Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημερα! Έκανα μια έρευνα σχετικά με τις βιταμίνες και κόντεψα να καραφλιασω! Και δεν έχω και περιθώρια,αρκετά μαλλιά έχασα με 16 μηνες θηλασμό 😛 Τελικά κατέληξα στις inofert για μένα και στις Wellman για τον άντρα μου. Παίρνουμε και έξτρα φιλισιν και mollers,τρώμε κάθε μέρα  φρουτα και σαλάτες,ε πιστεύω κάτι θα γίνει. Μακάρι να είχαμε παραπάνω λεφτά,να δοκιμάζαμε πιο ακριβές βιταμίνες,αλλά και αυτές κατι καλό θα κάνουν 🥰

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες...

μπηκα λιγο να χαζεψω κ να ξεχαστω, αλλα απ' οτι βλεπω δεν ειμαστε καλα ολες μας...

εγω χθες ημουν με πονους κ πηγα στην γιατρο να με δει κ συνεστησε ξεκουραση κ ηρεμια. 2360γρ ο μπεμπης μου...

σημερα 6 το πρωι ομως μου συνεβη κατι ασχημο... μου διερηξαν το κεντρο ειδικης αγωγης που εχω κ μου εκλεψαν χρηματα... ειμαι χαλια κοριτσια... δεν μπορω να περιγραψω την κατασταση, γιατι ειναι πολυπλοκη... το πως νιωθω... τον μπεμπη μου τον εχω ταλαιπωρησει πολυ... να φανταστειτε οτι ενω ειχαμε κοψει το μαγνησιο για τις συσπασεις, το αρχισαμε παλι για 1 εβδομαδα, να κερδισουμε λιγο παραπανω χρονο... ολα μαζεμενα εχουν πεσει...

αχ κοριτσια, μακαρι να μπορουσα να παρηγορησω εσας, αλλα νιωθω οτι δεν αντεχω τιποτα... συγνωμη...


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αααααααααααα μα τι γινεται τελοσπαντων ποιον εχουμε αναδρομο και μας συμβαινουν ολα τα κακα????Καλα το πως συγχιζομαι οταν στεναχωρει καποιος εγκυο γυναικα πρεπει να εισαι κακος ανθρωπος για να το κανεις αυτο!

maraki1610 μην σκεφτεσαι τωρα τα κιλα εχει τοσο μεγαλη σημασια να γεννησεις ενα υγιες μωρο. Εζησα μια κολαση οταν ο Χαρης μπηκε θερμοκοιτιδα και εκανα 11 μερες να τον παρω στα χερια μου. Τις ανταλλαζα με 100 κιλα πιστεψε με! Με το θηλασμο θα χανεις πολυ γρηγορα κιλα θα δεις δεν θα το πιστευεις χωρις διαιτα χωρις τιποτα!

mariadi υπομονη λιγο εμεινε ακομα ε?Μας εχουνε ματιασει καλε ολες και εμεις εχουμε κατι αναποδιες ειμαι σιγουρη οτι ειναι ματι! Φτου κακα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω βρε κορίτσια, τι μέρα και αυτή σήμερα!

Μπήκα να δω τι νέα έχουμε από το μεσημέρι και έφριξα! Κάτι φταίει σήμερα, δεν εξηγείται. Και εγώ μίλησα στο τηλέφωνο με πρόσωπο της οικογένειας που με έκανε κομμάτια με αποτέλεσμα να κλαίω για πάνω από μία ώρα το μεσημέρι. Και μετά φυσικά είχα να πάω και δουλειά. Τώρα είμαι καλά...

Κακιά μέρα η σημερινή...το ΜΟΝΟ που μετράει είναι να γεννηθούν με το καλό τα μωράκια μας και να είναι καλά και ΤΙΠΟΤΑ και ΚΑΝΕΙΣ άλλος.

Maraki άλλαξε γιατρό, ο τύπος είναι γαϊδούρι!

ΝΙΚ ξεκουράσου όσο μπορείς αυτές τις μέρες, αντέ μπαίνουμε στην τελική ευθεία!

mariadi, φαντάζομαι την αγανάκτησή σου για τη δουλειά σου, αλλά εσύ και το μωράκι σου έρχεστε πρώτοι οπότε κάνε μια προσπάθεια να μην σε πάρει από κάτω, με τόσα που έχεις τραβήξει ξέρεις τι είναι σημαντικό!

