Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      • Ευχή 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

μπράβο έτσι θέλω να είμαστε με θετικές σκέψεις και το μόνο που να μας νοιάζει να είναι τα μωράκια μας!

ΝΙΚ με το καλό το μωράκι σου!αχ τι ωραία ..ο πρώτος μπέμπης!!! καλέ και ο δικός μου δεν είναι πολύ μεγάλος...

σε σχέση με αυτά που ακούω απο τα κορίτσια μάλλον μικρός μου φαίνεται...


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Εξαφανίστηκα σήμερα, τώρα διάβασα τα νέα σας. Μη μας παίρνει από κάτω, το κεφάλι ψηλά!

Έκανα σήμερα το πρώτο μάθημα ανώδυνου τοκετού και ήταν υπέροχο! Δεν περίμενα ότι σε δημόσιο νοσοκομείο θα παρακολουθούσα τέτοιου επιπέδου μάθημα. Έτσι νιώθω περισσότερη εμπιστοσύνη για την στιγμή του τοκετού.

maraki προφανώς ο γιατρός δεν αντιλήφτηκε ότι μιλάει σε μια εγκυμονούσα, αλλά και να μην ήσουν δεν έχει δικαίωμα να εκφραστεί έτσι. Ξέχνα τον τον β@#$α.:evil:

ΝΙΚ πρόσεχε τον εαυτό σου και το μωράκι και όλα θα πάνε καλά. Ξέρεις το "μικρός αλλά θαυματουργός"; Αυτό είναι το μωράκι σου!:D

mariadi εσείς να είστε καλά και η ληστεία είναι το λιγότερο. Κατανοώ τη στεναχώρια σου.

Να χαίρεσαι τον ανδρούλη σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!:tongue:

Aliki είμαι καλύτερα, σ'ευχαριστώ. Προσπαθώ να παραμερίσω τα δυσάρεστα προς το παρόν.;)

Καλά βρε θηρίο,μόνο τόσα έκανες;:mrgreen: Άκου και ψωμάκι... Μπράβο σου!

Τίννα, έχεις δίκιο, μια συνάντηση είναι αυτό που μας χρειάζεται τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κορίτσια έχω μια ερώτηση... απο χθές δεν μπορώ να σκύψω πια και νιώθω πόνο χαμηλά όταν σκύβω.

Νιώθω το σημείο σαν να είναι πιασμένο, σαν να φορούσα χθές ένα πολύ στενό παντελόνι (χωρίς να είμαι έγκυος) και σήμερα να πονάω στο σημείο αυτό!

Νιώθω και σκληρό το σημείο χαμηλά... Αφού όταν κάθομαι στο γραφείο πολύ ώρα σηκώνομαι σαν πιασμένη, και γέρνω μπροστα! Είναι θέμα εξέλιξης της εγκυμοσύνης? Το νιώθει καμιά σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν κατάλαβα καλά αυτό που περιγράφεις, νιώθω έτσι κάθε μέρα προς το βράδυ και όταν κάθομαι το πρωί αρκετή ώρα στο γραφείο και διαβάζω πάλι έτσι νιώθω μέχρι να κάνω τα πρώτα βήματα. μετά περνάει.


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση,μου φτιάξατε τη διάθεση και μπορώ να πω ότι τώρα θα συνεχίσω ακόμα πιο αισιόδοξα την περίοδο της εγκυμοσύνης.Το μόνο που σκέφτομαι είναι η μπέμπα μου και ανυπομονώ να τη σφίξω στην αγκαλιά μου!


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εισαι καλητερα?

Άργησα με την απάντηση αλλά ναι, επιφανειακά τουλάχιστον είμαι, κατά βάθος όμως... Άστο καλύτερα.

Εσύ; Τι λες, θα έρθεις το Σάββατο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

σας παρακολουθώ όσο μπορώ, αλλά οι υποχρεώσεις είναι πολλές και δεν έχω χρόνο. Ο μικρός μου διεκδικεί κάθε δευτερόλεπτο από το χρόνο μου γιατί έχει καταλάβει νομίζω πως όπου να ναι έρχεται ο ανταγωνιστής! Τα βράδυα που πέφτει για ύπνο είμαι πια τόσο κουρασμένη που δεν μπορώ να κάτσω σε καρέκλα. Μόνο ξάπλα μπορώ να είμαι.

Για όσες περνάτε δυσκολίες στην εγκυμοσύνη, φανείτε δυνατές και μην τρελένεστε. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ειχα ένα σορό προβλήματα και ο μικρός ήξερα πως είχε πρόβλημα με τα πόδια του και πως με τη γέννησή του θα ξεκύναγε ένας αγώνας αποκατάστασης, αλλά από ένα σημείο και μετά αποφάσισα πως δεν αξίζει να στενοχωριέμαι. Φροντείστε να ξεκουραστείτε και όλα θα πάνε καλα!!!

