Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

αχ μη νομίζεις την πρώτη φορά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα ήταν πιο "ρομαντικά'

τώρα ξέρω τί με περιμένει γι αυτό είμαι συγκρατημένη......

βέβαια δεν βάζω τίποτα πάνω απο την στιγμή που θα κρατήσω το μωρό μου στην αγκαλιά μου οπότε ηρεμώ και δεν με νοιάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Χάθηκα γιατί προσπαθω να αναρρώσω!!!

Η φωνή μου είναι καλύτερα και πάω πολύ καλά αλλά δεν νιώθω και πολύ σίγουρη για το Σάββατο...δεν ξέρω ...δεν θέλω να κολλήσω καμία από τις φιλεναδες μου:):)

¨εχω τρελλαθει στα ζεστα και στις γαργάρες!!!

maraki1610 τι απορία ήταν αυτή???

Πρίν λίγο καιρό πήγα σε παιδικό πάρτυ σε παιδότοπο και ύπήρξε μαμά που είπε πως η μικρή της είναι μέρες άρρωστη και την έφερε για να ξεσκάσει επειδή είχε κλειστει στο σπίτι:evil:!!!

Εννοείται πως σε ενα τέταρτο είχαμε φύγει όλοι-ολες!!!Κριμα για το πάρτυ!!!

Οπότε καταλαβαίνετε και το δικό μου δίλλημα για το Σάββατο!!!

Σήμερα πήγα στο γιατρό και η μικρή είναι 2900.Μια χαρούλα δλδ.Τώρα θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα....κορίτσια πλησιάζει ο καιρός και έχω φοβερή αγωνία!!!


lamlamabu20090728_-8_To+katsikaki+mou+einai.png

bunbunard20110224_-6_H+Xionath+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!

τι κάνετε?

αχ παρασκευή σήμερα!αύριο είναι το μεγάλο ραντεβού μας!

εχθές η μέρα πέρασε πολύ ομορφα...έκανα κάτι συμπληρωματικά ψώνια για το μπεμπούλη μας...το άλλο Σάββατο έρχονται και τα επιπλάκια του..όλα τέλεια!

μαριαντάκι μου καλά έκανες..και με συμπλήρωσες στη λίστα ;)

νικ μου ..απίστευτο μου φαίνεται..άντε με το καλό...μεγάλωσε ο μπεμπούλης και είναι μια χαρούλα..!

νταιζάκι κοίτα να γίνεις καλά..! έχεις περιθώριο μέχρι αύριο το πρωι!:tongue:

σήμερα έχω μάθημα θηλασμού.. 10 με 12 οπότε θα μπορεί να με χάσετε για ένα διάστημα αλλα θα επανέλθω..;);)


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

NIK με το καλο!!!!! Το πρωτο μωρακι του καφε ερχεται!!!!Δεν ξερω αν ειναι καταλληλη η στιγμη μπορει να μη θες να τα σκεφτεσαι αλλα αν ηθελες θα μπορουσες να μας ελεγες πως ηταν η εμπειρια της καισαρικης? Ποναγες πολυ μετα?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε όλες. Πηγα στο ΙΚΑ να μου γραψει την αδεια τοκετου και δεν μπορουσε ο γυναικολόγος γιατι επινε καφε. Μου ειπε να παω αυριο... Γκρρρρ.

Τελικα που θα πάμε το Σαββατο?

Πήγα εχθές στον 2ο γυναικολόγο του ΙΚΑ Κορίνθου μπας και μου γράψει αυτός επιτέλους την άδεια εγκυμοσύνης. Το προβλημα ήταν πως επειδή ο γιατρός μου είναι εδω και μέρες άρρωστος (και είναι στην Αθηνα) δεν είχα χαρτί απο το γιατρό μου με την ΠΗΤ. Πάω λοιπόν και λέω στον γιατρό τί παίζει και πως χρειάζομαι εν το μεταξύ το χαρτί της άδειας γιατί μου το ζητάνε από την υπηρεσία μου.

Αυτός αρνηθηκε να μου βγάλει την άδεια. Τον ρωτάω και εγω γιατί; Μου λέει...χωρίς ΠΗΤ δεν μπορώ. Του λεω, βγάλτε μου εσεις ΠΗΤ. Μου λέει δεν σε παρακολουθώ εγω και δεν ξέρω πότε θα γεννήσεις. Του λέω, μα και ο γιατρός μου με την ημερομηνία τελευταίας περιόδου θα μου βγάλει ΠΗΤ. Αλλος τρόπος δεν υπάρχει...

Για να μην τα πολυλογώ, εγω τον ρωτούσα γιατί δεν μου βγάζει ΠΗΤ, αυτός τα είχε πάρει στο κρανίο εντελώς, και στο τέλος έπαιξε η εξής στιχομυθία.

