δεν είχες τον θυροειδή! Θα τα καταφέρεις όμως! Και το κεφάλι ψηλά ε?!!!

Όπως λέει και η july, "κανείς μα κανείς πιστέψτε με δεν αξίζει να μας επηρεάζει τόσο ώστε να μην ζήσουμε αυτές τις τέλειες στιγμές που έρχονται!!!" Και να θυμάσαι, θα είμαστε όλες δίπλα σου στην προσπάθεια σου! Θα περάσουν όλα θα το δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ!!! Μπήκα σε site 5αστερων ξενοδοχείων και πιάστηκα! Δεν νομίζω ότι ήταν καλή ιδέα! Αλλιώς τα θυμάμαι από όοοταν πήγαινα!

Νομίζω ότι θα συμφωνήσω με το Starbucks στην Κοραή!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια μου τί κάνετε?

μπήκα βιαστικά να σας πω τα νέα μας.

το σάββατο το βράδυ με πιάσανε κάτι πόνοι...................... δεν μπορούσα να κουνηθώ, αλλά ξάπλωσα και δεν έκανα κάτι και έλεγα οτι αν μέχρι τις 3.00 δεν ηρεμίσω θα πάω στο μαιευτήριο......εν τέλει χρονομέτρησα κιόλας αλλά ήταν απλά ένας συνεχόμενος πόνος και κατα τις 2.00 ηρέμησα.

την κυριακή πήγα στο γιατρό γιατί τον ανησύχησα και αυτόν και μου έκανε καρδιοτοκογράφημα να δούμε τί γίνεται

το πόρισμα είναι οτι έχω συσπάσεις γέννας οι οπόιες όμως ακόμα είναι οι νορμαλ με έβαλε να κάνω και κάτι ενέσεις γιατί αν γεννήσω αυτή τη βδομάδα που το μωράκι μου είναι μόνο 2500 θα το βοηθήσουμε με τις ενέσεις.

μου είπε ξεκούραση και ηρεμία τουλάχιστον να "αντέξει" μέχρι την άλλη΄τρίτη που έχουμε κλείσει ραντεβού και ευελπιστούμε να πάρει λίγο ακόμα βάρος.

Πωπωω! Εσυ κι αν μπήκες στην τελική ευθεία! Με το καλό ΝΙΚ μου! Να κρατηθεί μέχρι και την άλλη εβδομάδα το μωράκι σου,και μετά με το καλό να το δεχτείς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...