Εύχομαι ένα ήρεμο βράδυ σε όλες τις μανούλες και τις κοιλίτσες μας!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρια, προσπαθησε να μην πεφτεις ψυχολογικα. Γεννα με το καλο και μετα θα ασχοληθεις με το θεμα με καποιον πιο σοβαρο επιστημονα που θα ειναι συμμαχος και βοηθος σου.

Μαριαντι... τι να πω βρε κοριτσι μου... "να μη τα χαρουνε!!! " Απιστευτο αυτο που συμβαινει με τις κλοπες και τις ληστιες!!!

Κουραγιο βρε κοριτσια, σε ολες!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες.

Όντως μου φαίνεται κάτι έχει γίνει και είμαστε όλες super...:confused:

Maraki μην ακους τον καθένα τι κάθεται και σου λέει. Έλεος ποια. Κάποιοι άνθρωποι είναι ζώα...(καπώς βρίζω τα ζωάκια. αυτά ειναι πολύ καλύτερα από εμας΄τους ανθρώπους).

Nik κουράγιο κοπελάρα μου. Κοντεύεις.Καλά σου έβαλε και έκανες τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού σου. Και εγώ ειχα κάνει 28η εβδομάδα. Άντε λίγες μέρες ακόμα να αντέξετε για να πάρει βάρος.

Mariadi μου, τι να πω. Σημασία έχει να είστε εσείς καλά και που δεν ήταν κάποιος μέσα εκείνη την ώρα. Τίποτα άλλο δεν έχει σημασία. Όσο για τα πονάκια κάτσε και ξεκουράσου. Η μήτρα δεν χαλαρώνει απο την μια μέρα στην άλλη. Κάτσε κρεβάτι. Έτσι αιματώνεται και καλύτερα ο πλακούντας και θα πάρει πιο πολύ βάρος το παιδί. Ξεκουράσου. Το μπεμπε έχει σημασία τωρα.

Silviamammy πώς είσαι? Είσαι καλύτερα?

Tiramisou σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Εγώ σήμερα έχω ξυπνήσει από τις 4:30 το πρωί. Στριφογύρναγα στο κρεβάτι μου και σκεφτόμουν όλα αυτά τα άτομα που με πίκραναν και με έχουν απογοητεύσει τον τελευταίο καιρο και στην εγκυμοσύνη και είναι και στενοί συγγενείς και φίλοι. Νιώθω θυμό και απογοήτευση για κάποια άτομα και γενικά είμαι μέσα στα νεύρα. Είναι άδικο μερικές φορές να συμβαίνουν κάποια πράγματα αλλά δυστηχώς έτσι είναι. Το μόνο που θέλω είναι ο Θεός να έχει καλά τον άντρα μου, που με αγαπάει γι αυτό που είμαι και σε λίγες εβδομάδες να πάρω αγκαλιά τον μπέμπη μου και να δω ότι είναι καλά γιατί και η εγκυμοσύνη μου δεν ήταν και η ποιο ανέμελη περίοδο της ζωής μου (όσες έχουν περάσει δυσκολίες στην εγκυμοσύνη καταλαβαίνουν τι εννοω).

Είμαι απο τις 7:00 στο πόδι και έχω μαγειρέψει 2 φαγητά, φτιάχνω ψωμί στον αρτοπαρασκευαστή, ψιλομάζεψα το σπίτι και σε λίγο θα πάω για ύπνο γιατί τώρα με έπιασε η νύστα.....:mad::mad::mad::mad::mad:

Το Σαββάτο δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω στη συνάντηση μας διότι όπως σας είχα πει θα μπορούσα να έρθω μόνο αν με έφερνε ο άντρας μου. Το θέμα είναι ότι την Παρασκευή θα πάει για εξαγωγή στον οδοντίατρο και φοβάμαι ότι θα έχουμε δύσκολο Σαββατοκύριακο με πόνους και τα σχετικά.

Θα σας πω πάντως.

Χτες το βράδυ πόναγα και εγώ λιγάκι αλλά και ο μπέμπης ήταν ανήσυχος γενικά. Θα δούμε πώς θα πάει. Την Παρασκευή έχουμε γιατρό.