Οσο για τα κιλά, να σας πω τι έπαθα στον μικρό. Είχα πάρει 10 κιλά στην εγκυμοσύνη τα οποία έχασα στη γέννα. Με το θηλασμό έχασα άλλα 2-3. Μόλις όμως σταμάτησα να θηλάζω, στους 10 μήνες, τα πήρα όλα πάλι (γιατί δεν πρόσεξα). Αρα και να πάρεις λίγα, δεν σημαίνει κάτι.

mariadi οι διαρήξεις είναι πολύ δύσκολες συναισθηματικά. Νιώθεις ότι παραβιάζεται η ζωή σου. Σε καταλαβαίνω, αλλά προσπάθησε να ηρεμίσεις για το καλό και το δικό σου και του μπεμπεκιού σου.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα σε όλες. Πηγα στο ΙΚΑ να μου γραψει την αδεια τοκετου και δεν μπορουσε ο γυναικολόγος γιατι επινε καφε. Μου ειπε να παω αυριο... Γκρρρρ.

Τελικα που θα πάμε το Σαββατο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κανετε? ελπιζω να ειστε ολες καλύτερα!

Λοιπόν τα δικά μου... ο μικρος ειναι 2.350 και τον υπολογίζει ο γιατρος να παρει αλλο ενα κιλο μεχρι να γεννηθει. Την αλλη βδομαδα μπαινω στον μηνα μου κιολας!!! Πειραζει που δεν το εχω συνειδητοποιήσει ακόμα οτι θα γίνω μανουλα?...:rolleyes:

Αααα και maraki1610 εχθες ηρθαν φιλοι και συναδελφοι στο σπίτι. Μια κοπέλα προσφατα ανακαλυψε οτι εχει καποιο προβλημα ορμονικό. Σκεψου εβαλε 30 κιλά και δεν ηταν εγκυος!!!! Οοοοολα δικά της!!! Ξεκίνησε λοιπόν μια φαρμακευτική αγωγή που της συνεστησε η ενδοκρινολόγος της και προσπαθει να διατρεφεται σωστά. Ηδη εχει χασει τα πρωτα τρια. ;)


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

July.................ΠΑΡΟΥΣΕΣ!!

NIK-16.............

Νταιζάκι............ΠΑΡΟΥΣΕΣ!!!

chris83.............ΑΠΟΥΣΑ:cry:

mariadi.............

Sophiep............

zaki..................

SoHappy...........

Evib..................ΑΠΟΥΣΑ

Aliki1983............άπαντες παρών!!!! αρκεί να μας φέρει ο μπαμπάς μας!!

pontiagr............

Mariapap82........

elizabeth_th.......

festar...............

kouklitsa. ..........

Tinna................Παρούσα! και ο μπέμπης :tongue:

tiramisu.............και εμείς μέσα μαμά και γιος!

Silviamammy.......Παρούσες!!!

maraki1610.........

EvaBar...............

stellitsa1978.......

Katerin @...........

maraki 83...........

Maliv.................

Προτάσεις

stellitsa1978 AthensHeart

tiramisu Starbucks ή costa coffee Πλατεία Κοραή

Κορίτσια, συμπληρώστε προτάσεις ή ψηφίστε για να καταλήγουμε σιγά σιγά.

Επίσης δεν είμαι σίγουρη αν έκανα quote τον τελευταίο πίνακα οπότε αν χρειάζεται ενημερώστε και αυτόν ανάλογα.


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

July.................ΠΑΡΟΥΣΕΣ!!

NIK-16.............

Νταιζάκι............ΠΑΡΟΥΣΕΣ!!!

chris83.............ΑΠΟΥΣΑ:cry:

mariadi.............ΠΑΡΟΥΣΑ

Sophiep............

zaki..................

SoHappy...........

Evib..................ΑΠΟΥΣΑ

Aliki1983............άπαντες παρών!!!! αρκεί να μας φέρει ο μπαμπάς μας!!

pontiagr............

Mariapap82........

elizabeth_th.......

festar...............

kouklitsa. ..........

Tinna................Παρούσα! και ο μπέμπης :tongue:

tiramisu.............και εμείς μέσα μαμά και γιος!

Silviamammy.......Παρούσες!!!

maraki1610.........

EvaBar...............

stellitsa1978.......

Katerin @...........

maraki 83...........

Maliv.................

Προτάσεις

stellitsa1978 AthensHeart

tiramisu Starbucks ή costa coffee Πλατεία Κοραή συμφωνω με την προταση

κοριτσια οσον αφορα την ωρα, ειχε προταθει για 10.30, θα θελατε να το καναμε στις 10.00, ετσι ωστε να εχουμε μαζευτει μεχρι τις 10.30;;


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τιραμισου, απ΄ οτι θυμαμαι μενεις νοτια προαστια, πως θα ερθεις; θα σε φερει καποιος, θα παρεις μετρο;


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...