Εγω: Δηλαδή μου λέτε πως εσεις σαν επιστήμονας δεν μπορείτε να μου βγάλετε μια ΠΗΤ; Γέννες εσεις δεν κάνετε;

Γιατρός: Ναι! Εγω δεν είμαι ικανός για τοκετούς! :confused:

Μετά από τέτοια γελιότητα βρε κορίτσια, δεν ξέρω τι να πω! Δηλαδή αυτά που εχω ακούσει σε αυτό το ΙΚΑ ειναι το κάτι άλλο!

Πάντως σημερα είναι η τελευταία μου μέρα στο σχολείο. Τη Δευτέρα πάω στο γιατρό μου επιτέλους να μου δώσει και αυτό το ριμαδοχαρτί και την Τρίτη θα τα πάω πάλι στο ΙΚΑ για την άδεια.


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εχθές στον 2ο γυναικολόγο του ΙΚΑ Κορίνθου μπας και μου γράψει αυτός επιτέλους την άδεια εγκυμοσύνης. Το προβλημα ήταν πως επειδή ο γιατρός μου είναι εδω και μέρες άρρωστος (και είναι στην Αθηνα) δεν είχα χαρτί απο το γιατρό μου με την ΠΗΤ. Πάω λοιπόν και λέω στον γιατρό τί παίζει και πως χρειάζομαι εν το μεταξύ το χαρτί της άδειας γιατί μου το ζητάνε από την υπηρεσία μου.

Αυτός αρνηθηκε να μου βγάλει την άδεια. Τον ρωτάω και εγω γιατί; Μου λέει...χωρίς ΠΗΤ δεν μπορώ. Του λεω, βγάλτε μου εσεις ΠΗΤ. Μου λέει δεν σε παρακολουθώ εγω και δεν ξέρω πότε θα γεννήσεις. Του λέω, μα και ο γιατρός μου με την ημερομηνία τελευταίας περιόδου θα μου βγάλει ΠΗΤ. Αλλος τρόπος δεν υπάρχει...

Για να μην τα πολυλογώ, εγω τον ρωτούσα γιατί δεν μου βγάζει ΠΗΤ, αυτός τα είχε πάρει στο κρανίο εντελώς, και στο τέλος έπαιξε η εξής στιχομυθία.

Εγω: Δηλαδή μου λέτε πως εσεις σαν επιστήμονας δεν μπορείτε να μου βγάλετε μια ΠΗΤ; Γέννες εσεις δεν κάνετε;

Γιατρός: Ναι! Εγω δεν είμαι ικανός για τοκετούς! :confused:

Μετά από τέτοια γελιότητα βρε κορίτσια, δεν ξέρω τι να πω! Δηλαδή αυτά που εχω ακούσει σε αυτό το ΙΚΑ ειναι το κάτι άλλο!

Πάντως σημερα είναι η τελευταία μου μέρα στο σχολείο. Τη Δευτέρα πάω στο γιατρό μου επιτέλους να μου δώσει και αυτό το ριμαδοχαρτί και την Τρίτη θα τα πάω πάλι στο ΙΚΑ για την άδεια.

Οποιος δε θελει να ζυμώσει... 10 μερες κοσκινίζει!!!!

Καλημέρα κι απο μενα.....


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Χάθηκα γιατί προσπαθω να αναρρώσω!!!

Η φωνή μου είναι καλύτερα και πάω πολύ καλά αλλά δεν νιώθω και πολύ σίγουρη για το Σάββατο...δεν ξέρω ...δεν θέλω να κολλήσω καμία από τις φιλεναδες μου:):)

¨εχω τρελλαθει στα ζεστα και στις γαργάρες!!!

maraki1610 τι απορία ήταν αυτή???

Πρίν λίγο καιρό πήγα σε παιδικό πάρτυ σε παιδότοπο και ύπήρξε μαμά που είπε πως η μικρή της είναι μέρες άρρωστη και την έφερε για να ξεσκάσει επειδή είχε κλειστει στο σπίτι:evil:!!!

Εννοείται πως σε ενα τέταρτο είχαμε φύγει όλοι-ολες!!!Κριμα για το πάρτυ!!!

Οπότε καταλαβαίνετε και το δικό μου δίλλημα για το Σάββατο!!!

Σήμερα πήγα στο γιατρό και η μικρή είναι 2900.Μια χαρούλα δλδ.Τώρα θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα....κορίτσια πλησιάζει ο καιρός και έχω φοβερή αγωνία!!!

Δε φανταζόμουν ότι υπάρχουν τόσο ανεύθυνοι γονείς...καλά,που ζούμε?


4rROp2.pngUwfOp3.pngBNxup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε φανταζόμουν ότι υπάρχουν τόσο ανεύθυνοι γονείς...καλά,που ζούμε?