Κοριτσάκια κουράγιο σε όλες μας. Ανάδρομος είναι και θα περάσει.

Φιλάκια. Πάω για ύπνο.....:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες!

Πλησιάζουν οι μέρες...και εγώ δεν έχω φωνή!!!

Από χτες το βράδυ μούγκα στη στρούγκα...μάλον με σήματα καπνού θα επικοινωνήσουμε το Σάββατο!

Πώς και πως το περιμένω να γνωριστούμε και ελπίζω να μπορώ να μιλάω!!!

Κάτι πάντως πάει πολύ στραβά....τι να πώ ...τώρα στο τέλος αποσυντονιστήκαμε όλες!!!

Εύχομαι και ελπίζω από σήμερα να αλλάξουν τα πράγματα!

Φιλάκια πολλά και κουράγιο!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα κοριτσιααααα! Μολις εγινε σεισμος και τρομαξα τοσο πολυ....:? Ελπιζω μονο να δωσουν εντολη από τη Νομαρχια να κλεισουν τα σχολεία να ερθει ο αντρας μου απο δω νωριτερα....


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις Όμορφες!!

Μια νέα μέρα ηλιόλουστη ξημέρωσε! Ψηλά τα κεφάλια και χαμογελάστε παρακαλώ!

Η ζωή έχει τις αναποδιές της πάντα... όμως εμείς αυτή τη φορά έχουμε μπροστά μας το "πιο νόστιμο κομμάτι τούρτα" και ετοιμαζόμαστε να χαθούμε στην "γεύση του"!! Θα συναντήσουμε τα μωράκια μας όπου νάναι!!! ΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ!

mariadi τον μπέμπη και τα μάτια σου! Και εγώ ελλ. επαγγελματίας είμαι και μας διέρηξαν 5 φορές πέρυσι.... Φυσικά έπερναν χρήματα... αλλα όταν σταμάτησα να αφήνω... πήραν πράγματα και άφησαν και σημείωμα να αφήνω λέει και χρήματα γιατί πεινάνε!!!! Αφού έβαλα συναγερμό δεν ξαναμπήκαν. Είναι σημεία των καιρών, άδικο φυσικά να σου συμβαίνει κατά την εγκυμοσύνη σου... αλλά μην σκάς... σημασία έχει ο μπέμπης τώρα.... χαμογέλα λίγο κοριτσάκι!!!

Το Σαββάτο δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω στη συνάντηση μας διότι όπως σας είχα πει θα μπορούσα να έρθω μόνο αν με έφερνε ο άντρας μου. Το θέμα είναι ότι την Παρασκευή θα πάει για εξαγωγή στον οδοντίατρο και φοβάμαι ότι θα έχουμε δύσκολο Σαββατοκύριακο με πόνους και τα σχετικά.

Θα σας πω πάντως.

alikaki νομίζω ότι μένουμε κοντά! (Μαρούσι) Αν θέλεις επειδή θα κατέβω με το αυτοκίνητο αν θέλεις μπορώ να περάσω να σε πάρω και να πάμε μαζί!

Link to comment
Share on other sites

Αααα κοριτσιααααα! Μολις εγινε σεισμος και τρομαξα τοσο πολυ....:? Ελπιζω μονο να δωσουν εντολη από τη Νομαρχια να κλεισουν τα σχολεία να ερθει ο αντρας μου απο δω νωριτερα....

προσπαθησε να μην ταραζεσαι γιατί περνάει στο μπεμπε.

Link to comment
Share on other sites

Περασα να πω μια γρηγορη καλημερα! Δεν θα μεινω πολυ στην παρεα σας, γιατι περιμενω την κουμπαρουλα μου, ενα απο τα πιο σημαντικα προσωπα στην ζωη μου, που τοσο πολυ την εχω αναγκη τωρα... Φυσικα μαζι με το βαφτιστηρι μου, να μου φτιαξουν λιγο την ημερα...

Σας ευχαριστω για την συμπαρασταση... ηταν δυσκολη η χθεσινη μερα, αλλα τελειωσε ομορφα, μιας κ χθες παραγγειλαμε τα επιπλακια του μπεμπουλη μας! Απλα, λευκα, χωρις σχεδια, αλλα τοσο ομορφα στην σκεψη τους με τον μικρουλη...!!! Σημερα ειναι κ τα γενεθλια του μελλοντικου μπαμπα, οποτε πρεπει να αλλαξει η διαθεση! Θα ειναι τα τελευταια του γενεθλια, χωρις καποιο πιτσιρικι στην ζωη μας!! Τα καλυτερα ερχονται!!!!!!!

Ειμαι μεσα για την συναντηση του Σαββατου, προτιμω κ εγω καπου χωρις τσιγαρα κ καπνο. Θα μπορεσω να μεινω το πολυ μεχρι τις 1-1.30, γιατι μετα εχω καποια υποχρεωση. Ανυπομονω παντως!!!

Καλη δυναμη σε ολες! Μια καινουρια μερα ξεκινησε κ πρεπει να χαμογελασουμε!!!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


alikaki νομίζω ότι μένουμε κοντά! (Μαρούσι) Αν θέλεις επειδή θα κατέβω με το αυτοκίνητο αν θέλεις μπορώ να περάσω να σε πάρω και να πάμε μαζί!

Όντως μένουμε κοντά (Πεύκη). Σε ευχαριστώ κουκλίτσα μου πάρα πολύ. Θα σου πω αν είναι.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις Όμορφες!!

Μια νέα μέρα ηλιόλουστη ξημέρωσε! Ψηλά τα κεφάλια και χαμογελάστε παρακαλώ!

Η ζωή έχει τις αναποδιές της πάντα... όμως εμείς αυτή τη φορά έχουμε μπροστά μας το "πιο νόστιμο κομμάτι τούρτα" και ετοιμαζόμαστε να χαθούμε στην "γεύση του"!! Θα συναντήσουμε τα μωράκια μας όπου νάναι!!! ΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ!

mariadi τον μπέμπη και τα μάτια σου! Και εγώ ελλ. επαγγελματίας είμαι και μας διέρηξαν 5 φορές πέρυσι.... Φυσικά έπερναν χρήματα... αλλα όταν σταμάτησα να αφήνω... πήραν πράγματα και άφησαν και σημείωμα να αφήνω λέει και χρήματα γιατί πεινάνε!!!! Αφού έβαλα συναγερμό δεν ξαναμπήκαν. Είναι σημεία των καιρών, άδικο φυσικά να σου συμβαίνει κατά την εγκυμοσύνη σου... αλλά μην σκάς... σημασία έχει ο μπέμπης τώρα.... χαμογέλα λίγο κοριτσάκι!!!

alikaki νομίζω ότι μένουμε κοντά! (Μαρούσι) Αν θέλεις επειδή θα κατέβω με το αυτοκίνητο αν θέλεις μπορώ να περάσω να σε πάρω και να πάμε μαζί!

Όντως μένουμε κοντά (Πεύκη). Σε ευχαριστώ κουκλίτσα μου πάρα πολύ. Θα σου πω αν είναι.

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου!

τι κάνετε?

πω,πω..διάβαζα τα νέα σας..χαμός..:rolleyes: !ποιος μας μάτιαξε που λέει και η γιαγιούλα μου????:rolleyes:

μαριαντάκι μου....:-(:sad::-( τι να πω..

υπομονή σε όλες!

maraki1610 μου μη στενοχωριέσαι! αν ερχόσουν στη συνάντηση το Σάββατο θα έβλεπες οτι δεν είσαι η μόνη!

θα τα χάσουμε βρε τα κιλά..έτσι για να σκάσουν! και όταν γίνεις πάλι φέτες..κλείσε ένα ραντεβού και πήγαινε να σε δει..ο να μη πω....

ελπίζω να σας έφτιαξε η διάθεση σήμερα.....

αν όχι σας ενημερώνω οτι ήρθε επιτέλους ο εξοπλισμός του ίντερνετ και μετά απο πολλές δυσκολίες που τραβήξαμε (μέχρι και καινούργια γραμμή πέρασε ο ηλεκτρολόγος..η παλιά τα χε φτύσει) θα με βλέπετε και απο το σπίτι...επιτέλους :tongue::tongue:

για το Σάββατο τελικά ώρα είπαμε???! προσπαθήστε όσες μπορείτε να έρθετε..μάλλον την χρειαζόμαστε τη συνάντηση να πάρουμε λίγο τα πάνω μας...ε???


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...