Δεν ηξερες... δε ρώταγες? Ξερεις πόσες φορες στελνουν τα παιδια τους στο σχολειο αρρωστα? Και δε μιλαω για κανενα απλο συναχι ή βηχα... αλλα να εχουν πυρετό ή να εχουν κανει εμετό το πρωι, να πονάει η κοιλιά τους... Κι όταν τους τηλεφωνεις να ερθουν να το παρουν γιατι το καημενο υποφερει, σου λενε: " Δεν αντεχει μεχρι να σχολασει?...":twisted::twisted::twisted: Δεν ειναι μόνο οτι αδιαφορουν για τα αλλα τα παιδακια αλλα και για το ιδιο τους το παιδί!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!

Μας τα χάλασε ο καιρός...

Με το καλό και το πρώτο μωράκι του καφέ!:tongue: ΝΙΚ να μας κρατάς ενήμερες όσο μπορείς. Την Τρίτη θα είμαστε όλες με τη σκέψη σ'εσένα.

Καλά, υπάρχουν γιατροί και γιατροί. Ξέρω ότι θέλουν τον υπέρηχο Β επιπέδου για να σου δώσουν ΠΗΤ και όχι χαρτί από τον γιατρό σου. Ο καθένας το βιολί του!

Εγώ έχω από χθες μια φοβία για τα ΜΜΜ. Αν έχετε τον θεό σας κορίτσια, εχθές έφαγα ξύλο στο λεωφορείο!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil:Με χτύπησε κανονικότατα! Δεν με άφηνε να περάσω μια κυράτσα, όχι μόνο εμένα δηλαδή, αλλά ως τελευταία ήμουν και η "τυχερή". Το πως τρόμαξα δεν λέγεται, ακόμη να συνέλθω. Από εδώ και πέρα θα παίρνω ταξί αν και δεν μου περισσεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και τις κοιλίτσες!

Silviamammy, πλάκα κάνεις! Να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε!

Maraki, η αδιαφορία των γονιών φαίνεται σε όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης! Πέρυσι εν μέσω πανελληνίων μου είχε έρθει μαθητής στο φροντιστήριο με γαστρεντερίτιδα!!!!

Τι φταίγαν τα άλλα τα παιδάκια να κολλήσουν μέσα στις εξετάσεις; Καν αν αρρώσταινα εγώ πώς θα προετοίμαζα (κυρίως ψυχολογικά, γιατί στο τέλος αυτό κάνεις ουσιαστικά) τους υπόλοιπους μαθητές μου;Άστα!


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites

γύρισα και εγω...

τι έγινε βρε κορίτσια..ακόμα ο ανάδρομος???:confused:

τι άλλο θα μας τύχει..

Silviamammy αν είναι δυνατόν ....για δέσιμο η κυράτσα ε...

αν πάντως έρθεις αύριο (θά έρθεις ε?) και σου τύχει τίποτα...παρε με να καθαρίσω...:tongue:

stellitsa1978 καλά αυτό με το ικα σου δεν υπάρχει...μήπως να αλλάξεις ΙΚΑ :rolleyes:

δεν λέω και το δικό μου ικα μου έσπασε τα νεύρα αλλα τουλάχιστον τελείωσα...σχετικά εύκολα..τη μια ημέρα είχαν απεργία και την άλλη απο τις 8 παρα δέκα που είχαμε ραντεβού με πήρε 8,30 αφού τσακωθήκαμε..:twisted::twisted:

και την άλλη ημέρα πήγα και πήρα τα χρήματα...

ααα..το καλύτερο ήταν ...που γυρνάω και του λέω...μα είναι δυνατον να κλείνω ραντεβού 8 παρα δέκα και να με βάζετε 40 λεπτά μετα...???

και μου λέει το θεικό...γιατί δουλεύεις???:twisted::twisted::twisted:

αυτό ήταν..με εξόργισε ...του λέω κατ'αρχήν δεν είμαι υποχρεωμένη να σας απαντήσω.. δεύτερον αυτο δεν δικαιλογεί γιατι με αφήνετε να περιμένω 40 λεπτά...και τρίτον δεν σκεφτήκατε οτι όπως δεν δουλεύουμε ...οπως λέτε...θα έπρεπε ούτε να οδηγούμε , και επιπλέον να ξεκουραζόμαστε ωστε να φανταστείτε οτι εξαρτώμαστε απο κάποιον που μας έφερε ,,,ή οτι η ξεκούραση δεν συνεπάγεται με αναμονές στο ικα :twisted::twisted:

έλεος είναι ώρες , ώρες.

όσο για ΠΗΤ με ρώτησε αν είχα χαρτί και του λέω έχω την αυχενική και τη β μαζί μου...βγάλτε τη!

αν μετά απο όλα αυτά μου έλεγε όχι ΄...ειλικρινά θα πήγαινα στο διευθυντή.


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...